Licensed to Potomac Valley Swimming - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 8.0 4/4/2022 03:00 PM
          2022 Speedo Sectional Championship - 3/24/2022 to 3/27/2022          
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kate Hurst          16 Scarlet Aquatics-NJ  8:52.95    8:51.82         20  
                  30.07     1:03.18 (33.11)     1:37.20 (34.02)     2:10.74 (33.54)
        2:44.66 (33.92)     3:18.51 (33.85)     3:52.49 (33.98)     4:25.99 (33.50)
        4:59.88 (33.89)     5:33.25 (33.37)     6:07.34 (34.09)     6:40.87 (33.53)
        7:14.57 (33.70)     7:47.54 (32.97)     8:20.59 (33.05)     8:51.82 (31.23)
  2 Chloe Kim           14 Scarlet Aquatics-NJ  8:52.74    8:52.24         17  
                  30.18     1:02.89 (32.71)     1:36.68 (33.79)     2:10.10 (33.42)
                                3:17.98 ( )     3:52.23 (34.25)     4:25.80 (33.57)
        4:59.54 (33.74)     5:33.32 (33.78)     6:07.26 (33.94)     6:40.74 (33.48)
        7:14.52 (33.78)     7:47.62 (33.10)     8:20.53 (32.91)     8:52.24 (31.71)
  3 Dana Li             16 Commonwealth Swi-NE  9:13.87    9:06.05         16  
                  30.59     1:03.87 (33.28)     1:38.43 (34.56)     2:12.66 (34.23)
        2:47.83 (35.17)     3:22.49 (34.66)     3:52.40 (29.91)     4:32.16 (39.76)
        5:06.86 (34.70)     5:41.20 (34.34)     6:16.53 (35.33)     6:50.68 (34.15)
        7:25.72 (35.04)     7:59.65 (33.93)     8:33.94 (34.29)     9:06.05 (32.11)
  4 Iris Kim            14 Scarlet Aquatics-NJ  9:16.92    9:07.20         15  
                  31.18     1:05.27 (34.09)     1:39.68 (34.41)     2:14.63 (34.95)
        2:49.37 (34.74)     3:23.82 (34.45)     3:58.59 (34.77)     4:33.14 (34.55)
        5:07.90 (34.76)     5:42.32 (34.42)     6:17.17 (34.85)     6:51.29 (34.12)
        7:25.89 (34.60)     8:00.28 (34.39)     8:34.32 (34.04)     9:07.20 (32.88)
  5 Kathleen Turano     14 Scarlet Aquatics-NJ 10:21.27Y   9:07.87         14  
                  32.02     1:06.24 (34.22)     1:41.22 (34.98)     2:15.02 (33.80)
        2:49.15 (34.13)     3:23.06 (33.91)     3:57.85 (34.79)     4:31.94 (34.09)
        5:06.68 (34.74)     5:41.54 (34.86)     6:16.15 (34.61)     6:50.33 (34.18)
        7:25.50 (35.17)     8:00.21 (34.71)     8:34.70 (34.49)     9:07.87 (33.17)
  6 Alisa Dovbnya       17 Scarlet Aquatics-NJ 10:22.91Y   9:29.63         13  
                  32.16     1:07.01 (34.85)     1:42.56 (35.55)     2:17.92 (35.36)
        2:54.15 (36.23)     3:29.84 (35.69)     4:06.07 (36.23)     4:41.94 (35.87)
        5:18.77 (36.83)     5:55.83 (37.06)     6:32.56 (36.73)     7:08.78 (36.22)
        7:44.81 (36.03)     8:20.52 (35.71)     8:56.58 (36.06)     9:29.63 (33.05)
  7 Ella Lepis          15 Cougar Aquatic T-NJ 10:34.13Y   9:30.15         12  
                  33.16     1:09.15 (35.99)     1:45.28 (36.13)     2:21.44 (36.16)
        2:57.72 (36.28)     3:33.80 (36.08)     4:09.83 (36.03)     4:45.93 (36.10)
        5:22.25 (36.32)     5:58.03 (35.78)     6:34.02 (35.99)     7:09.33 (35.31)
        7:45.06 (35.73)     8:20.36 (35.30)     8:56.09 (35.73)     9:30.15 (34.06)
  8 Annie Wang          17 Scarlet Aquatics-NJ  9:25.65    9:32.62         11  
                  31.12     1:05.82 (34.70)     1:41.56 (35.74)     2:17.07 (35.51)
        2:53.26 (36.19)     3:28.88 (35.62)     4:04.95 (36.07)     4:41.36 (36.41)
        5:18.13 (36.77)     5:55.02 (36.89)     6:32.10 (37.08)     7:08.62 (36.52)
        7:45.00 (36.38)     8:21.24 (36.24)     8:57.21 (35.97)     9:32.62 (35.41)
  9 Karolena Shaw       15 Berkeley Aquatic-NJ 10:36.87Y   9:34.98          9  
                  33.04     1:09.46 (36.42)     1:45.78 (36.32)     2:21.79 (36.01)
        2:57.61 (35.82)     3:33.84 (36.23)     4:09.78 (35.94)     4:46.24 (36.46)
        5:22.65 (36.41)     5:59.08 (36.43)     6:35.03 (35.95)     7:11.50 (36.47)
        7:47.93 (36.43)     8:24.28 (36.35)     8:58.12 (33.84)     9:34.98 (36.86)
 10 Katelyn Spraul      15 Naval Academy Aq-MD  9:27.93    9:36.58          7  
                  32.42     1:07.99 (35.57)     1:43.69 (35.70)     2:20.35 (36.66)
        2:56.79 (36.44)     3:33.87 (37.08)     4:09.96 (36.09)     4:46.49 (36.53)
        5:22.35 (35.86)     5:58.73 (36.38)     6:34.88 (36.15)     7:11.05 (36.17)
        7:47.69 (36.64)     8:24.16 (36.47)     9:00.82 (36.66)     9:36.58 (35.76)
 11 Kathleen Bendorait  17 Scarlet Aquatics-NJ 10:35.55Y   9:36.92          6  
                                1:08.49 ( )                             2:20.60 ( )
                                3:33.78 ( )                             4:47.10 ( )
        5:23.23 (36.13)     6:00.14 (36.91)     6:32.65 (32.51)     7:12.95 (40.30)
        7:48.53 (35.58)     8:25.25 (36.72)     8:58.18 (32.93)     9:36.92 (38.74)
 12 Lauren Muller       14 Scarlet Aquatics-NJ  9:22.08    9:37.41          5  
                  31.89     1:07.89 (36.00)     1:43.35 (35.46)     2:20.13 (36.78)
        2:56.15 (36.02)     3:32.93 (36.78)     4:09.09 (36.16)     4:45.88 (36.79)
        5:22.19 (36.31)     5:59.19 (37.00)     6:34.91 (35.72)     7:11.84 (36.93)
        7:48.31 (36.47)     8:25.58 (37.27)     9:01.57 (35.99)     9:37.41 (35.84)
 13 Emily Kim           16 Scarlet Aquatics-NJ  9:27.35    9:42.12          4  
                  32.17     1:08.64 (36.47)     1:43.91 (35.27)     2:21.04 (37.13)
        2:56.77 (35.73)     3:34.09 (37.32)     4:09.90 (35.81)     4:47.39 (37.49)
        5:23.30 (35.91)     6:00.34 (37.04)     6:36.70 (36.36)     7:14.40 (37.70)
        7:50.83 (36.43)     8:28.65 (37.82)     9:05.74 (37.09)     9:42.12 (36.38)
 14 Jillian Hawkins     15 Eagle Swim Team-MD  10:25.71Y   9:44.73          3  
                  31.05     1:07.78 (36.73)     1:43.91 (36.13)     2:20.51 (36.60)
        2:56.69 (36.18)     3:33.48 (36.79)     4:10.51 (37.03)     4:47.59 (37.08)
        5:23.81 (36.22)     6:01.68 (37.87)     6:38.35 (36.67)     7:15.99 (37.64)
        7:53.67 (37.68)     8:31.30 (37.63)     9:08.56 (37.26)     9:44.73 (36.17)
 -- Kaylee Maas         13 Victor Swim Club-NI       NT  X10:27.51        
                                1:12.76 ( )                             2:31.47 ( )
        3:11.08 (39.61)     3:51.30 (40.22)     4:30.54 (39.24)     5:10.95 (40.41)
        5:50.51 (39.56)     6:30.49 (39.98)     7:10.04 (39.55)     7:50.56 (40.52)
        8:29.65 (39.09)     9:10.28 (40.63)     9:48.91 (38.63)    10:27.51 (38.60)
 
Event 2  Men 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Steven Bendoraitis  17 Scarlet Aquatics-NJ 15:40.72   15:55.34         20  
                  28.53       59.04 (30.51)     1:30.24 (31.20)     2:01.76 (31.52)
        2:33.47 (31.71)     3:05.22 (31.75)     3:36.95 (31.73)     4:08.87 (31.92)
        4:41.09 (32.22)     5:13.06 (31.97)     5:45.46 (32.40)     6:17.70 (32.24)
        6:50.17 (32.47)     7:22.76 (32.59)     7:55.05 (32.29)     8:27.59 (32.54)
        9:00.50 (32.91)     9:32.85 (32.35)    10:05.18 (32.33)    10:37.38 (32.20)
       11:09.91 (32.53)    11:41.85 (31.94)    12:14.50 (32.65)    12:47.03 (32.53)
       13:19.65 (32.62)    13:51.19 (31.54)    14:23.13 (31.94)    14:54.64 (31.51)
       15:26.14 (31.50)    15:55.34 (29.20)                                        
  2 Christopher Chang   17 Scarlet Aquatics-NJ 16:10.14   16:02.03         17  
                  29.55     1:00.67 (31.12)     1:32.41 (31.74)     2:04.25 (31.84)
        2:36.22 (31.97)     3:07.83 (31.61)     3:40.05 (32.22)     4:11.81 (31.76)
        4:43.96 (32.15)     5:15.79 (31.83)     5:48.22 (32.43)     6:19.91 (31.69)
        6:52.16 (32.25)     7:24.09 (31.93)     7:56.52 (32.43)     8:28.50 (31.98)
        9:00.93 (32.43)     9:32.93 (32.00)    10:05.46 (32.53)    10:37.63 (32.17)
       11:10.17 (32.54)    11:42.20 (32.03)    12:14.87 (32.67)    12:47.30 (32.43)
       13:20.20 (32.90)    13:52.49 (32.29)    14:25.43 (32.94)    14:57.89 (32.46)
       15:30.76 (32.87)    16:02.03 (31.27)                                        
  3 Adam Kiss           16 Scarlet Aquatics-NJ 17:04.66   16:30.29         16  
                  30.41     1:02.70 (32.29)     1:36.01 (33.31)     2:09.17 (33.16)
        2:42.67 (33.50)     3:15.56 (32.89)     3:48.67 (33.11)     4:21.70 (33.03)
        4:54.95 (33.25)     5:27.88 (32.93)     6:00.71 (32.83)     6:33.28 (32.57)
        7:06.55 (33.27)     7:39.49 (32.94)     8:12.78 (33.29)     8:45.73 (32.95)
        9:18.31 (32.58)     9:51.08 (32.77)    10:24.22 (33.14)    10:57.50 (33.28)
       11:30.35 (32.85)    12:03.29 (32.94)    12:36.60 (33.31)    13:09.82 (33.22)
       13:43.36 (33.54)    14:17.04 (33.68)    14:50.16 (33.12)    15:23.51 (33.35)
       15:57.24 (33.73)    16:30.29 (33.05)                                        
  4 Justin Nowicki      16 Victor Swim Club-NI 16:01.58Y  16:35.83         15  
                  30.20     1:02.75 (32.55)     1:36.16 (33.41)     2:09.55 (33.39)
        2:43.08 (33.53)     3:16.39 (33.31)     3:49.81 (33.42)     4:23.10 (33.29)
        4:56.71 (33.61)     5:29.93 (33.22)     6:03.84 (33.91)     6:36.95 (33.11)
        7:10.95 (34.00)     7:44.06 (33.11)     8:17.80 (33.74)     8:50.97 (33.17)
        9:24.64 (33.67)     9:57.68 (33.04)    10:31.41 (33.73)    11:04.92 (33.51)
       11:38.78 (33.86)    12:11.97 (33.19)    12:45.65 (33.68)    13:18.92 (33.27)
       13:52.76 (33.84)    14:25.93 (33.17)    14:59.28 (33.35)    15:32.05 (32.77)
       16:04.98 (32.93)    16:35.83 (30.85)                                        
  5 Keegan Wooding      17 Victor Swim Club-NI 16:54.11   16:38.90         14  
                  30.27     1:03.07 (32.80)     1:35.52 (32.45)     2:08.82 (33.30)
        2:41.77 (32.95)     3:15.50 (33.73)     3:48.69 (33.19)     4:22.74 (34.05)
        4:56.17 (33.43)     5:30.07 (33.90)     6:03.44 (33.37)     6:37.27 (33.83)
        7:10.59 (33.32)     7:44.26 (33.67)     8:17.41 (33.15)     8:51.10 (33.69)
        9:24.38 (33.28)     9:58.27 (33.89)    10:31.49 (33.22)    11:05.31 (33.82)
       11:38.62 (33.31)    12:12.23 (33.61)    12:45.40 (33.17)    13:19.37 (33.97)
       13:50.27 (30.90)    14:26.90 (36.63)    14:57.62 (30.72)    15:33.99 (36.37)
       16:06.85 (32.86)    16:38.90 (32.05)                                        
  6 Vincent Kim         15 Scarlet Aquatics-NJ 16:40.49   16:47.18         13  
                  30.12     1:02.93 (32.81)     1:35.74 (32.81)     2:09.25 (33.51)
        2:42.01 (32.76)     3:15.80 (33.79)     3:48.88 (33.08)     4:22.64 (33.76)
        4:56.02 (33.38)     5:29.69 (33.67)     6:02.84 (33.15)     6:36.59 (33.75)
        7:09.86 (33.27)     7:43.69 (33.83)     8:16.64 (32.95)     8:50.33 (33.69)
        9:23.72 (33.39)     9:57.54 (33.82)    10:31.07 (33.53)    11:05.63 (34.56)
       11:39.25 (33.62)    12:13.34 (34.09)    12:46.84 (33.50)    13:21.29 (34.45)
       13:55.16 (33.87)    14:30.14 (34.98)    15:04.56 (34.42)    15:39.42 (34.86)
       16:13.87 (34.45)    16:47.18 (33.31)                                        
  7 Vittorio Cappabian  17 Hudson Explorer-LE  16:35.49   16:52.66         12  
                  29.75     1:01.79 (32.04)     1:35.17 (33.38)     2:08.15 (32.98)
        2:41.28 (33.13)     3:14.46 (33.18)     3:48.11 (33.65)     4:21.56 (33.45)
        4:54.81 (33.25)     5:28.31 (33.50)     6:01.46 (33.15)     6:34.82 (33.36)
        7:08.41 (33.59)     7:42.24 (33.83)     8:16.36 (34.12)     8:49.98 (33.62)
        9:22.69 (32.71)     9:58.43 (35.74)    10:32.69 (34.26)    11:07.13 (34.44)
       11:42.41 (35.28)    12:17.28 (34.87)    12:52.43 (35.15)    13:27.11 (34.68)
       14:02.20 (35.09)    14:36.72 (34.52)    15:11.01 (34.29)    15:45.34 (34.33)
       16:19.67 (34.33)    16:52.66 (32.99)                                        
  8 Brandon Richter     15 Eagle Swim Team-MD  16:14.17Y  16:54.06         11  
                  29.08     1:01.99 (32.91)     1:35.20 (33.21)     2:09.19 (33.99)
        2:42.91 (33.72)     3:17.30 (34.39)     3:50.33 (33.03)     4:24.89 (34.56)
        4:58.84 (33.95)     5:33.44 (34.60)     6:07.97 (34.53)     6:42.61 (34.64)
        7:16.35 (33.74)     7:50.94 (34.59)     8:25.44 (34.50)     9:00.10 (34.66)
        9:34.66 (34.56)    10:09.80 (35.14)    10:43.11 (33.31)    11:17.39 (34.28)
       11:51.00 (33.61)    12:25.10 (34.10)    12:59.01 (33.91)    13:33.43 (34.42)
       14:07.24 (33.81)    14:41.39 (34.15)    15:14.89 (33.50)    15:48.87 (33.98)
       16:22.11 (33.24)    16:54.06 (31.95)                                        
  9 Samuel Reynoso Wil  17 Commonwealth Swi-NE 17:00.54   16:55.87          9  
                  30.89     1:04.09 (33.20)     1:37.05 (32.96)     2:10.83 (33.78)
        2:44.52 (33.69)     3:18.80 (34.28)     3:52.35 (33.55)     4:26.70 (34.35)
        5:00.32 (33.62)     5:34.62 (34.30)     6:08.54 (33.92)     6:42.97 (34.43)
        7:17.17 (34.20)     7:51.47 (34.30)     8:25.61 (34.14)     9:00.15 (34.54)
        9:34.23 (34.08)    10:08.69 (34.46)    10:43.14 (34.45)    11:17.09 (33.95)
       11:50.94 (33.85)    12:25.71 (34.77)    12:59.57 (33.86)    13:33.96 (34.39)
       14:07.78 (33.82)    14:42.13 (34.35)    15:15.83 (33.70)    15:49.91 (34.08)
       16:22.81 (32.90)    16:55.87 (33.06)                                        
 10 Joram Kim           17 Scarlet Aquatics-NJ 16:45.96   16:57.06          7  
                  30.48     1:03.23 (32.75)     1:36.42 (33.19)     2:09.44 (33.02)
        2:42.91 (33.47)     3:16.22 (33.31)     3:50.11 (33.89)     4:23.38 (33.27)
        4:57.65 (34.27)     5:31.39 (33.74)     6:05.34 (33.95)     6:39.41 (34.07)
        7:13.64 (34.23)     7:48.15 (34.51)     8:22.47 (34.32)     8:56.21 (33.74)
        9:30.44 (34.23)    10:04.47 (34.03)    10:38.73 (34.26)    11:13.13 (34.40)
       11:47.36 (34.23)    12:21.75 (34.39)    12:56.30 (34.55)    13:30.55 (34.25)
       14:03.84 (33.29)    14:39.10 (35.26)    15:13.93 (34.83)    15:48.42 (34.49)
       16:23.15 (34.73)    16:57.06 (33.91)                                        
 11 Michael Fialcowitz  16 Berkeley Aquatic-NJ 17:09.96   16:58.29          6  
                  29.57     1:02.66 (33.09)     1:36.31 (33.65)     2:09.64 (33.33)
        2:43.57 (33.93)     3:16.63 (33.06)     3:50.52 (33.89)     4:23.86 (33.34)
        4:57.83 (33.97)     5:31.46 (33.63)     6:05.49 (34.03)     6:39.27 (33.78)
        7:10.72 (31.45)     7:47.94 (37.22)     8:22.55 (34.61)     8:56.38 (33.83)
        9:31.29 (34.91)    10:05.31 (34.02)    10:39.97 (34.66)    11:14.15 (34.18)
       11:48.80 (34.65)    12:23.17 (34.37)    12:58.30 (35.13)    13:32.99 (34.69)
       14:07.39 (34.40)    14:42.01 (34.62)    15:16.65 (34.64)    15:50.69 (34.04)
       16:25.49 (34.80)    16:58.29 (32.80)                                        
 12 Hubert Huang        17 Commonwealth Swi-NE 16:15.62   17:02.13          5  
                  30.29     1:02.83 (32.54)     1:35.90 (33.07)     2:09.19 (33.29)
        2:42.86 (33.67)     3:16.70 (33.84)     3:50.30 (33.60)     4:24.01 (33.71)
        4:58.91 (34.90)     5:33.36 (34.45)     6:07.48 (34.12)     6:41.44 (33.96)
        7:15.45 (34.01)     7:50.11 (34.66)     8:24.91 (34.80)     8:59.16 (34.25)
        9:33.60 (34.44)    10:07.95 (34.35)    10:42.40 (34.45)    11:16.63 (34.23)
       11:50.96 (34.33)    12:25.50 (34.54)    12:59.82 (34.32)    13:34.32 (34.50)
       14:08.56 (34.24)    14:43.62 (35.06)    15:18.07 (34.45)    15:53.07 (35.00)
       16:28.23 (35.16)    17:02.13 (33.90)                                        
 13 Brandon Anand       13 Scarlet Aquatics-NJ  9:37.59Y  17:16.55          4  
                  28.76     1:01.79 (33.03)     1:35.09 (33.30)     2:09.34 (34.25)
        2:43.20 (33.86)     3:17.39 (34.19)     3:51.08 (33.69)     4:26.27 (35.19)
        5:00.97 (34.70)     5:36.23 (35.26)     6:11.20 (34.97)     6:46.40 (35.20)
        7:21.09 (34.69)     7:55.95 (34.86)     8:30.66 (34.71)     9:06.12 (35.46)
        9:41.31 (35.19)    10:16.75 (35.44)    10:52.01 (35.26)    11:27.50 (35.49)
       12:02.14 (34.64)    12:37.69 (35.55)    13:12.99 (35.30)    13:47.91 (34.92)
       14:22.10 (34.19)    14:57.37 (35.27)    15:32.57 (35.20)    16:08.24 (35.67)
       16:42.64 (34.40)    17:16.55 (33.91)                                        
 14 Max Mislow          16 Eagle Swim Team-MD  16:27.09Y  17:18.68          3  
                  30.43     1:04.05 (33.62)     1:38.07 (34.02)     2:12.96 (34.89)
        2:47.26 (34.30)     3:21.81 (34.55)     3:56.30 (34.49)     4:30.87 (34.57)
        5:05.96 (35.09)     5:40.34 (34.38)     6:15.32 (34.98)     6:50.46 (35.14)
        7:25.34 (34.88)     8:00.29 (34.95)     8:35.00 (34.71)     9:09.70 (34.70)
        9:44.87 (35.17)    10:20.00 (35.13)    10:54.99 (34.99)    11:30.24 (35.25)
       12:04.92 (34.68)    12:40.04 (35.12)    13:15.03 (34.99)    13:50.06 (35.03)
       14:25.04 (34.98)    15:00.23 (35.19)    15:35.04 (34.81)    16:10.00 (34.96)
       16:44.48 (34.48)    17:18.68 (34.20)                                        
 15 Kai Liang           15 Eagle Swim Team-MD  16:43.63Y  17:19.08          2  
                  29.67     1:03.05 (33.38)     1:36.49 (33.44)     2:11.01 (34.52)
        2:45.06 (34.05)     3:20.20 (35.14)     3:54.70 (34.50)     4:29.47 (34.77)
        5:04.04 (34.57)     5:39.28 (35.24)                             6:49.30 ( )
        7:24.13 (34.83)     7:59.51 (35.38)     8:34.02 (34.51)     9:09.38 (35.36)
        9:44.40 (35.02)    10:19.98 (35.58)    10:55.07 (35.09)    11:30.77 (35.70)
                               12:41.22 ( )    13:16.41 (35.19)    13:52.08 (35.67)
       14:27.20 (35.12)    15:02.76 (35.56)    15:37.31 (34.55)    16:12.61 (35.30)
       16:46.65 (34.04)    17:19.08 (32.43)                                        
 16 Matthew Tilghman    16 Naval Academy Aq-MD 17:15.06   17:19.79          1  
                  30.61     1:03.69 (33.08)     1:37.62 (33.93)     2:11.41 (33.79)
        2:46.04 (34.63)     3:20.36 (34.32)     3:55.07 (34.71)     4:29.99 (34.92)
        5:04.94 (34.95)     5:39.86 (34.92)     6:14.84 (34.98)     6:49.95 (35.11)
        7:24.75 (34.80)     8:00.16 (35.41)     8:35.17 (35.01)     9:10.25 (35.08)
        9:45.48 (35.23)    10:20.75 (35.27)    10:56.24 (35.49)    11:31.47 (35.23)
       12:06.94 (35.47)    12:42.09 (35.15)    13:17.27 (35.18)    13:52.59 (35.32)
       14:28.12 (35.53)    15:03.33 (35.21)    15:38.59 (35.26)    16:13.23 (34.64)
       16:47.74 (34.51)    17:19.79 (32.05)                                        
 
Event 3  Women 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Natalie Mannion     18 Commonwealth Swi-NE  2:01.97    2:01.05         20  
                  28.57       58.92 (30.35)     1:30.15 (31.23)     2:01.05 (30.90)
  2 Kate Hurst          16 Scarlet Aquatics-NJ  2:07.07    2:04.69         17  
                  29.63     1:01.22 (31.59)     1:33.90 (32.68)     2:04.69 (30.79)
  3 Chloe Kim           14 Scarlet Aquatics-NJ  2:07.72    2:04.85         16  
                  29.48     1:01.22 (31.74)     1:33.18 (31.96)     2:04.85 (31.67)
  4 Dana Li             16 Commonwealth Swi-NE  2:09.33    2:05.00         15  
                  29.81     1:01.55 (31.74)     1:33.90 (32.35)     2:05.00 (31.10)
  5 Iris Kim            14 Scarlet Aquatics-NJ  2:10.28    2:07.84         14  
                  30.50     1:03.08 (32.58)     1:35.77 (32.69)     2:07.84 (32.07)
  6 Mia Li              18 Eagle Swim Team-MD   2:10.22    2:09.41         13  
                  30.03     1:02.83 (32.80)     1:35.44 (32.61)     2:09.41 (33.97)
  7 Abigail Funk        17 Webster BlueFins-NI  2:12.23    2:11.50         12  
                  30.74     1:04.63 (33.89)     1:38.51 (33.88)     2:11.50 (32.99)
  8 Erin Dehollander    16 Victor Swim Club-NI  2:11.92    2:12.10         11  
                  30.44     1:04.35 (33.91)     1:38.13 (33.78)     2:12.10 (33.97)
Consolation Final
  9 Kathleen Turano     14 Scarlet Aquatics-NJ  2:12.53    2:10.27          9  
                  31.23     1:04.19 (32.96)     1:38.07 (33.88)     2:10.27 (32.20)
 10 Katelyn Spraul      15 Naval Academy Aq-MD  2:12.67    2:10.34          7  
                  30.81     1:03.74 (32.93)     1:37.20 (33.46)     2:10.34 (33.14)
 11 Katheryn Beyer      17 Star Swimming-NI     2:13.07    2:11.89          6  
                  30.57     1:03.60 (33.03)     1:38.52 (34.92)     2:11.89 (33.37)
 12 Meredith Teague     17 Commonwealth Swi-NE  2:12.56    2:11.98          5  
                  30.79     1:04.21 (33.42)     1:38.53 (34.32)     2:11.98 (33.45)
 13 Grace Serino        18 Eagle Swim Team-MD   2:13.54    2:12.09          4  
                  30.69     1:04.49 (33.80)     1:39.09 (34.60)     2:12.09 (33.00)
 14 Caroline Murray     16 Cougar Aquatic T-NJ  2:13.92    2:12.67          3  
                  31.76     1:06.57 (34.81)     1:39.65 (33.08)     2:12.67 (33.02)
 15 Kathryn Shaw        17 Webster BlueFins-NI  2:14.27    2:14.66          2  
                  31.76     1:05.60 (33.84)     1:40.63 (35.03)     2:14.66 (34.03)
 16 Madeline Domster    17 Star Swimming-NI     2:13.35    2:14.96          1  
                  31.17     1:05.15 (33.98)     1:39.52 (34.37)     2:14.96 (35.44)
C - Final
 17 Annie Wang          17 Scarlet Aquatics-NJ  2:14.30    2:11.61        
                  30.66     1:03.80 (33.14)     1:37.80 (34.00)     2:11.61 (33.81)
 18 Rebekah Jung        14 Scarlet Aquatics-NJ  2:14.42    2:13.33        
                  31.34     1:04.81 (33.47)     1:39.45 (34.64)     2:13.33 (33.88)
 19 Alejandra Laynez    16 Cougar Aquatic T-NJ  2:14.69    2:13.62        
                  31.47     1:05.59 (34.12)     1:39.86 (34.27)     2:13.62 (33.76)
 20 Morgan Moniz        17 Cape Cod Swim Cl-NE  2:17.09    2:13.98        
                  31.98     1:06.27 (34.29)     1:40.40 (34.13)     2:13.98 (33.58)
 21 Annaliese Moylan    15 Edge Swim Club-NE    2:16.09    2:14.22        
                  31.58     1:05.73 (34.15)     1:40.75 (35.02)     2:14.22 (33.47)
 22 Ally Frame          17 Clifton Park-Hal-AD  2:17.07    2:14.61        
                  31.32     1:06.02 (34.70)     1:40.60 (34.58)     2:14.61 (34.01)
 23 Anya Rao            16 Commonwealth Swi-NE  2:16.55    2:14.97        
                  30.81     1:05.74 (34.93)     1:40.06 (34.32)     2:14.97 (34.91)
 24 Emily Kim           16 Scarlet Aquatics-NJ  2:16.92    2:15.45        
                  31.48     1:06.09 (34.61)     1:41.19 (35.10)     2:15.45 (34.26)
 
Event 3  Women 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Natalie Mannion           18 Commonwealth Swi-NE  2:02.11    2:01.97 q      
                  28.54       58.93 (30.39)     1:30.38 (31.45)     2:01.97 (31.59)
  2 Kate Hurst                16 Scarlet Aquatics-NJ  2:06.74    2:07.07 q      
                  29.55     1:01.48 (31.93)     1:34.68 (33.20)     2:07.07 (32.39)
  3 Chloe Kim                 14 Scarlet Aquatics-NJ  2:05.49    2:07.72 q      
                  30.06     1:02.23 (32.17)     1:35.31 (33.08)     2:07.72 (32.41)
  4 Dana Li                   16 Commonwealth Swi-NE  2:05.29    2:09.33 q      
                  29.95     1:02.62 (32.67)     1:36.44 (33.82)     2:09.33 (32.89)
  5 Mia Li                    18 Eagle Swim Team-MD   2:10.12    2:10.22 q      
                  30.39     1:02.63 (32.24)     1:36.32 (33.69)     2:10.22 (33.90)
  6 Iris Kim                  14 Scarlet Aquatics-NJ  2:07.20    2:10.28 q      
                  30.65     1:03.18 (32.53)     1:37.02 (33.84)     2:10.28 (33.26)
  7 Erin Dehollander          16 Victor Swim Club-NI  2:10.75    2:11.92 q      
                  29.90     1:02.93 (33.03)     1:37.96 (35.03)     2:11.92 (33.96)
  8 Abigail Funk              17 Webster BlueFins-NI  1:53.76Y   2:12.23 q      
                  31.04     1:04.22 (33.18)     1:38.97 (34.75)     2:12.23 (33.26)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kathleen Turano           14 Scarlet Aquatics-NJ  2:14.00    2:12.53 q      
                  31.86     1:05.38 (33.52)     1:39.37 (33.99)     2:12.53 (33.16)
 10 Meredith Teague           17 Commonwealth Swi-NE  1:53.67Y   2:12.56 q      
                  30.91     1:03.72 (32.81)     1:38.30 (34.58)     2:12.56 (34.26)
 11 Katelyn Spraul            15 Naval Academy Aq-MD  1:53.48Y   2:12.67 q      
                  31.39     1:04.50 (33.11)     1:38.79 (34.29)     2:12.67 (33.88)
 12 Katheryn Beyer            17 Star Swimming-NI     1:53.23Y   2:13.07 q      
                  30.60     1:04.13 (33.53)     1:38.97 (34.84)     2:13.07 (34.10)
 13 Madeline Domster          17 Star Swimming-NI     2:16.78    2:13.35 q      
                  31.30     1:04.19 (32.89)     1:38.64 (34.45)     2:13.35 (34.71)
 14 Grace Serino              18 Eagle Swim Team-MD   1:53.94Y   2:13.54 q      
                  30.31     1:04.19 (33.88)     1:38.51 (34.32)     2:13.54 (35.03)
 15 Caroline Murray           16 Cougar Aquatic T-NJ  2:17.00    2:13.92 q      
                  32.31     1:06.69 (34.38)     1:41.25 (34.56)     2:13.92 (32.67)
 16 Kathryn Shaw              17 Webster BlueFins-NI  1:54.05Y   2:14.27 q      
                  30.98     1:05.53 (34.55)     1:39.48 (33.95)     2:14.27 (34.79)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Annie Wang                17 Scarlet Aquatics-NJ  2:12.04    2:14.30 q      
                  29.97     1:04.05 (34.08)     1:38.49 (34.44)     2:14.30 (35.81)
 18 Rebekah Jung              14 Scarlet Aquatics-NJ  2:16.20    2:14.42 q      
                  31.74     1:05.50 (33.76)     1:40.49 (34.99)     2:14.42 (33.93)
 19 Alejandra Laynez          16 Cougar Aquatic T-NJ  2:17.77    2:14.69 q      
                  30.97     1:05.83 (34.86)     1:39.63 (33.80)     2:14.69 (35.06)
 20 Annaliese Moylan          15 Edge Swim Club-NE    2:15.87    2:16.09 q      
                  30.47     1:05.39 (34.92)     1:41.06 (35.67)     2:16.09 (35.03)
 21 Ella Guilfoil             17 Victor Swim Club-NI  1:54.19Y   2:16.15 q      
                  30.45     1:05.69 (35.24)     1:40.87 (35.18)     2:16.15 (35.28)
 22 Anya Rao                  16 Commonwealth Swi-NE  2:17.14    2:16.55 q      
                  30.86     1:05.73 (34.87)     1:40.68 (34.95)     2:16.55 (35.87)
 23 Emily Kim                 16 Scarlet Aquatics-NJ  2:12.03    2:16.92 q      
                  31.65     1:06.13 (34.48)     1:41.81 (35.68)     2:16.92 (35.11)
 24 Ally Frame                17 Clifton Park-Hal-AD  1:54.93Y   2:17.07 q      
                  32.08     1:06.96 (34.88)     1:42.23 (35.27)     2:17.07 (34.84)
-------------------------------------------------------------------------
 25 Morgan Moniz              17 Cape Cod Swim Cl-NE  1:54.93Y   2:17.09        
                  32.53     1:07.60 (35.07)     1:43.03 (35.43)     2:17.09 (34.06)
 26 Kathleen Bendoraitis      17 Scarlet Aquatics-NJ  2:15.12    2:17.29        
                  31.95     1:06.49 (34.54)     1:41.96 (35.47)     2:17.29 (35.33)
-------------------------------------------------------------------------
 27 Ayanna Fulga              17 Commonwealth Swi-NE  2:21.90    2:17.43        
                  31.80     1:06.44 (34.64)     1:43.22 (36.78)     2:17.43 (34.21)
 28 Zoe Zawodzinski           16 Star Swimming-NI     2:16.02    2:17.57        
                  31.35     1:05.37 (34.02)     1:41.67 (36.30)     2:17.57 (35.90)
 29 Audrey Sambrook           16 Executive Swim C-NE  2:13.49    2:18.40        
                  30.57     1:04.87 (34.30)     1:40.84 (35.97)     2:18.40 (37.56)
 30 Lauren Castellani         17 Victor Swim Club-NI  2:22.39    2:18.56        
                  31.33     1:06.27 (34.94)     1:42.47 (36.20)     2:18.56 (36.09)
 31 Casey Zentz               15 Eagle Swim Team-MD   1:52.92Y   2:18.80        
                  29.70     1:03.26 (33.56)     1:40.28 (37.02)     2:18.80 (38.52)
 32 Paige Wielgus             15 Cape Cod Swim Cl-NE  1:58.00Y   2:20.17        
                  31.04     1:07.27 (36.23)     1:43.72 (36.45)     2:20.17 (36.45)
 33 Stella Zhang              15 Clifton Park-Hal-AD  2:27.39    2:22.39        
                  31.70     1:07.67 (35.97)     1:45.10 (37.43)     2:22.39 (37.29)
 34 Alisa Dovbnya             17 Scarlet Aquatics-NJ  2:17.53    2:23.00        
                  33.18     1:09.47 (36.29)     1:46.81 (37.34)     2:23.00 (36.19)
 35 Grace Vogt                15 Star Swimming-NI     2:22.66    2:23.23        
                  31.87     1:07.81 (35.94)     1:46.02 (38.21)     2:23.23 (37.21)
 35 Kaci Owens                17 Clifton Park-Hal-AD  2:22.58    2:23.23        
                  31.76     1:08.05 (36.29)     1:45.29 (37.24)     2:23.23 (37.94)
 37 Zoey Prezyna              15 Victor Swim Club-NI  2:24.69    2:25.87        
                                1:09.87 ( )   2:25.87 (1:16.00)                    
 -- Elisabeth Nesta           18 Commonwealth Swi-NE  2:13.69        DFS        
 -- Cora Zuwallack            17 Cape Cod Swim Cl-NE  2:19.76        DFS        
 
Event 4  Men 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Daniel Diehl        16 YMCA of Cumberla-MD  1:51.53    1:50.12         20  
                  25.80       53.78 (27.98)     1:22.64 (28.86)     1:50.12 (27.48)
  2 Richard Poplawski   15 Scarlet Aquatics-NJ  1:54.81    1:54.12         17  
                  27.03       55.67 (28.64)     1:24.99 (29.32)     1:54.12 (29.13)
  3 Lucas Lane          17 Hudson Explorer-LE   1:57.90    1:56.21         16  
                  27.57       56.69 (29.12)     1:26.67 (29.98)     1:56.21 (29.54)
  4 Steven Bendoraitis  17 Scarlet Aquatics-NJ  1:57.79    1:56.29         15  
                  27.25       57.37 (30.12)     1:26.80 (29.43)     1:56.29 (29.49)
  5 Thomas Hagar        17 Commonwealth Swi-NE  1:57.04    1:56.40         14  
                  26.71       55.96 (29.25)     1:26.76 (30.80)     1:56.40 (29.64)
  6 Aidan Kelly         17 Cape Cod Swim Cl-NE  1:56.69    1:57.09         13  
                  27.39       56.41 (29.02)     1:26.86 (30.45)     1:57.09 (30.23)
  7 James Chan          21 Bluefish Swim Cl-NE  1:57.98    1:57.10         12  
                  27.07       56.78 (29.71)     1:26.71 (29.93)     1:57.10 (30.39)
  8 Christopher Chang   17 Scarlet Aquatics-NJ  1:58.04    1:57.22         11  
                  27.96       57.43 (29.47)     1:27.55 (30.12)     1:57.22 (29.67)
Consolation Final
  9 Alex Crossing       17 Victor Swim Club-NI  1:58.60    1:57.06          9  
                  27.60       57.54 (29.94)     1:28.05 (30.51)     1:57.06 (29.01)
 10 Hubert Huang        17 Commonwealth Swi-NE  1:59.63    1:57.91          7  
                  27.49       57.35 (29.86)     1:27.59 (30.24)     1:57.91 (30.32)
 11 Simon Hu            18 Eagle Swim Team-MD   1:59.50    1:58.15          6  
                  27.46       57.79 (30.33)     1:27.03 (29.24)     1:58.15 (31.12)
 12 Charles Matthews    21 Mercury Swimming-NI  1:58.28    1:58.36          5  
                  26.49       56.22 (29.73)     1:27.51 (31.29)     1:58.36 (30.85)
 13 Miles Maille        18 Scarlet Aquatics-NJ  1:59.44    2:00.46          4  
                  27.37       56.98 (29.61)     1:28.51 (31.53)     2:00.46 (31.95)
 14 Evan Peters         16 Victor Swim Club-NI  1:59.11    2:00.76          3  
                  27.43       57.37 (29.94)     1:28.97 (31.60)     2:00.76 (31.79)
 15 Matthew Woyksnar    17 Star Swimming-NI     1:59.64    2:00.88          2  
                  27.68       58.70 (31.02)     1:29.67 (30.97)     2:00.88 (31.21)
 16 Justin Nowicki      16 Victor Swim Club-NI  1:59.90    2:01.10          1  
                  28.48       59.43 (30.95)     1:30.78 (31.35)     2:01.10 (30.32)
C - Final
 17 Adam Kiss           16 Scarlet Aquatics-NJ  2:00.01    1:59.38        
                  28.85       59.06 (30.21)     1:29.67 (30.61)     1:59.38 (29.71)
 18 Andrew Chen         15 Eagle Swim Team-MD   2:00.53    1:59.60        
                  27.35       57.23 (29.88)     1:28.28 (31.05)     1:59.60 (31.32)
 19 Kevin Whitworth     18 Cougar Aquatic T-NJ  2:00.36    2:00.39        
                  28.57       59.93 (31.36)     1:31.24 (31.31)     2:00.39 (29.15)
 20 Dean Serino         16 Eagle Swim Team-MD   2:01.82    2:00.77        
                  28.03       58.11 (30.08)     1:29.62 (31.51)     2:00.77 (31.15)
 21 Ryan Li             15 Eagle Swim Team-MD   2:01.26    2:00.80        
                  27.99       59.27 (31.28)     1:30.35 (31.08)     2:00.80 (30.45)
 22 Marwan Kashkoush    17 Berkeley Aquatic-NJ  2:01.44    2:00.99        
                  28.33       59.44 (31.11)     1:30.36 (30.92)     2:00.99 (30.63)
 23 Palmer Bice         15 Naval Academy Aq-MD  2:01.78    2:01.08        
                  27.87       58.82 (30.95)     1:29.76 (30.94)     2:01.08 (31.32)
 24 Timothy Johnson     17 Cape Cod Swim Cl-NE  2:01.40    2:01.62        
                  28.19       59.17 (30.98)     1:29.63 (30.46)     2:01.62 (31.99)
 
Event 4  Men 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Daniel Diehl              16 YMCA of Cumberla-MD  1:52.35    1:51.53 q      
                  26.06       54.08 (28.02)     1:23.45 (29.37)     1:51.53 (28.08)
  2 Richard Poplawski         15 Scarlet Aquatics-NJ  1:54.69    1:54.81 q      
                  27.43       56.17 (28.74)     1:25.88 (29.71)     1:54.81 (28.93)
  3 Aidan Kelly               17 Cape Cod Swim Cl-NE  1:56.78    1:56.69 q      
                  26.66       55.13 (28.47)     1:26.18 (31.05)     1:56.69 (30.51)
  4 Thomas Hagar              17 Commonwealth Swi-NE  1:40.47Y   1:57.04 q      
                  26.54       56.61 (30.07)     1:26.47 (29.86)     1:57.04 (30.57)
  5 Steven Bendoraitis        17 Scarlet Aquatics-NJ  1:55.73    1:57.79 q      
                  27.14       56.86 (29.72)     1:27.86 (31.00)     1:57.79 (29.93)
  6 Lucas Lane                17 Hudson Explorer-LE   1:55.51    1:57.90 q      
                  28.60       58.63 (30.03)     1:29.02 (30.39)     1:57.90 (28.88)
  7 James Chan                21 Bluefish Swim Cl-NE  1:57.32    1:57.98 q      
                  28.03       57.75 (29.72)     1:28.41 (30.66)     1:57.98 (29.57)
  8 Christopher Chang         17 Scarlet Aquatics-NJ  1:57.27    1:58.04 q      
                  28.20       57.70 (29.50)     1:27.95 (30.25)     1:58.04 (30.09)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Charles Matthews          21 Mercury Swimming-NI  1:41.62Y   1:58.28 q      
                  26.38       56.39 (30.01)     1:26.70 (30.31)     1:58.28 (31.58)
 10 Alex Crossing             17 Victor Swim Club-NI  2:00.02    1:58.60 q      
                  27.59       57.60 (30.01)     1:28.45 (30.85)     1:58.60 (30.15)
 11 Evan Peters               16 Victor Swim Club-NI  1:40.42Y   1:59.11 q      
                  27.62       58.10 (30.48)     1:28.87 (30.77)     1:59.11 (30.24)
 12 Miles Maille              18 Scarlet Aquatics-NJ  1:58.41    1:59.44 q      
                  27.97       57.76 (29.79)     1:28.75 (30.99)     1:59.44 (30.69)
 13 Simon Hu                  18 Eagle Swim Team-MD   1:57.08    1:59.50 q      
                  28.27       58.60 (30.33)     1:29.35 (30.75)     1:59.50 (30.15)
 14 Hubert Huang              17 Commonwealth Swi-NE  1:56.49    1:59.63 q      
                  27.83       57.80 (29.97)     1:28.95 (31.15)     1:59.63 (30.68)
 15 Matthew Woyksnar          17 Star Swimming-NI     2:01.14    1:59.64 q      
                  28.27       58.63 (30.36)     1:29.43 (30.80)     1:59.64 (30.21)
 16 Justin Nowicki            16 Victor Swim Club-NI  1:44.25Y   1:59.90 q      
                  28.01       58.69 (30.68)     1:29.93 (31.24)     1:59.90 (29.97)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Adam Kiss                 16 Scarlet Aquatics-NJ  2:00.65    2:00.01 q      
                  28.46       59.13 (30.67)     1:29.25 (30.12)     2:00.01 (30.76)
 18 Kevin Whitworth           18 Cougar Aquatic T-NJ  1:56.93    2:00.36 q      
                  27.85       59.00 (31.15)     1:29.88 (30.88)     2:00.36 (30.48)
 19 Andrew Chen               15 Eagle Swim Team-MD   1:43.65Y   2:00.53 q      
                  27.63       58.33 (30.70)     1:29.44 (31.11)     2:00.53 (31.09)
 20 Ryan Li                   15 Eagle Swim Team-MD   1:44.44Y   2:01.26 q      
                  28.43       59.68 (31.25)     1:30.44 (30.76)     2:01.26 (30.82)
 21 Timothy Johnson           17 Cape Cod Swim Cl-NE  1:45.85Y   2:01.40 q      
                  28.58       59.55 (30.97)     1:30.56 (31.01)     2:01.40 (30.84)
 22 Marwan Kashkoush          17 Berkeley Aquatic-NJ  1:45.55Y   2:01.44 q      
                  27.80       58.78 (30.98)     1:30.73 (31.95)     2:01.44 (30.71)
 23 Palmer Bice               15 Naval Academy Aq-MD  1:45.38Y   2:01.78 q      
                  27.91       58.76 (30.85)     1:30.62 (31.86)     2:01.78 (31.16)
 24 Dean Serino               16 Eagle Swim Team-MD   2:07.33    2:01.82 q      
                  27.80       58.55 (30.75)     1:29.74 (31.19)     2:01.82 (32.08)
-------------------------------------------------------------------------
 25 Timothy Lee               14 Scarlet Aquatics-NJ  2:01.28    2:02.04        
                  28.24       59.16 (30.92)     1:30.60 (31.44)     2:02.04 (31.44)
 26 Keegan Wooding            17 Victor Swim Club-NI  1:45.14Y   2:02.09        
                  28.77       59.65 (30.88)     1:31.46 (31.81)     2:02.09 (30.63)
-------------------------------------------------------------------------
 27 Vincent Kim               15 Scarlet Aquatics-NJ  1:45.59Y   2:02.12        
                  28.70     1:00.20 (31.50)     1:31.38 (31.18)     2:02.12 (30.74)
 28 Matthew Bendoraitis       17 Scarlet Aquatics-NJ  1:45.67Y   2:02.15        
                  28.43       58.91 (30.48)     1:30.52 (31.61)     2:02.15 (31.63)
 29 Kai Liang                 15 Eagle Swim Team-MD   1:45.55Y   2:02.21        
                  28.08       59.40 (31.32)     1:30.83 (31.43)     2:02.21 (31.38)
 30 Jacob Runyon              16 Hilton Area Swim-NI  1:45.32Y   2:02.24        
                  28.41       59.34 (30.93)     1:31.49 (32.15)     2:02.24 (30.75)
 31 Kamden Keyes              16 Victor Swim Club-NI  2:07.82    2:02.77        
                  29.09     1:01.21 (32.12)     1:33.17 (31.96)     2:02.77 (29.60)
 32 Henry Engler              19 Scarlet Aquatics-NJ  2:02.42    2:02.89        
                  29.20     1:01.16 (31.96)     1:32.12 (30.96)     2:02.89 (30.77)
 33 Jameson McEnaney          16 Edge Swim Club-NE    2:05.01    2:03.30        
                  27.94       59.09 (31.15)     1:31.95 (32.86)     2:03.30 (31.35)
 34 Ashton Tang               17 Scarlet Aquatics-NJ  2:05.14    2:03.36        
                  29.81     1:01.14 (31.33)     1:32.51 (31.37)     2:03.36 (30.85)
 35 Matthew Tilghman          16 Naval Academy Aq-MD  2:03.91    2:03.71        
                  28.56       59.45 (30.89)     1:31.51 (32.06)     2:03.71 (32.20)
 36 Owen Mahoney              15 Naval Academy Aq-MD  1:45.70Y   2:04.01        
                  28.27       59.54 (31.27)     1:31.81 (32.27)     2:04.01 (32.20)
 37 Brandon Richter           15 Eagle Swim Team-MD   2:10.16    2:04.27        
                  28.28     1:00.01 (31.73)     1:32.48 (32.47)     2:04.27 (31.79)
 38 David Slowinski           16 Cougar Aquatic T-NJ  2:03.08    2:04.55        
                  30.00     1:03.42 (33.42)     1:34.50 (31.08)     2:04.55 (30.05)
 39 Michael Fialcowitz        16 Berkeley Aquatic-NJ  2:05.69    2:04.57        
                  28.28     1:00.06 (31.78)     1:32.59 (32.53)     2:04.57 (31.98)
 40 Frankie Prekop            15 Scarlet Aquatics-NJ  1:50.89Y   2:04.75        
                  28.42     1:00.00 (31.58)     1:32.88 (32.88)     2:04.75 (31.87)
 41 Davis Bonebrake           18 Commonwealth Swi-NE  2:00.79    2:04.84        
                  28.67     1:00.07 (31.40)     1:32.13 (32.06)     2:04.84 (32.71)
 42 Connor Tiffin             16 Eagle Swim Team-MD   2:03.49    2:05.01        
                  28.52     1:00.33 (31.81)     1:32.92 (32.59)     2:05.01 (32.09)
 43 Evan Briggs               17 Scarlet Aquatics-NJ  1:48.61Y   2:05.08        
                  28.79     1:00.01 (31.22)     1:32.61 (32.60)     2:05.08 (32.47)
 44 Timothy Brooks            17 Cardinal & Gold-MD   2:12.72    2:05.20        
                  28.61     1:00.24 (31.63)     1:33.37 (33.13)     2:05.20 (31.83)
 45 Samuel Reynoso Williams   17 Commonwealth Swi-NE  2:00.22    2:05.30        
                  27.90     1:00.19 (32.29)     1:32.71 (32.52)     2:05.30 (32.59)
 46 Anderson McEnaney         14 Edge Swim Club-NE    2:02.48    2:05.32        
                  27.62       58.98 (31.36)     1:32.08 (33.10)     2:05.32 (33.24)
 47 Alex Gorakine             16 Scarlet Aquatics-NJ  2:07.84    2:05.42        
                  29.44     1:01.01 (31.57)     1:33.57 (32.56)     2:05.42 (31.85)
 48 Aidan Losito              17 Star Swimming-NI     1:46.26Y   2:05.56        
                  28.99     1:00.52 (31.53)     1:33.21 (32.69)     2:05.56 (32.35)
 49 Owen Bartel               15 Eagle Swim Team-MD   2:08.40    2:06.53        
                  28.81     1:00.88 (32.07)     1:34.00 (33.12)     2:06.53 (32.53)
 50 Leon Liu                  17 Berkeley Aquatic-NJ  2:06.26    2:06.64        
                  28.75     1:00.41 (31.66)     1:33.10 (32.69)     2:06.64 (33.54)
 51 Jack Chapman              17 Victor Swim Club-NI  2:07.75    2:06.90        
                  29.32     1:01.88 (32.56)     1:34.64 (32.76)     2:06.90 (32.26)
 52 William Stilley           16 Mount Lebanon Aq-AM  1:45.17Y   2:07.03        
                  28.41     1:00.41 (32.00)     1:33.77 (33.36)     2:07.03 (33.26)
 53 Braeden Emore             17 Eagle Swim Team-MD   1:46.80Y   2:07.51        
                  29.21     1:02.46 (33.25)     1:35.52 (33.06)     2:07.51 (31.99)
 54 Dylan Bradsher-Behra      17 Executive Swim C-NE  2:12.86    2:07.99        
                  28.02     1:00.10 (32.08)     1:34.01 (33.91)     2:07.99 (33.98)
 55 Preston Amos              17 Commonwealth Swi-NE  2:06.22    2:08.85        
                  28.18     1:00.46 (32.28)     1:34.04 (33.58)     2:08.85 (34.81)
 56 Jacob Burton              17 Mount Lebanon Aq-AM  1:46.10Y   2:09.25        
                  29.29     1:02.15 (32.86)     1:36.34 (34.19)     2:09.25 (32.91)
 57 Chase Dustevich           17 Mount Lebanon Aq-AM  1:51.40Y   2:09.29        
                  28.94     1:01.04 (32.10)     1:35.32 (34.28)     2:09.29 (33.97)
 58 William Urian             17 Cardinal & Gold-MD   2:18.67    2:09.84        
                  28.80     1:01.26 (32.46)     1:35.17 (33.91)     2:09.84 (34.67)
 59 Christian Jerome          13 Uncle Sam Swim T-AD  2:11.94    2:10.55        
                  29.42     1:01.88 (32.46)     1:36.43 (34.55)     2:10.55 (34.12)
 60 Sungyun Hong              13 Scarlet Aquatics-NJ  2:12.18    2:10.81        
                  29.61     1:02.60 (32.99)     1:36.84 (34.24)     2:10.81 (33.97)
 61 Marshall Adams            17 Town Wreckers Sw-NI  2:15.12    2:11.27        
                  29.47     1:02.54 (33.07)     1:37.06 (34.52)     2:11.27 (34.21)
 62 Justin Enser              16 Hilton Area Swim-NI  2:10.74    2:11.49        
                  29.02     1:02.55 (33.53)     1:37.25 (34.70)     2:11.49 (34.24)
 63 Gannon Moore              16 Star Swimming-NI     1:50.61Y   2:12.19        
                  29.88     1:03.79 (33.91)     1:38.24 (34.45)     2:12.19 (33.95)
 64 Tristan Tosoni            16 Naval Academy Aq-MD  1:50.98Y   2:14.15        
                  31.48     1:05.59 (34.11)     1:40.46 (34.87)     2:14.15 (33.69)
 65 David Zea                 17 Cardinal & Gold-MD   1:53.00Y   2:15.09        
                  30.60     1:05.13 (34.53)     1:40.68 (35.55)     2:15.09 (34.41)
 -- William Fuchs             18 Commonwealth Swi-NE  1:44.73Y       DFS        
 -- Anthony Huang             17 Executive Swim C-NE  2:09.01        DFS        
 
Event 5  Women 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Eliza Brown         18 Commonwealth Swi-NE  1:13.47    1:11.59         20  
                  33.73     1:11.59 (37.86)                                        
  2 Daniela Karnaugh    16 Scarlet Aquatics-NJ  1:12.63    1:11.74         17  
                  33.80     1:11.74 (37.94)                                        
  3 Sarah Bernard       17 Commonwealth Swi-NE  1:14.47    1:13.49         16  
                  35.05     1:13.49 (38.44)                                        
  4 Elle Noecker        15 Town Wreckers Sw-NI  1:14.06    1:13.69         15  
                  34.69     1:13.69 (39.00)                                        
  5 Cailey Stockwell    17 Upper Valley Aqu-NE  1:15.98    1:15.34         14  
                  35.37     1:15.34 (39.97)                                        
  6 Joleigh Crye        18 Mercury Swimming-NI  1:14.46    1:16.37         13  
                  35.26     1:16.37 (41.11)                                        
  7 Sophia Gao          13 Clifton Park-Hal-AD  1:16.55    1:16.90         12  
                  36.08     1:16.90 (40.82)                                        
  8 Kayla Rodriguez     15 Scarlet Aquatics-NJ  1:17.16    1:17.46         11  
                  36.33     1:17.46 (41.13)                                        
Consolation Final
  9 Hannah Chan         18 Eagle Swim Team-MD   1:17.72    1:15.68          9  
                  35.55     1:15.68 (40.13)                                        
 10 Kendall Gilbert     16 Clifton Park-Hal-AD  1:17.18    1:16.36          7  
                  36.93     1:16.36 (39.43)                                        
 11 Addison Ebol        14 Executive Swim C-NE  1:18.40    1:17.53          6  
                  36.04     1:17.53 (41.49)                                        
 12 Lily Foung          17 Cougar Aquatic T-NJ  1:17.99    1:17.82          5  
                  37.24     1:17.82 (40.58)                                        
 13 Carly Yeagle        17 Eagle Swim Team-MD   1:18.34    1:17.86          4  
                  36.53     1:17.86 (41.33)                                        
 14 Yasemine Safargar   17 Scarlet Aquatics-NJ  1:18.96    1:17.95          3  
                  37.50     1:17.95 (40.45)                                        
 15 Madelyn Finch       14 Naval Academy Aq-MD  1:17.89    1:18.40          2  
                  36.75     1:18.40 (41.65)                                        
 16 Emma Hall           17 Executive Swim C-NE  1:18.25    1:18.64          1  
                  37.03     1:18.64 (41.61)                                        
C - Final
 17 Suriyathai Pathamm  17 Victor Swim Club-NI  1:19.16    1:18.10        
                  37.09     1:18.10 (41.01)                                        
 18 Erin Dehollander    16 Victor Swim Club-NI  1:19.56    1:18.47        
                  37.85     1:18.47 (40.62)                                        
 19 Charlotte Hoover    15 Commonwealth Swi-NE  1:21.04    1:19.31        
                  38.12     1:19.31 (41.19)                                        
 20 Lauren Muller       14 Scarlet Aquatics-NJ  1:20.27    1:20.11        
                  38.34     1:20.11 (41.77)                                        
 21 Marley Reese        17 Mount Lebanon Aq-AM  1:21.46    1:20.83        
                  38.73     1:20.83 (42.10)                                        
 22 Reagan Gilligan     14 Cougar Aquatic T-NJ  1:21.32    1:21.32        
                  38.00     1:21.32 (43.32)                                        
 23 Stephanie Kim       12 Scarlet Aquatics-NJ  1:22.19    1:21.34        
                  38.33     1:21.34 (43.01)                                        
 24 Rebekah Jung        14 Scarlet Aquatics-NJ  1:21.64    1:21.40        
                  37.73     1:21.40 (43.67)                                        
 
Event 5  Women 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Daniela Karnaugh          16 Scarlet Aquatics-NJ  1:13.58    1:12.63 q      
                  34.00     1:12.63 (38.63)                                        
  2 Eliza Brown               18 Commonwealth Swi-NE  1:12.54    1:13.47 q      
                  34.64     1:13.47 (38.83)                                        
  3 Elle Noecker              15 Town Wreckers Sw-NI  1:13.16    1:14.06 q      
                  35.70     1:14.06 (38.36)                                        
  4 Joleigh Crye              18 Mercury Swimming-NI  1:16.77    1:14.46 q      
                  34.82     1:14.46 (39.64)                                        
  5 Sarah Bernard             17 Commonwealth Swi-NE  1:13.69    1:14.47 q      
                  35.37     1:14.47 (39.10)                                        
  6 Cailey Stockwell          17 Upper Valley Aqu-NE  1:16.49    1:15.98 q      
                  35.34     1:15.98 (40.64)                                        
  7 Sophia Gao                13 Clifton Park-Hal-AD  1:07.04Y   1:16.55 q      
                  35.77     1:16.55 (40.78)                                        
  8 Kayla Rodriguez           15 Scarlet Aquatics-NJ  1:16.52    1:17.16 q      
                  36.64     1:17.16 (40.52)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kendall Gilbert           16 Clifton Park-Hal-AD  1:06.33Y   1:17.18 q      
                  36.05     1:17.18 (41.13)                                        
 10 Hannah Chan               18 Eagle Swim Team-MD   1:15.26    1:17.72 q      
                  36.72     1:17.72 (41.00)                                        
 11 Madelyn Finch             14 Naval Academy Aq-MD  1:07.23Y   1:17.89 q      
                  36.12     1:17.89 (41.77)                                        
 12 Lily Foung                17 Cougar Aquatic T-NJ  1:06.02Y   1:17.99 q      
                  37.27     1:17.99 (40.72)                                        
 13 Emma Hall                 17 Executive Swim C-NE  1:16.29    1:18.25 q      
                  36.80     1:18.25 (41.45)                                        
 14 Carly Yeagle              17 Eagle Swim Team-MD   1:06.21Y   1:18.34 q      
                  36.54     1:18.34 (41.80)                                        
 15 Addison Ebol              14 Executive Swim C-NE  1:19.85    1:18.40 q      
                  36.68     1:18.40 (41.72)                                        
 16 Yasemine Safargar         17 Scarlet Aquatics-NJ  1:16.36    1:18.96 q      
                  36.49     1:18.96 (42.47)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Suriyathai Pathammavong   17 Victor Swim Club-NI  1:04.82Y   1:19.16 q      
                  37.59     1:19.16 (41.57)                                        
 18 Erin Dehollander          16 Victor Swim Club-NI  1:04.95Y   1:19.56 q      
                  37.63     1:19.56 (41.93)                                        
 19 Lauren Muller             14 Scarlet Aquatics-NJ  1:21.41    1:20.27 q      
                  38.32     1:20.27 (41.95)                                        
 20 Charlotte Hoover          15 Commonwealth Swi-NE  1:21.09    1:21.04 q      
                  38.91     1:21.04 (42.13)                                        
 21 Reagan Gilligan           14 Cougar Aquatic T-NJ  1:07.73Y   1:21.32 q      
                  37.70     1:21.32 (43.62)                                        
 22 Marley Reese              17 Mount Lebanon Aq-AM  1:06.97Y   1:21.46 q      
                  36.96     1:21.46 (44.50)                                        
 23 Rebekah Jung              14 Scarlet Aquatics-NJ  1:20.79    1:21.64 q      
                  39.80     1:21.64 (41.84)                                        
 24 Stephanie Kim             12 Scarlet Aquatics-NJ  1:19.84    1:22.19 q      
                  38.27     1:22.19 (43.92)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 25 Madelyn Raguindin         13 Scarlet Aquatics-NJ  1:22.85    1:22.23        
                  38.70     1:22.23 (43.53)                                        
 26 Leticia Laynez            15 Cougar Aquatic T-NJ  1:24.46    1:22.65        
                  38.78     1:22.65 (43.87)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 27 Jada Green                15 Commonwealth Swi-NE  1:11.34Y   1:22.78        
                  38.09     1:22.78 (44.69)                                        
 28 Meredith Lubelczyk        15 Executive Swim C-NE  1:07.97Y   1:23.09        
                  38.20     1:23.09 (44.89)                                        
 29 Lily Barisonek            17 Berkeley Aquatic-NJ  1:07.43Y   1:23.23        
                  38.45     1:23.23 (44.78)                                        
 30 Sarah Guerrette           17 Executive Swim C-NE  1:24.10    1:23.31        
                  38.25     1:23.31 (45.06)                                        
 31 Isabelle Yoo              15 Scarlet Aquatics-NJ  1:22.81    1:23.44        
                  39.34     1:23.44 (44.10)                                        
 32 Emily Lefrois-Heath       17 Webster BlueFins-NI  1:26.02    1:23.49        
                  38.85     1:23.49 (44.64)                                        
 33 Margaret Jaeger           14 Naval Academy Aq-MD  1:07.98Y   1:23.56        
                  38.77     1:23.56 (44.79)                                        
 34 Adrienne Hagins           17 Mount Lebanon Aq-AM  1:27.56    1:23.71        
                  39.32     1:23.71 (44.39)                                        
 35 Summer McKoy              16 Eagle Swim Team-MD   1:33.94    1:24.57        
                  39.38     1:24.57 (45.19)                                        
 36 Olivia Sheridan           17 Eagle Swim Team-MD   1:22.68    1:25.28        
                  39.27     1:25.28 (46.01)                                        
 37 Zoe Zawodzinski           16 Star Swimming-NI     1:25.12    1:25.69        
                  40.23     1:25.69 (45.46)                                        
 38 Sadie Goldin              17 Victor Swim Club-NI  1:14.65Y   1:27.08        
                  39.54     1:27.08 (47.54)                                        
 
Event 6  Men 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Geoff Wells         39 Unattached-NI        1:04.69    1:04.52         20  
                  30.47     1:04.52 (34.05)                                        
  2 Eric Lee            16 Scarlet Aquatics-NJ  1:06.69    1:05.93         17  
                  31.56     1:05.93 (34.37)                                        
  3 Raymond Whittaker   17 Commonwealth Swi-NE  1:06.69    1:06.02         16  
                  31.08     1:06.02 (34.94)                                        
  4 William Kainen      19 Upper Valley Aqu-NE  1:08.52    1:08.14         15  
                  31.71     1:08.14 (36.43)                                        
  5 Ali Elmasry         18 Scarlet Aquatics-NJ  1:08.33    1:08.32         14  
                  32.08     1:08.32 (36.24)                                        
  6 Brandon Anand       13 Scarlet Aquatics-NJ  1:09.34    1:08.56         13  
                  32.30     1:08.56 (36.26)                                        
  7 Jonah Stein         17 Eagle Swim Team-MD   1:09.43    1:09.64         12  
                  32.57     1:09.64 (37.07)                                        
  8 Owen Bartel         15 Eagle Swim Team-MD   1:10.11    1:10.46         11  
                  32.46     1:10.46 (38.00)                                        
Consolation Final
  9 Noam Berkovsky      15 Scarlet Aquatics-NJ  1:11.75    1:09.66          9  
                  32.92     1:09.66 (36.74)                                        
 10 Andrew Nathe        15 Cape Cod Swim Cl-NE  1:11.26    1:11.29          7  
                  33.15     1:11.29 (38.14)                                        
 11 Woori Lee           14 Scarlet Aquatics-NJ  1:11.90    1:11.40          6  
                  33.39     1:11.40 (38.01)                                        
 12 Henry Boccone Schu  17 Commonwealth Swi-NE  1:10.44    1:11.64          5  
                  34.15     1:11.64 (37.49)                                        
 13 Jaxon Bruzgul       16 Town Wreckers Sw-NI  1:11.87    1:11.93          4  
                  33.60     1:11.93 (38.33)                                        
 14 Simon Hu            18 Eagle Swim Team-MD   1:12.04    1:12.38          3  
                  34.24     1:12.38 (38.14)                                        
 15 Holden Skidmore     15 Eagle Swim Team-MD   1:12.30    1:12.55          2  
                  33.13     1:12.55 (39.42)                                        
 16 Kyler Alcebar       17 Scarlet Aquatics-NJ  1:12.63    1:13.04          1  
                  34.05     1:13.04 (38.99)                                        
C - Final
 17 Liam Clark          14 Town Wreckers Sw-NI  1:13.71    1:10.81        
                  33.34     1:10.81 (37.47)                                        
 18 Jameson McEnaney    16 Edge Swim Club-NE    1:13.62    1:11.42        
                  32.66     1:11.42 (38.76)                                        
 19 Collin Lee          14 Scarlet Aquatics-NJ  1:13.50    1:11.93        
                  34.04     1:11.93 (37.89)                                        
 20 Jayden Bruzgul      14 Town Wreckers Sw-NI  1:12.88    1:11.97        
                  33.80     1:11.97 (38.17)                                        
 21 Jack Chapman        17 Victor Swim Club-NI  1:14.01    1:12.54        
                  33.25     1:12.54 (39.29)                                        
 22 Peter Peyser        14 Star Swimming-NI     1:13.23    1:12.68        
                  33.95     1:12.68 (38.73)                                        
 23 Aryan Kapoor        16 Cougar Aquatic T-NJ  1:13.35    1:13.40        
                  33.70     1:13.40 (39.70)                                        
 24 Patrick Gorman      15 Naval Academy Aq-MD  1:14.03    1:15.81        
                  34.90     1:15.81 (40.91)                                        
 
Event 6  Men 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Geoff Wells               39 Unattached-NI        1:04.29    1:04.69 q      
                  30.03     1:04.69 (34.66)                                        
  2 Eric Lee                  16 Scarlet Aquatics-NJ  1:07.84    1:06.69 q      
                  32.04     1:06.69 (34.65)                                        
  2 Raymond Whittaker         17 Commonwealth Swi-NE  1:05.18    1:06.69 q      
                  31.77     1:06.69 (34.92)                                        
  4 Ali Elmasry               18 Scarlet Aquatics-NJ  1:07.70    1:08.33 q      
                  31.90     1:08.33 (36.43)                                        
  5 William Kainen            19 Upper Valley Aqu-NE  1:05.45    1:08.52 q      
                  32.88     1:08.52 (35.64)                                        
  6 Brandon Anand             13 Scarlet Aquatics-NJ    59.26Y   1:09.34 q      
                  33.08     1:09.34 (36.26)                                        
  7 Jonah Stein               17 Eagle Swim Team-MD     59.58Y   1:09.43 q      
                  33.11     1:09.43 (36.32)                                        
  8 Owen Bartel               15 Eagle Swim Team-MD   1:00.53Y   1:10.11 q      
                  32.28     1:10.11 (37.83)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Henry Boccone Schuur      17 Commonwealth Swi-NE    59.95Y   1:10.44 q      
                  33.22     1:10.44 (37.22)                                        
 10 Andrew Nathe              15 Cape Cod Swim Cl-NE  1:00.86Y   1:11.26 q      
                  32.81     1:11.26 (38.45)                                        
 11 Noam Berkovsky            15 Scarlet Aquatics-NJ  1:00.80Y   1:11.75 q      
                  32.99     1:11.75 (38.76)                                        
 12 Jaxon Bruzgul             16 Town Wreckers Sw-NI  1:00.22Y   1:11.87 q      
                  33.77     1:11.87 (38.10)                                        
 13 Woori Lee                 14 Scarlet Aquatics-NJ  1:00.27Y   1:11.90 q      
                  33.05     1:11.90 (38.85)                                        
 14 Simon Hu                  18 Eagle Swim Team-MD     59.80Y   1:12.04 q      
                  33.95     1:12.04 (38.09)                                        
 15 Holden Skidmore           15 Eagle Swim Team-MD   1:15.97    1:12.30 q      
                  34.11     1:12.30 (38.19)                                        
 16 Kyler Alcebar             17 Scarlet Aquatics-NJ  1:00.57Y   1:12.63 q      
                  33.88     1:12.63 (38.75)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Jayden Bruzgul            14 Town Wreckers Sw-NI  1:00.28Y   1:12.88 q      
                  33.78     1:12.88 (39.10)                                        
 18 Peter Peyser              14 Star Swimming-NI     1:00.38Y   1:13.23 q      
                  33.49     1:13.23 (39.74)                                        
 19 Aryan Kapoor              16 Cougar Aquatic T-NJ  1:01.11Y   1:13.35 q      
                  34.44     1:13.35 (38.91)                                        
 20 Collin Lee                14 Scarlet Aquatics-NJ  1:12.85    1:13.50 q      
                  34.13     1:13.50 (39.37)                                        
 21 Jameson McEnaney          16 Edge Swim Club-NE    1:02.70Y   1:13.62 q      
                  34.66     1:13.62 (38.96)                                        
 22 Liam Clark                14 Town Wreckers Sw-NI  1:00.84Y   1:13.71 q      
                  34.24     1:13.71 (39.47)                                        
 23 Jack Chapman              17 Victor Swim Club-NI  1:00.28Y   1:14.01 q      
                  34.08     1:14.01 (39.93)                                        
 24 Patrick Gorman            15 Naval Academy Aq-MD  1:18.39    1:14.03 q      
                  33.97     1:14.03 (40.06)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 25 Thomas Depalo             17 Seacoast Swimmin-NE  1:16.96    1:14.24        
                  34.96     1:14.24 (39.28)                                        
 26 Joseph Parkhurst          16 Mercury Swimming-NI  1:00.03Y   1:14.36        
                  34.30     1:14.36 (40.06)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 27 William Stilley           16 Mount Lebanon Aq-AM  1:03.88Y   1:14.60        
                  34.51     1:14.60 (40.09)                                        
 28 Christian Connell         17 Mount Lebanon Aq-AM  1:01.76Y   1:14.62        
                  36.37     1:14.62 (38.25)                                        
 29 Bradley Watters           16 Seacoast Swimmin-NE  1:20.72    1:14.95        
                  35.18     1:14.95 (39.77)                                        
 30 Aaron McDonald            18 Eagle Swim Team-MD   1:14.80    1:15.19        
                  36.31     1:15.19 (38.88)                                        
 31 Lawson Cate               15 Naval Academy Aq-MD  1:16.68    1:16.87        
                  35.87     1:16.87 (41.00)                                        
 32 Evan Allen                16 Executive Swim C-NE  1:17.84    1:16.97        
                  35.52     1:16.97 (41.45)                                        
 33 Tyler Warner              17 Mexico Tiger Sha-NI  1:00.67Y   1:19.20        
                  35.51     1:19.20 (43.69)                                        
 34 Gannon Moore              16 Star Swimming-NI     1:06.27Y   1:19.45        
                  37.79     1:19.45 (41.66)                                        
 35 Isaac Pace                18 Clarence Swim Cl-NI  1:00.26Y   1:19.71        
                  36.49     1:19.71 (43.22)                                        
 36 Chase Dustevich           17 Mount Lebanon Aq-AM  1:20.36    1:20.55        
                  37.19     1:20.55 (43.36)                                        
 -- Kamden Keyes              16 Victor Swim Club-NI  1:22.61        DFS        
 -- Anthony Huang             17 Executive Swim C-NE  1:23.18        DFS        
 
Event 7  Women 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Anna Boemer         17 Solo Aquatics-NE     1:03.29    1:01.91         20  
                  28.96     1:01.91 (32.95)                                        
  2 Natalie Mannion     18 Commonwealth Swi-NE  1:02.23    1:02.15         17  
                  29.60     1:02.15 (32.55)                                        
  3 Mira Keller         16 Star Swimming-NI     1:04.59    1:03.27         16  
                  29.81     1:03.27 (33.46)                                        
  4 Victoria Novinskiy  17 Executive Swim C-NE  1:05.63    1:04.98         15  
                  30.50     1:04.98 (34.48)                                        
  5 Jillian Hawkins     15 Eagle Swim Team-MD   1:06.28    1:05.32         14  
                  29.89     1:05.32 (35.43)                                        
  6 Megan Leyden        18 Executive Swim C-NE  1:04.59    1:05.41         13  
                  30.14     1:05.41 (35.27)                                        
  7 Adrienne Hagins     17 Mount Lebanon Aq-AM  1:06.39    1:05.60         12  
                  30.40     1:05.60 (35.20)                                        
  8 Alexa Von Holtz     16 Mexico Tiger Sha-NI  1:05.47    1:06.44         11  
                  30.82     1:06.44 (35.62)                                        
Consolation Final
  9 Lillian Griffin     16 Eagle Swim Team-MD   1:06.41    1:05.68          9  
                  30.82     1:05.68 (34.86)                                        
 10 Anya Rao            16 Commonwealth Swi-NE  1:07.67    1:06.41          7  
                  31.28     1:06.41 (35.13)                                        
 11 Joleigh Crye        18 Mercury Swimming-NI  1:06.91    1:06.55          6  
                  31.10     1:06.55 (35.45)                                        
 12 Avery Dollard       15 Cougar Aquatic T-NJ  1:08.30    1:07.24          5  
                  31.89     1:07.24 (35.35)                                        
 13 Abigail Funk        17 Webster BlueFins-NI  1:07.59    1:07.54          4  
                  31.73     1:07.54 (35.81)                                        
 14 Ayanna Fulga        17 Commonwealth Swi-NE  1:08.65    1:08.06          3  
                  31.33     1:08.06 (36.73)                                        
 15 Alejandra Laynez    16 Cougar Aquatic T-NJ  1:09.00    1:08.41          2  
                  33.47     1:08.41 (34.94)                                        
 16 Emily Kim           16 Scarlet Aquatics-NJ  1:08.18    1:08.48          1  
                  31.94     1:08.48 (36.54)                                        
C - Final
 17 Sarah Guerrette     17 Executive Swim C-NE  1:09.43    1:06.37        
                  30.88     1:06.37 (35.49)                                        
 18 Taylor Wilson       17 Eagle Swim Team-MD   1:09.22    1:07.40        
                  30.79     1:07.40 (36.61)                                        
 19 Katelyn Spraul      15 Naval Academy Aq-MD  1:09.01    1:08.25        
                  31.92     1:08.25 (36.33)                                        
 20 Jada Green          15 Commonwealth Swi-NE  1:09.70    1:08.55        
                  31.70     1:08.55 (36.85)                                        
 21 Caroline Murray     16 Cougar Aquatic T-NJ  1:09.79    1:09.06        
                  33.32     1:09.06 (35.74)                                        
 22 Isabelle Yoo        15 Scarlet Aquatics-NJ  1:10.41    1:09.36        
                  32.20     1:09.36 (37.16)                                        
 23 Kayla Rodriguez     15 Scarlet Aquatics-NJ  1:09.10    1:09.91        
                  32.64     1:09.91 (37.27)                                        
 -- Katheryn Beyer      17 Star Swimming-NI     1:09.88         DQ        
                  32.57          DQ (38.30)                                        
 
Event 7  Women 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Natalie Mannion           18 Commonwealth Swi-NE  1:01.57    1:02.23 q      
                  29.40     1:02.23 (32.83)                                        
  2 Anna Boemer               17 Solo Aquatics-NE     1:00.64    1:03.29 q      
                  28.87     1:03.29 (34.42)                                        
  3 Megan Leyden              18 Executive Swim C-NE  1:04.91    1:04.59 q      
                  30.17     1:04.59 (34.42)                                        
  3 Mira Keller               16 Star Swimming-NI     1:04.36    1:04.59 q      
                  30.57     1:04.59 (34.02)                                        
  5 Alexa Von Holtz           16 Mexico Tiger Sha-NI  1:05.32    1:05.47 q      
                  31.12     1:05.47 (34.35)                                        
  6 Victoria Novinskiy        17 Executive Swim C-NE  1:13.40    1:05.63 q      
                  30.59     1:05.63 (35.04)                                        
  7 Jillian Hawkins           15 Eagle Swim Team-MD   1:05.08    1:06.28 q      
                  30.79     1:06.28 (35.49)                                        
  8 Adrienne Hagins           17 Mount Lebanon Aq-AM    57.41Y   1:06.39 q      
                  31.38     1:06.39 (35.01)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lillian Griffin           16 Eagle Swim Team-MD   1:05.72    1:06.41 q      
                  30.50     1:06.41 (35.91)                                        
 10 Joleigh Crye              18 Mercury Swimming-NI  1:05.42    1:06.91 q      
                  30.97     1:06.91 (35.94)                                        
 11 Abigail Funk              17 Webster BlueFins-NI    59.32Y   1:07.59 q      
                  31.82     1:07.59 (35.77)                                        
 12 Anya Rao                  16 Commonwealth Swi-NE  1:05.86    1:07.67 q      
                  31.62     1:07.67 (36.05)                                        
 13 Emily Kim                 16 Scarlet Aquatics-NJ  1:07.23    1:08.18 q      
                  31.75     1:08.18 (36.43)                                        
 14 Avery Dollard             15 Cougar Aquatic T-NJ  1:07.43    1:08.30 q      
                  31.80     1:08.30 (36.50)                                        
 15 Ayanna Fulga              17 Commonwealth Swi-NE  1:08.52    1:08.65 q      
                  31.89     1:08.65 (36.76)                                        
 16 Alejandra Laynez          16 Cougar Aquatic T-NJ  1:09.73    1:09.00 q      
                  33.24     1:09.00 (35.76)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Katelyn Spraul            15 Naval Academy Aq-MD  1:08.84    1:09.01 q      
                  31.56     1:09.01 (37.45)                                        
 18 Kayla Rodriguez           15 Scarlet Aquatics-NJ  1:07.96    1:09.10 q      
                  32.55     1:09.10 (36.55)                                        
 19 Taylor Wilson             17 Eagle Swim Team-MD   1:07.66    1:09.22 q      
                  31.23     1:09.22 (37.99)                                        
 20 Sarah Guerrette           17 Executive Swim C-NE  1:07.29    1:09.43 q      
                  31.69     1:09.43 (37.74)                                        
 21 Jada Green                15 Commonwealth Swi-NE    59.12Y   1:09.70 q      
                  32.32     1:09.70 (37.38)                                        
 22 Caroline Murray           16 Cougar Aquatic T-NJ  1:09.33    1:09.79 q      
                  32.99     1:09.79 (36.80)                                        
 23 Katheryn Beyer            17 Star Swimming-NI       58.49Y   1:09.88 q      
                  32.81     1:09.88 (37.07)                                        
 24 Isabelle Yoo              15 Scarlet Aquatics-NJ  1:09.87    1:10.41 q      
                  32.76     1:10.41 (37.65)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 25 Annaliese Moylan          15 Edge Swim Club-NE    1:04.13Y   1:10.69        
                  32.40     1:10.69 (38.29)                                        
 26 Karolena Shaw             15 Berkeley Aquatic-NJ  1:11.49    1:10.92        
                  33.18     1:10.92 (37.74)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 27 Zoe Zawodzinski           16 Star Swimming-NI     1:11.35    1:11.60        
                  33.21     1:11.60 (38.39)                                        
 28 Emily Lefrois-Heath       17 Webster BlueFins-NI  1:14.34    1:11.67        
                  32.75     1:11.67 (38.92)                                        
 29 Meredith Lubelczyk        15 Executive Swim C-NE  1:12.45    1:12.99        
                  34.14     1:12.99 (38.85)                                        
 30 Summer McKoy              16 Eagle Swim Team-MD   1:13.54    1:13.58        
                  32.85     1:13.58 (40.73)                                        
 31 Lauren Castellani         17 Victor Swim Club-NI  1:18.60    1:15.58        
                  34.87     1:15.58 (40.71)                                        
 32 Olivia Sheridan           17 Eagle Swim Team-MD   1:16.13    1:17.31        
                  34.15     1:17.31 (43.16)                                        
 33 Hannah Chan               18 Eagle Swim Team-MD   1:20.74    1:22.59        
                  36.74     1:22.59 (45.85)                                        
 -- Madelyn Finch             14 Naval Academy Aq-MD  1:02.44Y        DQ        
                  34.24          DQ (38.35)                                        
 -- Zoey Prezyna              15 Victor Swim Club-NI  1:13.01        DFS        
 -- Yasemine Safargar         17 Scarlet Aquatics-NJ    57.85Y       DFS        
 
Event 8  Men 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Daniel Diehl        16 YMCA of Cumberla-MD    54.71      53.59         20  
                  25.43       53.59 (28.16)                                        
  2 Archie Minto        18 Una Ttsc-NI            56.09      55.81         17  
                  26.43       55.81 (29.38)                                        
  3 Davis Bonebrake     18 Commonwealth Swi-NE    57.60      57.37         16  
                  27.11       57.37 (30.26)                                        
  4 William Cussimanio  17 Eagle Swim Team-MD     58.96      58.16         15  
                  27.31       58.16 (30.85)                                        
  5 James Chan          21 Bluefish Swim Cl-NE    58.27      58.31         14  
                  27.48       58.31 (30.83)                                        
  6 Lucas Lane          17 Hudson Explorer-LE     58.65      58.58         13  
                  27.61       58.58 (30.97)                                        
  7 Alec Wahl           23 Webster BlueFins-NI    58.28      58.68         12  
                  26.41       58.68 (32.27)                                        
  8 Jacob Runyon        16 Hilton Area Swim-NI    59.07      59.08         11  
                  27.51       59.08 (31.57)                                        
Consolation Final
  9 Jude Strittmatter   17 Star Swimming-NI       59.07      58.59          9  
                  27.62       58.59 (30.97)                                        
 10 Shawn Parkhurst     30 Mexico Tiger Sha-NI    59.83      59.21          7  
                  27.71       59.21 (31.50)                                        
 11 Kamden Keyes        16 Victor Swim Club-NI    59.85      59.45          6  
                  27.88       59.45 (31.57)                                        
 12 Hugh Harrison       16 Star Swimming-NI       59.88      59.99          5  
                  28.11       59.99 (31.88)                                        
 13 Timothy Johnson     17 Cape Cod Swim Cl-NE    59.70    1:00.44          4  
                  28.20     1:00.44 (32.24)                                        
 14 Hubert Huang        17 Commonwealth Swi-NE  1:00.63    1:00.50          3  
                  28.00     1:00.50 (32.50)                                        
 15 Nathan Eaton        16 Star Swimming-NI     1:00.72    1:00.87          2  
                  28.60     1:00.87 (32.27)                                        
 16 Dawson Milligan     15 Cape Cod Swim Cl-NE  1:00.41    1:01.61          1  
                  28.35     1:01.61 (33.26)                                        
C - Final
 17 Braeden Emore       17 Eagle Swim Team-MD   1:01.95    1:00.45        
                  28.33     1:00.45 (32.12)                                        
 18 Sean Bailey         16 Executive Swim C-NE  1:01.35    1:00.70        
                  28.23     1:00.70 (32.47)                                        
 19 Christian Jerome    13 Uncle Sam Swim T-AD  1:01.83    1:00.83        
                  28.73     1:00.83 (32.10)                                        
 20 Timothy Brooks      17 Cardinal & Gold-MD   1:02.06    1:01.04        
                  28.80     1:01.04 (32.24)                                        
 20 David Slowinski     16 Cougar Aquatic T-NJ  1:01.97    1:01.04        
                  28.21     1:01.04 (32.83)                                        
 22 Max Hilzen          15 Scarlet Aquatics-NJ  1:01.28    1:01.08        
                  28.55     1:01.08 (32.53)                                        
 23 Evan Allen          16 Executive Swim C-NE  1:01.96    1:01.23        
                  29.14     1:01.23 (32.09)                                        
 24 Raghav Cholappadi   18 Cougar Aquatic T-NJ  1:01.95    1:01.83        
                  28.85     1:01.83 (32.98)                                        
 
Event 8  Men 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Daniel Diehl              16 YMCA of Cumberla-MD    55.14      54.71 q      
                  25.82       54.71 (28.89)                                        
  2 Archie Minto              18 Una Ttsc-NI            49.34Y     56.09 q      
                  26.61       56.09 (29.48)                                        
  3 Davis Bonebrake           18 Commonwealth Swi-NE    56.77      57.60 q      
                  27.75       57.60 (29.85)                                        
  4 James Chan                21 Bluefish Swim Cl-NE    58.01      58.27 q      
                  27.49       58.27 (30.78)                                        
  5 Alec Wahl                 23 Webster BlueFins-NI    51.43Y     58.28 q      
                  27.19       58.28 (31.09)                                        
  6 Lucas Lane                17 Hudson Explorer-LE     58.64      58.65 q      
                  27.61       58.65 (31.04)                                        
  7 William Cussimanio        17 Eagle Swim Team-MD     50.94Y     58.96 q      
                  27.91       58.96 (31.05)                                        
  8 Jacob Runyon              16 Hilton Area Swim-NI    51.43Y     59.07 q      
                  27.79       59.07 (31.28)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jude Strittmatter         17 Star Swimming-NI       51.27Y    J59.07 q      
                  27.57       59.07 (31.50)                                        
 10 Timothy Johnson           17 Cape Cod Swim Cl-NE  1:01.80      59.70 q      
                  27.96       59.70 (31.74)                                        
 11 Shawn Parkhurst           30 Mexico Tiger Sha-NI    51.77Y     59.83 q      
                  27.38       59.83 (32.45)                                        
 12 Kamden Keyes              16 Victor Swim Club-NI    52.65Y     59.85 q      
                  28.25       59.85 (31.60)                                        
 13 Hugh Harrison             16 Star Swimming-NI       52.80Y     59.88 q      
                  27.54       59.88 (32.34)                                        
 14 Dawson Milligan           15 Cape Cod Swim Cl-NE    52.78Y   1:00.41 q      
                  28.60     1:00.41 (31.81)                                        
 15 Hubert Huang              17 Commonwealth Swi-NE    51.77Y   1:00.63 q      
                  28.74     1:00.63 (31.89)                                        
 16 Ali Elmasry               18 Scarlet Aquatics-NJ    58.68    1:00.71 q      
                  27.95     1:00.71 (32.76)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Nathan Eaton              16 Star Swimming-NI       55.41Y   1:00.72 q      
                  28.39     1:00.72 (32.33)                                        
 18 Max Hilzen                15 Scarlet Aquatics-NJ  1:02.65    1:01.28 q      
                  28.54     1:01.28 (32.74)                                        
 19 Sean Bailey               16 Executive Swim C-NE  1:02.48    1:01.35 q      
                  28.35     1:01.35 (33.00)                                        
 20 Christian Jerome          13 Uncle Sam Swim T-AD    52.09Y   1:01.83 q      
                  28.79     1:01.83 (33.04)                                        
 21 Raghav Cholappadi         18 Cougar Aquatic T-NJ    54.70Y   1:01.95 q      
                  29.47     1:01.95 (32.48)                                        
 21 Braeden Emore             17 Eagle Swim Team-MD     52.41Y   1:01.95 q      
                  28.38     1:01.95 (33.57)                                        
 23 Evan Allen                16 Executive Swim C-NE  1:05.75    1:01.96 q      
                  29.77     1:01.96 (32.19)                                        
 24 David Slowinski           16 Cougar Aquatic T-NJ  1:01.99    1:01.97 q      
                  29.44     1:01.97 (32.53)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 25 Timothy Brooks            17 Cardinal & Gold-MD   1:03.48    1:02.06        
                  29.12     1:02.06 (32.94)                                        
 26 Abelardo Cartagena        18 Scarlet Aquatics-NJ  1:02.42   J1:02.06        
                  29.65     1:02.06 (32.41)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 27 William Urian             17 Cardinal & Gold-MD     52.79Y   1:02.07        
                  28.56     1:02.07 (33.51)                                        
 28 William Kainen            19 Upper Valley Aqu-NE  1:01.90    1:02.33        
                  28.84     1:02.33 (33.49)                                        
 29 Bradley Watters           16 Seacoast Swimmin-NE  1:03.40    1:02.34        
                  28.88     1:02.34 (33.46)                                        
 30 Thomas Depalo             17 Seacoast Swimmin-NE  1:02.21    1:02.39        
                  29.75     1:02.39 (32.64)                                        
 31 Jameson McEnaney          16 Edge Swim Club-NE    1:02.73    1:02.49        
                  29.01     1:02.49 (33.48)                                        
 32 Joshua McDonald           16 Executive Swim C-NE    53.05Y   1:02.58        
                  28.57     1:02.58 (34.01)                                        
 33 Henry Engler              19 Scarlet Aquatics-NJ  1:02.22    1:02.60        
                  29.67     1:02.60 (32.93)                                        
 34 Ashton Tang               17 Scarlet Aquatics-NJ  1:03.40    1:02.86        
                  29.89     1:02.86 (32.97)                                        
 35 David Zea                 17 Cardinal & Gold-MD   1:02.41    1:02.94        
                  29.41     1:02.94 (33.53)                                        
 36 Preston Amos              17 Commonwealth Swi-NE    53.00Y   1:03.03        
                  28.74     1:03.03 (34.29)                                        
 37 Palmer Bice               15 Naval Academy Aq-MD  1:04.11    1:03.04        
                  29.07     1:03.04 (33.97)                                        
 37 Owen Mahoney              15 Naval Academy Aq-MD  1:03.35    1:03.04        
                  28.99     1:03.04 (34.05)                                        
 39 Henry Boccone Schuur      17 Commonwealth Swi-NE  1:02.25    1:03.14        
                  30.90     1:03.14 (32.24)                                        
 40 Patrick Gorman            15 Naval Academy Aq-MD  1:03.80    1:03.29        
                  30.08     1:03.29 (33.21)                                        
 41 Evan Briggs               17 Scarlet Aquatics-NJ    55.96Y   1:03.44        
                  29.72     1:03.44 (33.72)                                        
 42 Michael Ekert             17 Berkeley Aquatic-NJ  1:02.27    1:03.58        
                  29.37     1:03.58 (34.21)                                        
 43 Keegan Wooding            17 Victor Swim Club-NI  1:05.19    1:03.77        
                  30.29     1:03.77 (33.48)                                        
 44 Tristan Tosoni            16 Naval Academy Aq-MD    54.75Y   1:03.97        
                  30.44     1:03.97 (33.53)                                        
 45 Andrew Chen               15 Eagle Swim Team-MD   1:06.21    1:04.13        
                  29.50     1:04.13 (34.63)                                        
 46 Dylan Bradsher-Behra      17 Executive Swim C-NE  1:06.66    1:04.18        
                  29.29     1:04.18 (34.89)                                        
 47 Frankie Prekop            15 Scarlet Aquatics-NJ    57.69Y   1:04.62        
                  29.95     1:04.62 (34.67)                                        
 48 Chase Dustevich           17 Mount Lebanon Aq-AM  1:06.75    1:04.67        
                  29.34     1:04.67 (35.33)                                        
 49 Sungyun Hong              13 Scarlet Aquatics-NJ  1:06.92    1:04.89        
                  31.14     1:04.89 (33.75)                                        
 50 Jacob Burton              17 Mount Lebanon Aq-AM    59.50Y   1:04.90        
                  29.54     1:04.90 (35.36)                                        
 51 Anderson McEnaney         14 Edge Swim Club-NE      53.74Y   1:05.26        
                  28.14     1:05.26 (37.12)                                        
 52 Liam Clark                14 Town Wreckers Sw-NI  1:12.24    1:05.28        
                  30.45     1:05.28 (34.83)                                        
 53 Justin Enser              16 Hilton Area Swim-NI  1:03.91    1:05.49        
                  28.84     1:05.49 (36.65)                                        
 54 Roman Tedeschi            15 Star Swimming-NI     1:00.52Y   1:05.59        
                  30.58     1:05.59 (35.01)                                        
 55 Anthony Huang             17 Executive Swim C-NE  1:09.15    1:05.95        
                  29.02     1:05.95 (36.93)                                        
 56 William Stilley           16 Mount Lebanon Aq-AM    58.61Y   1:09.32        
                  32.27     1:09.32 (37.05)                                        
 57 Owen Bartel               15 Eagle Swim Team-MD   1:05.98    1:10.36        
                  30.84     1:10.36 (39.52)                                        
 58 Tyler Warner              17 Mexico Tiger Sha-NI    57.02Y   1:10.43        
                  32.42     1:10.43 (38.01)                                        
 59 Kyler Alcebar             17 Scarlet Aquatics-NJ    56.11Y   1:11.84        
                  32.14     1:11.84 (39.70)                                        
 -- William Fuchs             18 Commonwealth Swi-NE    59.53        DFS        
 
Event 9  Women 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Chloe Kim           14 Scarlet Aquatics-NJ  4:55.04    4:51.63         20  
                  31.85     1:07.90 (36.05)     1:45.08 (37.18)     2:20.92 (35.84)
        3:04.12 (43.20)     3:46.65 (42.53)     4:19.65 (33.00)     4:51.63 (31.98)
  2 Kate Hurst          16 Scarlet Aquatics-NJ  4:56.10    4:54.24         17  
                  31.72     1:07.95 (36.23)     1:46.67 (38.72)     2:24.13 (37.46)
        3:07.16 (43.03)     3:50.15 (42.99)     4:22.91 (32.76)     4:54.24 (31.33)
  3 Eliza Brown         18 Commonwealth Swi-NE  4:55.79    5:00.87         16  
                  31.27     1:07.46 (36.19)     1:48.87 (41.41)     2:29.28 (40.41)
        3:10.78 (41.50)     3:52.65 (41.87)     4:27.31 (34.66)     5:00.87 (33.56)
  4 Elle Noecker        15 Town Wreckers Sw-NI  5:04.90    5:02.22         15  
                  33.37     1:11.99 (38.62)     1:50.93 (38.94)     2:29.34 (38.41)
        3:12.42 (43.08)     3:55.25 (42.83)     4:29.40 (34.15)     5:02.22 (32.82)
  5 Dana Li             16 Commonwealth Swi-NE  5:07.50    5:02.52         14  
                  32.09     1:08.23 (36.14)     1:48.59 (40.36)     2:27.66 (39.07)
        3:11.52 (43.86)     3:55.83 (44.31)     4:30.05 (34.22)     5:02.52 (32.47)
  6 Yasemine Safargar   17 Scarlet Aquatics-NJ  5:04.70    5:05.30         13  
                  32.27     1:08.61 (36.34)     1:46.58 (37.97)     2:24.94 (38.36)
        3:08.85 (43.91)     3:53.75 (44.90)     4:29.47 (35.72)     5:05.30 (35.83)
  7 Iris Kim            14 Scarlet Aquatics-NJ  5:10.11    5:07.30         12  
                  32.90     1:10.26 (37.36)     1:49.65 (39.39)     2:28.96 (39.31)
        3:13.58 (44.62)     3:59.13 (45.55)     4:33.70 (34.57)     5:07.30 (33.60)
  8 Kathleen Turano     14 Scarlet Aquatics-NJ  5:07.90    5:07.93         11  
                  33.07     1:10.96 (37.89)     1:49.44 (38.48)     2:29.37 (39.93)
        3:13.56 (44.19)     3:59.60 (46.04)     4:33.59 (33.99)     5:07.93 (34.34)
Consolation Final
  9 Victoria Novinskiy  17 Executive Swim C-NE  5:16.52    5:09.54          9  
                  32.40     1:09.07 (36.67)     1:47.93 (38.86)     2:26.61 (38.68)
        3:12.81 (46.20)     3:58.83 (46.02)     4:34.71 (35.88)     5:09.54 (34.83)
 10 Alexa Von Holtz     16 Mexico Tiger Sha-NI  5:11.84    5:10.77          7  
                  32.77     1:10.42 (37.65)     1:51.94 (41.52)     2:30.79 (38.85)
        3:16.93 (46.14)     4:02.42 (45.49)     4:37.44 (35.02)     5:10.77 (33.33)
 11 Ella Guilfoil       17 Victor Swim Club-NI  5:20.08    5:13.22          6  
                  31.94     1:09.34 (37.40)     1:49.46 (40.12)     2:29.80 (40.34)
        3:15.13 (45.33)     4:02.97 (47.84)     4:38.00 (35.03)     5:13.22 (35.22)
 12 Madeline Domster    17 Star Swimming-NI     5:16.39    5:17.84          5  
                  33.79     1:12.13 (38.34)     1:52.59 (40.46)     2:31.63 (39.04)
        3:18.70 (47.07)     4:05.90 (47.20)     4:42.79 (36.89)     5:17.84 (35.05)
 13 Charlotte Hoover    15 Commonwealth Swi-NE  5:24.11    5:21.21          4  
                  34.07     1:12.33 (38.26)     1:54.71 (42.38)     2:35.66 (40.95)
        3:21.39 (45.73)     4:08.07 (46.68)     4:44.78 (36.71)     5:21.21 (36.43)
 14 Kathleen Bendorait  17 Scarlet Aquatics-NJ  5:25.61    5:21.93          3  
                  33.06     1:10.67 (37.61)     1:52.57 (41.90)     2:33.61 (41.04)
        3:21.37 (47.76)     4:10.52 (49.15)     4:46.40 (35.88)     5:21.93 (35.53)
 15 Lauren Muller       14 Scarlet Aquatics-NJ  5:18.79    5:25.03          2  
                  34.57     1:13.61 (39.04)     1:57.02 (43.41)     2:40.27 (43.25)
        3:24.27 (44.00)     4:10.65 (46.38)     4:47.93 (37.28)     5:25.03 (37.10)
 16 Grace Serino        18 Eagle Swim Team-MD   5:24.56    5:25.49          1  
                  32.16     1:11.23 (39.07)     1:53.37 (42.14)     2:35.67 (42.30)
        3:23.22 (47.55)     4:12.76 (49.54)     4:49.34 (36.58)     5:25.49 (36.15)
C - Final
 17 Leticia Laynez      15 Cougar Aquatic T-NJ  5:29.84    5:23.49        
                  34.96     1:14.38 (39.42)     1:54.94 (40.56)     2:35.47 (40.53)
        3:21.55 (46.08)     4:09.21 (47.66)     4:46.16 (36.95)     5:23.49 (37.33)
 18 Annaliese Moylan    15 Edge Swim Club-NE    5:28.47    5:25.10        
                  34.88     1:15.46 (40.58)     1:57.57 (42.11)     2:37.46 (39.89)
        3:26.52 (49.06)     4:15.11 (48.59)     4:50.98 (35.87)     5:25.10 (34.12)
 19 Ella Lepis          15 Cougar Aquatic T-NJ  5:29.69    5:26.67        
                  35.91     1:16.40 (40.49)     1:57.86 (41.46)     2:40.34 (42.48)
        3:28.95 (48.61)     4:16.21 (47.26)     4:51.35 (35.14)     5:26.67 (35.32)
 20 Sophia Gao          13 Clifton Park-Hal-AD  5:28.65    5:26.99        
                  35.62     1:17.70 (42.08)     2:02.60 (44.90)     2:45.02 (42.42)
        3:29.05 (44.03)     4:12.79 (43.74)     4:50.58 (37.79)     5:26.99 (36.41)
 21 Aspen Gallaudet     15 Naval Academy Aq-MD  5:31.21    5:29.01        
                  33.80     1:14.96 (41.16)     1:57.46 (42.50)     2:41.95 (44.49)
        3:28.53 (46.58)     4:18.25 (49.72)     4:54.19 (35.94)     5:29.01 (34.82)
 22 Kendall Gilbert     16 Clifton Park-Hal-AD  5:34.08    5:32.58        
                  35.28     1:17.65 (42.37)     2:02.10 (44.45)     2:47.41 (45.31)
        3:29.33 (41.92)     4:16.13 (46.80)     4:54.02 (37.89)     5:32.58 (38.56)
 23 Carly Yeagle        17 Eagle Swim Team-MD   5:27.96    5:34.29        
                  35.93     1:19.22 (43.29)     2:04.69 (45.47)     2:47.18 (42.49)
        3:32.52 (45.34)     4:17.64 (45.12)     4:56.59 (38.95)     5:34.29 (37.70)
 24 Jillian Hawkins     15 Eagle Swim Team-MD   5:34.28    5:37.29        
                  32.17     1:12.56 (40.39)     1:56.94 (44.38)     2:41.50 (44.56)
        3:30.00 (48.50)     4:21.29 (51.29)     4:59.38 (38.09)     5:37.29 (37.91)
 
Event 9  Women 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chloe Kim                 14 Scarlet Aquatics-NJ  4:52.74    4:55.04 q      
                  31.98     1:08.18 (36.20)     1:45.45 (37.27)     2:21.37 (35.92)
        3:05.02 (43.65)     3:48.65 (43.63)     4:22.57 (33.92)     4:55.04 (32.47)
  2 Eliza Brown               18 Commonwealth Swi-NE  4:56.84    4:55.79 q      
                  31.38     1:07.46 (36.08)     1:47.34 (39.88)     2:26.36 (39.02)
        3:07.46 (41.10)     3:48.32 (40.86)     4:22.97 (34.65)     4:55.79 (32.82)
  3 Kate Hurst                16 Scarlet Aquatics-NJ  4:58.99    4:56.10 q      
                  32.05     1:08.19 (36.14)     1:47.65 (39.46)     2:24.90 (37.25)
        3:08.61 (43.71)     3:51.51 (42.90)     4:24.98 (33.47)     4:56.10 (31.12)
  4 Yasemine Safargar         17 Scarlet Aquatics-NJ  4:57.61    5:04.70 q      
                  32.46     1:08.96 (36.50)     1:47.20 (38.24)     2:25.67 (38.47)
        3:09.84 (44.17)     3:54.44 (44.60)     4:30.27 (35.83)     5:04.70 (34.43)
  5 Elle Noecker              15 Town Wreckers Sw-NI  5:03.93    5:04.90 q      
                  34.81     1:11.94 (37.13)     1:51.64 (39.70)     2:31.21 (39.57)
        3:13.76 (42.55)     3:58.19 (44.43)     4:32.01 (33.82)     5:04.90 (32.89)
  6 Dana Li                   16 Commonwealth Swi-NE  5:10.54    5:07.50 q      
                  31.88     1:08.59 (36.71)     1:49.31 (40.72)     2:28.28 (38.97)
        3:12.90 (44.62)     3:57.99 (45.09)     4:34.14 (36.15)     5:07.50 (33.36)
  7 Kathleen Turano           14 Scarlet Aquatics-NJ  5:18.34    5:07.90 q      
                  33.76     1:10.89 (37.13)     1:51.21 (40.32)     2:30.39 (39.18)
        3:14.82 (44.43)     4:00.04 (45.22)     4:34.43 (34.39)     5:07.90 (33.47)
  8 Iris Kim                  14 Scarlet Aquatics-NJ  5:07.08    5:10.11 q      
                  33.47     1:12.28 (38.81)     1:50.99 (38.71)     2:30.88 (39.89)
        3:14.94 (44.06)     4:01.13 (46.19)     4:35.86 (34.73)     5:10.11 (34.25)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Alexa Von Holtz           16 Mexico Tiger Sha-NI  5:07.87    5:11.84 q      
                  32.01     1:09.64 (37.63)     1:50.15 (40.51)     2:30.40 (40.25)
        3:15.60 (45.20)     4:02.10 (46.50)     4:36.62 (34.52)     5:11.84 (35.22)
 10 Madeline Domster          17 Star Swimming-NI     5:46.63    5:16.39 q      
                  34.16     1:11.98 (37.82)     1:52.37 (40.39)     2:30.32 (37.95)
        3:17.17 (46.85)     4:03.66 (46.49)     4:41.11 (37.45)     5:16.39 (35.28)
 11 Victoria Novinskiy        17 Executive Swim C-NE  4:34.83Y   5:16.52 q      
                  32.54     1:08.92 (36.38)     1:49.54 (40.62)     2:29.75 (40.21)
        3:16.64 (46.89)     4:03.73 (47.09)     4:40.48 (36.75)     5:16.52 (36.04)
 12 Lauren Muller             14 Scarlet Aquatics-NJ  4:37.03Y   5:18.79 q      
                  35.30     1:16.05 (40.75)     2:00.14 (44.09)     2:43.25 (43.11)
        3:25.80 (42.55)     4:09.64 (43.84)     4:44.47 (34.83)     5:18.79 (34.32)
 13 Ella Guilfoil             17 Victor Swim Club-NI  5:19.31    5:20.08 q      
                  32.77     1:10.24 (37.47)     1:51.49 (41.25)     2:32.14 (40.65)
        3:18.43 (46.29)     4:05.92 (47.49)     4:43.78 (37.86)     5:20.08 (36.30)
 14 Charlotte Hoover          15 Commonwealth Swi-NE  5:31.15    5:24.11 q      
                  34.32     1:12.42 (38.10)     1:54.14 (41.72)     2:35.81 (41.67)
        3:22.03 (46.22)     4:08.45 (46.42)     4:46.20 (37.75)     5:24.11 (37.91)
 15 Grace Serino              18 Eagle Swim Team-MD   4:34.76Y   5:24.56 q      
                  31.64     1:10.05 (38.41)     1:52.29 (42.24)     2:35.58 (43.29)
        3:22.09 (46.51)     4:11.64 (49.55)     4:48.02 (36.38)     5:24.56 (36.54)
 16 Kathleen Bendoraitis      17 Scarlet Aquatics-NJ  5:19.47    5:25.61 q      
                  32.97     1:11.75 (38.78)     1:53.02 (41.27)     2:35.03 (42.01)
        3:22.36 (47.33)     4:12.68 (50.32)     4:48.71 (36.03)     5:25.61 (36.90)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Carly Yeagle              17 Eagle Swim Team-MD   4:35.49Y   5:27.96 q      
                  35.05     1:17.88 (42.83)     2:01.91 (44.03)     2:43.86 (41.95)
        3:28.33 (44.47)     4:13.06 (44.73)     4:51.14 (38.08)     5:27.96 (36.82)
 18 Annaliese Moylan          15 Edge Swim Club-NE    5:35.54    5:28.47 q      
                  34.76     1:15.96 (41.20)     1:58.08 (42.12)     2:39.32 (41.24)
        3:28.01 (48.69)     4:17.39 (49.38)     4:53.82 (36.43)     5:28.47 (34.65)
 19 Sophia Gao                13 Clifton Park-Hal-AD  4:38.26Y   5:28.65 q      
                  36.12     1:17.97 (41.85)     2:03.28 (45.31)     2:46.55 (43.27)
        3:31.86 (45.31)     4:17.04 (45.18)     4:53.84 (36.80)     5:28.65 (34.81)
 20 Ella Lepis                15 Cougar Aquatic T-NJ  4:43.48Y   5:29.69 q      
                  35.53     1:15.94 (40.41)     1:59.24 (43.30)     2:42.11 (42.87)
        3:30.29 (48.18)     4:18.61 (48.32)     4:54.41 (35.80)     5:29.69 (35.28)
 21 Leticia Laynez            15 Cougar Aquatic T-NJ  5:33.12    5:29.84 q      
                  33.46     1:14.27 (40.81)     1:55.74 (41.47)     2:38.19 (42.45)
        3:24.26 (46.07)     4:13.04 (48.78)     4:50.75 (37.71)     5:29.84 (39.09)
 22 Aspen Gallaudet           15 Naval Academy Aq-MD  4:35.84Y   5:31.21 q      
                  33.11     1:11.38 (38.27)     1:54.90 (43.52)     2:37.50 (42.60)
        3:26.35 (48.85)     4:17.24 (50.89)     4:54.67 (37.43)     5:31.21 (36.54)
 23 Kendall Gilbert           16 Clifton Park-Hal-AD  4:39.90Y   5:34.08 q      
                  36.17     1:19.23 (43.06)     2:03.82 (44.59)     2:47.39 (43.57)
        3:31.77 (44.38)     4:18.01 (46.24)     4:55.42 (37.41)     5:34.08 (38.66)
 24 Jillian Hawkins           15 Eagle Swim Team-MD   5:16.39    5:34.28 q      
                  33.04     1:13.98 (40.94)     1:57.78 (43.80)     2:42.39 (44.61)
        3:29.63 (47.24)     4:19.49 (49.86)     4:56.44 (36.95)     5:34.28 (37.84)
-------------------------------------------------------------------------
 25 Lily Barisonek            17 Berkeley Aquatic-NJ  5:16.01    5:35.38        
                  33.61     1:14.23 (40.62)     1:58.22 (43.99)     2:41.86 (43.64)
        3:28.37 (46.51)     4:17.77 (49.40)     4:56.82 (39.05)     5:35.38 (38.56)
 26 Marley Reese              17 Mount Lebanon Aq-AM  5:14.46Y   5:38.50        
                  35.44     1:19.15 (43.71)     2:03.33 (44.18)     2:46.80 (43.47)
        3:32.92 (46.12)     4:21.61 (48.69)     5:00.31 (38.70)     5:38.50 (38.19)
-------------------------------------------------------------------------
 27 Stephanie Kim             12 Scarlet Aquatics-NJ  5:47.09    5:48.78        
                  39.21     1:26.59 (47.38)     2:11.61 (45.02)     2:56.25 (44.64)
        3:43.30 (47.05)     4:30.52 (47.22)     5:10.71 (40.19)     5:48.78 (38.07)
 28 Madelyn Raguindin         13 Scarlet Aquatics-NJ  5:58.15    5:50.63        
                  39.33     1:23.29 (43.96)     2:09.70 (46.41)     2:54.93 (45.23)
        3:42.01 (47.08)     4:30.70 (48.69)     5:11.43 (40.73)     5:50.63 (39.20)
 -- Emily Blake               18 Star Swimming-NI     4:34.86Y        DQ        
                  33.51     1:11.53 (38.02)     1:53.01 (41.48)     2:34.15 (41.14)
        3:21.83 (47.68)     4:09.91 (48.08)     4:46.26 (36.35)          DQ (36.78)
 -- Suriyathai Pathammavong   17 Victor Swim Club-NI  5:32.67        DFS        
 -- Lillian Griffin           16 Eagle Swim Team-MD   5:35.44        DFS        
 
Event 10  Men 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Richard Poplawski   15 Scarlet Aquatics-NJ  4:32.19    4:27.87         20  
                  28.69     1:00.13 (31.44)     1:35.69 (35.56)     2:09.70 (34.01)
        2:49.25 (39.55)     3:28.27 (39.02)     3:58.88 (30.61)     4:27.87 (28.99)
  2 Eric Lee            16 Scarlet Aquatics-NJ  4:32.81    4:28.61         17  
                  29.03     1:01.10 (32.07)     1:36.90 (35.80)     2:11.23 (34.33)
        2:50.05 (38.82)     3:28.89 (38.84)     3:59.94 (31.05)     4:28.61 (28.67)
  3 Thomas Hagar        17 Commonwealth Swi-NE  4:36.36    4:33.11         16  
                  28.61     1:01.00 (32.39)     1:34.26 (33.26)     2:08.96 (34.70)
        2:49.09 (40.13)     3:29.93 (40.84)     4:01.74 (31.81)     4:33.11 (31.37)
  4 Alex Crossing       17 Victor Swim Club-NI  4:38.72    4:39.71         15  
                  29.88     1:03.43 (33.55)     1:40.45 (37.02)     2:16.65 (36.20)
        2:57.39 (40.74)     3:38.61 (41.22)     4:09.68 (31.07)     4:39.71 (30.03)
  5 Adam Kiss           16 Scarlet Aquatics-NJ  4:42.02    4:39.82         14  
                  29.30     1:02.57 (33.27)     1:37.41 (34.84)     2:12.76 (35.35)
        2:54.50 (41.74)     3:36.71 (42.21)     4:09.11 (32.40)     4:39.82 (30.71)
  6 Christopher Chang   17 Scarlet Aquatics-NJ  4:41.23    4:40.35         13  
                  28.92     1:01.88 (32.96)     1:38.08 (36.20)     2:13.98 (35.90)
        2:56.04 (42.06)     3:38.23 (42.19)     4:09.67 (31.44)     4:40.35 (30.68)
  7 Justin Nowicki      16 Victor Swim Club-NI  4:42.62    4:41.62         12  
                  29.37     1:03.82 (34.45)     1:40.36 (36.54)     2:16.81 (36.45)
        2:57.67 (40.86)     3:39.37 (41.70)     4:10.85 (31.48)     4:41.62 (30.77)
  8 Raymond Whittaker   17 Commonwealth Swi-NE  4:44.78    4:43.10         11  
                  29.94     1:04.76 (34.82)     1:42.94 (38.18)     2:21.06 (38.12)
        2:59.66 (38.60)     3:38.28 (38.62)     4:11.22 (32.94)     4:43.10 (31.88)
Consolation Final
  9 Steven Bendoraitis  17 Scarlet Aquatics-NJ  4:45.12    4:41.06          9  
                  28.78     1:01.21 (32.43)     1:37.31 (36.10)     2:12.32 (35.01)
        2:55.96 (43.64)     3:38.52 (42.56)     4:10.97 (32.45)     4:41.06 (30.09)
 10 Joram Kim           17 Scarlet Aquatics-NJ  4:50.22    4:45.91          7  
                  30.01     1:03.81 (33.80)     1:39.54 (35.73)     2:15.21 (35.67)
        2:56.87 (41.66)     3:40.17 (43.30)     4:13.34 (33.17)     4:45.91 (32.57)
 11 Vincent Kim         15 Scarlet Aquatics-NJ  4:52.85    4:46.48          6  
                  30.53     1:05.19 (34.66)     1:42.27 (37.08)     2:18.41 (36.14)
        3:00.06 (41.65)     3:42.97 (42.91)     4:15.37 (32.40)     4:46.48 (31.11)
 12 Vittorio Cappabian  17 Hudson Explorer-LE   4:48.38    4:46.53          5  
                  29.45     1:03.80 (34.35)     1:41.58 (37.78)     2:18.33 (36.75)
        2:59.43 (41.10)     3:41.06 (41.63)     4:14.38 (33.32)     4:46.53 (32.15)
 13 Evan Peters         16 Victor Swim Club-NI  4:45.68    4:49.19          4  
                  30.14     1:03.65 (33.51)     1:40.95 (37.30)     2:16.06 (35.11)
        3:00.03 (43.97)     3:43.02 (42.99)     4:16.64 (33.62)     4:49.19 (32.55)
 14 Brandon Anand       13 Scarlet Aquatics-NJ  4:52.82    4:49.40          3  
                  31.11     1:07.88 (36.77)     1:44.34 (36.46)     2:21.91 (37.57)
        3:03.72 (41.81)     3:46.24 (42.52)     4:18.39 (32.15)     4:49.40 (31.01)
 15 Aidan Kelly         17 Cape Cod Swim Cl-NE  4:48.59    4:53.65          2  
                  29.66     1:04.43 (34.77)     1:42.49 (38.06)     2:20.59 (38.10)
        3:05.07 (44.48)     3:49.04 (43.97)     4:21.38 (32.34)     4:53.65 (32.27)
 -- Ali Elmasry         18 Scarlet Aquatics-NJ  4:48.90         DQ        
                  28.75     1:02.65 (33.90)     1:40.62 (37.97)     2:19.32 (38.70)
        2:58.97 (39.65)     3:40.88 (41.91)     4:15.95 (35.07)          DQ (33.83)
C - Final
 17 Woori Lee           14 Scarlet Aquatics-NJ  4:53.44    4:51.38        
                  30.32     1:05.62 (35.30)     1:43.48 (37.86)     2:20.57 (37.09)
        3:02.56 (41.99)     3:44.72 (42.16)     4:18.75 (34.03)     4:51.38 (32.63)
 18 Kai Liang           15 Eagle Swim Team-MD   4:54.25    4:52.73        
                  30.15     1:04.08 (33.93)     1:41.98 (37.90)     2:18.57 (36.59)
        3:02.33 (43.76)     3:46.27 (43.94)     4:20.52 (34.25)     4:52.73 (32.21)
 19 Jonah Stein         17 Eagle Swim Team-MD   4:58.53    4:54.76        
                  30.80     1:06.38 (35.58)     1:45.51 (39.13)     2:24.33 (38.82)
        3:03.59 (39.26)     3:45.55 (41.96)     4:21.41 (35.86)     4:54.76 (33.35)
 20 Connor Tiffin       16 Eagle Swim Team-MD   4:59.34    4:55.00        
                  31.04     1:06.28 (35.24)     1:44.12 (37.84)     2:20.96 (36.84)
        3:04.62 (43.66)     3:49.99 (45.37)     4:22.85 (32.86)     4:55.00 (32.15)
 21 Max Mislow          16 Eagle Swim Team-MD   4:57.06    4:55.27        
                  30.23     1:05.76 (35.53)     1:42.54 (36.78)     2:19.37 (36.83)
        3:02.79 (43.42)     3:47.48 (44.69)     4:21.97 (34.49)     4:55.27 (33.30)
 22 Brandon Richter     15 Eagle Swim Team-MD   4:58.35    4:59.03        
                  31.49     1:06.24 (34.75)     1:44.20 (37.96)     2:20.88 (36.68)
        3:07.30 (46.42)     3:53.66 (46.36)     4:27.13 (33.47)     4:59.03 (31.90)
 23 Lawson Cate         15 Naval Academy Aq-MD  4:59.42    4:59.85        
                  30.42     1:07.99 (37.57)     1:43.39 (35.40)     2:22.27 (38.88)
        3:04.93 (42.66)     3:50.03 (45.10)     4:24.59 (34.56)     4:59.85 (35.26)
 24 Ashton Tang         17 Scarlet Aquatics-NJ  4:59.74    5:00.02        
                  31.46     1:07.13 (35.67)     1:47.24 (40.11)     2:26.62 (39.38)
        3:08.24 (41.62)     3:52.58 (44.34)     4:27.54 (34.96)     5:00.02 (32.48)
 
Event 10  Men 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Richard Poplawski         15 Scarlet Aquatics-NJ  4:30.17    4:32.19 q      
                  28.39       59.96 (31.57)     1:35.78 (35.82)     2:10.25 (34.47)
        2:50.09 (39.84)     3:29.99 (39.90)     4:01.81 (31.82)     4:32.19 (30.38)
  2 Eric Lee                  16 Scarlet Aquatics-NJ  4:33.55    4:32.81 q      
                  28.78     1:01.29 (32.51)     1:37.60 (36.31)     2:12.42 (34.82)
        2:51.61 (39.19)     3:31.06 (39.45)     4:03.01 (31.95)     4:32.81 (29.80)
  3 Thomas Hagar              17 Commonwealth Swi-NE  4:40.44    4:36.36 q      
                  28.85     1:01.20 (32.35)     1:35.16 (33.96)     2:10.02 (34.86)
        2:50.27 (40.25)     3:31.43 (41.16)     4:04.24 (32.81)     4:36.36 (32.12)
  4 Alex Crossing             17 Victor Swim Club-NI  4:38.64    4:38.72 q      
                  29.51     1:03.83 (34.32)     1:39.62 (35.79)     2:16.34 (36.72)
        2:56.58 (40.24)     3:38.02 (41.44)     4:08.88 (30.86)     4:38.72 (29.84)
  5 Christopher Chang         17 Scarlet Aquatics-NJ  4:40.96    4:41.23 q      
                  28.89     1:01.59 (32.70)     1:37.56 (35.97)     2:13.46 (35.90)
        2:55.14 (41.68)     3:37.70 (42.56)     4:09.82 (32.12)     4:41.23 (31.41)
  6 Adam Kiss                 16 Scarlet Aquatics-NJ  4:42.98    4:42.02 q      
                  29.83     1:03.51 (33.68)     1:39.22 (35.71)     2:14.64 (35.42)
        2:56.55 (41.91)     3:38.17 (41.62)     4:10.49 (32.32)     4:42.02 (31.53)
  7 Justin Nowicki            16 Victor Swim Club-NI  4:08.51Y   4:42.62 q      
                  30.64     1:04.56 (33.92)     1:42.29 (37.73)     2:18.81 (36.52)
        2:59.46 (40.65)     3:39.66 (40.20)     4:11.71 (32.05)     4:42.62 (30.91)
  8 Raymond Whittaker         17 Commonwealth Swi-NE  4:37.34    4:44.78 q      
                  30.00     1:04.31 (34.31)     1:43.52 (39.21)     2:20.98 (37.46)
        3:00.01 (39.03)     3:38.56 (38.55)     4:12.16 (33.60)     4:44.78 (32.62)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Steven Bendoraitis        17 Scarlet Aquatics-NJ  4:40.76    4:45.12 q      
                  29.40     1:02.89 (33.49)     1:39.48 (36.59)     2:15.19 (35.71)
        2:59.64 (44.45)     3:42.58 (42.94)     4:14.62 (32.04)     4:45.12 (30.50)
 10 Evan Peters               16 Victor Swim Club-NI  4:06.92Y   4:45.68 q      
                  29.53     1:03.94 (34.41)     1:39.74 (35.80)     2:15.11 (35.37)
        2:57.04 (41.93)     3:40.26 (43.22)     4:13.26 (33.00)     4:45.68 (32.42)
 11 Vittorio Cappabianca      17 Hudson Explorer-LE   4:41.08    4:48.38 q      
                  29.53     1:04.59 (35.06)     1:41.85 (37.26)     2:20.09 (38.24)
        3:01.55 (41.46)     3:43.43 (41.88)     4:16.56 (33.13)     4:48.38 (31.82)
 12 Aidan Kelly               17 Cape Cod Swim Cl-NE  4:06.00Y   4:48.59 q      
                  29.10     1:03.57 (34.47)     1:40.57 (37.00)     2:18.39 (37.82)
        3:00.82 (42.43)     3:45.20 (44.38)     4:16.77 (31.57)     4:48.59 (31.82)
 13 Ali Elmasry               18 Scarlet Aquatics-NJ  4:39.97    4:48.90 q      
                  29.24     1:02.20 (32.96)     1:41.64 (39.44)     2:19.91 (38.27)
        3:00.21 (40.30)     3:42.47 (42.26)     4:16.08 (33.61)     4:48.90 (32.82)
 14 Joram Kim                 17 Scarlet Aquatics-NJ  4:45.05    4:50.22 q      
                  29.71     1:04.11 (34.40)     1:39.75 (35.64)     2:16.22 (36.47)
        2:58.32 (42.10)     3:42.40 (44.08)     4:16.42 (34.02)     4:50.22 (33.80)
 15 Brandon Anand             13 Scarlet Aquatics-NJ  4:11.71Y   4:52.82 q      
                  31.91     1:07.68 (35.77)     1:46.62 (38.94)     2:23.67 (37.05)
        3:06.55 (42.88)     3:48.23 (41.68)     4:22.02 (33.79)     4:52.82 (30.80)
 16 Vincent Kim               15 Scarlet Aquatics-NJ  4:10.53Y   4:52.85 q      
                  31.69     1:07.01 (35.32)     1:44.93 (37.92)     2:21.81 (36.88)
        3:05.27 (43.46)     3:48.22 (42.95)     4:21.56 (33.34)     4:52.85 (31.29)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Woori Lee                 14 Scarlet Aquatics-NJ  4:44.07    4:53.44 q      
                  30.16     1:05.51 (35.35)     1:43.87 (38.36)     2:21.32 (37.45)
        3:02.78 (41.46)     3:45.55 (42.77)     4:20.01 (34.46)     4:53.44 (33.43)
 18 Kai Liang                 15 Eagle Swim Team-MD   4:10.00Y   4:54.25 q      
                  30.23     1:04.68 (34.45)     1:42.98 (38.30)     2:20.10 (37.12)
        3:04.34 (44.24)     3:48.95 (44.61)     4:22.48 (33.53)     4:54.25 (31.77)
 19 Max Mislow                16 Eagle Swim Team-MD   4:11.59Y   4:57.06 q      
                  30.63     1:07.01 (36.38)     1:44.30 (37.29)     2:21.31 (37.01)
        3:04.32 (43.01)     3:48.99 (44.67)     4:23.36 (34.37)     4:57.06 (33.70)
 20 Brandon Richter           15 Eagle Swim Team-MD   5:29.31    4:58.35 q      
                  31.40     1:07.45 (36.05)     1:46.70 (39.25)     2:22.68 (35.98)
        3:08.29 (45.61)     3:53.41 (45.12)     4:27.40 (33.99)     4:58.35 (30.95)
 21 Jonah Stein               17 Eagle Swim Team-MD   4:12.06Y   4:58.53 q      
                  32.55     1:08.42 (35.87)     1:48.75 (40.33)     2:28.17 (39.42)
        3:07.97 (39.80)     3:50.15 (42.18)     4:26.05 (35.90)     4:58.53 (32.48)
 22 Connor Tiffin             16 Eagle Swim Team-MD   4:14.26Y   4:59.34 q      
                  31.50     1:07.46 (35.96)     1:45.24 (37.78)     2:22.74 (37.50)
        3:07.15 (44.41)     3:52.85 (45.70)     4:26.25 (33.40)     4:59.34 (33.09)
 23 Lawson Cate               15 Naval Academy Aq-MD  4:13.16Y   4:59.42 q      
                  30.92     1:08.39 (37.47)     1:45.03 (36.64)     2:22.43 (37.40)
        3:04.82 (42.39)     3:50.56 (45.74)     4:24.72 (34.16)     4:59.42 (34.70)
 24 Ashton Tang               17 Scarlet Aquatics-NJ  5:01.99    4:59.74 q      
                  31.83     1:06.82 (34.99)     1:47.47 (40.65)     2:26.15 (38.68)
        3:08.72 (42.57)     3:50.58 (41.86)     4:26.46 (35.88)     4:59.74 (33.28)
-------------------------------------------------------------------------
 25 Max Hilzen                15 Scarlet Aquatics-NJ  4:17.82Y   5:00.96        
                  30.58     1:06.26 (35.68)     1:45.39 (39.13)     2:23.07 (37.68)
        3:07.48 (44.41)     3:52.73 (45.25)     4:27.29 (34.56)     5:00.96 (33.67)
 26 Jack Chapman              17 Victor Swim Club-NI  4:12.19Y   5:01.28        
                  30.88     1:07.18 (36.30)     1:47.18 (40.00)     2:25.59 (38.41)
        3:08.58 (42.99)     3:52.95 (44.37)     4:27.84 (34.89)     5:01.28 (33.44)
-------------------------------------------------------------------------
 27 Alex Gorakine             16 Scarlet Aquatics-NJ  5:07.19    5:01.58        
                  30.53     1:07.35 (36.82)     1:45.75 (38.40)     2:24.01 (38.26)
        3:08.08 (44.07)     3:54.56 (46.48)     4:28.17 (33.61)     5:01.58 (33.41)
 28 Ryan Li                   15 Eagle Swim Team-MD   5:04.64    5:05.64        
                  31.65     1:07.83 (36.18)     1:48.51 (40.68)     2:28.32 (39.81)
        3:13.30 (44.98)     3:58.85 (45.55)     4:32.31 (33.46)     5:05.64 (33.33)
 29 Sungyun Hong              13 Scarlet Aquatics-NJ  5:06.75    5:05.90        
                  33.11     1:10.03 (36.92)     1:50.54 (40.51)     2:30.07 (39.53)
        3:13.24 (43.17)     3:58.40 (45.16)     4:33.07 (34.67)     5:05.90 (32.83)
 30 Holden Skidmore           15 Eagle Swim Team-MD   5:11.40    5:06.94        
                  32.27     1:10.27 (38.00)     1:52.74 (42.47)     2:33.63 (40.89)
        3:15.86 (42.23)     3:59.55 (43.69)     4:34.60 (35.05)     5:06.94 (32.34)
 31 Brendan Guiliano          17 Cougar Aquatic T-NJ  5:15.00    5:10.18        
                  32.64     1:09.47 (36.83)     1:49.57 (40.10)     2:27.85 (38.28)
        3:13.97 (46.12)     3:59.45 (45.48)     4:35.57 (36.12)     5:10.18 (34.61)
 32 Marshall Adams            17 Town Wreckers Sw-NI  5:09.38    5:13.28        
                  31.16     1:09.50 (38.34)     1:49.12 (39.62)     2:29.23 (40.11)
        3:12.92 (43.69)     4:00.76 (47.84)     4:37.38 (36.62)     5:13.28 (35.90)
 33 Aaron McDonald            18 Eagle Swim Team-MD   5:05.56    5:14.26        
                  32.35     1:10.29 (37.94)     1:52.17 (41.88)     2:33.78 (41.61)
        3:17.61 (43.83)     4:04.24 (46.63)     4:40.31 (36.07)     5:14.26 (33.95)
 34 Collin Lee                14 Scarlet Aquatics-NJ  5:08.85    5:16.72        
                  34.31     1:14.19 (39.88)     1:56.21 (42.02)     2:37.19 (40.98)
        3:20.57 (43.38)     4:04.29 (43.72)     4:41.26 (36.97)     5:16.72 (35.46)
 -- William Fuchs             18 Commonwealth Swi-NE  4:37.57        DFS        
 
Event 11  Women 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Commonwealth Swimming-NE  'A'               8:26.83    8:29.95         40  
     1) Natalie Mannion 18              2) Meredith Teague 17             
     3) Eliza Brown 18                  4) Dana Li 16                     
                  28.66       59.21 (59.21)   1:31.28 (1:31.28)   2:03.16 (2:03.16)
        2:34.03 (30.87)   3:07.07 (1:03.91)   3:41.85 (1:38.69)   4:15.52 (2:12.36)
        4:44.90 (29.38)   5:17.10 (1:01.58)   5:50.75 (1:35.23)   6:23.49 (2:07.97)
        6:52.50 (29.01)   7:24.65 (1:01.16)   7:57.77 (1:34.28)   8:29.95 (2:06.46)
  2 Scarlet Aquatics-NJ  'A'                    8:21.89    8:33.02         34  
     1) Chloe Kim 14                    2) Kate Hurst 16                  
     3) Iris Kim 14                     4) Yasemine Safargar 17           
                  29.84   1:01.86 (1:01.86)   1:34.84 (1:34.84)   2:06.99 (2:06.99)
        2:35.52 (28.53)   3:07.94 (1:00.95)   3:41.54 (1:34.55)   4:13.11 (2:06.12)
        4:43.19 (30.08)   5:15.51 (1:02.40)   5:48.80 (1:35.69)   6:21.18 (2:08.07)
        6:51.30 (30.12)   7:24.49 (1:03.31)   7:58.68 (1:37.50)   8:33.02 (2:11.84)
  3 Star Swimming-NI  'A'                       8:34.36    8:39.36         32  
     1) Natalie Killion 16              2) Mira Keller 16                 
     3) Katheryn Beyer 17               4) Emily Blake 18                 
                  30.22   1:02.50 (1:02.50)   1:35.08 (1:35.08)                    
            2:35.56 ( )         3:08.27 ( )         3:41.08 ( )         4:13.30 ( )
        4:43.31 (30.01)   5:16.26 (1:02.96)   5:50.35 (1:37.05)   6:24.71 (2:11.41)
        6:55.01 (30.30)   7:28.28 (1:03.57)   8:03.50 (1:38.79)   8:39.36 (2:14.65)
  4 Eagle Swim Team Inc.-MD  'A'                7:31.62Y   8:54.95         30  
     1) Grace Serino 18                 2) Mia Li 18                      
     3) Taylor Wilson 17                4) Casey Zentz 15                 
                  30.54   1:05.95 (1:05.95)   1:41.02 (1:41.02)   2:16.51 (2:16.51)
        2:46.43 (29.92)   3:20.08 (1:03.57)   3:52.99 (1:36.48)   4:27.44 (2:10.93)
        4:57.09 (29.65)   5:31.54 (1:04.10)   6:06.27 (1:38.83)                    
            7:10.70 ( )         7:45.10 ( )         8:19.71 ( )         8:54.95 ( )
  5 Scarlet Aquatics-NJ  'B'                    8:42.06    8:55.95         28  
     1) Kathleen Turano 14              2) Annie Wang 17                  
     3) Lauren Muller 14                4) Rebekah Jung 14                
                  31.54   1:04.77 (1:04.77)   1:39.20 (1:39.20)   2:11.89 (2:11.89)
        2:42.55 (30.66)   3:15.66 (1:03.77)   3:49.90 (1:38.01)   4:23.57 (2:11.68)
        4:55.34 (31.77)   5:30.39 (1:06.82)   6:05.88 (1:42.31)   6:40.00 (2:16.43)
        7:10.19 (30.19)   7:44.18 (1:04.18)   8:20.79 (1:40.79)   8:55.95 (2:15.95)
  6 Cougar Aquatic Team-NJ  'A'                 8:03.79Y   9:03.28         26  
     1) Reagan Gilligan 14              2) Caroline Murray 16             
     3) Alejandra Laynez 16             4) Ella Lepis 15                  
                  31.66   1:06.08 (1:06.08)   1:40.75 (1:40.75)   2:14.79 (2:14.79)
        2:46.56 (31.77)   3:21.37 (1:06.58)   3:55.98 (1:41.19)   4:29.18 (2:14.39)
        5:00.39 (31.21)   5:34.94 (1:05.76)   6:10.50 (1:41.32)   6:45.84 (2:16.66)
        7:16.96 (31.12)   7:52.14 (1:06.30)   8:27.97 (1:42.13)   9:03.28 (2:17.44)
  7 Victor Swim Club-NI  'A'                    8:56.21    9:08.73         24  
     1) Ella Guilfoil 17                2) Morgan Wagner 14               
     3) Meredith Hogan 14               4) Erin Dehollander 16            
                  31.07   1:05.62 (1:05.62)   1:40.42 (1:40.42)   2:15.72 (2:15.72)
        2:46.99 (31.27)   3:23.71 (1:07.99)   4:00.93 (1:45.21)   4:38.06 (2:22.34)
        5:08.04 (29.98)   5:43.20 (1:05.14)   6:19.71 (1:41.65)   6:55.43 (2:17.37)
        7:25.76 (30.33)   8:00.62 (1:05.19)   8:35.77 (1:40.34)   9:08.73 (2:13.30)
  8 Commonwealth Swimming-NE  'B'               9:05.54    9:11.07         22  
     1) Sarah Bernard 17                2) Jada Green 15                  
     3) Ayanna Fulga 17                 4) Anya Rao 16                    
                  30.41   1:03.82 (1:03.82)   1:38.26 (1:38.26)   2:11.79 (2:11.79)
        2:43.38 (31.59)   3:19.08 (1:07.29)   3:56.29 (1:44.50)   4:33.66 (2:21.87)
        5:05.02 (31.36)   5:39.90 (1:06.24)   6:16.63 (1:42.97)   6:53.60 (2:19.94)
        7:24.56 (30.96)   7:59.42 (1:05.82)   8:35.57 (1:41.97)   9:11.07 (2:17.47)
  9 Cape Cod Swim Club-NE  'A'                  7:55.26Y   9:12.90         18  
     1) Paige Wielgus 15                2) Morgan Moniz 17                
     3) Cora Zuwallack 17               4) Alexa Lundell 16               
                  32.01   1:08.51 (1:08.51)   1:45.07 (1:45.07)   2:19.96 (2:19.96)
                                              4:02.31 (1:42.35)   4:36.07 (2:16.11)
        5:09.11 (33.04)   5:44.34 (1:08.27)   6:19.46 (1:43.39)                    
            7:25.92 ( )         8:01.96 ( )         8:37.88 ( )         9:12.90 ( )
 10 Mexico Tiger Sharks-NI  'A'                 7:58.57Y   9:15.95         14  
     1) Alexa Von Holtz 16              2) Evelyn Fontana 15              
     3) Mallory Upcraft 17              4) Carolyn Zedack 18              
                  32.02   1:06.62 (1:06.62)   1:41.58 (1:41.58)   2:14.59 (2:14.59)
        2:45.86 (31.27)   3:22.17 (1:07.58)   4:00.73 (1:46.14)   4:38.84 (2:24.25)
        5:10.41 (31.57)   5:45.24 (1:06.40)   6:21.77 (1:42.93)   6:57.11 (2:18.27)
        7:29.99 (32.88)   8:05.35 (1:08.24)   8:41.29 (1:44.18)   9:15.95 (2:18.84)
 11 Naval Academy Aquatic Club-MD  'A'          7:39.43Y   9:17.15         12  
     1) Madelyn Finch 14                2) Katelyn Spraul 15              
     3) Margaret Jaeger 14              4) Aspen Gallaudet 15             
                  31.45   1:06.67 (1:06.67)   1:42.26 (1:42.26)   2:18.03 (2:18.03)
        2:48.19 (30.16)   3:21.50 (1:03.47)   3:55.62 (1:37.59)   4:29.58 (2:11.55)
        5:01.93 (32.35)   5:39.89 (1:10.31)   6:18.24 (1:48.66)   6:54.09 (2:24.51)
        7:25.81 (31.72)   8:02.80 (1:08.71)   8:40.34 (1:46.25)   9:17.15 (2:23.06)
 12 Clifton Park-Halfmoon Piranhas-AD  'A'      8:01.93Y   9:21.63         10  
     1) Anna Bearor 18                  2) Kaci Owens 17                  
     3) Sophia Gao 13                   4) Ally Frame 17                  
                  31.15   1:06.63 (1:06.63)   1:42.67 (1:42.67)   2:20.92 (2:20.92)
        2:50.99 (30.07)   3:27.19 (1:06.27)   4:03.88 (1:42.96)   4:42.02 (2:21.10)
        5:14.33 (32.31)   5:50.11 (1:08.09)   6:26.69 (1:44.67)   7:02.95 (2:20.93)
        7:35.10 (32.15)   8:11.35 (1:08.40)   8:47.04 (1:44.09)   9:21.63 (2:18.68)
 13 Eagle Swim Team Inc.-MD  'B'                7:47.06Y   9:23.41          8  
     1) Summer McKoy 16                 2) Carly Yeagle 17                
     3) Jillian Hawkins 15              4) Olivia Sheridan 17             
                  31.63   1:06.48 (1:06.48)   1:43.48 (1:43.48)   2:19.07 (2:19.07)
                                              4:06.61 (1:47.54)   4:43.63 (2:24.56)
        5:14.56 (30.93)   5:49.06 (1:05.43)   6:24.94 (1:41.31)   7:00.58 (2:16.95)
        7:33.67 (33.09)   8:09.85 (1:09.27)   8:48.15 (1:47.57)   9:23.41 (2:22.83)
 14 Victor Swim Club-NI  'B'                    7:52.75Y   9:33.37          6  
     1) Lauren Castellani 17            2) Isabelle Dague 16              
     3) Amelia Mackinnon 13             4) Natalie Gilbert 13             
                  32.06   1:08.00 (1:08.00)   1:44.67 (1:44.67)   2:20.27 (2:20.27)
        2:53.17 (32.90)   3:30.04 (1:09.77)   4:07.62 (1:47.35)   4:42.33 (2:22.06)
        5:14.86 (32.53)   5:51.43 (1:09.10)   6:29.97 (1:47.64)   7:06.61 (2:24.28)
        7:39.75 (33.14)   8:16.53 (1:09.92)   8:55.48 (1:48.87)   9:33.37 (2:26.76)
 
Event 12  Men 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scarlet Aquatics-NJ  'A'                    7:46.74    7:51.93         40  
     1) Richard Poplawski 15            2) Eric Lee 16                    
     3) Steven Bendoraitis 17           4) Christopher Chang 17           
                  27.47       56.64 (56.64)   1:26.97 (1:26.97)   1:56.93 (1:56.93)
        2:24.29 (27.36)     2:54.23 (57.30)   3:25.40 (1:28.47)   3:55.23 (1:58.30)
        4:22.47 (27.24)     4:52.51 (57.28)   5:23.44 (1:28.21)   5:52.26 (1:57.03)
        6:19.48 (27.22)     6:49.44 (57.18)   7:21.18 (1:28.92)   7:51.93 (1:59.67)
  2 Scarlet Aquatics-NJ  'B'                    7:57.61    8:01.55         34  
     1) Matthew Bendoraitis 17          2) Miles Maille 18                
     3) Adam Kiss 16                    4) Timothy Lee 14                 
                  28.48       58.91 (58.91)   1:29.85 (1:29.85)   2:00.83 (2:00.83)
        2:27.65 (26.82)     2:57.10 (56.27)   3:28.36 (1:27.53)   3:59.59 (1:58.76)
        4:28.21 (28.62)     4:58.67 (59.08)   5:29.83 (1:30.24)   5:59.71 (2:00.12)
        6:27.24 (27.53)     6:57.58 (57.87)   7:29.74 (1:30.03)   8:01.55 (2:01.84)
  3 Commonwealth Swimming-NE  'A'               7:59.19    8:02.71         32  
     1) Samuel Reynoso Williams 17      2) Davis Bonebrake 18             
     3) Hubert Huang 17                 4) Thomas Hagar 17                
                  28.41       59.35 (59.35)   1:29.68 (1:29.68)   2:00.23 (2:00.23)
        2:27.77 (27.54)     2:58.55 (58.32)   3:30.93 (1:30.70)                    
                                5:02.26 ( )         5:33.25 ( )         6:04.26 ( )
        6:30.73 (26.47)     7:01.11 (56.85)   7:32.32 (1:28.06)   8:02.71 (1:58.45)
  4 Victor Swim Club-NI  'A'                    8:09.00    8:03.03         30  
     1) Alex Crossing 17                2) Keegan Wooding 17              
     3) Justin Nowicki 16               4) Evan Peters 16                 
                  27.77       58.92 (58.92)   1:30.34 (1:30.34)   2:01.17 (2:01.17)
        2:28.36 (27.19)     2:59.24 (58.07)   3:30.20 (1:29.03)   4:01.63 (2:00.46)
        4:29.27 (27.64)     5:00.64 (59.01)   5:32.04 (1:30.41)   6:03.17 (2:01.54)
        6:29.87 (26.70)     7:00.77 (57.60)   7:32.38 (1:29.21)   8:03.03 (1:59.86)
  5 Eagle Swim Team Inc.-MD  'A'                8:03.37    8:06.16         28  
     1) Andrew Chen 15                  2) Ryan Li 15                     
     3) Dean Serino 16                  4) Simon Hu 18                    
                  27.92       58.08 (58.08)   1:30.05 (1:30.05)   2:00.84 (2:00.84)
        2:28.12 (27.28)     2:58.97 (58.13)   3:30.78 (1:29.94)   4:03.32 (2:02.48)
        4:30.79 (27.47)     5:01.93 (58.61)   5:35.06 (1:31.74)   6:06.37 (2:03.05)
        6:33.31 (26.94)     7:03.62 (57.25)   7:35.42 (1:29.05)   8:06.16 (1:59.79)
  6 Star Swimming-NI  'A'                       8:09.92    8:12.42         26  
     1) Hugh Harrison 16                2) Joshua Stegner 18              
     3) Matthew Woyksnar 17             4) Aidan Losito 17                
                  28.52       59.56 (59.56)   1:31.73 (1:31.73)   2:03.25 (2:03.25)
        2:31.93 (28.68)     3:03.21 (59.96)   3:35.28 (1:32.03)   4:06.66 (2:03.41)
        4:33.93 (27.27)     5:04.86 (58.20)   5:36.37 (1:29.71)   6:07.23 (2:00.57)
        6:34.60 (27.37)     7:06.44 (59.21)   7:39.26 (1:32.03)   8:12.42 (2:05.19)
  7 Naval Academy Aquatic Club-MD  'A'          6:50.55Y   8:19.22         24  
     1) Matthew Tilghman 16             2) Owen Mahoney 15                
     3) Patrick Gorman 15               4) Palmer Bice 15                 
                  28.22       59.46 (59.46)   1:31.28 (1:31.28)   2:03.94 (2:03.94)
        2:31.48 (27.54)     3:03.37 (59.43)   3:35.41 (1:31.47)   4:08.00 (2:04.06)
        4:36.15 (28.15)   5:09.09 (1:01.09)   5:42.42 (1:34.42)   6:16.96 (2:08.96)
        6:43.80 (26.84)     7:14.98 (58.02)   7:46.92 (1:29.96)   8:19.22 (2:02.26)
  8 Eagle Swim Team Inc.-MD  'B'                7:20.45Y   8:22.58         22  
     1) Kai Liang 15                    2) Connor Tiffin 16               
     3) Brandon Richter 15              4) Owen Bartel 15                 
                  28.75   1:00.95 (1:00.95)   1:33.39 (1:33.39)                    
            2:32.12 ( )         3:04.00 ( )         3:36.93 ( )         4:09.12 ( )
        4:37.84 (28.72)   5:09.74 (1:00.62)   5:43.71 (1:34.59)   6:15.55 (2:06.43)
        6:44.22 (28.67)   7:16.31 (1:00.76)   7:50.10 (1:34.55)   8:22.58 (2:07.03)
  9 Cougar Aquatic Team-NJ  'A'                 7:08.10Y   8:26.67         18  
     1) David Slowinski 16              2) Kevin Whitworth 18             
     3) Karl Burghardt 15               4) Aryan Kapoor 16                
                  29.13   1:00.93 (1:00.93)   1:32.83 (1:32.83)   2:03.61 (2:03.61)
        2:31.72 (28.11)     3:03.53 (59.92)   3:35.06 (1:31.45)   4:04.70 (2:01.09)
        4:33.77 (29.07)   5:07.11 (1:02.41)   5:40.44 (1:35.74)   6:12.58 (2:07.88)
        6:40.78 (28.20)   7:14.60 (1:02.02)   7:50.95 (1:38.37)   8:26.67 (2:14.09)
 10 Cape Cod Swim Club-NE  'A'                  7:08.11Y   8:27.94         14  
     1) Timothy Johnson 17              2) Dawson Milligan 15             
     3) Andrew Nathe 15                 4) Aidan Kelly 17                 
                  28.51   1:00.50 (1:00.50)   1:33.58 (1:33.58)   2:05.94 (2:05.94)
        2:34.77 (28.83)   3:07.86 (1:01.92)   3:41.79 (1:35.85)   4:15.38 (2:09.44)
        4:44.91 (29.53)   5:19.37 (1:03.99)   5:53.89 (1:38.51)   6:27.08 (2:11.70)
        6:53.53 (26.45)     7:23.71 (56.63)   7:55.52 (1:28.44)   8:27.94 (2:00.86)
 11 Executive Swim Club-NE  'A'                 7:18.53Y   8:31.62         12  
     1) Edward Barnes 14                2) Sean Bailey 16                 
     3) Ryan Powers 15                  4) Dylan Bradsher-Behra 17        
                  28.78   1:01.00 (1:01.00)   1:34.07 (1:34.07)   2:06.78 (2:06.78)
        2:34.83 (28.05)   3:06.90 (1:00.12)   3:40.51 (1:33.73)   4:12.35 (2:05.57)
        4:41.37 (29.02)   5:15.22 (1:02.87)   5:49.45 (1:37.10)   6:23.46 (2:11.11)
        6:51.96 (28.50)   7:24.37 (1:00.91)   7:58.25 (1:34.79)   8:31.62 (2:08.16)
 12 Victor Swim Club-NI  'B'                    7:11.28Y   8:44.83         10  
     1) Aidan Morgan 17                 2) Benjamin Battaglia 13          
     3) Aaron Merkl 17                  4) Dominic Falbo 14               
                  29.11   1:00.99 (1:00.99)   1:35.24 (1:35.24)   2:07.13 (2:07.13)
        2:36.99 (29.86)   3:11.31 (1:04.18)   3:47.50 (1:40.37)   4:22.93 (2:15.80)
        4:52.42 (29.49)   5:25.35 (1:02.42)   6:00.05 (1:37.12)   6:33.85 (2:10.92)
        7:03.85 (30.00)   7:37.41 (1:03.56)   8:12.30 (1:38.45)   8:44.83 (2:10.98)
 13 Mexico Tiger Sharks-NI  'A'                 7:22.25Y   8:47.08          8  
     1) William Mills 16                2) Shawn Parkhurst 30             
     3) Ryan Liedka 17                  4) Tyler Warner 17                
                  28.97   1:01.62 (1:01.62)   1:34.73 (1:34.73)   2:09.11 (2:09.11)
        2:37.27 (28.16)     3:08.68 (59.57)   3:41.50 (1:32.39)   4:14.62 (2:05.51)
        4:44.55 (29.93)   5:19.37 (1:04.75)   5:54.74 (1:40.12)   6:29.84 (2:15.22)
        6:59.97 (30.13)   7:35.28 (1:05.44)   8:11.34 (1:41.50)   8:47.08 (2:17.24)
 
Event 13  Women 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Commonwealth Swimming-NE  'A'               4:20.96    1:59.46         40  
     1) Natalie Mannion 18              2) Sarah Bernard 17               
     3) Eliza Brown 18                  4) Dana Li 16                     
                  30.14     1:03.71 (33.57)     1:32.76 (29.05)     1:59.46 (26.70)
  2 Mount Lebanon Aqua Club-AM  'A'             3:58.92Y   2:01.06         34  
     1) Sylvia Roy 15                   2) Marley Reese 17                
     3) Adrienne Hagins 17              4) Vivian Roy 16                  
                  29.79     1:04.85 (35.06)     1:33.90 (29.05)     2:01.06 (27.16)
  3 Star Swimming-NI  'A'                       4:21.84    2:02.26         32  
     1) Katheryn Beyer 17               2) Jessica Humby 18               
     3) Mira Keller 16                  4) Natalie Killion 16             
                  31.87     1:06.84 (34.97)     1:35.69 (28.85)     2:02.26 (26.57)
  4 Executive Swim Club-NE  'A'                 4:35.92    2:02.60         30  
     1) Victoria Novinskiy 17           2) Emma Hall 17                   
     3) Megan Leyden 18                 4) Audrey Sambrook 16             
                  31.97     1:07.11 (35.14)     2:02.60 (55.49)                    
  5 Eagle Swim Team Inc.-MD  'A'                4:28.44    2:02.93         28  
     1) Mia Li 18                       2) Hannah Chan 18                 
     3) Jillian Hawkins 15              4) Casey Zentz 15                 
                  31.99     1:06.61 (34.62)     1:35.84 (29.23)     2:02.93 (27.09)
  6 Clifton Park-Halfmoon Piranhas-AD  'A'      3:58.31Y   2:03.94         26  
     1) Ally Frame 17                   2) Kendall Gilbert 16             
     3) Anna Bearor 18                  4) Kaci Owens 17                  
                  30.23     1:05.48 (35.25)     1:35.73 (30.25)     2:03.94 (28.21)
  7 Eagle Swim Team Inc.-MD  'B'                4:29.90    2:04.20         24  
     1) Taylor Wilson 17                2) Carly Yeagle 17                
     3) Lillian Griffin 16              4) Summer McKoy 16                
                  32.06     1:07.46 (35.40)     1:36.83 (29.37)     2:04.20 (27.37)
  8 Scarlet Aquatics-NJ  'A'                    4:27.46    2:04.25         22  
     1) Yasemine Safargar 17            2) Daniela Karnaugh 16            
     3) Kayla Rodriguez 15              4) Iris Kim 14                    
                  32.82     1:05.49 (32.67)     1:37.09 (31.60)     2:04.25 (27.16)
  9 Webster BlueFins-NI  'A'                    4:40.34    2:05.56         18  
     1) Abigail Funk 17                 2) Emily Lefrois-Heath 17         
     3) Mingna Xu 16                    4) Taylor Robey 22                
                  33.84     1:10.13 (36.29)     1:38.48 (28.35)     2:05.56 (27.08)
 10 Town Wreckers Swim Team-NI  'A'             4:29.57    2:05.70         14  
     1) Elle Noecker 15                 2) Natalie Kassirer 16            
     3) Jessica Drozdowski 17           4) Mia Bogulski 17                
                  31.11     1:07.84 (36.73)     1:37.75 (29.91)     2:05.70 (27.95)
 11 Victor Swim Club-NI  'A'                    4:02.21Y   2:06.84         12  
     1) Ella Guilfoil 17                2) Suriyathai Pathammavong 17     
     3) Meredith Hogan 14               4) Erin Dehollander 16            
                  32.67     1:08.19 (35.52)     1:39.27 (31.08)     2:06.84 (27.57)
 12 Executive Swim Club-NE  'B'                 4:06.78Y   2:07.13         10  
     1) Meredith Lubelczyk 15           2) Addison Ebol 14                
     3) Sarah Guerrette 17              4) Ela Goucher 17                 
                  34.61     1:10.14 (35.53)     1:39.06 (28.92)     2:07.13 (28.07)
 13 Star Swimming-NI  'B'                       4:36.97    2:07.29          8  
     1) Zoey Griffin 16                 2) Madeline Domster 17            
     3) Emily Blake 18                  4) Zoe Zawodzinski 16             
                  31.11     1:08.65 (37.54)     1:38.50 (29.85)     2:07.29 (28.79)
 14 Naval Academy Aquatic Club-MD  'A'          4:32.78    2:08.16          6  
     1) Margaret Jaeger 14              2) Madelyn Finch 14               
     3) Amberlynn Gong 15               4) Katelyn Spraul 15              
                  34.20     1:09.24 (35.04)     1:39.87 (30.63)     2:08.16 (28.29)
 15 Commonwealth Swimming-NE  'B'               4:32.21    2:08.52          4  
     1) Charlotte Hoover 15             2) Jada Green 15                  
     3) Anya Rao 16                     4) Meredith Teague 17             
                  32.88     1:11.01 (38.13)     1:40.39 (29.38)     2:08.52 (28.13)
 16 Victor Swim Club-NI  'B'                    4:07.11Y   2:09.80          2  
     1) Zoey Prezyna 15                 2) Brianna Cafarelli 14           
     3) Morgan Wagner 14                4) Amelia Mackinnon 13            
                  32.68     1:10.61 (37.93)     1:41.20 (30.59)     2:09.80 (28.60)
 17 Cape Cod Swim Club-NE  'A'                  4:06.20Y   2:10.03        
     1) Paige Wielgus 15                2) Alexa Lundell 16               
     3) Morgan Moniz 17                 4) Cora Zuwallack 17              
                  33.58     1:09.45 (35.87)     1:41.37 (31.92)     2:10.03 (28.66)
 18 Scarlet Aquatics-NJ  'B'                    4:31.28    2:10.23        
     1) Rebekah Jung 14                 2) Lauren Muller 14               
     3) Isabelle Yoo 15                 4) Annie Wang 17                  
                  32.53     1:10.88 (38.35)     1:41.13 (30.25)     2:10.23 (29.10)
 19 Cougar Aquatic Team-NJ  'A'                 4:02.13Y   2:10.46        
     1) Leticia Laynez 15               2) Lily Foung 17                  
     3) Avery Dollard 15                4) Reagan Gilligan 14             
                  33.71     1:11.70 (37.99)     1:41.85 (30.15)     2:10.46 (28.61)
 20 Mexico Tiger Sharks-NI  'A'                 4:02.09Y   2:13.14        
     1) Ciarrah Tynan 16                2) Mallory Upcraft 17             
     3) Alexa Von Holtz 16              4) Carolyn Zedack 18              
                  34.91     1:13.70 (38.79)     1:43.17 (29.47)     2:13.14 (29.97)
 
Event 14  Men 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Commonwealth Swimming-NE  'A'               3:55.23    1:47.40         40  
     1) Thomas Hagar 17                 2) Raymond Whittaker 17           
     3) Davis Bonebrake 18              4) Preston Amos 17                
                  27.24       57.10 (29.86)     1:23.01 (25.91)     1:47.40 (24.39)
  2 Scarlet Aquatics-NJ  'A'                    3:56.58    1:48.70         34  
     1) Henry Engler 19                 2) Ali Elmasry 18                 
     3) Eric Lee 16                     4) Steven Bendoraitis 17          
                  28.33       58.93 (30.60)     1:25.15 (26.22)     1:48.70 (23.55)
  3 Star Swimming-NI  'A'                       3:57.64    1:49.87         32  
     1) Ian Hewett 17                   2) Aaron Gasiewicz 16             
     3) Jude Strittmatter 17            4) Peter Peyser 14                
                  28.37       59.36 (30.99)     1:25.45 (26.09)     1:49.87 (24.42)
  4 Eagle Swim Team Inc.-MD  'A'                3:56.89    1:51.28         30  
     1) William Cussimanio 17           2) Owen Bartel 15                 
     3) Roger Zhu 16                    4) Andrew Chen 15                 
                  27.66       58.86 (31.20)     1:26.16 (27.30)     1:51.28 (25.12)
  5 Cape Cod Swim Club-NE  'A'                  4:16.14    1:51.46         28  
     1) Timothy Johnson 17              2) Andrew Nathe 15                
     3) Dawson Milligan 15              4) Aidan Kelly 17                 
                  28.18     1:27.31 (59.13)     1:51.46 (24.15)                    
  6 Star Swimming-NI  'B'                       4:09.07    1:52.15         26  
     1) Roman Tedeschi 15               2) Joshua Stegner 18              
     3) Hugh Harrison 16                4) Matthew Woyksnar 17            
                  29.46     1:27.34 (57.88)     1:52.15 (24.81)                    
  7 Scarlet Aquatics-NJ  'B'                    4:05.45    1:53.68         24  
     1) Matthew Bendoraitis 17          2) Brandon Anand 13               
     3) Ashton Tang 17                  4) Miles Maille 18                
                  29.97     1:29.34 (59.37)     1:53.68 (24.34)                    
  8 Eagle Swim Team Inc.-MD  'B'                4:01.56    1:54.48         22  
     1) Braeden Emore 17                2) Jonah Stein 17                 
     3) Kai Liang 15                    4) Simon Hu 18                    
                  29.14     1:01.08 (31.94)     1:28.90 (27.82)     1:54.48 (25.58)
  9 Cougar Aquatic Team-NJ  'A'                 3:37.33Y   1:54.51         18  
     1) Karl Burghardt 15               2) Aryan Kapoor 16                
     3) Raghav Cholappadi 18            4) Kevin Whitworth 18             
                  28.88   1:30.46 (1:01.58)     1:54.51 (24.05)                    
 10 Victor Swim Club-NI  'A'                    4:13.87    1:54.54         14  
     1) Evan Peters 16                  2) Jack Chapman 17                
     3) Alex Crossing 17                4) Justin Nowicki 16              
                  29.71     1:28.71 (59.00)     1:54.54 (25.83)                    
 11 Town Wreckers Swim Team-NI  'A'             4:01.65    1:55.06         12  
     1) Benjamin Kisker 18              2) Jayden Bruzgul 14              
     3) Jaxon Bruzgul 16                4) Liam Clark 14                  
                  28.71     1:01.46 (32.75)     1:28.81 (27.35)     1:55.06 (26.25)
 12 Naval Academy Aquatic Club-MD  'A'          4:00.06    1:55.51         10  
     1) Lawson Cate 15                  2) Patrick Gorman 15              
     3) Tristan Tosoni 16               4) Palmer Bice 15                 
                  30.24     1:03.97 (33.73)     1:30.27 (26.30)     1:55.51 (25.24)
 13 Berkeley Aquatic Club-NJ  'A'               4:00.09    1:57.59          8  
     1) Marwan Kashkoush 17             2) Michael Fialcowitz 16          
     3) Michael Ekert 17                4) Leon Liu 17                    
                  31.34     1:04.70 (33.36)     1:32.44 (27.74)     1:57.59 (25.15)
 14 Mercury Swimming-NI  'A'                    3:39.69Y   1:57.79          6  
     1) Jack Wirth 16                   2) Joseph Parkhurst 16            
     3) Charles Matthews 21             4) Christian Vitale 16            
                  31.43     1:03.09 (31.66)     1:29.25 (26.16)     1:57.79 (28.54)
 15 Mexico Tiger Sharks-NI  'A'                 3:39.34Y   1:57.88          4  
     1) William Mills 16                2) Tyler Warner 17                
     3) Shawn Parkhurst 30              4) Ryan Liedka 17                 
                  30.71   1:31.15 (1:00.44)     1:57.88 (26.73)                    
 16 Cardinal & Gold Aquatics-MD  'A'            3:40.18Y   1:58.65          2  
     1) William Urian 17                2) Trey Dufauchard 18             
     3) David Zea 17                    4) Timothy Brooks 17              
                  30.68     1:05.50 (34.82)     1:34.19 (28.69)     1:58.65 (24.46)
 17 Executive Swim Club-NE  'B'                 3:41.63Y   2:00.52        
     1) Ethan Steichen 14               2) Anthony Huang 17               
     3) Edward Barnes 14                4) Ryan Powers 15                 
                  30.31     1:05.40 (35.09)     1:34.49 (29.09)     2:00.52 (26.03)
 18 Executive Swim Club-NE  'A'                 4:12.72    2:00.58        
     1) Dylan Bradsher-Behra 17         2) Evan Allen 16                  
     3) Joshua McDonald 16              4) Sean Bailey 16                 
                  30.02   1:32.46 (1:02.44)     2:00.58 (28.12)                    
 19 Victor Swim Club-NI  'B'                    3:41.33Y   2:02.37        
     1) Jackson Bay 17                  2) Brendan Tidd 17                
     3) Keegan Wooding 17               4) Aidan Morgan 17                
                  31.48     1:07.22 (35.74)     1:36.70 (29.48)     2:02.37 (25.67)
 20 Hilton Area Swim Team-NI  'A'               3:38.12Y   2:03.07        
     1) Gianluca Antonini 16            2) Justin Enser 16                
     3) Jacob Runyon 16                 4) Gavin Stuhler 16               
                  36.29   1:37.95 (1:01.66)     2:03.07 (25.12)                    
 
Event 15  Women 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Natalie Mannion     18 Commonwealth Swi-NE  2:17.19    2:15.69         20  
                  31.12     1:05.23 (34.11)     1:39.66 (34.43)     2:15.69 (36.03)
  2 Chloe Kim           14 Scarlet Aquatics-NJ  2:23.08    2:19.50         17  
                  31.57     1:06.76 (35.19)     1:43.00 (36.24)     2:19.50 (36.50)
  3 Kate Hurst          16 Scarlet Aquatics-NJ  2:23.84    2:22.14         16  
                  31.74     1:08.53 (36.79)     1:45.64 (37.11)     2:22.14 (36.50)
  4 Alexa Von Holtz     16 Mexico Tiger Sha-NI  2:25.56    2:22.33         15  
                  31.58     1:08.45 (36.87)   2:22.33 (1:13.88)                    
  5 Victoria Novinskiy  17 Executive Swim C-NE  2:25.03    2:22.42         14  
                  31.96     1:07.34 (35.38)     1:45.05 (37.71)     2:22.42 (37.37)
  6 Emily Kim           16 Scarlet Aquatics-NJ  2:27.66    2:28.38         13  
                  32.26     1:09.15 (36.89)     1:47.77 (38.62)     2:28.38 (40.61)
  7 Avery Dollard       15 Cougar Aquatic T-NJ  2:29.74    2:28.84         12  
                  32.36     1:10.55 (38.19)     1:49.60 (39.05)     2:28.84 (39.24)
  8 Alejandra Laynez    16 Cougar Aquatic T-NJ  2:29.77    2:30.81         11  
                  33.96     1:12.43 (38.47)     1:52.13 (39.70)     2:30.81 (38.68)
Consolation Final
  9 Caroline Murray     16 Cougar Aquatic T-NJ  2:30.87    2:28.43          9  
                  34.24     1:11.70 (37.46)     1:50.34 (38.64)     2:28.43 (38.09)
 10 Kathleen Turano     14 Scarlet Aquatics-NJ  2:32.42    2:30.05          7  
                  34.90     1:12.58 (37.68)     1:51.44 (38.86)     2:30.05 (38.61)
 11 Adrienne Hagins     17 Mount Lebanon Aq-AM  2:34.88    2:30.90          6  
                  34.28     1:13.21 (38.93)     1:53.07 (39.86)     2:30.90 (37.83)
 12 Maggie Marody       19 Wheeling YMCA-AM     2:34.28    2:31.64          5  
                  34.04     1:12.34 (38.30)     1:51.59 (39.25)     2:31.64 (40.05)
 13 Emily Blake         18 Star Swimming-NI     2:36.62    2:35.02          4  
                                1:12.57 ( )     1:52.78 (40.21)     2:35.02 (42.24)
 14 Jillian Hawkins     15 Eagle Swim Team-MD   2:37.67    2:35.15          3  
                  32.62     1:12.07 (39.45)     1:52.83 (40.76)     2:35.15 (42.32)
 15 Ayanna Fulga        17 Commonwealth Swi-NE  2:38.01    2:35.57          2  
                  34.00     1:13.21 (39.21)     1:53.52 (40.31)     2:35.57 (42.05)
 16 Leticia Laynez      15 Cougar Aquatic T-NJ  2:37.20    2:35.75          1  
                  34.52     1:14.48 (39.96)     1:55.20 (40.72)     2:35.75 (40.55)
C - Final
 17 Anya Rao            16 Commonwealth Swi-NE  2:40.16    2:32.70        
                  34.42     1:13.74 (39.32)     1:53.64 (39.90)     2:32.70 (39.06)
 18 Aspen Gallaudet     15 Naval Academy Aq-MD  2:45.28    2:35.02        
                  32.43     1:12.36 (39.93)     1:53.90 (41.54)     2:35.02 (41.12)
 19 Kathleen Bendorait  17 Scarlet Aquatics-NJ  2:38.52    2:36.69        
                  33.53     1:11.87 (38.34)     1:53.30 (41.43)     2:36.69 (43.39)
 
Event 15  Women 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Natalie Mannion           18 Commonwealth Swi-NE  2:18.71    2:17.19 q      
                  30.62     1:04.90 (34.28)     1:40.95 (36.05)     2:17.19 (36.24)
  2 Chloe Kim                 14 Scarlet Aquatics-NJ  2:23.23    2:23.08 q      
                  32.32     1:08.43 (36.11)     1:46.11 (37.68)     2:23.08 (36.97)
  3 Kate Hurst                16 Scarlet Aquatics-NJ  2:22.81    2:23.84 q      
                  32.26     1:08.89 (36.63)     1:46.83 (37.94)     2:23.84 (37.01)
  4 Victoria Novinskiy        17 Executive Swim C-NE  2:05.62Y   2:25.03 q      
                  32.49     1:09.51 (37.02)     1:46.94 (37.43)     2:25.03 (38.09)
  5 Alexa Von Holtz           16 Mexico Tiger Sha-NI  2:18.84    2:25.56 q      
                  33.11     1:10.69 (37.58)     1:49.30 (38.61)     2:25.56 (36.26)
  6 Emily Kim                 16 Scarlet Aquatics-NJ  2:23.23    2:27.66 q      
                  32.78     1:09.86 (37.08)     1:48.88 (39.02)     2:27.66 (38.78)
  7 Zoey Griffin              16 Star Swimming-NI     2:22.47    2:28.56 q      
                  32.68     1:09.41 (36.73)     1:49.13 (39.72)     2:28.56 (39.43)
  8 Avery Dollard             15 Cougar Aquatic T-NJ  2:08.71Y   2:29.74 q      
                  33.54     1:11.12 (37.58)     1:50.74 (39.62)     2:29.74 (39.00)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Alejandra Laynez          16 Cougar Aquatic T-NJ  2:11.00Y   2:29.77 q      
                  33.43     1:12.22 (38.79)     1:51.85 (39.63)     2:29.77 (37.92)
 10 Caroline Murray           16 Cougar Aquatic T-NJ  2:12.06Y   2:30.87 q      
                  34.02     1:13.54 (39.52)     1:51.81 (38.27)     2:30.87 (39.06)
 11 Lillian Griffin           16 Eagle Swim Team-MD   2:27.84    2:32.24 q      
                  32.32     1:09.37 (37.05)     1:49.98 (40.61)     2:32.24 (42.26)
 12 Kathleen Turano           14 Scarlet Aquatics-NJ  2:31.42    2:32.42 q      
                  34.94     1:13.59 (38.65)     1:52.94 (39.35)     2:32.42 (39.48)
 13 Maggie Marody             19 Wheeling YMCA-AM     2:11.19Y   2:34.28 q      
                  33.97     1:11.83 (37.86)     1:51.60 (39.77)     2:34.28 (42.68)
 14 Adrienne Hagins           17 Mount Lebanon Aq-AM  2:12.09Y   2:34.88 q      
                  34.28     1:15.41 (41.13)     1:54.80 (39.39)     2:34.88 (40.08)
 15 Grace Serino              18 Eagle Swim Team-MD   2:09.50Y   2:35.72 q      
                  32.73     1:11.35 (38.62)   2:35.72 (1:24.37)                    
 16 Emily Blake               18 Star Swimming-NI     2:11.70Y   2:36.62 q      
                  35.00     1:14.46 (39.46)     1:54.84 (40.38)     2:36.62 (41.78)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Leticia Laynez            15 Cougar Aquatic T-NJ  2:37.80    2:37.20 q      
                  35.66     1:15.56 (39.90)     1:55.49 (39.93)     2:37.20 (41.71)
 18 Jessica Drozdowski        17 Town Wreckers Sw-NI  2:31.89    2:37.31 q      
                  33.57     1:12.67 (39.10)     1:54.59 (41.92)     2:37.31 (42.72)
 19 Jillian Hawkins           15 Eagle Swim Team-MD   2:09.92Y   2:37.67 q      
                  32.94     1:13.00 (40.06)     1:53.86 (40.86)     2:37.67 (43.81)
 20 Ayanna Fulga              17 Commonwealth Swi-NE  2:09.49Y   2:38.01 q      
                  32.98     1:11.03 (38.05)     1:53.85 (42.82)     2:38.01 (44.16)
 21 Kathleen Bendoraitis      17 Scarlet Aquatics-NJ  2:11.73Y   2:38.52 q      
                  33.61     1:13.46 (39.85)     1:55.09 (41.63)     2:38.52 (43.43)
 22 Anya Rao                  16 Commonwealth Swi-NE  2:09.76Y   2:40.16 q      
                  34.59     1:15.85 (41.26)     1:57.72 (41.87)     2:40.16 (42.44)
 23 Aspen Gallaudet           15 Naval Academy Aq-MD  2:28.06    2:45.28 q      
                  34.37     1:17.56 (43.19)     2:01.36 (43.80)     2:45.28 (43.92)
 -- Kayla Rodriguez           15 Scarlet Aquatics-NJ  2:07.57Y       DFS        
 
Event 16  Men 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Archie Minto        18 Una Ttsc-NI          2:04.35    2:03.49         20  
                  27.59       57.96 (30.37)     1:30.15 (32.19)     2:03.49 (33.34)
  2 Richard Poplawski   15 Scarlet Aquatics-NJ  2:07.55    2:03.98         17  
                  28.41       59.80 (31.39)     1:32.55 (32.75)     2:03.98 (31.43)
  3 Alexander Behr      19 Unattached-NI        2:07.99    2:06.59         16  
                  28.14     1:00.81 (32.67)     1:33.61 (32.80)     2:06.59 (32.98)
  4 Thomas Hagar        17 Commonwealth Swi-NE  2:06.50    2:06.68         15  
                  28.28     1:00.26 (31.98)     1:33.56 (33.30)     2:06.68 (33.12)
  5 Christopher Chang   17 Scarlet Aquatics-NJ  2:07.20    2:09.01         14  
                  29.27     1:01.99 (32.72)     1:35.11 (33.12)     2:09.01 (33.90)
  6 Alex Crossing       17 Victor Swim Club-NI  2:09.66    2:09.94         13  
                  29.21     1:02.94 (33.73)     1:36.61 (33.67)     2:09.94 (33.33)
  7 Hubert Huang        17 Commonwealth Swi-NE  2:10.99    2:10.68         12  
                  28.96     1:01.82 (32.86)     1:35.80 (33.98)     2:10.68 (34.88)
 -- Davis Bonebrake     18 Commonwealth Swi-NE  2:07.72         DQ        
                  28.07     1:01.68 (33.61)     1:36.06 (34.38)          DQ (38.26)
Consolation Final
  9 Lucas Lane          17 Hudson Explorer-LE   2:11.45    2:09.23          9  
                  28.62     1:01.34 (32.72)     1:35.62 (34.28)     2:09.23 (33.61)
 10 James Chan          21 Bluefish Swim Cl-NE  2:11.57    2:12.37          7  
                  28.29     1:01.08 (32.79)     1:35.91 (34.83)     2:12.37 (36.46)
 11 Ian Hewett          17 Star Swimming-NI     2:12.21    2:12.55          6  
                  28.35     1:00.64 (32.29)     1:35.25 (34.61)     2:12.55 (37.30)
 12 Justin Nowicki      16 Victor Swim Club-NI  2:13.16    2:12.92          5  
                  29.74     1:04.06 (34.32)     1:39.90 (35.84)     2:12.92 (33.02)
 13 Kai Liang           15 Eagle Swim Team-MD   2:16.30    2:14.73          4  
                  29.67     1:03.86 (34.19)     1:38.58 (34.72)     2:14.73 (36.15)
 14 Abelardo Cartagena  18 Scarlet Aquatics-NJ  2:16.27    2:15.79          3  
                  30.20     1:05.25 (35.05)     1:40.10 (34.85)     2:15.79 (35.69)
 15 Matthew Tilghman    16 Naval Academy Aq-MD  2:15.72    2:17.44          2  
                  29.41     1:03.64 (34.23)     1:39.75 (36.11)     2:17.44 (37.69)
 16 Owen Mahoney        15 Naval Academy Aq-MD  2:15.64    2:17.97          1  
                  29.44     1:04.43 (34.99)     1:40.43 (36.00)     2:17.97 (37.54)
C - Final
 17 Joram Kim           17 Scarlet Aquatics-NJ  2:17.23    2:12.62        
                  29.49     1:02.39 (32.90)     1:37.24 (34.85)     2:12.62 (35.38)
 18 David Slowinski     16 Cougar Aquatic T-NJ  2:19.20    2:16.13        
                  30.17     1:05.43 (35.26)     1:39.99 (34.56)     2:16.13 (36.14)
 19 Vincent Kim         15 Scarlet Aquatics-NJ  2:18.14    2:16.44        
                  30.59     1:04.57 (33.98)     1:40.33 (35.76)     2:16.44 (36.11)
 20 Keegan Wooding      17 Victor Swim Club-NI  2:16.97    2:16.48        
                  30.83     1:05.37 (34.54)     1:40.89 (35.52)     2:16.48 (35.59)
 21 Patrick Gorman      15 Naval Academy Aq-MD  2:17.37    2:16.85        
                  30.90     1:05.53 (34.63)     1:41.22 (35.69)     2:16.85 (35.63)
 22 Henry Boccone Schu  17 Commonwealth Swi-NE  2:18.97    2:17.03        
                  31.10     1:05.63 (34.53)     1:40.97 (35.34)     2:17.03 (36.06)
 23 Alex Gorakine       16 Scarlet Aquatics-NJ  2:19.22    2:18.06        
                  29.94     1:04.45 (34.51)     1:40.60 (36.15)     2:18.06 (37.46)
 24 Jude Strittmatter   17 Star Swimming-NI     2:18.36    2:18.68        
                  29.77     1:05.17 (35.40)     1:41.85 (36.68)     2:18.68 (36.83)
 
Event 16  Men 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Archie Minto              18 Una Ttsc-NI          1:47.87Y   2:04.35 q      
                  27.04       58.64 (31.60)     1:30.32 (31.68)     2:04.35 (34.03)
  2 Thomas Hagar              17 Commonwealth Swi-NE  2:05.41    2:06.50 q      
                  28.25       59.94 (31.69)     1:33.20 (33.26)     2:06.50 (33.30)
  3 Christopher Chang         17 Scarlet Aquatics-NJ  2:08.66    2:07.20 q      
                  28.81     1:00.89 (32.08)     1:34.15 (33.26)     2:07.20 (33.05)
  4 Richard Poplawski         15 Scarlet Aquatics-NJ  2:03.59    2:07.55 q      
                  28.79     1:00.11 (31.32)     1:34.04 (33.93)     2:07.55 (33.51)
  5 Davis Bonebrake           18 Commonwealth Swi-NE  2:05.93    2:07.72 q      
                  28.29       59.95 (31.66)     1:34.17 (34.22)     2:07.72 (33.55)
  6 Alexander Behr            19 Unattached-NI        1:47.90Y   2:07.99 q      
                  27.99     1:01.08 (33.09)     1:34.39 (33.31)     2:07.99 (33.60)
  7 Alex Crossing             17 Victor Swim Club-NI  2:07.72    2:09.66 q      
                  29.71     1:02.87 (33.16)     1:36.74 (33.87)     2:09.66 (32.92)
  8 Hubert Huang              17 Commonwealth Swi-NE  2:10.17    2:10.99 q      
                  30.45     1:03.80 (33.35)     1:37.38 (33.58)     2:10.99 (33.61)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lucas Lane                17 Hudson Explorer-LE   2:11.61    2:11.45 q      
                  28.92     1:01.48 (32.56)     1:36.44 (34.96)     2:11.45 (35.01)
 10 James Chan                21 Bluefish Swim Cl-NE  2:15.46    2:11.57 q      
                  29.08     1:02.99 (33.91)     1:36.98 (33.99)     2:11.57 (34.59)
 11 Ian Hewett                17 Star Swimming-NI     2:13.70    2:12.21 q      
                  28.56     1:00.98 (32.42)     1:36.11 (35.13)     2:12.21 (36.10)
 12 Justin Nowicki            16 Victor Swim Club-NI  1:54.71Y   2:13.16 q      
                  30.15     1:04.44 (34.29)     1:38.33 (33.89)     2:13.16 (34.83)
 13 Owen Mahoney              15 Naval Academy Aq-MD  1:59.15Y   2:15.64 q      
                  29.44     1:02.84 (33.40)     1:38.84 (36.00)     2:15.64 (36.80)
 14 Matthew Tilghman          16 Naval Academy Aq-MD  2:20.92    2:15.72 q      
                  30.19     1:04.09 (33.90)     1:40.08 (35.99)     2:15.72 (35.64)
 15 Abelardo Cartagena        18 Scarlet Aquatics-NJ  2:10.59    2:16.27 q      
                  30.28     1:04.34 (34.06)     1:40.37 (36.03)     2:16.27 (35.90)
 16 Kai Liang                 15 Eagle Swim Team-MD   1:55.59Y   2:16.30 q      
                  29.86     1:03.93 (34.07)     1:38.94 (35.01)     2:16.30 (37.36)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Keegan Wooding            17 Victor Swim Club-NI  1:57.83Y   2:16.97 q      
                  30.22     1:05.79 (35.57)     1:40.50 (34.71)     2:16.97 (36.47)
 18 Joram Kim                 17 Scarlet Aquatics-NJ  2:13.22    2:17.23 q      
                  30.47     1:04.78 (34.31)     1:40.32 (35.54)     2:17.23 (36.91)
 19 Patrick Gorman            15 Naval Academy Aq-MD  1:59.68Y   2:17.37 q      
                  30.49     1:06.43 (35.94)     1:41.10 (34.67)     2:17.37 (36.27)
 20 Vincent Kim               15 Scarlet Aquatics-NJ  2:15.35    2:18.14 q      
                  30.90     1:05.29 (34.39)   2:18.14 (1:12.85)                    
 21 Jude Strittmatter         17 Star Swimming-NI     1:55.74Y   2:18.36 q      
                  29.89     1:04.81 (34.92)     1:40.88 (36.07)     2:18.36 (37.48)
 22 Henry Boccone Schuur      17 Commonwealth Swi-NE  1:59.69Y   2:18.97 q      
                  31.05     1:05.76 (34.71)     1:42.17 (36.41)     2:18.97 (36.80)
 23 David Slowinski           16 Cougar Aquatic T-NJ  1:59.46Y   2:19.20 q      
                  31.20     1:07.27 (36.07)     1:43.64 (36.37)     2:19.20 (35.56)
 24 Alex Gorakine             16 Scarlet Aquatics-NJ  2:00.94Y   2:19.22 q      
                  31.14     1:06.62 (35.48)     1:42.39 (35.77)     2:19.22 (36.83)
-------------------------------------------------------------------------
 25 Sungyun Hong              13 Scarlet Aquatics-NJ  2:01.19Y   2:19.35        
                  32.24     1:07.41 (35.17)     1:44.49 (37.08)     2:19.35 (34.86)
 26 Jonah Stein               17 Eagle Swim Team-MD   1:58.04Y   2:19.60        
                  31.32     1:07.62 (36.30)     1:43.13 (35.51)     2:19.60 (36.47)
-------------------------------------------------------------------------
 27 Christian Jerome          13 Uncle Sam Swim T-AD  1:57.24Y   2:19.74        
                  29.25     1:03.76 (34.51)     1:39.97 (36.21)     2:19.74 (39.77)
 27 Raghav Cholappadi         18 Cougar Aquatic T-NJ  1:59.55Y   2:19.74        
                  30.56     1:07.40 (36.84)     1:44.05 (36.65)     2:19.74 (35.69)
 29 Ashton Tang               17 Scarlet Aquatics-NJ  1:59.49Y   2:20.05        
                  31.64     1:06.51 (34.87)     1:43.66 (37.15)     2:20.05 (36.39)
 30 Thomas Depalo             17 Seacoast Swimmin-NE  2:00.25Y   2:20.10        
                  31.32     1:06.08 (34.76)     1:42.84 (36.76)     2:20.10 (37.26)
 30 Joshua Stegner            18 Star Swimming-NI     1:58.49Y   2:20.10        
                  30.82     1:06.26 (35.44)     1:42.39 (36.13)     2:20.10 (37.71)
 32 Hugh Harrison             16 Star Swimming-NI     1:59.36Y   2:20.14        
                  30.77     1:06.02 (35.25)     1:43.60 (37.58)     2:20.14 (36.54)
 33 Evan Allen                16 Executive Swim C-NE  2:00.16Y   2:20.44        
                  30.60     1:05.37 (34.77)     1:42.13 (36.76)     2:20.44 (38.31)
 34 Max Mislow                16 Eagle Swim Team-MD   1:58.98Y   2:21.27        
                  30.90     1:06.21 (35.31)     1:43.25 (37.04)     2:21.27 (38.02)
 35 Ryan Li                   15 Eagle Swim Team-MD   2:00.46Y   2:22.13        
                  31.76     1:07.38 (35.62)     1:43.80 (36.42)     2:22.13 (38.33)
 36 Timothy Brooks            17 Cardinal & Gold-MD   1:58.79Y   2:22.39        
                  30.36     1:06.52 (36.16)     1:44.55 (38.03)     2:22.39 (37.84)
 37 Sean Bailey               16 Executive Swim C-NE  1:59.56Y   2:22.41        
                  29.59     1:05.29 (35.70)     1:44.14 (38.85)     2:22.41 (38.27)
 38 Nathan Eaton              16 Star Swimming-NI     1:56.57Y   2:22.52        
                  30.44     1:05.81 (35.37)     1:43.50 (37.69)     2:22.52 (39.02)
 39 Michael Ekert             17 Berkeley Aquatic-NJ  2:00.81Y   2:24.25        
                  31.63     1:09.12 (37.49)     1:45.86 (36.74)     2:24.25 (38.39)
 40 Joshua McDonald           16 Executive Swim C-NE  2:01.06Y   2:27.44        
                  28.68     1:03.95 (35.27)     1:42.04 (38.09)     2:27.44 (45.40)
 41 Braeden Emore             17 Eagle Swim Team-MD   2:01.83Y   2:27.76        
                  30.88     1:07.23 (36.35)     1:46.49 (39.26)     2:27.76 (41.27)
 42 Roger Zhu                 16 Eagle Swim Team-MD   2:00.54Y   2:36.66        
                  33.05     1:11.18 (38.13)     1:52.23 (41.05)     2:36.66 (44.43)
 -- David Zea                 17 Cardinal & Gold-MD   1:58.49Y       DFS        
 
Event 17  Women 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Mira Keller         16 Star Swimming-NI       27.24      26.95         20  
  2 Joleigh Crye        18 Mercury Swimming-NI    27.58      27.16         17  
  3 Megan Leyden        18 Executive Swim C-NE    27.73      27.20         16  
  4 Sophia Lee          16 UN-DS-ZZ               27.39      27.21         15  
  5 Sylvia Roy          15 Mount Lebanon Aq-AM    27.33      27.37         14  
  6 Natalie Killion     16 Star Swimming-NI       27.57      27.40         13  
  7 Taylor Robey        22 Webster BlueFins-NI    27.68      27.72         12  
  8 Vivian Roy          16 Mount Lebanon Aq-AM    27.73      27.73         11  
Consolation Final
  9 Anna Boemer         17 Solo Aquatics-NE       27.95      27.19          9  
 10 Iris Kim            14 Scarlet Aquatics-NJ    28.05      27.30          7  
 11 Mia Li              18 Eagle Swim Team-MD     27.99      27.68          6  
 12 Ella Guilfoil       17 Victor Swim Club-NI    27.87      27.85          4.5
 12 Mia Bogulski        17 Town Wreckers Sw-NI    27.80      27.85          4.5
 14 Audrey Sambrook     16 Executive Swim C-NE    27.98      28.18          3  
 15 Mingna Xu           16 Webster BlueFins-NI    27.76      28.23          2  
 16 Casey Zentz         15 Eagle Swim Team-MD     27.82      28.65          1  
C - Final
 17 Katheryn Beyer      17 Star Swimming-NI       28.40      27.82        
 18 Summer McKoy        16 Eagle Swim Team-MD     28.45      28.16        
 19 Claire Gorton       16 Webster BlueFins-NI    28.47      28.26        
 20 Kaci Owens          17 Clifton Park-Hal-AD    28.33      28.38        
 21 Taylor Wilson       17 Eagle Swim Team-MD     28.28      28.39        
 22 Sadie Goldin        17 Victor Swim Club-NI    28.25      28.46        
 23 Emily Lefrois-Heat  17 Webster BlueFins-NI    28.28      28.78        
 24 Zoe Zawodzinski     16 Star Swimming-NI       28.54      28.80        
 
Event 17  Women 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mira Keller               16 Star Swimming-NI       27.06      27.24 q      
  2 Sylvia Roy                15 Mount Lebanon Aq-AM    27.22      27.33 q      
  3 Sophia Lee                16 UN-DS-ZZ               27.17      27.39 q      
  4 Natalie Killion           16 Star Swimming-NI       27.66      27.57 q      
  5 Joleigh Crye              18 Mercury Swimming-NI    27.12      27.58 q      
  6 Taylor Robey              22 Webster BlueFins-NI    27.10      27.68 q      
  7 Megan Leyden              18 Executive Swim C-NE    27.55      27.73 q      
  7 Vivian Roy                16 Mount Lebanon Aq-AM    24.62Y     27.73 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mingna Xu                 16 Webster BlueFins-NI    24.03Y     27.76 q      
 10 Mia Bogulski              17 Town Wreckers Sw-NI    28.22      27.80 q      
 11 Casey Zentz               15 Eagle Swim Team-MD     24.55Y     27.82 q      
 12 Ella Guilfoil             17 Victor Swim Club-NI    24.55Y     27.87 q      
 13 Anna Boemer               17 Solo Aquatics-NE       26.96      27.95 q      
 14 Audrey Sambrook           16 Executive Swim C-NE    27.78      27.98 q      
 15 Mia Li                    18 Eagle Swim Team-MD     28.40      27.99 q      
 16 Iris Kim                  14 Scarlet Aquatics-NJ    28.26      28.05 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sadie Goldin              17 Victor Swim Club-NI    28.28      28.25 q      
 18 Emily Lefrois-Heath       17 Webster BlueFins-NI    31.04      28.28 q      
 19 Taylor Wilson             17 Eagle Swim Team-MD     28.60     J28.28 q      
 20 Eliza Brown               18 Commonwealth Swi-NE    24.93Y     28.33 q      
 20 Kaci Owens                17 Clifton Park-Hal-AD    24.24Y     28.33 q      
 22 Katheryn Beyer            17 Star Swimming-NI       24.90Y     28.40 q      
 23 Summer McKoy              16 Eagle Swim Team-MD     24.59Y     28.45 q      
 24 Claire Gorton             16 Webster BlueFins-NI    24.49Y     28.47 q      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Zoe Zawodzinski           16 Star Swimming-NI       28.23      28.54        
 26 Morgan Moniz              17 Cape Cod Swim Cl-NE    24.69Y    J28.54        
-------------------------------------------------------------------------
 27 Lauren Castellani         17 Victor Swim Club-NI    24.59Y     28.59        
 28 Raegan O'Brien            15 Uncle Sam Swim T-AD    25.24Y     28.62        
 29 Sarah Guerrette           17 Executive Swim C-NE    28.29      28.66        
 30 Emily Blake               18 Star Swimming-NI       29.06      28.76        
 31 Anya Rao                  16 Commonwealth Swi-NE    28.74      28.78        
 32 Erin Dehollander          16 Victor Swim Club-NI    29.45      28.82        
 33 Alexa Von Holtz           16 Mexico Tiger Sha-NI    24.37Y     28.84        
 34 Olivia Sheridan           17 Eagle Swim Team-MD     24.66Y     28.89        
 35 Morgan Wagner             14 Victor Swim Club-NI    28.51      28.90        
 36 Meredith Teague           17 Commonwealth Swi-NE    24.69Y     29.01        
 37 Grace Vogt                15 Star Swimming-NI       24.75Y     29.08        
 38 Kathryn Shaw              17 Webster BlueFins-NI    30.35      29.11        
 39 Suriyathai Pathammavong   17 Victor Swim Club-NI    29.37      29.12        
 40 Adrienne Hagins           17 Mount Lebanon Aq-AM    28.72      29.24        
 41 Annie Wang                17 Scarlet Aquatics-NJ    29.49      29.26        
 42 Stella Zhang              15 Clifton Park-Hal-AD    29.01      29.30        
 43 Jada Green                15 Commonwealth Swi-NE    25.41Y     29.45        
 44 Charlotte Hoover          15 Commonwealth Swi-NE    31.00      29.50        
 45 Paige Wielgus             15 Cape Cod Swim Cl-NE    24.77Y     29.56        
 46 Zoey Prezyna              15 Victor Swim Club-NI    30.17      29.79        
 47 Isabelle Yoo              15 Scarlet Aquatics-NJ    30.70      30.01        
 48 Mary Elsen Reinhart       16 Mount Lebanon Aq-AM    32.14      30.13        
 49 Aspen Gallaudet           15 Naval Academy Aq-MD    28.16      30.19        
 50 Margaret Jaeger           14 Naval Academy Aq-MD    31.43      30.28        
 51 Hannah Chan               18 Eagle Swim Team-MD     31.54      30.56        
 52 Ayanna Fulga              17 Commonwealth Swi-NE    30.22      30.80        
 53 Stephanie Kim             12 Scarlet Aquatics-NJ    31.51      31.31        
 54 Madelyn Raguindin         13 Scarlet Aquatics-NJ    32.32      31.56        
 
Event 18  Men 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Daniel Diehl        16 YMCA of Cumberla-MD    23.78      23.17         20  
  2 Anderson McEnaney   14 Edge Swim Club-NE      24.40      24.27         17  
  3 Aidan Kelly         17 Cape Cod Swim Cl-NE    24.55      24.38         16  
  4 Charles Matthews    21 Mercury Swimming-NI    24.83      24.48         15  
  5 William Cussimanio  17 Eagle Swim Team-MD     24.90      24.62         14  
  6 Steven Bendoraitis  17 Scarlet Aquatics-NJ    24.64      24.65         13  
  7 Ethan Olivo         18 ANA-NE                 24.97      24.89         12  
  8 Jaxon Bruzgul       16 Town Wreckers Sw-NI    24.86      24.94         11  
Consolation Final
  9 Jameson McEnaney    16 Edge Swim Club-NE      25.06      24.65          9  
 10 Jacob Runyon        16 Hilton Area Swim-NI    25.03      24.87          7  
 11 Justin Enser        16 Hilton Area Swim-NI    25.17      24.93          6  
 12 Timothy Brooks      17 Cardinal & Gold-MD     25.14      24.98          5  
 13 Miles Maille        18 Scarlet Aquatics-NJ    24.99      25.17          4  
 14 Timothy Johnson     17 Cape Cod Swim Cl-NE    25.20      25.22          3  
 15 Sean Bailey         16 Executive Swim C-NE    25.27      25.42          2  
 16 Preston Amos        17 Commonwealth Swi-NE    25.06      25.45          1  
C - Final
 17 Timothy Lee         14 Scarlet Aquatics-NJ    25.46      24.97        
 18 Tristan Tosoni      16 Naval Academy Aq-MD    25.43      25.19        
 19 Joseph Parkhurst    16 Mercury Swimming-NI    25.28      25.20        
 20 Lucas Golembiewski  15 Pack Swim Team o-NI    25.38      25.21        
 21 Owen Bartel         15 Eagle Swim Team-MD     25.49      25.38        
 22 Kamden Keyes        16 Victor Swim Club-NI    25.50      25.50        
 23 Peter Peyser        14 Star Swimming-NI       25.34      25.52        
 24 Aaron Gasiewicz     16 Star Swimming-NI       25.47      25.65        
 
Event 18  Men 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Daniel Diehl              16 YMCA of Cumberla-MD    22.99      23.78 q      
  2 Anderson McEnaney         14 Edge Swim Club-NE      24.47      24.40 q      
  3 Aidan Kelly               17 Cape Cod Swim Cl-NE    21.82Y     24.55 q      
  4 Steven Bendoraitis        17 Scarlet Aquatics-NJ    25.02      24.64 q      
  5 Charles Matthews          21 Mercury Swimming-NI    24.27      24.83 q      
  6 Jaxon Bruzgul             16 Town Wreckers Sw-NI    25.27      24.86 q      
  7 William Cussimanio        17 Eagle Swim Team-MD     21.85Y     24.90 q      
  8 Ethan Olivo               18 ANA-NE                 25.41      24.97 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Miles Maille              18 Scarlet Aquatics-NJ    24.42      24.99 q      
 10 Jacob Runyon              16 Hilton Area Swim-NI    25.16      25.03 q      
 11 Preston Amos              17 Commonwealth Swi-NE    25.27      25.06 q      
 11 Jameson McEnaney          16 Edge Swim Club-NE      21.84Y     25.06 q      
 13 Raymond Whittaker         17 Commonwealth Swi-NE    21.76Y     25.10 q      
 14 Timothy Brooks            17 Cardinal & Gold-MD     21.69Y     25.14 q      
 15 Justin Enser              16 Hilton Area Swim-NI    24.82      25.17 q      
 16 Timothy Johnson           17 Cape Cod Swim Cl-NE    22.47Y     25.20 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sean Bailey               16 Executive Swim C-NE    25.31      25.27 q      
 18 Joseph Parkhurst          16 Mercury Swimming-NI    21.80Y     25.28 q      
 19 Peter Peyser              14 Star Swimming-NI       25.16      25.34 q      
 20 Lucas Golembiewski        15 Pack Swim Team o-NI    22.18Y     25.38 q      
 21 Tristan Tosoni            16 Naval Academy Aq-MD    21.97Y     25.43 q      
 22 Timothy Lee               14 Scarlet Aquatics-NJ    22.37Y     25.46 q      
 23 Aaron Gasiewicz           16 Star Swimming-NI       24.80      25.47 q      
 24 Owen Bartel               15 Eagle Swim Team-MD     26.28      25.49 q      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Kamden Keyes              16 Victor Swim Club-NI    26.86      25.50        
 26 Anthony Huang             17 Executive Swim C-NE    25.39      25.51        
-------------------------------------------------------------------------
 27 Kevin Whitworth           18 Cougar Aquatic T-NJ    24.76     J25.51        
 28 David Slowinski           16 Cougar Aquatic T-NJ    25.25      25.61        
 29 Palmer Bice               15 Naval Academy Aq-MD    22.38Y     25.63        
 30 Joshua Stegner            18 Star Swimming-NI       25.30      25.65        
 31 Hugh Harrison             16 Star Swimming-NI       22.03Y     25.73        
 32 Matthew Woyksnar          17 Star Swimming-NI       22.34Y     25.77        
 32 Chase Dustevich           17 Mount Lebanon Aq-AM    27.38      25.77        
 34 Leon Liu                  17 Berkeley Aquatic-NJ    22.33Y     25.78        
 35 Casey Taylor              17 Hamburg Swim Clu-NI    22.11Y     25.79        
 36 Andrew Chen               15 Eagle Swim Team-MD     26.07      25.87        
 37 Benjamin Kisker           18 Town Wreckers Sw-NI    22.06Y     25.88        
 38 Jacob Burton              17 Mount Lebanon Aq-AM    28.64      25.89        
 39 Dean Serino               16 Eagle Swim Team-MD     22.32Y     25.98        
 40 Blake Alford              18 Unattached-CT          22.32Y     25.99        
 41 Bradley Watters           16 Seacoast Swimmin-NE    27.18      26.03        
 42 Dawson Milligan           15 Cape Cod Swim Cl-NE    22.77Y     26.05        
 43 Braeden Emore             17 Eagle Swim Team-MD     22.40Y     26.15        
 44 Gannon Moore              16 Star Swimming-NI       22.99Y     26.27        
 45 Aidan Losito              17 Star Swimming-NI       27.91      26.30        
 46 Holden Skidmore           15 Eagle Swim Team-MD     27.97      26.34        
 47 Marwan Kashkoush          17 Berkeley Aquatic-NJ    26.36      26.44        
 48 Isaac Pace                18 Clarence Swim Cl-NI    21.96Y     26.47        
 49 William Urian             17 Cardinal & Gold-MD     27.62      26.65        
 50 Liam Clark                14 Town Wreckers Sw-NI    28.70      26.73        
 51 Michael Ekert             17 Berkeley Aquatic-NJ    26.17      26.74        
 52 William Stilley           16 Mount Lebanon Aq-AM    23.44Y     26.80        
 53 Roger Zhu                 16 Eagle Swim Team-MD     26.51      26.82        
 54 Noam Berkovsky            15 Scarlet Aquatics-NJ    27.34      26.88        
 55 Alex Crossing             17 Victor Swim Club-NI    26.71      27.02        
 56 Aaron McDonald            18 Eagle Swim Team-MD     26.83      27.05        
 57 Abelardo Cartagena        18 Scarlet Aquatics-NJ    27.25      27.26        
 58 Christian Jerome          13 Uncle Sam Swim T-AD    27.47      27.54        
 59 Jayden Bruzgul            14 Town Wreckers Sw-NI    28.79      27.58        
 60 Marshall Adams            17 Town Wreckers Sw-NI    28.57      27.63        
 61 Joshua McDonald           16 Executive Swim C-NE    26.88      27.94        
 62 Christian Connell         17 Mount Lebanon Aq-AM    24.83Y     28.55        
 -- Frankie Prekop            15 Scarlet Aquatics-NJ    22.53Y        DQ        
 -- Karl Burghardt            15 Cougar Aquatic T-NJ    23.39Y        DQ        
 
Event 19  Women 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Eliza Brown         18 Commonwealth Swi-NE  2:35.25    2:33.50         20  
                1:12.89   2:33.50 (1:20.61)                                        
  2 Daniela Karnaugh    16 Scarlet Aquatics-NJ  2:40.46    2:38.14         17  
                1:15.00   2:38.14 (1:23.14)                                        
  3 Sarah Bernard       17 Commonwealth Swi-NE  2:44.58    2:40.86         16  
                1:17.16   2:40.86 (1:23.70)                                        
  4 Cailey Stockwell    17 Upper Valley Aqu-NE  2:44.14    2:42.07         15  
                1:15.95   2:42.07 (1:26.12)                                        
  5 Elle Noecker        15 Town Wreckers Sw-NI  2:42.58    2:42.20         14  
                1:19.66   2:42.20 (1:22.54)                                        
  6 Kayla Rodriguez     15 Scarlet Aquatics-NJ  2:46.76    2:46.01         13  
                1:19.46   2:46.01 (1:26.55)                                        
  7 Hannah Chan         18 Eagle Swim Team-MD   2:47.36    2:46.19         12  
                1:19.21   2:46.19 (1:26.98)                                        
  8 Sophia Gao          13 Clifton Park-Hal-AD  2:47.00    2:47.71         11  
                1:19.48   2:47.71 (1:28.23)                                        
Consolation Final
  9 Yasemine Safargar   17 Scarlet Aquatics-NJ  2:48.80    2:48.02          9  
                1:21.41   2:48.02 (1:26.61)                                        
 10 Kendall Gilbert     16 Clifton Park-Hal-AD  2:50.47    2:48.06          7  
                1:21.94   2:48.06 (1:26.12)                                        
 11 Emma Hall           17 Executive Swim C-NE  2:48.47    2:48.42          6  
                1:20.69   2:48.42 (1:27.73)                                        
 12 Carly Yeagle        17 Eagle Swim Team-MD   2:49.55    2:48.52          5  
                1:20.06   2:48.52 (1:28.46)                                        
 13 Natalie Kassirer    16 Town Wreckers Sw-NI  2:50.23    2:50.19          4  
                1:23.17   2:50.19 (1:27.02)                                        
 14 Lauren Muller       14 Scarlet Aquatics-NJ  2:51.83    2:50.58          3  
 15 Madelyn Finch       14 Naval Academy Aq-MD  2:51.62    2:52.01          2  
                1:23.96   2:52.01 (1:28.05)                                        
 16 Lily Foung          17 Cougar Aquatic T-NJ  2:49.51    2:53.24          1  
                1:22.90   2:53.24 (1:30.34)                                        
C - Final
 17 Charlotte Hoover    15 Commonwealth Swi-NE  2:54.91    2:50.49        
                1:22.11   2:50.49 (1:28.38)                                        
 18 Addison Ebol        14 Executive Swim C-NE  2:51.98    2:50.72        
                1:21.31   2:50.72 (1:29.41)                                        
 19 Suriyathai Pathamm  17 Victor Swim Club-NI  2:53.60    2:53.12        
                1:22.84   2:53.12 (1:30.28)                                        
 20 Erin Dehollander    16 Victor Swim Club-NI  2:55.00    2:53.14        
                1:22.90   2:53.14 (1:30.24)                                        
 21 Rebekah Jung        14 Scarlet Aquatics-NJ  2:55.10    2:53.53        
                1:23.18   2:53.53 (1:30.35)                                        
 22 Amberlynn Gong      15 Naval Academy Aq-MD  2:53.48    2:56.94        
                1:23.62   2:56.94 (1:33.32)                                        
 23 Madelyn Raguindin   13 Scarlet Aquatics-NJ  2:55.36    2:57.23        
                1:24.23   2:57.23 (1:33.00)                                        
 24 Reagan Gilligan     14 Cougar Aquatic T-NJ  2:54.07    2:57.78        
                1:24.68   2:57.78 (1:33.10)                                        
 
Event 19  Women 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Eliza Brown               18 Commonwealth Swi-NE  2:32.03    2:35.25 q      
                  35.35     1:14.49 (39.14)     1:54.82 (40.33)     2:35.25 (40.43)
  2 Daniela Karnaugh          16 Scarlet Aquatics-NJ  2:38.21    2:40.46 q      
                  36.42     1:16.91 (40.49)     1:59.00 (42.09)     2:40.46 (41.46)
  3 Elle Noecker              15 Town Wreckers Sw-NI  2:38.27    2:42.58 q      
                  38.89     1:19.82 (40.93)     2:02.57 (42.75)     2:42.58 (40.01)
  4 Cailey Stockwell          17 Upper Valley Aqu-NE  2:42.69    2:44.14 q      
                  36.41     1:17.85 (41.44)     2:00.68 (42.83)     2:44.14 (43.46)
  5 Sarah Bernard             17 Commonwealth Swi-NE  2:37.49    2:44.58 q      
                  36.76     1:18.45 (41.69)     2:02.36 (43.91)     2:44.58 (42.22)
  6 Kayla Rodriguez           15 Scarlet Aquatics-NJ  2:41.98    2:46.76 q      
                  38.82     1:20.21 (41.39)     2:03.16 (42.95)     2:46.76 (43.60)
  7 Sophia Gao                13 Clifton Park-Hal-AD  2:43.94    2:47.00 q      
                  38.93     1:21.21 (42.28)     2:04.53 (43.32)     2:47.00 (42.47)
  8 Hannah Chan               18 Eagle Swim Team-MD   2:45.10    2:47.36 q      
                  38.47     1:21.18 (42.71)     2:04.54 (43.36)     2:47.36 (42.82)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Emma Hall                 17 Executive Swim C-NE  2:44.94    2:48.47 q      
                  38.46     1:21.21 (42.75)     2:05.32 (44.11)     2:48.47 (43.15)
 10 Yasemine Safargar         17 Scarlet Aquatics-NJ  2:42.91    2:48.80 q      
                  39.39     1:22.46 (43.07)     2:05.73 (43.27)     2:48.80 (43.07)
 11 Lily Foung                17 Cougar Aquatic T-NJ  2:47.02    2:49.51 q      
                  38.69     1:23.23 (44.54)     2:06.63 (43.40)     2:49.51 (42.88)
 12 Carly Yeagle              17 Eagle Swim Team-MD   2:45.55    2:49.55 q      
                  38.60     1:21.90 (43.30)     2:05.69 (43.79)     2:49.55 (43.86)
 13 Natalie Kassirer          16 Town Wreckers Sw-NI  2:46.57    2:50.23 q      
                  37.26     1:20.06 (42.80)     2:03.50 (43.44)     2:50.23 (46.73)
 14 Kendall Gilbert           16 Clifton Park-Hal-AD  2:24.27Y   2:50.47 q      
                  38.08     1:22.19 (44.11)     2:05.65 (43.46)     2:50.47 (44.82)
 15 Jessica Humby             18 Star Swimming-NI     2:41.86    2:50.80 q      
                  37.66     1:20.72 (43.06)     2:05.99 (45.27)     2:50.80 (44.81)
 16 Madelyn Finch             14 Naval Academy Aq-MD  2:26.22Y   2:51.62 q      
                  39.52     1:23.24 (43.72)     2:07.42 (44.18)     2:51.62 (44.20)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lauren Muller             14 Scarlet Aquatics-NJ  2:25.40Y   2:51.83 q      
                  39.60     1:24.72 (45.12)     2:07.47 (42.75)     2:51.83 (44.36)
 18 Addison Ebol              14 Executive Swim C-NE  2:25.87Y   2:51.98 q      
                  37.01     1:19.90 (42.89)     2:04.92 (45.02)     2:51.98 (47.06)
 19 Amberlynn Gong            15 Naval Academy Aq-MD  2:28.02Y   2:53.48 q      
                  37.93     1:22.06 (44.13)     2:07.86 (45.80)     2:53.48 (45.62)
 20 Suriyathai Pathammavong   17 Victor Swim Club-NI  2:24.25Y   2:53.60 q      
                  39.47     1:23.97 (44.50)     2:08.71 (44.74)     2:53.60 (44.89)
 21 Reagan Gilligan           14 Cougar Aquatic T-NJ  2:26.74Y   2:54.07 q      
                  39.07     1:22.89 (43.82)     2:08.41 (45.52)     2:54.07 (45.66)
 22 Charlotte Hoover          15 Commonwealth Swi-NE  3:01.72    2:54.91 q      
                  40.59     1:25.21 (44.62)     2:10.33 (45.12)     2:54.91 (44.58)
 23 Erin Dehollander          16 Victor Swim Club-NI  2:49.21    2:55.00 q      
                  39.80     1:24.61 (44.81)     2:10.20 (45.59)     2:55.00 (44.80)
 24 Rebekah Jung              14 Scarlet Aquatics-NJ  2:28.30Y   2:55.10 q      
                  40.32     1:25.77 (45.45)     2:09.78 (44.01)     2:55.10 (45.32)
-------------------------------------------------------------------------
 25 Madelyn Raguindin         13 Scarlet Aquatics-NJ  2:26.50Y   2:55.36        
                  39.93     1:24.09 (44.16)     2:09.93 (45.84)     2:55.36 (45.43)
 26 Marley Reese              17 Mount Lebanon Aq-AM  2:25.41Y   2:56.38        
                  40.18     1:25.40 (45.22)     2:11.06 (45.66)     2:56.38 (45.32)
-------------------------------------------------------------------------
 27 Joleigh Crye              18 Mercury Swimming-NI  2:20.20Y   2:56.60        
                  39.33     1:24.77 (45.44)     2:10.39 (45.62)     2:56.60 (46.21)
 28 Leticia Laynez            15 Cougar Aquatic T-NJ  2:28.57Y   2:57.18        
                  40.52     1:25.49 (44.97)     2:11.29 (45.80)     2:57.18 (45.89)
 29 Jessica Drozdowski        17 Town Wreckers Sw-NI  2:28.00Y   2:57.34        
                  40.37     1:26.07 (45.70)     2:12.61 (46.54)     2:57.34 (44.73)
 30 Isabelle Yoo              15 Scarlet Aquatics-NJ  2:29.38Y   2:57.81        
                  40.69     1:25.14 (44.45)     2:11.18 (46.04)     2:57.81 (46.63)
 31 Lily Barisonek            17 Berkeley Aquatic-NJ  2:49.28    2:58.19        
                  39.89     1:26.08 (46.19)     2:11.06 (44.98)     2:58.19 (47.13)
 32 Meredith Lubelczyk        15 Executive Swim C-NE  2:25.32Y   2:59.41        
                  38.69     1:24.64 (45.95)     2:10.53 (45.89)     2:59.41 (48.88)
 33 Stephanie Kim             12 Scarlet Aquatics-NJ  2:29.31Y   3:01.38        
                  40.99     1:29.42 (48.43)     2:14.02 (44.60)     3:01.38 (47.36)
 34 Margaret Jaeger           14 Naval Academy Aq-MD  2:59.69    3:01.51        
                  41.08     1:27.11 (46.03)     2:15.01 (47.90)     3:01.51 (46.50)
 35 Olivia Sheridan           17 Eagle Swim Team-MD   3:02.75    3:04.86        
                  40.94     1:28.32 (47.38)     2:17.23 (48.91)     3:04.86 (47.63)
 
Event 20  Men 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Raymond Whittaker   17 Commonwealth Swi-NE  2:28.74    2:21.92         20  
                1:08.18   2:21.92 (1:13.74)                                        
  2 Eric Lee            16 Scarlet Aquatics-NJ  2:25.66    2:22.87         17  
                1:09.33   2:22.87 (1:13.54)                                        
  3 Ali Elmasry         18 Scarlet Aquatics-NJ  2:28.45    2:25.68         16  
                1:09.84   2:25.68 (1:15.84)                                        
  4 William Kainen      19 Upper Valley Aqu-NE  2:28.44    2:29.63         15  
                1:12.29   2:29.63 (1:17.34)                                        
  5 Vittorio Cappabian  17 Hudson Explorer-LE   2:32.55    2:29.68         14  
                1:10.97   2:29.68 (1:18.71)                                        
  6 Brandon Anand       13 Scarlet Aquatics-NJ  2:34.49    2:30.99         13  
                1:11.87   2:30.99 (1:19.12)                                        
  7 Woori Lee           14 Scarlet Aquatics-NJ  2:34.98    2:32.07         12  
                1:12.24   2:32.07 (1:19.83)                                        
  8 Andrew Nathe        15 Cape Cod Swim Cl-NE  2:33.91    2:33.67         11  
                1:13.77   2:33.67 (1:19.90)                                        
Consolation Final
  9 Jack Chapman        17 Victor Swim Club-NI  2:38.41    2:34.17          9  
                1:14.43   2:34.17 (1:19.74)                                        
 10 Christian Connell   17 Mount Lebanon Aq-AM  2:38.47    2:35.95          7  
                1:14.09   2:35.95 (1:21.86)                                        
 11 Jonah Stein         17 Eagle Swim Team-MD   2:37.62    2:36.18          6  
                1:13.72   2:36.18 (1:22.46)                                        
 12 Noam Berkovsky      15 Scarlet Aquatics-NJ  2:40.28    2:36.61          5  
                1:12.99   2:36.61 (1:23.62)                                        
 13 Owen Bartel         15 Eagle Swim Team-MD   2:43.61    2:38.21          4  
                1:12.64   2:38.21 (1:25.57)                                        
 14 Holden Skidmore     15 Eagle Swim Team-MD   2:37.63    2:39.57          3  
                1:14.19   2:39.57 (1:25.38)                                        
 15 Sungyun Hong        13 Scarlet Aquatics-NJ  2:43.04    2:40.43          2  
                1:17.45   2:40.43 (1:22.98)                                        
 16 Collin Lee          14 Scarlet Aquatics-NJ  2:42.34    2:41.01          1  
                1:18.51   2:41.01 (1:22.50)                                        
C - Final
 17 Henry Boccone Schu  17 Commonwealth Swi-NE  2:46.65    2:37.68        
                1:14.70   2:37.68 (1:22.98)                                        
 18 Jameson McEnaney    16 Edge Swim Club-NE    2:45.93    2:42.42        
                1:17.03   2:42.42 (1:25.39)                                        
 19 Lawson Cate         15 Naval Academy Aq-MD  2:45.83    2:43.39        
                1:18.81   2:43.39 (1:24.58)                                        
 20 Spencer Anderson    17 Webster BlueFins-NI  2:45.36    2:44.00        
                1:19.93   2:44.00 (1:24.07)                                        
 21 Thomas Depalo       17 Seacoast Swimmin-NE  2:47.43    2:44.37        
                1:17.12   2:44.37 (1:27.25)                                        
 22 Aaron McDonald      18 Eagle Swim Team-MD   2:45.35    2:44.80        
                1:18.11   2:44.80 (1:26.69)                                        
 23 Peter Peyser        14 Star Swimming-NI     2:47.94    2:46.05        
                1:19.16   2:46.05 (1:26.89)                                        
 24 Aryan Kapoor        16 Cougar Aquatic T-NJ  2:44.37    2:48.77        
                1:21.07   2:48.77 (1:27.70)                                        
 
Event 20  Men 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Eric Lee                  16 Scarlet Aquatics-NJ  2:26.57    2:25.66 q      
                  33.97     1:10.99 (37.02)     1:48.85 (37.86)     2:25.66 (36.81)
  2 William Kainen            19 Upper Valley Aqu-NE  2:30.27    2:28.44 q      
                  34.06     1:12.22 (38.16)     1:51.55 (39.33)     2:28.44 (36.89)
  3 Ali Elmasry               18 Scarlet Aquatics-NJ  2:24.76    2:28.45 q      
                  33.33     1:10.18 (36.85)     1:49.67 (39.49)     2:28.45 (38.78)
  4 Raymond Whittaker         17 Commonwealth Swi-NE  2:21.86    2:28.74 q      
                  34.06     1:11.60 (37.54)     1:50.88 (39.28)     2:28.74 (37.86)
  5 Richard Poplawski         15 Scarlet Aquatics-NJ  2:31.25    2:31.02 q      
                  34.74     1:13.27 (38.53)     1:52.21 (38.94)     2:31.02 (38.81)
  6 Vittorio Cappabianca      17 Hudson Explorer-LE   2:29.30    2:32.55 q      
                  34.31     1:12.64 (38.33)     1:52.51 (39.87)     2:32.55 (40.04)
  7 Andrew Nathe              15 Cape Cod Swim Cl-NE  2:12.06Y   2:33.91 q      
                  34.47     1:14.79 (40.32)     1:54.47 (39.68)     2:33.91 (39.44)
  8 Brandon Anand             13 Scarlet Aquatics-NJ  2:08.12Y   2:34.49 q      
                  34.44     1:13.98 (39.54)     1:54.61 (40.63)     2:34.49 (39.88)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Woori Lee                 14 Scarlet Aquatics-NJ  2:30.45    2:34.98 q      
                  34.61     1:13.64 (39.03)     1:54.56 (40.92)     2:34.98 (40.42)
 10 Jonah Stein               17 Eagle Swim Team-MD   2:11.14Y   2:37.62 q      
                  35.50     1:15.34 (39.84)     1:56.66 (41.32)     2:37.62 (40.96)
 11 Holden Skidmore           15 Eagle Swim Team-MD   2:10.96Y   2:37.63 q      
                  35.35     1:14.67 (39.32)     1:56.09 (41.42)     2:37.63 (41.54)
 12 Jack Chapman              17 Victor Swim Club-NI  2:11.53Y   2:38.41 q      
                  35.33     1:15.25 (39.92)     1:57.01 (41.76)     2:38.41 (41.40)
 13 Christian Connell         17 Mount Lebanon Aq-AM  2:14.99Y   2:38.47 q      
                  34.39     1:15.89 (41.50)     1:56.96 (41.07)     2:38.47 (41.51)
 14 Noam Berkovsky            15 Scarlet Aquatics-NJ  2:42.01    2:40.28 q      
                  34.21     1:14.56 (40.35)     1:56.59 (42.03)     2:40.28 (43.69)
 15 Collin Lee                14 Scarlet Aquatics-NJ  2:13.31Y   2:42.34 q      
                  36.65     1:18.07 (41.42)     1:59.91 (41.84)     2:42.34 (42.43)
 16 Sungyun Hong              13 Scarlet Aquatics-NJ  2:45.79    2:43.04 q      
                  38.79     1:20.55 (41.76)     2:03.00 (42.45)     2:43.04 (40.04)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Owen Bartel               15 Eagle Swim Team-MD   2:45.24    2:43.61 q      
                  35.01     1:17.64 (42.63)     2:00.24 (42.60)     2:43.61 (43.37)
 18 Aryan Kapoor              16 Cougar Aquatic T-NJ  2:14.11Y   2:44.37 q      
                  37.14     1:19.37 (42.23)     2:02.72 (43.35)     2:44.37 (41.65)
 19 Aaron McDonald            18 Eagle Swim Team-MD   2:14.11Y   2:45.35 q      
                  38.06     1:20.21 (42.15)     2:02.93 (42.72)     2:45.35 (42.42)
 20 Spencer Anderson          17 Webster BlueFins-NI  2:12.90Y   2:45.36 q      
                  36.89     1:21.09 (44.20)     2:03.33 (42.24)     2:45.36 (42.03)
 21 Lawson Cate               15 Naval Academy Aq-MD  2:45.82    2:45.83 q      
                  36.97     1:20.34 (43.37)     2:03.35 (43.01)     2:45.83 (42.48)
 22 Jameson McEnaney          16 Edge Swim Club-NE    2:29.81Y   2:45.93 q      
                  37.50     1:19.88 (42.38)     2:03.86 (43.98)     2:45.93 (42.07)
 23 Henry Boccone Schuur      17 Commonwealth Swi-NE  2:11.90Y   2:46.65 q      
                  37.73     1:19.33 (41.60)     2:03.03 (43.70)     2:46.65 (43.62)
 24 Thomas Depalo             17 Seacoast Swimmin-NE  2:48.28    2:47.43 q      
                  37.61     1:20.26 (42.65)     2:03.12 (42.86)     2:47.43 (44.31)
-------------------------------------------------------------------------
 25 Peter Peyser              14 Star Swimming-NI     2:54.85    2:47.94        
                  37.74     1:20.68 (42.94)     2:04.70 (44.02)     2:47.94 (43.24)
 26 Kyler Alcebar             17 Scarlet Aquatics-NJ  2:12.87Y   2:49.88        
                  37.98     1:21.00 (43.02)     2:04.48 (43.48)     2:49.88 (45.40)
-------------------------------------------------------------------------
 -- Dawson Milligan           15 Cape Cod Swim Cl-NE  2:30.11Y       DFS        
 
Event 21  Women 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Natalie Mannion     18 Commonwealth Swi-NE  1:02.37    1:02.22         20  
  2 Sylvia Roy          15 Mount Lebanon Aq-AM  1:03.25    1:03.35         17  
  3 Mira Keller         16 Star Swimming-NI     1:04.74    1:03.52         16  
  4 Ally Frame          17 Clifton Park-Hal-AD  1:04.63    1:05.03         15  
  5 Elle Noecker        15 Town Wreckers Sw-NI  1:05.58    1:05.99         14  
  6 Vivian Roy          16 Mount Lebanon Aq-AM  1:05.91    1:06.27         13  
  7 Mingna Xu           16 Webster BlueFins-NI  1:06.77    1:06.68         12  
  8 Mia Li              18 Eagle Swim Team-MD   1:07.37    1:07.55         11  
Consolation Final
  9 Zoey Griffin        16 Star Swimming-NI     1:07.99    1:06.17          9  
 10 Victoria Novinskiy  17 Executive Swim C-NE  1:08.01    1:06.79          7  
 11 Sophia Lee          16 UN-DS-ZZ             1:07.62    1:06.91          6  
 12 Ella Guilfoil       17 Victor Swim Club-NI  1:08.82    1:07.17          5  
 13 Katheryn Beyer      17 Star Swimming-NI     1:08.32    1:07.39          4  
 14 Taylor Wilson       17 Eagle Swim Team-MD   1:08.68    1:08.27          3  
 15 Annaliese Moylan    15 Edge Swim Club-NE    1:08.78    1:09.36          2  
 16 Yasemine Safargar   17 Scarlet Aquatics-NJ  1:08.26    1:11.33          1  
C - Final
 17 Zoey Prezyna        15 Victor Swim Club-NI  1:08.86    1:07.32        
 18 Summer McKoy        16 Eagle Swim Team-MD   1:09.38    1:08.32        
 19 Raegan O'Brien      15 Uncle Sam Swim T-AD  1:08.88    1:08.59        
 20 Alexa Von Holtz     16 Mexico Tiger Sha-NI  1:10.21    1:08.83        
 21 Katelyn Spraul      15 Naval Academy Aq-MD  1:10.20    1:09.63        
 22 Stella Zhang        15 Clifton Park-Hal-AD  1:09.05    1:09.75        
 23 Megan Leyden        18 Executive Swim C-NE  1:11.00    1:10.20        
 24 Morgan Wagner       14 Victor Swim Club-NI  1:10.05    1:11.77        
 
Event 21  Women 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Natalie Mannion           18 Commonwealth Swi-NE  1:02.72    1:02.37 q      
                  30.80     1:02.37 (31.57)                                        
  2 Sylvia Roy                15 Mount Lebanon Aq-AM  1:04.37    1:03.25 q      
                  30.88     1:03.25 (32.37)                                        
  3 Ally Frame                17 Clifton Park-Hal-AD    55.63Y   1:04.63 q      
                  31.31     1:04.63 (33.32)                                        
  4 Mira Keller               16 Star Swimming-NI     1:04.51    1:04.74 q      
                  32.64     1:04.74 (32.10)                                        
  5 Elle Noecker              15 Town Wreckers Sw-NI  1:06.15    1:05.58 q      
                  31.88     1:05.58 (33.70)                                        
  6 Vivian Roy                16 Mount Lebanon Aq-AM    56.12Y   1:05.91 q      
                  31.97     1:05.91 (33.94)                                        
  7 Mingna Xu                 16 Webster BlueFins-NI  1:06.73    1:06.77 q      
                  33.14     1:06.77 (33.63)                                        
  8 Mia Li                    18 Eagle Swim Team-MD     58.20Y   1:07.37 q      
                  32.36     1:07.37 (35.01)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sophia Lee                16 UN-DS-ZZ             1:07.28    1:07.62 q      
                  32.58     1:07.62 (35.04)                                        
 10 Zoey Griffin              16 Star Swimming-NI     1:05.84    1:07.99 q      
                  33.56     1:07.99 (34.43)                                        
 11 Victoria Novinskiy        17 Executive Swim C-NE  1:11.48    1:08.01 q      
                  32.62     1:08.01 (35.39)                                        
 12 Yasemine Safargar         17 Scarlet Aquatics-NJ  1:07.69    1:08.26 q      
                  33.64     1:08.26 (34.62)                                        
 13 Katheryn Beyer            17 Star Swimming-NI       57.06Y   1:08.32 q      
                  33.73     1:08.32 (34.59)                                        
 14 Taylor Wilson             17 Eagle Swim Team-MD     58.41Y   1:08.68 q      
                  33.59     1:08.68 (35.09)                                        
 15 Annaliese Moylan          15 Edge Swim Club-NE    1:08.63    1:08.78 q      
                  33.28     1:08.78 (35.50)                                        
 16 Ella Guilfoil             17 Victor Swim Club-NI    56.89Y   1:08.82 q      
                  33.40     1:08.82 (35.42)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Zoey Prezyna              15 Victor Swim Club-NI    58.28Y   1:08.86 q      
                  33.93     1:08.86 (34.93)                                        
 18 Raegan O'Brien            15 Uncle Sam Swim T-AD    58.61Y   1:08.88 q      
                  33.11     1:08.88 (35.77)                                        
 19 Stella Zhang              15 Clifton Park-Hal-AD    59.24Y   1:09.05 q      
                  33.74     1:09.05 (35.31)                                        
 20 Summer McKoy              16 Eagle Swim Team-MD     58.75Y   1:09.38 q      
                  32.89     1:09.38 (36.49)                                        
 21 Morgan Wagner             14 Victor Swim Club-NI    59.28Y   1:10.05 q      
                  34.04     1:10.05 (36.01)                                        
 22 Katelyn Spraul            15 Naval Academy Aq-MD  1:10.05    1:10.20 q      
                  33.76     1:10.20 (36.44)                                        
 23 Alexa Von Holtz           16 Mexico Tiger Sha-NI    57.63Y   1:10.21 q      
                  33.17     1:10.21 (37.04)                                        
 24 Megan Leyden              18 Executive Swim C-NE  1:10.97    1:11.00 q      
                  34.02     1:11.00 (36.98)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 25 Casey Zentz               15 Eagle Swim Team-MD     57.84Y   1:11.07        
                  34.41     1:11.07 (36.66)                                        
 26 Charlotte Hoover          15 Commonwealth Swi-NE    59.03Y   1:11.43        
                  33.52     1:11.43 (37.91)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 27 Emily Lefrois-Heath       17 Webster BlueFins-NI  1:12.49    1:11.54        
                  35.07     1:11.54 (36.47)                                        
 28 Madeline Domster          17 Star Swimming-NI     1:11.51    1:11.64        
                  35.54     1:11.64 (36.10)                                        
 29 Mary Elsen Reinhart       16 Mount Lebanon Aq-AM    59.25Y   1:11.86        
                  34.54     1:11.86 (37.32)                                        
 30 Audrey Sambrook           16 Executive Swim C-NE  1:11.26    1:11.94        
                  34.05     1:11.94 (37.89)                                        
 31 Paige Wielgus             15 Cape Cod Swim Cl-NE    59.00Y   1:12.30        
                  34.69     1:12.30 (37.61)                                        
 32 Amberlynn Gong            15 Naval Academy Aq-MD  1:02.77Y   1:12.50        
                  35.50     1:12.50 (37.00)                                        
 33 Jada Green                15 Commonwealth Swi-NE  1:05.95Y   1:13.11        
                  35.35     1:13.11 (37.76)                                        
 34 Meredith Lubelczyk        15 Executive Swim C-NE  1:14.26    1:13.16        
                  34.78     1:13.16 (38.38)                                        
 35 Morgan Moniz              17 Cape Cod Swim Cl-NE  1:11.15    1:13.26        
                  35.29     1:13.26 (37.97)                                        
 36 Grace Vogt                15 Star Swimming-NI     1:13.51    1:13.41        
                  35.34     1:13.41 (38.07)                                        
 37 Claire Gorton             16 Webster BlueFins-NI  1:14.81    1:13.55        
                  34.39     1:13.55 (39.16)                                        
 38 Sarah Guerrette           17 Executive Swim C-NE  1:09.71    1:13.57        
                  35.95     1:13.57 (37.62)                                        
 39 Marley Reese              17 Mount Lebanon Aq-AM  1:01.62Y   1:13.98        
                  35.74     1:13.98 (38.24)                                        
 40 Lauren Castellani         17 Victor Swim Club-NI  1:12.07    1:14.04        
                  35.94     1:14.04 (38.10)                                        
 41 Margaret Jaeger           14 Naval Academy Aq-MD  1:14.56    1:15.57        
                  36.66     1:15.57 (38.91)                                        
 42 Hannah Chan               18 Eagle Swim Team-MD   1:16.26    1:15.79        
                  35.91     1:15.79 (39.88)                                        
 
Event 22  Men 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Daniel Diehl        16 YMCA of Cumberla-MD    54.29      53.59         20  
  2 Thomas Hagar        17 Commonwealth Swi-NE    57.12      57.41         17  
  3 Eric Lee            16 Scarlet Aquatics-NJ    58.41      58.27         16  
  4 Richard Poplawski   15 Scarlet Aquatics-NJ    59.04      58.92         15  
  5 William Cussimanio  17 Eagle Swim Team-MD     59.54      59.33         14  
  6 Alec Wahl           23 Webster BlueFins-NI    59.08      59.35         13  
  7 Ian Hewett          17 Star Swimming-NI     1:00.20    1:00.38         12  
 -- Henry Engler        19 Scarlet Aquatics-NJ    59.98         DQ        
Consolation Final
  9 Alexander Behr      19 Unattached-NI        1:00.47    1:00.67          9  
 10 Timothy Johnson     17 Cape Cod Swim Cl-NE  1:00.50    1:01.02          7  
 11 Simon Hu            18 Eagle Swim Team-MD   1:02.09    1:01.33          6  
 12 Evan Peters         16 Victor Swim Club-NI  1:01.57    1:01.46          5  
 13 Benjamin Kisker     18 Town Wreckers Sw-NI  1:02.30    1:01.83          4  
 14 Frankie Prekop      15 Scarlet Aquatics-NJ  1:02.14    1:02.20          3  
 15 Davis Bonebrake     18 Commonwealth Swi-NE  1:02.38    1:02.44          2  
 16 Shawn Parkhurst     30 Mexico Tiger Sha-NI  1:02.10    1:03.21          1  
C - Final
 17 Hugh Harrison       16 Star Swimming-NI     1:02.69    1:01.36        
 18 Roman Tedeschi      15 Star Swimming-NI     1:02.93    1:02.24        
 19 Matthew Bendoraiti  17 Scarlet Aquatics-NJ  1:02.74    1:02.45        
 20 Evan Allen          16 Executive Swim C-NE  1:02.56    1:02.79        
 21 Bradley Watters     16 Seacoast Swimmin-NE  1:02.69    1:02.80        
 22 Karl Burghardt      15 Cougar Aquatic T-NJ  1:02.93    1:03.17        
 23 Dylan Bradsher-Beh  17 Executive Swim C-NE  1:03.38    1:03.67        
 24 Jude Strittmatter   17 Star Swimming-NI     1:04.07    1:03.75        
 
Event 22  Men 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Daniel Diehl              16 YMCA of Cumberla-MD    54.90      54.29 q      
                  26.68       54.29 (27.61)                                        
  2 Thomas Hagar              17 Commonwealth Swi-NE    58.09      57.12 q      
                  27.92       57.12 (29.20)                                        
  3 Eric Lee                  16 Scarlet Aquatics-NJ    58.36      58.41 q      
                  29.13       58.41 (29.28)                                        
  4 Richard Poplawski         15 Scarlet Aquatics-NJ    58.66      59.04 q      
                  28.95       59.04 (30.09)                                        
  5 Alec Wahl                 23 Webster BlueFins-NI    59.59      59.08 q      
                  28.82       59.08 (30.26)                                        
  6 William Cussimanio        17 Eagle Swim Team-MD     50.84Y     59.54 q      
                  30.04       59.54 (29.50)                                        
  7 Henry Engler              19 Scarlet Aquatics-NJ  1:01.83      59.98 q      
                  29.01       59.98 (30.97)                                        
  8 Ian Hewett                17 Star Swimming-NI     1:00.08    1:00.20 q      
                  29.38     1:00.20 (30.82)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Alexander Behr            19 Unattached-NI          58.49    1:00.47 q      
                  29.62     1:00.47 (30.85)                                        
 10 Timothy Johnson           17 Cape Cod Swim Cl-NE    52.85Y   1:00.50 q      
                  29.11     1:00.50 (31.39)                                        
 11 Evan Peters               16 Victor Swim Club-NI    53.06Y   1:01.57 q      
                  30.33     1:01.57 (31.24)                                        
 12 Simon Hu                  18 Eagle Swim Team-MD   1:01.90    1:02.09 q      
                  30.25     1:02.09 (31.84)                                        
 13 Shawn Parkhurst           30 Mexico Tiger Sha-NI    53.44Y   1:02.10 q      
                  29.80     1:02.10 (32.30)                                        
 14 Frankie Prekop            15 Scarlet Aquatics-NJ    52.77Y   1:02.14 q      
                  30.01     1:02.14 (32.13)                                        
 15 Benjamin Kisker           18 Town Wreckers Sw-NI  1:00.55    1:02.30 q      
                  29.91     1:02.30 (32.39)                                        
 16 Davis Bonebrake           18 Commonwealth Swi-NE    53.58Y   1:02.38 q      
                  30.41     1:02.38 (31.97)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Evan Allen                16 Executive Swim C-NE  1:06.02    1:02.56 q      
                  30.93     1:02.56 (31.63)                                        
 18 Bradley Watters           16 Seacoast Swimmin-NE    52.71Y   1:02.69 q      
                  30.04     1:02.69 (32.65)                                        
 19 Hugh Harrison             16 Star Swimming-NI       54.21Y  J1:02.69 q      
                  31.29     1:02.69 (31.40)                                        
 20 Matthew Bendoraitis       17 Scarlet Aquatics-NJ    53.77Y   1:02.74 q      
                  29.82     1:02.74 (32.92)                                        
 21 Karl Burghardt            15 Cougar Aquatic T-NJ    53.86Y   1:02.93 q      
                  30.05     1:02.93 (32.88)                                        
 21 Roman Tedeschi            15 Star Swimming-NI       53.61Y   1:02.93 q      
                  30.17     1:02.93 (32.76)                                        
 23 Dylan Bradsher-Behra      17 Executive Swim C-NE  1:05.70    1:03.38 q      
                  31.23     1:03.38 (32.15)                                        
 24 Jacob Runyon              16 Hilton Area Swim-NI    53.97Y   1:03.78 q      
                  31.04     1:03.78 (32.74)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 25 Jude Strittmatter         17 Star Swimming-NI       54.02Y   1:04.07        
                  31.15     1:04.07 (32.92)                                        
 26 Brendan Guiliano          17 Cougar Aquatic T-NJ  1:08.11    1:04.34        
                  30.88     1:04.34 (33.46)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 27 Max Hilzen                15 Scarlet Aquatics-NJ  1:04.13    1:04.60        
                  31.05     1:04.60 (33.55)                                        
 28 Lawson Cate               15 Naval Academy Aq-MD  1:04.60    1:04.64        
                  31.61     1:04.64 (33.03)                                        
 29 Evan Briggs               17 Scarlet Aquatics-NJ    55.45Y   1:04.68        
                  31.47     1:04.68 (33.21)                                        
 30 Connor Tiffin             16 Eagle Swim Team-MD   1:04.18    1:04.80        
                  31.37     1:04.80 (33.43)                                        
 31 Abelardo Cartagena        18 Scarlet Aquatics-NJ    54.22Y   1:05.35        
                  32.44     1:05.35 (32.91)                                        
 32 Kamden Keyes              16 Victor Swim Club-NI  1:07.45    1:05.37        
                  32.63     1:05.37 (32.74)                                        
 33 Justin Enser              16 Hilton Area Swim-NI    53.80Y   1:05.59        
                  30.72     1:05.59 (34.87)                                        
 34 Anderson McEnaney         14 Edge Swim Club-NE      57.29Y   1:05.71        
                  31.80     1:05.71 (33.91)                                        
 35 Sean Bailey               16 Executive Swim C-NE  1:07.42    1:05.81        
                  31.62     1:05.81 (34.19)                                        
 36 Aryan Kapoor              16 Cougar Aquatic T-NJ  1:05.83    1:06.48        
                  33.02     1:06.48 (33.46)                                        
 37 William Stilley           16 Mount Lebanon Aq-AM    58.26Y   1:06.50        
                  32.62     1:06.50 (33.88)                                        
 38 Marshall Adams            17 Town Wreckers Sw-NI  1:04.61    1:06.52        
                  32.26     1:06.52 (34.26)                                        
 39 Gannon Moore              16 Star Swimming-NI       54.32Y   1:06.56        
                  32.81     1:06.56 (33.75)                                        
 40 Liam Clark                14 Town Wreckers Sw-NI  1:11.04    1:06.68        
                  32.32     1:06.68 (34.36)                                        
 41 Braeden Emore             17 Eagle Swim Team-MD     54.98Y   1:07.02        
                  32.08     1:07.02 (34.94)                                        
 42 Raghav Cholappadi         18 Cougar Aquatic T-NJ    55.82Y   1:07.05        
                  32.48     1:07.05 (34.57)                                        
 43 Roger Zhu                 16 Eagle Swim Team-MD   1:07.33    1:07.19        
                  32.78     1:07.19 (34.41)                                        
 44 Chase Dustevich           17 Mount Lebanon Aq-AM  1:10.66    1:07.22        
                  31.94     1:07.22 (35.28)                                        
 45 Tristan Tosoni            16 Naval Academy Aq-MD  1:00.56Y   1:07.40        
                  32.25     1:07.40 (35.15)                                        
 46 William Urian             17 Cardinal & Gold-MD   1:09.89    1:07.75        
                  32.29     1:07.75 (35.46)                                        
 47 Dawson Milligan           15 Cape Cod Swim Cl-NE    54.47Y   1:07.79        
                  33.02     1:07.79 (34.77)                                        
 48 Kyler Alcebar             17 Scarlet Aquatics-NJ    58.20Y   1:09.31        
                  34.13     1:09.31 (35.18)                                        
 49 Leon Liu                  17 Berkeley Aquatic-NJ  1:10.44    1:09.49        
                  34.21     1:09.49 (35.28)                                        
 50 Lucas Golembiewski        15 Pack Swim Team o-NI  1:15.63    1:09.73        
                  33.03     1:09.73 (36.70)                                        
 51 David Zea                 17 Cardinal & Gold-MD     59.81Y   1:10.37        
                  33.85     1:10.37 (36.52)                                        
 52 Jacob Burton              17 Mount Lebanon Aq-AM  1:03.20Y   1:11.72        
                  34.61     1:11.72 (37.11)                                        
 53 Jayden Bruzgul            14 Town Wreckers Sw-NI  1:13.60    1:13.52        
                  34.39     1:13.52 (39.13)                                        
 
Event 23  Women 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Kate Hurst          16 Scarlet Aquatics-NJ  4:19.85    4:17.98         20  
                1:02.11   2:08.07 (1:05.96)   3:14.38 (1:06.31)   4:17.98 (1:03.60)
  2 Chloe Kim           14 Scarlet Aquatics-NJ  4:22.02    4:18.60         17  
                1:02.16   2:08.09 (1:05.93)   3:14.30 (1:06.21)   4:18.60 (1:04.30)
  3 Dana Li             16 Commonwealth Swi-NE  4:22.47    4:22.06         16  
                1:03.08   2:09.43 (1:06.35)   3:16.61 (1:07.18)   4:22.06 (1:05.45)
  4 Iris Kim            14 Scarlet Aquatics-NJ  4:27.12    4:26.43         15  
                1:03.68   2:10.94 (1:07.26)   3:19.11 (1:08.17)   4:26.43 (1:07.32)
  5 Kathleen Turano     14 Scarlet Aquatics-NJ  4:33.90    4:31.28         14  
                1:05.72   2:15.04 (1:09.32)   3:24.20 (1:09.16)   4:31.28 (1:07.08)
  6 Natalie Killion     16 Star Swimming-NI     4:31.93    4:33.90         13  
                1:05.08   2:15.13 (1:10.05)   3:25.45 (1:10.32)   4:33.90 (1:08.45)
  7 Sarah Bernard       17 Commonwealth Swi-NE  4:36.18    4:35.01         12  
                1:05.93   2:15.64 (1:09.71)   3:26.08 (1:10.44)   4:35.01 (1:08.93)
  8 Mia Li              18 Eagle Swim Team-MD   4:39.62    4:41.67         11  
                1:06.91   2:18.15 (1:11.24)   3:30.40 (1:12.25)   4:41.67 (1:11.27)
Consolation Final
  9 Annie Wang          17 Scarlet Aquatics-NJ  4:41.84    4:33.75          9  
                1:05.44   2:14.57 (1:09.13)   3:24.06 (1:09.49)   4:33.75 (1:09.69)
 10 Abigail Funk        17 Webster BlueFins-NI  4:42.17    4:36.70          7  
                1:06.80   2:17.49 (1:10.69)   3:28.58 (1:11.09)   4:36.70 (1:08.12)
 11 Grace Serino        18 Eagle Swim Team-MD   4:41.44    4:38.93          6  
                1:05.85   2:17.23 (1:11.38)   3:29.04 (1:11.81)   4:38.93 (1:09.89)
 12 Karolena Shaw       15 Berkeley Aquatic-NJ  4:41.28    4:39.03          5  
                1:06.81   2:18.36 (1:11.55)   3:29.20 (1:10.84)   4:39.03 (1:09.83)
 13 Meredith Teague     17 Commonwealth Swi-NE  4:40.04    4:39.46          4  
                1:04.50   2:15.12 (1:10.62)   3:28.32 (1:13.20)   4:39.46 (1:11.14)
 14 Katelyn Spraul      15 Naval Academy Aq-MD  4:42.69    4:40.34          3  
                1:06.44   2:17.13 (1:10.69)   3:29.27 (1:12.14)   4:40.34 (1:11.07)
 15 Caroline Murray     16 Cougar Aquatic T-NJ  4:42.89    4:41.72          2  
                1:09.13   2:20.68 (1:11.55)   3:32.43 (1:11.75)   4:41.72 (1:09.29)
 16 Lauren Muller       14 Scarlet Aquatics-NJ  4:44.13    4:43.83          1  
                1:08.36   2:20.71 (1:12.35)   3:32.88 (1:12.17)   4:43.83 (1:10.95)
C - Final
 17 Casey Zentz         15 Eagle Swim Team-MD   4:47.18    4:41.06        
                1:06.33   2:18.62 (1:12.29)   3:30.27 (1:11.65)   4:41.06 (1:10.79)
 18 Madeline Domster    17 Star Swimming-NI     4:47.94    4:43.54        
                1:06.18   2:18.38 (1:12.20)   3:31.40 (1:13.02)   4:43.54 (1:12.14)
 19 Erin Dehollander    16 Victor Swim Club-NI  4:44.79    4:44.14        
                1:07.98   2:21.08 (1:13.10)   3:33.73 (1:12.65)   4:44.14 (1:10.41)
 20 Ella Lepis          15 Cougar Aquatic T-NJ  4:46.86    4:44.57        
                1:08.47   2:20.94 (1:12.47)   3:33.45 (1:12.51)   4:44.57 (1:11.12)
 21 Kathleen Bendorait  17 Scarlet Aquatics-NJ  4:47.78    4:44.75        
                1:07.31   2:18.75 (1:11.44)   3:32.21 (1:13.46)   4:44.75 (1:12.54)
 22 Annaliese Moylan    15 Edge Swim Club-NE    4:45.83    4:45.19        
                1:07.93   2:21.33 (1:13.40)   3:34.49 (1:13.16)   4:45.19 (1:10.70)
 23 Jillian Hawkins     15 Eagle Swim Team-MD   4:47.09    4:49.40        
                1:08.23   2:21.68 (1:13.45)   3:35.50 (1:13.82)   4:49.40 (1:13.90)
 24 Alejandra Laynez    16 Cougar Aquatic T-NJ  4:48.04    4:51.32        
                1:09.72   2:25.03 (1:15.31)   3:39.73 (1:14.70)   4:51.32 (1:11.59)
 
Event 23  Women 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kate Hurst                16 Scarlet Aquatics-NJ  4:21.19    4:19.85 q      
                  30.68     1:03.34 (32.66)     1:36.82 (33.48)     2:09.87 (33.05)
        2:42.93 (33.06)     3:15.76 (32.83)     3:48.74 (32.98)     4:19.85 (31.11)
  2 Chloe Kim                 14 Scarlet Aquatics-NJ  4:20.33    4:22.02 q      
                  30.80     1:03.56 (32.76)     1:37.29 (33.73)     2:10.45 (33.16)
        2:43.99 (33.54)     3:17.31 (33.32)     3:50.19 (32.88)     4:22.02 (31.83)
  3 Dana Li                   16 Commonwealth Swi-NE  4:24.85    4:22.47 q      
                  30.47     1:03.34 (32.87)     1:37.14 (33.80)     2:10.30 (33.16)
        2:43.97 (33.67)     3:17.03 (33.06)     3:50.55 (33.52)     4:22.47 (31.92)
  4 Iris Kim                  14 Scarlet Aquatics-NJ  4:26.09    4:27.12 q      
                  31.33     1:05.24 (33.91)     1:39.31 (34.07)     2:13.59 (34.28)
        2:47.41 (33.82)     3:21.18 (33.77)     3:54.71 (33.53)     4:27.12 (32.41)
  5 Natalie Killion           16 Star Swimming-NI     4:24.50    4:31.93 q      
                  31.18     1:04.53 (33.35)     1:38.84 (34.31)     2:12.59 (33.75)
        2:46.90 (34.31)     3:21.87 (34.97)     3:57.48 (35.61)     4:31.93 (34.45)
  6 Kathleen Turano           14 Scarlet Aquatics-NJ  5:03.68Y   4:33.90 q      
                  32.47     1:07.79 (35.32)     1:42.98 (35.19)     2:17.94 (34.96)
        2:52.77 (34.83)     3:26.79 (34.02)     4:01.20 (34.41)     4:33.90 (32.70)
  7 Sarah Bernard             17 Commonwealth Swi-NE  5:00.42Y   4:36.18 q      
                  32.03     1:06.84 (34.81)     1:41.17 (34.33)     2:16.58 (35.41)
        2:51.27 (34.69)     3:26.96 (35.69)     4:02.15 (35.19)     4:36.18 (34.03)
  8 Mia Li                    18 Eagle Swim Team-MD   4:40.08    4:39.62 q      
                  32.30     1:07.63 (35.33)     1:43.02 (35.39)     2:18.84 (35.82)
        2:54.25 (35.41)     3:30.31 (36.06)     4:05.56 (35.25)     4:39.62 (34.06)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Meredith Teague           17 Commonwealth Swi-NE  5:03.98Y   4:40.04 q      
                  31.74     1:05.65 (33.91)     1:40.77 (35.12)     2:16.81 (36.04)
        2:52.71 (35.90)     3:29.50 (36.79)     4:05.29 (35.79)     4:40.04 (34.75)
 10 Karolena Shaw             15 Berkeley Aquatic-NJ  4:40.63    4:41.28 q      
                  32.59     1:08.30 (35.71)     1:44.47 (36.17)     2:21.02 (36.55)
        2:56.00 (34.98)     3:31.78 (35.78)     4:07.48 (35.70)     4:41.28 (33.80)
 11 Grace Serino              18 Eagle Swim Team-MD   5:08.67Y   4:41.44 q      
                  32.83     1:08.28 (35.45)     1:44.78 (36.50)     2:20.56 (35.78)
        2:56.59 (36.03)     3:31.69 (35.10)     4:07.52 (35.83)     4:41.44 (33.92)
 12 Annie Wang                17 Scarlet Aquatics-NJ  4:33.73    4:41.84 q      
                  31.58     1:06.58 (35.00)     1:42.51 (35.93)     2:18.51 (36.00)
        2:54.36 (35.85)     3:30.59 (36.23)     4:06.46 (35.87)     4:41.84 (35.38)
 13 Abigail Funk              17 Webster BlueFins-NI  5:05.47Y   4:42.17 q      
                  32.22     1:08.75 (36.53)     1:44.66 (35.91)     2:21.39 (36.73)
        2:56.79 (35.40)     3:33.53 (36.74)     4:08.35 (34.82)     4:42.17 (33.82)
 14 Katelyn Spraul            15 Naval Academy Aq-MD  4:36.36    4:42.69 q      
                  31.84     1:06.81 (34.97)     1:42.57 (35.76)     2:18.44 (35.87)
        2:54.46 (36.02)     3:30.54 (36.08)     4:07.10 (36.56)     4:42.69 (35.59)
 15 Caroline Murray           16 Cougar Aquatic T-NJ  4:46.42    4:42.89 q      
                  33.40     1:09.58 (36.18)     1:46.35 (36.77)     2:22.70 (36.35)
        2:58.64 (35.94)     3:34.42 (35.78)     4:09.40 (34.98)     4:42.89 (33.49)
 16 Lauren Muller             14 Scarlet Aquatics-NJ  4:36.40    4:44.13 q      
                  32.54     1:09.05 (36.51)     1:44.92 (35.87)     2:21.57 (36.65)
        2:57.51 (35.94)     3:34.04 (36.53)     4:09.17 (35.13)     4:44.13 (34.96)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Erin Dehollander          16 Victor Swim Club-NI  4:36.30    4:44.79 q      
                  32.73     1:08.23 (35.50)     1:45.04 (36.81)     2:21.48 (36.44)
        2:57.92 (36.44)     3:34.19 (36.27)     4:10.32 (36.13)     4:44.79 (34.47)
 18 Maggie Marody             19 Wheeling YMCA-AM     4:43.29    4:45.44 q      
                  32.08     1:07.06 (34.98)     1:42.37 (35.31)     2:18.12 (35.75)
        2:53.90 (35.78)     3:31.10 (37.20)     4:08.74 (37.64)     4:45.44 (36.70)
 19 Annaliese Moylan          15 Edge Swim Club-NE    4:49.44    4:45.83 q      
                  32.84     1:09.46 (36.62)     1:46.62 (37.16)     2:22.95 (36.33)
        2:59.13 (36.18)     3:35.04 (35.91)     4:11.17 (36.13)     4:45.83 (34.66)
 20 Mia Bogulski              17 Town Wreckers Sw-NI  4:43.38    4:46.24 q      
                  33.52     1:09.82 (36.30)     1:45.71 (35.89)     2:22.61 (36.90)
        2:59.61 (37.00)     3:36.54 (36.93)     4:11.90 (35.36)     4:46.24 (34.34)
 21 Ella Lepis                15 Cougar Aquatic T-NJ  5:16.98Y   4:46.86 q      
                  33.89     1:10.03 (36.14)     1:46.92 (36.89)     2:23.37 (36.45)
        2:59.88 (36.51)     3:36.25 (36.37)     4:12.02 (35.77)     4:46.86 (34.84)
 22 Jillian Hawkins           15 Eagle Swim Team-MD   4:42.44    4:47.09 q      
                  31.97     1:07.86 (35.89)     1:43.51 (35.65)     2:20.71 (37.20)
        2:56.68 (35.97)     3:34.56 (37.88)     4:11.46 (36.90)     4:47.09 (35.63)
 23 Casey Zentz               15 Eagle Swim Team-MD   4:59.99    4:47.18 q      
                  33.42     1:10.25 (36.83)     1:47.45 (37.20)     2:24.69 (37.24)
        3:00.92 (36.23)     3:37.24 (36.32)     4:12.69 (35.45)     4:47.18 (34.49)
 24 Kathleen Bendoraitis      17 Scarlet Aquatics-NJ  4:38.70    4:47.78 q      
                  32.41     1:07.27 (34.86)     1:43.61 (36.34)     2:19.96 (36.35)
        2:57.09 (37.13)     3:33.96 (36.87)     4:11.55 (37.59)     4:47.78 (36.23)
-------------------------------------------------------------------------
 25 Madeline Domster          17 Star Swimming-NI     5:06.43Y   4:47.94        
                  33.03     1:08.76 (35.73)     1:45.38 (36.62)     2:22.31 (36.93)
        2:59.04 (36.73)     3:35.69 (36.65)     4:12.20 (36.51)     4:47.94 (35.74)
 26 Alejandra Laynez          16 Cougar Aquatic T-NJ  5:16.70Y   4:48.04        
                  32.68     1:09.82 (37.14)     1:45.82 (36.00)     2:23.54 (37.72)
        2:59.10 (35.56)     3:36.63 (37.53)     4:11.78 (35.15)     4:48.04 (36.26)
-------------------------------------------------------------------------
 27 Madison McKinney          15 Star Swimming-NI     5:05.63Y   4:48.92        
                  32.08     1:08.08 (36.00)     1:44.10 (36.02)     2:21.49 (37.39)
        2:58.10 (36.61)     3:35.49 (37.39)     4:12.06 (36.57)     4:48.92 (36.86)
 28 Madelyn Finch             14 Naval Academy Aq-MD  5:23.09Y   4:52.16        
                  33.36     1:09.20 (35.84)     1:47.16 (37.96)     2:24.61 (37.45)
        3:02.08 (37.47)     3:39.44 (37.36)     4:16.30 (36.86)     4:52.16 (35.86)
 29 Rebekah Jung              14 Scarlet Aquatics-NJ  4:50.98    4:52.39        
                  33.06     1:10.28 (37.22)     1:48.00 (37.72)     2:25.93 (37.93)
        3:03.10 (37.17)     3:40.31 (37.21)     4:17.03 (36.72)     4:52.39 (35.36)
 30 Kathryn Shaw              17 Webster BlueFins-NI  5:06.84Y   4:53.42        
                  32.20     1:07.72 (35.52)     1:44.71 (36.99)     2:22.34 (37.63)
        3:00.65 (38.31)     3:38.71 (38.06)     4:16.55 (37.84)     4:53.42 (36.87)
 31 Alisa Dovbnya             17 Scarlet Aquatics-NJ  4:45.24    4:53.68        
                  33.83     1:10.09 (36.26)     1:47.58 (37.49)     2:25.62 (38.04)
        3:03.28 (37.66)     3:40.83 (37.55)     4:17.31 (36.48)     4:53.68 (36.37)
 32 Avery Dollard             15 Cougar Aquatic T-NJ  5:31.23Y   4:54.18        
                  34.06     1:10.83 (36.77)     1:48.08 (37.25)     2:25.32 (37.24)
        3:02.83 (37.51)     3:40.90 (38.07)     4:18.26 (37.36)     4:54.18 (35.92)
 33 Natalie Kassirer          16 Town Wreckers Sw-NI  4:57.98    4:54.51        
                  34.62     1:12.54 (37.92)     1:49.63 (37.09)     2:28.01 (38.38)
                                3:41.95 ( )     4:17.75 (35.80)     4:54.51 (36.76)
 34 Carly Yeagle              17 Eagle Swim Team-MD   4:50.07    5:02.09        
                  34.32     1:13.21 (38.89)     1:51.66 (38.45)     2:29.55 (37.89)
        3:07.15 (37.60)     3:45.45 (38.30)     4:24.50 (39.05)     5:02.09 (37.59)
 
Event 24  Men 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Steven Bendoraitis  17 Scarlet Aquatics-NJ  4:06.52    4:03.90         20  
                  57.54   1:59.18 (1:01.64)   3:02.61 (1:03.43)   4:03.90 (1:01.29)
  2 Christopher Chang   17 Scarlet Aquatics-NJ  4:06.31    4:04.81         17  
                  58.93   2:00.22 (1:01.29)   3:02.81 (1:02.59)   4:04.81 (1:02.00)
  3 Adam Kiss           16 Scarlet Aquatics-NJ  4:10.73    4:07.64         16  
                  58.50   2:00.50 (1:02.00)   3:03.89 (1:03.39)   4:07.64 (1:03.75)
  4 Alex Crossing       17 Victor Swim Club-NI  4:08.07    4:07.86         15  
                  59.62   2:02.49 (1:02.87)   3:05.98 (1:03.49)   4:07.86 (1:01.88)
  5 Miles Maille        18 Scarlet Aquatics-NJ  4:13.85    4:11.93         14  
                  58.10   2:01.20 (1:03.10)   3:06.18 (1:04.98)   4:11.93 (1:05.75)
  6 Aidan Kelly         17 Cape Cod Swim Cl-NE  4:12.20    4:12.22         13  
                1:00.60   2:02.14 (1:01.54)   3:07.44 (1:05.30)   4:12.22 (1:04.78)
  7 Lucas Lane          17 Hudson Explorer-LE   4:15.64    4:13.02         12  
                1:00.28   2:03.94 (1:03.66)   3:09.20 (1:05.26)   4:13.02 (1:03.82)
  8 Keegan Wooding      17 Victor Swim Club-NI  4:14.93    4:13.72         11  
                1:01.49   2:05.76 (1:04.27)   3:10.35 (1:04.59)   4:13.72 (1:03.37)
Consolation Final
  9 Samuel Reynoso Wil  17 Commonwealth Swi-NE  4:16.97    4:11.53          9  
                  59.71   2:04.25 (1:04.54)   3:08.71 (1:04.46)   4:11.53 (1:02.82)
 10 Vincent Kim         15 Scarlet Aquatics-NJ  4:17.87    4:12.40          7  
                  59.56   2:03.38 (1:03.82)   3:08.56 (1:05.18)   4:12.40 (1:03.84)
 11 Justin Nowicki      16 Victor Swim Club-NI  4:16.94    4:15.10          6  
                1:00.80   2:06.40 (1:05.60)   3:11.66 (1:05.26)   4:15.10 (1:03.44)
 12 Joram Kim           17 Scarlet Aquatics-NJ  4:19.79    4:16.39          5  
                1:00.85   2:05.51 (1:04.66)   3:10.88 (1:05.37)   4:16.39 (1:05.51)
 13 Brandon Richter     15 Eagle Swim Team-MD   4:19.04    4:17.10          4  
                  59.43   2:05.04 (1:05.61)   3:11.81 (1:06.77)   4:17.10 (1:05.29)
 14 Michael Fialcowitz  16 Berkeley Aquatic-NJ  4:20.06    4:18.86          3  
                1:01.37   2:06.46 (1:05.09)   3:12.83 (1:06.37)   4:18.86 (1:06.03)
 15 Matthew Woyksnar    17 Star Swimming-NI     4:19.47    4:19.79          2  
                1:00.97   2:07.89 (1:06.92)   3:14.87 (1:06.98)   4:19.79 (1:04.92)
 16 Simon Hu            18 Eagle Swim Team-MD   4:19.96    4:20.04          1  
                1:00.78   2:07.07 (1:06.29)   3:14.01 (1:06.94)   4:20.04 (1:06.03)
C - Final
 17 Vittorio Cappabian  17 Hudson Explorer-LE   4:21.99    4:15.66        
                1:02.28   2:08.15 (1:05.87)   3:13.05 (1:04.90)   4:15.66 (1:02.61)
 18 Evan Peters         16 Victor Swim Club-NI  4:20.41    4:16.01        
                1:02.36   2:08.31 (1:05.95)   3:13.43 (1:05.12)   4:16.01 (1:02.58)
 19 Marwan Kashkoush    17 Berkeley Aquatic-NJ  4:22.34    4:16.44        
                1:02.17   2:09.33 (1:07.16)   3:14.76 (1:05.43)   4:16.44 (1:01.68)
 20 Kai Liang           15 Eagle Swim Team-MD   4:24.61    4:21.16        
                1:02.02   2:08.99 (1:06.97)   3:15.29 (1:06.30)   4:21.16 (1:05.87)
 21 Palmer Bice         15 Naval Academy Aq-MD  4:23.22    4:22.17        
                1:01.31   2:08.73 (1:07.42)   3:15.36 (1:06.63)   4:22.17 (1:06.81)
 22 Matthew Tilghman    16 Naval Academy Aq-MD  4:23.42    4:25.08        
                1:02.50   2:10.26 (1:07.76)   3:18.72 (1:08.46)   4:25.08 (1:06.36)
 23 Brandon Anand       13 Scarlet Aquatics-NJ  4:22.07    4:27.12        
                1:03.05   2:10.72 (1:07.67)   3:19.84 (1:09.12)   4:27.12 (1:07.28)
 24 Andrew Chen         15 Eagle Swim Team-MD   4:24.16    4:28.13        
                1:00.24   2:09.35 (1:09.11)   3:19.80 (1:10.45)   4:28.13 (1:08.33)
 
Event 24  Men 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Christopher Chang         17 Scarlet Aquatics-NJ  4:02.53    4:06.31 q      
                  28.89       59.13 (30.24)     1:30.03 (30.90)     2:00.62 (30.59)
        2:32.17 (31.55)     3:03.17 (31.00)     3:35.67 (32.50)     4:06.31 (30.64)
  2 Steven Bendoraitis        17 Scarlet Aquatics-NJ  4:00.65    4:06.52 q      
                  28.51       58.93 (30.42)     1:30.26 (31.33)     2:01.62 (31.36)
        2:33.59 (31.97)     3:05.46 (31.87)     3:36.72 (31.26)     4:06.52 (29.80)
  3 Alex Crossing             17 Victor Swim Club-NI  4:06.25    4:08.07 q      
                  28.94       59.75 (30.81)     1:31.38 (31.63)     2:02.77 (31.39)
        2:34.53 (31.76)     3:05.83 (31.30)     3:37.66 (31.83)     4:08.07 (30.41)
  4 Adam Kiss                 16 Scarlet Aquatics-NJ  4:14.72    4:10.73 q      
                                                    1:32.24 ( )     2:04.25 (32.01)
        2:35.38 (31.13)     3:07.44 (32.06)     3:39.02 (31.58)     4:10.73 (31.71)
  5 Aidan Kelly               17 Cape Cod Swim Cl-NE  4:07.50    4:12.20 q      
                  28.42       58.74 (30.32)     1:30.83 (32.09)     2:02.59 (31.76)
        2:35.40 (32.81)     3:07.49 (32.09)     3:40.62 (33.13)     4:12.20 (31.58)
  6 Miles Maille              18 Scarlet Aquatics-NJ  4:09.71    4:13.85 q      
                  29.34     1:00.48 (31.14)     1:32.33 (31.85)     2:04.27 (31.94)
        2:37.04 (32.77)     3:09.36 (32.32)     3:41.99 (32.63)     4:13.85 (31.86)
  7 Keegan Wooding            17 Victor Swim Club-NI  4:39.24Y   4:14.93 q      
                  29.79     1:01.94 (32.15)     1:34.04 (32.10)     2:06.45 (32.41)
        2:38.64 (32.19)     3:11.37 (32.73)     3:43.43 (32.06)     4:14.93 (31.50)
  8 Lucas Lane                17 Hudson Explorer-LE   4:10.98    4:15.64 q      
                  28.95     1:00.45 (31.50)     1:33.14 (32.69)     2:05.79 (32.65)
        2:39.27 (33.48)     3:12.35 (33.08)     3:45.38 (33.03)     4:15.64 (30.26)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Justin Nowicki            16 Victor Swim Club-NI  4:38.75Y   4:16.94 q      
                  29.93     1:02.15 (32.22)     1:35.16 (33.01)     2:08.23 (33.07)
        2:41.00 (32.77)     3:13.88 (32.88)     3:46.22 (32.34)     4:16.94 (30.72)
 10 Samuel Reynoso Williams   17 Commonwealth Swi-NE  4:35.09Y   4:16.97 q      
                  29.72     1:02.11 (32.39)     1:34.26 (32.15)     2:07.64 (33.38)
        2:39.73 (32.09)     3:12.85 (33.12)     3:44.92 (32.07)     4:16.97 (32.05)
 11 Vincent Kim               15 Scarlet Aquatics-NJ  4:14.82    4:17.87 q      
                  29.85     1:01.86 (32.01)     1:33.81 (31.95)     2:06.47 (32.66)
        2:38.92 (32.45)     3:12.18 (33.26)     3:45.14 (32.96)     4:17.87 (32.73)
 12 Brandon Richter           15 Eagle Swim Team-MD   4:44.39Y   4:19.04 q      
                  28.79     1:01.52 (32.73)     1:34.19 (32.67)     2:07.41 (33.22)
        2:39.90 (32.49)     3:14.20 (34.30)     3:47.32 (33.12)     4:19.04 (31.72)
 13 Matthew Woyksnar          17 Star Swimming-NI     4:40.17Y   4:19.47 q      
                  29.49     1:01.83 (32.34)     1:35.55 (33.72)     2:08.63 (33.08)
        2:42.12 (33.49)     3:15.04 (32.92)     3:48.12 (33.08)     4:19.47 (31.35)
 14 Joram Kim                 17 Scarlet Aquatics-NJ  4:15.05    4:19.79 q      
                  29.91     1:01.69 (31.78)     1:34.40 (32.71)     2:07.12 (32.72)
        2:39.81 (32.69)     3:13.26 (33.45)     3:47.08 (33.82)     4:19.79 (32.71)
 15 Simon Hu                  18 Eagle Swim Team-MD   4:16.52    4:19.96 q      
                  29.74     1:02.17 (32.43)     1:34.94 (32.77)     2:08.18 (33.24)
        2:41.26 (33.08)     3:14.16 (32.90)     3:47.48 (33.32)     4:19.96 (32.48)
 16 Michael Fialcowitz        16 Berkeley Aquatic-NJ  4:21.87    4:20.06 q      
                  29.21     1:01.85 (32.64)     1:34.12 (32.27)     2:07.47 (33.35)
        2:40.04 (32.57)     3:13.77 (33.73)     3:47.04 (33.27)     4:20.06 (33.02)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Evan Peters               16 Victor Swim Club-NI  4:35.31Y   4:20.41 q      
                  29.02     1:01.55 (32.53)     1:33.78 (32.23)     2:07.88 (34.10)
        2:40.65 (32.77)     3:14.73 (34.08)     3:47.33 (32.60)     4:20.41 (33.08)
 18 Vittorio Cappabianca      17 Hudson Explorer-LE   4:08.70    4:21.99 q      
                  29.76     1:02.00 (32.24)     1:34.72 (32.72)     2:08.21 (33.49)
        2:41.73 (33.52)     3:15.32 (33.59)     3:49.14 (33.82)     4:21.99 (32.85)
 19 Brandon Anand             13 Scarlet Aquatics-NJ  4:42.46Y   4:22.07 q      
                  30.16     1:02.67 (32.51)     1:35.43 (32.76)     2:08.95 (33.52)
        2:42.08 (33.13)     3:16.22 (34.14)     3:49.98 (33.76)     4:22.07 (32.09)
 20 Marwan Kashkoush          17 Berkeley Aquatic-NJ  4:51.58Y   4:22.34 q      
                  30.22     1:03.63 (33.41)     1:38.12 (34.49)     2:12.03 (33.91)
        2:46.30 (34.27)     3:19.75 (33.45)     3:51.89 (32.14)     4:22.34 (30.45)
 21 Palmer Bice               15 Naval Academy Aq-MD  4:41.59Y   4:23.22 q      
                  29.78     1:02.43 (32.65)     1:36.80 (34.37)     2:10.45 (33.65)
        2:44.12 (33.67)     3:17.16 (33.04)     3:50.66 (33.50)     4:23.22 (32.56)
 22 Matthew Tilghman          16 Naval Academy Aq-MD  4:23.74    4:23.42 q      
                  29.55     1:02.48 (32.93)     1:35.69 (33.21)     2:09.71 (34.02)
        2:43.37 (33.66)     3:18.08 (34.71)     3:51.35 (33.27)     4:23.42 (32.07)
 23 Henry Engler              19 Scarlet Aquatics-NJ  4:19.30    4:23.56 q      
                  30.71     1:04.52 (33.81)     1:39.22 (34.70)     2:13.57 (34.35)
        2:47.31 (33.74)     3:20.95 (33.64)     3:53.23 (32.28)     4:23.56 (30.33)
 24 Andrew Chen               15 Eagle Swim Team-MD   4:24.78    4:24.16 q      
                  29.09     1:01.86 (32.77)     1:35.42 (33.56)     2:09.80 (34.38)
        2:43.05 (33.25)     3:17.45 (34.40)     3:51.61 (34.16)     4:24.16 (32.55)
-------------------------------------------------------------------------
 25 Hubert Huang              17 Commonwealth Swi-NE  4:06.14    4:24.25        
                  29.09     1:00.73 (31.64)     1:33.73 (33.00)     2:07.41 (33.68)
        2:41.36 (33.95)     3:15.22 (33.86)     3:50.27 (35.05)     4:24.25 (33.98)
 26 Kai Liang                 15 Eagle Swim Team-MD   4:46.53Y   4:24.61        
                  29.86     1:02.37 (32.51)     1:36.67 (34.30)     2:10.76 (34.09)
        2:45.25 (34.49)     3:19.32 (34.07)     3:53.39 (34.07)     4:24.61 (31.22)
-------------------------------------------------------------------------
 27 Dean Serino               16 Eagle Swim Team-MD   4:45.86Y   4:25.57        
                  29.78     1:02.38 (32.60)     1:35.50 (33.12)     2:09.50 (34.00)
        2:44.55 (35.05)     3:20.45 (35.90)     3:54.29 (33.84)     4:25.57 (31.28)
 28 Alex Gorakine             16 Scarlet Aquatics-NJ  4:24.90    4:25.68        
                  30.82     1:03.97 (33.15)     1:38.42 (34.45)     2:12.09 (33.67)
        2:46.94 (34.85)     3:20.11 (33.17)     3:53.89 (33.78)     4:25.68 (31.79)
 29 Owen Mahoney              15 Naval Academy Aq-MD  4:43.83Y   4:25.88        
                  29.42     1:02.32 (32.90)     1:36.29 (33.97)     2:10.44 (34.15)
        2:44.27 (33.83)     3:18.19 (33.92)     3:52.36 (34.17)     4:25.88 (33.52)
 30 Ryan Li                   15 Eagle Swim Team-MD   4:40.77    4:26.41        
                  29.77     1:04.62 (34.85)     1:38.56 (33.94)     2:13.38 (34.82)
        2:45.88 (32.50)     3:20.20 (34.32)     3:52.89 (32.69)     4:26.41 (33.52)
 31 Nathan Eaton              16 Star Swimming-NI     4:46.78Y   4:27.32        
                  30.63     1:03.90 (33.27)     1:37.90 (34.00)     2:12.11 (34.21)
        2:45.90 (33.79)     3:19.97 (34.07)     3:54.15 (34.18)     4:27.32 (33.17)
 32 Evan Briggs               17 Scarlet Aquatics-NJ  4:49.41Y   4:27.33        
                  30.54     1:04.38 (33.84)     1:39.01 (34.63)     2:13.61 (34.60)
        2:47.70 (34.09)     3:21.63 (33.93)     3:55.22 (33.59)     4:27.33 (32.11)
 33 Connor Tiffin             16 Eagle Swim Team-MD   4:24.91    4:28.08        
                  30.58     1:03.96 (33.38)     1:39.14 (35.18)     2:13.78 (34.64)
        2:48.16 (34.38)     3:22.06 (33.90)     3:55.97 (33.91)     4:28.08 (32.11)
 34 William Stilley           16 Mount Lebanon Aq-AM  4:47.72Y   4:28.63        
                  30.42     1:03.78 (33.36)     1:38.71 (34.93)     2:12.94 (34.23)
        2:47.74 (34.80)     3:21.44 (33.70)     3:55.83 (34.39)     4:28.63 (32.80)
 35 Jerry Wang                14 Scarlet Aquatics-NJ  4:33.81    4:29.98        
                  29.91     1:02.98 (33.07)     1:37.48 (34.50)     2:11.32 (33.84)
        2:46.69 (35.37)     3:20.62 (33.93)     3:56.07 (35.45)     4:29.98 (33.91)
 36 Max Hilzen                15 Scarlet Aquatics-NJ  4:28.14    4:30.86        
                  30.95     1:04.87 (33.92)     1:39.68 (34.81)     2:14.68 (35.00)
        2:48.91 (34.23)     3:23.31 (34.40)     3:58.12 (34.81)     4:30.86 (32.74)
 36 Jacob Burton              17 Mount Lebanon Aq-AM  4:38.19    4:30.86        
                  30.41     1:04.50 (34.09)     1:39.62 (35.12)     2:15.35 (35.73)
        2:49.26 (33.91)     3:23.66 (34.40)     3:58.52 (34.86)     4:30.86 (32.34)
 38 Woori Lee                 14 Scarlet Aquatics-NJ  4:46.30Y   4:32.01        
                  29.39     1:02.92 (33.53)     1:36.38 (33.46)     2:11.89 (35.51)
        2:46.52 (34.63)     3:22.85 (36.33)     3:57.37 (34.52)     4:32.01 (34.64)
 39 Timothy Fan               15 Pack Swim Team o-NI  4:46.64Y   4:32.07        
                  30.70     1:03.56 (32.86)     1:37.82 (34.26)     2:12.38 (34.56)
        2:47.38 (35.00)     3:22.19 (34.81)     3:57.75 (35.56)     4:32.07 (34.32)
 40 Jameson McEnaney          16 Edge Swim Club-NE    4:44.56    4:34.07        
                  29.57     1:02.89 (33.32)     1:37.86 (34.97)     2:12.79 (34.93)
        2:48.79 (36.00)     3:24.18 (35.39)     3:59.79 (35.61)     4:34.07 (34.28)
 41 Patrick Gorman            15 Naval Academy Aq-MD  4:55.41Y   4:43.02        
                                1:07.62 ( )     1:43.41 (35.79)     2:20.24 (36.83)
        2:55.16 (34.92)     3:31.34 (36.18)     4:06.95 (35.61)     4:43.02 (36.07)
 42 Christian Jerome          13 Uncle Sam Swim T-AD  4:51.17    4:43.58        
                  30.75     1:05.18 (34.43)     1:42.13 (36.95)     2:19.61 (37.48)
        2:56.65 (37.04)     3:32.84 (36.19)     4:09.29 (36.45)     4:43.58 (34.29)
 43 Anderson McEnaney         14 Edge Swim Club-NE    4:23.52    4:45.37        
                  30.91     1:06.64 (35.73)     1:42.46 (35.82)     2:19.49 (37.03)
        2:56.95 (37.46)     3:33.94 (36.99)     4:10.14 (36.20)     4:45.37 (35.23)
 44 Collin Lee                14 Scarlet Aquatics-NJ  4:35.37    4:46.11        
                  32.16     1:08.21 (36.05)     1:44.77 (36.56)     2:21.76 (36.99)
        2:57.48 (35.72)     3:34.52 (37.04)     4:10.41 (35.89)     4:46.11 (35.70)
 45 Spencer Anderson          17 Webster BlueFins-NI  5:23.48Y   4:59.12        
                  31.98     1:09.08 (37.10)     1:46.94 (37.86)     2:25.89 (38.95)
        3:05.01 (39.12)     3:43.60 (38.59)     4:22.17 (38.57)     4:59.12 (36.95)
 -- Jack Chapman              17 Victor Swim Club-NI  4:46.48Y       DFS        
 
Event 25  Women 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Commonwealth Swimming-NE  'A'               4:02.06    3:56.68         40  
     1) Eliza Brown 18                  2) Natalie Mannion 18             
     3) Dana Li 16                      4) Meredith Teague 17             
                              59.49 (59.49)                         1:56.79 (57.30)
                            2:55.38 (58.59)   3:56.68 (1:01.30)                    
  2 Star Swimming-NI  'A'                       3:57.07    3:58.15         34  
     1) Mira Keller 16                  2) Katheryn Beyer 17              
     3) Zoey Griffin 16                 4) Natalie Killion 16             
                              58.60 (58.60)                       1:59.23 (1:00.63)
                          2:59.56 (1:00.33)     3:58.15 (58.59)                    
  3 Scarlet Aquatics-NJ  'A'                    3:57.79    3:59.94         32  
     1) Chloe Kim 14                    2) Kate Hurst 16                  
     3) Iris Kim 14                     4) Yasemine Safargar 17           
                          1:00.02 (1:00.02)                         1:59.33 (59.31)
                            2:57.65 (58.32)   3:59.94 (1:02.29)                    
  4 Eagle Swim Team Inc.-MD  'A'                4:03.00    4:03.20         30  
     1) Taylor Wilson 17                2) Casey Zentz 15                 
     3) Grace Serino 18                 4) Mia Li 18                      
                                                                        2:01.85 ( )
                          3:03.10 (1:01.25)   4:03.20 (1:00.10)                    
  5 Town Wreckers Swim Team-NI  'A'             4:07.76    4:06.37         28  
     1) Sophia Noecker 15               2) Elle Noecker 15                
     3) Natalie Kassirer 16             4) Mia Bogulski 17                
                          1:02.28 (1:02.28)                       2:02.74 (1:00.46)
                          3:06.09 (1:03.35)   4:06.37 (1:00.28)                    
  6 Victor Swim Club-NI  'A'                    4:05.07    4:07.21         26  
     1) Ella Guilfoil 17                2) Meredith Hogan 14              
     3) Lauren Castellani 17            4) Erin Dehollander 16            
                          1:01.66 (1:01.66)                       2:02.31 (1:00.65)
                          3:05.57 (1:03.26)   4:07.21 (1:01.64)                    
  7 Scarlet Aquatics-NJ  'B'                    4:05.30    4:08.31         24  
     1) Annie Wang 17                   2) Daniela Karnaugh 16            
     3) Kathleen Turano 14              4) Rebekah Jung 14                
                          1:01.69 (1:01.69)                       2:03.47 (1:01.78)
                          3:06.63 (1:03.16)   4:08.31 (1:01.68)                    
  8 Commonwealth Swimming-NE  'B'               4:11.29    4:11.02         22  
     1) Jada Green 15                   2) Charlotte Hoover 15            
     3) Anya Rao 16                     4) Sarah Bernard 17               
                          1:03.89 (1:03.89)                       2:06.29 (1:02.40)
                          3:08.22 (1:01.93)   4:11.02 (1:02.80)                    
  9 Webster BlueFins-NI  'A'                    4:12.24    4:11.45         18  
     1) Abigail Funk 17                 2) Claire Gorton 16               
     3) Mingna Xu 16                    4) Taylor Robey 22                
                          1:03.60 (1:03.60)                       2:07.69 (1:04.09)
                          3:10.14 (1:02.45)   4:11.45 (1:01.31)                    
 10 Cougar Aquatic Team-NJ  'A'                 3:40.67Y   4:11.91         14  
     1) Avery Dollard 15                2) Reagan Gilligan 14             
     3) Caroline Murray 16              4) Alejandra Laynez 16            
                  31.13   1:04.04 (1:04.04)     1:33.68 (29.64)   2:05.76 (1:01.72)
        2:36.62 (30.86)   3:08.64 (1:02.88)     3:39.00 (30.36)   4:11.91 (1:03.27)
 11 Eagle Swim Team Inc.-MD  'B'                4:03.08    4:11.95         12  
     1) Olivia Sheridan 17              2) Summer McKoy 16                
     3) Carly Yeagle 17                 4) Jillian Hawkins 15             
                          1:02.26 (1:02.26)                       2:05.22 (1:02.96)
                          3:09.71 (1:04.49)   4:11.95 (1:02.24)                    
 12 Cape Cod Swim Club-NE  'A'                  4:12.64    4:12.78         10  
     1) Alexa Lundell 16                2) Paige Wielgus 15               
     3) Cora Zuwallack 17               4) Morgan Moniz 17                
                                3:11.85 ( )   4:12.78 (1:00.93)                    
 13 Mexico Tiger Sharks-NI  'A'                 3:39.46Y   4:13.21          8  
     1) Alexa Von Holtz 16              2) Ciarrah Tynan 16               
     3) Mallory Upcraft 17              4) Carolyn Zedack 18              
                  29.92   1:01.78 (1:01.78)     1:33.01 (31.23)   2:07.12 (1:05.34)
        2:37.13 (30.01)   3:10.16 (1:03.04)     3:40.73 (30.57)   4:13.21 (1:03.05)
 14 Victor Swim Club-NI  'B'                    3:44.24Y   4:13.43          6  
     1) Amelia Mackinnon 13             2) Suriyathai Pathammavong 17     
     3) Emma Bouwens 15                 4) Morgan Wagner 14               
                  30.30   1:04.10 (1:04.10)     1:33.88 (29.78)   2:11.84 (1:07.74)
                            3:11.00 (59.16)     3:40.97 (29.97)   4:13.43 (1:02.43)
 15 Executive Swim Club-NE  'A'                 4:06.67    4:14.19          4  
     1) Ela Goucher 17                  2) Megan Leyden 18                
     3) Sarah Guerrette 17              4) Audrey Sambrook 16             
                          1:04.30 (1:04.30)                       2:05.56 (1:01.26)
                          3:11.71 (1:06.15)   4:14.19 (1:02.48)                    
 16 Clifton Park-Halfmoon Piranhas-AD  'A'      3:39.26Y   4:14.82          2  
     1) Stella Zhang 15                 2) Sophia Gao 13                  
     3) Kaci Owens 17                   4) Ally Frame 17                  
                          1:04.66 (1:04.66)                       2:08.31 (1:03.65)
                          3:12.53 (1:04.22)   4:14.82 (1:02.29)                    
 17 Star Swimming-NI  'B'                       4:04.19    4:16.72        
     1) Grace Vogt 15                   2) Madeline Domster 17            
     3) Emily Blake 18                  4) Zoe Zawodzinski 16             
                          1:04.78 (1:04.78)                       2:09.41 (1:04.63)
                          3:10.99 (1:01.58)   4:16.72 (1:05.73)                    
 18 Naval Academy Aquatic Club-MD  'A'          4:01.28    4:19.21        
     1) Amberlynn Gong 15               2) Madelyn Finch 14               
     3) Aspen Gallaudet 15              4) Katelyn Spraul 15              
                          1:05.84 (1:05.84)                       2:10.31 (1:04.47)
                          3:15.95 (1:05.64)   4:19.21 (1:03.26)                    
 19 Executive Swim Club-NE  'B'                 4:13.94    4:23.21        
     1) Meredith Lubelczyk 15           2) Victoria Novinskiy 17          
     3) Addison Ebol 14                 4) Muriel Lubelczyk 17            
                          1:04.96 (1:04.96)                       2:10.18 (1:05.22)
                          3:17.03 (1:06.85)   4:23.21 (1:06.18)                    
 
Event 26  Men 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scarlet Aquatics-NJ  'A'                    3:33.49    3:34.10         40  
     1) Richard Poplawski 15            2) Eric Lee 16                    
     3) Miles Maille 18                 4) Steven Bendoraitis 17          
                              53.28 (53.28)                         1:46.40 (53.12)
                            2:40.33 (53.93)     3:34.10 (53.77)                    
  2 Commonwealth Swimming-NE  'A'               3:41.96    3:38.04         34  
     1) Thomas Hagar 17                 2) Davis Bonebrake 18             
     3) Raymond Whittaker 17            4) Preston Amos 17                
                              53.94 (53.94)                         1:48.72 (54.78)
                            2:42.72 (54.00)     3:38.04 (55.32)                    
  3 Eagle Swim Team Inc.-MD  'A'                3:34.11    3:39.66         32  
     1) Braeden Emore 17                2) Ryan Li 15                     
     3) Andrew Chen 15                  4) Simon Hu 18                    
                              56.23 (56.23)                         1:51.00 (54.77)
                            2:45.50 (54.50)     3:39.66 (54.16)                    
  4 Scarlet Aquatics-NJ  'B'                    3:41.64    3:42.11         30  
     1) Timothy Lee 14                  2) Matthew Bendoraitis 17         
     3) Adam Kiss 16                    4) Christopher Chang 17           
                              55.63 (55.63)                         1:51.58 (55.95)
                            2:46.51 (54.93)     3:42.11 (55.60)                    
  5 Star Swimming-NI  'A'                       3:41.77    3:42.49         28  
     1) Matthew Woyksnar 17             2) Aaron Gasiewicz 16             
     3) Joshua Stegner 18               4) Peter Peyser 14                
                              55.50 (55.50)                         1:51.03 (55.53)
                            2:47.07 (56.04)     3:42.49 (55.42)                    
  6 Cougar Aquatic Team-NJ  'A'                 3:15.06Y   3:43.89         26  
     1) Kevin Whitworth 18              2) David Slowinski 16             
     3) Aryan Kapoor 16                 4) Karl Burghardt 15              
                              54.33 (54.33)                         1:48.90 (54.57)
                            2:46.66 (57.76)     3:43.89 (57.23)                    
  7 Star Swimming-NI  'B'                       3:48.32    3:44.05         24  
     1) Aidan Losito 17                 2) Hugh Harrison 16               
     3) Jude Strittmatter 17            4) Nathan Eaton 16                
                              56.97 (56.97)                         1:53.07 (56.10)
                            2:47.96 (54.89)     3:44.05 (56.09)                    
  8 Victor Swim Club-NI  'A'                    3:15.42Y   3:44.56         22  
     1) Evan Peters 16                  2) Jack Chapman 17                
     3) Justin Nowicki 16               4) Alex Crossing 17               
                              55.98 (55.98)                         1:51.49 (55.51)
                            2:48.53 (57.04)     3:44.56 (56.03)                    
  9 Cape Cod Swim Club-NE  'A'                  3:16.62Y   3:45.16         18  
     1) Aidan Kelly 17                  2) Dawson Milligan 15             
     3) Andrew Nathe 15                 4) Timothy Johnson 17             
                              53.75 (53.75)                         1:51.09 (57.34)
                            2:49.59 (58.50)     3:45.16 (55.57)                    
 10 Eagle Swim Team Inc.-MD  'B'                3:39.67    3:47.09         14  
     1) William Cussimanio 17           2) Owen Bartel 15                 
     3) Roger Zhu 16                    4) Dean Serino 16                 
                              57.73 (57.73)                         1:55.69 (57.96)
                            2:51.86 (56.17)     3:47.09 (55.23)                    
 11 Town Wreckers Swim Team-NI  'A'             3:39.61    3:47.26         12  
     1) Jaxon Bruzgul 16                2) Liam Clark 14                  
     3) Benjamin Kisker 18              4) Marshall Adams 17              
                              55.96 (55.96)                         1:53.20 (57.24)
                            2:48.76 (55.56)     3:47.26 (58.50)                    
 12 Hilton Area Swim Team-NI  'A'               3:45.94    3:47.48         10  
     1) Justin Enser 16                 2) Jacob Runyon 16                
     3) Gavin Stuhler 16                4) Gianluca Antonini 16           
                              56.45 (56.45)                         1:50.29 (53.84)
                            2:47.49 (57.20)     3:47.48 (59.99)                    
 13 Naval Academy Aquatic Club-MD  'A'          3:41.76    3:47.67          8  
     1) Owen Mahoney 15                 2) Tristan Tosoni 16              
     3) Matthew Tilghman 16             4) Palmer Bice 15                 
                              57.84 (57.84)                         1:54.18 (56.34)
                            2:51.44 (57.26)     3:47.67 (56.23)                    
 14 Victor Swim Club-NI  'B'                    3:19.62Y   3:51.24          6  
     1) Keegan Wooding 17               2) Jackson Bay 17                 
     3) Dominic Falbo 14                4) Aidan Morgan 17                
                  28.09       57.38 (57.38)     1:25.42 (28.04)     1:56.56 (59.18)
        2:24.95 (28.39)     2:55.45 (58.89)     3:21.56 (26.11)     3:51.24 (55.79)
 15 Executive Swim Club-NE  'B'                 3:20.64Y   3:51.97          4  
     1) Evan Allen 16                   2) Ethan Steichen 14              
     3) Sean Bailey 16                  4) Dylan Bradsher-Behra 17        
                  28.06       57.43 (57.43)     1:26.01 (28.58)     1:57.04 (59.61)
        2:24.65 (27.61)     2:54.88 (57.84)     3:21.79 (26.91)     3:51.97 (57.09)
 16 Berkeley Aquatic Club-NJ  'A'               3:35.18    3:52.57          2  
     1) Marwan Kashkoush 17             2) Leon Liu 17                    
     3) Michael Ekert 17                4) Michael Fialcowitz 16          
                              57.25 (57.25)                         1:53.49 (56.24)
                            2:53.44 (59.95)     3:52.57 (59.13)                    
 17 Cardinal & Gold Aquatics-MD  'A'            3:20.13Y   3:52.62        
     1) William Urian 17                2) David Zea 17                   
     3) Trey Dufauchard 18              4) Timothy Brooks 17              
                  27.55       58.65 (58.65)     1:27.05 (28.40)   1:58.98 (1:00.33)
        2:26.58 (27.60)     2:58.19 (59.21)     3:24.06 (25.87)     3:52.62 (54.43)
 18 Executive Swim Club-NE  'A'                 3:42.42    3:52.64        
     1) Ryan Powers 15                  2) Joshua McDonald 16             
     3) Anthony Huang 17                4) Edward Barnes 14               
                              58.01 (58.01)                         1:57.93 (59.92)
                            2:55.08 (57.15)     3:52.64 (57.56)                    
 19 Mount Lebanon Aqua Club-AM  'A'             3:11.93Y   3:53.88        
     1) William Stilley 16              2) Chase Dustevich 17             
     3) Jacob Burton 17                 4) Christian Connell 17           
                              58.16 (58.16)                         1:55.22 (57.06)
                            2:52.98 (57.76)   3:53.88 (1:00.90)                    
 20 Mercury Swimming-NI  'A'                    3:21.18Y   3:57.31        
     1) Charles Matthews 21             2) Jack Wirth 16                  
     3) Christian Vitale 16             4) Joseph Parkhurst 16            
                  26.93       55.90 (55.90)     1:24.44 (28.54)   1:56.12 (1:00.22)
        2:26.30 (30.18)   2:59.89 (1:03.77)     3:26.44 (26.55)     3:57.31 (57.42)
 
Event 27  Women 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Commonwealth Swimming-NE  'A'               1:53.13    1:49.25         40  
     1) Natalie Mannion 18              2) Dana Li 16                     
     3) Anya Rao 16                     4) Eliza Brown 18                 
                  27.06       53.59 (26.53)     1:21.47 (27.88)     1:49.25 (27.78)
  2 Eagle Swim Team Inc.-MD  'A'                1:48.64    1:50.08         34  
     1) Mia Li 18                       2) Taylor Wilson 17               
     3) Casey Zentz 15                  4) Summer McKoy 16                
                  28.14       55.36 (27.22)     1:22.93 (27.57)     1:50.08 (27.15)
  3 Star Swimming-NI  'A'                       1:49.71    1:50.21         32  
     1) Natalie Killion 16              2) Mira Keller 16                 
     3) Katheryn Beyer 17               4) Zoe Zawodzinski 16             
                  27.90                               45.43 ( )   1:50.21 (1:04.78)
  4 Webster BlueFins-NI  'A'                    1:55.18    1:50.48         30  
     1) Taylor Robey 22                 2) Mingna Xu 16                   
     3) Claire Gorton 16                4) Emily Lefrois-Heath 17         
                  27.49       54.47 (26.98)     1:22.40 (27.93)     1:50.48 (28.08)
  5 Executive Swim Club-NE  'A'                 1:56.12    1:53.41         28  
     1) Audrey Sambrook 16              2) Sarah Guerrette 17             
     3) Ela Goucher 17                  4) Megan Leyden 18                
                  28.83       57.65 (28.82)     1:26.55 (28.90)     1:53.41 (26.86)
  6 Mount Lebanon Aqua Club-AM  'A'             1:38.49Y   1:53.70         26  
     1) Sylvia Roy 15                   2) Vivian Roy 16                  
     3) Marley Reese 17                 4) Adrienne Hagins 17             
                  27.64       55.58 (27.94)     1:24.90 (29.32)     1:53.70 (28.80)
  7 Victor Swim Club-NI  'A'                    1:53.30    1:53.75         24  
     1) Lauren Castellani 17            2) Morgan Wagner 14               
     3) Meredith Hogan 14               4) Ella Guilfoil 17               
                  28.34       57.89 (29.55)     1:25.44 (27.55)     1:53.75 (28.31)
  8 Scarlet Aquatics-NJ  'A'                    1:51.03    1:53.88         22  
     1) Iris Kim 14                     2) Rebekah Jung 14                
     3) Daniela Karnaugh 16             4) Yasemine Safargar 17           
                  27.85       56.24 (28.39)     1:24.92 (28.68)     1:53.88 (28.96)
  9 Cape Cod Swim Club-NE  'A'                  1:39.99Y   1:54.12         18  
     1) Alexa Lundell 16                2) Morgan Moniz 17                
     3) Paige Wielgus 15                4) Cora Zuwallack 17              
                  28.29       56.56 (28.27)     1:25.41 (28.85)     1:54.12 (28.71)
 10 Town Wreckers Swim Team-NI  'A'             1:41.66Y   1:54.52         14  
     1) Sophia Noecker 15               2) Elle Noecker 15                
     3) Natalie Kassirer 16             4) Mia Bogulski 17                
                  28.84       57.06 (28.22)     1:26.75 (29.69)     1:54.52 (27.77)
 11 Eagle Swim Team Inc.-MD  'B'                1:51.48    1:54.60         12  
     1) Olivia Sheridan 17              2) Hannah Chan 18                 
     3) Jillian Hawkins 15              4) Grace Serino 18                
                  28.68       58.09 (29.41)     1:27.21 (29.12)     1:54.60 (27.39)
 12 Victor Swim Club-NI  'B'                    1:42.04Y   1:55.31         10  
     1) Amelia Mackinnon 13             2) Brianna Cafarelli 14           
     3) Suriyathai Pathammavong 17      4) Erin Dehollander 16            
                  29.13       58.89 (29.76)     1:55.31 (56.42)                    
 13 Star Swimming-NI  'B'                       1:53.24    1:55.36          7  
     1) Grace Vogt 15                   2) Zoey Griffin 16                
     3) Emily Blake 18                  4) Madeline Domster 17            
                  29.31       57.33 (28.02)     1:25.62 (28.29)     1:55.36 (29.74)
 13 Clifton Park-Halfmoon Piranhas-AD  'A'      1:38.49Y   1:55.36          7  
     1) Anna Bearor 18                  2) Stella Zhang 15                
     3) Kaci Owens 17                   4) Ally Frame 17                  
                  29.37       58.32 (28.95)     1:26.85 (28.53)     1:55.36 (28.51)
 15 Commonwealth Swimming-NE  'B'               1:40.62Y   1:56.18          4  
     1) Charlotte Hoover 15             2) Jada Green 15                  
     3) Ayanna Fulga 17                 4) Meredith Teague 17             
                  29.16       58.27 (29.11)     1:27.36 (29.09)     1:56.18 (28.82)
 16 Naval Academy Aquatic Club-MD  'A'          1:50.96    1:56.42          2  
     1) Katelyn Spraul 15               2) Madelyn Finch 14               
     3) Amberlynn Gong 15               4) Aspen Gallaudet 15             
                  29.10       58.28 (29.18)     1:27.61 (29.33)     1:56.42 (28.81)
 17 Cougar Aquatic Team-NJ  'A'                 1:41.75Y   1:57.08        
     1) Reagan Gilligan 14              2) Avery Dollard 15               
     3) Alejandra Laynez 16             4) Caroline Murray 16             
                  28.67       58.74 (30.07)     1:27.35 (28.61)     1:57.08 (29.73)
 18 Scarlet Aquatics-NJ  'B'                    1:52.73    1:58.64        
     1) Annie Wang 17                   2) Isabelle Yoo 15                
     3) Lauren Muller 14                4) Emily Kim 16                   
                  29.10       58.73 (29.63)     1:28.90 (30.17)     1:58.64 (29.74)
 19 Mexico Tiger Sharks-NI  'A'                 1:43.43Y   1:59.56        
     1) Alexa Von Holtz 16              2) Ciarrah Tynan 16               
     3) Mallory Upcraft 17              4) Carolyn Zedack 18              
                  28.84       59.11 (30.27)     1:29.68 (30.57)     1:59.56 (29.88)
 20 Executive Swim Club-NE  'B'                 1:57.54    1:59.68        
     1) Muriel Lubelczyk 17             2) Emma Hall 17                   
     3) Addison Ebol 14                 4) Meredith Lubelczyk 15          
                  30.12       59.87 (29.75)     1:30.03 (30.16)     1:59.68 (29.65)
 
Event 28  Men 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scarlet Aquatics-NJ  'A'                    1:37.84    1:36.81         40  
     1) Richard Poplawski 15            2) Eric Lee 16                    
     3) Steven Bendoraitis 17           4) Miles Maille 18                
                  24.16       48.06 (23.90)     1:12.60 (24.54)     1:36.81 (24.21)
  2 Commonwealth Swimming-NE  'A'               1:43.87    1:39.29         34  
     1) Preston Amos 17                 2) Thomas Hagar 17                
     3) Davis Bonebrake 18              4) Raymond Whittaker 17           
                  25.29                               44.44 ( )     1:39.29 (54.85)
  3 Eagle Swim Team Inc.-MD  'A'                1:36.63    1:39.46         32  
     1) Andrew Chen 15                  2) William Cussimanio 17          
     3) Owen Bartel 15                  4) Simon Hu 18                    
                  25.62       49.61 (23.99)     1:14.97 (25.36)     1:39.46 (24.49)
  4 Star Swimming-NI  'A'                       1:38.98    1:40.42         30  
     1) Peter Peyser 14                 2) Aaron Gasiewicz 16             
     3) Matthew Woyksnar 17             4) Joshua Stegner 18              
                  25.32       50.25 (24.93)     1:15.50 (25.25)     1:40.42 (24.92)
  5 Cape Cod Swim Club-NE  'A'                  1:28.47Y   1:41.07         28  
     1) Aidan Kelly 17                  2) Dawson Milligan 15             
     3) Andrew Nathe 15                 4) Timothy Johnson 17             
                  24.39       49.95 (25.56)     1:15.89 (25.94)     1:41.07 (25.18)
  6 Star Swimming-NI  'B'                       1:42.45    1:41.11         26  
     1) Hugh Harrison 16                2) Jude Strittmatter 17           
     3) Nathan Eaton 16                 4) Gannon Moore 16                
                  25.61       51.06 (25.45)     1:16.17 (25.11)     1:41.11 (24.94)
  7 Hilton Area Swim Team-NI  'A'               1:41.15    1:41.21         24  
     1) Jacob Runyon 16                 2) Gavin Stuhler 16               
     3) Justin Enser 16                 4) Alexander Stoker 16            
                  25.08       50.02 (24.94)     1:14.77 (24.75)     1:41.21 (26.44)
  8 Victor Swim Club-NI  'A'                    1:43.73    1:41.72         22  
     1) Kamden Keyes 16                 2) Jack Chapman 17                
     3) Aidan Morgan 17                 4) Evan Peters 16                 
                  25.75       51.69 (25.94)     1:16.95 (25.26)     1:41.72 (24.77)
  9 Eagle Swim Team Inc.-MD  'B'                1:39.96    1:41.85         18  
     1) Dean Serino 16                  2) Ryan Li 15                     
     3) Braeden Emore 17                4) Roger Zhu 16                   
                  25.47       51.40 (25.93)     1:16.41 (25.01)     1:41.85 (25.44)
 10 Scarlet Aquatics-NJ  'B'                    1:40.68    1:41.86         14  
     1) Timothy Lee 14                  2) Ali Elmasry 18                 
     3) Christopher Chang 17            4) Frankie Prekop 15              
                  25.33       50.61 (25.28)     1:16.45 (25.84)     1:41.86 (25.41)
 11 Naval Academy Aquatic Club-MD  'A'          1:40.55    1:41.99         12  
     1) Tristan Tosoni 16               2) Owen Mahoney 15                
     3) Matthew Tilghman 16             4) Palmer Bice 15                 
                  25.63       50.96 (25.33)     1:17.02 (26.06)     1:41.99 (24.97)
 12 Cougar Aquatic Team-NJ  'A'                 1:28.45Y   1:42.34         10  
     1) Kevin Whitworth 18              2) David Slowinski 16             
     3) Aryan Kapoor 16                 4) Karl Burghardt 15              
                  24.89       50.60 (25.71)     1:16.66 (26.06)     1:42.34 (25.68)
 13 Cardinal & Gold Aquatics-MD  'A'            1:30.15Y   1:43.99          8  
     1) Timothy Brooks 17               2) David Zea 17                   
     3) Trey Dufauchard 18              4) William Urian 17               
                  25.08       51.88 (26.80)     1:18.15 (26.27)     1:43.99 (25.84)
 14 Mercury Swimming-NI  'A'                    1:30.17Y   1:45.14          6  
     1) Charles Matthews 21             2) Jack Wirth 16                  
     3) Christian Vitale 16             4) Joseph Parkhurst 16            
                  24.76       52.16 (27.40)     1:20.56 (28.40)     1:45.14 (24.58)
 15 Berkeley Aquatic Club-NJ  'A'               1:38.74    1:45.53          4  
     1) Leon Liu 17                     2) Marwan Kashkoush 17            
     3) Michael Fialcowitz 16           4) Michael Ekert 17               
                  25.60       51.56 (25.96)     1:18.35 (26.79)     1:45.53 (27.18)
 16 Mexico Tiger Sharks-NI  'A'                 1:30.71Y   1:45.79          2  
     1) William Mills 16                2) Ryan Liedka 17                 
     3) Shawn Parkhurst 30              4) Tyler Warner 17                
                  27.23       54.22 (26.99)     1:19.53 (25.31)     1:45.79 (26.26)
 17 Executive Swim Club-NE  'A'                 1:44.27    1:46.47        
     1) Ryan Powers 15                  2) Joshua McDonald 16             
     3) Dylan Bradsher-Behra 17         4) Sean Bailey 16                 
                  26.60       53.70 (27.10)     1:20.07 (26.37)     1:46.47 (26.40)
 18 Executive Swim Club-NE  'B'                 1:31.84Y   1:46.86        
     1) Anthony Huang 17                2) Edward Barnes 14               
     3) Evan Allen 16                   4) Ethan Steichen 14              
                  26.27       53.42 (27.15)     1:19.95 (26.53)     1:46.86 (26.91)
 19 Town Wreckers Swim Team-NI  'A'             1:40.67    1:47.89        
     1) Carter Marks 15                 2) Liam Clark 14                  
     3) Jayden Bruzgul 14               4) Finn Gilmartin 16              
                  27.34       53.20 (25.86)     1:20.29 (27.09)     1:47.89 (27.60)
 20 Victor Swim Club-NI  'B'                    1:31.34Y   1:50.69        
     1) Jackson Bay 17                  2) Brendan Tidd 17                
     3) Keegan Wooding 17               4) Benjamin Battaglia 13          
                  27.19       55.31 (28.12)     1:21.77 (26.46)     1:50.69 (28.92)
 
Event 29  Women 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chloe Kim           14 Scarlet Aquatics-NJ 16:55.42   16:36.10         20  
                  30.93     1:04.12 (33.19)     1:37.81 (33.69)     2:11.39 (33.58)
        2:45.03 (33.64)     3:18.57 (33.54)     3:52.49 (33.92)     4:26.03 (33.54)
        4:59.92 (33.89)     5:33.41 (33.49)     6:06.81 (33.40)     6:39.65 (32.84)
        7:12.93 (33.28)     7:45.91 (32.98)     8:19.23 (33.32)     8:52.22 (32.99)
        9:25.57 (33.35)     9:58.54 (32.97)    10:32.12 (33.58)    11:05.30 (33.18)
       11:38.95 (33.65)    12:12.07 (33.12)    12:45.75 (33.68)    13:18.79 (33.04)
       13:52.33 (33.54)    14:25.30 (32.97)    14:58.82 (33.52)    15:31.58 (32.76)
       16:04.34 (32.76)    16:36.10 (31.76)                                        
  2 Kate Hurst          16 Scarlet Aquatics-NJ 16:57.10   16:45.21         17  
                  30.76     1:03.89 (33.13)     1:37.77 (33.88)     2:11.13 (33.36)
        2:44.75 (33.62)     3:18.17 (33.42)     3:52.23 (34.06)     4:25.72 (33.49)
        4:59.66 (33.94)     5:33.14 (33.48)     6:07.26 (34.12)     6:40.80 (33.54)
        7:14.76 (33.96)     7:48.35 (33.59)     8:22.52 (34.17)     8:55.76 (33.24)
        9:29.56 (33.80)    10:02.97 (33.41)    10:37.08 (34.11)    11:10.31 (33.23)
       11:44.46 (34.15)    12:17.92 (33.46)    12:51.82 (33.90)    13:25.28 (33.46)
       13:59.36 (34.08)    14:32.83 (33.47)    15:06.69 (33.86)    15:39.99 (33.30)
       16:13.42 (33.43)    16:45.21 (31.79)                                        
  3 Dana Li             16 Commonwealth Swi-NE 17:25.32   17:24.37         16  
                  31.37     1:05.58 (34.21)     1:40.59 (35.01)     2:15.59 (35.00)
        2:50.70 (35.11)     3:25.92 (35.22)                             4:36.12 ( )
                                5:46.69 ( )     6:21.92 (35.23)     6:56.90 (34.98)
        7:32.27 (35.37)     8:07.27 (35.00)     8:42.29 (35.02)     9:17.15 (34.86)
        9:52.49 (35.34)    10:27.47 (34.98)    11:02.96 (35.49)    11:38.09 (35.13)
       12:13.45 (35.36)    12:48.37 (34.92)    13:17.93 (29.56)    13:58.37 (40.44)
       14:33.78 (35.41)    15:08.41 (34.63)    15:43.57 (35.16)    16:18.04 (34.47)
       16:52.05 (34.01)    17:24.37 (32.32)                                        
  4 Kathleen Turano     14 Scarlet Aquatics-NJ 17:57.58   17:38.66         15  
                  32.31     1:06.60 (34.29)     1:42.04 (35.44)     2:17.42 (35.38)
        2:52.95 (35.53)     3:28.24 (35.29)     4:04.25 (36.01)     4:38.92 (34.67)
        5:14.39 (35.47)     5:48.90 (34.51)     6:24.95 (36.05)     7:00.27 (35.32)
        7:36.34 (36.07)     8:11.34 (35.00)     8:46.93 (35.59)     9:21.83 (34.90)
        9:57.73 (35.90)    10:32.76 (35.03)    11:08.76 (36.00)    11:44.06 (35.30)
       12:20.06 (36.00)    12:55.57 (35.51)    13:31.70 (36.13)    14:06.90 (35.20)
       14:42.79 (35.89)    15:18.61 (35.82)    15:54.42 (35.81)    16:29.64 (35.22)
       17:05.27 (35.63)    17:38.66 (33.39)                                        
  5 Annie Wang          17 Scarlet Aquatics-NJ 18:00.60   18:11.78         14  
                  31.52     1:06.41 (34.89)     1:41.73 (35.32)     2:17.97 (36.24)
        2:53.85 (35.88)     3:30.48 (36.63)     4:07.12 (36.64)     4:43.85 (36.73)
        5:20.55 (36.70)     5:57.40 (36.85)     6:34.35 (36.95)     7:11.40 (37.05)
        7:47.68 (36.28)     8:25.21 (37.53)     9:02.06 (36.85)     9:39.23 (37.17)
       10:16.08 (36.85)    10:53.18 (37.10)    11:29.95 (36.77)    12:07.04 (37.09)
       12:43.42 (36.38)    13:20.42 (37.00)    13:57.25 (36.83)    14:33.99 (36.74)
       15:10.80 (36.81)    15:47.32 (36.52)    16:23.15 (35.83)    16:59.62 (36.47)
       17:36.24 (36.62)    18:11.78 (35.54)                                        
  6 Karolena Shaw       15 Berkeley Aquatic-NJ 17:46.96Y  18:18.16         13  
                  32.90     1:09.01 (36.11)     1:45.40 (36.39)     2:22.03 (36.63)
        2:59.31 (37.28)     3:35.77 (36.46)     4:13.08 (37.31)     4:49.57 (36.49)
        5:26.87 (37.30)     6:03.60 (36.73)     6:39.89 (36.29)     7:16.42 (36.53)
        7:53.14 (36.72)     8:29.81 (36.67)     9:06.58 (36.77)     9:43.15 (36.57)
       10:20.34 (37.19)    10:57.09 (36.75)    11:33.96 (36.87)    12:10.81 (36.85)
       12:47.46 (36.65)    13:24.55 (37.09)    14:01.49 (36.94)    14:38.29 (36.80)
       15:15.59 (37.30)    15:52.65 (37.06)    16:29.64 (36.99)    17:06.25 (36.61)
       17:42.80 (36.55)    18:18.16 (35.36)                                        
  7 Kathleen Bendorait  17 Scarlet Aquatics-NJ 18:14.53   18:27.47         12  
                  32.78     1:08.48 (35.70)     1:44.59 (36.11)     2:21.82 (37.23)
        2:58.40 (36.58)     3:36.10 (37.70)     4:12.65 (36.55)     4:50.27 (37.62)
        5:26.70 (36.43)     6:04.48 (37.78)     6:41.03 (36.55)     7:18.53 (37.50)
        7:54.73 (36.20)     8:32.48 (37.75)     9:08.92 (36.44)     9:46.86 (37.94)
       10:23.59 (36.73)    11:01.35 (37.76)    11:37.81 (36.46)    12:15.59 (37.78)
       12:52.48 (36.89)    13:30.19 (37.71)    14:07.05 (36.86)    14:45.27 (38.22)
       15:22.44 (37.17)    16:00.48 (38.04)    16:37.14 (36.66)    17:14.81 (37.67)
       17:51.14 (36.33)    18:27.47 (36.33)                                        
  8 Madison McKinney    15 Star Swimming-NI    17:47.30Y  18:34.69         11  
                  32.91     1:08.71 (35.80)     1:46.37 (37.66)     2:23.55 (37.18)
        3:01.74 (38.19)     3:39.07 (37.33)     4:17.32 (38.25)     4:54.50 (37.18)
        5:32.37 (37.87)     6:09.43 (37.06)     6:47.30 (37.87)     7:24.32 (37.02)
        8:02.24 (37.92)     8:39.55 (37.31)     9:17.07 (37.52)     9:53.83 (36.76)
       10:31.41 (37.58)    11:08.30 (36.89)    11:46.20 (37.90)    12:23.30 (37.10)
       13:01.34 (38.04)    13:38.34 (37.00)    14:16.35 (38.01)    14:53.25 (36.90)
       15:30.95 (37.70)    16:07.72 (36.77)    16:42.92 (35.20)    17:21.66 (38.74)
       17:58.83 (37.17)    18:34.69 (35.86)                                        
  9 Kathryn Shaw        17 Webster BlueFins-NI 17:44.10Y  19:00.76          9  
                  33.04     1:09.06 (36.02)     1:46.73 (37.67)     2:24.04 (37.31)
        3:01.83 (37.79)     3:39.26 (37.43)     4:17.34 (38.08)     4:54.95 (37.61)
        5:33.01 (38.06)     6:10.59 (37.58)     6:49.47 (38.88)     7:27.26 (37.79)
        8:04.03 (36.77)     8:44.13 (40.10)     9:19.93 (35.80)    10:02.19 (42.26)
       10:38.75 (36.56)    11:18.69 (39.94)    11:55.27 (36.58)    12:36.80 (41.53)
       13:12.81 (36.01)    13:53.97 (41.16)    14:33.00 (39.03)    15:11.46 (38.46)
       15:47.36 (35.90)    16:29.10 (41.74)    17:04.37 (35.27)    17:46.12 (41.75)
       18:20.58 (34.46)    19:00.76 (40.18)                                        
 -- Alisa Dovbnya       17 Scarlet Aquatics-NJ 18:09.77        DFS        
 
Event 30  Men 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Steven Bendoraitis  17 Scarlet Aquatics-NJ  8:15.39    8:22.18         20  
                  29.15     1:00.22 (31.07)     1:32.04 (31.82)     2:03.80 (31.76)
        2:36.02 (32.22)     3:07.92 (31.90)     3:40.27 (32.35)     4:12.55 (32.28)
        4:44.28 (31.73)     5:15.98 (31.70)     5:48.16 (32.18)     6:19.86 (31.70)
        6:51.99 (32.13)     7:23.20 (31.21)     7:54.20 (31.00)     8:22.18 (27.98)
  2 Christopher Chang   17 Scarlet Aquatics-NJ  8:20.10    8:23.39         17  
                  29.76     1:00.69 (30.93)     1:32.68 (31.99)     2:04.23 (31.55)
        2:36.73 (32.50)     3:08.36 (31.63)     3:40.65 (32.29)     4:12.65 (32.00)
        4:44.57 (31.92)     5:16.15 (31.58)     5:48.07 (31.92)     6:19.89 (31.82)
        6:51.76 (31.87)     7:23.03 (31.27)     7:54.08 (31.05)     8:23.39 (29.31)
  3 Alex Crossing       17 Victor Swim Club-NI  8:53.58    8:30.06         16  
                  29.12     1:00.96 (31.84)     1:33.09 (32.13)     2:05.39 (32.30)
        2:37.67 (32.28)     3:10.23 (32.56)     3:42.12 (31.89)     4:14.66 (32.54)
        4:46.66 (32.00)     5:19.15 (32.49)     5:46.20 (27.05)     6:23.23 (37.03)
        6:55.44 (32.21)   8:30.06 (1:34.62)                                        
  4 Adam Kiss           16 Scarlet Aquatics-NJ  8:40.30    8:41.57         15  
                  29.85     1:01.76 (31.91)     1:33.53 (31.77)     2:06.00 (32.47)
        2:38.64 (32.64)     3:11.51 (32.87)     3:44.23 (32.72)     4:17.31 (33.08)
        4:48.13 (30.82)     5:22.70 (34.57)     5:55.61 (32.91)     6:29.05 (33.44)
        7:02.47 (33.42)     7:35.68 (33.21)     8:08.95 (33.27)     8:41.57 (32.62)
  5 Vincent Kim         15 Scarlet Aquatics-NJ  8:56.27    8:43.31         14  
                  30.01     1:03.21 (33.20)     1:35.54 (32.33)     2:08.48 (32.94)
        2:41.00 (32.52)     3:14.55 (33.55)     3:47.20 (32.65)     4:21.13 (33.93)
        4:54.17 (33.04)     5:28.39 (34.22)     6:01.38 (32.99)     6:35.07 (33.69)
        7:07.76 (32.69)     7:40.80 (33.04)     8:12.20 (31.40)     8:43.31 (31.11)
  6 Justin Nowicki      16 Victor Swim Club-NI  9:37.86Y   8:45.16         13  
                  30.00     1:02.37 (32.37)     1:35.57 (33.20)     2:08.65 (33.08)
        2:41.98 (33.33)     3:14.99 (33.01)     3:48.25 (33.26)     4:21.43 (33.18)
        4:54.72 (33.29)     5:27.78 (33.06)     6:01.27 (33.49)     6:34.44 (33.17)
        7:07.95 (33.51)     7:40.64 (32.69)     8:13.79 (33.15)     8:45.16 (31.37)
  7 Keegan Wooding      17 Victor Swim Club-NI  8:57.43    8:45.91         12  
                  29.89     1:02.80 (32.91)     1:35.58 (32.78)     2:09.00 (33.42)
        2:42.16 (33.16)     3:15.54 (33.38)     3:48.78 (33.24)     4:22.09 (33.31)
        4:54.80 (32.71)     5:28.49 (33.69)     6:01.23 (32.74)     6:34.58 (33.35)
        7:07.37 (32.79)     7:40.87 (33.50)     8:13.63 (32.76)     8:45.91 (32.28)
  8 Joram Kim           17 Scarlet Aquatics-NJ  8:44.05    8:46.89         11  
                  29.68     1:01.14 (31.46)     1:33.51 (32.37)     2:05.81 (32.30)
        2:38.96 (33.15)     3:11.98 (33.02)     3:45.62 (33.64)     4:19.09 (33.47)
        4:52.48 (33.39)     5:26.22 (33.74)     6:00.31 (34.09)     6:33.45 (33.14)
        7:07.46 (34.01)     7:40.75 (33.29)     8:14.38 (33.63)     8:46.89 (32.51)
  9 Samuel Reynoso Wil  17 Commonwealth Swi-NE  8:51.19    8:51.69          9  
                  30.25     1:03.18 (32.93)     1:36.02 (32.84)     2:09.43 (33.41)
        2:42.62 (33.19)     3:16.64 (34.02)     3:50.08 (33.44)     4:24.33 (34.25)
        4:57.69 (33.36)     5:31.82 (34.13)                             6:39.18 ( )
        7:12.41 (33.23)     7:46.18 (33.77)     8:19.20 (33.02)     8:51.69 (32.49)
 10 Brandon Richter     15 Eagle Swim Team-MD   9:48.54Y   8:59.19          7  
                  29.62     1:02.64 (33.02)     1:36.66 (34.02)     2:11.01 (34.35)
        2:44.71 (33.70)     3:19.78 (35.07)     3:53.73 (33.95)     4:27.90 (34.17)
        5:02.18 (34.28)     5:36.91 (34.73)     6:10.87 (33.96)     6:45.53 (34.66)
        7:19.75 (34.22)     7:54.33 (34.58)     8:27.18 (32.85)     8:59.19 (32.01)
 11 Brandon Anand       13 Scarlet Aquatics-NJ  9:37.59Y   9:00.49          6  
                  29.85     1:02.91 (33.06)     1:36.73 (33.82)     2:10.18 (33.45)
        2:44.81 (34.63)     3:18.54 (33.73)     3:53.62 (35.08)     4:27.68 (34.06)
        5:02.51 (34.83)     5:36.71 (34.20)     6:12.00 (35.29)     6:45.66 (33.66)
        7:19.86 (34.20)     7:53.79 (33.93)     8:28.27 (34.48)     9:00.49 (32.22)
 12 Kai Liang           15 Eagle Swim Team-MD   9:50.35Y   9:01.47          5  
                  30.51     1:03.77 (33.26)     1:37.82 (34.05)     2:12.03 (34.21)
        2:46.28 (34.25)     3:20.65 (34.37)     3:55.23 (34.58)     4:29.81 (34.58)
        5:04.46 (34.65)     5:39.21 (34.75)     6:13.75 (34.54)     6:48.02 (34.27)
        7:22.56 (34.54)     7:56.73 (34.17)     8:29.21 (32.48)     9:01.47 (32.26)
 13 Max Mislow          16 Eagle Swim Team-MD   9:48.54Y   9:03.66          4  
                  30.65     1:04.41 (33.76)     1:38.53 (34.12)     2:12.70 (34.17)
        2:46.92 (34.22)     3:21.34 (34.42)     3:55.97 (34.63)     4:30.52 (34.55)
        5:05.10 (34.58)     5:39.58 (34.48)     6:14.33 (34.75)     6:48.59 (34.26)
        7:23.15 (34.56)     7:57.36 (34.21)     8:31.69 (34.33)     9:03.66 (31.97)
 14 Jerry Wang          14 Scarlet Aquatics-NJ 16:35.85Y   9:05.26          3  
                  30.33     1:03.51 (33.18)     1:37.96 (34.45)     2:12.64 (34.68)
        2:46.47 (33.83)     3:21.36 (34.89)     3:56.19 (34.83)     4:31.22 (35.03)
        5:06.16 (34.94)     5:41.64 (35.48)     6:15.89 (34.25)     6:50.55 (34.66)
        7:25.37 (34.82)     8:00.13 (34.76)     8:32.69 (32.56)     9:05.26 (32.57)
 -- Michael Fialcowitz  16 Berkeley Aquatic-NJ  9:48.49Y       DFS        
 -- Matthew Tilghman    16 Naval Academy Aq-MD  9:59.00Y       DFS        
 
Event 31  Women 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Natalie Mannion     18 Commonwealth Swi-NE  2:15.98    2:12.81         20  
                  31.51     1:04.69 (33.18)     1:39.01 (34.32)     2:12.81 (33.80)
  2 Mira Keller         16 Star Swimming-NI     2:22.80    2:17.54         17  
                  32.56     1:07.37 (34.81)     1:43.39 (36.02)     2:17.54 (34.15)
  3 Elle Noecker        15 Town Wreckers Sw-NI  2:23.79    2:20.39         16  
                  33.64     1:09.60 (35.96)     1:45.77 (36.17)     2:20.39 (34.62)
  4 Iris Kim            14 Scarlet Aquatics-NJ  2:27.77    2:22.68         15  
                  34.26     1:09.99 (35.73)     1:46.20 (36.21)     2:22.68 (36.48)
  5 Victoria Novinskiy  17 Executive Swim C-NE  2:28.84    2:24.71         14  
                  33.83     1:10.31 (36.48)     1:47.61 (37.30)     2:24.71 (37.10)
  6 Ella Guilfoil       17 Victor Swim Club-NI  2:27.43    2:27.22         13  
                  34.08     1:10.62 (36.54)     1:49.16 (38.54)     2:27.22 (38.06)
  7 Katheryn Beyer      17 Star Swimming-NI     2:27.49    2:27.37         12  
                  34.23     1:11.49 (37.26)     1:49.08 (37.59)     2:27.37 (38.29)
  8 Annaliese Moylan    15 Edge Swim Club-NE    2:28.26    2:29.27         11  
                  33.92     1:11.82 (37.90)     1:50.19 (38.37)     2:29.27 (39.08)
Consolation Final
  9 Mia Li              18 Eagle Swim Team-MD   2:29.84    2:24.94          9  
                  34.45     1:10.36 (35.91)     1:47.72 (37.36)     2:24.94 (37.22)
 10 Taylor Wilson       17 Eagle Swim Team-MD   2:31.40    2:27.12          7  
                  34.09     1:10.83 (36.74)     1:49.14 (38.31)     2:27.12 (37.98)
 11 Ally Frame          17 Clifton Park-Hal-AD  2:32.89    2:29.02          6  
                  34.12     1:12.31 (38.19)     1:51.50 (39.19)     2:29.02 (37.52)
 12 Raegan O'Brien      15 Uncle Sam Swim T-AD  2:31.11    2:29.57          5  
                  35.40     1:13.28 (37.88)     1:52.62 (39.34)     2:29.57 (36.95)
 13 Stella Zhang        15 Clifton Park-Hal-AD  2:32.79    2:29.65          4  
                  34.97     1:13.23 (38.26)     1:50.57 (37.34)     2:29.65 (39.08)
 14 Summer McKoy        16 Eagle Swim Team-MD   2:31.76    2:31.90          3  
                  35.89     1:14.11 (38.22)     1:53.66 (39.55)     2:31.90 (38.24)
 15 Madeline Domster    17 Star Swimming-NI     2:32.62    2:32.60          2  
                  36.58     1:14.99 (38.41)     1:54.12 (39.13)     2:32.60 (38.48)
 16 Rebekah Jung        14 Scarlet Aquatics-NJ  2:31.89    2:32.86          1  
                  35.10     1:13.90 (38.80)     1:52.80 (38.90)     2:32.86 (40.06)
C - Final
 17 Zoey Prezyna        15 Victor Swim Club-NI  2:35.78    2:27.02        
                  34.50     1:12.93 (38.43)     1:51.84 (38.91)     2:27.02 (35.18)
 18 Mingna Xu           16 Webster BlueFins-NI  2:34.71    2:27.59        
                  34.51     1:11.82 (37.31)     1:50.67 (38.85)     2:27.59 (36.92)
 19 Charlotte Hoover    15 Commonwealth Swi-NE  2:34.72    2:31.81        
                  35.75     1:13.99 (38.24)     1:53.40 (39.41)     2:31.81 (38.41)
 20 Emily Blake         18 Star Swimming-NI     2:35.84    2:34.63        
                  36.42     1:16.27 (39.85)     1:55.57 (39.30)     2:34.63 (39.06)
 21 Casey Zentz         15 Eagle Swim Team-MD   2:38.57    2:37.47        
                  35.43     1:16.06 (40.63)     1:56.27 (40.21)     2:37.47 (41.20)
 22 Audrey Sambrook     16 Executive Swim C-NE  2:35.83    2:38.30        
                  36.57     1:16.78 (40.21)     1:58.46 (41.68)     2:38.30 (39.84)
 23 Grace Vogt          15 Star Swimming-NI     2:40.49    2:39.11        
                  36.66     1:17.13 (40.47)     1:58.70 (41.57)     2:39.11 (40.41)
 24 Lauren Castellani   17 Victor Swim Club-NI  2:37.71    2:40.92        
                  37.57     1:18.85 (41.28)     2:00.29 (41.44)     2:40.92 (40.63)
 
Event 31  Women 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Natalie Mannion           18 Commonwealth Swi-NE  2:12.66    2:15.98 q      
                  32.93     1:07.06 (34.13)     1:42.03 (34.97)     2:15.98 (33.95)
  2 Sylvia Roy                15 Mount Lebanon Aq-AM  2:21.65    2:20.42 q      
                  33.02     1:07.60 (34.58)     1:44.47 (36.87)     2:20.42 (35.95)
  3 Mira Keller               16 Star Swimming-NI     2:18.32    2:22.80 q      
                  33.49     1:09.11 (35.62)     1:46.36 (37.25)     2:22.80 (36.44)
  4 Elle Noecker              15 Town Wreckers Sw-NI  2:20.08    2:23.79 q      
                  35.55     1:12.52 (36.97)     1:49.66 (37.14)     2:23.79 (34.13)
  5 Ella Guilfoil             17 Victor Swim Club-NI  2:02.46Y   2:27.43 q      
                  34.45     1:12.28 (37.83)     1:50.51 (38.23)     2:27.43 (36.92)
  6 Katheryn Beyer            17 Star Swimming-NI     2:03.27Y   2:27.49 q      
                  35.16     1:12.77 (37.61)     1:50.49 (37.72)     2:27.49 (37.00)
  7 Iris Kim                  14 Scarlet Aquatics-NJ  2:23.45    2:27.77 q      
                  35.89     1:13.31 (37.42)     1:51.06 (37.75)     2:27.77 (36.71)
  8 Annaliese Moylan          15 Edge Swim Club-NE    2:25.23    2:28.26 q      
                  34.59     1:12.02 (37.43)     1:50.35 (38.33)     2:28.26 (37.91)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Victoria Novinskiy        17 Executive Swim C-NE  2:05.30Y   2:28.84 q      
                  34.36     1:11.97 (37.61)     1:50.09 (38.12)     2:28.84 (38.75)
 10 Mia Li                    18 Eagle Swim Team-MD   2:04.46Y   2:29.84 q      
                  35.34     1:12.73 (37.39)     1:51.74 (39.01)     2:29.84 (38.10)
 11 Vivian Roy                16 Mount Lebanon Aq-AM  2:32.53    2:30.90 q      
                  35.96     1:14.90 (38.94)     1:54.86 (39.96)     2:30.90 (36.04)
 12 Raegan O'Brien            15 Uncle Sam Swim T-AD  2:08.69Y   2:31.11 q      
                  35.37     1:13.95 (38.58)     1:52.75 (38.80)     2:31.11 (38.36)
 13 Taylor Wilson             17 Eagle Swim Team-MD   2:07.35Y   2:31.40 q      
                  34.74     1:12.93 (38.19)     1:52.48 (39.55)     2:31.40 (38.92)
 14 Summer McKoy              16 Eagle Swim Team-MD   2:07.89Y   2:31.76 q      
                  34.72     1:13.74 (39.02)     1:52.18 (38.44)     2:31.76 (39.58)
 15 Rebekah Jung              14 Scarlet Aquatics-NJ  2:31.49    2:31.89 q      
                  36.00     1:15.08 (39.08)     1:53.39 (38.31)     2:31.89 (38.50)
 16 Madeline Domster          17 Star Swimming-NI     2:32.30    2:32.62 q      
                  35.81     1:14.14 (38.33)     1:53.51 (39.37)     2:32.62 (39.11)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Stella Zhang              15 Clifton Park-Hal-AD  2:07.37Y   2:32.79 q      
                  36.25     1:15.23 (38.98)     1:53.86 (38.63)     2:32.79 (38.93)
 18 Ally Frame                17 Clifton Park-Hal-AD  2:02.51Y   2:32.89 q      
                  35.08     1:12.89 (37.81)     1:53.38 (40.49)     2:32.89 (39.51)
 19 Amberlynn Gong            15 Naval Academy Aq-MD  2:11.46Y   2:33.47 q      
                  36.16     1:15.50 (39.34)     1:55.50 (40.00)     2:33.47 (37.97)
 20 Leticia Laynez            15 Cougar Aquatic T-NJ  2:35.05    2:34.18 q      
                  36.92     1:15.81 (38.89)     1:54.81 (39.00)     2:34.18 (39.37)
 21 Mingna Xu                 16 Webster BlueFins-NI  2:05.24Y   2:34.71 q      
                  35.54     1:15.06 (39.52)     1:54.56 (39.50)     2:34.71 (40.15)
 22 Charlotte Hoover          15 Commonwealth Swi-NE  2:07.23Y   2:34.72 q      
                  35.69     1:15.23 (39.54)     1:54.60 (39.37)     2:34.72 (40.12)
 23 Katelyn Spraul            15 Naval Academy Aq-MD  2:07.36Y   2:34.80 q      
                  35.19     1:14.56 (39.37)     1:54.28 (39.72)     2:34.80 (40.52)
 24 Zoey Prezyna              15 Victor Swim Club-NI  2:08.22Y   2:35.78 q      
                  35.78     1:16.38 (40.60)     1:57.03 (40.65)     2:35.78 (38.75)
-------------------------------------------------------------------------
 25 Mary Elsen Reinhart       16 Mount Lebanon Aq-AM  2:35.94    2:35.80        
                  35.79     1:16.17 (40.38)     1:55.95 (39.78)     2:35.80 (39.85)
 26 Audrey Sambrook           16 Executive Swim C-NE  2:36.64    2:35.83        
                  36.32     1:15.91 (39.59)     1:57.18 (41.27)     2:35.83 (38.65)
-------------------------------------------------------------------------
 27 Emily Blake               18 Star Swimming-NI     2:08.15Y   2:35.84        
                  36.39     1:17.00 (40.61)     1:55.84 (38.84)     2:35.84 (40.00)
 28 Margaret Jaeger           14 Naval Academy Aq-MD  2:41.88    2:37.24        
                  37.26     1:17.84 (40.58)     1:58.12 (40.28)     2:37.24 (39.12)
 29 Lauren Castellani         17 Victor Swim Club-NI  2:36.98    2:37.71        
                  35.61     1:15.92 (40.31)     1:56.60 (40.68)     2:37.71 (41.11)
 30 Avery Dollard             15 Cougar Aquatic T-NJ  2:37.58    2:37.77        
                  37.79     1:18.05 (40.26)     1:58.08 (40.03)     2:37.77 (39.69)
 31 Casey Zentz               15 Eagle Swim Team-MD   2:32.95    2:38.57        
                  35.86     1:15.49 (39.63)     1:57.94 (42.45)     2:38.57 (40.63)
 32 Grace Vogt                15 Star Swimming-NI     2:37.83    2:40.49        
                  36.85     1:17.59 (40.74)     1:59.77 (42.18)     2:40.49 (40.72)
 33 Sarah Guerrette           17 Executive Swim C-NE  2:34.07    2:40.82        
                  37.10     1:17.79 (40.69)     2:00.24 (42.45)     2:40.82 (40.58)
 -- Yasemine Safargar         17 Scarlet Aquatics-NJ  2:24.24        DFS        
 -- Natalie Killion           16 Star Swimming-NI     1:59.69Y       DFS        
 
Event 32  Men 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Thomas Hagar        17 Commonwealth Swi-NE  2:05.28    2:02.56         20  
                  28.83       59.77 (30.94)     1:31.45 (31.68)     2:02.56 (31.11)
  2 Eric Lee            16 Scarlet Aquatics-NJ  2:05.54    2:06.99         17  
                  29.80     1:01.55 (31.75)     1:34.30 (32.75)     2:06.99 (32.69)
  3 Ian Hewett          17 Star Swimming-NI     2:08.95    2:08.70         16  
                  29.51     1:01.29 (31.78)     1:34.49 (33.20)     2:08.70 (34.21)
  4 Richard Poplawski   15 Scarlet Aquatics-NJ  2:09.87    2:09.72         15  
                  30.66     1:02.86 (32.20)     1:36.68 (33.82)     2:09.72 (33.04)
  5 Henry Engler        19 Scarlet Aquatics-NJ  2:11.94    2:10.20         14  
                  30.54     1:03.86 (33.32)     1:37.56 (33.70)     2:10.20 (32.64)
  6 Evan Peters         16 Victor Swim Club-NI  2:12.57    2:11.82         13  
                  30.78     1:04.69 (33.91)     1:38.14 (33.45)     2:11.82 (33.68)
  7 Matthew Bendoraiti  17 Scarlet Aquatics-NJ  2:11.26    2:13.86         12  
                  30.48     1:04.21 (33.73)     1:38.65 (34.44)     2:13.86 (35.21)
  8 Adam Kiss           16 Scarlet Aquatics-NJ  2:13.72    2:14.66         11  
                  32.06     1:05.99 (33.93)     1:40.05 (34.06)     2:14.66 (34.61)
Consolation Final
  9 Timothy Johnson     17 Cape Cod Swim Cl-NE  2:14.73    2:10.80          9  
                  31.32     1:04.22 (32.90)     1:37.67 (33.45)     2:10.80 (33.13)
 10 Simon Hu            18 Eagle Swim Team-MD   2:16.98    2:14.83          7  
                  32.22     1:06.37 (34.15)     1:40.84 (34.47)     2:14.83 (33.99)
 11 Joram Kim           17 Scarlet Aquatics-NJ  2:15.42    2:14.93          6  
                  32.19     1:06.00 (33.81)     1:41.17 (35.17)     2:14.93 (33.76)
 12 Evan Briggs         17 Scarlet Aquatics-NJ  2:17.95    2:16.45          5  
                  31.57     1:05.97 (34.40)     1:41.51 (35.54)     2:16.45 (34.94)
 13 Archie Minto        18 Una Ttsc-NI          2:14.08    2:18.01          4  
                  31.98     1:06.31 (34.33)     1:41.81 (35.50)     2:18.01 (36.20)
 14 Evan Allen          16 Executive Swim C-NE  2:18.01    2:18.35          3  
                  32.69     1:07.53 (34.84)     1:43.10 (35.57)     2:18.35 (35.25)
 15 Max Hilzen          15 Scarlet Aquatics-NJ  2:18.59    2:19.02          2  
                  32.13     1:07.66 (35.53)     1:43.59 (35.93)     2:19.02 (35.43)
 16 Vittorio Cappabian  17 Hudson Explorer-LE   2:18.53    2:20.10          1  
                  31.84     1:07.47 (35.63)     1:43.33 (35.86)     2:20.10 (36.77)
C - Final
 17 Roman Tedeschi      15 Star Swimming-NI     2:18.78    2:16.07        
                  32.92     1:08.06 (35.14)     1:42.77 (34.71)     2:16.07 (33.30)
 18 Hugh Harrison       16 Star Swimming-NI     2:18.97    2:16.84        
                  32.46     1:07.62 (35.16)     1:43.47 (35.85)     2:16.84 (33.37)
 19 William Cussimanio  17 Eagle Swim Team-MD   2:18.69    2:17.57        
                  32.17     1:06.44 (34.27)     1:42.40 (35.96)     2:17.57 (35.17)
 20 Alex Gorakine       16 Scarlet Aquatics-NJ  2:20.24    2:18.13        
                  32.95     1:07.35 (34.40)     1:42.89 (35.54)     2:18.13 (35.24)
 21 Dylan Bradsher-Beh  17 Executive Swim C-NE  2:18.72    2:18.95        
                  33.00     1:07.99 (34.99)     1:44.62 (36.63)     2:18.95 (34.33)
 22 Abelardo Cartagena  18 Scarlet Aquatics-NJ  2:20.60    2:19.07        
                  32.11     1:07.75 (35.64)     1:42.94 (35.19)     2:19.07 (36.13)
 23 Max Mislow          16 Eagle Swim Team-MD   2:19.39    2:19.21        
                  33.32     1:08.61 (35.29)     1:43.80 (35.19)     2:19.21 (35.41)
 24 Jude Strittmatter   17 Star Swimming-NI     2:21.27    2:20.73        
                  32.40     1:08.29 (35.89)     1:44.96 (36.67)     2:20.73 (35.77)
 
Event 32  Men 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Thomas Hagar              17 Commonwealth Swi-NE  2:05.19    2:05.28 q      
                  29.27     1:01.04 (31.77)     1:33.71 (32.67)     2:05.28 (31.57)
  2 Eric Lee                  16 Scarlet Aquatics-NJ  2:04.40    2:05.54 q      
                  30.05     1:02.02 (31.97)     1:34.49 (32.47)     2:05.54 (31.05)
  3 Ian Hewett                17 Star Swimming-NI     2:07.04    2:08.95 q      
                  30.27     1:02.71 (32.44)     1:36.20 (33.49)     2:08.95 (32.75)
  4 Richard Poplawski         15 Scarlet Aquatics-NJ  2:06.12    2:09.87 q      
                  30.70     1:02.58 (31.88)     1:36.17 (33.59)     2:09.87 (33.70)
  5 Matthew Bendoraitis       17 Scarlet Aquatics-NJ  2:11.84    2:11.26 q      
                  31.41     1:03.98 (32.57)     1:37.72 (33.74)     2:11.26 (33.54)
  6 Henry Engler              19 Scarlet Aquatics-NJ  2:13.41    2:11.94 q      
                  31.49     1:05.37 (33.88)     1:39.04 (33.67)     2:11.94 (32.90)
  7 Evan Peters               16 Victor Swim Club-NI  2:14.37    2:12.57 q      
                  31.38     1:05.33 (33.95)     1:39.40 (34.07)     2:12.57 (33.17)
  8 Adam Kiss                 16 Scarlet Aquatics-NJ  1:53.88Y   2:13.72 q      
                  31.65     1:06.08 (34.43)     1:39.75 (33.67)     2:13.72 (33.97)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Archie Minto              18 Una Ttsc-NI          1:58.88Y   2:14.08 q      
                  30.74     1:04.00 (33.26)     1:39.06 (35.06)     2:14.08 (35.02)
 10 Timothy Johnson           17 Cape Cod Swim Cl-NE  2:14.67    2:14.73 q      
                  31.44     1:06.29 (34.85)     1:41.20 (34.91)     2:14.73 (33.53)
 11 Lawson Cate               15 Naval Academy Aq-MD  1:55.73Y   2:15.09 q      
                  31.84     1:06.96 (35.12)     1:40.83 (33.87)     2:15.09 (34.26)
 12 Joram Kim                 17 Scarlet Aquatics-NJ  2:11.48    2:15.42 q      
                  31.56     1:05.00 (33.44)     1:40.47 (35.47)     2:15.42 (34.95)
 13 Simon Hu                  18 Eagle Swim Team-MD   1:52.65Y   2:16.98 q      
                  32.29     1:07.18 (34.89)     1:42.41 (35.23)     2:16.98 (34.57)
 14 Evan Briggs               17 Scarlet Aquatics-NJ  1:57.99Y   2:17.95 q      
                  31.85     1:07.04 (35.19)     1:42.44 (35.40)     2:17.95 (35.51)
 15 Evan Allen                16 Executive Swim C-NE  2:18.78    2:18.01 q      
                  33.81     1:09.15 (35.34)     1:44.51 (35.36)     2:18.01 (33.50)
 16 Vittorio Cappabianca      17 Hudson Explorer-LE   1:58.17Y   2:18.53 q      
                  32.67     1:07.89 (35.22)     1:43.74 (35.85)     2:18.53 (34.79)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Max Hilzen                15 Scarlet Aquatics-NJ  1:58.11Y   2:18.59 q      
                  32.84     1:07.58 (34.74)     1:43.53 (35.95)     2:18.59 (35.06)
 18 William Cussimanio        17 Eagle Swim Team-MD   1:53.09Y   2:18.69 q      
                  33.06     1:08.72 (35.66)     1:44.24 (35.52)     2:18.69 (34.45)
 19 Dylan Bradsher-Behra      17 Executive Swim C-NE  1:58.17Y   2:18.72 q      
                  32.31     1:07.81 (35.50)     1:43.61 (35.80)     2:18.72 (35.11)
 20 Roman Tedeschi            15 Star Swimming-NI     1:56.95Y   2:18.78 q      
                  33.51     1:09.78 (36.27)     1:44.93 (35.15)     2:18.78 (33.85)
 21 Hugh Harrison             16 Star Swimming-NI     1:53.60Y   2:18.97 q      
                  33.20     1:09.27 (36.07)     1:44.84 (35.57)     2:18.97 (34.13)
 22 Max Mislow                16 Eagle Swim Team-MD   1:57.65Y   2:19.39 q      
                  32.64     1:08.18 (35.54)     1:43.54 (35.36)     2:19.39 (35.85)
 23 Matthew Woyksnar          17 Star Swimming-NI     1:57.86Y   2:20.17 q      
                  32.49     1:08.54 (36.05)     1:45.12 (36.58)     2:20.17 (35.05)
 24 Alex Gorakine             16 Scarlet Aquatics-NJ  2:01.56Y   2:20.24 q      
                  34.21     1:10.01 (35.80)     1:45.36 (35.35)     2:20.24 (34.88)
-------------------------------------------------------------------------
 25 Abelardo Cartagena        18 Scarlet Aquatics-NJ  1:58.04Y   2:20.60        
                  33.89     1:09.22 (35.33)     1:45.61 (36.39)     2:20.60 (34.99)
 26 Jude Strittmatter         17 Star Swimming-NI     1:56.57Y   2:21.27        
                  32.61     1:09.77 (37.16)     1:46.26 (36.49)     2:21.27 (35.01)
-------------------------------------------------------------------------
 27 Brendan Guiliano          17 Cougar Aquatic T-NJ  1:57.76Y   2:21.32        
                  33.14     1:09.28 (36.14)     1:45.93 (36.65)     2:21.32 (35.39)
 28 Connor Tiffin             16 Eagle Swim Team-MD   1:57.52Y   2:21.38        
                  32.26     1:07.53 (35.27)     1:43.26 (35.73)     2:21.38 (38.12)
 29 Joshua Stegner            18 Star Swimming-NI     1:57.72Y   2:21.52        
                  33.35     1:10.66 (37.31)     1:46.30 (35.64)     2:21.52 (35.22)
 30 Vincent Kim               15 Scarlet Aquatics-NJ  1:58.57Y   2:21.63        
                  33.77     1:10.67 (36.90)     1:45.98 (35.31)     2:21.63 (35.65)
 31 Frankie Prekop            15 Scarlet Aquatics-NJ  1:58.24Y   2:22.38        
                  32.09     1:08.06 (35.97)   2:22.38 (1:14.32)                    
 32 Marshall Adams            17 Town Wreckers Sw-NI  1:58.22Y   2:23.25        
                  33.14     1:09.61 (36.47)     1:46.47 (36.86)     2:23.25 (36.78)
 33 Raghav Cholappadi         18 Cougar Aquatic T-NJ  2:04.83Y   2:24.02        
                  33.19     1:11.56 (38.37)     1:47.74 (36.18)     2:24.02 (36.28)
 34 Gannon Moore              16 Star Swimming-NI     2:01.29Y   2:25.32        
                  34.59     1:11.47 (36.88)     1:49.40 (37.93)     2:25.32 (35.92)
 35 Karl Burghardt            15 Cougar Aquatic T-NJ  2:01.33Y   2:27.12        
                  33.80     1:11.82 (38.02)     1:49.66 (37.84)     2:27.12 (37.46)
 36 Thomas Depalo             17 Seacoast Swimmin-NE  2:14.02Y   2:28.26        
                  35.65     1:13.71 (38.06)     1:52.19 (38.48)     2:28.26 (36.07)
 37 Jacob Runyon              16 Hilton Area Swim-NI  2:08.80Y   2:28.49        
                  35.10     1:13.17 (38.07)     1:51.49 (38.32)     2:28.49 (37.00)
 38 Braeden Emore             17 Eagle Swim Team-MD   2:12.32Y   2:31.96        
                  35.11     1:14.11 (39.00)     1:54.41 (40.30)     2:31.96 (37.55)
 39 Collin Lee                14 Scarlet Aquatics-NJ  2:35.94    2:33.53        
                  35.44     1:13.70 (38.26)     1:54.26 (40.56)     2:33.53 (39.27)
 -- Bradley Watters           16 Seacoast Swimmin-NE  1:56.79Y        DQ        
                  32.87     1:09.31 (36.44)     1:46.81 (37.50)          DQ (35.84)
 -- Roger Zhu                 16 Eagle Swim Team-MD   1:57.06Y        DQ        
                  34.07     1:10.89 (36.82)     1:47.69 (36.80)          DQ (36.93)
 -- Woori Lee                 14 Scarlet Aquatics-NJ  2:15.53        DFS        
 
Event 33  Women 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Natalie Mannion     18 Commonwealth Swi-NE    57.06      56.52         20  
                  27.33       56.52 (29.19)                                        
  2 Mira Keller         16 Star Swimming-NI       59.22      57.47         17  
                  28.13       57.47 (29.34)                                        
  3 Iris Kim            14 Scarlet Aquatics-NJ    58.73      58.16         16  
                  28.56       58.16 (29.60)                                        
  4 Natalie Killion     16 Star Swimming-NI       58.28      58.57         15  
                  28.68       58.57 (29.89)                                        
  5 Casey Zentz         15 Eagle Swim Team-MD   1:00.45      59.67         14  
                  28.55       59.67 (31.12)                                        
  6 Mia Li              18 Eagle Swim Team-MD   1:00.15    1:00.09         13  
                  28.59     1:00.09 (31.50)                                        
  7 Grace Serino        18 Eagle Swim Team-MD   1:00.62    1:00.31         12  
                  28.96     1:00.31 (31.35)                                        
  8 Claire Gorton       16 Webster BlueFins-NI  1:01.30    1:01.26         11  
                  29.32     1:01.26 (31.94)                                        
Consolation Final
  9 Zoey Griffin        16 Star Swimming-NI     1:01.66    1:00.71          9  
                  29.88     1:00.71 (30.83)                                        
 10 Taylor Robey        22 Webster BlueFins-NI  1:01.51    1:00.80          7  
                  29.46     1:00.80 (31.34)                                        
 11 Megan Leyden        18 Executive Swim C-NE  1:02.06    1:00.83          6  
                  29.27     1:00.83 (31.56)                                        
 12 Erin Dehollander    16 Victor Swim Club-NI  1:01.77    1:01.41          5  
                  29.88     1:01.41 (31.53)                                        
 13 Meredith Teague     17 Commonwealth Swi-NE  1:02.39    1:01.60          4  
                  29.06     1:01.60 (32.54)                                        
 14 Anya Rao            16 Commonwealth Swi-NE  1:02.20    1:02.22          3  
                  29.58     1:02.22 (32.64)                                        
 15 Suriyathai Pathamm  17 Victor Swim Club-NI  1:02.38    1:02.34          2  
                  29.87     1:02.34 (32.47)                                        
 16 Kaci Owens          17 Clifton Park-Hal-AD  1:02.50    1:02.67          1  
                  29.47     1:02.67 (33.20)                                        
C - Final
 17 Katheryn Beyer      17 Star Swimming-NI     1:02.60    1:00.79        
                  29.60     1:00.79 (31.19)                                        
 18 Abigail Funk        17 Webster BlueFins-NI  1:02.56    1:01.46        
                  30.15     1:01.46 (31.31)                                        
 19 Morgan Wagner       14 Victor Swim Club-NI  1:02.68    1:01.95        
                  29.98     1:01.95 (31.97)                                        
 20 Zoe Zawodzinski     16 Star Swimming-NI     1:02.69    1:02.13        
                  29.71     1:02.13 (32.42)                                        
 21 Olivia Sheridan     17 Eagle Swim Team-MD   1:03.42    1:02.42        
                  29.91     1:02.42 (32.51)                                        
 22 Taylor Wilson       17 Eagle Swim Team-MD   1:02.74    1:02.59        
                  29.40     1:02.59 (33.19)                                        
 23 Summer McKoy        16 Eagle Swim Team-MD   1:03.43    1:02.90        
                  29.52     1:02.90 (33.38)                                        
 24 Audrey Sambrook     16 Executive Swim C-NE  1:03.45    1:03.92        
                  30.13     1:03.92 (33.79)                                        
 
Event 33  Women 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Natalie Mannion           18 Commonwealth Swi-NE    57.36      57.06 q      
                  27.75       57.06 (29.31)                                        
  2 Natalie Killion           16 Star Swimming-NI       58.27      58.28 q      
                  28.45       58.28 (29.83)                                        
  3 Iris Kim                  14 Scarlet Aquatics-NJ  1:00.05      58.73 q      
                  28.80       58.73 (29.93)                                        
  4 Mira Keller               16 Star Swimming-NI       58.36      59.22 q      
                  29.27       59.22 (29.95)                                        
  5 Mia Li                    18 Eagle Swim Team-MD   1:00.38    1:00.15 q      
                  29.11     1:00.15 (31.04)                                        
  6 Casey Zentz               15 Eagle Swim Team-MD     52.68Y   1:00.45 q      
                  28.70     1:00.45 (31.75)                                        
  7 Grace Serino              18 Eagle Swim Team-MD   1:00.73    1:00.62 q      
                  29.26     1:00.62 (31.36)                                        
  8 Mia Bogulski              17 Town Wreckers Sw-NI  1:00.54    1:00.64 q      
                  29.82     1:00.64 (30.82)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sylvia Roy                15 Mount Lebanon Aq-AM  1:00.26    1:01.11 q      
                  29.75     1:01.11 (31.36)                                        
 10 Claire Gorton             16 Webster BlueFins-NI    52.75Y   1:01.30 q      
                  29.33     1:01.30 (31.97)                                        
 11 Taylor Robey              22 Webster BlueFins-NI  1:00.39    1:01.51 q      
                  29.61     1:01.51 (31.90)                                        
 12 Zoey Griffin              16 Star Swimming-NI     1:00.45    1:01.66 q      
                  30.30     1:01.66 (31.36)                                        
 13 Erin Dehollander          16 Victor Swim Club-NI  1:02.04    1:01.77 q      
                  30.15     1:01.77 (31.62)                                        
 14 Megan Leyden              18 Executive Swim C-NE    59.90    1:02.06 q      
                  29.43     1:02.06 (32.63)                                        
 15 Reagan Gilligan           14 Cougar Aquatic T-NJ  1:04.07    1:02.13 q      
                  29.97     1:02.13 (32.16)                                        
 16 Vivian Roy                16 Mount Lebanon Aq-AM  1:06.08    1:02.18 q      
                  29.99     1:02.18 (32.19)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Anya Rao                  16 Commonwealth Swi-NE  1:02.50    1:02.20 q      
                  29.40     1:02.20 (32.80)                                        
 18 Suriyathai Pathammavong   17 Victor Swim Club-NI  1:03.21    1:02.38 q      
                  30.04     1:02.38 (32.34)                                        
 19 Meredith Teague           17 Commonwealth Swi-NE  1:02.62    1:02.39 q      
                  30.27     1:02.39 (32.12)                                        
 20 Kaci Owens                17 Clifton Park-Hal-AD    53.09Y   1:02.50 q      
                  29.69     1:02.50 (32.81)                                        
 21 Abigail Funk              17 Webster BlueFins-NI    54.07Y   1:02.56 q      
                  30.23     1:02.56 (32.33)                                        
 22 Katheryn Beyer            17 Star Swimming-NI       52.20Y   1:02.60 q      
                  29.88     1:02.60 (32.72)                                        
 23 Morgan Wagner             14 Victor Swim Club-NI  1:01.08    1:02.68 q      
                  30.22     1:02.68 (32.46)                                        
 24 Zoe Zawodzinski           16 Star Swimming-NI     1:01.43    1:02.69 q      
                  30.10     1:02.69 (32.59)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 25 Sadie Goldin              17 Victor Swim Club-NI  1:01.59    1:02.70        
                  30.11     1:02.70 (32.59)                                        
 26 Taylor Wilson             17 Eagle Swim Team-MD   1:01.74    1:02.74        
                  30.19     1:02.74 (32.55)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 27 Alejandra Laynez          16 Cougar Aquatic T-NJ  1:04.53    1:03.02        
                  31.35     1:03.02 (31.67)                                        
 28 Sarah Bernard             17 Commonwealth Swi-NE  1:02.34    1:03.04        
                  30.50     1:03.04 (32.54)                                        
 29 Caroline Murray           16 Cougar Aquatic T-NJ  1:08.25    1:03.20        
                  30.75     1:03.20 (32.45)                                        
 30 Olivia Sheridan           17 Eagle Swim Team-MD   1:04.81    1:03.42        
                  30.80     1:03.42 (32.62)                                        
 31 Summer McKoy              16 Eagle Swim Team-MD   1:04.49    1:03.43        
                  30.46     1:03.43 (32.97)                                        
 32 Audrey Sambrook           16 Executive Swim C-NE  1:01.44    1:03.45        
                  30.13     1:03.45 (33.32)                                        
 33 Raegan O'Brien            15 Uncle Sam Swim T-AD    54.61Y   1:03.47        
                  30.07     1:03.47 (33.40)                                        
 34 Katelyn Spraul            15 Naval Academy Aq-MD  1:01.17    1:03.59        
                  30.16     1:03.59 (33.43)                                        
 35 Lauren Castellani         17 Victor Swim Club-NI  1:04.42    1:03.60        
                  29.60     1:03.60 (34.00)                                        
 36 Madelyn Finch             14 Naval Academy Aq-MD    55.19Y   1:03.78        
                  30.56     1:03.78 (33.22)                                        
 37 Cailey Stockwell          17 Upper Valley Aqu-NE    55.74Y   1:03.79        
                  30.15     1:03.79 (33.64)                                        
 38 Natalie Kassirer          16 Town Wreckers Sw-NI  1:09.05    1:04.01        
                  31.26     1:04.01 (32.75)                                        
 39 Ally Frame                17 Clifton Park-Hal-AD    52.21Y   1:04.25        
                  30.75     1:04.25 (33.50)                                        
 40 Emily Lefrois-Heath       17 Webster BlueFins-NI  1:05.47    1:04.27        
                  30.63     1:04.27 (33.64)                                        
 41 Jessica Humby             18 Star Swimming-NI     1:07.88    1:04.61        
                  31.25     1:04.61 (33.36)                                        
 42 Adrienne Hagins           17 Mount Lebanon Aq-AM  1:05.64    1:04.67        
                  30.55     1:04.67 (34.12)                                        
 43 Isabelle Yoo              15 Scarlet Aquatics-NJ  1:05.21    1:04.89        
                  31.07     1:04.89 (33.82)                                        
 44 Lillian Griffin           16 Eagle Swim Team-MD   1:06.16    1:04.92        
                  31.42     1:04.92 (33.50)                                        
 45 Marley Reese              17 Mount Lebanon Aq-AM    56.30Y   1:05.26        
                  30.70     1:05.26 (34.56)                                        
 46 Paige Wielgus             15 Cape Cod Swim Cl-NE  1:03.42    1:05.32        
                  31.58     1:05.32 (33.74)                                        
 47 Emma Hall                 17 Executive Swim C-NE  1:05.58    1:05.40        
                  30.99     1:05.40 (34.41)                                        
 48 Aspen Gallaudet           15 Naval Academy Aq-MD    52.88Y   1:05.56        
                  31.49     1:05.56 (34.07)                                        
 49 Zoey Prezyna              15 Victor Swim Club-NI  1:05.80    1:05.83        
                  31.65     1:05.83 (34.18)                                        
 50 Carly Yeagle              17 Eagle Swim Team-MD   1:03.14    1:06.20        
                  31.33     1:06.20 (34.87)                                        
 51 Mary Elsen Reinhart       16 Mount Lebanon Aq-AM  1:06.94    1:06.21        
                  31.56     1:06.21 (34.65)                                        
 52 Grace Vogt                15 Star Swimming-NI     1:05.53    1:06.33        
                  31.37     1:06.33 (34.96)                                        
 53 Addison Ebol              14 Executive Swim C-NE    59.77Y   1:07.01        
                  32.07     1:07.01 (34.94)                                        
 54 Madelyn Raguindin         13 Scarlet Aquatics-NJ  1:10.09    1:08.25        
                  32.97     1:08.25 (35.28)                                        
 55 Stephanie Kim             12 Scarlet Aquatics-NJ  1:09.69    1:09.07        
                  32.62     1:09.07 (36.45)                                        
 56 Lily Foung                17 Cougar Aquatic T-NJ  1:10.83    1:09.23        
                  32.93     1:09.23 (36.30)                                        
 57 Hannah Chan               18 Eagle Swim Team-MD   1:09.20    1:09.89        
                  32.43     1:09.89 (37.46)                                        
 -- Mingna Xu                 16 Webster BlueFins-NI    52.16Y        DQ        
                  30.42          DQ (33.61)                                        
 -- Morgan Moniz              17 Cape Cod Swim Cl-NE  1:01.47        DFS        
 -- Jada Green                15 Commonwealth Swi-NE    56.03Y       DFS        
 -- Ayanna Fulga              17 Commonwealth Swi-NE  1:03.83        DFS        
 -- Eliza Brown               18 Commonwealth Swi-NE  1:02.96        DFS        
 -- Daniela Karnaugh          16 Scarlet Aquatics-NJ  1:02.44        DFS        
 -- Madeline Domster          17 Star Swimming-NI     1:02.48        DFS        
 -- Cora Zuwallack            17 Cape Cod Swim Cl-NE    53.87Y       DFS        
 
Event 34  Men 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Daniel Diehl        16 YMCA of Cumberla-MD    50.11      49.71         20  
                  23.70       49.71 (26.01)                                        
  2 Aidan Kelly         17 Cape Cod Swim Cl-NE    53.08      53.05         17  
                  25.30       53.05 (27.75)                                        
  3 Charles Matthews    21 Mercury Swimming-NI    54.39      53.58         16  
                  25.46       53.58 (28.12)                                        
  4 Alec Wahl           23 Webster BlueFins-NI    54.82      54.12         15  
                  26.12       54.12 (28.00)                                        
  5 Anderson McEnaney   14 Edge Swim Club-NE      54.20      54.23         14  
                  25.16       54.23 (29.07)                                        
  6 Jacob Runyon        16 Hilton Area Swim-NI    54.49      54.68         13  
                  25.83       54.68 (28.85)                                        
  7 Hubert Huang        17 Commonwealth Swi-NE    55.05      54.79         12  
                  26.29       54.79 (28.50)                                        
  8 Miles Maille        18 Scarlet Aquatics-NJ    54.83      54.84         11  
                  25.64       54.84 (29.20)                                        
Consolation Final
  9 Sean Bailey         16 Executive Swim C-NE    55.50      54.95          9  
                  26.26       54.95 (28.69)                                        
 10 Ryan Li             15 Eagle Swim Team-MD     55.33      55.13          6.5
                  27.24       55.13 (27.89)                                        
 10 Peter Peyser        14 Star Swimming-NI       55.30      55.13          6.5
                  26.61       55.13 (28.52)                                        
 12 Matthew Woyksnar    17 Star Swimming-NI       55.46      55.14          5  
                  26.75       55.14 (28.39)                                        
 13 Jameson McEnaney    16 Edge Swim Club-NE      55.56      55.78          4  
                  26.55       55.78 (29.23)                                        
 14 Kamden Keyes        16 Victor Swim Club-NI    55.58      55.85          3  
                  26.74       55.85 (29.11)                                        
 15 Dean Serino         16 Eagle Swim Team-MD     55.79      55.95          2  
                  27.20       55.95 (28.75)                                        
 16 Preston Amos        17 Commonwealth Swi-NE    55.58      56.18          1  
                  26.61       56.18 (29.57)                                        
C - Final
 17 Simon Hu            18 Eagle Swim Team-MD     55.96      55.08        
                  26.74       55.08 (28.34)                                        
 18 Leon Liu            17 Berkeley Aquatic-NJ    56.03      55.53        
                  27.12       55.53 (28.41)                                        
 19 Andrew Chen         15 Eagle Swim Team-MD     56.08      55.55        
                  27.13       55.55 (28.42)                                        
 20 Frankie Prekop      15 Scarlet Aquatics-NJ    56.29      56.12        
                  27.47       56.12 (28.65)                                        
 21 Anthony Huang       17 Executive Swim C-NE    56.18      56.37        
                  27.71       56.37 (28.66)                                        
 22 Ali Elmasry         18 Scarlet Aquatics-NJ    56.27      57.09        
                  27.04       57.09 (30.05)                                        
 23 Roger Zhu           16 Eagle Swim Team-MD     57.01      57.15        
                  27.96       57.15 (29.19)                                        
 24 Keegan Wooding      17 Victor Swim Club-NI    56.99      57.80        
                  27.75       57.80 (30.05)                                        
 
Event 34  Men 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Daniel Diehl              16 YMCA of Cumberla-MD    50.65      50.11 q      
                  24.37       50.11 (25.74)                                        
  2 Lucas Lane                17 Hudson Explorer-LE     53.42      52.58 q      
                  25.60       52.58 (26.98)                                        
  3 Aidan Kelly               17 Cape Cod Swim Cl-NE    46.50Y     53.08 q      
                  25.09       53.08 (27.99)                                        
  4 Anderson McEnaney         14 Edge Swim Club-NE      53.55      54.20 q      
                  25.34       54.20 (28.86)                                        
  5 Charles Matthews          21 Mercury Swimming-NI    53.76      54.39 q      
                  25.86       54.39 (28.53)                                        
  6 Jacob Runyon              16 Hilton Area Swim-NI    48.41Y     54.49 q      
                  25.99       54.49 (28.50)                                        
  7 Alec Wahl                 23 Webster BlueFins-NI    54.74      54.82 q      
                  26.35       54.82 (28.47)                                        
  8 Miles Maille              18 Scarlet Aquatics-NJ    53.51      54.83 q      
                  25.95       54.83 (28.88)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kevin Whitworth           18 Cougar Aquatic T-NJ    53.58      55.01 q      
                  26.80       55.01 (28.21)                                        
 10 Hubert Huang              17 Commonwealth Swi-NE    55.19      55.05 q      
                  26.33       55.05 (28.72)                                        
 11 Peter Peyser              14 Star Swimming-NI       48.00Y     55.30 q      
                  26.65       55.30 (28.65)                                        
 12 Ryan Li                   15 Eagle Swim Team-MD     47.94Y     55.33 q      
                  26.70       55.33 (28.63)                                        
 13 Matthew Woyksnar          17 Star Swimming-NI       55.51      55.46 q      
                  26.74       55.46 (28.72)                                        
 14 Sean Bailey               16 Executive Swim C-NE    56.43      55.50 q      
                  26.82       55.50 (28.68)                                        
 15 Timothy Brooks            17 Cardinal & Gold-MD     47.19Y     55.52 q      
                  26.45       55.52 (29.07)                                        
 16 Jameson McEnaney          16 Edge Swim Club-NE      57.25      55.56 q      
                  26.29       55.56 (29.27)                                        
 16 David Slowinski           16 Cougar Aquatic T-NJ    56.33      55.56 q      
                  27.00       55.56 (28.56)                                        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 18 Preston Amos              17 Commonwealth Swi-NE    55.55      55.58 q      
                  26.26       55.58 (29.32)                                        
 18 Kamden Keyes              16 Victor Swim Club-NI    57.96      55.58 q      
                  27.67       55.58 (27.91)                                        
 20 Dean Serino               16 Eagle Swim Team-MD     57.63      55.79 q      
                  27.31       55.79 (28.48)                                        
 21 Shawn Parkhurst           30 Mexico Tiger Sha-NI    49.64Y     55.84 q      
                  27.40       55.84 (28.44)                                        
 22 Simon Hu                  18 Eagle Swim Team-MD     54.41      55.96 q      
                  26.99       55.96 (28.97)                                        
 23 Jaxon Bruzgul             16 Town Wreckers Sw-NI    55.15      56.03 q      
                  26.76       56.03 (29.27)                                        
 23 Leon Liu                  17 Berkeley Aquatic-NJ    56.14      56.03 q      
                  26.96       56.03 (29.07)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 25 Andrew Chen               15 Eagle Swim Team-MD     47.71Y     56.08        
                  26.77       56.08 (29.31)                                        
 26 Anthony Huang             17 Executive Swim C-NE    56.60      56.18        
                  27.82       56.18 (28.36)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 27 Ali Elmasry               18 Scarlet Aquatics-NJ    56.50      56.27        
                  26.84       56.27 (29.43)                                        
 28 Frankie Prekop            15 Scarlet Aquatics-NJ    49.11Y     56.29        
                  27.82       56.29 (28.47)                                        
 29 Blake Alford              18 Unattached-CT          55.35      56.40        
                  27.34       56.40 (29.06)                                        
 30 Lucas Golembiewski        15 Pack Swim Team o-NI    48.19Y     56.43        
                  26.87       56.43 (29.56)                                        
 31 Raymond Whittaker         17 Commonwealth Swi-NE    47.94Y     56.66        
                  26.85       56.66 (29.81)                                        
 31 Palmer Bice               15 Naval Academy Aq-MD    56.32      56.66        
                  26.92       56.66 (29.74)                                        
 33 Chase Dustevich           17 Mount Lebanon Aq-AM    48.23Y     56.78        
                  26.97       56.78 (29.81)                                        
 33 Justin Enser              16 Hilton Area Swim-NI    47.16Y     56.78        
                  27.23       56.78 (29.55)                                        
 35 Ethan Olivo               18 ANA-NE                 57.04      56.82        
                  27.42       56.82 (29.40)                                        
 36 Keegan Wooding            17 Victor Swim Club-NI    59.23      56.99        
                  27.79       56.99 (29.20)                                        
 37 Roger Zhu                 16 Eagle Swim Team-MD     57.05      57.01        
                  28.15       57.01 (28.86)                                        
 38 Aaron Gasiewicz           16 Star Swimming-NI       55.49      57.12        
                  26.91       57.12 (30.21)                                        
 39 Braeden Emore             17 Eagle Swim Team-MD     48.16Y     57.13        
                  27.28       57.13 (29.85)                                        
 40 Timothy Fan               15 Pack Swim Team o-NI    48.44Y     57.15        
                  27.33       57.15 (29.82)                                        
 41 Dawson Milligan           15 Cape Cod Swim Cl-NE    48.94Y     57.31        
                  27.77       57.31 (29.54)                                        
 42 Marwan Kashkoush          17 Berkeley Aquatic-NJ    56.95      57.37        
                  27.55       57.37 (29.82)                                        
 43 Samuel Reynoso Williams   17 Commonwealth Swi-NE    57.56      57.41        
                  27.81       57.41 (29.60)                                        
 44 Davis Bonebrake           18 Commonwealth Swi-NE    54.79      57.49        
                  27.64       57.49 (29.85)                                        
 45 Aryan Kapoor              16 Cougar Aquatic T-NJ    57.23      57.50        
                  27.34       57.50 (30.16)                                        
 46 Holden Skidmore           15 Eagle Swim Team-MD   1:00.30      57.59        
                  27.28       57.59 (30.31)                                        
 47 Tristan Tosoni            16 Naval Academy Aq-MD    49.89Y     57.61        
                  28.08       57.61 (29.53)                                        
 48 Jack Chapman              17 Victor Swim Club-NI    58.70      57.74        
                  28.16       57.74 (29.58)                                        
 49 Owen Mahoney              15 Naval Academy Aq-MD    57.26      57.85        
                  27.71       57.85 (30.14)                                        
 50 Aidan Losito              17 Star Swimming-NI       57.58      57.91        
                  27.44       57.91 (30.47)                                        
 51 William Urian             17 Cardinal & Gold-MD   1:02.07      58.07        
                  27.90       58.07 (30.17)                                        
 52 Casey Taylor              17 Hamburg Swim Clu-NI    48.65Y     58.20        
                  27.33       58.20 (30.87)                                        
 53 William Cussimanio        17 Eagle Swim Team-MD     48.36Y     58.31        
                  27.51       58.31 (30.80)                                        
 54 Gannon Moore              16 Star Swimming-NI       50.23Y     58.32        
                  28.66       58.32 (29.66)                                        
 55 Evan Briggs               17 Scarlet Aquatics-NJ    49.58Y     58.34        
                  27.88       58.34 (30.46)                                        
 56 Owen Bartel               15 Eagle Swim Team-MD     57.27      58.35        
                  27.26       58.35 (31.09)                                        
 57 Jacob Burton              17 Mount Lebanon Aq-AM  1:02.76      58.47        
                  28.27       58.47 (30.20)                                        
 58 Nathan Eaton              16 Star Swimming-NI       58.85      58.52        
                  28.25       58.52 (30.27)                                        
 59 Matthew Bendoraitis       17 Scarlet Aquatics-NJ    56.99      58.71        
                  28.70       58.71 (30.01)                                        
 60 Alex Gorakine             16 Scarlet Aquatics-NJ    58.54      58.84        
                  28.61       58.84 (30.23)                                        
 61 Henry Engler              19 Scarlet Aquatics-NJ    56.98      59.09        
                  27.84       59.09 (31.25)                                        
 62 Dylan Bradsher-Behra      17 Executive Swim C-NE    59.23      59.10        
                  27.70       59.10 (31.40)                                        
 63 Michael Ekert             17 Berkeley Aquatic-NJ    57.74      59.23        
                  28.81       59.23 (30.42)                                        
 64 Christian Jerome          13 Uncle Sam Swim T-AD    59.61      59.25        
                  28.39       59.25 (30.86)                                        
 65 Liam Clark                14 Town Wreckers Sw-NI  1:03.03      59.28        
                  28.56       59.28 (30.72)                                        
 66 Karl Burghardt            15 Cougar Aquatic T-NJ  1:01.08      59.36        
                  29.01       59.36 (30.35)                                        
 67 Andrew Nathe              15 Cape Cod Swim Cl-NE  1:04.02      59.66        
                  28.58       59.66 (31.08)                                        
 67 Henry Boccone Schuur      17 Commonwealth Swi-NE  1:01.78      59.66        
                  27.95       59.66 (31.71)                                        
 69 Patrick Gorman            15 Naval Academy Aq-MD  1:01.93      59.76        
                  28.37       59.76 (31.39)                                        
 70 Noam Berkovsky            15 Scarlet Aquatics-NJ  1:00.93    1:00.09        
                  28.55     1:00.09 (31.54)                                        
 71 Marshall Adams            17 Town Wreckers Sw-NI  1:01.62    1:00.33        
                  28.88     1:00.33 (31.45)                                        
 72 Jayden Bruzgul            14 Town Wreckers Sw-NI  1:06.39    1:00.47        
                  28.50     1:00.47 (31.97)                                        
 73 Kyler Alcebar             17 Scarlet Aquatics-NJ    51.72Y   1:01.37        
                  29.90     1:01.37 (31.47)                                        
 74 Joshua McDonald           16 Executive Swim C-NE  1:00.31    1:01.66        
                  28.86     1:01.66 (32.80)                                        
 75 Thomas Depalo             17 Seacoast Swimmin-NE  1:08.40    1:01.86        
                  29.49     1:01.86 (32.37)                                        
 76 Tyler Warner              17 Mexico Tiger Sha-NI    51.50Y   1:01.89        
                  29.21     1:01.89 (32.68)                                        
 77 Christian Connell         17 Mount Lebanon Aq-AM    53.84Y   1:02.62        
                  29.53     1:02.62 (33.09)                                        
 -- Timothy Lee               14 Scarlet Aquatics-NJ    55.35         DQ        
                  26.72          DQ (28.63)                                        
 -- Joseph Parkhurst          16 Mercury Swimming-NI    48.46Y       DFS        
 
Event 35  Women 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Eliza Brown         18 Commonwealth Swi-NE  2:19.97    2:19.09         20  
                  30.26     1:05.49 (35.23)     1:45.71 (40.22)     2:19.09 (33.38)
  2 Chloe Kim           14 Scarlet Aquatics-NJ  2:20.94    2:20.79         17  
                  30.64     1:06.01 (35.37)     1:48.86 (42.85)     2:20.79 (31.93)
  3 Elle Noecker        15 Town Wreckers Sw-NI  2:22.47    2:21.15         16  
                  30.83     1:06.12 (35.29)     1:48.73 (42.61)     2:21.15 (32.42)
  4 Dana Li             16 Commonwealth Swi-NE  2:23.97    2:23.02         15  
                  30.96     1:09.04 (38.08)     1:50.70 (41.66)     2:23.02 (32.32)
  5 Kate Hurst          16 Scarlet Aquatics-NJ  2:21.61    2:24.26         14  
                  31.38     1:08.85 (37.47)     1:52.26 (43.41)     2:24.26 (32.00)
  6 Yasemine Safargar   17 Scarlet Aquatics-NJ  2:24.68    2:25.24         13  
                  32.03     1:08.30 (36.27)     1:51.59 (43.29)     2:25.24 (33.65)
  7 Daniela Karnaugh    16 Scarlet Aquatics-NJ  2:28.81    2:27.71         12  
                  32.15     1:12.95 (40.80)     1:53.53 (40.58)     2:27.71 (34.18)
  8 Ella Guilfoil       17 Victor Swim Club-NI  2:29.66    2:28.18         11  
                  32.16     1:09.34 (37.18)     1:53.41 (44.07)     2:28.18 (34.77)
Consolation Final
  9 Victoria Novinskiy  17 Executive Swim C-NE  2:32.17    2:28.12          9  
                  31.40     1:08.78 (37.38)     1:54.63 (45.85)     2:28.12 (33.49)
 10 Emily Kim           16 Scarlet Aquatics-NJ  2:31.65    2:28.93          7  
                  32.02     1:10.74 (38.72)     1:55.64 (44.90)     2:28.93 (33.29)
 11 Sarah Bernard       17 Commonwealth Swi-NE  2:32.29    2:29.04          6  
                  32.34     1:13.41 (41.07)     1:55.41 (42.00)     2:29.04 (33.63)
 12 Charlotte Hoover    15 Commonwealth Swi-NE  2:31.76    2:30.34          5  
                  32.81     1:10.70 (37.89)     1:53.79 (43.09)     2:30.34 (36.55)
 13 Erin Dehollander    16 Victor Swim Club-NI  2:30.92    2:30.36          4  
                  33.01     1:12.31 (39.30)     1:57.08 (44.77)     2:30.36 (33.28)
 14 Rebekah Jung        14 Scarlet Aquatics-NJ  2:32.52    2:31.68          3  
                  32.99     1:13.21 (40.22)     1:57.54 (44.33)     2:31.68 (34.14)
 15 Isabelle Yoo        15 Scarlet Aquatics-NJ  2:32.84    2:32.40          2  
                  31.38     1:11.39 (40.01)     1:55.39 (44.00)     2:32.40 (37.01)
 16 Jillian Hawkins     15 Eagle Swim Team-MD   2:32.88    2:34.55          1  
                  31.44     1:12.88 (41.44)     1:59.08 (46.20)     2:34.55 (35.47)
C - Final
 17 Lauren Muller       14 Scarlet Aquatics-NJ  2:33.88    2:29.87        
                  33.17     1:14.26 (41.09)     1:56.53 (42.27)     2:29.87 (33.34)
 18 Cailey Stockwell    17 Upper Valley Aqu-NE  2:33.67    2:30.21        
                  32.48     1:11.66 (39.18)     1:54.32 (42.66)     2:30.21 (35.89)
 19 Lily Barisonek      17 Berkeley Aquatic-NJ  2:35.09    2:32.86        
                  31.56     1:12.99 (41.43)     1:56.80 (43.81)     2:32.86 (36.06)
 20 Carly Yeagle        17 Eagle Swim Team-MD   2:34.27    2:33.25        
                  32.62     1:14.37 (41.75)     1:57.34 (42.97)     2:33.25 (35.91)
 21 Madeline Domster    17 Star Swimming-NI     2:34.47    2:34.11        
                  34.24     1:13.60 (39.36)     1:59.19 (45.59)     2:34.11 (34.92)
 22 Meredith Teague     17 Commonwealth Swi-NE  2:34.15    2:35.35        
                  33.03     1:12.34 (39.31)     2:00.74 (48.40)     2:35.35 (34.61)
 23 Kathleen Turano     14 Scarlet Aquatics-NJ  2:33.05    2:36.16        
                  35.13     1:15.07 (39.94)     2:02.23 (47.16)     2:36.16 (33.93)
 24 Casey Zentz         15 Eagle Swim Team-MD   2:36.17    2:39.24        
                  34.50     1:16.38 (41.88)     2:04.41 (48.03)     2:39.24 (34.83)
 
Event 35  Women 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Eliza Brown               18 Commonwealth Swi-NE  2:19.07    2:19.97 q      
                  30.30     1:06.50 (36.20)     1:46.89 (40.39)     2:19.97 (33.08)
  2 Chloe Kim                 14 Scarlet Aquatics-NJ  2:21.46    2:20.94 q      
                                1:06.27 ( )     1:49.36 (43.09)     2:20.94 (31.58)
  3 Kate Hurst                16 Scarlet Aquatics-NJ  2:24.76    2:21.61 q      
                  31.88     1:08.51 (36.63)     1:50.70 (42.19)     2:21.61 (30.91)
  4 Elle Noecker              15 Town Wreckers Sw-NI  2:23.81    2:22.47 q      
                  31.75     1:07.83 (36.08)     1:49.27 (41.44)     2:22.47 (33.20)
  5 Dana Li                   16 Commonwealth Swi-NE  2:02.46Y   2:23.97 q      
                  31.46     1:09.13 (37.67)     1:51.23 (42.10)     2:23.97 (32.74)
  6 Yasemine Safargar         17 Scarlet Aquatics-NJ  2:21.86    2:24.68 q      
                  32.03     1:07.65 (35.62)     1:51.43 (43.78)     2:24.68 (33.25)
  7 Alexa Von Holtz           16 Mexico Tiger Sha-NI  2:25.94    2:27.76 q      
                  31.57     1:09.34 (37.77)     1:54.69 (45.35)     2:27.76 (33.07)
  8 Daniela Karnaugh          16 Scarlet Aquatics-NJ  2:32.35    2:28.81 q      
                  33.16     1:13.27 (40.11)     1:54.45 (41.18)     2:28.81 (34.36)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ella Guilfoil             17 Victor Swim Club-NI  2:05.73Y   2:29.66 q      
                  32.65     1:09.53 (36.88)     1:55.51 (45.98)     2:29.66 (34.15)
 10 Erin Dehollander          16 Victor Swim Club-NI  2:05.48Y   2:30.92 q      
                  33.27     1:12.63 (39.36)     1:57.32 (44.69)     2:30.92 (33.60)
 11 Emily Kim                 16 Scarlet Aquatics-NJ  2:29.79    2:31.65 q      
                  31.98     1:12.30 (40.32)     1:56.62 (44.32)     2:31.65 (35.03)
 12 Charlotte Hoover          15 Commonwealth Swi-NE  2:08.77Y   2:31.76 q      
                  33.07     1:12.76 (39.69)     1:55.12 (42.36)     2:31.76 (36.64)
 13 Victoria Novinskiy        17 Executive Swim C-NE  2:35.71    2:32.17 q      
                  31.55     1:10.04 (38.49)     1:57.03 (46.99)     2:32.17 (35.14)
 14 Sarah Bernard             17 Commonwealth Swi-NE  2:27.27    2:32.29 q      
                  33.02     1:14.91 (41.89)     1:58.13 (43.22)     2:32.29 (34.16)
 15 Rebekah Jung              14 Scarlet Aquatics-NJ  2:31.41    2:32.52 q      
                  33.09     1:13.22 (40.13)     1:57.97 (44.75)     2:32.52 (34.55)
 16 Leticia Laynez            15 Cougar Aquatic T-NJ  2:35.55    2:32.72 q      
                  34.14     1:13.62 (39.48)     1:58.74 (45.12)     2:32.72 (33.98)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Reagan Gilligan           14 Cougar Aquatic T-NJ  2:44.44    2:32.77 q      
                  33.07     1:13.10 (40.03)     1:57.96 (44.86)     2:32.77 (34.81)
 18 Kendall Gilbert           16 Clifton Park-Hal-AD  2:16.11Y   2:32.79 q      
                  33.80     1:15.63 (41.83)     1:57.95 (42.32)     2:32.79 (34.84)
 19 Isabelle Yoo              15 Scarlet Aquatics-NJ  2:35.55    2:32.84 q      
                  32.21     1:12.05 (39.84)     1:56.03 (43.98)     2:32.84 (36.81)
 20 Jillian Hawkins           15 Eagle Swim Team-MD   2:29.39    2:32.88 q      
                  30.58     1:11.76 (41.18)     1:57.79 (46.03)     2:32.88 (35.09)
 21 Kathleen Turano           14 Scarlet Aquatics-NJ  2:39.88    2:33.05 q      
                  34.84     1:14.27 (39.43)     2:00.10 (45.83)     2:33.05 (32.95)
 22 Cailey Stockwell          17 Upper Valley Aqu-NE  2:32.57    2:33.67 q      
                  33.51     1:14.89 (41.38)     1:56.42 (41.53)     2:33.67 (37.25)
 23 Lauren Muller             14 Scarlet Aquatics-NJ  2:34.47    2:33.88 q      
                  34.51     1:16.31 (41.80)     2:00.30 (43.99)     2:33.88 (33.58)
 24 Meredith Teague           17 Commonwealth Swi-NE  2:07.92Y   2:34.15 q      
                  32.83     1:11.62 (38.79)     1:59.72 (48.10)     2:34.15 (34.43)
-------------------------------------------------------------------------
 25 Carly Yeagle              17 Eagle Swim Team-MD   2:32.96    2:34.27        
                  34.29     1:15.32 (41.03)     1:58.98 (43.66)     2:34.27 (35.29)
 26 Madeline Domster          17 Star Swimming-NI     2:34.53    2:34.47        
                  34.40     1:13.40 (39.00)     1:59.29 (45.89)     2:34.47 (35.18)
-------------------------------------------------------------------------
 27 Natalie Kassirer          16 Town Wreckers Sw-NI  2:08.60Y   2:34.48        
                  33.51     1:15.92 (42.41)     1:58.00 (42.08)     2:34.48 (36.48)
 28 Madelyn Finch             14 Naval Academy Aq-MD  2:12.06Y   2:34.67        
                  34.38     1:15.97 (41.59)     1:59.43 (43.46)     2:34.67 (35.24)
 29 Amberlynn Gong            15 Naval Academy Aq-MD  2:11.94Y   2:35.09        
                  33.35     1:14.48 (41.13)     1:59.06 (44.58)     2:35.09 (36.03)
 29 Lily Barisonek            17 Berkeley Aquatic-NJ  2:30.62    2:35.09        
                  32.46     1:14.17 (41.71)     1:58.73 (44.56)     2:35.09 (36.36)
 31 Sophia Gao                13 Clifton Park-Hal-AD  2:34.52    2:35.99        
                  33.73     1:16.45 (42.72)     1:59.88 (43.43)     2:35.99 (36.11)
 32 Casey Zentz               15 Eagle Swim Team-MD   2:35.96    2:36.17        
                  33.63     1:13.14 (39.51)     2:02.52 (49.38)     2:36.17 (33.65)
 33 Lillian Griffin           16 Eagle Swim Team-MD   2:41.08    2:36.25        
                  31.61     1:13.56 (41.95)     2:00.70 (47.14)     2:36.25 (35.55)
 34 Marley Reese              17 Mount Lebanon Aq-AM  2:10.86Y   2:36.36        
                  34.33     1:16.36 (42.03)     2:00.27 (43.91)     2:36.36 (36.09)
 35 Annaliese Moylan          15 Edge Swim Club-NE    2:39.11    2:36.64        
                  33.41     1:14.16 (40.75)     2:02.95 (48.79)     2:36.64 (33.69)
 36 Suriyathai Pathammavong   17 Victor Swim Club-NI  2:34.21    2:36.74        
                  34.34     1:14.90 (40.56)     2:00.33 (45.43)     2:36.74 (36.41)
 37 Jada Green                15 Commonwealth Swi-NE  2:10.28Y   2:36.82        
                  32.89     1:12.96 (40.07)     1:59.31 (46.35)     2:36.82 (37.51)
 38 Emily Blake               18 Star Swimming-NI     2:09.67Y   2:36.91        
                  33.30     1:14.50 (41.20)     2:01.50 (47.00)     2:36.91 (35.41)
 39 Mia Bogulski              17 Town Wreckers Sw-NI  2:12.37Y   2:37.41        
                  32.65     1:16.08 (43.43)     2:04.41 (48.33)     2:37.41 (33.00)
 40 Ayanna Fulga              17 Commonwealth Swi-NE  2:43.95S   2:38.01        
                  32.58     1:16.11 (43.53)     2:02.99 (46.88)     2:38.01 (35.02)
 41 Jessica Drozdowski        17 Town Wreckers Sw-NI  2:11.62Y   2:38.30        
                  31.99     1:15.95 (43.96)     2:01.03 (45.08)     2:38.30 (37.27)
 42 Adrienne Hagins           17 Mount Lebanon Aq-AM  2:38.15    2:38.38        
                  32.18     1:15.58 (43.40)     2:02.37 (46.79)     2:38.38 (36.01)
 43 Ella Lepis                15 Cougar Aquatic T-NJ  2:20.35Y   2:38.55        
                  35.19     1:15.50 (40.31)     2:02.89 (47.39)     2:38.55 (35.66)
 44 Anya Rao                  16 Commonwealth Swi-NE  2:36.55    2:39.04        
                  32.55     1:12.68 (40.13)     2:03.32 (50.64)     2:39.04 (35.72)
 45 Emily Lefrois-Heath       17 Webster BlueFins-NI  2:09.91Y   2:39.21        
                  32.69     1:14.54 (41.85)     2:02.07 (47.53)     2:39.21 (37.14)
 46 Olivia Sheridan           17 Eagle Swim Team-MD   2:43.11    2:39.88        
                  34.15     1:17.12 (42.97)     2:03.37 (46.25)     2:39.88 (36.51)
 47 Meredith Lubelczyk        15 Executive Swim C-NE  2:37.29    2:40.12        
                  34.24     1:16.67 (42.43)     2:02.85 (46.18)     2:40.12 (37.27)
 48 Hannah Chan               18 Eagle Swim Team-MD   2:38.20    2:40.84        
                  36.00     1:19.36 (43.36)     2:01.90 (42.54)     2:40.84 (38.94)
 49 Mary Elsen Reinhart       16 Mount Lebanon Aq-AM  2:47.16    2:41.76        
                  34.44     1:14.72 (40.28)     2:04.73 (50.01)     2:41.76 (37.03)
 50 Addison Ebol              14 Executive Swim C-NE  2:48.54    2:42.26        
                  33.68     1:17.55 (43.87)     2:03.83 (46.28)     2:42.26 (38.43)
 51 Lily Foung                17 Cougar Aquatic T-NJ  2:40.81    2:42.41        
                  37.66     1:21.47 (43.81)     2:05.01 (43.54)     2:42.41 (37.40)
 52 Sarah Guerrette           17 Executive Swim C-NE  2:33.30    2:42.87        
                  32.57     1:16.48 (43.91)     2:04.95 (48.47)     2:42.87 (37.92)
 53 Margaret Jaeger           14 Naval Academy Aq-MD  2:44.21    2:43.27        
                  36.18     1:18.68 (42.50)     2:05.23 (46.55)     2:43.27 (38.04)
 54 Zoe Zawodzinski           16 Star Swimming-NI     2:48.37    2:43.42        
                  33.10     1:16.02 (42.92)     2:06.39 (50.37)     2:43.42 (37.03)
 55 Madelyn Raguindin         13 Scarlet Aquatics-NJ  2:50.52    2:44.90        
                  37.26     1:21.99 (44.73)     2:07.41 (45.42)     2:44.90 (37.49)
 56 Lauren Castellani         17 Victor Swim Club-NI  2:49.96    2:46.29        
                  36.05     1:16.47 (40.42)     2:08.35 (51.88)     2:46.29 (37.94)
 57 Stephanie Kim             12 Scarlet Aquatics-NJ  2:46.90    2:46.79        
                  37.57     1:21.99 (44.42)     2:07.85 (45.86)     2:46.79 (38.94)
 58 Claire Gorton             16 Webster BlueFins-NI  2:20.82Y   2:46.99        
                  33.78     1:16.66 (42.88)     2:09.84 (53.18)     2:46.99 (37.15)
 59 Aspen Gallaudet           15 Naval Academy Aq-MD  2:37.56    2:50.08        
                  34.72     1:21.38 (46.66)     2:12.18 (50.80)     2:50.08 (37.90)
 -- Kayla Rodriguez           15 Scarlet Aquatics-NJ  2:09.75Y        DQ        
                  32.78     1:13.13 (40.35)     1:56.67 (43.54)          DQ (36.15)
 
Event 36  Men 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Eric Lee            16 Scarlet Aquatics-NJ  2:08.61    2:07.37         20  
                  28.58     1:01.71 (33.13)     1:39.16 (37.45)     2:07.37 (28.21)
  2 Raymond Whittaker   17 Commonwealth Swi-NE  2:12.36    2:08.77         17  
                  27.92     1:03.44 (35.52)     1:38.66 (35.22)     2:08.77 (30.11)
  3 Archie Minto        18 Una Ttsc-NI          2:12.18    2:09.19         16  
                  27.55     1:00.14 (32.59)     1:40.38 (40.24)     2:09.19 (28.81)
  4 Richard Poplawski   15 Scarlet Aquatics-NJ  2:10.70    2:10.36         15  
                  28.37     1:02.21 (33.84)     1:41.65 (39.44)     2:10.36 (28.71)
  5 Steven Bendoraitis  17 Scarlet Aquatics-NJ  2:12.74    2:12.11         14  
                  28.05     1:02.44 (34.39)     1:42.53 (40.09)     2:12.11 (29.58)
  6 Justin Nowicki      16 Victor Swim Club-NI  2:14.91    2:15.13         13  
                  28.97     1:04.32 (35.35)     1:45.52 (41.20)     2:15.13 (29.61)
  7 Ali Elmasry         18 Scarlet Aquatics-NJ  2:14.29    2:17.90         12  
                  28.26     1:05.81 (37.55)     1:43.55 (37.74)     2:17.90 (34.35)
 -- Thomas Hagar        17 Commonwealth Swi-NE  2:10.63         DQ        
                  27.70     1:00.31 (32.61)     1:40.13 (39.82)          DQ (29.38)
Consolation Final
  9 Brandon Anand       13 Scarlet Aquatics-NJ  2:16.53    2:15.29          9  
                  30.20     1:04.28 (34.08)     1:45.24 (40.96)     2:15.29 (30.05)
 10 Adam Kiss           16 Scarlet Aquatics-NJ  2:17.49    2:15.35          7  
                  29.20     1:03.33 (34.13)     1:45.07 (41.74)     2:15.35 (30.28)
 11 Jack Chapman        17 Victor Swim Club-NI  2:17.95    2:15.71          6  
                  28.81     1:05.81 (37.00)     1:44.93 (39.12)     2:15.71 (30.78)
 12 Jonah Stein         17 Eagle Swim Team-MD   2:17.39    2:16.37          5  
                  29.21     1:06.22 (37.01)     1:44.06 (37.84)     2:16.37 (32.31)
 13 Vittorio Cappabian  17 Hudson Explorer-LE   2:15.32    2:16.41          4  
                  29.67     1:05.20 (35.53)     1:45.10 (39.90)     2:16.41 (31.31)
 14 Timothy Johnson     17 Cape Cod Swim Cl-NE  2:18.40    2:17.84          3  
                  28.37     1:03.55 (35.18)     1:46.60 (43.05)     2:17.84 (31.24)
 15 Joram Kim           17 Scarlet Aquatics-NJ  2:18.63    2:18.38          2  
                  29.54     1:05.31 (35.77)     1:45.97 (40.66)     2:18.38 (32.41)
 16 Connor Tiffin       16 Eagle Swim Team-MD   2:18.74    2:18.42          1  
                  29.30     1:03.76 (34.46)     1:46.59 (42.83)     2:18.42 (31.83)
C - Final
 17 Ashton Tang         17 Scarlet Aquatics-NJ  2:19.31    2:18.08        
                  29.22     1:05.85 (36.63)     1:46.91 (41.06)     2:18.08 (31.17)
 18 Joshua Stegner      18 Star Swimming-NI     2:20.78    2:18.67        
                  28.76     1:05.75 (36.99)     1:46.61 (40.86)     2:18.67 (32.06)
 19 Kai Liang           15 Eagle Swim Team-MD   2:18.94    2:18.88        
                  29.13     1:04.59 (35.46)     1:47.75 (43.16)     2:18.88 (31.13)
 20 Kamden Keyes        16 Victor Swim Club-NI  2:19.40    2:19.44        
                  28.82     1:04.72 (35.90)     1:49.12 (44.40)     2:19.44 (30.32)
 21 Max Hilzen          15 Scarlet Aquatics-NJ  2:19.71    2:19.56        
                  29.02     1:05.69 (36.67)     1:47.54 (41.85)     2:19.56 (32.02)
 22 Hugh Harrison       16 Star Swimming-NI     2:21.20    2:19.98        
                  29.28     1:06.12 (36.84)     1:47.84 (41.72)     2:19.98 (32.14)
 23 Max Mislow          16 Eagle Swim Team-MD   2:19.54    2:21.00        
                  29.85     1:05.62 (35.77)     1:48.67 (43.05)     2:21.00 (32.33)
 24 Sean Bailey         16 Executive Swim C-NE  2:19.81    2:24.04        
                  29.96     1:07.53 (37.57)     1:50.49 (42.96)     2:24.04 (33.55)
 
Event 36  Men 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Eric Lee                  16 Scarlet Aquatics-NJ  2:06.08    2:08.61 q      
                  28.41     1:01.05 (32.64)     1:40.00 (38.95)     2:08.61 (28.61)
  2 Thomas Hagar              17 Commonwealth Swi-NE  2:12.32    2:10.63 q      
                  27.65     1:00.67 (33.02)     1:40.38 (39.71)     2:10.63 (30.25)
  3 Richard Poplawski         15 Scarlet Aquatics-NJ  2:06.42    2:10.70 q      
                  28.64     1:02.24 (33.60)     1:42.31 (40.07)     2:10.70 (28.39)
  4 Archie Minto              18 Una Ttsc-NI          1:51.89Y   2:12.18 q      
                  27.58     1:02.36 (34.78)     1:42.26 (39.90)     2:12.18 (29.92)
  5 Raymond Whittaker         17 Commonwealth Swi-NE  2:08.27    2:12.36 q      
                  28.91     1:04.77 (35.86)     1:42.25 (37.48)     2:12.36 (30.11)
  6 Steven Bendoraitis        17 Scarlet Aquatics-NJ  2:14.59    2:12.74 q      
                  27.72     1:01.53 (33.81)     1:43.08 (41.55)     2:12.74 (29.66)
  7 Ali Elmasry               18 Scarlet Aquatics-NJ  2:11.42    2:14.29 q      
                  28.45     1:03.69 (35.24)     1:42.42 (38.73)     2:14.29 (31.87)
  8 Aaron Gasiewicz           16 Star Swimming-NI     2:12.29    2:14.36 q      
                  28.07     1:02.54 (34.47)     1:42.40 (39.86)     2:14.36 (31.96)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Justin Nowicki            16 Victor Swim Club-NI  1:56.90Y   2:14.91 q      
                  29.03     1:04.69 (35.66)     1:44.90 (40.21)     2:14.91 (30.01)
 10 Lucas Lane                17 Hudson Explorer-LE   2:11.80    2:15.21 q      
                  28.49     1:04.69 (36.20)     1:46.04 (41.35)     2:15.21 (29.17)
 11 Vittorio Cappabianca      17 Hudson Explorer-LE   2:13.44    2:15.32 q      
                  29.23     1:04.98 (35.75)     1:43.70 (38.72)     2:15.32 (31.62)
 12 Brandon Anand             13 Scarlet Aquatics-NJ  1:58.49Y   2:16.53 q      
                  29.91     1:05.28 (35.37)     1:45.21 (39.93)     2:16.53 (31.32)
 13 Jonah Stein               17 Eagle Swim Team-MD   1:57.54Y   2:17.39 q      
                  29.72     1:07.27 (37.55)     1:45.08 (37.81)     2:17.39 (32.31)
 14 Adam Kiss                 16 Scarlet Aquatics-NJ  1:59.14Y   2:17.49 q      
                  29.57     1:03.60 (34.03)     1:45.88 (42.28)     2:17.49 (31.61)
 15 Jack Chapman              17 Victor Swim Club-NI  1:56.85Y   2:17.95 q      
                  29.53     1:06.25 (36.72)     1:46.11 (39.86)     2:17.95 (31.84)
 16 Alex Crossing             17 Victor Swim Club-NI  1:57.68Y   2:18.22 q      
                  29.77     1:06.14 (36.37)     1:47.65 (41.51)     2:18.22 (30.57)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Timothy Johnson           17 Cape Cod Swim Cl-NE  1:58.10Y   2:18.40 q      
                  29.58     1:05.35 (35.77)     1:48.22 (42.87)     2:18.40 (30.18)
 18 Joram Kim                 17 Scarlet Aquatics-NJ  1:56.40Y   2:18.63 q      
                  30.40     1:05.01 (34.61)     1:45.77 (40.76)     2:18.63 (32.86)
 19 Connor Tiffin             16 Eagle Swim Team-MD   2:20.11    2:18.74 q      
                  29.35     1:03.93 (34.58)     1:47.00 (43.07)     2:18.74 (31.74)
 20 William Kainen            19 Upper Valley Aqu-NE  1:56.93Y   2:18.76 q      
                  28.89     1:08.40 (39.51)     1:45.79 (37.39)     2:18.76 (32.97)
 21 Kai Liang                 15 Eagle Swim Team-MD   1:58.41Y   2:18.94 q      
                  29.56     1:06.09 (36.53)     1:47.79 (41.70)     2:18.94 (31.15)
 22 Ian Hewett                17 Star Swimming-NI     1:57.13Y   2:19.07 q      
                  27.46     1:00.19 (32.73)     1:43.04 (42.85)     2:19.07 (36.03)
 23 Ashton Tang               17 Scarlet Aquatics-NJ  2:23.37    2:19.31 q      
                  29.45     1:06.05 (36.60)     1:47.28 (41.23)     2:19.31 (32.03)
 24 Aidan Kelly               17 Cape Cod Swim Cl-NE  1:57.22Y   2:19.34 q      
                  28.98     1:05.65 (36.67)     1:48.09 (42.44)     2:19.34 (31.25)
-------------------------------------------------------------------------
 25 Kamden Keyes              16 Victor Swim Club-NI  2:25.37    2:19.40        
                  28.57     1:05.36 (36.79)     1:48.90 (43.54)     2:19.40 (30.50)
 26 Max Mislow                16 Eagle Swim Team-MD   1:58.10Y   2:19.54        
                  30.30     1:05.97 (35.67)     1:48.51 (42.54)     2:19.54 (31.03)
-------------------------------------------------------------------------
 27 Max Hilzen                15 Scarlet Aquatics-NJ  2:23.57    2:19.71        
                  29.23     1:05.81 (36.58)     1:48.17 (42.36)     2:19.71 (31.54)
 28 Sean Bailey               16 Executive Swim C-NE  2:21.94    2:19.81        
                  28.77     1:05.44 (36.67)     1:46.69 (41.25)     2:19.81 (33.12)
 29 Joshua Stegner            18 Star Swimming-NI     2:14.98    2:20.78        
                  29.72     1:06.87 (37.15)     1:48.55 (41.68)     2:20.78 (32.23)
 30 Kevin Whitworth           18 Cougar Aquatic T-NJ  1:57.65Y   2:20.84        
                  29.86     1:07.18 (37.32)     1:50.81 (43.63)     2:20.84 (30.03)
 31 Hugh Harrison             16 Star Swimming-NI     2:02.41Y   2:21.20        
                  29.65     1:07.89 (38.24)     1:48.65 (40.76)     2:21.20 (32.55)
 32 Davis Bonebrake           18 Commonwealth Swi-NE  2:15.53    2:21.33        
                  28.60     1:05.41 (36.81)     1:48.08 (42.67)     2:21.33 (33.25)
 33 Liam Clark                14 Town Wreckers Sw-NI  1:59.09Y   2:22.42        
                  30.61     1:06.86 (36.25)     1:49.52 (42.66)     2:22.42 (32.90)
 34 Sungyun Hong              13 Scarlet Aquatics-NJ  2:29.32    2:22.66        
                  31.06     1:08.30 (37.24)     1:49.99 (41.69)     2:22.66 (32.67)
 35 Roger Zhu                 16 Eagle Swim Team-MD   2:24.48    2:22.76        
                  30.23     1:07.25 (37.02)     1:50.84 (43.59)     2:22.76 (31.92)
 36 Simon Hu                  18 Eagle Swim Team-MD   2:15.80    2:22.80        
                  31.31     1:07.84 (36.53)     1:49.80 (41.96)     2:22.80 (33.00)
 37 Anderson McEnaney         14 Edge Swim Club-NE    2:24.36    2:23.35        
                  28.59     1:06.76 (38.17)     1:51.05 (44.29)     2:23.35 (32.30)
 38 Evan Allen                16 Executive Swim C-NE  1:59.67Y   2:23.46        
                  30.12     1:06.43 (36.31)     1:50.42 (43.99)     2:23.46 (33.04)
 39 Abelardo Cartagena        18 Scarlet Aquatics-NJ  2:25.59    2:23.73        
                  30.29     1:07.13 (36.84)     1:51.51 (44.38)     2:23.73 (32.22)
 40 Roman Tedeschi            15 Star Swimming-NI     1:59.82Y   2:23.99        
                  32.13     1:08.15 (36.02)     1:51.55 (43.40)     2:23.99 (32.44)
 41 Owen Bartel               15 Eagle Swim Team-MD   2:25.50    2:24.15        
                  28.37     1:10.05 (41.68)     1:49.16 (39.11)     2:24.15 (34.99)
 42 Andrew Nathe              15 Cape Cod Swim Cl-NE  2:39.13    2:25.09        
                  30.94     1:12.44 (41.50)     1:51.83 (39.39)     2:25.09 (33.26)
 43 Bradley Watters           16 Seacoast Swimmin-NE  1:58.91Y   2:25.16        
                  29.89     1:06.08 (36.19)     1:51.63 (45.55)     2:25.16 (33.53)
 44 Ryan Li                   15 Eagle Swim Team-MD   2:21.24    2:25.74        
                  31.05     1:10.03 (38.98)     1:52.00 (41.97)     2:25.74 (33.74)
 45 Timothy Fan               15 Pack Swim Team o-NI  2:30.13    2:25.88        
                  29.20     1:10.60 (41.40)     1:53.63 (43.03)     2:25.88 (32.25)
 46 Andrew Chen               15 Eagle Swim Team-MD   1:59.36Y   2:26.11        
                  31.18     1:09.68 (38.50)     1:53.22 (43.54)     2:26.11 (32.89)
 47 Henry Boccone Schuur      17 Commonwealth Swi-NE  1:57.42Y   2:26.15        
                  30.92     1:10.54 (39.62)     1:51.52 (40.98)     2:26.15 (34.63)
 48 Brendan Guiliano          17 Cougar Aquatic T-NJ  2:27.19    2:26.40        
                  31.57     1:07.84 (36.27)     1:53.66 (45.82)     2:26.40 (32.74)
 49 Holden Skidmore           15 Eagle Swim Team-MD   2:25.51    2:27.38        
                  29.49     1:12.41 (42.92)     1:52.24 (39.83)     2:27.38 (35.14)
 50 Christian Connell         17 Mount Lebanon Aq-AM  2:09.39Y   2:28.10        
                  32.00     1:13.01 (41.01)     1:53.86 (40.85)     2:28.10 (34.24)
 51 Collin Lee                14 Scarlet Aquatics-NJ  2:24.58    2:28.40        
                  32.77     1:12.41 (39.64)     1:54.79 (42.38)     2:28.40 (33.61)
 52 Chase Dustevich           17 Mount Lebanon Aq-AM  2:29.80    2:28.82        
                  30.70     1:08.25 (37.55)     1:54.34 (46.09)     2:28.82 (34.48)
 53 Anthony Huang             17 Executive Swim C-NE  2:06.30Y   2:29.09        
                  30.22     1:09.62 (39.40)     1:55.30 (45.68)     2:29.09 (33.79)
 54 Tristan Tosoni            16 Naval Academy Aq-MD  2:09.53Y   2:29.33        
                  29.79     1:11.31 (41.52)     1:56.16 (44.85)     2:29.33 (33.17)
 55 David Zea                 17 Cardinal & Gold-MD   2:04.13Y   2:29.41        
                  29.83     1:10.22 (40.39)     1:55.13 (44.91)     2:29.41 (34.28)
 56 Noam Berkovsky            15 Scarlet Aquatics-NJ  2:27.29    2:29.80        
                  32.78     1:14.23 (41.45)     1:55.75 (41.52)     2:29.80 (34.05)
 57 Lucas Golembiewski        15 Pack Swim Team o-NI  2:44.21    2:30.64        
                  31.63     1:10.52 (38.89)     1:58.08 (47.56)     2:30.64 (32.56)
 58 Patrick Gorman            15 Naval Academy Aq-MD  2:31.12    2:31.93        
                  30.88     1:14.24 (43.36)     1:56.63 (42.39)     2:31.93 (35.30)
 59 Christian Jerome          13 Uncle Sam Swim T-AD  2:30.40    2:32.01        
                  29.93     1:10.24 (40.31)     1:59.19 (48.95)     2:32.01 (32.82)
 60 Kyler Alcebar             17 Scarlet Aquatics-NJ  2:01.45Y   2:32.13        
                  30.95     1:10.67 (39.72)     1:54.69 (44.02)     2:32.13 (37.44)
 61 Tyler Warner              17 Mexico Tiger Sha-NI  2:02.10Y   2:33.62        
                  31.83     1:13.73 (41.90)     1:58.38 (44.65)     2:33.62 (35.24)
 62 Joshua McDonald           16 Executive Swim C-NE  2:07.58Y   2:37.85        
                  30.16     1:12.14 (41.98)     2:01.56 (49.42)     2:37.85 (36.29)
 -- Lawson Cate               15 Naval Academy Aq-MD  1:58.37Y        DQ        
                  30.67     1:06.63 (35.96)     1:47.30 (40.67)          DQ (32.43)
 -- Evan Peters               16 Victor Swim Club-NI  1:53.73Y       DFS        
 -- Daniel Diehl              16 YMCA of Cumberla-MD  2:05.38        DFS        
 -- Woori Lee                 14 Scarlet Aquatics-NJ  2:13.25        DFS        
 -- Jaxon Bruzgul             16 Town Wreckers Sw-NI  2:20.70        DFS        
 
Event 37  Women 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Commonwealth Swimming-NE  'A'               4:20.96    4:21.44         40  
     1) Natalie Mannion 18              2) Sarah Bernard 17               
     3) Eliza Brown 18                  4) Dana Li 16                     
                  30.79   1:02.78 (1:02.78)     1:38.31 (35.53)   2:19.25 (1:16.47)
        2:48.65 (29.40)   3:23.05 (1:03.80)     3:51.56 (28.51)     4:21.44 (58.39)
  2 Scarlet Aquatics-NJ  'A'                    4:27.46    4:22.02         34  
     1) Iris Kim 14                     2) Daniela Karnaugh 16            
     3) Chloe Kim 14                    4) Kate Hurst 16                  
                  32.95   1:06.81 (1:06.81)     1:40.65 (33.84)   2:19.79 (1:12.98)
        2:49.66 (29.87)   3:24.32 (1:04.53)     3:52.14 (27.82)     4:22.02 (57.70)
  3 Star Swimming-NI  'A'                       4:21.84    4:28.85         32  
     1) Zoey Griffin 16                 2) Jessica Humby 18               
     3) Mira Keller 16                  4) Natalie Killion 16             
                  33.11   1:07.69 (1:07.69)     1:43.46 (35.77)   2:23.99 (1:16.30)
        2:53.42 (29.43)   3:27.91 (1:03.92)     3:56.59 (28.68)   4:28.85 (1:00.94)
  4 Eagle Swim Team Inc.-MD  'A'                4:28.44    4:30.49         30  
     1) Mia Li 18                       2) Hannah Chan 18                 
     3) Jillian Hawkins 15              4) Casey Zentz 15                 
                  32.47   1:07.39 (1:07.39)     1:42.25 (34.86)   2:23.41 (1:16.02)
        2:53.72 (30.31)   3:30.31 (1:06.90)     3:58.31 (28.00)   4:30.49 (1:00.18)
  5 Eagle Swim Team Inc.-MD  'B'                4:29.90    4:32.22         28  
     1) Taylor Wilson 17                2) Carly Yeagle 17                
     3) Lillian Griffin 16              4) Grace Serino 18                
                  33.02   1:08.34 (1:08.34)     1:44.00 (35.66)   2:27.22 (1:18.88)
        2:56.79 (29.57)   3:32.19 (1:04.97)     4:00.83 (28.64)   4:32.22 (1:00.03)
  6 Town Wreckers Swim Team-NI  'A'             4:29.57    4:34.94         26  
     1) Elle Noecker 15                 2) Natalie Kassirer 16            
     3) Jessica Drozdowski 17           4) Mia Bogulski 17                
                  33.04   1:06.89 (1:06.89)     1:43.50 (36.61)   2:25.77 (1:18.88)
        2:58.01 (32.24)   3:34.41 (1:08.64)     4:03.86 (29.45)   4:34.94 (1:00.53)
  7 Victor Swim Club-NI  'A'                    4:02.21Y   4:35.75         24  
     1) Ella Guilfoil 17                2) Suriyathai Pathammavong 17     
     3) Morgan Wagner 14                4) Meredith Hogan 14              
                  32.87   1:07.77 (1:07.77)     1:44.15 (36.38)   2:25.81 (1:18.04)
                          3:35.25 (1:09.44)     4:03.30 (28.05)   4:35.75 (1:00.50)
  8 Executive Swim Club-NE  'A'                 4:35.92    4:36.79         22  
     1) Victoria Novinskiy 17           2) Addison Ebol 14                
     3) Megan Leyden 18                 4) Audrey Sambrook 16             
                  33.37   1:08.59 (1:08.59)     1:44.28 (35.69)   2:25.54 (1:16.95)
        2:55.00 (29.46)   3:32.71 (1:07.17)     4:01.89 (29.18)   4:36.79 (1:04.08)
  9 Scarlet Aquatics-NJ  'B'                    4:27.03    4:38.27         18  
     1) Rebekah Jung 14                 2) Kayla Rodriguez 15             
     3) Emily Kim 16                    4) Annie Wang 17                  
                  33.92   1:12.23 (1:12.23)     1:46.16 (33.93)   2:27.56 (1:15.33)
        2:59.31 (31.75)   3:35.54 (1:07.98)     4:05.24 (29.70)   4:38.27 (1:02.73)
 10 Webster BlueFins-NI  'A'                    4:40.34    4:40.41         14  
     1) Claire Gorton 16                2) Emily Lefrois-Heath 17         
     3) Mingna Xu 16                    4) Taylor Robey 22                
                  34.84   1:12.24 (1:12.24)     1:51.14 (38.90)   2:36.32 (1:24.08)
        3:05.29 (28.97)   3:40.44 (1:04.12)     4:09.16 (28.72)     4:40.41 (59.97)
 11 Clifton Park-Halfmoon Piranhas-AD  'A'      3:58.31Y   4:40.55         12  
     1) Ally Frame 17                   2) Kendall Gilbert 16             
     3) Anna Bearor 18                  4) Kaci Owens 17                  
                  32.86   1:09.19 (1:09.19)     1:44.56 (35.37)   2:25.61 (1:16.42)
        2:57.28 (31.67)   3:36.80 (1:11.19)     4:06.13 (29.33)   4:40.55 (1:03.75)
 12 Star Swimming-NI  'B'                       4:36.97    4:40.72         10  
     1) Katheryn Beyer 17               2) Madison McKinney 15            
     3) Zoe Zawodzinski 16              4) Emily Blake 18                 
                  33.39   1:08.28 (1:08.28)     1:44.76 (36.48)   2:28.41 (1:20.13)
        3:01.00 (32.59)   3:40.24 (1:11.83)     4:08.76 (28.52)   4:40.72 (1:00.48)
 13 Victor Swim Club-NI  'B'                    4:07.11Y   4:41.83          8  
     1) Zoey Prezyna 15                 2) Erin Dehollander 16            
     3) Amelia Mackinnon 13             4) Lauren Castellani 17           
                  32.93   1:07.94 (1:07.94)     1:44.82 (36.88)   2:26.09 (1:18.15)
                          3:39.10 (1:13.01)     4:08.06 (28.96)   4:41.83 (1:02.73)
 14 Commonwealth Swimming-NE  'B'               4:32.21    4:43.24          6  
     1) Charlotte Hoover 15             2) Jada Green 15                  
     3) Anya Rao 16                     4) Meredith Teague 17             
                  33.99   1:11.18 (1:11.18)     1:48.35 (37.17)   2:33.08 (1:21.90)
        3:04.39 (31.31)   3:41.78 (1:08.70)   4:43.24 (1:01.46)                    
 15 Cougar Aquatic Team-NJ  'A'                 4:02.13Y   4:47.12          4  
     1) Leticia Laynez 15               2) Lily Foung 17                  
     3) Avery Dollard 15                4) Reagan Gilligan 14             
                  35.57   1:12.38 (1:12.38)     1:51.09 (38.71)   2:36.24 (1:23.86)
        3:06.98 (30.74)   3:44.49 (1:08.25)     4:13.80 (29.31)   4:47.12 (1:02.63)
 16 Naval Academy Aquatic Club-MD  'A'          4:32.78    4:55.02          2  
     1) Margaret Jaeger 14              2) Madelyn Finch 14               
     3) Aspen Gallaudet 15              4) Katelyn Spraul 15              
                  36.38   1:15.14 (1:15.14)     1:52.87 (37.73)   2:36.95 (1:21.81)
        3:11.23 (34.28)   3:52.07 (1:15.12)     4:22.15 (30.08)   4:55.02 (1:02.95)
 -- Mexico Tiger Sharks-NI  'A'                 4:02.09Y        DQ        
     1) Ciarrah Tynan 16                2) Mallory Upcraft 17             
     3) Alexa Von Holtz 16              4) Carolyn Zedack 18              
                  37.07   1:16.63 (1:16.63)     1:56.13 (39.50)   2:42.38 (1:25.75)
        3:12.92 (30.54)   3:48.51 (1:06.13)     4:19.80 (31.29)        DQ (1:04.82)
 -- Executive Swim Club-NE  'B'                 4:05.69Y       DNF        
     1) Ela Goucher 17                  2) Meredith Lubelczyk 15          
     3) Sarah Guerrette 17              4) Muriel Lubelczyk 17            
                  35.77   1:15.38 (1:15.38)     1:54.77 (39.39)   2:39.91 (1:24.53)
 
Event 38  Men 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Commonwealth Swimming-NE  'A'               3:55.23    3:53.98         40  
     1) Thomas Hagar 17                 2) Raymond Whittaker 17           
     3) Davis Bonebrake 18              4) Hubert Huang 17                
                  29.13       58.86 (58.86)     1:29.73 (30.87)   2:04.28 (1:05.42)
        2:30.40 (26.12)     2:59.83 (55.55)     3:26.10 (26.27)     3:53.98 (54.15)
  2 Scarlet Aquatics-NJ  'A'                    3:56.58    3:57.23         34  
     1) Henry Engler 19                 2) Eric Lee 16                    
     3) Richard Poplawski 15            4) Miles Maille 18                
                  29.41   1:00.49 (1:00.49)     1:31.59 (31.10)   2:06.00 (1:05.51)
        2:33.01 (27.01)     3:03.75 (57.75)     3:29.00 (25.25)     3:57.23 (53.48)
  3 Star Swimming-NI  'A'                       3:57.64    4:01.20         32  
     1) Ian Hewett 17                   2) Aaron Gasiewicz 16             
     3) Jude Strittmatter 17            4) Matthew Woyksnar 17            
                  29.57   1:00.46 (1:00.46)     1:32.41 (31.95)   2:08.78 (1:08.32)
        2:35.69 (26.91)     3:06.73 (57.95)     3:32.75 (26.02)     4:01.20 (54.47)
  4 Eagle Swim Team Inc.-MD  'A'                3:56.89    4:04.67         30  
     1) William Cussimanio 17           2) Jonah Stein 17                 
     3) Roger Zhu 16                    4) Ryan Li 15                     
                  29.49       59.69 (59.69)     1:32.28 (32.59)   2:09.37 (1:09.68)
        2:37.37 (28.00)   3:09.80 (1:00.43)     3:35.99 (26.19)     4:04.67 (54.87)
  5 Cape Cod Swim Club-NE  'A'                  4:16.14    4:06.39         28  
     1) Timothy Johnson 17              2) Andrew Nathe 15                
     3) Dawson Milligan 15              4) Aidan Kelly 17                 
                  29.75   1:00.94 (1:00.94)     1:33.74 (32.80)   2:12.30 (1:11.36)
        2:40.14 (27.84)   3:12.74 (1:00.44)     3:38.37 (25.63)     4:06.39 (53.65)
  6 Victor Swim Club-NI  'A'                    4:13.87    4:09.10         26  
     1) Evan Peters 16                  2) Jack Chapman 17                
     3) Alex Crossing 17                4) Aidan Morgan 17                
                  30.93   1:02.53 (1:02.53)     1:35.06 (32.53)   2:13.19 (1:10.66)
        2:41.26 (28.07)     3:13.03 (59.84)     3:39.52 (26.49)     4:09.10 (56.07)
  7 Star Swimming-NI  'B'                       4:09.07    4:09.71         24  
     1) Roman Tedeschi 15               2) Joshua Stegner 18              
     3) Hugh Harrison 16                4) Peter Peyser 14                
                  30.78   1:02.66 (1:02.66)     1:35.89 (33.23)   2:14.38 (1:11.72)
        2:42.40 (28.02)   3:14.81 (1:00.43)     3:40.64 (25.83)     4:09.71 (54.90)
  8 Scarlet Aquatics-NJ  'B'                    4:03.90    4:11.87         22  
     1) Frankie Prekop 15               2) Ali Elmasry 18                 
     3) Christopher Chang 17            4) Steven Bendoraitis 17          
                  31.47   1:04.42 (1:04.42)     1:35.96 (31.54)   2:14.14 (1:09.72)
                          3:15.43 (1:01.29)     3:41.41 (25.98)     4:11.87 (56.44)
  9 Eagle Swim Team Inc.-MD  'B'                4:01.56    4:13.02         18  
     1) Simon Hu 18                     2) Owen Bartel 15                 
     3) Braeden Emore 17                4) Dean Serino 16                 
                  30.84   1:03.17 (1:03.17)     1:35.48 (32.31)   2:15.66 (1:12.49)
        2:43.21 (27.55)   3:16.14 (1:00.48)     4:13.02 (56.88)                    
 10 Cougar Aquatic Team-NJ  'A'                 3:37.33Y   4:14.65         14  
     1) Karl Burghardt 15               2) Aryan Kapoor 16                
     3) David Slowinski 16              4) Kevin Whitworth 18             
                  31.81   1:04.18 (1:04.18)     1:38.55 (34.37)   2:18.75 (1:14.57)
        2:46.56 (27.81)   3:19.05 (1:00.30)     3:45.73 (26.68)     4:14.65 (55.60)
 11 Naval Academy Aquatic Club-MD  'A'          4:00.06    4:15.70         12  
     1) Lawson Cate 15                  2) Palmer Bice 15                 
     3) Owen Mahoney 15                 4) Tristan Tosoni 16              
                  31.79   1:04.19 (1:04.19)     1:37.16 (32.97)   2:16.88 (1:12.69)
        2:45.43 (28.55)   3:18.68 (1:01.80)     3:45.94 (27.26)     4:15.70 (57.02)
 12 Hilton Area Swim Team-NI  'A'               3:38.12Y   4:19.45         10  
     1) Justin Enser 16                 2) Alexander Stoker 16            
     3) Jacob Runyon 16                 4) Gavin Stuhler 16               
                  32.05   1:05.61 (1:05.61)     1:41.87 (36.26)   2:23.97 (1:18.36)
        2:50.95 (26.98)     3:22.15 (58.18)     3:48.66 (26.51)     4:19.45 (57.30)
 13 Cardinal & Gold Aquatics-MD  'A'            3:40.18Y   4:19.65          8  
     1) William Urian 17                2) Trey Dufauchard 18             
     3) David Zea 17                    4) Timothy Brooks 17              
                  31.74   1:06.98 (1:06.98)     1:42.32 (35.34)   2:24.48 (1:17.50)
        2:52.67 (28.19)   3:25.21 (1:00.73)     3:50.74 (25.53)     4:19.65 (54.44)
 14 Mexico Tiger Sharks-NI  'A'                 3:39.34Y   4:20.52          6  
     1) William Mills 16                2) Tyler Warner 17                
     3) Shawn Parkhurst 30              4) Ryan Liedka 17                 
                  31.22   1:05.37 (1:05.37)     1:40.74 (35.37)   2:23.33 (1:17.96)
        2:50.28 (26.95)     3:22.36 (59.03)     3:50.05 (27.69)     4:20.52 (58.16)
 15 Mercury Swimming-NI  'A'                    3:39.69Y   4:24.36          4  
     1) Jack Wirth 16                   2) Joseph Parkhurst 16            
     3) Charles Matthews 21             4) Christian Vitale 16            
                  31.86   1:07.59 (1:07.59)     1:40.53 (32.94)   2:21.75 (1:14.16)
        2:48.21 (26.46)   3:22.14 (1:00.39)     3:50.67 (28.53)   4:24.36 (1:02.22)
 16 Executive Swim Club-NE  'A'                 4:12.72    4:25.07          2  
     1) Ethan Steichen 14               2) Evan Allen 16                  
     3) Joshua McDonald 16              4) Edward Barnes 14               
                  31.06   1:04.68 (1:04.68)     1:40.52 (35.84)   2:21.82 (1:17.14)
        2:50.82 (29.00)   3:26.67 (1:04.85)     3:54.74 (28.07)     4:25.07 (58.40)
 17 Executive Swim Club-NE  'B'                 3:38.78Y   4:26.62        
     1) Dylan Bradsher-Behra 17         2) Sean Bailey 16                 
     3) Anthony Huang 17                4) Ryan Powers 15                 
                  31.22   1:04.72 (1:04.72)     1:39.00 (34.28)   2:22.25 (1:17.53)
        2:50.97 (28.72)   3:28.92 (1:06.67)     3:55.80 (26.88)     4:26.62 (57.70)
 18 Town Wreckers Swim Team-NI  'A'             4:01.65    4:26.87        
     1) Finn Gilmartin 16               2) Jayden Bruzgul 14              
     3) Jaxon Bruzgul 16                4) Marshall Adams 17              
                  32.75   1:06.88 (1:06.88)     1:41.10 (34.22)   2:20.69 (1:13.81)
        2:50.40 (29.71)   3:25.65 (1:04.96)     3:54.57 (28.92)   4:26.87 (1:01.22)
 19 Victor Swim Club-NI  'B'                    3:41.33Y   4:28.94        
     1) Jackson Bay 17                  2) Adam Wakelee 14                
     3) Kamden Keyes 16                 4) Keegan Wooding 17              
                  33.46   1:10.03 (1:10.03)     1:48.35 (38.32)   2:31.42 (1:21.39)
        2:59.84 (28.42)   3:31.57 (1:00.15)     3:59.06 (27.49)     4:28.94 (57.37)
 
Event 108  Men 100 LC Meter Butterfly Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Jacob Runyon              16 Hilton Area Swim-NI    59.07      58.58        
                  27.65       58.58 (30.93)                                        
  2 Jude Strittmatter         17 Star Swimming-NI       59.07      58.64        
                  28.04       58.64 (30.60)                                        
  3 Timothy Brooks            17 Cardinal & Gold-MD        NT    1:01.28        
                  28.53     1:01.28 (32.75)                                        
  4 Abelardo Cartagena        18 Scarlet Aquatics-NJ       NT    1:01.38        
                  29.44     1:01.38 (31.94)                                        
 
Event 117  Women 50 LC Meter Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zoe Zawodzinski           16 Star Swimming-NI       28.54      28.23        
  2 Morgan Moniz              17 Cape Cod Swim Cl-NE    28.54      28.37        
  3 Emily Lefrois-Heath       17 Webster BlueFins-NI    28.28      28.45        
  4 Taylor Wilson             17 Eagle Swim Team-MD     28.28      28.79        
 
Event 902  Men 800 LC Meter Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vittorio Cappabianca      17 Hudson Explorer-LE        NT    8:49.98        
                  29.75     1:01.79 (32.04)     1:35.17 (33.38)     2:08.15 (32.98)
        2:41.28 (33.13)     3:14.46 (33.18)     3:48.11 (33.65)     4:21.56 (33.45)
        4:54.81 (33.25)     5:28.31 (33.50)     6:01.46 (33.15)     6:34.82 (33.36)
        7:08.41 (33.59)     7:42.24 (33.83)     8:16.36 (34.12)     8:49.98 (33.62)
        9:22.69 (32.71)     9:58.43 (35.74)    10:32.69 (34.26)    11:07.13 (34.44)
       11:42.41 (35.28)    12:17.28 (34.87)    12:52.43 (35.15)    13:27.11 (34.68)
       14:02.20 (35.09)    14:36.72 (34.52)    15:11.01 (34.29)    15:45.34 (34.33)
       16:19.67 (34.33)         8:49.98 ( )                                        
 
Event 930  Men 800 LC Meter Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edward Barnes             14 Executive Swim C-NE       NT    9:27.52        
                  30.38     1:05.08 (34.70)     1:39.53 (34.45)     2:15.16 (35.63)
        2:50.55 (35.39)     3:26.97 (36.42)     4:02.45 (35.48)     4:39.00 (36.55)
        5:14.93 (35.93)     5:51.50 (36.57)     6:27.15 (35.65)     7:02.94 (35.79)
        7:38.69 (35.75)     8:15.20 (36.51)     8:50.63 (35.43)     9:27.52 (36.89)
       10:03.38 (35.86)    10:39.90 (36.52)    11:15.71 (35.81)    11:52.27 (36.56)
       12:27.87 (35.60)    13:03.50 (35.63)    13:39.21 (35.71)    14:15.44 (36.23)
       14:50.86 (35.42)    15:27.35 (36.49)    16:03.24 (35.89)    16:38.94 (35.70)
       17:14.19 (35.25)         9:27.52 ( )