Licensed to Potomac Valley Swimming - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 4/4/2016 07:52 PM
     2016 EZ Northern Region Speedo Sectional Meet - 3/31/2016 to 4/3/2016     
 2016 Speedo Champions Series Long Course Time Trials, Sanction #: NI-1516-149 
                                    Results                                    
 
Women 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
                26.19  OLYM Olympic Trials
                26.69  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Smith, Sophie       18 Central Jersey A-NJ       NT      27.81        
  2 Boal, Gillian       14 Town of Tonawand-NI       NT      28.74        
  3 Budner, Hannah      14 Upper Valley Aqu-NE       NT      29.18        
  4 Martin, Julia       16 Town of Tonawand-NI       NT      29.45        
  5 Fredricks, Grace    18 Town of Tonawand-NI       NT      29.50        
  6 Burzillo, Maria     18 Evolution Aquati-NE       NT      30.08        
  7 Duren, Amy          17 Scarlet Aquatics-NJ       NT      30.29        
  8 Tryjankowski, Made  17 Town of Tonawand-NI       NT      30.92        
 
Women 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
                26.19  OLYM Olympic Trials
                26.69  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Xu, Claire          16 Scarlet Aquatics-NJ       NT      29.08        
  2 Ogonowski, Brianna  15 Blue Devil Aquat-CT       NT      31.28        
 
Women 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
                26.19  OLYM Olympic Trials
                26.69  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baxter, Sarah       19 Unattached-NI             NT      26.27 JRNT   
  2 Kelly, Caitlin      22 Una PAC-MR                NT      26.72        
  3 Peterson, Brynn     15 Peddie Aquatic A-NJ       NT      27.96        
  4 Howes, Skye         16 Peddie Aquatic A-NJ       NT      27.97        
  5 Whaley, Madeline    16 Peddie Aquatic A-NJ       NT      28.84        
  6 Gizzo, Ashley       16 Town of Tonawand-NI       NT      29.35        
 
Women 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
                56.49  OLYM Olympic Trials
                57.79  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Deuel, Megan        13 Victor Swim Club-NI       NT    1:01.62        
                  30.19     1:01.62 (31.43)                                        
  2 Ritz, Erin          14 Victor Swim Club-NI       NT    1:01.69        
                  30.09     1:01.69 (31.60)                                        
  3 Ware, Kendall       15 Victor Swim Club-NI       NT    1:04.52        
                  30.93     1:04.52 (33.59)                                        
 
Women 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
                56.49  OLYM Olympic Trials
                57.79  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Williams, Elizabet  15 SOLO Aquatics-NE          NT    1:02.98        
                  30.42     1:02.98 (32.56)                                        
  2 Martin, Julia       16 Town of Tonawand-NI       NT    1:03.52        
                  30.83     1:03.52 (32.69)                                        
  3 Farman, Morgan      16 Victor Swim Club-NI       NT    1:06.65        
                  32.34     1:06.65 (34.31)                                        
 
Women 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
              2:02.39  OLYM Olympic Trials
              2:04.69  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Peterson, Brynn     15 Peddie Aquatic A-NJ       NT    2:17.14        
                  31.88     1:08.30 (36.42)     1:43.32 (35.02)     2:17.14 (33.82)
  2 Farman, Morgan      16 Victor Swim Club-NI       NT    2:21.48        
                  31.90     1:07.26 (35.36)     1:44.39 (37.13)     2:21.48 (37.09)
 
Women 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
              2:02.39  OLYM Olympic Trials
              2:04.69  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Balbo, Megan        16 Cougar Aquatic T-NJ       NT    2:18.96        
                  31.60     1:06.88 (35.28)     1:43.18 (36.30)     2:18.96 (35.78)
  2 Fenn, Abby          17 Victor Swim Club-NI       NT    2:19.96        
                  31.74     1:06.32 (34.58)     1:43.55 (37.23)     2:19.96 (36.41)
 
Women 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
              4:17.99  OLYM Olympic Trials
              4:22.19  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lautenslager, Sydn  16 Victor Swim Club-NI       NT    4:50.34        
                  32.96     1:09.18 (36.22)     1:45.87 (36.69)     2:22.98 (37.11)
        2:59.88 (36.90)     3:37.21 (37.33)     4:14.75 (37.54)     4:50.34 (35.59)
 
Women 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
              1:03.39  OLYM Olympic Trials
              1:04.59  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Paige, Kamryn       15 Clifton Park-Hal-AD       NT    1:14.81        
                  35.71     1:14.81 (39.10)                                        
 
Women 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
              1:03.39  OLYM Olympic Trials
              1:04.59  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Studebaker, Gabrie  15 Star Swimming-NI          NT    1:09.34        
                  34.23     1:09.34 (35.11)                                        
  2 Picinich, Annmarie  18 Cougar Aquatic T-NJ       NT    1:11.93        
                  34.94     1:11.93 (36.99)                                        
  3 Pawli, Kya          13 Star Swimming-NI          NT    1:13.08        
                  35.52     1:13.08 (37.56)                                        
  4 Lautenslager, Sydn  16 Victor Swim Club-NI       NT    1:13.69        
                  36.63     1:13.69 (37.06)                                        
 
Women 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
              1:03.39  OLYM Olympic Trials
              1:04.59  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fenn, Abby          17 Victor Swim Club-NI       NT    1:10.29        
                  34.60     1:10.29 (35.69)                                        
  2 Pollock, Katie      15 Una VICT-NI               NT    1:10.73        
                  35.18     1:10.73 (35.55)                                        
  3 Boal, Gillian       14 Town of Tonawand-NI       NT    1:13.88        
                  35.89     1:13.88 (37.99)                                        
  4 Gizzo, Ashley       16 Town of Tonawand-NI       NT    1:15.77        
                  36.88     1:15.77 (38.89)                                        
 
Women 200 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
              2:16.59  OLYM Olympic Trials
              2:18.69  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mumtaz, Sahar       14 Commonwealth Swi-NE       NT    2:29.32        
                  35.91     1:14.06 (38.15)     1:51.96 (37.90)     2:29.32 (37.36)
 
Women 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
              1:11.49  OLYM Olympic Trials
              1:13.49  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Xu, Claire          16 Scarlet Aquatics-NJ       NT    1:19.39        
                  37.83     1:19.39 (41.56)                                        
  2 Whaley, Madeline    16 Peddie Aquatic A-NJ       NT    1:23.83        
                  38.35     1:23.83 (45.48)                                        
  3 Turek, Sabrina      16 Victor Swim Club-NI       NT    1:28.53        
                  41.00     1:28.53 (47.53)                                        
 
Women 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
              1:11.49  OLYM Olympic Trials
              1:13.49  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fredricks, Grace    18 Town of Tonawand-NI       NT    1:26.57        
                  40.25     1:26.57 (46.32)                                        
 
Women 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
              1:11.49  OLYM Olympic Trials
              1:13.49  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jack, Olivia        15 Clifton Park-Hal-AD       NT    1:13.72        
                  34.17     1:13.72 (39.55)                                        
 
Women 200 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
              2:34.99  OLYM Olympic Trials
              2:38.69  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baratta, Gabrielle  16 Scarlet Aquatics-NJ       NT    2:45.96        
                  37.78     1:19.91 (42.13)     2:02.38 (42.47)     2:45.96 (43.58)
 
Women 200 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
              2:34.99  OLYM Olympic Trials
              2:38.69  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reddon, Alexandra   17 Star Swimming-NI          NT    2:52.50        
                  39.49     1:21.91 (42.42)     2:07.99 (46.08)     2:52.50 (44.51)
  2 Turek, Sabrina      16 Victor Swim Club-NI       NT    3:07.68        
                  42.81     1:30.30 (47.49)     2:19.73 (49.43)     3:07.68 (47.95)
 
Women 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
              1:01.19  OLYM Olympic Trials
              1:02.59  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bullock, Amelia     17 Fairport Area Sw-NI       NT    1:02.75        
                  29.02     1:02.75 (33.73)                                        
  2 San Juan, Amanda    15 Scarlet Aquatics-NJ       NT    1:10.31        
                  32.30     1:10.31 (38.01)                                        
 
Women 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
              1:01.19  OLYM Olympic Trials
              1:02.59  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Haluszczak, Macrae  14 Star Swimming-NI          NT    1:07.47        
                  31.37     1:07.47 (36.10)                                        
  2 Wolf, Malia         16 Central Jersey A-NJ       NT    1:07.61        
                  31.07     1:07.61 (36.54)                                        
  3 Rice, Sarah         13 Weymouth Club Wa-NE       NT    1:08.57        
                  32.10     1:08.57 (36.47)                                        
  4 Sapio, Isabel       15 Town Wreckers Sw-NI       NT    1:13.75        
                  33.01     1:13.75 (40.74)                                        
 
Women 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
              1:01.19  OLYM Olympic Trials
              1:02.59  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lipton, Jessica     18 Asphalt Green Un-MR       NT    1:08.63        
                  32.55     1:08.63 (36.08)                                        
  2 Ringhoff, Kaitlyn   15 Victor Swim Club-NI       NT    1:09.15        
                  32.18     1:09.15 (36.97)                                        
  3 Howes, Skye         16 Peddie Aquatic A-NJ       NT    1:09.57        
                  31.05     1:09.57 (38.52)                                        
  4 Deschenes, Hannah   17 Exeter Swim Team-NE       NT    1:10.04        
                  32.89     1:10.04 (37.15)                                        
  5 Wilson, Annie       15 Commonwealth Swi-NE       NT    1:11.39        
                  32.09     1:11.39 (39.30)                                        
 
Women 200 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
              2:14.99  OLYM Olympic Trials
              2:17.39  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rice, Sarah         13 Weymouth Club Wa-NE       NT    2:31.78        
                  34.10     1:12.04 (37.94)     1:50.87 (38.83)     2:31.78 (40.91)
 
Women 200 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
              2:14.99  OLYM Olympic Trials
              2:17.39  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wallis, Sadie       14 Victor Swim Club-NI       NT    2:37.95        
                  34.32     1:13.74 (39.42)     1:56.06 (42.32)     2:37.95 (41.89)
 
Women 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
              2:18.69  OLYM Olympic Trials
              2:21.39  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Prekop, Danielle    14 Scarlet Aquatics-NJ       NT    2:31.37        
                  33.46     1:12.41 (38.95)     1:56.98 (44.57)     2:31.37 (34.39)
  2 Sanchez-Hegarty, C  14 Cougar Aquatic T-NJ       NT    2:31.83        
                  32.26     1:13.39 (41.13)     1:58.21 (44.82)     2:31.83 (33.62)
  3 Reddon, Alexandra   17 Star Swimming-NI          NT    2:34.41        
                  32.58     1:12.82 (40.24)     1:58.97 (46.15)     2:34.41 (35.44)
  4 Gherbi, Lisa        15 Commonwealth Swi-NE       NT    2:47.03        
                  35.70     1:21.10 (45.40)     2:09.53 (48.43)     2:47.03 (37.50)
 
Women 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
              2:18.69  OLYM Olympic Trials
              2:21.39  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pawli, Kya          13 Star Swimming-NI          NT    2:34.78        
                  33.08     1:12.63 (39.55)     2:00.37 (47.74)     2:34.78 (34.41)
  2 Deschenes, Hannah   17 Exeter Swim Team-NE       NT    2:36.02        
                  32.86     1:12.22 (39.36)     2:00.76 (48.54)     2:36.02 (35.26)
 -- Studebaker, Gabrie  15 Star Swimming-NI          NT         DQ        
      Non-simultaneous touch - fly
                  34.37     1:14.03 (39.66)     2:05.28 (51.25)          DQ (35.65)
 -- Allen, Courtney     15 Star Swimming-NI          NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  33.93     1:17.61 (43.68)     2:02.15 (44.54)          DQ (35.72)
 
Men 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
                23.29  OLYM Olympic Trials
                24.09  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Burdo, Nicholas     18 Liverpool Jets S-NI       NT      24.09 JRNT   
  2 McLaughlin, Riley   17 Star Swimming-NI          NT      26.27        
  3 Zito, Ian           16 Envious Swimming-NE       NT      26.94        
  4 Blake, Joshua       16 Star Swimming-NI          NT      27.16        
 
Men 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
                23.29  OLYM Olympic Trials
                24.09  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fitch, David        17 Amherst Triton S-NE       NT      24.80        
  2 Breslin, Owen       16 Cougar Aquatic T-NJ       NT      26.20        
  4 Balkin, Christian   16 Town of Tonawand-NI       NT      26.44        
  5 Rincon, Anthony     14 Tidal Wave Swim-NJ        NT      26.51        
  6 Custance, Evan      16 Cougar Aquatic T-NJ       NT      26.52        
  7 Gencarelli, Louis   15 Evolution Aquati-NE       NT      26.81        
  8 Carey, Matthew      18 Morris County Sw-NJ       NT      27.22        
  9 Lee, Michael        17 Evolution Aquati-NE       NT      27.27        
 10 Viotto, Justin      16 Morris County Sw-NJ       NT      27.32        
 
Men 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
                23.29  OLYM Olympic Trials
                24.09  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Graesser, Evan      17 Town of Tonawand-NI       NT      26.17        
  2 Bennett, Andrew     17 Unattached-NI             NT      26.58        
  3 Poland, Jeffrey     16 Central Jersey A-NJ       NT      26.65        
  4 Acosta, Isaiah      15 Star Swimming-NI          NT      27.24        
  5 Ng, Evan            16 Scarlet Aquatics-NJ       NT      27.27        
  6 Coyne, James        17 Scarlet Aquatics-NJ       NT      27.80        
 
Men 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
                50.69  OLYM Olympic Trials
                52.19  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gutierrez, Manuel   23 Unattached-NE             NT      53.14        
                  25.63       53.14 (27.51)                                        
  2 McLaughlin, Riley   17 Star Swimming-NI          NT      57.09        
                  27.77       57.09 (29.32)                                        
  3 Zito, Ian           16 Envious Swimming-NE       NT      57.83        
                  27.37       57.83 (30.46)                                        
  4 Shawe, Jeremy       17 Victor Swim Club-NI       NT      58.39        
                  28.10       58.39 (30.29)                                        
  5 Bowen, Daniel       14 Town Wreckers Sw-NI       NT      58.64        
                  28.63       58.64 (30.01)                                        
  6 Blake, Joseph       14 Star Swimming-NI          NT      58.75        
                  27.95       58.75 (30.80)                                        
  7 Turek, Alex         14 Victor Swim Club-NI       NT    1:00.58        
                  29.07     1:00.58 (31.51)                                        
 
Men 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
                50.69  OLYM Olympic Trials
                52.19  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boekeloo, Zachary   17 Adirondack Bluef-AD       NT      57.71        
                  27.84       57.71 (29.87)                                        
  2 O'Connell, Liam     15 Town of Tonawand-NI       NT      59.06        
                  28.01       59.06 (31.05)                                        
  3 Kronenwetter, Shau  14 Upper Valley Aqu-NE       NT      59.30        
                  27.80       59.30 (31.50)                                        
 
Men 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
              1:51.89  OLYM Olympic Trials
              1:54.69  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Milne, Mcallistar   15 Blue Devil Aquat-CT       NT    2:03.42        
                  28.97     1:00.30 (31.33)     1:32.73 (32.43)     2:03.42 (30.69)
  2 Tanur, Jorge        17 Commonwealth Swi-NE       NT    2:03.43        
                  28.69       59.43 (30.74)     1:31.79 (32.36)     2:03.43 (31.64)
  3 Ng, Evan            16 Scarlet Aquatics-NJ       NT    2:07.08        
                  29.43     1:01.88 (32.45)     1:34.23 (32.35)     2:07.08 (32.85)
  4 Poland, Jeffrey     16 Central Jersey A-NJ       NT    2:09.83        
                  29.11     1:01.28 (32.17)     1:35.71 (34.43)     2:09.83 (34.12)
 
Men 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
              3:58.69  OLYM Olympic Trials
              4:03.59  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Milne, Mcallistar   15 Blue Devil Aquat-CT       NT    4:23.41        
                  29.51     1:01.85 (32.34)     1:35.51 (33.66)     2:09.42 (33.91)
        2:43.70 (34.28)     3:17.37 (33.67)     3:51.10 (33.73)     4:23.41 (32.31)
  2 Boekeloo, Zachary   17 Adirondack Bluef-AD       NT    4:28.32        
                  30.29     1:02.73 (32.44)     1:37.02 (34.29)     2:11.21 (34.19)
        2:45.81 (34.60)     3:20.21 (34.40)     3:55.17 (34.96)     4:28.32 (33.15)
  3 Clough, Michael     16 Star Swimming-NI          NT    4:28.50        
                  30.13     1:03.41 (33.28)     1:37.64 (34.23)     2:12.33 (34.69)
        2:47.13 (34.80)     3:21.68 (34.55)     3:55.95 (34.27)     4:28.50 (32.55)
 
Men 50 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rincon, Anthony     14 Tidal Wave Swim-NJ        NT      29.48        
 
Men 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
                57.19  OLYM Olympic Trials
                58.99  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Balasny, Kyle       17 Skyy Swim Team-NJ         NT    1:05.30        
                  31.28     1:05.30 (34.02)                                        
  2 Shawe, Jeremy       17 Victor Swim Club-NI       NT    1:12.11        
                  34.27     1:12.11 (37.84)                                        
  3 Murphy, Brayden     13 Victor Swim Club-NI       NT    1:13.03        
                  35.16     1:13.03 (37.87)                                        
 
Men 200 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
              2:03.79  OLYM Olympic Trials
              2:07.39  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Balasny, Kyle       17 Skyy Swim Team-NJ         NT    2:23.63        
                  32.68     1:09.26 (36.58)     1:46.37 (37.11)     2:23.63 (37.26)
  2 Li, Shoonhsin       14 Horseheads Thras-NI       NT    2:27.97        
                  33.12     1:11.29 (38.17)     1:49.96 (38.67)     2:27.97 (38.01)
 
Men 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
              1:03.69  OLYM Olympic Trials
              1:06.29  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Taboadela, Anthony  20 Morris County Sw-NJ       NT    1:14.90        
                  35.43     1:14.90 (39.47)                                        
 
Men 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
              1:03.69  OLYM Olympic Trials
              1:06.29  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chapman, Thomas     14 Victor Swim Club-NI       NT    1:15.01        
                  36.10     1:15.01 (38.91)                                        
  2 Le, Ryan            17 Star Swimming-NI          NT    1:15.83        
                  35.64     1:15.83 (40.19)                                        
  3 Balasny, Alec       15 Skyy Swim Team-NJ         NT    1:17.28        
                  34.97     1:17.28 (42.31)                                        
  4 Turek, Alex         14 Victor Swim Club-NI       NT    1:23.49        
                  39.63     1:23.49 (43.86)                                        
 
Men 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
              1:03.69  OLYM Olympic Trials
              1:06.29  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Clarke, Garrett     20 Unattached-NI             NT    1:04.13 JRNT   
                  30.12     1:04.13 (34.01)                                        
  2 Stevens, Noah       18 Victor Swim Club-NI       NT    1:04.48 JRNT   
                  30.14     1:04.48 (34.34)                                        
  3 Tieleman, Matthew   15 Skyy Swim Team-NJ         NT    1:11.34        
                  32.96     1:11.34 (38.38)                                        
  4 Hall, Andrew        16 Central Jersey A-NJ       NT    1:11.66        
                  33.84     1:11.66 (37.82)                                        
  5 Hogan, Ryan         13 SOLO Aquatics-NE          NT    1:15.04        
                  34.83     1:15.04 (40.21)                                        
  6 Balkin, Christian   16 Town of Tonawand-NI       NT    1:20.49        
                  37.54     1:20.49 (42.95)                                        
 
Men 200 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
              2:18.39  OLYM Olympic Trials
              2:23.69  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chapman, Thomas     14 Victor Swim Club-NI       NT    2:40.00        
                  36.53     1:16.78 (40.25)     1:58.29 (41.51)     2:40.00 (41.71)
  2 Le, Ryan            17 Star Swimming-NI          NT    2:48.45        
                  37.56     1:20.09 (42.53)     2:03.43 (43.34)     2:48.45 (45.02)
 
Men 200 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
              2:18.39  OLYM Olympic Trials
              2:23.69  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hogan, Ryan         13 SOLO Aquatics-NE          NT    2:37.79        
                  35.18     1:15.06 (39.88)     1:57.41 (42.35)     2:37.79 (40.38)
  2 Acosta, Isaiah      15 Star Swimming-NI          NT    2:47.28        
                  37.86     1:20.05 (42.19)     2:04.19 (44.14)     2:47.28 (43.09)
 
Men 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
                54.79  OLYM Olympic Trials
                56.69  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Riordan, Sean       16 Patriot Swim Clu-NE       NT    1:03.06        
                  29.26     1:03.06 (33.80)                                        
  2 Balasny, Kyle       17 Skyy Swim Team-NJ         NT    1:03.38        
                  29.35     1:03.38 (34.03)                                        
  3 Blake, Joshua       16 Star Swimming-NI          NT    1:04.55        
                  29.93     1:04.55 (34.62)                                        
 
Men 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
                54.79  OLYM Olympic Trials
                56.69  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Basov, Victor       17 Cougar Aquatic T-NJ       NT    1:03.42        
                  28.96     1:03.42 (34.46)                                        
  2 Munn, Michael       18 Central Jersey A-NJ       NT    1:03.46        
                  29.45     1:03.46 (34.01)                                        
 
Men 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
                54.79  OLYM Olympic Trials
                56.69  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yish, Matthew       15 SOLO Aquatics-NE          NT      55.11 JRNT   
                  26.17       55.11 (28.94)                                        
  2 Kidchob, Justin     17 Una CAT-NJ                NT    1:01.29        
                  28.59     1:01.29 (32.70)                                        
  3 Magnuson, John      17 Weymouth Club Wa-NE       NT    1:02.40        
                  29.37     1:02.40 (33.03)                                        
  4 Doyle, Patrick      17 SOLO Aquatics-NE          NT    1:03.52        
                  29.97     1:03.52 (33.55)                                        
  5 Blake, Joseph       14 Star Swimming-NI          NT    1:04.73        
                  29.74     1:04.73 (34.99)                                        
 
Men 200 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
              2:01.99  OLYM Olympic Trials
              2:05.49  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Driscoll, Joshua    18 SOLO Aquatics-NE          NT    2:17.40        
                  29.90     1:04.23 (34.33)     1:39.77 (35.54)     2:17.40 (37.63)
  2 Doyle, Patrick      17 SOLO Aquatics-NE          NT    2:24.72        
                  31.17     1:06.50 (35.33)     1:44.04 (37.54)     2:24.72 (40.68)
 
Men 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
              2:05.09  OLYM Olympic Trials
              2:08.69  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Brayden     13 Victor Swim Club-NI       NT    2:26.36        
                  32.23     1:09.73 (37.50)     1:53.67 (43.94)     2:26.36 (32.69)
  2 Walker, Matthew     14 Town of Tonawand-NI       NT    2:27.22        
                  30.81     1:10.05 (39.24)     1:52.53 (42.48)     2:27.22 (34.69)
 
Men 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
              2:05.09  OLYM Olympic Trials
              2:08.69  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kidchob, Justin     17 Una CAT-NJ                NT    2:25.63        
                  30.20     1:10.28 (40.08)     1:55.03 (44.75)     2:25.63 (30.60)
  2 Coyne, James        17 Scarlet Aquatics-NJ       NT    2:29.81        
                  32.15     1:12.36 (40.21)     1:55.58 (43.22)     2:29.81 (34.23)
  3 Hamelink, Andrew    17 Town of Tonawand-NI       NT    2:31.63        
                  32.59     1:12.41 (39.82)     1:56.11 (43.70)     2:31.63 (35.52)
 
Men 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
              2:05.09  OLYM Olympic Trials
              2:08.69  JRNT 2015 LC Jr Nats
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Basov, Victor       17 Cougar Aquatic T-NJ       NT    2:28.83        
                  28.73     1:08.51 (39.78)     1:53.33 (44.82)     2:28.83 (35.50)