Licensed to Potomac Valley Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 8.0 5/18/2022 08:42 AM
    2022 VA EZ LC Speedo Super Sectional - TIME T - 5/12/2022 to 5/15/2022     
                                    Results                                    
 
Event 108  Men 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Sect Record: $ 53.59   3/25/2022 Daniel Diehl, CUY-MD                         
                54.39  NAT P66 Nationals
                56.49  JUN Junior Nationals
                58.39  FUT Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cannistra, Jake           16 All Star Aquatic-PV  1:02.02    1:00.05        
 
Event 203  Women 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:01.79  NAT P66 Nationals
              2:04.29  JUN Junior Nationals
              2:07.79  FUT Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gray, Lauren              15 Tide Swimming-VA     2:15.09    2:14.67        
                  31.80     1:05.77 (33.97)     1:40.50 (34.73)     2:14.67 (34.17)
  2 Sherman, Lila             13 The Fish-PV          2:19.51    2:15.92        
                  31.50     1:05.98 (34.48)     1:41.46 (35.48)     2:15.92 (34.46)
  3 Johnston, Emma            17 Tide Swimming-VA     2:14.59    2:16.22        
                  32.07     1:07.03 (34.96)     1:41.89 (34.86)     2:16.22 (34.33)
 
Event 205  Women 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  NAT P66 Nationals
              1:13.29  JUN Junior Nationals
              1:15.99  FUT Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hofer, Natalie            17 Una WA-MA            1:16.02    1:21.08        
                  38.35     1:21.08 (42.73)                                        
 
Event 206  Men 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:03.29  NAT P66 Nationals
              1:05.89  JUN Junior Nationals
              1:08.69  FUT Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McEnaney, Jameson         16 Edge Swim Club-NE    1:11.42    1:11.03        
                  33.12     1:11.03 (37.91)                                        
  2 Gallo, Sebastian          16 Karishim Swim Cl-NE  1:04.18Y   1:12.12        
                  33.45     1:12.12 (38.67)                                        
 
Event 207  Women 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:00.89  NAT P66 Nationals
              1:02.39  JUN Junior Nationals
              1:04.69  FUT Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franco, Lucia             16 Tide Swimming-VA     1:10.32    1:08.37        
                  32.08     1:08.37 (36.29)                                        
  2 Strober, Lila             16 Charter Oak Aqua-CT  1:13.18    1:09.13        
                  32.67     1:09.13 (36.46)                                        
 
Event 208  Men 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                54.39  NAT P66 Nationals
                56.49  JUN Junior Nationals
                58.39  FUT Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Knapp, Parker             13 Tide Swimming-VA     1:03.13    1:03.96        
                  29.59     1:03.96 (34.37)                                        
 
Event 219  Women 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:02.89  NAT P66 Nationals
              1:04.39  JUN Junior Nationals
              1:06.89  FUT Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nagatani, Rina            20 Unattached-MA        1:05.42    1:07.00        
                  32.04     1:07.00 (34.96)                                        
  2 Peterson, Amelia          16 Charter Oak Aqua-CT  1:11.95    1:10.74        
                  35.03     1:10.74 (35.71)                                        
 
Event 228  Men 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:03.29  NAT P66 Nationals
              2:06.99  JUN Junior Nationals
              2:11.89  FUT Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cross, Teddy              17 Cavalier Aquatic-VA  2:07.73    2:07.46 FUT    
                  30.10     1:02.26 (32.16)     1:35.22 (32.96)     2:07.46 (32.24)
 
Event 230  Men 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                50.49  NAT P66 Nationals
                51.99  JUN Junior Nationals
                53.79  FUT Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Potter, Noah              15 All Star Aquatic-PV    58.18      55.95        
                  26.82       55.95 (29.13)                                        
  2 Bond, Jack                16 Tide Swimming-VA     1:02.01      58.11        
                  27.86       58.11 (30.25)                                        
 
Event 231  Women 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:17.99  NAT P66 Nationals
              2:20.99  JUN Junior Nationals
              2:26.39  FUT Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ortolano, Mckenzie        16 Tide Swimming-VA     2:39.04    2:38.07        
                  33.27     1:16.34 (43.07)     2:00.22 (43.88)     2:38.07 (37.85)
  2 Fickenscher, Elliot       14 Tide Swimming-VA     2:39.79    2:40.16        
                  33.30     1:15.47 (42.17)     2:03.42 (47.95)     2:40.16 (36.74)
 
Event 232  Men 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:04.69  NAT P66 Nationals
              2:08.29  JUN Junior Nationals
              2:12.79  FUT Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dementiev, Andrew         17 Karishim Swim Cl-NE  2:22.68    2:22.53        
                  29.71     1:06.20 (36.49)     1:48.76 (42.56)     2:22.53 (33.77)
 
Event 305  Women 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  NAT P66 Nationals
              1:13.29  JUN Junior Nationals
              1:15.99  FUT Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ortolano, Mckenzie        16 Tide Swimming-VA     1:21.46    1:17.86        
                  36.85     1:17.86 (41.01)                                        
  2 Franco, Lucia             16 Tide Swimming-VA     1:19.43    1:21.50        
                  39.14     1:21.50 (42.36)                                        
 
Event 308  Men 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                54.39  NAT P66 Nationals
                56.49  JUN Junior Nationals
                58.39  FUT Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibbons, Getchell         18 Karishim Swim Cl-NE    52.02Y     59.93        
                  27.86       59.93 (32.07)                                        
  2 Chiappinelli, Jason       17 Karishim Swim Cl-NE  1:01.94S   1:01.25        
                  28.35     1:01.25 (32.90)                                        
 
Event 316  Men 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                23.09  NAT P66 Nationals
                23.99  JUN Junior Nationals
                24.89  FUT Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bowman, Max               17 All Star Aquatic-PV    26.71      25.81        
 
Event 319  Women 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:02.89  NAT P66 Nationals
              1:04.39  JUN Junior Nationals
              1:06.89  FUT Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gray, Lauren              15 Tide Swimming-VA     1:11.61    1:11.12        
                  34.62     1:11.12 (36.50)                                        
 
Event 320  Men 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                56.59  NAT P66 Nationals
                58.79  JUN Junior Nationals
              1:00.79  FUT Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bashir, Ameer             18 Rocket Swimming-MA   1:04.93    1:04.54        
                  31.16     1:04.54 (33.38)                                        
 
Event 330  Men 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                50.49  NAT P66 Nationals
                51.99  JUN Junior Nationals
                53.79  FUT Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haggard, Hugo             16 The Fish-PV            57.16      55.53        
                  26.41       55.53 (29.12)                                        
  2 Dementiev, Andrew         17 Karishim Swim Cl-NE    50.85Y     57.78        
                  27.98       57.78 (29.80)                                        
  3 Bishop, Anderson          14 All Star Aquatic-PV    59.20      59.07        
                  28.19       59.07 (30.88)                                        
 
Event 331  Women 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:17.99  NAT P66 Nationals
              2:20.99  JUN Junior Nationals
              2:26.39  FUT Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnston, Emma            17 Tide Swimming-VA     2:34.37    2:36.00        
                  32.77     1:15.12 (42.35)     2:01.42 (46.30)     2:36.00 (34.58)
 
Event 332  Men 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:04.69  NAT P66 Nationals
              2:08.29  JUN Junior Nationals
              2:12.79  FUT Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallo, Sebastian          16 Karishim Swim Cl-NE  2:05.54Y   2:23.88        
                  30.14     1:08.65 (38.51)     1:49.30 (40.65)     2:23.88 (34.58)
  2 Bond, Jack                16 Tide Swimming-VA     2:36.72    2:25.81        
                  30.57     1:09.69 (39.12)     1:54.59 (44.90)     2:25.81 (31.22)
 
Event 405  Women 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  NAT P66 Nationals
              1:13.29  JUN Junior Nationals
              1:15.99  FUT Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newman, Sarah             17 Arlington Aquati-PV  1:22.08    1:23.74        
                  38.32     1:23.74 (45.42)                                        
 
Event 406  Men 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:03.29  NAT P66 Nationals
              1:05.89  JUN Junior Nationals
              1:08.69  FUT Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Joshua            18 Potomac Marlins-PV   1:07.77    1:09.21        
                  32.69     1:09.21 (36.52)                                        
  3 Bashir, Ameer             18 Rocket Swimming-MA   1:16.12    1:16.03        
                  34.61     1:16.03 (41.42)                                        
  2 McKenzie, Malcolm         16 Arlington Aquati-PV    59.76Y        DQ        
                  34.83          DQ (40.05)                                        
 
Event 408  Men 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                54.39  NAT P66 Nationals
                56.49  JUN Junior Nationals
                58.39  FUT Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Temme, Ashton             18 Tide Swimming-VA       56.59      57.11 FUT    
                  26.42       57.11 (30.69)                                        
 
Event 415  Women 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                25.99  NAT P66 Nationals
                26.59  JUN Junior Nationals
                27.39  FUT Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nagatani, Rina            20 Unattached-MA          28.88      29.47        
  2 Sherman, Lila             13 The Fish-PV            30.52      29.55        
 
Event 416  Men 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                23.09  NAT P66 Nationals
                23.99  JUN Junior Nationals
                24.89  FUT Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chiappinelli, Jason       17 Karishim Swim Cl-NE    25.42      25.15        
  2 Gibbons, Getchell         18 Karishim Swim Cl-NE    23.90Y     25.54        
  3 Enser, Justin             16 Hilton Area Swim-NI    24.82      25.62        
  4 Gallo, Sebastian          16 Karishim Swim Cl-NE    24.40Y     27.47        
 
Event 420  Men 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                56.59  NAT P66 Nationals
                58.79  JUN Junior Nationals
              1:00.79  FUT Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Namakonov, Matvei         19 Arlington Aquati-PV  1:03.29    1:01.81        
                  30.72     1:01.81 (31.09)                                        
  2 Fayed, Zachary            15 All Star Aquatic-PV  1:04.04    1:03.91        
                  31.24     1:03.91 (32.67)                                        
 
Event 427  Women 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:15.59  NAT P66 Nationals
              2:18.29  JUN Junior Nationals
              2:23.99  FUT Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peterson, Amelia          16 Charter Oak Aqua-CT  2:28.28    2:29.01        
                  35.06     1:12.54 (37.48)     1:50.83 (38.29)     2:29.01 (38.18)
 
Event 430  Men 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                50.49  NAT P66 Nationals
                51.99  JUN Junior Nationals
                53.79  FUT Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Eli               16 Arlington Aquati-PV  1:00.36      57.64        
                  27.73       57.64 (29.91)