Licensed to Potomac Valley Swimming - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 8.0 4/4/2022 02:48 PM
     2022 Eastern Zone Short Course Championships, Sanction #: NI-2122-059     
          Hosted by the Fairport Area Swim Team and Webster BlueFins           
                                    Results                                    
 
Men 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
   EZ record: Z 25.48        2014 Frankie Genna - MR                           
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kurmakov, Max       10 Keystone Aquatic-MA    26.39      26.77         24  
  2 Kim, Andrew         10 Metro Area Life-NJ     26.84      26.88         21  
  3 Nazarczuk, Gabriel  10 West Hartford Aq-CT    28.75      27.46         20  
  4 Fratea, Dan         10 Matchpoint NYC-MR      28.77      28.15         19  
  5 Meyers, Lewis       10 Westport/Weston-CT     28.31      28.16         18  
  6 Peretti, Samuel     10 Woodland Hills A-AM    29.63      28.49         17  
  7 Davies, Micah       10 Five Star Swim C-MA    29.16      28.57         16  
  8 Xie, Nolan          10 Amherst Tritons-NE     28.81      28.66         15  
  9 Doyle, Owen         10 BGC-N. Westchest-MR    28.87      28.67         14  
 10 Tolley, Kellen      10 Storrs Aquatics-CT     29.62      28.72         13  
 11 Brown, Aidan        10 Rapids Swim Team-CT    29.33      28.82         11  
 12 Long, Francis       10 Friends Select A-MA    29.17      29.23          9  
 13 Haag, Miles          9 Pioneer Valley A-NE    30.27      29.27          7.5
 13 German, Eli         10 Albany Starfish-AD     28.88      29.27          7.5
 15 Kelly, Calder       10 YMCA Of Greenwic-CT    29.78      29.29          6  
 16 Kovac, Marco        10 West Hartford Aq-CT    29.30      29.35          5  
 17 Rodricks, Sebastia  10 X-Cel Swimming-NJ      29.06      29.42          4  
 18 Trashkou, Yan        9 BeFirst Swim Tea-MA    29.56      29.47          3  
 19 De Nigris, Ryan     10 YMCA Of Greenwic-CT    29.46      29.50          2  
 20 Huang, Zhiyong      10 Scarlet Aquatics-NJ    29.16      29.61          1  
 21 Friday, Grant       10 Norwin Aqua Club-AM    30.19      29.67        
 22 Chiu, Ayden         10 Rebel Aquatic Cl-NJ    29.59      29.82        
 23 Dao, Uy             10 StreamLine Aquat-NJ    30.45      29.91        
 24 Tan, Brandon         9 Metro Area Life-NJ     29.73      29.96        
 25 Hankinson, Walker   10 Steel City Aquat-AM    29.50      30.01        
 26 Schoen, Hudson       9 Westerly-Pawcatu-NE    29.11      30.04        
 27 Reber, Casen        10 Potomac Marlins-PV     29.23      30.31        
 28 Hao, Daniel         10 Clifton Park-Hal-AD    30.62      31.05        
 29 Wang, Asher         10 Upper Main Line-MA     32.72      31.96        
 
Men 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
   EZ record: Z 55.36        2014 Frankie Genna - MR                           
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Valentine, Max      10 Tide Swimming-VA       57.46      58.01         24  
                  28.19       58.01 (29.82)                                        
  2 Antonyshyn, Daniel  10 Clifton Boys & G-NJ    59.41      59.28         21  
                  27.98       59.28 (31.30)                                        
  3 Kim, Andrew         10 Metro Area Life-NJ   1:00.38      59.70         20  
                  27.54       59.70 (32.16)                                        
  4 Soderlund, Isaac    10 Tide Swimming-VA       59.92    1:00.19         19  
                  29.02     1:00.19 (31.17)                                        
  5 Picard, Alexander   10 Crimson Aquatics-NE  1:01.85    1:01.22         18  
                  29.02     1:01.22 (32.20)                                        
  6 Nazarczuk, Gabriel  10 West Hartford Aq-CT  1:03.42    1:01.32         17  
                  29.13     1:01.32 (32.19)                                        
  7 Kurmakov, Max       10 Keystone Aquatic-MA  1:02.18    1:01.42         16  
                  28.89     1:01.42 (32.53)                                        
  8 Reines, Ethan       10 Scarlet Aquatics-NJ  1:03.54    1:01.56         15  
                  29.33     1:01.56 (32.23)                                        
  9 Bowen, Lesnid       10 Northeast Swimmi-MA  1:01.95    1:01.88         14  
                  29.73     1:01.88 (32.15)                                        
 10 Ruan, Gavin         10 South Shore YMCA-NE  1:01.93    1:01.98         13  
                  29.28     1:01.98 (32.70)                                        
 11 Suchecki, Luke      10 Suburban Seahawk-MA  1:00.91    1:02.62         11  
                  30.06     1:02.62 (32.56)                                        
 12 Doyle, Owen         10 BGC-N. Westchest-MR  1:04.20    1:02.92          9  
                  31.07     1:02.92 (31.85)                                        
 13 Kovac, Marco        10 West Hartford Aq-CT  1:04.83    1:03.44          8  
                  30.52     1:03.44 (32.92)                                        
 14 Fratea, Dan         10 Matchpoint NYC-MR    1:03.69    1:03.73          7  
                  30.40     1:03.73 (33.33)                                        
 15 Davies, Micah       10 Five Star Swim C-MA  1:02.83    1:03.84          6  
                  30.80     1:03.84 (33.04)                                        
 16 Gimby, Henry        10 Wilton Y Wahoos-CT   1:12.72    1:04.57          5  
 17 Brown, Aidan        10 Rapids Swim Team-CT  1:12.23    1:04.73          4  
                  31.19     1:04.73 (33.54)                                        
 18 Chiu, Ayden         10 Rebel Aquatic Cl-NJ  1:05.73    1:04.85          3  
                  31.08     1:04.85 (33.77)                                        
 19 Schoen, Hudson       9 Westerly-Pawcatu-NE  1:03.38    1:05.06          2  
                  30.48     1:05.06 (34.58)                                        
 20 De Nigris, Ryan     10 YMCA Of Greenwic-CT  1:05.46    1:05.11          1  
                  31.04     1:05.11 (34.07)                                        
 21 Dolski, Adrian      10 New Jersey Race-NJ   1:06.36    1:05.17        
                  30.85     1:05.17 (34.32)                                        
 22 Huang, Zhiyong      10 Scarlet Aquatics-NJ  1:03.75    1:05.32        
                  31.63     1:05.32 (33.69)                                        
 23 Peretti, Samuel     10 Woodland Hills A-AM  1:04.47    1:05.38        
                  31.45     1:05.38 (33.93)                                        
 24 Trashkou, Yan        9 BeFirst Swim Tea-MA  1:03.52    1:05.49        
 25 Yang, Jihuan         8 StreamLine Aquat-NJ  1:07.67    1:06.47        
                  31.93     1:06.47 (34.54)                                        
 26 Hillman, Logan      10 Nation's Capital-PV  1:08.11    1:07.19        
                  31.31     1:07.19 (35.88)                                        
 27 Wang, Haoyu         10 Una XCEL-NJ          1:13.10    1:09.18        
                  32.56     1:09.18 (36.62)                                        
 28 Hussain, Basim      10 Hunterdon County-NJ  1:11.82    1:09.82        
                  33.19     1:09.82 (36.63)                                        
 -- Friedauer, Patrick   9 YMCA of Greater-NJ   1:05.53         DQ        
 -- Meyers, Lewis       10 Westport/Weston-CT   1:01.66         DQ        
 -- Tolley, Kellen      10 Storrs Aquatics-CT   1:03.93         DQ        
 
Men 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
   EZ record: Z 2:00.75        1996 Rory Connell - MA                          
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Valentine, Max      10 Tide Swimming-VA     2:05.56    2:06.24         24  
                  29.18     1:01.61 (32.43)     1:34.54 (32.93)     2:06.24 (31.70)
  2 Soderlund, Isaac    10 Tide Swimming-VA     2:07.87    2:08.69         21  
                  30.07     1:02.85 (32.78)     1:35.91 (33.06)     2:08.69 (32.78)
  3 Suchecki, Luke      10 Suburban Seahawk-MA  2:09.64    2:11.52         20  
                  30.07     1:03.98 (33.91)     1:38.18 (34.20)     2:11.52 (33.34)
  4 Reines, Ethan       10 Scarlet Aquatics-NJ  2:15.94    2:11.67         19  
                  29.95     1:03.04 (33.09)     1:37.51 (34.47)     2:11.67 (34.16)
  5 Picard, Alexander   10 Crimson Aquatics-NE  2:12.67    2:12.66         18  
                  30.19     1:04.06 (33.87)     1:38.67 (34.61)     2:12.66 (33.99)
  6 Bowen, Lesnid       10 Northeast Swimmi-MA  2:11.69    2:13.05         17  
                  30.56     1:03.90 (33.34)     1:38.62 (34.72)     2:13.05 (34.43)
  7 Nazarczuk, Gabriel  10 West Hartford Aq-CT  2:21.28    2:14.72         16  
                  29.45     1:04.03 (34.58)   2:14.72 (1:10.69)                    
  8 Chiu, Ayden         10 Rebel Aquatic Cl-NJ  2:21.14    2:17.04         15  
                  30.88     1:06.09 (35.21)     1:43.32 (37.23)     2:17.04 (33.72)
  9 Rodricks, Sebastia  10 X-Cel Swimming-NJ    2:20.35    2:17.09         14  
                  31.80     1:06.95 (35.15)   2:17.09 (1:10.14)                    
 10 Markle, Andrew      10 Tide Swimming-VA     2:20.46    2:17.87         13  
                  31.43     1:06.91 (35.48)     1:44.01 (37.10)     2:17.87 (33.86)
 11 Doyle, Owen         10 BGC-N. Westchest-MR  2:19.94    2:18.23         11  
                  31.64     1:06.45 (34.81)     1:42.94 (36.49)     2:18.23 (35.29)
 12 Fratea, Dan         10 Matchpoint NYC-MR    2:20.11    2:18.49          9  
                  33.12     1:09.71 (36.59)     1:45.65 (35.94)     2:18.49 (32.84)
 13 Zhang, Zachary      10 Berkeley Aquatic-NJ  2:20.88    2:18.77          8  
                  31.17     1:06.19 (35.02)     1:43.21 (37.02)     2:18.77 (35.56)
 14 Friedauer, Patrick   9 YMCA of Greater-NJ   2:24.07    2:20.30          7  
                  32.53     1:09.23 (36.70)     1:45.85 (36.62)     2:20.30 (34.45)
 15 Celik, Eren         10 Una HHAA-MA          2:19.00    2:20.52          6  
                  32.44     1:08.96 (36.52)     1:45.65 (36.69)     2:20.52 (34.87)
 16 Kovac, Marco        10 West Hartford Aq-CT  2:25.21    2:20.88          5  
                  32.28     1:08.77 (36.49)     1:46.68 (37.91)     2:20.88 (34.20)
 17 Zlotchew, Garik     10 X-Cel Swimming-NJ    2:25.36    2:24.42          4  
                  33.17     1:10.25 (37.08)     1:48.29 (38.04)     2:24.42 (36.13)
 18 Kay, Elliot         10 Berkeley Aquatic-NJ  2:26.35    2:26.60          3  
                  32.33     1:09.25 (36.92)     1:48.52 (39.27)     2:26.60 (38.08)
 19 Brown, Aidan        10 Rapids Swim Team-CT  2:39.64    2:30.47          2  
                  34.91     1:15.26 (40.35)     1:55.10 (39.84)     2:30.47 (35.37)
 -- D'Sa, Jayden        10 Greater Somerset-NJ  2:37.60         DQ        
 
Men 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
   EZ record: Z 5:22.14   3/30/2012 Destin Lasco - MA                          
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Valentine, Max      10 Tide Swimming-VA     5:28.29    5:30.36         24  
                  29.55     1:02.72 (33.17)     1:36.17 (33.45)     2:10.17 (34.00)
        2:44.08 (33.91)     3:17.76 (33.68)     3:50.90 (33.14)     4:24.80 (33.90)
        4:58.36 (33.56)     5:30.36 (32.00)                                        
  2 Soderlund, Isaac    10 Tide Swimming-VA     5:37.05    5:36.32         21  
                  30.71     1:04.18 (33.47)     1:38.33 (34.15)     2:13.10 (34.77)
        2:47.82 (34.72)     3:22.38 (34.56)     3:57.37 (34.99)     4:31.47 (34.10)
        5:04.98 (33.51)     5:36.32 (31.34)                                        
  3 Suchecki, Luke      10 Suburban Seahawk-MA  5:44.64    5:47.69         20  
                  30.97     1:05.79 (34.82)     1:41.31 (35.52)     2:16.63 (35.32)
        2:52.44 (35.81)     3:27.53 (35.09)     4:02.89 (35.36)     4:38.69 (35.80)
        5:14.17 (35.48)     5:47.69 (33.52)                                        
  4 Picard, Alexander   10 Crimson Aquatics-NE  5:54.40    5:51.66         19  
                  31.39     1:06.23 (34.84)     1:41.48 (35.25)     2:16.69 (35.21)
        2:52.39 (35.70)     3:28.06 (35.67)     4:03.90 (35.84)     4:40.47 (36.57)
        5:16.58 (36.11)     5:51.66 (35.08)                                        
  5 Reines, Ethan       10 Scarlet Aquatics-NJ  6:07.06    5:57.32         18  
                  31.25     1:06.69 (35.44)     1:42.90 (36.21)     2:18.55 (35.65)
        2:54.86 (36.31)     3:32.30 (37.44)     4:08.38 (36.08)     4:44.72 (36.34)
        5:21.29 (36.57)     5:57.32 (36.03)                                        
  6 Rodricks, Sebastia  10 X-Cel Swimming-NJ    6:11.79    5:59.15         17  
                  32.57     1:08.96 (36.39)     1:45.15 (36.19)     2:22.35 (37.20)
        2:58.72 (36.37)     3:35.65 (36.93)     4:12.34 (36.69)     4:48.31 (35.97)
        5:24.43 (36.12)     5:59.15 (34.72)                                        
  7 Bowen, Lesnid       10 Northeast Swimmi-MA  5:44.84    5:59.31         16  
                  32.10     1:07.19 (35.09)     1:43.42 (36.23)     2:20.14 (36.72)
        2:56.71 (36.57)     3:33.53 (36.82)     4:10.29 (36.76)     4:47.62 (37.33)
        5:24.83 (37.21)     5:59.31 (34.48)                                        
  8 Nazarczuk, Gabriel  10 West Hartford Aq-CT  6:12.64    6:03.27         15  
                  31.20     1:07.31 (36.11)     1:43.88 (36.57)     2:21.40 (37.52)
        2:58.60 (37.20)     3:35.78 (37.18)     4:13.67 (37.89)     4:51.83 (38.16)
        5:29.05 (37.22)     6:03.27 (34.22)                                        
  9 Friedauer, Patrick   9 YMCA of Greater-NJ   6:11.30    6:03.34         14  
                  32.45     1:08.17 (35.72)     1:45.59 (37.42)     2:22.54 (36.95)
        3:00.12 (37.58)     3:37.73 (37.61)     4:15.22 (37.49)     4:52.44 (37.22)
        5:29.23 (36.79)     6:03.34 (34.11)                                        
 10 Markle, Andrew      10 Tide Swimming-VA     6:12.82    6:04.35         13  
                  32.65     1:09.45 (36.80)     1:45.93 (36.48)     2:22.54 (36.61)
        2:59.12 (36.58)     3:36.78 (37.66)     4:14.34 (37.56)     4:51.78 (37.44)
        5:28.85 (37.07)     6:04.35 (35.50)                                        
 11 Zlotchew, Garik     10 X-Cel Swimming-NJ    6:21.25    6:13.42         11  
                  33.08     1:10.26 (37.18)     1:48.56 (38.30)     2:26.88 (38.32)
        3:05.52 (38.64)     3:44.58 (39.06)     4:22.60 (38.02)     5:00.57 (37.97)
        5:37.83 (37.26)     6:13.42 (35.59)                                        
 12 Kay, Elliot         10 Berkeley Aquatic-NJ  6:19.06    6:13.45          9  
                  32.37     1:09.26 (36.89)     1:47.27 (38.01)     2:25.76 (38.49)
        3:03.88 (38.12)     3:42.77 (38.89)     4:20.76 (37.99)     4:59.74 (38.98)
        5:37.30 (37.56)     6:13.45 (36.15)                                        
 13 Dolski, Adrian      10 New Jersey Race-NJ   6:15.46    6:13.65          8  
                  33.37     1:11.13 (37.76)     1:49.40 (38.27)     2:27.60 (38.20)
        3:05.71 (38.11)     3:44.51 (38.80)     4:22.51 (38.00)     5:00.86 (38.35)
        5:38.05 (37.19)     6:13.65 (35.60)                                        
 14 Finn, Aidan          9 Trident Aquatic-MR   6:20.89    6:25.99          7  
                  33.86     1:11.23 (37.37)     1:49.66 (38.43)     2:28.89 (39.23)
        3:08.72 (39.83)     3:48.47 (39.75)     4:28.79 (40.32)     5:08.44 (39.65)
      6:25.99 (1:17.55)                                                            
 
Men 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
   EZ record: Z 27.96   3/29/2012 Destin Lasco - MA                            
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Antonyshyn, Daniel  10 Clifton Boys & G-NJ    30.75      30.31         24  
  2 Ruan, Gavin         10 South Shore YMCA-NE    31.63      30.91         21  
  3 Suchecki, Luke      10 Suburban Seahawk-MA    32.07      32.63         20  
  4 Davies, Micah       10 Five Star Swim C-MA    33.12      32.71         19  
  5 Zhang, Zachary      10 Berkeley Aquatic-NJ    33.42      32.73         18  
  6 Kim, Andrew         10 Metro Area Life-NJ     32.25      32.79         17  
  7 Meyers, Lewis       10 Westport/Weston-CT     32.58      32.90         16  
  8 German, Eli         10 Albany Starfish-AD     33.36      33.04         15  
  9 Picard, Alexander   10 Crimson Aquatics-NE    32.91      33.12         14  
 10 Kelly, Calder       10 YMCA Of Greenwic-CT    32.12      33.44         13  
 11 Hillman, Logan      10 Nation's Capital-PV    34.87      33.45         11  
 12 Nazarczuk, Gabriel  10 West Hartford Aq-CT    34.29      33.65          9  
 13 Campbell, James     10 Uncle Sam Swim T-AD    34.36      34.31          8  
 14 Tolley, Kellen      10 Storrs Aquatics-CT     33.34      34.34          7  
 15 Tan, Brandon         9 Metro Area Life-NJ     34.39      34.35          6  
 16 Dascalu, Lucas      10 Greater Somerset-NJ    34.22      34.50          5  
 17 Brown, Aidan        10 Rapids Swim Team-CT    34.33      34.61          4  
 18 Lee, Ryan           10 Scarlet Aquatics-NJ    35.93      35.89          3  
 19 Pearson, Miles       9 Westport/Weston-CT     35.89      36.42          2  
 20 Peretti, Samuel     10 Woodland Hills A-AM    37.98      36.98          1  
 21 Zhou, Aiden         10 Lakeland Hills-NJ      43.15      38.34        
 -- Han, Ethan          10 Whitewaters Swim-NJ    30.04         DQ        
 
Men 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
   EZ record: Z 59.81   3/30/2012 Destin Lasco - MA                            
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Antonyshyn, Daniel  10 Clifton Boys & G-NJ  1:02.72    1:04.28         22.5
                  31.07     1:04.28 (33.21)                                        
  1 Han, Ethan          10 Whitewaters Swim-NJ  1:06.14    1:04.28         22.5
                  31.87     1:04.28 (32.41)                                        
  3 Ruan, Gavin         10 South Shore YMCA-NE  1:06.87    1:06.90         20  
                  31.95     1:06.90 (34.95)                                        
  4 Suchecki, Luke      10 Suburban Seahawk-MA  1:08.98    1:09.31         19  
                  33.54     1:09.31 (35.77)                                        
  5 Kelly, Calder       10 YMCA Of Greenwic-CT  1:10.16    1:09.81         18  
                  33.53     1:09.81 (36.28)                                        
  6 Zhang, Zachary      10 Berkeley Aquatic-NJ  1:11.43    1:10.10         17  
                  33.67     1:10.10 (36.43)                                        
  7 Xie, Nolan          10 Amherst Tritons-NE   1:12.77    1:11.13         16  
                  33.86     1:11.13 (37.27)                                        
  8 Meyers, Lewis       10 Westport/Weston-CT   1:10.05    1:11.68         15  
                  34.47     1:11.68 (37.21)                                        
  9 Dao, Uy             10 StreamLine Aquat-NJ  1:12.86    1:11.81         14  
                  34.85     1:11.81 (36.96)                                        
 10 Friday, Grant       10 Norwin Aqua Club-AM  1:12.45    1:11.94         13  
                  34.68     1:11.94 (37.26)                                        
 11 Markle, Andrew      10 Tide Swimming-VA     1:12.74    1:13.11         11  
                  35.68     1:13.11 (37.43)                                        
 12 German, Eli         10 Albany Starfish-AD   1:12.54    1:14.12          9  
                  36.58     1:14.12 (37.54)                                        
 13 Finn, Aidan          9 Trident Aquatic-MR   1:13.66    1:15.69          8  
                  36.97     1:15.69 (38.72)                                        
 14 Dascalu, Lucas      10 Greater Somerset-NJ  1:14.27    1:16.33          7  
                  36.71     1:16.33 (39.62)                                        
 15 Campbell, James     10 Uncle Sam Swim T-AD  1:15.91    1:16.43          5.5
                  36.72     1:16.43 (39.71)                                        
 15 Pearson, Miles       9 Westport/Weston-CT   1:16.56    1:16.43          5.5
                  36.96     1:16.43 (39.47)                                        
 17 Lee, Ryan           10 Scarlet Aquatics-NJ  1:16.40    1:17.13          4  
                  37.34     1:17.13 (39.79)                                        
 18 Zhou, Aiden         10 Lakeland Hills-NJ    1:24.84    1:23.92          3  
                  40.40     1:23.92 (43.52)                                        
 -- Kay, Elliot         10 Berkeley Aquatic-NJ  1:16.22         DQ        
 -- Tan, Brandon         9 Metro Area Life-NJ   1:17.21         DQ        
 
Men 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
   EZ record: Z 31.60    4/1/2011 Matthew Limbacher - CT                       
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Han, Ethan          10 Whitewaters Swim-NJ    33.96      33.34         24  
  2 Wang, Haoyu         10 Una XCEL-NJ            38.40      36.55         21  
  3 Reber, Casen        10 Potomac Marlins-PV     37.20      36.77         20  
  4 German, Eli         10 Albany Starfish-AD     37.29      36.78         19  
  5 Bowen, Lesnid       10 Northeast Swimmi-MA    36.59      36.89         18  
  6 Hussain, Basim      10 Hunterdon County-NJ    36.57      37.09         17  
  7 Yang, Jihuan         8 StreamLine Aquat-NJ    37.43      37.11         16  
  8 Gimby, Henry        10 Wilton Y Wahoos-CT     37.65      37.48         15  
  9 Kurmakov, Max       10 Keystone Aquatic-MA    36.50      37.68         14  
 10 Trashkou, Yan        9 BeFirst Swim Tea-MA    37.97      37.86         13  
 11 Celik, Eren         10 Una HHAA-MA            37.76      37.91         11  
 12 Hankinson, Walker   10 Steel City Aquat-AM    39.06      38.05          9  
 13 Kornberg, Liam      10 Scarlet Aquatics-NJ    38.78      38.86          8  
 14 Dolski, Adrian      10 New Jersey Race-NJ     39.29      39.16          7  
 15 Weihe, Benjamin     10 Whitewaters Swim-NJ    39.29      39.34          6  
 16 Lee, Ryan           10 Scarlet Aquatics-NJ    38.63      39.64          5  
 17 Schoen, Hudson       9 Westerly-Pawcatu-NE    39.37      39.78          4  
 18 Pearson, Miles       9 Westport/Weston-CT     39.42      39.96          3  
 19 Wang, Asher         10 Upper Main Line-MA     40.67      40.10          2  
 20 Kelly, Calder       10 YMCA Of Greenwic-CT    40.37      40.21          1  
 21 Hao, Daniel         10 Clifton Park-Hal-AD    41.13      40.52        
 22 Zhou, Aiden         10 Lakeland Hills-NJ      39.37      41.12        
 23 Friedauer, Patrick   9 YMCA of Greater-NJ     40.08      41.80        
 
Men 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
   EZ record: Z 1:09.46   3/31/2011 Matthew Limbacher - CT                     
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Han, Ethan          10 Whitewaters Swim-NJ  1:15.41    1:14.57         24  
                  36.43     1:14.57 (38.14)                                        
  2 Wang, Haoyu         10 Una XCEL-NJ          1:22.11    1:18.37         21  
                  37.75     1:18.37 (40.62)                                        
  3 Yang, Jihuan         8 StreamLine Aquat-NJ  1:25.44    1:19.64         20  
                  39.19     1:19.64 (40.45)                                        
  4 Ruan, Gavin         10 South Shore YMCA-NE  1:21.59    1:20.28         19  
                  38.87     1:20.28 (41.41)                                        
  5 Bowen, Lesnid       10 Northeast Swimmi-MA  1:20.31    1:20.35         18  
                  38.90     1:20.35 (41.45)                                        
  6 Rodricks, Sebastia  10 X-Cel Swimming-NJ    1:25.63    1:20.87         17  
                  39.18     1:20.87 (41.69)                                        
  7 Hussain, Basim      10 Hunterdon County-NJ  1:24.77    1:23.19         16  
                  40.01     1:23.19 (43.18)                                        
  8 Celik, Eren         10 Una HHAA-MA          1:22.20    1:23.49         15  
                  39.74     1:23.49 (43.75)                                        
  9 Gimby, Henry        10 Wilton Y Wahoos-CT   1:22.44    1:23.55         14  
                  40.87     1:23.55 (42.68)                                        
 10 Xie, Nolan          10 Amherst Tritons-NE   1:27.59    1:23.83         13  
                  39.05     1:23.83 (44.78)                                        
 11 German, Eli         10 Albany Starfish-AD   1:23.62    1:23.88         11  
                  41.88     1:23.88 (42.00)                                        
 12 Reber, Casen        10 Potomac Marlins-PV   1:24.57    1:24.59          9  
                  40.38     1:24.59 (44.21)                                        
 13 Trashkou, Yan        9 BeFirst Swim Tea-MA  1:20.94    1:24.60          8  
                  39.70     1:24.60 (44.90)                                        
 14 Hankinson, Walker   10 Steel City Aquat-AM  1:23.95    1:24.69          7  
                  41.08     1:24.69 (43.61)                                        
 15 Finn, Aidan          9 Trident Aquatic-MR   1:23.71    1:24.95          6  
                  41.09     1:24.95 (43.86)                                        
 16 Kurmakov, Max       10 Keystone Aquatic-MA  1:24.56    1:25.28          5  
                  40.14     1:25.28 (45.14)                                        
 17 Lee, Ryan           10 Scarlet Aquatics-NJ  1:25.56    1:25.46          4  
                  41.32     1:25.46 (44.14)                                        
 18 Zhou, Aiden         10 Lakeland Hills-NJ    1:27.08    1:26.59          3  
                  43.35     1:26.59 (43.24)                                        
 19 Weihe, Benjamin     10 Whitewaters Swim-NJ  1:25.39    1:26.64          2  
                  42.01     1:26.64 (44.63)                                        
 20 Dolski, Adrian      10 New Jersey Race-NJ   1:27.01    1:27.03          1  
                  41.91     1:27.03 (45.12)                                        
 21 Kornberg, Liam      10 Scarlet Aquatics-NJ  1:27.95    1:27.96        
                  41.48     1:27.96 (46.48)                                        
 22 Wang, Asher         10 Upper Main Line-MA   1:27.49    1:28.17        
                  42.40     1:28.17 (45.77)                                        
 23 Pearson, Miles       9 Westport/Weston-CT   1:27.92    1:28.76        
                  40.55     1:28.76 (48.21)                                        
 24 Hao, Daniel         10 Clifton Park-Hal-AD  1:24.90    1:29.92        
                  42.90     1:29.92 (47.02)                                        
 25 Huang, Zhiyong      10 Scarlet Aquatics-NJ  1:27.43    1:30.68        
                  43.81     1:30.68 (46.87)                                        
 26 Long, Francis       10 Friends Select A-MA  1:38.41    1:38.64        
                  44.53     1:38.64 (54.11)                                        
 
Men 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
   EZ record: Z 27.19        1996 Michael Phelps - MD                          
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kim, Andrew         10 Metro Area Life-NJ     28.91      28.40         24  
  2 Antonyshyn, Daniel  10 Clifton Boys & G-NJ    29.61      29.02         21  
  3 Valentine, Max      10 Tide Swimming-VA       29.55      29.39         20  
  4 Doyle, Owen         10 BGC-N. Westchest-MR    31.39      30.42         19  
  5 Reines, Ethan       10 Scarlet Aquatics-NJ    30.17      30.48         18  
  6 Haag, Miles          9 Pioneer Valley A-NE    31.77      30.52         17  
  7 Soderlund, Isaac    10 Tide Swimming-VA       30.70      30.56         16  
  8 Davies, Micah       10 Five Star Swim C-MA    31.38      30.60         15  
  9 Fratea, Dan         10 Matchpoint NYC-MR      31.28      30.61         14  
 10 Markle, Andrew      10 Tide Swimming-VA       32.66      31.25         13  
 11 Nazarczuk, Gabriel  10 West Hartford Aq-CT    32.55      31.58         11  
 12 Kurmakov, Max       10 Keystone Aquatic-MA    30.41      31.92          9  
 13 Meyers, Lewis       10 Westport/Weston-CT     32.64      32.37          8  
 14 Huang, Zhiyong      10 Scarlet Aquatics-NJ    31.59      32.51          7  
 15 Xie, Nolan          10 Amherst Tritons-NE     32.97      32.69          6  
 16 Dao, Uy             10 StreamLine Aquat-NJ    33.43      32.86          5  
 17 D'Sa, Jayden        10 Greater Somerset-NJ    32.48      32.90          4  
 18 Tan, Brandon         9 Metro Area Life-NJ     34.45      33.05          3  
 19 Zhang, Zachary      10 Berkeley Aquatic-NJ    32.48      33.51          2  
 20 Long, Francis       10 Friends Select A-MA    33.44      33.66          1  
 21 De Nigris, Ryan     10 YMCA Of Greenwic-CT    34.17      34.07        
 22 Kay, Elliot         10 Berkeley Aquatic-NJ    36.07      34.33        
 23 Peretti, Samuel     10 Woodland Hills A-AM    40.27      35.05        
 24 Tolley, Kellen      10 Storrs Aquatics-CT     33.66      35.19        
 25 Dascalu, Lucas      10 Greater Somerset-NJ    35.03      35.73        
 26 Hussain, Basim      10 Hunterdon County-NJ    36.32      36.09        
 27 Campbell, James     10 Uncle Sam Swim T-AD    36.41      36.19        
 
Men 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
   EZ record: Z 1:00.06        1996 Michael Phelps - MD                        
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Valentine, Max      10 Tide Swimming-VA     1:05.89    1:04.88         24  
                  31.62     1:04.88 (33.26)                                        
  2 Reines, Ethan       10 Scarlet Aquatics-NJ  1:08.69    1:06.79         21  
                  31.23     1:06.79 (35.56)                                        
  3 Kim, Andrew         10 Metro Area Life-NJ   1:07.64    1:07.90         20  
                  32.41     1:07.90 (35.49)                                        
  4 Soderlund, Isaac    10 Tide Swimming-VA     1:09.18    1:09.55         19  
                  32.43     1:09.55 (37.12)                                        
  5 Haag, Miles          9 Pioneer Valley A-NE  1:12.82    1:10.17         18  
                  32.57     1:10.17 (37.60)                                        
  6 Markle, Andrew      10 Tide Swimming-VA     1:13.79    1:11.70         17  
                  34.53     1:11.70 (37.17)                                        
  7 Fratea, Dan         10 Matchpoint NYC-MR    1:12.67    1:11.75         16  
                  32.90     1:11.75 (38.85)                                        
  8 Davies, Micah       10 Five Star Swim C-MA  1:12.68    1:11.83         15  
                  33.86     1:11.83 (37.97)                                        
  9 Chiu, Ayden         10 Rebel Aquatic Cl-NJ  1:14.29    1:12.38         14  
                  34.00     1:12.38 (38.38)                                        
 10 Celik, Eren         10 Una HHAA-MA          1:14.55    1:13.63         13  
                  34.01     1:13.63 (39.62)                                        
 11 Huang, Zhiyong      10 Scarlet Aquatics-NJ  1:13.38    1:13.78         11  
                  34.58     1:13.78 (39.20)                                        
 12 Dao, Uy             10 StreamLine Aquat-NJ  1:12.48    1:13.95          9  
                  33.86     1:13.95 (40.09)                                        
 13 D'Sa, Jayden        10 Greater Somerset-NJ  1:15.23    1:19.27          8  
                  35.74     1:19.27 (43.53)                                        
 14 Kornberg, Liam      10 Scarlet Aquatics-NJ  1:28.46    1:25.50          7  
                  38.73     1:25.50 (46.77)                                        
 
Men 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
   EZ record: Z 1:02.91        2014 Frankie Genna - MR                         
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Han, Ethan          10 Whitewaters Swim-NJ  1:08.77    1:05.46         24  
                  31.89     1:05.46 (33.57)                                        
  2 Antonyshyn, Daniel  10 Clifton Boys & G-NJ  1:06.30    1:06.11         21  
                  30.54     1:06.11 (35.57)                                        
  3 Valentine, Max      10 Tide Swimming-VA     1:06.41    1:06.86         20  
                  32.17     1:06.86 (34.69)                                        
  4 Kim, Andrew         10 Metro Area Life-NJ   1:10.30    1:08.57         19  
                  31.68     1:08.57 (36.89)                                        
  5 Ruan, Gavin         10 South Shore YMCA-NE  1:09.24    1:08.95         18  
                  31.71     1:08.95 (37.24)                                        
  6 Reines, Ethan       10 Scarlet Aquatics-NJ  1:12.02    1:11.27         17  
                  33.05     1:11.27 (38.22)                                        
  7 Picard, Alexander   10 Crimson Aquatics-NE  1:11.57    1:11.38         16  
                  33.58     1:11.38 (37.80)                                        
  8 Soderlund, Isaac    10 Tide Swimming-VA     1:12.87    1:11.96         15  
                  33.22     1:11.96 (38.74)                                        
  9 Bowen, Lesnid       10 Northeast Swimmi-MA  1:11.02    1:12.13         14  
                  34.05     1:12.13 (38.08)                                        
 10 Xie, Nolan          10 Amherst Tritons-NE   1:13.93    1:12.40         13  
                  31.45     1:12.40 (40.95)                                        
 11 Doyle, Owen         10 BGC-N. Westchest-MR  1:13.10    1:12.67         11  
                  34.15     1:12.67 (38.52)                                        
 12 Meyers, Lewis       10 Westport/Weston-CT   1:11.79    1:13.13          9  
                  34.77     1:13.13 (38.36)                                        
 13 Haag, Miles          9 Pioneer Valley A-NE  1:16.48    1:13.37          8  
                  35.41     1:13.37 (37.96)                                        
 14 Fratea, Dan         10 Matchpoint NYC-MR    1:12.57    1:13.40          7  
                  34.90     1:13.40 (38.50)                                        
 15 Celik, Eren         10 Una HHAA-MA          1:13.25    1:13.81          6  
                  34.97     1:13.81 (38.84)                                        
 16 German, Eli         10 Albany Starfish-AD   1:13.84    1:14.32          4.5
                  34.63     1:14.32 (39.69)                                        
 16 Schoen, Hudson       9 Westerly-Pawcatu-NE  1:14.91    1:14.32          4.5
                  35.24     1:14.32 (39.08)                                        
 18 Finn, Aidan          9 Trident Aquatic-MR   1:15.05    1:14.58          3  
                  36.90     1:14.58 (37.68)                                        
 19 Hankinson, Walker   10 Steel City Aquat-AM  1:12.94    1:15.15          2  
                  35.88     1:15.15 (39.27)                                        
 20 Trashkou, Yan        9 BeFirst Swim Tea-MA  1:14.03    1:15.19          1  
                  37.15     1:15.19 (38.04)                                        
 21 Hao, Daniel         10 Clifton Park-Hal-AD  1:14.84    1:16.54        
                  36.60     1:16.54 (39.94)                                        
 22 Friday, Grant       10 Norwin Aqua Club-AM  1:18.45    1:17.41        
                  36.56     1:17.41 (40.85)                                        
 23 Weihe, Benjamin     10 Whitewaters Swim-NJ  1:17.67    1:17.65        
                  37.96     1:17.65 (39.69)                                        
 24 D'Sa, Jayden        10 Greater Somerset-NJ  1:17.61    1:18.28        
                  35.54     1:18.28 (42.74)                                        
 25 Huang, Zhiyong      10 Scarlet Aquatics-NJ  1:14.32    1:18.65        
                  38.73     1:18.65 (39.92)                                        
 26 Reber, Casen        10 Potomac Marlins-PV   1:15.11    1:19.20        
                  37.85     1:19.20 (41.35)                                        
 27 Campbell, James     10 Uncle Sam Swim T-AD  1:20.37    1:19.82        
                  35.70     1:19.82 (44.12)                                        
 28 Zlotchew, Garik     10 X-Cel Swimming-NJ    1:20.00    1:19.95        
                  37.25     1:19.95 (42.70)                                        
 29 Wang, Asher         10 Upper Main Line-MA   1:21.11    1:20.27        
                  38.00     1:20.27 (42.27)                                        
 30 Long, Francis       10 Friends Select A-MA  1:20.51    1:21.39        
                  36.18     1:21.39 (45.21)                                        
 
Men 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
   EZ record: Z 2:15.38        1996 Michael Phelps - MD                        
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Han, Ethan          10 Whitewaters Swim-NJ  2:22.21    2:22.01         24  
                  31.79     1:06.73 (34.94)     1:48.86 (42.13)     2:22.01 (33.15)
  2 Antonyshyn, Daniel  10 Clifton Boys & G-NJ  2:20.48    2:22.94         21  
                  29.33     1:04.83 (35.50)     1:49.00 (44.17)     2:22.94 (33.94)
  3 Celik, Eren         10 Una HHAA-MA          2:35.68    2:33.38         20  
                  34.01     1:14.55 (40.54)     2:00.29 (45.74)     2:33.38 (33.09)
  4 Picard, Alexander   10 Crimson Aquatics-NE  2:35.26    2:33.58         19  
                  34.74     1:13.40 (38.66)     1:59.83 (46.43)     2:33.58 (33.75)
  5 Suchecki, Luke      10 Suburban Seahawk-MA  2:30.52    2:35.66         18  
                  35.01     1:13.70 (38.69)     2:01.36 (47.66)     2:35.66 (34.30)
  6 Hankinson, Walker   10 Steel City Aquat-AM  2:39.16    2:36.32         17  
                  34.91     1:14.98 (40.07)     2:00.92 (45.94)     2:36.32 (35.40)
  7 Yang, Jihuan         8 StreamLine Aquat-NJ  2:43.57    2:36.45         16  
                  35.48     1:17.33 (41.85)     2:02.45 (45.12)     2:36.45 (34.00)
  8 Xie, Nolan          10 Amherst Tritons-NE   2:38.99    2:37.64         15  
                  34.48     1:12.06 (37.58)     2:00.02 (47.96)     2:37.64 (37.62)
  9 Kovac, Marco        10 West Hartford Aq-CT  2:54.17    2:38.91         14  
                  37.11     1:18.42 (41.31)     2:05.77 (47.35)     2:38.91 (33.14)
 10 Trashkou, Yan        9 BeFirst Swim Tea-MA  2:39.54    2:39.00         13  
                  37.80     1:19.62 (41.82)     2:04.96 (45.34)     2:39.00 (34.04)
 11 Gimby, Henry        10 Wilton Y Wahoos-CT   2:45.12    2:41.19         11  
                  36.03     1:19.68 (43.65)     2:05.88 (46.20)     2:41.19 (35.31)
 12 Zlotchew, Garik     10 X-Cel Swimming-NJ    2:45.25    2:42.33          9  
                  35.46     1:17.80 (42.34)     2:07.02 (49.22)     2:42.33 (35.31)
 13 Wang, Haoyu         10 Una XCEL-NJ          2:48.54    2:43.00          8  
                                                    2:05.29 ( )     2:43.00 (37.71)
 14 Weihe, Benjamin     10 Whitewaters Swim-NJ  2:46.25    2:48.22          7  
                  41.53     1:24.65 (43.12)     2:10.28 (45.63)     2:48.22 (37.94)
 15 Dascalu, Lucas      10 Greater Somerset-NJ  2:45.56    2:50.25          6  
                  36.97     1:19.07 (42.10)     2:12.19 (53.12)     2:50.25 (38.06)
 -- Kornberg, Liam      10 Scarlet Aquatics-NJ  3:08.22         DQ        
 -- Ruan, Gavin         10 South Shore YMCA-NE  2:32.00         DQ        
 
Men 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
   EZ record: Z 1:44.70        2014 Metropolitan                               
                         Carrenard, Radko, Glazebnik, Genna                
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scarlet Aquatics-NJ  'A'                    2:02.08    2:02.85         48  
     1) Huang, Zhiyong 10               2) Kornberg, Liam 10              
     3) Lee, Ryan 10                    4) Reines, Ethan 10               
                  29.99     1:02.07 (32.08)     1:33.51 (31.44)     2:02.85 (29.34)
 
Men 10 & Under 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
   EZ record: Z 3:52.41        2014 Metropolitan                               
                         Carrenard, Genna, Pragnell, Radkov                
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scarlet Aquatics-NJ  'A'                    4:25.98    4:40.85         48  
     1) Huang, Zhiyong 10               2) Kornberg, Liam 10              
     3) Lee, Ryan 10                    4) Reines, Ethan 10               
                  33.49   1:10.13 (1:10.13)     1:44.53 (34.40)   2:22.20 (1:12.07)
        2:56.99 (34.79)   3:35.76 (1:13.56)     4:05.80 (30.04)   4:40.85 (1:05.09)
 
Men 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
   EZ record: Z 22.80        2015 David Curtiss - MA                           
                20.49  WJR 2022 Winter Juniors
                21.39  FUT 2022 Futures
                22.39  SECT 2022 Speedo Sect
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Sanchez, Christian  12 Westport/Weston-CT     24.26      23.90         24  
  2 Song, Inno          12 Clarence Swim Cl-NI    24.22      24.16         21  
  3 Schnipke, Heath     12 Five Star Swim C-MA    24.32      24.47         20  
  4 Dos Santos, Bryan   12 North Jersey Blu-NJ    24.57      24.52         19  
  5 Crowley, Mason      12 Tigers Aquatic C-AD    24.59      24.57         18  
  6 Matus, Nathaniel    12 Scarlet Aquatics-NJ    24.52      24.61         17  
  7 Korenblit, Liam     12 Freedom Aquatics-MR    24.66      24.62         16  
  8 Fletcher-Ford, Lia  12 Regional YMCA of-CT    24.73      24.77         15  
  9 Sheen, Nathaniel    12 Greater Somerset-NJ    24.81      24.93         14  
 10 Qian, Moyan         11 Asphalt Green Un-MR    24.94      25.02         13  
Consolation Final
 11 Lisi, Joseph        12 Liverpool Jets S-NI    25.10      24.62         11  
 12 Boyle, Aiden        12 Unattached-NE          25.00      24.73          9  
 13 Seliger, Timur      12 Asphalt Green Un-MR    25.02      24.83          8  
 14 Jun, Matthew        12 Wyckoff YMCA-NJ        25.24      25.06          7  
 15 Kneeland, Noah      12 Victor Swim Club-NI    25.17      25.10          6  
 16 Rydberg, Gregory    12 Greater Somerset-NJ    25.16      25.12          5  
 17 Kelton, Malcolm     12 Boston YMCA Blue-NE    25.51      25.16          4  
 18 Law, Cyrus          12 CPP River Hawks-NI     25.31      25.30          3  
 19 Titley, Brendan     12 YMCA of Metro No-NE    25.55      25.51          2  
 20 Reber, Cruz         12 Potomac Marlins-PV     25.50      25.74          1  
 
Men 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
   EZ record: Z 22.80        2015 David Curtiss - MA                           
                20.49  WJR 2022 Winter Juniors
                21.39  FUT 2022 Futures
                22.39  SECT 2022 Speedo Sect
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Song, Inno                12 Clarence Swim Cl-NI    24.50      24.22 q      
  2 Sanchez, Christian        12 Westport/Weston-CT     24.30      24.26 q      
  3 Schnipke, Heath           12 Five Star Swim C-MA    24.38      24.32 q      
  4 Matus, Nathaniel          12 Scarlet Aquatics-NJ    24.81      24.52 q      
  5 Dos Santos, Bryan         12 North Jersey Blu-NJ    25.58      24.57 q      
  6 Crowley, Mason            12 Tigers Aquatic C-AD    25.01      24.59 q      
  7 Korenblit, Liam           12 Freedom Aquatics-MR    25.00      24.66 q      
  8 Fletcher-Ford, Liam       12 Regional YMCA of-CT    24.93      24.73 q      
  9 Sheen, Nathaniel          12 Greater Somerset-NJ    25.06      24.81 q      
 10 Qian, Moyan               11 Asphalt Green Un-MR    25.43      24.94 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Boyle, Aiden              12 Unattached-NE          24.52      25.00 q      
 12 Seliger, Timur            12 Asphalt Green Un-MR    24.98      25.02 q      
 13 Lisi, Joseph              12 Liverpool Jets S-NI    24.39      25.10 q      
 14 Rydberg, Gregory          12 Greater Somerset-NJ    24.60      25.16 q      
 15 Kneeland, Noah            12 Victor Swim Club-NI    25.18      25.17 q      
 16 Jun, Matthew              12 Wyckoff YMCA-NJ        26.04      25.24 q      
 17 Law, Cyrus                12 CPP River Hawks-NI     25.99      25.31 q      
 18 Reber, Cruz               12 Potomac Marlins-PV     26.05      25.50 q      
 19 Kelton, Malcolm           12 Boston YMCA Blue-NE    25.39      25.51 q      
 20 Titley, Brendan           12 YMCA of Metro No-NE    25.95      25.55 q      
-------------------------------------------------------------------------
 21 Pelosi, Ryan              12 Metro Area Life-NJ     25.45      25.67        
 22 Calix, Jose               12 Eagle Aquatic CL-NJ    26.07      25.69        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Liu, Kaden                12 Upper Main Line-MA     25.88      25.73        
 23 O'Neill, Connor           12 Nation's Capital-PV    25.62      25.73        
 25 Barry, Patrick            12 Malvern Swimming-MA    25.90      25.78        
 26 Villarina, Rafael         12 YMCA of Greater-NJ     25.72      25.80        
 27 Miller, Ian               12 Webster BlueFins-NI    26.40      25.81        
 27 Wargo, Kyle               12 StreamLine Aquat-NJ    25.86      25.81        
 29 Ciechanowski, Max         12 Scarlet Aquatics-NJ    25.89      25.88        
 30 Ruhnke, Anderson          12 Lakeland Hills-NJ      26.23      25.93        
 31 Miller, Brendan           11 Three Village Sw-MR    25.62      25.97        
 32 Nichi, Cristian           12 Freedom Aquatics-MR    25.84      25.98        
 33 Luo, Luke                 12 Scarlet Aquatics-NJ    25.33      26.08        
 34 Pinchbeck, Gregory        12 Wilton Y Wahoos-CT     26.29      26.09        
 35 Miller, Robert            12 STAR Swimming-NI       26.02      26.12        
 36 Galczynski, Jacob         12 Westfield YMCA-NJ      26.07      26.18        
 37 Stueber, Colin            12 West Islip Swim-MR     26.95      26.20        
 38 Soltanov, Yaroslav        12 Keystone Aquatic-MA    25.81      26.22        
 38 Cabral, Franklin          12 Greater Somerset-NJ    26.16      26.22        
 40 Loeffert, Clark           12 Potomac Marlins-PV     26.26      26.23        
 41 Catong, Zachary           12 YMCA of Greater-NJ     26.41      26.31        
 42 Cunningham, Rigoberto     12 PACK Swim Team o-NI    26.03      26.34        
 43 Williams, Kyle            12 Kennett & Jenner-MA    25.69      26.37        
 44 Szymczyk, Filip           12 West Hartford Aq-CT    27.41      26.40        
 45 Ristenbatt, Dylan         12 Western YMCA Wah-MA    26.19      26.41        
 45 Jabour, Rocco             12 Uncle Sam Swim T-AD    27.17      26.41        
 47 Keane, Hunter             12 Panther Aquatic-CT     26.35      26.45        
 48 Wozniak, Tomasz           12 Lakeland Hills-NJ      26.00      26.48        
 49 Demaio, Christian         12 Greater Somerset-NJ    26.04      26.53        
 50 Xu, Chenghao              12 Greenwood Swimmi-NE    26.41      26.59        
 51 Krenzer, Trenton          12 Hammerhead Swim-NI     26.28      26.77        
 52 Petrovsky, Phillip        11 Metro Area Life-NJ     27.14      26.86        
 53 Sullivan, James           12 Radnor Aquatic C-MA    27.24      26.93        
 54 Powell, Caden             12 Bethel Park Recr-AM    27.51      27.22        
 55 Hayden, Blake             12 Nation's Capital-PV    27.26      27.56        
 56 Wiggins, Jack             12 Asphalt Green Un-MR    27.95      27.71        
 57 Stencel, Holden           12 Three Village Sw-MR    27.40      27.85        
 58 Mellone, Oliver           12 Metro Area Life-NJ     27.63      28.03        
 59 Dicaprio, James           12 Fairport Area Sw-NI    28.76      28.16        
 60 Markouski, Timophey       12 Northeast Swimmi-MA    27.57      28.18        
 -- Scott, Edward             12 Sea Devil Swimmi-PV    26.66         DQ        
 
Men 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
   EZ record: Z 49.23        2014 Kimani Gregory - AMS                         
                44.39  WJR 2022 Winter Juniors
                46.49  FUT 2022 Futures
                48.49  SECT 2022 Speedo Sect
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Kern, Nathaniel     12 North Jersey Bar-NJ    54.82      52.98         24  
                  25.54       52.98 (27.44)                                        
  2 Schnipke, Heath     12 Five Star Swim C-MA    53.88      53.04         21  
                  25.75       53.04 (27.29)                                        
  3 Beregovoi, Anton    12 Newtown Athletic-MA    53.76      53.14         20  
                  25.89       53.14 (27.25)                                        
  4 Sanchez, Christian  12 Westport/Weston-CT     53.34      53.16         19  
                  25.57       53.16 (27.59)                                        
  5 Matus, Nathaniel    12 Scarlet Aquatics-NJ    53.50      53.58         18  
                  25.55       53.58 (28.03)                                        
  6 Stowell, Daniel     12 Tide Swimming-VA       53.83      53.73         17  
                  25.94       53.73 (27.79)                                        
  7 Kneeland, Noah      12 Victor Swim Club-NI    54.17      54.04         16  
                  26.29       54.04 (27.75)                                        
  8 Titley, Brendan     12 YMCA of Metro No-NE    54.52      54.72         15  
                  26.46       54.72 (28.26)                                        
  9 Lisi, Joseph        12 Liverpool Jets S-NI    55.08      55.55         14  
                  26.72       55.55 (28.83)                                        
 10 Valentine, Jack     12 Tide Swimming-VA       54.93      56.06         13  
                  26.87       56.06 (29.19)                                        
Consolation Final
 11 Crowley, Mason      12 Tigers Aquatic C-AD    55.81      54.80         11  
                  26.97       54.80 (27.83)                                        
 12 Boyle, Aiden        12 Unattached-NE          55.29      55.01          9  
                  26.50       55.01 (28.51)                                        
 13 Seliger, Timur      12 Asphalt Green Un-MR    55.68      55.04          8  
                  26.24       55.04 (28.80)                                        
 14 Catong, Zachary     12 YMCA of Greater-NJ     56.07      55.41          7  
                  26.63       55.41 (28.78)                                        
 15 Korenblit, Liam     12 Freedom Aquatics-MR    56.27      55.99          6  
                  27.48       55.99 (28.51)                                        
 16 Miller, Brendan     11 Three Village Sw-MR    55.77      56.05          5  
                  26.44       56.05 (29.61)                                        
 17 Bollinger, Jackson  11 Souderton Area C-MA    55.91      56.14          4  
                  27.13       56.14 (29.01)                                        
 18 Cabral, Franklin    12 Greater Somerset-NJ    56.41      56.15          3  
                  26.87       56.15 (29.28)                                        
 19 Bast, James         12 Islanders Aquati-MR    56.03      56.22          2  
                  27.28       56.22 (28.94)                                        
 20 Kelton, Malcolm     12 Boston YMCA Blue-NE    56.45      56.93          1  
                  27.23       56.93 (29.70)                                        
 
Men 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
   EZ record: Z 49.23        2014 Kimani Gregory - AMS                         
                44.39  WJR 2022 Winter Juniors
                46.49  FUT 2022 Futures
                48.49  SECT 2022 Speedo Sect
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sanchez, Christian        12 Westport/Weston-CT     54.10      53.34 q      
                  25.80       53.34 (27.54)                                        
  2 Matus, Nathaniel          12 Scarlet Aquatics-NJ    53.72      53.50 q      
                  25.40       53.50 (28.10)                                        
  3 Beregovoi, Anton          12 Newtown Athletic-MA    54.68      53.76 q      
                  25.83       53.76 (27.93)                                        
  4 Stowell, Daniel           12 Tide Swimming-VA       53.50      53.83 q      
                  26.00       53.83 (27.83)                                        
  5 Schnipke, Heath           12 Five Star Swim C-MA    52.41      53.88 q      
                  25.99       53.88 (27.89)                                        
  6 Kneeland, Noah            12 Victor Swim Club-NI    53.94      54.17 q      
                  26.24       54.17 (27.93)                                        
  7 Titley, Brendan           12 YMCA of Metro No-NE    55.24      54.52 q      
                  26.33       54.52 (28.19)                                        
  8 Kern, Nathaniel           12 North Jersey Bar-NJ    54.69      54.82 q      
                  26.18       54.82 (28.64)                                        
  9 Valentine, Jack           12 Tide Swimming-VA       54.97      54.93 q      
                  26.44       54.93 (28.49)                                        
 10 Lisi, Joseph              12 Liverpool Jets S-NI    54.51      55.08 q      
                  26.57       55.08 (28.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Boyle, Aiden              12 Unattached-NE          54.35      55.29 q      
                  26.52       55.29 (28.77)                                        
 12 Seliger, Timur            12 Asphalt Green Un-MR    53.97      55.68 q      
                  26.45       55.68 (29.23)                                        
 13 Miller, Brendan           11 Three Village Sw-MR    56.84      55.77 q      
                  26.37       55.77 (29.40)                                        
 14 Crowley, Mason            12 Tigers Aquatic C-AD    54.71      55.81 q      
                  27.72       55.81 (28.09)                                        
 15 Bollinger, Jackson        11 Souderton Area C-MA    55.17      55.91 q      
                  27.21       55.91 (28.70)                                        
 16 Bast, James               12 Islanders Aquati-MR    56.39      56.03 q      
                  27.18       56.03 (28.85)                                        
 17 Catong, Zachary           12 YMCA of Greater-NJ     56.31      56.07 q      
                  26.95       56.07 (29.12)                                        
 18 Korenblit, Liam           12 Freedom Aquatics-MR    55.17      56.27 q      
                  27.60       56.27 (28.67)                                        
 19 Cabral, Franklin          12 Greater Somerset-NJ    56.93      56.41 q      
                  27.05       56.41 (29.36)                                        
 20 Kelton, Malcolm           12 Boston YMCA Blue-NE    56.45      56.45 q      
                  26.24       56.45 (30.21)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Rydberg, Gregory          12 Greater Somerset-NJ    55.40      56.53        
                  27.46       56.53 (29.07)                                        
 22 Law, Cyrus                12 CPP River Hawks-NI     56.12      56.71        
                  27.63       56.71 (29.08)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Reber, Cruz               12 Potomac Marlins-PV     56.59      56.72        
                  26.55       56.72 (30.17)                                        
 24 Barry, Patrick            12 Malvern Swimming-MA    56.14      56.80        
                  26.88       56.80 (29.92)                                        
 25 Keane, Hunter             12 Panther Aquatic-CT     57.02      57.03        
                  28.25       57.03 (28.78)                                        
 25 Zugelder, Cooper          12 Buffalo Area Aqu-NI    56.51      57.03        
                  27.38       57.03 (29.65)                                        
 27 Song, Inno                12 Clarence Swim Cl-NI    56.42      57.14        
 28 Pinchbeck, Gregory        12 Wilton Y Wahoos-CT     57.15      57.15        
                  27.53       57.15 (29.62)                                        
 28 Krauza, Brendan           12 Wyckoff YMCA-NJ        56.67      57.15        
                  27.75       57.15 (29.40)                                        
 30 Williams, Kyle            12 Kennett & Jenner-MA    57.43      57.27        
                  27.44       57.27 (29.83)                                        
 31 Galczynski, Jacob         12 Westfield YMCA-NJ      56.60      57.42        
                  27.68       57.42 (29.74)                                        
 32 Calix, Jose               12 Eagle Aquatic CL-NJ    56.84      57.44        
                  27.68       57.44 (29.76)                                        
 33 Scott, Edward             12 Sea Devil Swimmi-PV    57.64      57.58        
                  27.74       57.58 (29.84)                                        
 34 Fletcher-Ford, Liam       12 Regional YMCA of-CT    56.10      57.59        
                  27.44       57.59 (30.15)                                        
 35 Wargo, Kyle               12 StreamLine Aquat-NJ    56.10      57.65        
                  27.74       57.65 (29.91)                                        
 36 Soltanov, Yaroslav        12 Keystone Aquatic-MA    57.80      57.73        
                  27.74       57.73 (29.99)                                        
 37 Pelosi, Ryan              12 Metro Area Life-NJ     58.49      57.78        
                  26.85       57.78 (30.93)                                        
 38 Miller, Robert            12 STAR Swimming-NI       58.79      57.80        
                  28.00       57.80 (29.80)                                        
 39 Katz, Robert              12 Trident Aquatic-MR     57.72      57.96        
                  27.76       57.96 (30.20)                                        
 40 Roy, Aaron                12 Greater Somerset-NJ    55.82      57.97        
                  26.65       57.97 (31.32)                                        
 41 Vuadens, Ari              12 Upper Main Line-MA     59.82      57.98        
                  27.85       57.98 (30.13)                                        
 42 Stueber, Colin            12 West Islip Swim-MR     58.61      58.33        
                  28.69       58.33 (29.64)                                        
 43 Rademacker, Owen          12 Victor Swim Club-NI    56.75      58.38        
                  27.90       58.38 (30.48)                                        
 44 Nier, Dylan               12 George School Aq-MA    57.40      58.59        
                  27.84       58.59 (30.75)                                        
 45 Dube, Charles             12 Greenwood Swimmi-NE    58.03      58.77        
                  28.03       58.77 (30.74)                                        
 46 Attenborough, Michael     12 Freedom Aquatics-MR  1:00.83      59.08        
                  28.70       59.08 (30.38)                                        
 47 Krenzer, Trenton          12 Hammerhead Swim-NI     57.85      59.16        
                  28.44       59.16 (30.72)                                        
 48 Villarina, Rafael         12 YMCA of Greater-NJ     58.28      59.22        
                  29.02       59.22 (30.20)                                        
 49 Boardman, Gavin           12 Lakeland Hills-NJ      58.71      59.32        
                  28.53       59.32 (30.79)                                        
 50 Li, Kevin                 12 Malvern Swimming-MA  1:00.13      59.59        
                  28.55       59.59 (31.04)                                        
 51 Ould Abbou, Rayane        11 Freedom Aquatics-MR    59.92      59.68        
                  28.88       59.68 (30.80)                                        
 52 Wozniak, Tomasz           12 Lakeland Hills-NJ      59.47      59.74        
                  28.44       59.74 (31.30)                                        
 53 Vongsouvanh, Andrew       12 Regional YMCA of-CT  1:00.27    1:00.23        
                  29.15     1:00.23 (31.08)                                        
 53 Stencel, Holden           12 Three Village Sw-MR    59.40    1:00.23        
                  28.42     1:00.23 (31.81)                                        
 55 Braun, Wyatt              12 Mount Desert Isl-ME    59.24    1:00.43        
                  29.05     1:00.43 (31.38)                                        
 56 Deng, Jerry               12 Upper Main Line-MA   1:00.86    1:00.84        
 57 Giangone, Alex            12 Westfield YMCA-NJ    1:00.59    1:00.96        
                  29.61     1:00.96 (31.35)                                        
 58 Bernabeo, Stephen         11 Suburban Seahawk-MA    59.82    1:00.98        
                  28.92     1:00.98 (32.06)                                        
 59 Kollet, Macallister       12 Potomac Marlins-PV   1:01.72    1:01.00        
                  29.27     1:01.00 (31.73)                                        
 60 Dicaprio, James           12 Fairport Area Sw-NI  1:05.17    1:04.29        
                  30.73     1:04.29 (33.56)                                        
 
Men 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
   EZ record: Z 1:48.48        2013 Sanjay Wijesekera - PVS                    
                1:38.39  WJR 2022 Winter Juniors
                1:41.79  FUT 2022 Futures
                1:46.29  SECT 2022 Speedo Sect
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Stowell, Daniel     12 Tide Swimming-VA     1:55.15    1:54.49         24  
                  26.56       55.38 (28.82)     1:25.17 (29.79)     1:54.49 (29.32)
  2 Matus, Nathaniel    12 Scarlet Aquatics-NJ  1:57.11    1:55.87         21  
                  26.40       55.34 (28.94)     1:25.41 (30.07)     1:55.87 (30.46)
  3 Beregovoi, Anton    12 Newtown Athletic-MA  1:56.22    1:55.94         20  
                  26.72       56.33 (29.61)     1:26.73 (30.40)     1:55.94 (29.21)
  4 Titley, Brendan     12 YMCA of Metro No-NE  1:57.23    1:56.32         19  
                  27.19       56.72 (29.53)     1:26.82 (30.10)     1:56.32 (29.50)
  5 Kern, Nathaniel     12 North Jersey Bar-NJ  1:57.70    1:56.80         18  
                  27.23       56.46 (29.23)     1:26.74 (30.28)     1:56.80 (30.06)
  6 Hendrawan, Sebasti  12 Wyckoff YMCA-NJ      1:59.57    1:57.04         17  
                  26.65       56.60 (29.95)     1:27.43 (30.83)     1:57.04 (29.61)
  7 Sanchez, Christian  12 Westport/Weston-CT   1:59.11    1:57.24         16  
                  27.44       57.10 (29.66)     1:27.13 (30.03)     1:57.24 (30.11)
  8 Harris, Wesley      12 Victor Swim Club-NI  1:58.67    1:58.16         15  
                  27.04       57.17 (30.13)     1:28.00 (30.83)     1:58.16 (30.16)
  9 Behrend, James      12 Westchester Aqua-MR  2:00.16    1:58.51         14  
                  27.37       57.37 (30.00)     1:28.38 (31.01)     1:58.51 (30.13)
 10 Crowley, Mason      12 Tigers Aquatic C-AD  1:59.84    1:58.85         13  
                  28.06       58.79 (30.73)     1:29.19 (30.40)     1:58.85 (29.66)
Consolation Final
 11 Bast, James         12 Islanders Aquati-MR  2:00.43    1:59.02         11  
                  27.09       57.08 (29.99)     1:28.27 (31.19)     1:59.02 (30.75)
 12 Kneeland, Noah      12 Victor Swim Club-NI  2:01.75    1:59.54          9  
                  27.35       57.34 (29.99)     1:28.56 (31.22)     1:59.54 (30.98)
 13 Boyle, Aiden        12 Unattached-NE        2:01.16    1:59.76          8  
                  27.57       57.83 (30.26)     1:29.53 (31.70)     1:59.76 (30.23)
 14 Kucmierczyk, Wilia  12 Scarlet Aquatics-NJ  2:01.60    2:00.07          7  
                  27.28       57.56 (30.28)     1:29.07 (31.51)     2:00.07 (31.00)
 15 Seliger, Timur      12 Asphalt Green Un-MR  2:01.71    2:00.92          6  
                  27.51       58.99 (31.48)     1:30.60 (31.61)     2:00.92 (30.32)
 16 Zugelder, Cooper    12 Buffalo Area Aqu-NI  2:01.93    2:01.55          5  
                  27.55       58.22 (30.67)     1:30.13 (31.91)     2:01.55 (31.42)
 17 Ruhnke, Anderson    12 Lakeland Hills-NJ    2:03.67    2:02.79          4  
                  27.74       59.12 (31.38)     1:31.59 (32.47)     2:02.79 (31.20)
 18 Korenblit, Liam     12 Freedom Aquatics-MR  2:02.29    2:03.28          3  
                  28.88       59.98 (31.10)     1:32.45 (32.47)     2:03.28 (30.83)
 19 Krauza, Brendan     12 Wyckoff YMCA-NJ      2:03.67    2:05.20          2  
                  28.18     1:00.01 (31.83)     1:33.08 (33.07)     2:05.20 (32.12)
 -- Keller, Reed        12 YMCA Of Greenwic-CT  2:03.38        DNF        
 
Men 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
   EZ record: Z 1:48.48        2013 Sanjay Wijesekera - PVS                    
                1:38.39  WJR 2022 Winter Juniors
                1:41.79  FUT 2022 Futures
                1:46.29  SECT 2022 Speedo Sect
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stowell, Daniel           12 Tide Swimming-VA     1:54.78    1:55.15 q      
                  26.83       55.92 (29.09)     1:25.83 (29.91)     1:55.15 (29.32)
  2 Beregovoi, Anton          12 Newtown Athletic-MA  1:58.60    1:56.22 q      
                  27.25       57.01 (29.76)     1:26.85 (29.84)     1:56.22 (29.37)
  3 Matus, Nathaniel          12 Scarlet Aquatics-NJ  1:58.14    1:57.11 q      
                  27.00       56.46 (29.46)     1:26.86 (30.40)     1:57.11 (30.25)
  4 Titley, Brendan           12 YMCA of Metro No-NE  1:58.28    1:57.23 q      
                  26.77       56.38 (29.61)     1:27.03 (30.65)     1:57.23 (30.20)
  5 Kern, Nathaniel           12 North Jersey Bar-NJ  1:58.10    1:57.70 q      
                  27.22       56.50 (29.28)     1:27.10 (30.60)     1:57.70 (30.60)
  6 Harris, Wesley            12 Victor Swim Club-NI  1:59.01    1:58.67 q      
                  27.13       57.49 (30.36)     1:28.35 (30.86)     1:58.67 (30.32)
  7 Sanchez, Christian        12 Westport/Weston-CT   1:57.53    1:59.11 q      
                  26.29       56.31 (30.02)     1:27.61 (31.30)     1:59.11 (31.50)
  8 Hendrawan, Sebastian      12 Wyckoff YMCA-NJ      2:01.02    1:59.57 q      
                  27.40       58.37 (30.97)     1:29.95 (31.58)     1:59.57 (29.62)
  9 Crowley, Mason            12 Tigers Aquatic C-AD  2:00.57    1:59.84 q      
                  28.52       59.12 (30.60)     1:30.53 (31.41)     1:59.84 (29.31)
 10 Behrend, James            12 Westchester Aqua-MR  2:02.21    2:00.16 q      
                  28.37       58.84 (30.47)     1:30.04 (31.20)     2:00.16 (30.12)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Bast, James               12 Islanders Aquati-MR  2:04.28    2:00.43 q      
                  27.26       57.64 (30.38)     1:29.26 (31.62)     2:00.43 (31.17)
 12 Boyle, Aiden              12 Unattached-NE        2:00.72    2:01.16 q      
                  28.23       58.61 (30.38)     1:30.40 (31.79)     2:01.16 (30.76)
 12 Schnipke, Heath           12 Five Star Swim C-MA  1:55.18    2:01.16 q      
                  27.00       57.17 (30.17)     1:29.05 (31.88)     2:01.16 (32.11)
 14 Kucmierczyk, Wiliam       12 Scarlet Aquatics-NJ  2:00.73    2:01.60 q      
                  27.63       58.47 (30.84)     1:30.35 (31.88)     2:01.60 (31.25)
 15 Seliger, Timur            12 Asphalt Green Un-MR  2:01.67    2:01.71 q      
                  27.55       58.86 (31.31)     1:30.89 (32.03)     2:01.71 (30.82)
 16 Kneeland, Noah            12 Victor Swim Club-NI  2:00.89    2:01.75 q      
                  27.66       58.82 (31.16)     1:30.63 (31.81)     2:01.75 (31.12)
 17 Zugelder, Cooper          12 Buffalo Area Aqu-NI  2:01.11    2:01.93 q      
                  27.60       58.14 (30.54)     1:30.19 (32.05)     2:01.93 (31.74)
 18 Korenblit, Liam           12 Freedom Aquatics-MR  2:00.35    2:02.29 q      
                  27.68       58.73 (31.05)     1:31.13 (32.40)     2:02.29 (31.16)
 19 Keller, Reed              12 YMCA Of Greenwic-CT  2:02.04    2:03.38 q      
                  28.16       59.33 (31.17)     1:31.66 (32.33)     2:03.38 (31.72)
 20 Krauza, Brendan           12 Wyckoff YMCA-NJ      2:06.40    2:03.67 q      
                  27.58       58.54 (30.96)     1:30.72 (32.18)     2:03.67 (32.95)
 20 Ruhnke, Anderson          12 Lakeland Hills-NJ    2:03.06    2:03.67 q      
                  27.55       58.69 (31.14)     1:31.79 (33.10)     2:03.67 (31.88)
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 22 Bollinger, Jackson        11 Souderton Area C-MA  2:01.31    2:04.05        
                  28.85     1:00.97 (32.12)     1:33.27 (32.30)     2:04.05 (30.78)
-------------------------------------------------------------------------
 23 Rademacker, Owen          12 Victor Swim Club-NI  2:01.12    2:04.08        
                  28.68     1:00.17 (31.49)     1:32.78 (32.61)     2:04.08 (31.30)
 24 Xu, Chenghao              12 Greenwood Swimmi-NE  2:03.14    2:04.39        
                  28.36       59.95 (31.59)     1:32.28 (32.33)     2:04.39 (32.11)
 25 Reber, Cruz               12 Potomac Marlins-PV   2:04.53    2:04.62        
                  28.41     1:00.24 (31.83)     1:32.50 (32.26)     2:04.62 (32.12)
 26 Zee, Bentley              12 Phoenix Aquatic-MR   2:03.25    2:04.64        
                  28.57       59.41 (30.84)     1:32.58 (33.17)     2:04.64 (32.06)
 27 Scott, Edward             12 Sea Devil Swimmi-PV  2:04.22    2:05.01        
                  28.66     1:00.12 (31.46)     1:32.61 (32.49)     2:05.01 (32.40)
 28 Mayzel, Leo               12 Scarlet Aquatics-NJ  2:02.43    2:05.03        
                  28.30       59.99 (31.69)     1:32.82 (32.83)     2:05.03 (32.21)
 29 Boardman, Gavin           12 Lakeland Hills-NJ    2:06.03    2:05.28        
                  28.66     1:00.86 (32.20)     1:33.74 (32.88)     2:05.28 (31.54)
 30 Catong, Zachary           12 YMCA of Greater-NJ   2:03.49    2:05.71        
                  28.25       59.74 (31.49)     1:33.26 (33.52)     2:05.71 (32.45)
 31 Soltanov, Yaroslav        12 Keystone Aquatic-MA  2:05.17    2:06.00        
                  29.23     1:01.53 (32.30)     1:34.53 (33.00)     2:06.00 (31.47)
 32 Barry, Patrick            12 Malvern Swimming-MA  2:06.55    2:06.56        
                  28.79     1:01.34 (32.55)     1:34.09 (32.75)     2:06.56 (32.47)
 33 Katz, Robert              12 Trident Aquatic-MR   2:04.90    2:06.75        
                  28.87     1:01.15 (32.28)     1:34.67 (33.52)     2:06.75 (32.08)
 34 Barone, Michael           12 STAR Swimming-NI     2:10.43    2:06.96        
                  29.83     1:02.33 (32.50)     1:34.46 (32.13)     2:06.96 (32.50)
 35 Rydberg, Gregory          12 Greater Somerset-NJ  2:03.98    2:07.79        
                  29.00     1:01.42 (32.42)     1:35.00 (33.58)     2:07.79 (32.79)
 36 Hankinson, Ethan          12 Steel City Aquat-AM  2:09.42    2:09.81        
                  29.79     1:02.87 (33.08)     1:37.01 (34.14)     2:09.81 (32.80)
 37 Li, Kevin                 12 Malvern Swimming-MA  2:26.83    2:11.04        
                  29.00     1:01.88 (32.88)     1:37.17 (35.29)     2:11.04 (33.87)
 38 Sethi, Neil               11 Sea Wolfs Swim T-NJ  2:08.41    2:12.33        
                  30.09     1:03.41 (33.32)     1:37.37 (33.96)     2:12.33 (34.96)
 39 Kollet, Macallister       12 Potomac Marlins-PV   2:12.58    2:12.68        
                  30.91     1:05.07 (34.16)     1:39.55 (34.48)     2:12.68 (33.13)
 40 Krahe, Marcus             12 Asphalt Green Un-MR  2:10.93    2:14.41        
                  31.25     1:05.66 (34.41)     1:40.56 (34.90)     2:14.41 (33.85)
 41 Dashko, Daniel            11 BeFirst Swim Tea-MA  2:16.62    2:17.24        
                  30.90     1:06.31 (35.41)     1:42.48 (36.17)     2:17.24 (34.76)
 
Men 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
   EZ record: Z 4:50.27    4/3/2019 Richard Poplawski, Scarlet Aquatics        
                4:28.29  WJR 2022 Winter Juniors
                4:37.09  FUT 2022 Futures
                4:47.39  SECT 2022 Speedo Sect
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stowell, Daniel     12 Tide Swimming-VA     5:04.21    5:04.48         24  
                  27.40       57.55 (30.15)     1:28.21 (30.66)     1:59.04 (30.83)
        2:30.19 (31.15)     3:01.25 (31.06)     3:32.37 (31.12)     4:03.56 (31.19)
        4:34.49 (30.93)     5:04.48 (29.99)                                        
  2 Burk, Kyle          12 Kennett & Jenner-MA  5:08.58    5:04.59         21  
                  27.35       57.77 (30.42)     1:28.69 (30.92)     1:59.73 (31.04)
        2:30.82 (31.09)     3:02.29 (31.47)     3:33.80 (31.51)     4:04.30 (30.50)
        4:35.14 (30.84)     5:04.59 (29.45)                                        
  3 Reines, Joshua      12 Scarlet Aquatics-NJ  5:08.69    5:11.51         20  
                  27.85       58.59 (30.74)     1:30.07 (31.48)     2:01.72 (31.65)
        2:33.43 (31.71)     3:05.38 (31.95)     3:37.23 (31.85)     4:09.39 (32.16)
        4:40.86 (31.47)     5:11.51 (30.65)                                        
  4 Beregovoi, Anton    12 Newtown Athletic-MA  5:22.04    5:12.70         19  
                  27.31       57.88 (30.57)     1:29.34 (31.46)     2:01.54 (32.20)
        2:34.03 (32.49)     3:06.03 (32.00)     3:37.77 (31.74)     4:10.45 (32.68)
        4:41.93 (31.48)     5:12.70 (30.77)                                        
  5 Behrend, James      12 Westchester Aqua-MR  5:19.85    5:13.98         18  
                  28.06       58.47 (30.41)     1:29.85 (31.38)     2:01.11 (31.26)
        2:33.14 (32.03)     3:05.41 (32.27)     3:37.87 (32.46)     4:09.98 (32.11)
        4:42.53 (32.55)     5:13.98 (31.45)                                        
  6 Zhao, Caden         12 Steel City Aquat-AM  5:23.04    5:15.05         17  
                  27.78       58.70 (30.92)     1:30.53 (31.83)     2:02.70 (32.17)
        2:34.88 (32.18)     3:07.16 (32.28)     3:39.85 (32.69)     4:13.03 (33.18)
        4:44.90 (31.87)     5:15.05 (30.15)                                        
  7 Titley, Brendan     12 YMCA of Metro No-NE  5:28.66    5:15.26         16  
                  28.01       58.53 (30.52)     1:29.94 (31.41)     2:01.76 (31.82)
        2:33.76 (32.00)     3:05.82 (32.06)     3:38.08 (32.26)     4:10.66 (32.58)
        4:43.32 (32.66)     5:15.26 (31.94)                                        
  8 Harris, Wesley      12 Victor Swim Club-NI  5:12.40    5:15.60         15  
                  28.42       59.81 (31.39)     1:31.45 (31.64)     2:03.29 (31.84)
        2:35.53 (32.24)     3:07.35 (31.82)     3:39.89 (32.54)     4:12.36 (32.47)
        4:44.76 (32.40)     5:15.60 (30.84)                                        
  9 Hendrawan, Sebasti  12 Wyckoff YMCA-NJ      5:16.08    5:16.47         14  
                  27.43       58.20 (30.77)     1:30.26 (32.06)     2:02.29 (32.03)
        2:34.99 (32.70)     3:07.56 (32.57)     3:40.21 (32.65)     4:12.58 (32.37)
        4:45.32 (32.74)     5:16.47 (31.15)                                        
 10 Valentine, Jack     12 Tide Swimming-VA     5:17.85    5:17.98         13  
                  28.02       59.46 (31.44)     1:31.93 (32.47)     2:04.73 (32.80)
        2:37.43 (32.70)     3:09.45 (32.02)     3:41.61 (32.16)     4:14.42 (32.81)
        4:46.63 (32.21)     5:17.98 (31.35)                                        
 11 Bast, James         12 Islanders Aquati-MR  5:31.17    5:18.68         11  
                  27.89       59.31 (31.42)     1:31.39 (32.08)     2:03.76 (32.37)
        2:35.91 (32.15)     3:08.64 (32.73)     3:42.07 (33.43)     4:15.14 (33.07)
        4:47.97 (32.83)     5:18.68 (30.71)                                        
 12 Zugelder, Cooper    12 Buffalo Area Aqu-NI  5:22.68    5:18.97          9  
                  28.12       59.23 (31.11)     1:30.96 (31.73)     2:03.36 (32.40)
        2:35.86 (32.50)     3:08.84 (32.98)     3:41.66 (32.82)     4:14.42 (32.76)
        4:47.01 (32.59)     5:18.97 (31.96)                                        
 13 Keller, Reed        12 YMCA Of Greenwic-CT  5:19.07    5:20.32          8  
                  28.96     1:00.82 (31.86)     1:33.15 (32.33)     2:05.64 (32.49)
        2:38.21 (32.57)     3:10.85 (32.64)     3:43.51 (32.66)     4:16.02 (32.51)
        4:48.72 (32.70)     5:20.32 (31.60)                                        
 14 O'Keeffe, Grant     12 Schenectady-Sara-AD  5:20.54    5:20.89          7  
                  28.68       59.95 (31.27)     1:32.01 (32.06)     2:04.34 (32.33)
        2:37.02 (32.68)     3:09.97 (32.95)     3:43.03 (33.06)     4:16.02 (32.99)
        4:48.77 (32.75)     5:20.89 (32.12)                                        
 15 Mayzel, Leo         12 Scarlet Aquatics-NJ  5:28.17    5:22.67          6  
                  28.15       59.73 (31.58)     1:32.18 (32.45)     2:05.18 (33.00)
        2:37.87 (32.69)     3:10.78 (32.91)     3:44.29 (33.51)     4:17.43 (33.14)
        4:50.54 (33.11)     5:22.67 (32.13)                                        
 16 Kucmierczyk, Wilia  12 Scarlet Aquatics-NJ  5:22.29    5:23.59          5  
                  27.90       59.49 (31.59)     1:32.15 (32.66)     2:05.24 (33.09)
        2:38.69 (33.45)     3:12.14 (33.45)     3:45.27 (33.13)     4:18.40 (33.13)
        4:51.36 (32.96)     5:23.59 (32.23)                                        
 17 Katz, Robert        12 Trident Aquatic-MR   5:32.32    5:24.58          4  
                  28.75     1:01.02 (32.27)     1:33.80 (32.78)     2:07.30 (33.50)
        2:40.12 (32.82)     3:13.16 (33.04)     3:46.17 (33.01)     4:19.84 (33.67)
        4:53.13 (33.29)     5:24.58 (31.45)                                        
 18 Rademacker, Owen    12 Victor Swim Club-NI  5:16.28    5:25.30          3  
                  29.34     1:01.57 (32.23)     1:34.08 (32.51)     2:06.65 (32.57)
        2:39.53 (32.88)     3:12.73 (33.20)     3:46.13 (33.40)     4:19.59 (33.46)
        4:52.87 (33.28)     5:25.30 (32.43)                                        
 19 Kneeland, Noah      12 Victor Swim Club-NI  5:25.72    5:26.62          2  
                  28.24       59.48 (31.24)     1:32.12 (32.64)     2:05.34 (33.22)
        2:38.92 (33.58)     3:12.63 (33.71)     3:46.45 (33.82)     4:20.76 (34.31)
        4:54.06 (33.30)     5:26.62 (32.56)                                        
 20 Boyle, Aiden        12 Unattached-NE        5:29.10    5:29.79          1  
                  29.00     1:01.65 (32.65)     1:35.64 (33.99)     2:08.52 (32.88)
        2:42.29 (33.77)     3:16.34 (34.05)     3:49.50 (33.16)     4:23.57 (34.07)
        4:57.33 (33.76)     5:29.79 (32.46)                                        
 21 Boardman, Gavin     12 Lakeland Hills-NJ    5:34.92    5:30.33        
                  29.76     1:02.95 (33.19)     1:36.63 (33.68)     2:09.68 (33.05)
        2:43.27 (33.59)     3:17.09 (33.82)     3:50.84 (33.75)     4:24.67 (33.83)
        4:58.06 (33.39)     5:30.33 (32.27)                                        
 22 Ciechanowski, Max   12 Scarlet Aquatics-NJ  5:29.79    5:30.48        
                  29.46     1:02.13 (32.67)     1:36.49 (34.36)     2:10.38 (33.89)
        2:44.01 (33.63)     3:18.27 (34.26)     3:52.16 (33.89)     4:25.96 (33.80)
        4:59.03 (33.07)     5:30.48 (31.45)                                        
 23 Ruhnke, Anderson    12 Lakeland Hills-NJ    5:34.52    5:31.37        
                  29.16     1:01.91 (32.75)     1:35.84 (33.93)     2:09.68 (33.84)
        2:44.09 (34.41)     3:18.07 (33.98)     3:52.29 (34.22)     4:27.18 (34.89)
        5:01.25 (34.07)     5:31.37 (30.12)                                        
 24 Scott, Edward       12 Sea Devil Swimmi-PV  5:30.03    5:33.37        
                  29.06     1:01.53 (32.47)     1:34.92 (33.39)     2:08.66 (33.74)
        2:42.27 (33.61)     3:16.37 (34.10)     3:50.40 (34.03)     4:24.94 (34.54)
        4:59.77 (34.83)     5:33.37 (33.60)                                        
 25 Koehle, Evan        12 Nittany Lion Aqu-MA  5:37.90    5:33.84        
                  28.95     1:01.88 (32.93)     1:35.88 (34.00)     2:08.97 (33.09)
        2:43.81 (34.84)     3:17.77 (33.96)     3:52.53 (34.76)     4:27.27 (34.74)
        5:01.95 (34.68)     5:33.84 (31.89)                                        
 26 Catong, Zachary     12 YMCA of Greater-NJ   5:35.13    5:34.02        
                  29.38     1:02.12 (32.74)     1:36.33 (34.21)     2:10.48 (34.15)
        2:44.89 (34.41)     3:19.50 (34.61)     3:53.15 (33.65)     4:27.54 (34.39)
        5:01.69 (34.15)     5:34.02 (32.33)                                        
 27 Cabral, Franklin    12 Greater Somerset-NJ  5:29.74    5:36.32        
                  30.76     1:04.37 (33.61)     1:38.58 (34.21)     2:13.14 (34.56)
        2:47.96 (34.82)     3:22.55 (34.59)     3:56.87 (34.32)     4:31.28 (34.41)
        5:04.77 (33.49)     5:36.32 (31.55)                                        
 28 Sethi, Neil         11 Sea Wolfs Swim T-NJ  5:30.98    5:38.27        
                  29.54     1:02.63 (33.09)     1:36.98 (34.35)     2:11.79 (34.81)
        2:47.06 (35.27)     3:22.22 (35.16)     3:57.09 (34.87)     4:32.28 (35.19)
        5:06.57 (34.29)     5:38.27 (31.70)                                        
 29 Wozniak, Tomasz     12 Lakeland Hills-NJ    5:37.88    5:39.28        
                  29.20     1:03.22 (34.02)     1:37.24 (34.02)     2:11.27 (34.03)
        2:45.51 (34.24)     3:20.27 (34.76)     3:55.27 (35.00)     4:30.56 (35.29)
        5:05.87 (35.31)     5:39.28 (33.41)                                        
 
Men 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
   EZ record: Z 25.54        2015 David Curtiss - MA                           
   EZ record: Z 25.54   3/30/2018 Kris Lawson, NCAP-PV                         
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Camet, Caleb Josh   12 Potomac Marlins-PV     26.33      25.67         24  
  2 Roy, Aaron          12 Greater Somerset-NJ    27.14      26.82         21  
  3 Burk, Kyle          12 Kennett & Jenner-MA    28.06      27.82         20  
  4 Hendrawan, Sebasti  12 Wyckoff YMCA-NJ        28.74      28.23         19  
  5 Luo, Luke           12 Scarlet Aquatics-NJ    28.81      28.39         18  
  6 Lee, Yuriel         12 Scarlet Aquatics-NJ    28.85      28.98         17  
  7 Lisi, Joseph        12 Liverpool Jets S-NI    28.80      29.00         15.5
  7 Sheen, Nathaniel    12 Greater Somerset-NJ    29.07      29.00         15.5
  9 Liu, Vincent        12 Freedom Aquatics-MR    29.09      29.08         14  
 10 Nichi, Cristian     12 Freedom Aquatics-MR    29.11      29.54         13  
Consolation Final
 11 Zhang, Yalong       12 X-Cel Swimming-NJ      29.17      28.68         11  
 12 Miller, Brendan     11 Three Village Sw-MR    29.15      28.79          9  
 13 Fletcher-Ford, Lia  12 Regional YMCA of-CT    29.29      28.94          8  
 14 Ciechanowski, Max   12 Scarlet Aquatics-NJ    29.58      28.99          7  
 15 Ristenbatt, Dylan   12 Western YMCA Wah-MA    29.36      29.29          6  
 16 Zee, Bentley        12 Phoenix Aquatic-MR     29.48      29.38          5  
 17 Beregovoi, Anton    12 Newtown Athletic-MA    29.39      29.63          4  
 18 Massone, Santiago   12 New Jersey Race-NJ     29.52      29.81          3  
 19 Liu, Kaden          12 Upper Main Line-MA     29.55      30.12          2  
 20 Vuadens, Ari        12 Upper Main Line-MA     29.41      30.13          1  
 
Men 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
   EZ record: Z 25.54        2015 David Curtiss - MA                           
   EZ record: Z 25.54   3/30/2018 Kris Lawson, NCAP-PV                         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Camet, Caleb Josh         12 Potomac Marlins-PV     26.21      26.33 q      
  2 Roy, Aaron                12 Greater Somerset-NJ    27.39      27.14 q      
  3 Burk, Kyle                12 Kennett & Jenner-MA    27.76      28.06 q      
  4 Hendrawan, Sebastian      12 Wyckoff YMCA-NJ        28.76      28.74 q      
  5 Lisi, Joseph              12 Liverpool Jets S-NI    28.50      28.80 q      
  6 Luo, Luke                 12 Scarlet Aquatics-NJ    28.15      28.81 q      
  7 Lee, Yuriel               12 Scarlet Aquatics-NJ    28.78      28.85 q      
  8 Sheen, Nathaniel          12 Greater Somerset-NJ    29.27      29.07 q      
  9 Liu, Vincent              12 Freedom Aquatics-MR    29.61      29.09 q      
 10 Nichi, Cristian           12 Freedom Aquatics-MR    28.97      29.11 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Miller, Brendan           11 Three Village Sw-MR    29.85      29.15 q      
 12 Zhang, Yalong             12 X-Cel Swimming-NJ      28.74      29.17 q      
 13 Fletcher-Ford, Liam       12 Regional YMCA of-CT    29.11      29.29 q      
 14 Ristenbatt, Dylan         12 Western YMCA Wah-MA    28.90      29.36 q      
 15 Beregovoi, Anton          12 Newtown Athletic-MA    30.12      29.39 q      
 16 Vuadens, Ari              12 Upper Main Line-MA     29.31      29.41 q      
 17 Zee, Bentley              12 Phoenix Aquatic-MR     30.25      29.48 q      
 18 Massone, Santiago         12 New Jersey Race-NJ     29.86      29.52 q      
 19 Liu, Kaden                12 Upper Main Line-MA     29.55      29.55 q      
 20 Ciechanowski, Max         12 Scarlet Aquatics-NJ    30.00      29.58 q      
-------------------------------------------------------------------------
 21 Kelton, Malcolm           12 Boston YMCA Blue-NE    30.67      29.95        
 22 Miller, Ian               12 Webster BlueFins-NI    28.83      30.02        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Brennan, Carter           12 Radnor Aquatic C-MA    30.10      30.08        
 24 Dos Santos, Bryan         12 North Jersey Blu-NJ    28.99      30.10        
 25 Williams, Kyle            12 Kennett & Jenner-MA    29.61      30.13        
 26 Xu, Chenghao              12 Greenwood Swimmi-NE    30.03      30.31        
 27 Miller, Robert            12 STAR Swimming-NI       29.72      30.32        
 28 Pfeifer, Milo             12 Wyckoff YMCA-NJ        31.15      30.36        
 29 Dashko, Daniel            11 BeFirst Swim Tea-MA    29.99      30.42        
 30 Wozniak, Tomasz           12 Lakeland Hills-NJ      31.31      30.53        
 31 Hankinson, Ethan          12 Steel City Aquat-AM    30.04      30.56        
 32 Stencel, Holden           12 Three Village Sw-MR    29.81      30.65        
 33 Szymczyk, Filip           12 West Hartford Aq-CT    30.93      30.66        
 34 Keane, Hunter             12 Panther Aquatic-CT     30.47      30.67        
 35 Bast, James               12 Islanders Aquati-MR    30.05      30.69        
 36 Zugelder, Cooper          12 Buffalo Area Aqu-NI    29.75      30.74        
 37 Ledbetter, William        12 Radnor Aquatic C-MA    29.88      30.75        
 38 Dhungana, Shivan          12 X-Cel Swimming-NJ      30.50      30.82        
 39 Chatterjee, Vihaan        12 Princeton Tiger-NJ     30.75      30.85        
 40 Wiggins, Jack             12 Asphalt Green Un-MR    30.37      30.92        
 41 Sullivan, James           12 Radnor Aquatic C-MA    29.58      30.96        
 42 Nier, Dylan               12 George School Aq-MA    30.03      31.09        
 43 Krahe, Marcus             12 Asphalt Green Un-MR    31.00      31.13        
 44 Vongsouvanh, Andrew       12 Regional YMCA of-CT    30.19      31.17        
 45 Jabour, Rocco             12 Uncle Sam Swim T-AD    30.33      31.27        
 46 Hoke, Wyatt               12 Ridley Area YMCA-MA    29.76      31.30        
 47 Kollet, Macallister       12 Potomac Marlins-PV     31.55      31.52        
 48 Gu, Ray                   12 Suburban Seahawk-MA    30.83      31.71        
 49 Strock, Thomas            12 Bethel Park Recr-AM    30.80      31.87        
 50 Taylor, Charlie           12 Tide Swimming-VA       30.76      32.50        
 51 Del Fierro, Gavin         11 Clifton Boys & G-NJ    31.38      32.70        
 52 O'Neill, Kevin            12 Westfield YMCA-NJ      34.68      33.35        
 53 Young, Liam               12 Tigers Aquatic C-AD    35.56      33.39        
 54 Lee, Kalvin               12 Greater Somerset-NJ    33.69      34.72        
 -- Cunningham, Rigoberto     12 PACK Swim Team o-NI    30.40         DQ        
 
Men 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
   EZ record: Z 55.51        1999 Scott Champagne - MA                         
                49.39  WJR 2022 Winter Juniors
                52.09  FUT 2022 Futures
                54.49  SECT 2022 Speedo Sect
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Camet, Caleb Josh   12 Potomac Marlins-PV     55.82      55.55         24  
                  26.81       55.55 (28.74)                                        
  2 Burk, Kyle          12 Kennett & Jenner-MA    59.16      57.81         21  
                  28.11       57.81 (29.70)                                        
  3 Roy, Aaron          12 Greater Somerset-NJ    59.88      58.92         20  
                  28.59       58.92 (30.33)                                        
  4 Hendrawan, Sebasti  12 Wyckoff YMCA-NJ      1:00.40      59.03         19  
                  28.56       59.03 (30.47)                                        
  5 Lee, Yuriel         12 Scarlet Aquatics-NJ  1:00.87      59.36         18  
                  28.79       59.36 (30.57)                                        
  6 Luo, Luke           12 Scarlet Aquatics-NJ  1:00.25      59.37         17  
                  29.00       59.37 (30.37)                                        
  7 Matus, Nathaniel    12 Scarlet Aquatics-NJ    59.90    1:00.18         16  
                  28.61     1:00.18 (31.57)                                        
  8 Zhang, Yalong       12 X-Cel Swimming-NJ    1:00.33    1:00.59         15  
                  29.14     1:00.59 (31.45)                                        
  9 Massone, Santiago   12 New Jersey Race-NJ   1:01.91    1:02.15         14  
                  30.71     1:02.15 (31.44)                                        
 10 Zee, Bentley        12 Phoenix Aquatic-MR   1:02.43    1:02.72         13  
                  30.92     1:02.72 (31.80)                                        
Consolation Final
 11 Miller, Ian         12 Webster BlueFins-NI  1:02.91    1:01.00         11  
                  29.52     1:01.00 (31.48)                                        
 12 Ristenbatt, Dylan   12 Western YMCA Wah-MA  1:02.92    1:02.07          9  
                  30.00     1:02.07 (32.07)                                        
 13 Liu, Vincent        12 Freedom Aquatics-MR  1:02.55    1:02.10          8  
                  30.15     1:02.10 (31.95)                                        
 14 Ciechanowski, Max   12 Scarlet Aquatics-NJ  1:04.08    1:02.12          7  
                  30.25     1:02.12 (31.87)                                        
 15 Keller, Reed        12 YMCA Of Greenwic-CT  1:03.27    1:02.67          6  
                  30.57     1:02.67 (32.10)                                        
 16 Kucmierczyk, Wilia  12 Scarlet Aquatics-NJ  1:03.48    1:02.91          5  
                  30.77     1:02.91 (32.14)                                        
 17 Valentine, Jack     12 Tide Swimming-VA     1:02.97    1:03.22          4  
                  31.04     1:03.22 (32.18)                                        
 18 Williams, Kyle      12 Kennett & Jenner-MA  1:04.48    1:03.91          3  
                  30.96     1:03.91 (32.95)                                        
 19 Krauza, Brendan     12 Wyckoff YMCA-NJ      1:03.54    1:03.96          2  
                  31.16     1:03.96 (32.80)                                        
 20 Nichi, Cristian     12 Freedom Aquatics-MR  1:02.97    1:05.44          1  
                  31.46     1:05.44 (33.98)                                        
 
Men 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
   EZ record: Z 55.51        1999 Scott Champagne - MA                         
                49.39  WJR 2022 Winter Juniors
                52.09  FUT 2022 Futures
                54.49  SECT 2022 Speedo Sect
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Camet, Caleb Josh         12 Potomac Marlins-PV     55.45      55.82 q      
                  27.17       55.82 (28.65)                                        
  2 Burk, Kyle                12 Kennett & Jenner-MA    59.21      59.16 q      
                  29.00       59.16 (30.16)                                        
  3 Roy, Aaron                12 Greater Somerset-NJ    59.87      59.88 q      
                  28.89       59.88 (30.99)                                        
  4 Matus, Nathaniel          12 Scarlet Aquatics-NJ  1:02.03      59.90 q      
                  28.96       59.90 (30.94)                                        
  5 Luo, Luke                 12 Scarlet Aquatics-NJ    59.35    1:00.25 q      
                  29.42     1:00.25 (30.83)                                        
  6 Zhang, Yalong             12 X-Cel Swimming-NJ    1:02.58    1:00.33 q      
                  29.20     1:00.33 (31.13)                                        
  7 Hendrawan, Sebastian      12 Wyckoff YMCA-NJ      1:00.58    1:00.40 q      
                  29.40     1:00.40 (31.00)                                        
  8 Lee, Yuriel               12 Scarlet Aquatics-NJ  1:00.14    1:00.87 q      
                  29.68     1:00.87 (31.19)                                        
  9 Massone, Santiago         12 New Jersey Race-NJ   1:02.97    1:01.91 q      
                  30.41     1:01.91 (31.50)                                        
 10 Zee, Bentley              12 Phoenix Aquatic-MR   1:02.38    1:02.43 q      
                  30.72     1:02.43 (31.71)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Liu, Vincent              12 Freedom Aquatics-MR  1:02.71    1:02.55 q      
                  30.51     1:02.55 (32.04)                                        
 12 Miller, Ian               12 Webster BlueFins-NI  1:02.40    1:02.91 q      
                  30.20     1:02.91 (32.71)                                        
 13 Ristenbatt, Dylan         12 Western YMCA Wah-MA  1:03.23    1:02.92 q      
                  30.70     1:02.92 (32.22)                                        
 14 Valentine, Jack           12 Tide Swimming-VA     1:04.45    1:02.97 q      
                  30.84     1:02.97 (32.13)                                        
 14 Nichi, Cristian           12 Freedom Aquatics-MR  1:05.03    1:02.97 q      
                  30.83     1:02.97 (32.14)                                        
 16 Keller, Reed              12 YMCA Of Greenwic-CT  1:03.32    1:03.27 q      
                  30.67     1:03.27 (32.60)                                        
 17 Kucmierczyk, Wiliam       12 Scarlet Aquatics-NJ  1:02.31    1:03.48 q      
                  31.03     1:03.48 (32.45)                                        
 18 Krauza, Brendan           12 Wyckoff YMCA-NJ      1:04.42    1:03.54 q      
                  31.06     1:03.54 (32.48)                                        
 19 Ciechanowski, Max         12 Scarlet Aquatics-NJ  1:05.27    1:04.08 q      
                  30.85     1:04.08 (33.23)                                        
 20 Williams, Kyle            12 Kennett & Jenner-MA  1:05.30    1:04.48 q      
                  31.28     1:04.48 (33.20)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Xu, Chenghao              12 Greenwood Swimmi-NE  1:04.54    1:04.75        
                  30.83     1:04.75 (33.92)                                        
 22 Miller, Brendan           11 Three Village Sw-MR  1:04.45    1:05.37        
                  31.50     1:05.37 (33.87)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Hankinson, Ethan          12 Steel City Aquat-AM  1:05.25    1:05.38        
                  31.73     1:05.38 (33.65)                                        
 24 Brennan, Carter           12 Radnor Aquatic C-MA  1:04.61    1:05.47        
                  31.09     1:05.47 (34.38)                                        
 25 Loeffert, Clark           12 Potomac Marlins-PV   1:04.32    1:05.60        
                  30.90     1:05.60 (34.70)                                        
 26 Law, Cyrus                12 CPP River Hawks-NI   1:05.32    1:05.75        
                  31.88     1:05.75 (33.87)                                        
 27 Vuadens, Ari              12 Upper Main Line-MA   1:03.71    1:05.80        
                  31.72     1:05.80 (34.08)                                        
 28 Pfeifer, Milo             12 Wyckoff YMCA-NJ      1:04.25    1:06.12        
                  32.19     1:06.12 (33.93)                                        
 29 Behrend, James            12 Westchester Aqua-MR  1:05.37    1:06.23        
                  32.22     1:06.23 (34.01)                                        
 30 Wiggins, Jack             12 Asphalt Green Un-MR  1:06.86    1:06.35        
 31 Miller, Robert            12 STAR Swimming-NI     1:06.38    1:06.41        
                  31.65     1:06.41 (34.76)                                        
 32 Keane, Hunter             12 Panther Aquatic-CT   1:05.77    1:06.52        
                  32.87     1:06.52 (33.65)                                        
 33 Fletcher-Ford, Liam       12 Regional YMCA of-CT  1:04.77    1:07.36        
                  32.39     1:07.36 (34.97)                                        
 34 Stencel, Holden           12 Three Village Sw-MR  1:06.70    1:07.47        
                  32.89     1:07.47 (34.58)                                        
 35 Vongsouvanh, Andrew       12 Regional YMCA of-CT  1:08.69    1:08.10        
                  32.93     1:08.10 (35.17)                                        
 36 Ledbetter, William        12 Radnor Aquatic C-MA  1:05.49    1:08.32        
                  33.14     1:08.32 (35.18)                                        
 37 Krahe, Marcus             12 Asphalt Green Un-MR  1:06.87    1:08.57        
                  33.10     1:08.57 (35.47)                                        
 38 Cruz, Zachary             12 Scarlet Aquatics-NJ  1:11.22    1:09.59        
                  33.73     1:09.59 (35.86)                                        
 
Men 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
   EZ record: Z 1:58.46    4/4/2019 Richard Poplawski, Scarlet Aquatics        
                1:47.99  WJR 2022 Winter Juniors
                1:52.79  FUT 2022 Futures
                1:58.59  SECT 2022 Speedo Sect
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Camet, Caleb Josh   12 Potomac Marlins-PV   2:05.09    2:02.07         24  
                  27.45       57.61 (30.16)     1:30.20 (32.59)     2:02.07 (31.87)
  2 Burk, Kyle          12 Kennett & Jenner-MA  2:05.46    2:04.43         21  
                  28.63       59.78 (31.15)     1:32.52 (32.74)     2:04.43 (31.91)
  3 Stowell, Daniel     12 Tide Swimming-VA     2:09.65    2:09.51         20  
                  30.93     1:03.27 (32.34)     1:36.60 (33.33)     2:09.51 (32.91)
  4 Hendrawan, Sebasti  12 Wyckoff YMCA-NJ      2:10.10    2:09.70         19  
                  30.26     1:02.77 (32.51)     1:36.06 (33.29)     2:09.70 (33.64)
  5 Roy, Aaron          12 Greater Somerset-NJ  2:14.38    2:10.75         18  
                  30.09     1:03.43 (33.34)     1:37.46 (34.03)     2:10.75 (33.29)
  6 Luo, Luke           12 Scarlet Aquatics-NJ  2:11.32    2:11.00         17  
                  31.01     1:04.33 (33.32)     1:38.10 (33.77)     2:11.00 (32.90)
  7 Reines, Joshua      12 Scarlet Aquatics-NJ  2:13.63    2:11.99         16  
                  31.84     1:05.75 (33.91)     1:39.64 (33.89)     2:11.99 (32.35)
  8 Beregovoi, Anton    12 Newtown Athletic-MA  2:11.62    2:12.37         15  
                  31.09     1:05.22 (34.13)     1:38.81 (33.59)     2:12.37 (33.56)
  9 Keller, Reed        12 YMCA Of Greenwic-CT  2:13.94    2:15.87         14  
                  31.63     1:06.02 (34.39)     1:41.11 (35.09)     2:15.87 (34.76)
 10 Matus, Nathaniel    12 Scarlet Aquatics-NJ  2:11.40    2:16.05         13  
                  30.76     1:05.64 (34.88)     1:40.95 (35.31)     2:16.05 (35.10)
Consolation Final
 11 Lee, Yuriel         12 Scarlet Aquatics-NJ  2:14.95    2:11.58         11  
                  30.13     1:02.98 (32.85)     1:37.40 (34.42)     2:11.58 (34.18)
 12 Zhang, Yalong       12 X-Cel Swimming-NJ    2:15.29    2:12.68          9  
                  30.89     1:05.34 (34.45)     1:39.55 (34.21)     2:12.68 (33.13)
 13 Kucmierczyk, Wilia  12 Scarlet Aquatics-NJ  2:15.95    2:13.59          8  
                  31.77     1:05.27 (33.50)     1:39.77 (34.50)     2:13.59 (33.82)
 14 Massone, Santiago   12 New Jersey Race-NJ   2:16.01    2:13.94          7  
                  32.14     1:05.99 (33.85)     1:40.13 (34.14)     2:13.94 (33.81)
 15 Zee, Bentley        12 Phoenix Aquatic-MR   2:17.89    2:14.45          6  
                  31.93     1:06.27 (34.34)     1:41.26 (34.99)     2:14.45 (33.19)
 16 Dhungana, Shivan    12 X-Cel Swimming-NJ    2:19.35    2:17.63          5  
                  32.38     1:07.05 (34.67)     1:42.19 (35.14)     2:17.63 (35.44)
 17 Titley, Brendan     12 YMCA of Metro No-NE  2:17.45    2:18.11          4  
                  32.94     1:07.73 (34.79)     1:43.24 (35.51)     2:18.11 (34.87)
 18 Liu, Kaden          12 Upper Main Line-MA   2:19.09    2:20.05          3  
                  33.56                             1:45.63 ( )     2:20.05 (34.42)
 19 Behrend, James      12 Westchester Aqua-MR  2:18.98    2:20.42          2  
                  33.45     1:08.70 (35.25)     1:45.17 (36.47)     2:20.42 (35.25)
 -- Liu, Vincent        12 Freedom Aquatics-MR  2:18.04         DQ        
 
Men 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
   EZ record: Z 1:58.46    4/4/2019 Richard Poplawski, Scarlet Aquatics        
                1:47.99  WJR 2022 Winter Juniors
                1:52.79  FUT 2022 Futures
                1:58.59  SECT 2022 Speedo Sect
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Camet, Caleb Josh         12 Potomac Marlins-PV   2:06.52    2:05.09 q      
                  28.59       59.98 (31.39)     1:32.35 (32.37)     2:05.09 (32.74)
  2 Burk, Kyle                12 Kennett & Jenner-MA  2:05.68    2:05.46 q      
                  29.35     1:01.08 (31.73)     1:33.62 (32.54)     2:05.46 (31.84)
  3 Stowell, Daniel           12 Tide Swimming-VA     2:09.96    2:09.65 q      
                  31.40     1:03.99 (32.59)     1:37.19 (33.20)     2:09.65 (32.46)
  4 Hendrawan, Sebastian      12 Wyckoff YMCA-NJ      2:12.74    2:10.10 q      
                  30.55     1:03.76 (33.21)     1:37.52 (33.76)     2:10.10 (32.58)
  5 Luo, Luke                 12 Scarlet Aquatics-NJ  2:10.55    2:11.32 q      
                  30.97     1:04.61 (33.64)     1:38.68 (34.07)     2:11.32 (32.64)
  6 Matus, Nathaniel          12 Scarlet Aquatics-NJ  2:12.78    2:11.40 q      
                  30.29     1:03.88 (33.59)     1:38.46 (34.58)     2:11.40 (32.94)
  7 Beregovoi, Anton          12 Newtown Athletic-MA  2:10.83    2:11.62 q      
                  31.19     1:04.52 (33.33)     1:38.52 (34.00)     2:11.62 (33.10)
  8 Reines, Joshua            12 Scarlet Aquatics-NJ  2:13.27    2:13.63 q      
                  31.54     1:05.51 (33.97)     1:40.03 (34.52)     2:13.63 (33.60)
  9 Keller, Reed              12 YMCA Of Greenwic-CT  2:13.63    2:13.94 q      
                  31.24     1:04.83 (33.59)     1:39.86 (35.03)     2:13.94 (34.08)
 10 Roy, Aaron                12 Greater Somerset-NJ  2:14.89    2:14.38 q      
                  31.01     1:05.51 (34.50)     1:40.90 (35.39)     2:14.38 (33.48)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lee, Yuriel               12 Scarlet Aquatics-NJ  2:12.96    2:14.95 q      
                  30.65     1:04.54 (33.89)     1:40.26 (35.72)     2:14.95 (34.69)
 12 Zhang, Yalong             12 X-Cel Swimming-NJ    2:15.02    2:15.29 q      
                  31.74     1:06.48 (34.74)     1:41.01 (34.53)     2:15.29 (34.28)
 13 Kucmierczyk, Wiliam       12 Scarlet Aquatics-NJ  2:16.09    2:15.95 q      
                  32.60     1:06.77 (34.17)     1:41.71 (34.94)     2:15.95 (34.24)
 14 Massone, Santiago         12 New Jersey Race-NJ   2:18.48    2:16.01 q      
                  32.22     1:06.61 (34.39)     1:41.74 (35.13)     2:16.01 (34.27)
 15 Titley, Brendan           12 YMCA of Metro No-NE  2:18.66    2:17.45 q      
                  32.72     1:07.50 (34.78)     1:42.99 (35.49)     2:17.45 (34.46)
 16 Zee, Bentley              12 Phoenix Aquatic-MR   2:15.36    2:17.89 q      
                  33.65     1:08.46 (34.81)     1:43.92 (35.46)     2:17.89 (33.97)
 17 Liu, Vincent              12 Freedom Aquatics-MR  2:16.34    2:18.04 q      
                  31.96     1:06.26 (34.30)     1:41.93 (35.67)     2:18.04 (36.11)
 18 Behrend, James            12 Westchester Aqua-MR  2:20.05    2:18.98 q      
                  33.57     1:08.96 (35.39)     1:45.40 (36.44)     2:18.98 (33.58)
 19 Liu, Kaden                12 Upper Main Line-MA   2:19.43    2:19.09 q      
                  33.15                             1:45.71 ( )     2:19.09 (33.38)
 20 Dhungana, Shivan          12 X-Cel Swimming-NJ    2:17.36    2:19.35 q      
                  32.78     1:08.21 (35.43)     1:44.00 (35.79)     2:19.35 (35.35)
-------------------------------------------------------------------------
 21 Mayzel, Leo               12 Scarlet Aquatics-NJ  2:17.78    2:19.43        
                  32.75     1:08.14 (35.39)     1:44.49 (36.35)     2:19.43 (34.94)
 22 Nichi, Cristian           12 Freedom Aquatics-MR  2:18.16    2:19.70        
                  33.22     1:09.11 (35.89)     1:45.03 (35.92)     2:19.70 (34.67)
-------------------------------------------------------------------------
 23 Hankinson, Ethan          12 Steel City Aquat-AM  2:20.93    2:19.93        
                  32.61     1:07.79 (35.18)     1:44.09 (36.30)     2:19.93 (35.84)
 24 Pfeifer, Milo             12 Wyckoff YMCA-NJ      2:19.41    2:20.19        
                  32.34     1:08.03 (35.69)     1:44.65 (36.62)     2:20.19 (35.54)
 25 Ciechanowski, Max         12 Scarlet Aquatics-NJ  2:20.70    2:20.33        
                  32.95     1:08.76 (35.81)     1:44.85 (36.09)     2:20.33 (35.48)
 26 Ruhnke, Anderson          12 Lakeland Hills-NJ    2:21.93    2:20.87        
                  33.61     1:09.96 (36.35)     1:46.35 (36.39)     2:20.87 (34.52)
 27 Taylor, Charlie           12 Tide Swimming-VA     2:21.42    2:21.25        
                  32.44     1:07.67 (35.23)     1:44.43 (36.76)     2:21.25 (36.82)
 28 Brennan, Carter           12 Radnor Aquatic C-MA  2:21.30    2:23.35        
                  33.05     1:09.27 (36.22)   2:23.35 (1:14.08)                    
 29 Hoke, Wyatt               12 Ridley Area YMCA-MA  2:16.32    2:24.10        
                  32.71     1:08.99 (36.28)     1:46.91 (37.92)     2:24.10 (37.19)
 30 Gu, Ray                   12 Suburban Seahawk-MA  2:21.15    2:24.44        
                  33.39     1:10.36 (36.97)     1:48.36 (38.00)     2:24.44 (36.08)
 31 Crisco, Joseph            12 CPP River Hawks-NI   2:22.76    2:24.48        
                  33.29     1:10.38 (37.09)     1:47.77 (37.39)     2:24.48 (36.71)
 32 Kollet, Macallister       12 Potomac Marlins-PV   2:21.44    2:24.68        
                  34.10     1:10.77 (36.67)     1:47.95 (37.18)     2:24.68 (36.73)
 33 Krahe, Marcus             12 Asphalt Green Un-MR  2:21.59    2:27.04        
                  34.48     1:11.90 (37.42)     1:50.41 (38.51)     2:27.04 (36.63)
 34 Rademacker, Owen          12 Victor Swim Club-NI  2:20.63    2:27.66        
                  35.04     1:12.76 (37.72)   2:27.66 (1:14.90)                    
 35 Boardman, Gavin           12 Lakeland Hills-NJ    2:21.52    2:27.94        
                  34.11     1:11.53 (37.42)     1:50.00 (38.47)     2:27.94 (37.94)
 -- Bernabeo, Stephen         11 Suburban Seahawk-MA  2:21.02         DQ        
 
Men 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
   EZ record: Z 28.24        1994 Chris Miller - MR                            
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Zhao, Caden         12 Steel City Aquat-AM    30.41      29.96         24  
  2 Jun, Matthew        12 Wyckoff YMCA-NJ        30.45      30.62         21  
  3 Liu, Kaden          12 Upper Main Line-MA     31.50      30.75         20  
  4 Janga, Bhargava     12 Delmar Dolfins-AD      32.00      31.26         19  
  5 Harris, Wesley      12 Victor Swim Club-NI    31.34      31.40         18  
  6 Bollinger, Jackson  11 Souderton Area C-MA    31.53      31.48         17  
  7 Powell, Caden       12 Bethel Park Recr-AM    31.58      31.56         16  
  8 McGlynn, Connor     12 Blue Eagle Swimm-MA    31.70      31.58         15  
  9 Chatterjee, Vihaan  12 Princeton Tiger-NJ     32.18      32.03         14  
 10 Jabour, Rocco       12 Uncle Sam Swim T-AD    32.04      32.82         13  
Consolation Final
 11 Barone, Michael     12 STAR Swimming-NI       32.70      32.55         11  
 12 Seliger, Timur      12 Asphalt Green Un-MR    33.11      32.69          9  
 13 Darder, Sean        12 Metro Area Life-NJ     32.36      32.70          8  
 14 Wong, Nathaniel     12 Greater Somerset-NJ    33.31      32.72          7  
 15 Szymczyk, Filip     12 West Hartford Aq-CT    32.83      32.79          6  
 16 Ruhnke, Anderson    12 Lakeland Hills-NJ      32.85      32.92          5  
 17 Stueber, Colin      12 West Islip Swim-MR     33.02      32.95          4  
 18 Mellone, Oliver     12 Metro Area Life-NJ     33.02      33.12          3  
 19 O'Neill, Connor     12 Nation's Capital-PV    32.93      33.37          2  
 20 Hoke, Wyatt         12 Ridley Area YMCA-MA    33.20      33.57          1  
 
Men 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
   EZ record: Z 28.24        1994 Chris Miller - MR                            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zhao, Caden               12 Steel City Aquat-AM    30.88      30.41 q      
  2 Jun, Matthew              12 Wyckoff YMCA-NJ        31.81      30.45 q      
  3 Harris, Wesley            12 Victor Swim Club-NI    32.91      31.34 q      
  4 Liu, Kaden                12 Upper Main Line-MA     31.45      31.50 q      
  5 Bollinger, Jackson        11 Souderton Area C-MA    31.20      31.53 q      
  6 Powell, Caden             12 Bethel Park Recr-AM    32.54      31.58 q      
  7 McGlynn, Connor           12 Blue Eagle Swimm-MA    31.81      31.70 q      
  8 Janga, Bhargava           12 Delmar Dolfins-AD      31.45      32.00 q      
  9 Jabour, Rocco             12 Uncle Sam Swim T-AD    32.40      32.04 q      
 10 Chatterjee, Vihaan        12 Princeton Tiger-NJ     33.02      32.18 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Darder, Sean              12 Metro Area Life-NJ     32.24      32.36 q      
 12 Barone, Michael           12 STAR Swimming-NI       32.18      32.70 q      
 13 Szymczyk, Filip           12 West Hartford Aq-CT    32.73      32.83 q      
 14 Ruhnke, Anderson          12 Lakeland Hills-NJ      33.11      32.85 q      
 15 O'Neill, Connor           12 Nation's Capital-PV    33.29      32.93 q      
 16 Stueber, Colin            12 West Islip Swim-MR     33.27      33.02 q      
 16 Mellone, Oliver           12 Metro Area Life-NJ     33.21      33.02 q      
 18 Seliger, Timur            12 Asphalt Green Un-MR    34.06      33.11 q      
 19 Hoke, Wyatt               12 Ridley Area YMCA-MA    33.27      33.20 q      
 20 Wong, Nathaniel           12 Greater Somerset-NJ    33.27      33.31 q      
-------------------------------------------------------------------------
 21 Harnish, Landon           12 Central York Aqu-MA    33.84      33.39        
 22 Lee, Yuriel               12 Scarlet Aquatics-NJ    33.56      33.41        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Godoy, Justin             12 Lakeland Hills-NJ      34.10      33.42        
 24 Crisco, Joseph            12 CPP River Hawks-NI     33.57      33.45        
 25 Krenzer, Trenton          12 Hammerhead Swim-NI     33.81      33.64        
 26 Nichi, Cristian           12 Freedom Aquatics-MR    33.97      33.66        
 27 D'Amelio, Donato          11 Freedom Aquatics-MR    33.83      33.70        
 28 Young, Liam               12 Tigers Aquatic C-AD    33.73      34.00        
 29 Attenborough, Michael     12 Freedom Aquatics-MR    34.00      34.09        
 30 Markouski, Timophey       12 Northeast Swimmi-MA    33.55      34.12        
 31 Dicaprio, James           12 Fairport Area Sw-NI    33.74      34.18        
 32 Zhang, Austin             12 Upper Main Line-MA     33.57      34.20        
 33 Dos Santos, Bryan         12 North Jersey Blu-NJ    32.93      34.25        
 34 Hayden, Blake             12 Nation's Capital-PV    33.70      34.28        
 35 Kelton, Malcolm           12 Boston YMCA Blue-NE    34.64      34.35        
 36 Deng, Jerry               12 Upper Main Line-MA     34.06      34.46        
 37 Sheen, Nathaniel          12 Greater Somerset-NJ    32.37      34.54        
 38 Galczynski, Jacob         12 Westfield YMCA-NJ      34.95      34.56        
 39 O'Neill, Kevin            12 Westfield YMCA-NJ      33.89      34.75        
 40 Li, Kevin                 12 Malvern Swimming-MA    34.40      34.87        
 41 Pinchbeck, Gregory        12 Wilton Y Wahoos-CT     33.72      34.97        
 42 Liu, Vincent              12 Freedom Aquatics-MR    34.11      35.04        
 43 Lee, Kalvin               12 Greater Somerset-NJ    34.30      35.31        
 44 Nier, Dylan               12 George School Aq-MA    36.06      35.65        
 45 Song, Inno                12 Clarence Swim Cl-NI    33.64      35.96        
 46 Bernabeo, Stephen         11 Suburban Seahawk-MA    40.91      37.92        
 -- Warner, Bradley           12 Scarlet Aquatics-NJ    32.42         DQ        
 
Men 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
   EZ record: Z 1:00.94   3/31/2006 Tanner Kurz - MA                           
                  55.79  WJR 2022 Winter Juniors
                  58.69  FUT 2022 Futures
                1:01.49  SECT 2022 Speedo Sect
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Zhao, Caden         12 Steel City Aquat-AM  1:05.37    1:04.10         24  
                  30.44     1:04.10 (33.66)                                        
  2 Jun, Matthew        12 Wyckoff YMCA-NJ      1:07.62    1:06.14         21  
                  31.25     1:06.14 (34.89)                                        
  3 Harris, Wesley      12 Victor Swim Club-NI  1:09.30    1:07.79         20  
                  31.77     1:07.79 (36.02)                                        
  4 Janga, Bhargava     12 Delmar Dolfins-AD    1:09.33    1:08.34         19  
                  32.38     1:08.34 (35.96)                                        
  5 Warner, Bradley     12 Scarlet Aquatics-NJ  1:08.84    1:08.76         18  
                  32.34     1:08.76 (36.42)                                        
  6 Powell, Caden       12 Bethel Park Recr-AM  1:09.52    1:10.15         17  
                  33.09     1:10.15 (37.06)                                        
  7 Darder, Sean        12 Metro Area Life-NJ   1:11.94    1:11.34         16  
                  33.07     1:11.34 (38.27)                                        
  8 Stowell, Daniel     12 Tide Swimming-VA     1:11.77    1:11.56         15  
                  33.65     1:11.56 (37.91)                                        
  9 Godoy, Justin       12 Lakeland Hills-NJ    1:12.35    1:12.00         14  
                  34.26     1:12.00 (37.74)                                        
 10 D'Amelio, Donato    11 Freedom Aquatics-MR  1:12.39    1:13.25         13  
                  35.63     1:13.25 (37.62)                                        
Consolation Final
 11 Chatterjee, Vihaan  12 Princeton Tiger-NJ   1:12.46    1:11.11         11  
                  33.25     1:11.11 (37.86)                                        
 12 Wong, Nathaniel     12 Greater Somerset-NJ  1:12.76    1:11.40          9  
                  33.67     1:11.40 (37.73)                                        
 13 Sheen, Nathaniel    12 Greater Somerset-NJ  1:13.02    1:12.36          8  
                  33.89     1:12.36 (38.47)                                        
 14 Crisco, Joseph      12 CPP River Hawks-NI   1:12.50    1:12.54          7  
                  34.31     1:12.54 (38.23)                                        
 15 Mellone, Oliver     12 Metro Area Life-NJ   1:12.42    1:13.19          6  
                  34.33     1:13.19 (38.86)                                        
 16 Seliger, Timur      12 Asphalt Green Un-MR  1:12.73    1:13.29          5  
                  34.55     1:13.29 (38.74)                                        
 17 Barone, Michael     12 STAR Swimming-NI     1:12.60    1:13.46          4  
                  34.38     1:13.46 (39.08)                                        
 18 Stueber, Colin      12 West Islip Swim-MR   1:14.39    1:13.70          3  
                  35.62     1:13.70 (38.08)                                        
 19 O'Neill, Connor     12 Nation's Capital-PV  1:12.74    1:13.92          2  
                  34.71     1:13.92 (39.21)                                        
 20 Attenborough, Mich  12 Freedom Aquatics-MR  1:13.43    1:13.95          1  
                  35.48     1:13.95 (38.47)                                        
 
Men 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
   EZ record: Z 1:00.94   3/31/2006 Tanner Kurz - MA                           
                  55.79  WJR 2022 Winter Juniors
                  58.69  FUT 2022 Futures
                1:01.49  SECT 2022 Speedo Sect
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zhao, Caden               12 Steel City Aquat-AM  1:05.92    1:05.37 q      
                  30.78     1:05.37 (34.59)                                        
  2 Jun, Matthew              12 Wyckoff YMCA-NJ      1:08.30    1:07.62 q      
                  31.35     1:07.62 (36.27)                                        
  3 Warner, Bradley           12 Scarlet Aquatics-NJ  1:10.07    1:08.84 q      
                  32.54     1:08.84 (36.30)                                        
  4 Harris, Wesley            12 Victor Swim Club-NI  1:07.63    1:09.30 q      
                  32.86     1:09.30 (36.44)                                        
  5 Janga, Bhargava           12 Delmar Dolfins-AD    1:08.51    1:09.33 q      
                  33.33     1:09.33 (36.00)                                        
  6 Powell, Caden             12 Bethel Park Recr-AM  1:11.27    1:09.52 q      
                  33.04     1:09.52 (36.48)                                        
  7 Liu, Kaden                12 Upper Main Line-MA   1:10.53    1:09.99 q      
                  32.45     1:09.99 (37.54)                                        
  8 Stowell, Daniel           12 Tide Swimming-VA     1:10.78    1:11.77 q      
                  33.83     1:11.77 (37.94)                                        
  9 Darder, Sean              12 Metro Area Life-NJ   1:11.23    1:11.94 q      
                  33.81     1:11.94 (38.13)                                        
 10 Godoy, Justin             12 Lakeland Hills-NJ    1:12.21    1:12.35 q      
                  34.37     1:12.35 (37.98)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 D'Amelio, Donato          11 Freedom Aquatics-MR  1:13.40    1:12.39 q      
                  34.88     1:12.39 (37.51)                                        
 12 Mellone, Oliver           12 Metro Area Life-NJ   1:13.63    1:12.42 q      
                  34.89     1:12.42 (37.53)                                        
 13 Chatterjee, Vihaan        12 Princeton Tiger-NJ   1:14.49    1:12.46 q      
                  34.04     1:12.46 (38.42)                                        
 14 Crisco, Joseph            12 CPP River Hawks-NI   1:11.49    1:12.50 q      
                  34.92     1:12.50 (37.58)                                        
 15 Barone, Michael           12 STAR Swimming-NI     1:11.40    1:12.60 q      
                  34.79     1:12.60 (37.81)                                        
 16 Seliger, Timur            12 Asphalt Green Un-MR  1:13.10    1:12.73 q      
                  33.89     1:12.73 (38.84)                                        
 17 O'Neill, Connor           12 Nation's Capital-PV  1:13.31    1:12.74 q      
                  33.95     1:12.74 (38.79)                                        
 18 Wong, Nathaniel           12 Greater Somerset-NJ  1:12.21    1:12.76 q      
                  34.87     1:12.76 (37.89)                                        
 19 Sheen, Nathaniel          12 Greater Somerset-NJ  1:10.38    1:13.02 q      
                  33.38     1:13.02 (39.64)                                        
 20 Hoke, Wyatt               12 Ridley Area YMCA-MA  1:11.44    1:13.30 q      
                  34.07     1:13.30 (39.23)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Zhang, Austin             12 Upper Main Line-MA   1:12.83    1:13.37        
                  34.77     1:13.37 (38.60)                                        
 22 Attenborough, Michael     12 Freedom Aquatics-MR  1:15.49    1:13.43        
                  34.87     1:13.43 (38.56)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Krenzer, Trenton          12 Hammerhead Swim-NI   1:12.38    1:13.88        
                  35.89     1:13.88 (37.99)                                        
 24 Cabral, Franklin          12 Greater Somerset-NJ  1:13.62    1:13.89        
                  34.87     1:13.89 (39.02)                                        
 25 Lee, Yuriel               12 Scarlet Aquatics-NJ  1:11.92    1:13.95        
                  35.23     1:13.95 (38.72)                                        
 26 Dhungana, Shivan          12 X-Cel Swimming-NJ    1:13.19    1:14.21        
                  35.43     1:14.21 (38.78)                                        
 27 Stueber, Colin            12 West Islip Swim-MR   1:14.16    1:14.39        
                  35.07     1:14.39 (39.32)                                        
 28 Hayden, Blake             12 Nation's Capital-PV  1:15.55    1:15.06        
                  35.13     1:15.06 (39.93)                                        
 29 Dicaprio, James           12 Fairport Area Sw-NI  1:16.53    1:15.45        
                  36.05     1:15.45 (39.40)                                        
 30 O'Neill, Kevin            12 Westfield YMCA-NJ    1:15.90    1:16.38        
                  35.89     1:16.38 (40.49)                                        
 31 Deng, Jerry               12 Upper Main Line-MA   1:14.67    1:16.69        
                  37.35     1:16.69 (39.34)                                        
 32 Markouski, Timophey       12 Northeast Swimmi-MA  1:13.62    1:17.21        
                  37.13     1:17.21 (40.08)                                        
 33 White, Greyson            12 Nation's Capital-PV  1:19.75    1:17.70        
                  36.64     1:17.70 (41.06)                                        
 34 Cruz, Zachary             12 Scarlet Aquatics-NJ  1:15.77    1:17.90        
                  37.41     1:17.90 (40.49)                                        
 35 Gulati, Aarav             12 Peddie Aquatic A-NJ  1:20.59    1:18.88        
                  37.23     1:18.88 (41.65)                                        
 36 Ledbetter, William        12 Radnor Aquatic C-MA  1:31.27    1:19.73        
                  36.98     1:19.73 (42.75)                                        
 -- Lee, Kalvin               12 Greater Somerset-NJ  1:18.26         DQ        
 
Men 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
   EZ record: Z 2:10.95        2013 AJ Bornstein - CT                          
                2:01.19  WJR 2022 Winter Juniors
                2:08.59  FUT 2022 Futures
                2:14.99  SECT 2022 Speedo Sect
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Zhao, Caden         12 Steel City Aquat-AM  2:23.81    2:20.79         24  
                  31.29     1:08.21 (36.92)     1:44.02 (35.81)     2:20.79 (36.77)
  2 Jun, Matthew        12 Wyckoff YMCA-NJ      2:26.09    2:26.27         21  
                  32.28     1:10.31 (38.03)     1:48.39 (38.08)     2:26.27 (37.88)
  3 Reines, Joshua      12 Scarlet Aquatics-NJ  2:29.24    2:28.97         20  
                  34.03     1:12.95 (38.92)     1:50.52 (37.57)     2:28.97 (38.45)
  4 Warner, Bradley     12 Scarlet Aquatics-NJ  2:32.09    2:30.43         19  
                  32.93     1:11.97 (39.04)     1:51.91 (39.94)     2:30.43 (38.52)
  5 Stowell, Daniel     12 Tide Swimming-VA     2:31.95    2:30.53         17.5
                  34.09     1:12.23 (38.14)     1:51.11 (38.88)     2:30.53 (39.42)
  5 Harris, Wesley      12 Victor Swim Club-NI  2:31.08    2:30.53         17.5
                  33.65     1:12.43 (38.78)     1:51.47 (39.04)     2:30.53 (39.06)
  7 Powell, Caden       12 Bethel Park Recr-AM  2:32.43    2:32.62         16  
                  34.94     1:12.90 (37.96)     1:52.69 (39.79)     2:32.62 (39.93)
  8 McGlynn, Connor     12 Blue Eagle Swimm-MA  2:31.82    2:33.74         15  
                  34.24     1:13.27 (39.03)     1:52.78 (39.51)     2:33.74 (40.96)
  9 Liu, Kaden          12 Upper Main Line-MA   2:35.67    2:34.67         14  
                  33.38     1:12.98 (39.60)   2:34.67 (1:21.69)                    
 10 Wong, Nathaniel     12 Greater Somerset-NJ  2:35.88    2:35.51         13  
                  36.52     1:16.94 (40.42)     1:55.73 (38.79)     2:35.51 (39.78)
Consolation Final
 11 Janga, Bhargava     12 Delmar Dolfins-AD    2:37.04    2:31.75         11  
                  35.19     1:14.25 (39.06)     1:54.28 (40.03)     2:31.75 (37.47)
 12 Barone, Michael     12 STAR Swimming-NI     2:36.47    2:34.13          9  
                  35.63     1:16.17 (40.54)     1:55.75 (39.58)     2:34.13 (38.38)
 13 Godoy, Justin       12 Lakeland Hills-NJ    2:37.73    2:34.53          8  
                  35.10     1:14.74 (39.64)     1:55.40 (40.66)     2:34.53 (39.13)
 14 Crisco, Joseph      12 CPP River Hawks-NI   2:39.45    2:36.98          7  
                  35.32     1:16.11 (40.79)     1:56.70 (40.59)     2:36.98 (40.28)
 15 Zhang, Austin       12 Upper Main Line-MA   2:40.59    2:37.08          6  
                  36.49     1:16.14 (39.65)     1:56.79 (40.65)     2:37.08 (40.29)
 16 D'Amelio, Donato    11 Freedom Aquatics-MR  2:39.92    2:37.91          5  
                  38.30     1:18.91 (40.61)     1:58.58 (39.67)     2:37.91 (39.33)
 17 Dhungana, Shivan    12 X-Cel Swimming-NJ    2:37.59    2:38.38          4  
                  36.99     1:16.36 (39.37)     1:57.25 (40.89)     2:38.38 (41.13)
 18 Cabral, Franklin    12 Greater Somerset-NJ  2:40.18    2:38.76          3  
                  34.83     1:14.96 (40.13)     1:56.92 (41.96)     2:38.76 (41.84)
 19 Cruz, Zachary       12 Scarlet Aquatics-NJ  2:40.31    2:39.28          2  
                  37.11     1:18.20 (41.09)     1:58.94 (40.74)     2:39.28 (40.34)
 20 Darder, Sean        12 Metro Area Life-NJ   2:37.01    2:39.52          1  
                  34.38     1:14.58 (40.20)     1:56.97 (42.39)     2:39.52 (42.55)
 
Men 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
   EZ record: Z 2:10.95        2013 AJ Bornstein - CT                          
                2:01.19  WJR 2022 Winter Juniors
                2:08.59  FUT 2022 Futures
                2:14.99  SECT 2022 Speedo Sect
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zhao, Caden               12 Steel City Aquat-AM  2:22.83    2:23.81 q      
                  31.81     1:09.42 (37.61)     1:47.78 (38.36)     2:23.81 (36.03)
  2 Jun, Matthew              12 Wyckoff YMCA-NJ      2:27.54    2:26.09 q      
                  32.21     1:10.28 (38.07)     1:48.79 (38.51)     2:26.09 (37.30)
  3 Reines, Joshua            12 Scarlet Aquatics-NJ  2:28.01    2:29.24 q      
                  34.11     1:11.77 (37.66)     1:50.31 (38.54)     2:29.24 (38.93)
  4 Harris, Wesley            12 Victor Swim Club-NI  2:28.44    2:31.08 q      
                  33.61     1:12.15 (38.54)     1:51.96 (39.81)     2:31.08 (39.12)
  5 McGlynn, Connor           12 Blue Eagle Swimm-MA  2:30.43    2:31.82 q      
                  35.17     1:14.23 (39.06)     1:53.80 (39.57)     2:31.82 (38.02)
  6 Stowell, Daniel           12 Tide Swimming-VA     2:30.57    2:31.95 q      
                  34.55     1:13.22 (38.67)     1:52.23 (39.01)     2:31.95 (39.72)
  7 Warner, Bradley           12 Scarlet Aquatics-NJ  2:29.42    2:32.09 q      
                  35.06     1:13.48 (38.42)     1:52.90 (39.42)     2:32.09 (39.19)
  8 Powell, Caden             12 Bethel Park Recr-AM  2:33.87    2:32.43 q      
                  35.37     1:14.07 (38.70)     1:53.68 (39.61)     2:32.43 (38.75)
  9 Liu, Kaden                12 Upper Main Line-MA   2:32.50    2:35.67 q      
                  36.43     1:16.04 (39.61)     1:55.12 (39.08)     2:35.67 (40.55)
 10 Wong, Nathaniel           12 Greater Somerset-NJ  2:37.16    2:35.88 q      
                  34.46     1:14.78 (40.32)     1:55.02 (40.24)     2:35.88 (40.86)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Barone, Michael           12 STAR Swimming-NI     2:46.55    2:36.47 q      
                  36.12     1:16.31 (40.19)     1:56.77 (40.46)     2:36.47 (39.70)
 12 Darder, Sean              12 Metro Area Life-NJ   2:32.97    2:37.01 q      
                  34.30     1:13.20 (38.90)     1:54.96 (41.76)     2:37.01 (42.05)
 13 Janga, Bhargava           12 Delmar Dolfins-AD    2:33.15    2:37.04 q      
                  36.17     1:16.42 (40.25)     1:57.66 (41.24)     2:37.04 (39.38)
 14 Dhungana, Shivan          12 X-Cel Swimming-NJ    2:36.01    2:37.59 q      
                  37.05     1:16.77 (39.72)     1:56.57 (39.80)     2:37.59 (41.02)
 15 Godoy, Justin             12 Lakeland Hills-NJ    2:38.86    2:37.73 q      
                  37.28     1:16.97 (39.69)     1:59.01 (42.04)     2:37.73 (38.72)
 16 Crisco, Joseph            12 CPP River Hawks-NI   2:38.47    2:39.45 q      
                  35.62     1:15.91 (40.29)     1:57.13 (41.22)     2:39.45 (42.32)
 17 D'Amelio, Donato          11 Freedom Aquatics-MR  2:38.38    2:39.92 q      
                  38.08     1:19.96 (41.88)     2:01.39 (41.43)     2:39.92 (38.53)
 18 Cabral, Franklin          12 Greater Somerset-NJ  2:39.51    2:40.18 q      
                  35.09     1:15.54 (40.45)     1:57.83 (42.29)     2:40.18 (42.35)
 19 Cruz, Zachary             12 Scarlet Aquatics-NJ  2:36.26    2:40.31 q      
                  37.22     1:18.34 (41.12)     2:00.05 (41.71)     2:40.31 (40.26)
 20 Zhang, Austin             12 Upper Main Line-MA   2:37.57    2:40.59 q      
                  37.09     1:19.01 (41.92)     2:00.30 (41.29)     2:40.59 (40.29)
-------------------------------------------------------------------------
 21 Attenborough, Michael     12 Freedom Aquatics-MR  2:38.41    2:40.69        
                  37.36     1:18.25 (40.89)     1:59.56 (41.31)     2:40.69 (41.13)
 22 Mellone, Oliver           12 Metro Area Life-NJ   2:37.37    2:41.18        
                  35.87     1:17.19 (41.32)     1:59.49 (42.30)     2:41.18 (41.69)
-------------------------------------------------------------------------
 23 Hayden, Blake             12 Nation's Capital-PV  2:36.76    2:41.53        
                  36.66     1:17.71 (41.05)     2:00.35 (42.64)     2:41.53 (41.18)
 24 Hoke, Wyatt               12 Ridley Area YMCA-MA  2:31.55    2:41.71        
                  35.34     1:16.58 (41.24)   2:41.71 (1:25.13)                    
 25 Deng, Jerry               12 Upper Main Line-MA   2:43.46    2:42.17        
                  37.07     1:19.52 (42.45)   2:42.17 (1:22.65)                    
 26 Sethi, Neil               11 Sea Wolfs Swim T-NJ  2:44.05    2:44.20        
                  38.57     1:20.47 (41.90)     2:02.27 (41.80)     2:44.20 (41.93)
 27 O'Neill, Kevin            12 Westfield YMCA-NJ    2:48.48    2:47.25        
                  37.70     1:20.49 (42.79)     2:04.63 (44.14)     2:47.25 (42.62)
 28 Markouski, Timophey       12 Northeast Swimmi-MA  2:44.87    2:48.83        
                  38.28     1:20.11 (41.83)     2:05.77 (45.66)     2:48.83 (43.06)
 29 Lee, Kalvin               12 Greater Somerset-NJ  2:50.79    2:50.46        
                  39.43     1:21.40 (41.97)     2:05.45 (44.05)     2:50.46 (45.01)
 -- Bollinger, Jackson        11 Souderton Area C-MA  2:37.22         DQ        
 
Men 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
   EZ record: Z 24.88        2014 Kimani Gregory - AMS                         
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Camet, Caleb Josh   12 Potomac Marlins-PV     25.12      25.20         24  
  2 Kern, Nathaniel     12 North Jersey Bar-NJ    26.17      26.19         21  
  3 Qian, Moyan         11 Asphalt Green Un-MR    27.23      26.43         20  
  4 Bollinger, Jackson  11 Souderton Area C-MA    26.96      26.53         19  
  5 Lisi, Joseph        12 Liverpool Jets S-NI    27.11      26.67         18  
  6 Dos Santos, Bryan   12 North Jersey Blu-NJ    26.66      27.15         17  
  7 O'Keeffe, Grant     12 Schenectady-Sara-AD    26.92      27.21         16  
  8 Sanchez, Christian  12 Westport/Weston-CT     27.50      27.40         15  
  9 Luo, Luke           12 Scarlet Aquatics-NJ    27.32      27.42         14  
 10 Korenblit, Liam     12 Freedom Aquatics-MR    27.39      27.46         13  
Consolation Final
 11 Rydberg, Gregory    12 Greater Somerset-NJ    27.68      27.15         11  
 12 Schnipke, Heath     12 Five Star Swim C-MA    27.59      27.58          9  
 13 McGlynn, Connor     12 Blue Eagle Swimm-MA    28.01      27.68          8  
 14 Demaio, Christian   12 Greater Somerset-NJ    28.18      27.83          7  
 15 Boyle, Aiden        12 Unattached-NE          27.81      27.89          6  
 16 Massone, Santiago   12 New Jersey Race-NJ     27.86      27.95          5  
 17 Bui, Jayden         12 StreamLine Aquat-NJ    28.20      27.99          4  
 18 Cunningham, Rigobe  12 PACK Swim Team o-NI    27.61      28.00          3  
 19 O'Neill, Connor     12 Nation's Capital-PV    27.90      28.15          2  
 20 Liu, Vincent        12 Freedom Aquatics-MR    28.16      28.19          1  
 
Men 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
   EZ record: Z 24.88        2014 Kimani Gregory - AMS                         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Camet, Caleb Josh         12 Potomac Marlins-PV     25.79      25.12 q      
  2 Kern, Nathaniel           12 North Jersey Bar-NJ    26.42      26.17 q      
  3 Dos Santos, Bryan         12 North Jersey Blu-NJ    26.47      26.66 q      
  4 O'Keeffe, Grant           12 Schenectady-Sara-AD    27.20      26.92 q      
  5 Bollinger, Jackson        11 Souderton Area C-MA    27.01      26.96 q      
  6 Lisi, Joseph              12 Liverpool Jets S-NI    26.38      27.11 q      
  7 Qian, Moyan               11 Asphalt Green Un-MR    26.73      27.23 q      
  8 Luo, Luke                 12 Scarlet Aquatics-NJ    27.63      27.32 q      
  9 Korenblit, Liam           12 Freedom Aquatics-MR    27.19      27.39 q      
 10 Sanchez, Christian        12 Westport/Weston-CT     27.43      27.50 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Schnipke, Heath           12 Five Star Swim C-MA    27.17      27.59 q      
 12 Cunningham, Rigoberto     12 PACK Swim Team o-NI    27.84      27.61 q      
 13 Rydberg, Gregory          12 Greater Somerset-NJ    27.03      27.68 q      
 14 Boyle, Aiden              12 Unattached-NE          27.61      27.81 q      
 15 Massone, Santiago         12 New Jersey Race-NJ     28.25      27.86 q      
 16 O'Neill, Connor           12 Nation's Capital-PV    28.18      27.90 q      
 17 McGlynn, Connor           12 Blue Eagle Swimm-MA    28.03      28.01 q      
 18 Crowley, Mason            12 Tigers Aquatic C-AD    27.80      28.12 q      
 19 Liu, Vincent              12 Freedom Aquatics-MR    28.52      28.16 q      
 20 Demaio, Christian         12 Greater Somerset-NJ    28.05      28.18 q      
-------------------------------------------------------------------------
 21 Bui, Jayden               12 StreamLine Aquat-NJ    28.14      28.20        
 22 Giangone, Alex            12 Westfield YMCA-NJ      28.34      28.25        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Monahan, Joseph           12 Three Village Sw-MR    30.22      28.30        
 24 Law, Cyrus                12 CPP River Hawks-NI     28.29      28.44        
 25 Strock, Thomas            12 Bethel Park Recr-AM    28.31      28.55        
 26 Villarina, Rafael         12 YMCA of Greater-NJ     28.52      28.62        
 27 Sheen, Nathaniel          12 Greater Somerset-NJ    28.38      28.68        
 28 Braun, Wyatt              12 Mount Desert Isl-ME    29.15      28.70        
 29 Bast, James               12 Islanders Aquati-MR    27.74      28.82        
 30 Wong, Nathaniel           12 Greater Somerset-NJ    28.48      28.91        
 31 Fletcher-Ford, Liam       12 Regional YMCA of-CT    28.40      28.92        
 32 Song, Inno                12 Clarence Swim Cl-NI    28.35      28.96        
 33 Barry, Patrick            12 Malvern Swimming-MA    29.14      29.05        
 33 Pickard, Aiden            12 STAR Swimming-NI       28.59      29.05        
 35 Pfeifer, Milo             12 Wyckoff YMCA-NJ        30.79      29.27        
 36 Petrovsky, Phillip        11 Metro Area Life-NJ     28.75      29.34        
 37 Dube, Charles             12 Greenwood Swimmi-NE    29.42      29.49        
 38 Henderson, Eric           12 Pioneer Valley A-NE    29.83      29.50        
 38 Chatterjee, Vihaan        12 Princeton Tiger-NJ     30.08      29.50        
 40 Pelosi, Ryan              12 Metro Area Life-NJ     29.46      29.51        
 40 Wargo, Kyle               12 StreamLine Aquat-NJ    29.02      29.51        
 42 Calix, Jose               12 Eagle Aquatic CL-NJ    29.16      29.58        
 43 Ould Abbou, Rayane        11 Freedom Aquatics-MR    28.76      29.62        
 44 Leach, Matthew            12 Tide Swimming-VA       29.93      30.17        
 45 Brennan, Carter           12 Radnor Aquatic C-MA    30.77      30.21        
 46 Gulati, Aarav             12 Peddie Aquatic A-NJ    29.46      30.25        
 47 Bernabeo, Stephen         11 Suburban Seahawk-MA    31.59      30.83        
 48 Taylor, Charlie           12 Tide Swimming-VA       30.08      31.29        
 
Men 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
   EZ record: Z 54.95    4/1/2006 Tanner Kurz - MA                             
                48.99  WJR 2022 Winter Juniors
                51.09  FUT 2022 Futures
                53.19  SECT 2022 Speedo Sect
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Camet, Caleb Josh   12 Potomac Marlins-PV     56.61      55.11         24  
                  25.89       55.11 (29.22)                                        
  2 Kern, Nathaniel     12 North Jersey Bar-NJ    58.44      57.13         21  
                  26.59       57.13 (30.54)                                        
  3 O'Keeffe, Grant     12 Schenectady-Sara-AD  1:00.02      59.51         20  
                  27.87       59.51 (31.64)                                        
  4 Qian, Moyan         11 Asphalt Green Un-MR  1:01.07      59.69         19  
                  27.18       59.69 (32.51)                                        
  5 Sanchez, Christian  12 Westport/Weston-CT   1:02.08      59.78         18  
                  27.92       59.78 (31.86)                                        
  6 Reines, Joshua      12 Scarlet Aquatics-NJ  1:00.98      59.85         17  
                  28.24       59.85 (31.61)                                        
  7 Bui, Jayden         12 StreamLine Aquat-NJ  1:01.84    1:01.57         16  
                  29.35     1:01.57 (32.22)                                        
  8 Valentine, Jack     12 Tide Swimming-VA     1:02.20    1:01.73         15  
                  29.58     1:01.73 (32.15)                                        
  9 Cunningham, Rigobe  12 PACK Swim Team o-NI  1:02.75    1:02.22         14  
                  28.41     1:02.22 (33.81)                                        
 10 Massone, Santiago   12 New Jersey Race-NJ   1:02.56    1:03.35         13  
                  29.68     1:03.35 (33.67)                                        
Consolation Final
 11 Rydberg, Gregory    12 Greater Somerset-NJ  1:04.02    1:01.52         11  
                  29.73     1:01.52 (31.79)                                        
 12 Giangone, Alex      12 Westfield YMCA-NJ    1:03.32    1:02.42          9  
                  29.77     1:02.42 (32.65)                                        
 13 Schnipke, Heath     12 Five Star Swim C-MA  1:02.87    1:02.46          8  
                  29.46     1:02.46 (33.00)                                        
 14 Korenblit, Liam     12 Freedom Aquatics-MR  1:03.38    1:02.97          7  
                  29.60     1:02.97 (33.37)                                        
 15 Roy, Aaron          12 Greater Somerset-NJ  1:03.97    1:03.07          6  
                  29.22     1:03.07 (33.85)                                        
 16 O'Neill, Connor     12 Nation's Capital-PV  1:03.97    1:03.12          5  
                  29.51     1:03.12 (33.61)                                        
 17 Braun, Wyatt        12 Mount Desert Isl-ME  1:03.14    1:03.28          4  
                  30.19     1:03.28 (33.09)                                        
 18 Krauza, Brendan     12 Wyckoff YMCA-NJ      1:03.90    1:03.31          3  
                  29.48     1:03.31 (33.83)                                        
 19 Leach, Matthew      12 Tide Swimming-VA     1:04.01    1:03.85          2  
                  30.78     1:03.85 (33.07)                                        
 20 Boyle, Aiden        12 Unattached-NE        1:03.38    1:07.13          1  
                  31.31     1:07.13 (35.82)                                        
 
Men 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
   EZ record: Z 54.95    4/1/2006 Tanner Kurz - MA                             
                48.99  WJR 2022 Winter Juniors
                51.09  FUT 2022 Futures
                53.19  SECT 2022 Speedo Sect
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Camet, Caleb Josh         12 Potomac Marlins-PV     56.53      56.61 q      
                  26.63       56.61 (29.98)                                        
  2 Kern, Nathaniel           12 North Jersey Bar-NJ    57.79      58.44 q      
                  26.80       58.44 (31.64)                                        
  3 O'Keeffe, Grant           12 Schenectady-Sara-AD  1:00.18    1:00.02 q      
                  28.44     1:00.02 (31.58)                                        
  4 Reines, Joshua            12 Scarlet Aquatics-NJ  1:00.37    1:00.98 q      
                  28.54     1:00.98 (32.44)                                        
  5 Qian, Moyan               11 Asphalt Green Un-MR  1:00.41    1:01.07 q      
                  29.85     1:01.07 (31.22)                                        
  6 Bui, Jayden               12 StreamLine Aquat-NJ  1:02.33    1:01.84 q      
                  29.35     1:01.84 (32.49)                                        
  7 Sanchez, Christian        12 Westport/Weston-CT   1:01.17    1:02.08 q      
                  29.04     1:02.08 (33.04)                                        
  8 Valentine, Jack           12 Tide Swimming-VA     1:02.21    1:02.20 q      
                  29.93     1:02.20 (32.27)                                        
  9 Massone, Santiago         12 New Jersey Race-NJ   1:02.58    1:02.56 q      
                  28.89     1:02.56 (33.67)                                        
 10 Cunningham, Rigoberto     12 PACK Swim Team o-NI  1:01.47    1:02.75 q      
                  29.63     1:02.75 (33.12)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Schnipke, Heath           12 Five Star Swim C-MA  1:01.51    1:02.87 q      
                  29.24     1:02.87 (33.63)                                        
 12 Braun, Wyatt              12 Mount Desert Isl-ME  1:02.95    1:03.14 q      
                  28.79     1:03.14 (34.35)                                        
 13 Giangone, Alex            12 Westfield YMCA-NJ    1:04.25    1:03.32 q      
                  30.17     1:03.32 (33.15)                                        
 14 Korenblit, Liam           12 Freedom Aquatics-MR  1:02.89    1:03.38 q      
                  30.46     1:03.38 (32.92)                                        
 14 Boyle, Aiden              12 Unattached-NE        1:02.45    1:03.38 q      
                  29.91     1:03.38 (33.47)                                        
 16 Koehle, Evan              12 Nittany Lion Aqu-MA  1:04.28    1:03.78 q      
                  29.89     1:03.78 (33.89)                                        
 17 Krauza, Brendan           12 Wyckoff YMCA-NJ      1:05.23    1:03.90 q      
                  30.13     1:03.90 (33.77)                                        
 18 Roy, Aaron                12 Greater Somerset-NJ  1:02.05    1:03.97 q      
                  29.14     1:03.97 (34.83)                                        
 18 O'Neill, Connor           12 Nation's Capital-PV  1:01.62    1:03.97 q      
                  30.05     1:03.97 (33.92)                                        
 20 Leach, Matthew            12 Tide Swimming-VA     1:03.49    1:04.01 q      
                  30.99     1:04.01 (33.02)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Rydberg, Gregory          12 Greater Somerset-NJ  1:00.24    1:04.02        
                  30.98     1:04.02 (33.04)                                        
 22 Dube, Charles             12 Greenwood Swimmi-NE  1:04.26    1:04.19        
                  30.20     1:04.19 (33.99)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Strock, Thomas            12 Bethel Park Recr-AM  1:04.51    1:04.40        
                  29.17     1:04.40 (35.23)                                        
 24 Demaio, Christian         12 Greater Somerset-NJ  1:02.92    1:04.45        
                  30.17     1:04.45 (34.28)                                        
 25 Petrovsky, Phillip        11 Metro Area Life-NJ   1:02.70    1:04.60        
                  30.95     1:04.60 (33.65)                                        
 26 Henderson, Eric           12 Pioneer Valley A-NE  1:04.91    1:04.80        
                  30.48     1:04.80 (34.32)                                        
 26 Lisi, Joseph              12 Liverpool Jets S-NI  1:00.84    1:04.80        
                  29.52     1:04.80 (35.28)                                        
 28 Wargo, Kyle               12 StreamLine Aquat-NJ  1:04.75    1:04.89        
                  30.10     1:04.89 (34.79)                                        
 29 Ould Abbou, Rayane        11 Freedom Aquatics-MR  1:04.60    1:05.03        
                  31.26     1:05.03 (33.77)                                        
 30 Dos Santos, Bryan         12 North Jersey Blu-NJ  1:01.32    1:05.04        
                  30.55     1:05.04 (34.49)                                        
 31 Pinchbeck, Gregory        12 Wilton Y Wahoos-CT   1:03.38    1:05.10        
                  30.66     1:05.10 (34.44)                                        
 32 Calix, Jose               12 Eagle Aquatic CL-NJ  1:06.37    1:05.88        
                  32.05     1:05.88 (33.83)                                        
 33 Kucmierczyk, Wiliam       12 Scarlet Aquatics-NJ  1:03.24    1:06.08        
                  30.12     1:06.08 (35.96)                                        
 34 Pickard, Aiden            12 STAR Swimming-NI     1:07.04    1:06.16        
                  31.53     1:06.16 (34.63)                                        
 35 Lee, Yadam                11 Scarlet Aquatics-NJ  1:04.77    1:06.97        
                  31.07     1:06.97 (35.90)                                        
 36 Gulati, Aarav             12 Peddie Aquatic A-NJ  1:05.93    1:07.52        
                  30.73     1:07.52 (36.79)                                        
 
Men 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
   EZ record: Z 2:00.41    4/5/2019 Richard Poplawski, Scarlet Aquatics        
                1:47.89  WJR 2022 Winter Juniors
                1:53.69  FUT 2022 Futures
                2:01.19  SECT 2022 Speedo Sect
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 O'Keeffe, Grant     12 Schenectady-Sara-AD  2:13.81    2:10.49         24  
                  29.40     1:02.52 (33.12)     1:36.95 (34.43)     2:10.49 (33.54)
  2 Kern, Nathaniel     12 North Jersey Bar-NJ  2:15.26    2:10.61         21  
                  28.74     1:01.79 (33.05)     1:36.10 (34.31)     2:10.61 (34.51)
  3 Reines, Joshua      12 Scarlet Aquatics-NJ  2:14.66    2:11.60         20  
                  29.09     1:03.78 (34.69)     1:37.00 (33.22)     2:11.60 (34.60)
  4 Leach, Matthew      12 Tide Swimming-VA     2:18.44    2:15.80         19  
                  29.60     1:04.85 (35.25)     1:41.26 (36.41)     2:15.80 (34.54)
  5 Valentine, Jack     12 Tide Swimming-VA     2:16.60    2:15.87         18  
                  30.42     1:04.77 (34.35)     1:40.37 (35.60)     2:15.87 (35.50)
  6 Monahan, Joseph     12 Three Village Sw-MR  2:20.67    2:16.81         17  
                  29.21     1:03.70 (34.49)     1:40.27 (36.57)     2:16.81 (36.54)
  7 Qian, Moyan         11 Asphalt Green Un-MR  2:20.10    2:17.95         16  
                  29.08     1:04.43 (35.35)     1:41.33 (36.90)     2:17.95 (36.62)
  8 Zhang, Yalong       12 X-Cel Swimming-NJ    2:18.44    2:18.18         15  
                  30.05     1:04.17 (34.12)     1:41.09 (36.92)     2:18.18 (37.09)
  9 Dube, Charles       12 Greenwood Swimmi-NE  2:19.64    2:19.67         14  
                  31.38     1:06.31 (34.93)     1:42.77 (36.46)     2:19.67 (36.90)
 10 Henderson, Eric     12 Pioneer Valley A-NE  2:20.27    2:20.33         13  
                  31.01     1:06.24 (35.23)     1:42.78 (36.54)     2:20.33 (37.55)
Consolation Final
 11 Mayzel, Leo         12 Scarlet Aquatics-NJ  2:21.75    2:15.00         11  
                  29.96     1:03.75 (33.79)     1:40.22 (36.47)     2:15.00 (34.78)
 12 Koehle, Evan        12 Nittany Lion Aqu-MA  2:21.65    2:16.60          9  
                  29.87     1:05.12 (35.25)     1:41.45 (36.33)     2:16.60 (35.15)
 13 Keller, Reed        12 YMCA Of Greenwic-CT  2:21.07    2:18.36          8  
                  30.90     1:05.96 (35.06)     1:41.75 (35.79)     2:18.36 (36.61)
 14 Giangone, Alex      12 Westfield YMCA-NJ    2:21.92    2:20.50          7  
                  30.96     1:07.45 (36.49)     1:44.71 (37.26)     2:20.50 (35.79)
 15 Behrend, James      12 Westchester Aqua-MR  2:23.58    2:21.22          6  
                  30.82     1:05.99 (35.17)     1:44.19 (38.20)     2:21.22 (37.03)
 16 O'Neill, Connor     12 Nation's Capital-PV  2:21.05    2:21.66          5  
                  30.33     1:05.43 (35.10)     1:42.69 (37.26)     2:21.66 (38.97)
 17 Petrovsky, Phillip  11 Metro Area Life-NJ   2:27.41    2:22.33          4  
                  31.56     1:08.68 (37.12)     1:45.25 (36.57)     2:22.33 (37.08)
 18 Ould Abbou, Rayane  11 Freedom Aquatics-MR  2:24.30    2:22.50          3  
                  32.21     1:07.79 (35.58)     1:46.50 (38.71)     2:22.50 (36.00)
 19 Pinchbeck, Gregory  12 Wilton Y Wahoos-CT   2:26.93    2:22.65          2  
                  31.30     1:07.26 (35.96)     1:45.94 (38.68)     2:22.65 (36.71)
 20 Lee, Yadam          11 Scarlet Aquatics-NJ  2:23.95    2:23.01          1  
                  31.24     1:06.91 (35.67)     1:44.65 (37.74)     2:23.01 (38.36)
 
Men 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
   EZ record: Z 2:00.41    4/5/2019 Richard Poplawski, Scarlet Aquatics        
                1:47.89  WJR 2022 Winter Juniors
                1:53.69  FUT 2022 Futures
                2:01.19  SECT 2022 Speedo Sect
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Keeffe, Grant           12 Schenectady-Sara-AD  2:12.43    2:13.81 q      
                  29.54     1:03.55 (34.01)     1:39.40 (35.85)     2:13.81 (34.41)
  2 Reines, Joshua            12 Scarlet Aquatics-NJ  2:12.59    2:14.66 q      
                  29.49     1:04.43 (34.94)     1:39.04 (34.61)     2:14.66 (35.62)
  3 Kern, Nathaniel           12 North Jersey Bar-NJ  2:10.32    2:15.26 q      
                  29.70     1:01.66 (31.96)     1:37.94 (36.28)     2:15.26 (37.32)
  4 Valentine, Jack           12 Tide Swimming-VA     2:16.29    2:16.60 q      
                  30.80     1:05.23 (34.43)     1:41.34 (36.11)     2:16.60 (35.26)
  5 Leach, Matthew            12 Tide Swimming-VA     2:15.44    2:18.44 q      
                  30.41     1:05.42 (35.01)     1:42.31 (36.89)     2:18.44 (36.13)
  5 Zhang, Yalong             12 X-Cel Swimming-NJ    2:23.63    2:18.44 q      
                  31.55     1:06.55 (35.00)     1:42.68 (36.13)     2:18.44 (35.76)
  7 Dube, Charles             12 Greenwood Swimmi-NE  2:22.27    2:19.64 q      
                  30.96     1:05.87 (34.91)     1:42.70 (36.83)     2:19.64 (36.94)
  8 Qian, Moyan               11 Asphalt Green Un-MR  2:21.07    2:20.10 q      
                  30.03     1:05.34 (35.31)     1:44.50 (39.16)     2:20.10 (35.60)
  9 Henderson, Eric           12 Pioneer Valley A-NE  2:21.91    2:20.27 q      
                  30.57     1:05.98 (35.41)     1:42.81 (36.83)     2:20.27 (37.46)
 10 Monahan, Joseph           12 Three Village Sw-MR  2:25.40    2:20.67 q      
                  30.81     1:05.35 (34.54)     1:43.58 (38.23)     2:20.67 (37.09)
-------------------------------------------------------------------------
 11 O'Neill, Connor           12 Nation's Capital-PV  2:19.90    2:21.05 q      
                  31.37     1:07.69 (36.32)     1:44.23 (36.54)     2:21.05 (36.82)
 12 Keller, Reed              12 YMCA Of Greenwic-CT  2:19.24    2:21.07 q      
                  31.10     1:07.46 (36.36)     1:44.93 (37.47)     2:21.07 (36.14)
 13 Koehle, Evan              12 Nittany Lion Aqu-MA  2:21.43    2:21.65 q      
                  30.45     1:06.59 (36.14)     1:44.40 (37.81)     2:21.65 (37.25)
 14 Mayzel, Leo               12 Scarlet Aquatics-NJ  2:18.21    2:21.75 q      
                  31.68     1:07.53 (35.85)     1:45.26 (37.73)     2:21.75 (36.49)
 15 Giangone, Alex            12 Westfield YMCA-NJ    2:20.74    2:21.92 q      
                  29.31     1:04.26 (34.95)     1:42.86 (38.60)     2:21.92 (39.06)
 16 Behrend, James            12 Westchester Aqua-MR  2:18.22    2:23.58 q      
                  31.83     1:07.42 (35.59)     1:45.54 (38.12)     2:23.58 (38.04)
 17 Lee, Yadam                11 Scarlet Aquatics-NJ  2:22.83    2:23.95 q      
                  31.53     1:07.48 (35.95)     1:45.23 (37.75)     2:23.95 (38.72)
 18 Ould Abbou, Rayane        11 Freedom Aquatics-MR  2:25.34    2:24.30 q      
                  32.17     1:08.62 (36.45)     1:47.20 (38.58)     2:24.30 (37.10)
 19 Pinchbeck, Gregory        12 Wilton Y Wahoos-CT   2:23.66    2:26.93 q      
                  31.76     1:09.51 (37.75)     1:48.47 (38.96)     2:26.93 (38.46)
 20 Petrovsky, Phillip        11 Metro Area Life-NJ   2:25.53    2:27.41 q      
                  33.12     1:10.25 (37.13)     1:49.20 (38.95)     2:27.41 (38.21)
-------------------------------------------------------------------------
 21 White, Greyson            12 Nation's Capital-PV  2:22.39    2:28.11        
                  32.37     1:09.40 (37.03)     1:49.30 (39.90)     2:28.11 (38.81)
 22 Dhungana, Shivan          12 X-Cel Swimming-NJ    2:22.70    2:28.51        
                  30.98     1:05.47 (34.49)     1:44.06 (38.59)     2:28.51 (44.45)
-------------------------------------------------------------------------
 23 Demaio, Christian         12 Greater Somerset-NJ  2:25.34    2:29.79        
                  30.94     1:08.67 (37.73)     1:49.55 (40.88)     2:29.79 (40.24)
 24 Gulati, Aarav             12 Peddie Aquatic A-NJ  2:24.58    2:30.00        
                  31.70     1:09.91 (38.21)     1:51.58 (41.67)     2:30.00 (38.42)
 25 Del Fierro, Gavin         11 Clifton Boys & G-NJ  2:25.77    2:30.70        
                  34.13     1:11.79 (37.66)     1:52.70 (40.91)     2:30.70 (38.00)
 26 Braun, Wyatt              12 Mount Desert Isl-ME  2:25.18    2:33.39        
                  32.08     1:10.42 (38.34)     1:50.80 (40.38)     2:33.39 (42.59)
 27 McGlynn, Connor           12 Blue Eagle Swimm-MA  2:26.58    2:33.41        
                  33.83     1:12.83 (39.00)     1:53.55 (40.72)     2:33.41 (39.86)
 28 Rademacker, Owen          12 Victor Swim Club-NI  2:25.91    2:37.12        
                  33.89     1:13.92 (40.03)     1:55.80 (41.88)     2:37.12 (41.32)
 29 Pickard, Aiden            12 STAR Swimming-NI     2:47.95    2:37.45        
                  32.85     1:12.62 (39.77)     1:55.82 (43.20)     2:37.45 (41.63)
 
Men 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
   EZ record: Z 55.56   3/31/2006 Tanner Kurz - MA                             
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Camet, Caleb Josh   12 Potomac Marlins-PV     58.64      57.89         24  
                  26.36       57.89 (31.53)                                        
  2 Matus, Nathaniel    12 Scarlet Aquatics-NJ  1:00.32      59.29         21  
                  27.26       59.29 (32.03)                                        
  3 Zhao, Caden         12 Steel City Aquat-AM  1:01.56    1:00.93         20  
                  29.14     1:00.93 (31.79)                                        
  4 Jun, Matthew        12 Wyckoff YMCA-NJ      1:00.88    1:01.24         19  
                  28.80     1:01.24 (32.44)                                        
  5 Qian, Moyan         11 Asphalt Green Un-MR  1:01.17    1:01.89         18  
                  27.85     1:01.89 (34.04)                                        
  6 Seliger, Timur      12 Asphalt Green Un-MR  1:02.94    1:02.23         17  
                  29.00     1:02.23 (33.23)                                        
  7 Schnipke, Heath     12 Five Star Swim C-MA  1:03.19    1:02.54         16  
                  29.14     1:02.54 (33.40)                                        
  8 O'Keeffe, Grant     12 Schenectady-Sara-AD  1:03.27    1:02.73         15  
                  29.19     1:02.73 (33.54)                                        
  9 Lee, Yuriel         12 Scarlet Aquatics-NJ  1:03.37    1:03.36         14  
                  28.84     1:03.36 (34.52)                                        
 10 Luo, Luke           12 Scarlet Aquatics-NJ  1:03.51    1:03.47         13  
                  28.81     1:03.47 (34.66)                                        
Consolation Final
 11 Sanchez, Christian  12 Westport/Weston-CT   1:04.54    1:01.98         11  
                  28.07     1:01.98 (33.91)                                        
 12 Zhang, Yalong       12 X-Cel Swimming-NJ    1:03.57    1:02.30          9  
                  28.63     1:02.30 (33.67)                                        
 13 Rydberg, Gregory    12 Greater Somerset-NJ  1:03.95    1:02.36          8  
                  28.31     1:02.36 (34.05)                                        
 14 Korenblit, Liam     12 Freedom Aquatics-MR  1:03.88    1:02.41          7  
                  28.84     1:02.41 (33.57)                                        
 15 Dos Santos, Bryan   12 North Jersey Blu-NJ  1:04.28    1:03.27          6  
                  29.06     1:03.27 (34.21)                                        
 16 Bollinger, Jackson  11 Souderton Area C-MA  1:03.62    1:03.38          4.5
                  30.98     1:03.38 (32.40)                                        
 16 Roy, Aaron          12 Greater Somerset-NJ  1:04.22    1:03.38          4.5
                  28.69     1:03.38 (34.69)                                        
 18 Sheen, Nathaniel    12 Greater Somerset-NJ  1:04.33    1:04.47          3  
                  29.27     1:04.47 (35.20)                                        
 19 Pinchbeck, Gregory  12 Wilton Y Wahoos-CT   1:05.07    1:04.55          2  
                  29.62     1:04.55 (34.93)                                        
 20 Lisi, Joseph        12 Liverpool Jets S-NI  1:04.61    1:04.86          1  
                  28.84     1:04.86 (36.02)                                        
 
Men 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
   EZ record: Z 55.56   3/31/2006 Tanner Kurz - MA                             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Camet, Caleb Josh         12 Potomac Marlins-PV     58.01      58.64 q      
                  26.76       58.64 (31.88)                                        
  2 Matus, Nathaniel          12 Scarlet Aquatics-NJ    59.73    1:00.32 q      
                  27.39     1:00.32 (32.93)                                        
  3 Jun, Matthew              12 Wyckoff YMCA-NJ      1:01.37    1:00.88 q      
                  28.52     1:00.88 (32.36)                                        
  4 Qian, Moyan               11 Asphalt Green Un-MR  1:02.94    1:01.17 q      
                  27.02     1:01.17 (34.15)                                        
  5 Zhao, Caden               12 Steel City Aquat-AM  1:02.20    1:01.56 q      
                  29.37     1:01.56 (32.19)                                        
  6 Seliger, Timur            12 Asphalt Green Un-MR  1:02.22    1:02.94 q      
                  28.89     1:02.94 (34.05)                                        
  7 Schnipke, Heath           12 Five Star Swim C-MA  1:02.86    1:03.19 q      
                  29.84     1:03.19 (33.35)                                        
  8 O'Keeffe, Grant           12 Schenectady-Sara-AD  1:02.80    1:03.27 q      
                  28.95     1:03.27 (34.32)                                        
  9 Lee, Yuriel               12 Scarlet Aquatics-NJ  1:03.73    1:03.37 q      
                  29.02     1:03.37 (34.35)                                        
 10 Luo, Luke                 12 Scarlet Aquatics-NJ  1:03.16    1:03.51 q      
                  28.86     1:03.51 (34.65)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Zhang, Yalong             12 X-Cel Swimming-NJ    1:04.44    1:03.57 q      
                  29.33     1:03.57 (34.24)                                        
 12 Bollinger, Jackson        11 Souderton Area C-MA  1:03.09    1:03.62 q      
                  30.66     1:03.62 (32.96)                                        
 13 Burk, Kyle                12 Kennett & Jenner-MA  1:03.21    1:03.86 q      
                  28.61     1:03.86 (35.25)                                        
 14 Korenblit, Liam           12 Freedom Aquatics-MR  1:05.08    1:03.88 q      
                  29.56     1:03.88 (34.32)                                        
 15 Rydberg, Gregory          12 Greater Somerset-NJ  1:05.58    1:03.95 q      
                  30.45     1:03.95 (33.50)                                        
 16 Roy, Aaron                12 Greater Somerset-NJ  1:03.88    1:04.22 q      
                  29.25     1:04.22 (34.97)                                        
 17 Dos Santos, Bryan         12 North Jersey Blu-NJ  1:03.96    1:04.28 q      
                  28.26     1:04.28 (36.02)                                        
 18 Sheen, Nathaniel          12 Greater Somerset-NJ  1:04.98    1:04.33 q      
                  29.58     1:04.33 (34.75)                                        
 19 Sanchez, Christian        12 Westport/Weston-CT   1:03.99    1:04.54 q      
                  29.15     1:04.54 (35.39)                                        
 20 Lisi, Joseph              12 Liverpool Jets S-NI  1:01.72    1:04.61 q      
                  28.43     1:04.61 (36.18)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Pinchbeck, Gregory        12 Wilton Y Wahoos-CT   1:04.72    1:05.07        
                  29.96     1:05.07 (35.11)                                        
 22 Song, Inno                12 Clarence Swim Cl-NI  1:03.68    1:05.11        
                  30.00     1:05.11 (35.11)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Jabour, Rocco             12 Uncle Sam Swim T-AD  1:07.54    1:05.16        
                  30.58     1:05.16 (34.58)                                        
 24 Law, Cyrus                12 CPP River Hawks-NI   1:04.53    1:05.43        
                  30.43     1:05.43 (35.00)                                        
 25 Nichi, Cristian           12 Freedom Aquatics-MR  1:05.26    1:05.54        
                  30.38     1:05.54 (35.16)                                        
 26 Szymczyk, Filip           12 West Hartford Aq-CT  1:05.57    1:05.58        
                  30.51     1:05.58 (35.07)                                        
 27 Galczynski, Jacob         12 Westfield YMCA-NJ    1:05.78    1:05.71        
                  31.64     1:05.71 (34.07)                                        
 28 Zugelder, Cooper          12 Buffalo Area Aqu-NI  1:05.28    1:05.73        
                  30.22     1:05.73 (35.51)                                        
 29 McGlynn, Connor           12 Blue Eagle Swimm-MA  1:05.33    1:05.75        
                  30.60     1:05.75 (35.15)                                        
 30 Bui, Jayden               12 StreamLine Aquat-NJ  1:06.56    1:06.27        
                  31.11     1:06.27 (35.16)                                        
 31 Reber, Cruz               12 Potomac Marlins-PV   1:06.85    1:06.61        
                  31.62     1:06.61 (34.99)                                        
 32 Nier, Dylan               12 George School Aq-MA  1:09.00    1:06.63        
                  30.71     1:06.63 (35.92)                                        
 33 Miller, Ian               12 Webster BlueFins-NI  1:04.92    1:06.72        
                  30.96     1:06.72 (35.76)                                        
 34 Monahan, Joseph           12 Three Village Sw-MR  1:08.56    1:06.93        
                  30.34     1:06.93 (36.59)                                        
 35 Vongsouvanh, Andrew       12 Regional YMCA of-CT  1:09.24    1:06.95        
                  31.07     1:06.95 (35.88)                                        
 36 Warner, Bradley           12 Scarlet Aquatics-NJ  1:05.80    1:06.99        
                  31.57     1:06.99 (35.42)                                        
 37 Ristenbatt, Dylan         12 Western YMCA Wah-MA  1:18.14    1:07.15        
                  31.41     1:07.15 (35.74)                                        
 38 Strock, Thomas            12 Bethel Park Recr-AM  1:06.66    1:07.43        
                  31.18     1:07.43 (36.25)                                        
 39 Zhang, Austin             12 Upper Main Line-MA   1:08.55    1:07.77        
                  33.69     1:07.77 (34.08)                                        
 40 Li, Kevin                 12 Malvern Swimming-MA  1:08.51    1:07.84        
                  31.15     1:07.84 (36.69)                                        
 41 Pelosi, Ryan              12 Metro Area Life-NJ   1:07.84    1:07.96        
                  31.09     1:07.96 (36.87)                                        
 42 Pickard, Aiden            12 STAR Swimming-NI     1:08.61    1:08.07        
                  32.83     1:08.07 (35.24)                                        
 43 Villarina, Rafael         12 YMCA of Greater-NJ   1:17.24    1:08.26        
                  33.03     1:08.26 (35.23)                                        
 44 Ledbetter, William        12 Radnor Aquatic C-MA  1:07.51    1:08.36        
                  32.31     1:08.36 (36.05)                                        
 45 Darder, Sean              12 Metro Area Life-NJ   1:05.66    1:08.43        
                  32.63     1:08.43 (35.80)                                        
 46 Henderson, Eric           12 Pioneer Valley A-NE  1:08.32    1:08.57        
                  32.66     1:08.57 (35.91)                                        
 47 Soltanov, Yaroslav        12 Keystone Aquatic-MA  1:07.53    1:08.87        
                  33.83     1:08.87 (35.04)                                        
 48 Wiggins, Jack             12 Asphalt Green Un-MR  1:09.02    1:09.06        
                  31.29     1:09.06 (37.77)                                        
 49 Del Fierro, Gavin         11 Clifton Boys & G-NJ  1:08.65    1:09.08        
                  32.19     1:09.08 (36.89)                                        
 50 Lee, Yadam                11 Scarlet Aquatics-NJ  1:06.54    1:09.16        
                  32.76     1:09.16 (36.40)                                        
 51 Taylor, Charlie           12 Tide Swimming-VA     1:09.73    1:09.79        
                  32.78     1:09.79 (37.01)                                        
 52 White, Greyson            12 Nation's Capital-PV  1:09.36    1:10.05        
                  32.43     1:10.05 (37.62)                                        
 53 Young, Liam               12 Tigers Aquatic C-AD  1:11.94    1:10.22        
                  34.11     1:10.22 (36.11)                                        
 54 Dashko, Daniel            11 BeFirst Swim Tea-MA  1:09.40    1:10.40        
                  30.95     1:10.40 (39.45)                                        
 55 Gu, Ray                   12 Suburban Seahawk-MA  1:10.25    1:10.43        
                  32.12     1:10.43 (38.31)                                        
 56 Leach, Matthew            12 Tide Swimming-VA     1:09.34    1:11.26        
                  33.24     1:11.26 (38.02)                                        
 57 Cruz, Zachary             12 Scarlet Aquatics-NJ  1:09.72    1:11.31        
                  33.86     1:11.31 (37.45)                                        
 
Men 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
   EZ record: Z 1:59.77    4/4/2019 Richard Poplawski, Scarlet Aquatics        
                1:48.89  WJR 2022 Winter Juniors
                1:55.09  FUT 2022 Futures
                1:59.39  SECT 2022 Speedo Sect
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Hendrawan, Sebasti  12 Wyckoff YMCA-NJ      2:09.77    2:08.16         24  
                  28.64     1:01.23 (32.59)     1:39.77 (38.54)     2:08.16 (28.39)
  2 Reines, Joshua      12 Scarlet Aquatics-NJ  2:11.00    2:08.75         21  
                  29.03     1:02.30 (33.27)     1:39.53 (37.23)     2:08.75 (29.22)
  3 Zhao, Caden         12 Steel City Aquat-AM  2:13.12    2:11.04         20  
                  29.96     1:03.74 (33.78)     1:40.29 (36.55)     2:11.04 (30.75)
  4 Harris, Wesley      12 Victor Swim Club-NI  2:12.83    2:12.32         19  
                  29.08     1:03.28 (34.20)     1:43.07 (39.79)     2:12.32 (29.25)
  5 O'Keeffe, Grant     12 Schenectady-Sara-AD  2:12.63    2:12.69         18  
                  28.66     1:02.37 (33.71)     1:42.17 (39.80)     2:12.69 (30.52)
  6 Kern, Nathaniel     12 North Jersey Bar-NJ  2:16.35    2:13.52         17  
                  27.34     1:02.50 (35.16)     1:43.48 (40.98)     2:13.52 (30.04)
  7 Jun, Matthew        12 Wyckoff YMCA-NJ      2:13.67    2:14.61         16  
                  28.30     1:03.79 (35.49)     1:42.92 (39.13)     2:14.61 (31.69)
  8 Mayzel, Leo         12 Scarlet Aquatics-NJ  2:17.23    2:16.22         15  
                  29.91     1:05.18 (35.27)     1:45.80 (40.62)     2:16.22 (30.42)
  9 Titley, Brendan     12 YMCA of Metro No-NE  2:16.95    2:16.36         14  
                  29.62     1:04.11 (34.49)     1:46.26 (42.15)     2:16.36 (30.10)
 10 Valentine, Jack     12 Tide Swimming-VA     2:16.32    2:18.02         13  
                  29.72     1:05.92 (36.20)     1:47.78 (41.86)     2:18.02 (30.24)
Consolation Final
 11 Zhang, Yalong       12 X-Cel Swimming-NJ    2:20.36    2:15.40         11  
                  29.38     1:01.85 (32.47)     1:44.84 (42.99)     2:15.40 (30.56)
 12 Zee, Bentley        12 Phoenix Aquatic-MR   2:18.87    2:16.84          9  
                  29.63     1:06.68 (37.05)     1:47.03 (40.35)     2:16.84 (29.81)
 13 Behrend, James      12 Westchester Aqua-MR  2:18.22    2:16.96          8  
                  29.87     1:03.98 (34.11)     1:46.16 (42.18)     2:16.96 (30.80)
 14 Qian, Moyan         11 Asphalt Green Un-MR  2:18.48    2:17.01          7  
                  29.54     1:04.71 (35.17)     1:45.79 (41.08)     2:17.01 (31.22)
 15 Zugelder, Cooper    12 Buffalo Area Aqu-NI  2:18.95    2:17.25          6  
                  29.38     1:04.38 (35.00)     1:46.99 (42.61)     2:17.25 (30.26)
 16 Bui, Jayden         12 StreamLine Aquat-NJ  2:19.08    2:18.73          5  
                  29.43     1:05.56 (36.13)     1:48.81 (43.25)     2:18.73 (29.92)
 17 Keller, Reed        12 YMCA Of Greenwic-CT  2:18.43    2:19.01          4  
                  29.42     1:04.77 (35.35)     1:48.76 (43.99)     2:19.01 (30.25)
 18 Dhungana, Shivan    12 X-Cel Swimming-NJ    2:20.47    2:19.30          3  
                  30.08     1:05.72 (35.64)     1:46.86 (41.14)     2:19.30 (32.44)
 19 Hoke, Wyatt         12 Ridley Area YMCA-MA  2:20.06    2:19.37          2  
                  30.26     1:06.51 (36.25)     1:46.81 (40.30)     2:19.37 (32.56)
 20 Monahan, Joseph     12 Three Village Sw-MR  2:19.86    2:19.48          1  
                  28.76     1:05.04 (36.28)     1:48.19 (43.15)     2:19.48 (31.29)
 
Men 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
   EZ record: Z 1:59.77    4/4/2019 Richard Poplawski, Scarlet Aquatics        
                1:48.89  WJR 2022 Winter Juniors
                1:55.09  FUT 2022 Futures
                1:59.39  SECT 2022 Speedo Sect
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hendrawan, Sebastian      12 Wyckoff YMCA-NJ      2:10.53    2:09.77 q      
                  28.66     1:01.26 (32.60)     1:39.20 (37.94)     2:09.77 (30.57)
  2 Reines, Joshua            12 Scarlet Aquatics-NJ  2:11.46    2:11.00 q      
                  28.47     1:01.67 (33.20)     1:40.88 (39.21)     2:11.00 (30.12)
  3 O'Keeffe, Grant           12 Schenectady-Sara-AD  2:17.75    2:12.63 q      
                  28.38     1:02.41 (34.03)     1:42.18 (39.77)     2:12.63 (30.45)
  4 Harris, Wesley            12 Victor Swim Club-NI  2:13.46    2:12.83 q      
                  29.36     1:04.88 (35.52)     1:43.74 (38.86)     2:12.83 (29.09)
  5 Zhao, Caden               12 Steel City Aquat-AM  2:17.96    2:13.12 q      
                  30.85     1:04.50 (33.65)     1:41.88 (37.38)     2:13.12 (31.24)
  6 Jun, Matthew              12 Wyckoff YMCA-NJ      2:14.96    2:13.67 q      
                  27.99     1:03.13 (35.14)     1:40.64 (37.51)     2:13.67 (33.03)
  7 Valentine, Jack           12 Tide Swimming-VA     2:16.86    2:16.32 q      
                  29.73     1:04.44 (34.71)     1:47.57 (43.13)     2:16.32 (28.75)
  8 Kern, Nathaniel           12 North Jersey Bar-NJ  2:16.45    2:16.35 q      
                  27.20     1:02.35 (35.15)     1:45.15 (42.80)     2:16.35 (31.20)
  9 Titley, Brendan           12 YMCA of Metro No-NE  2:19.87    2:16.95 q      
                  29.31     1:04.32 (35.01)     1:47.71 (43.39)     2:16.95 (29.24)
 10 Mayzel, Leo               12 Scarlet Aquatics-NJ  2:20.01    2:17.23 q      
                  29.80     1:04.03 (34.23)     1:46.38 (42.35)     2:17.23 (30.85)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Behrend, James            12 Westchester Aqua-MR  2:17.57    2:18.22 q      
                  30.61     1:05.34 (34.73)     1:47.00 (41.66)     2:18.22 (31.22)
 12 Keller, Reed              12 YMCA Of Greenwic-CT  2:19.05    2:18.43 q      
                  30.66     1:04.66 (34.00)     1:46.90 (42.24)     2:18.43 (31.53)
 13 Qian, Moyan               11 Asphalt Green Un-MR  2:16.86    2:18.48 q      
                  28.76     1:02.57 (33.81)     1:45.99 (43.42)     2:18.48 (32.49)
 14 Zee, Bentley              12 Phoenix Aquatic-MR   2:20.36    2:18.87 q      
                  31.57     1:06.25 (34.68)     1:48.69 (42.44)     2:18.87 (30.18)
 15 Zugelder, Cooper          12 Buffalo Area Aqu-NI  2:19.34    2:18.95 q      
                  29.64     1:04.28 (34.64)     1:47.71 (43.43)     2:18.95 (31.24)
 16 Bui, Jayden               12 StreamLine Aquat-NJ  2:20.44    2:19.08 q      
                  29.25     1:06.19 (36.94)     1:50.15 (43.96)     2:19.08 (28.93)
 17 Monahan, Joseph           12 Three Village Sw-MR  2:20.37    2:19.86 q      
                  29.49     1:05.49 (36.00)     1:47.84 (42.35)     2:19.86 (32.02)
 18 Hoke, Wyatt               12 Ridley Area YMCA-MA  2:16.55    2:20.06 q      
                  30.40     1:06.33 (35.93)     1:47.40 (41.07)     2:20.06 (32.66)
 19 Zhang, Yalong             12 X-Cel Swimming-NJ    2:18.93    2:20.36 q      
                  29.63     1:04.14 (34.51)     1:47.76 (43.62)     2:20.36 (32.60)
 20 Dhungana, Shivan          12 X-Cel Swimming-NJ    2:19.31    2:20.47 q      
                  30.44     1:04.74 (34.30)     1:47.22 (42.48)     2:20.47 (33.25)
-------------------------------------------------------------------------
 21 Beregovoi, Anton          12 Newtown Athletic-MA  2:18.00    2:22.04        
                  30.13     1:04.31 (34.18)     1:50.41 (46.10)     2:22.04 (31.63)
 22 Kneeland, Noah            12 Victor Swim Club-NI  2:17.32    2:22.27        
                  31.71     1:08.02 (36.31)     1:50.67 (42.65)     2:22.27 (31.60)
-------------------------------------------------------------------------
 23 Cunningham, Rigoberto     12 PACK Swim Team o-NI  2:17.19    2:22.53        
                  29.30     1:05.67 (36.37)     1:50.58 (44.91)     2:22.53 (31.95)
 24 D'Amelio, Donato          11 Freedom Aquatics-MR  2:22.45    2:22.63        
                  33.21     1:08.99 (35.78)     1:51.15 (42.16)     2:22.63 (31.48)
 25 Darder, Sean              12 Metro Area Life-NJ   2:18.93    2:22.80        
                  31.24     1:08.38 (37.14)     1:49.03 (40.65)     2:22.80 (33.77)
 26 Kucmierczyk, Wiliam       12 Scarlet Aquatics-NJ  2:17.75    2:22.84        
                  30.54     1:05.84 (35.30)     1:50.95 (45.11)     2:22.84 (31.89)
 27 Koehle, Evan              12 Nittany Lion Aqu-MA  2:20.93    2:23.73        
                  30.38     1:08.43 (38.05)     1:50.66 (42.23)     2:23.73 (33.07)
 28 Godoy, Justin             12 Lakeland Hills-NJ    2:23.01    2:24.21        
                  33.06     1:08.65 (35.59)     1:51.43 (42.78)     2:24.21 (32.78)
 29 Janga, Bhargava           12 Delmar Dolfins-AD    2:20.64    2:24.53        
                  33.20     1:10.23 (37.03)     1:50.70 (40.47)     2:24.53 (33.83)
 30 Lee, Yadam                11 Scarlet Aquatics-NJ  2:25.01    2:24.61        
                  30.93     1:09.26 (38.33)     1:51.89 (42.63)     2:24.61 (32.72)
 31 Sethi, Neil               11 Sea Wolfs Swim T-NJ  2:25.91    2:25.39        
                  32.54     1:08.30 (35.76)     1:52.92 (44.62)     2:25.39 (32.47)
 32 White, Greyson            12 Nation's Capital-PV  2:27.97    2:26.37        
                  31.96     1:10.26 (38.30)     1:52.50 (42.24)     2:26.37 (33.87)
 33 Rademacker, Owen          12 Victor Swim Club-NI  2:19.09    2:26.61        
                  31.62     1:12.20 (40.58)     1:53.61 (41.41)     2:26.61 (33.00)
 34 Gu, Ray                   12 Suburban Seahawk-MA  2:29.57    2:27.12        
                  33.39     1:10.34 (36.95)     1:54.58 (44.24)     2:27.12 (32.54)
 35 Harnish, Landon           12 Central York Aqu-MA  2:38.11    2:34.39        
                  35.35     1:15.92 (40.57)     1:59.51 (43.59)     2:34.39 (34.88)
 
Men 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
   EZ record: Z 1:34.22        2016 Middle Atlantic                            
                         Dowling, Lemishki, Clark, Koenig                  
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scarlet Aquatics-NJ  'A'                    1:39.91    1:39.37         48  
     1) Matus, Nathaniel 12             2) Kucmierczyk, Wiliam 12         
     3) Luo, Luke 12                    4) Reines, Joshua 12              
                  24.78       49.64 (24.86)     1:14.59 (24.95)     1:39.37 (24.78)
  2 Greater Somerset County YMCA S-NJ  'A'      1:41.00    1:42.80         42  
     1) Sheen, Nathaniel 12             2) Demaio, Christian 12           
     3) Roy, Aaron 12                   4) Rydberg, Gregory 12            
                  25.23       52.57 (27.34)     1:18.19 (25.62)     1:42.80 (24.61)
  3 Freedom Aquatics-MR  'A'                    1:44.21    1:42.85         40  
     1) Nichi, Cristian 12              2) Liu, Vincent 12                
     3) D'Amelio, Donato 11             4) Korenblit, Liam 12             
                  26.24       51.89 (25.65)     1:18.09 (26.20)     1:42.85 (24.76)
  4 Wyckoff YMCA-NJ  'A'                        1:46.42    1:44.82         38  
     1) Jun, Matthew 12                 2) Hendrawan, Sebastian 12        
     3) Krauza, Brendan 12              4) Pfeifer, Milo 12               
                  25.75                             1:18.08 ( )     1:44.82 (26.74)
  5 Scarlet Aquatics-NJ  'B'                    1:47.48    1:44.97         36  
     1) Ciechanowski, Max 12            2) Lee, Yuriel 12                 
     3) Warner, Bradley 12              4) Mayzel, Leo 12                 
                  26.75                             1:18.37 ( )     1:44.97 (26.60)
  6 Upper Main Line YMCA-MA  'A'                1:42.74    1:45.27         34  
     1) Vuadens, Ari 12                 2) Zhang, Austin 12               
     3) Deng, Jerry 12                  4) Liu, Kaden 12                  
                  26.76       53.39 (26.63)     1:20.28 (26.89)     1:45.27 (24.99)
  7 Lakeland Hills  YMCA-NJ  'A'                1:49.24    1:45.59         32  
     1) Ruhnke, Anderson 12             2) Boardman, Gavin 12             
     3) Godoy, Justin 12                4) Wozniak, Tomasz 12             
                  26.20       53.05 (26.85)     1:19.79 (26.74)     1:45.59 (25.80)
  8 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      1:46.22    1:45.64         30  
     1) Seliger, Timur 12               2) Qian, Moyan 11                 
     3) Wiggins, Jack 12                4) Krahe, Marcus 12               
                  25.77       51.22 (25.45)     1:18.02 (26.80)     1:45.64 (27.62)
  9 Metro Area Life Time-NJ  'A'                1:42.68    1:46.92         28  
     1) Mellone, Oliver 12              2) Petrovsky, Phillip 11          
     3) Darder, Sean 12                 4) Pelosi, Ryan 12                
                  27.37       55.14 (27.77)     1:21.12 (25.98)     1:46.92 (25.80)
 10 Tide Swimming-VA  'A'                       1:47.03    1:47.31         26  
     1) Valentine, Jack 12              2) Taylor, Charlie 12             
     3) Leach, Matthew 12               4) Stowell, Daniel 12             
                  26.51       54.35 (27.84)     1:19.44 (25.09)     1:47.31 (27.87)
 
Men 11-12 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
   EZ record: Z 3:27.91        2016 Metropolitan                               
                         Radkov, Mitchener, Whang, Genna                   
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scarlet Aquatics-NJ  'A'                    3:35.25    3:37.84         48  
     1) Matus, Nathaniel 12             2) Kucmierczyk, Wiliam 12         
     3) Lee, Yuriel 12                  4) Reines, Joshua 12              
                  25.34       53.61 (53.61)     1:12.34 (18.73)     1:48.78 (55.17)
        2:14.69 (25.91)     2:43.80 (55.02)     3:09.29 (25.49)     3:37.84 (54.04)
  2 Wyckoff YMCA-NJ  'A'                        3:50.30    3:44.16         42  
     1) Hendrawan, Sebastian 12         2) Jun, Matthew 12                
     3) Krauza, Brendan 12              4) Pfeifer, Milo 12               
                  25.56                             1:19.78 ( )         1:49.05 ( )
        2:16.71 (27.66)     2:46.17 (57.12)     3:13.45 (27.28)     3:44.16 (57.99)
  3 Scarlet Aquatics-NJ  'B'                    3:51.97    3:48.78         40  
     1) Luo, Luke 12                    2) Ciechanowski, Max 12           
     3) Mayzel, Leo 12                  4) Warner, Bradley 12             
                  27.05       56.13 (56.13)     1:23.30 (27.17)     1:53.76 (57.63)
        2:21.42 (27.66)     2:51.93 (58.17)     3:18.89 (26.96)     3:48.78 (56.85)
  4 Tide Swimming-VA  'A'                       3:46.94    3:49.44         38  
     1) Valentine, Jack 12              2) Taylor, Charlie 12             
     3) Leach, Matthew 12               4) Stowell, Daniel 12             
                                                    1:23.64 ( )         1:55.16 ( )
        2:23.46 (28.30)   2:56.09 (1:00.93)     3:21.53 (25.44)     3:49.44 (53.35)
  5 Lakeland Hills  YMCA-NJ  'A'                3:56.88    3:51.73         36  
     1) Boardman, Gavin 12              2) Wozniak, Tomasz 12             
     3) Godoy, Justin 12                4) Ruhnke, Anderson 12            
                  28.06       58.72 (58.72)     1:26.17 (27.45)     1:57.01 (58.29)
        2:24.33 (27.32)     2:55.60 (58.59)     3:22.29 (26.69)     3:51.73 (56.13)
  6 Metro Area Life Time-NJ  'A'                3:53.67    3:55.11         34  
     1) Mellone, Oliver 12              2) Petrovsky, Phillip 11          
     3) Darder, Sean 12                 4) Pelosi, Ryan 12                
                  27.93       59.63 (59.63)     1:27.83 (28.20)     1:59.22 (59.59)
        2:26.50 (27.28)     2:57.84 (58.62)     3:24.08 (26.24)     3:55.11 (57.27)
 
Men 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
   EZ record: Z 1:45.18    4/1/2017 Potomac Valley                             
                         Lasida, Pianoto, Gentry, Marsh                    
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scarlet Aquatics-NJ  'A'                    1:48.40    1:51.29         48  
     1) Luo, Luke 12                    2) Warner, Bradley 12             
     3) Reines, Joshua 12               4) Matus, Nathaniel 12            
                  28.39       59.20 (30.81)     1:26.97 (27.77)     1:51.29 (24.32)
  2 Wyckoff YMCA-NJ  'A'                        1:58.08    1:54.68         42  
     1) Hendrawan, Sebastian 12         2) Jun, Matthew 12                
     3) Pfeifer, Milo 12                4) Krauza, Brendan 12             
                  28.63       59.39 (30.76)     1:28.70 (29.31)     1:54.68 (25.98)
  3 Freedom Aquatics-MR  'A'                    1:56.32    1:56.71         40  
     1) Nichi, Cristian 12              2) D'Amelio, Donato 11            
     3) Liu, Vincent 12                 4) Korenblit, Liam 12             
                  29.84     1:02.96 (33.12)     1:31.25 (28.29)     1:56.71 (25.46)
  4 Metro Area Life Time-NJ  'A'                1:58.53    1:58.62         38  
     1) Mellone, Oliver 12              2) Darder, Sean 12                
     3) Petrovsky, Phillip 11           4) Pelosi, Ryan 12                
                  32.78     1:04.86 (32.08)     1:33.59 (28.73)     1:58.62 (25.03)
  5 Upper Main Line YMCA-MA  'A'                1:55.41    1:58.70         36  
     1) Vuadens, Ari 12                 2) Zhang, Austin 12               
     3) Liu, Kaden 12                   4) Deng, Jerry 12                 
                  29.64     1:02.17 (32.53)     1:31.73 (29.56)     1:58.70 (26.97)
  6 Scarlet Aquatics-NJ  'B'                    1:59.26    1:59.32         34  
     1) Kucmierczyk, Wiliam 12          2) Lee, Yuriel 12                 
     3) Mayzel, Leo 12                  4) Ciechanowski, Max 12           
                  30.67     1:04.41 (33.74)     1:33.75 (29.34)     1:59.32 (25.57)
  7 Tide Swimming-VA  'A'                       2:00.85    2:00.19         32  
     1) Taylor, Charlie 12              2) Stowell, Daniel 12             
     3) Leach, Matthew 12               4) Valentine, Jack 12             
                  31.89     1:04.70 (32.81)     1:34.89 (30.19)     2:00.19 (25.30)
  8 Lakeland Hills  YMCA-NJ  'A'                2:00.25    2:01.59         30  
     1) Boardman, Gavin 12              2) Ruhnke, Anderson 12            
     3) Godoy, Justin 12                4) Wozniak, Tomasz 12             
                  31.70     1:04.88 (33.18)     1:35.09 (30.21)     2:01.59 (26.50)
 -- Greater Somerset County YMCA S-NJ  'A'      1:52.41         DQ        
     1) Roy, Aaron 12                   2) Sheen, Nathaniel 12            
     3) Demaio, Christian 12            4) Rydberg, Gregory 12            
                  35.06     1:00.50 (25.44)     1:28.45 (27.95)          DQ (24.60)
 
Men 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
   EZ record: Z 21.49   3/30/2012 Eddie Zawatski - MA                          
                20.49  WJR 2022 Winter Juniors
                21.39  FUT 2022 Futures
                22.39  SECT 2022 Speedo Sect
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Mamousette, Azaria  14 Inner City Marin-NE    21.90      21.81 SECT    24  
  2 Menz, Mason         14 Nation's Capital-PV    22.36      21.93 SECT    21  
  3 Brkanovic, Isak     14 Delmar Dolfins-AD      22.58      22.47         20  
  4 King, Timothy       14 Westport/Weston-CT     22.56      22.52         19  
  5 Stabach, Oliver     14 Indian Valley Fa-CT    22.62      22.58         18  
  6 Doran, Declan       14 Islanders Aquati-MR    22.74      22.68         17  
  7 Swenson, Logan      14 Westfield YMCA-NJ      22.61      22.69         16  
  8 Psillos, Anastasio  14 Ocean County YMC-NJ    22.73      22.83         15  
  9 Speare, Troy        14 Northern Dutches-MR    22.70      23.11         14  
 10 Olsson, Kian        13 Northern Dutches-MR    23.02      23.15         13  
Consolation Final
 11 Jerome, Christian   13 Uncle Sam Swim T-AD    23.13      22.64         11  
 12 Cavallerano, Jack   14 Liverpool Jets S-NI    23.07      22.70          9  
 13 Kurmakov, Grant     14 Keystone Aquatic-MA    23.08      23.02          8  
 14 Auth, Alexander     14 Asphalt Green Un-MR    23.12      23.05          7  
 15 Fang, Julien        14 Whitewaters Swim-NJ    23.21      23.14          6  
 16 Iloglu, Burak       14 Berkeley Aquatic-NJ    23.17      23.20          5  
 17 Michaud, Colin      13 Scarlet Aquatics-NJ    23.21      23.22          4  
 18 Placencia-Nazareno  14 Three Village Sw-MR    23.13      23.23          3  
 19 Chen, James         14 Peddie Aquatic A-NJ    23.09      23.43          2  
 20 Keenan, Andrew      14 Perkiomen Valley-MA    23.23      23.44          1  
 
Men 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
   EZ record: Z 21.49   3/30/2012 Eddie Zawatski - MA                          
                20.49  WJR 2022 Winter Juniors
                21.39  FUT 2022 Futures
                22.39  SECT 2022 Speedo Sect
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mamousette, Azariah       14 Inner City Marin-NE    21.79      21.90 qSECT  
  2 Menz, Mason               14 Nation's Capital-PV    21.87      22.36 qSECT  
  3 King, Timothy             14 Westport/Weston-CT     22.19      22.56 q      
  4 Brkanovic, Isak           14 Delmar Dolfins-AD      22.71      22.58 q      
  5 Swenson, Logan            14 Westfield YMCA-NJ      22.18      22.61 q      
  6 Stabach, Oliver           14 Indian Valley Fa-CT    22.67      22.62 q      
  7 Speare, Troy              14 Northern Dutches-MR    22.96      22.70 q      
  8 Psillos, Anastasios       14 Ocean County YMC-NJ    22.49      22.73 q      
  9 Doran, Declan             14 Islanders Aquati-MR    22.78      22.74 q      
 10 Olsson, Kian              13 Northern Dutches-MR    23.30      23.02 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Cavallerano, Jack         14 Liverpool Jets S-NI    23.07      23.07 q      
 12 Kurmakov, Grant           14 Keystone Aquatic-MA    22.70      23.08 q      
 13 Chen, James               14 Peddie Aquatic A-NJ    22.37      23.09 q      
 14 Auth, Alexander           14 Asphalt Green Un-MR    23.05      23.12 q      
 15 Jerome, Christian         13 Uncle Sam Swim T-AD    22.91      23.13 q      
 15 Placencia-Nazareno, Etha  14 Three Village Sw-MR    23.02      23.13 q      
 17 Iloglu, Burak             14 Berkeley Aquatic-NJ    23.05      23.17 q      
 18 Michaud, Colin            13 Scarlet Aquatics-NJ    22.96      23.21 q      
 18 Fang, Julien              14 Whitewaters Swim-NJ    23.48      23.21 q      
 20 Keenan, Andrew            14 Perkiomen Valley-MA    22.70      23.23 q      
-------------------------------------------------------------------------
 21 Bossio, Gavin             14 Eastern Express-NJ     23.29      23.24        
 22 Augustin, James           14 Farmingdale Aqua-MR    23.33      23.28        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Petersen, Andrew          13 Ocean County YMC-NJ    23.70      23.32        
 24 Shortino, Matthew         14 Morris County Sw-NJ    23.26      23.40        
 25 Wilson, Cole              13 Wyckoff YMCA-NJ        23.98      23.43        
 26 Hawkins, Hubert           14 Upper Valley Aqu-NE    23.21      23.44        
 27 Baranyi, Jospeh           14 YMCA of Metro No-NE    23.34      23.45        
 28 Keith, Mason              14 Scarlet Aquatics-NJ    24.14      23.52        
 29 Wright, Christian         14 Sussex Family YM-MA    23.26      23.53        
 30 Korzeniowski, David       13 Laurel East Hart-CT    23.95      23.56        
 30 Clark, Liam               14 Town Wreckers Sw-NI    23.07      23.56        
 32 McCormack, Luke           13 Webster BlueFins-NI    23.42      23.60        
 33 Pope, Benjamin            13 Storrs Aquatics-CT     23.67      23.61        
 34 Brophy, David             14 Princeton Tiger-NJ     24.14      23.63        
 35 Buftea Jimenez, Alexande  14 North Jersey Blu-NJ    23.69      23.64        
 36 Cummings, Cornelius       14 Keystone Aquatic-MA    23.68      23.67        
 37 Oshodi, Oluwafemi         14 Cougar Aquatic T-NJ    23.58      23.70        
 38 Rubio, Giancarlo          13 Rapids Swim Team-CT    24.09      23.79        
 39 Haddad, Benjamin          14 Regional YMCA of-CT    23.96      23.80        
 40 Conner, Peyton            13 Gananda Racing A-NI    23.18      23.82        
 41 Boland, Wyatt             13 Cumberland Valle-MA    23.50      23.84        
 41 Reyes, Oliver             14 Manhattan Makos-MR     23.89      23.84        
 43 Narduzzi, Dominick        14 Berkeley Aquatic-NJ    23.76      23.88        
 43 Liu, Dylan                14 Freedom Aquatics-MR    23.55      23.88        
 43 Bruzgul, Jayden           14 Town Wreckers Sw-NI    24.12      23.88        
 46 Young, Atticus            14 STAR Swimming-NI       23.49      23.89        
 47 Mazumder, Debdeep         14 YMCA of Greater-NJ     23.90      23.90        
 48 Lewis, Christopher        14 Mercury Swimming-NI    23.65      23.92        
 49 Moore, Miles              13 STAR Swimming-NI       22.85      23.95        
 49 Adragna, Carter           14 Rapids Swim Team-CT    23.93      23.95        
 51 Bocchino, Gian Carlo      14 Souderton Area C-MA    23.74      23.97        
 52 Schwalm, Max              13 Islanders Aquati-MR    23.83      23.98        
 53 Hershberg, Jacob          14 Delmar Dolfins-AD      23.74      24.04        
 54 Hujus, Jackson            14 YMCA of Middleto-MR    23.89      24.06        
 55 Hinds, Benjamin           14 Webster BlueFins-NI    24.03      24.10        
 55 Weiner, Benjemin          13 Nation's Capital-PV    23.82      24.10        
 57 Suhrbier, Peter           14 Lancaster Aquati-MA    23.68      24.11        
 58 Shirey, Jackson           13 Lancaster Aquati-MA    24.10      24.12        
 59 Sung, Roy                 14 Scarlet Aquatics-NJ    23.38      24.13        
 59 Cavanaugh, Samuel         14 Steel City Aquat-AM    23.92      24.13        
 61 Cratty, Patrick           14 Greater Latrobe-AM     23.54      24.16        
 62 Krivenko, Andrew          14 Freedom Aquatics-MR    23.51      24.18        
 63 Solopenkov, Arthur        14 X-Cel Swimming-NJ      24.09      24.22        
 64 Easton, Niall             14 Laurel East Hart-CT    24.04      24.26        
 65 Matlosz, Brett            14 Metro Area Life-NJ     24.11      24.27        
 66 Sperling, Sam             14 Lionville Commun-MA    23.99      24.28        
 66 Masters, Owen             14 Peddie Aquatic A-NJ    24.10      24.28        
 68 Kabunov, Aleksei          13 Cato-Meridian Ot-NI    25.58      24.29        
 68 Gomes, Ryan               14 Unattached-NE          24.09      24.29        
 70 Carr, Oliver              14 New Canaan YMCA-CT     24.01      24.30        
 70 Falbo, Dominic            14 Victor Swim Club-NI    24.29      24.30        
 72 Garber, Josiah            14 Cumberland Valle-MA    23.95      24.32        
 73 Sundberg, Kyle            14 Huntington YMCA-MR     24.22      24.33        
 74 Pal, Vikram               14 Whitewaters Swim-NJ    24.53      24.41        
 75 Wergley, Cole             14 Nation's Capital-PV    24.09      24.46        
 76 Ripp, Evan                13 YMCA Of Greenwic-CT    24.83      24.48        
 76 Zhou, Ethan               14 Malvern Swimming-MA    24.12      24.48        
 78 Messina, Chas             14 North Jersey Blu-NJ    24.51      24.50        
 79 Carter, Max               13 North Jersey Blu-NJ    23.59      24.54        
 80 Ziolkowski, Owen          14 Governor Mifflin-MA    23.55      24.56        
 81 Owen, Alec                14 Mount Desert Isl-ME    24.60      24.62        
 82 Samant, Sathvik           14 Greater Somerset-NJ    24.03      24.66        
 83 Chan, Beau                14 Asphalt Green Un-MR    24.64      24.74        
 84 Seth, Rishi               14 Peddie Aquatic A-NJ    24.10      24.79        
 85 Anstine, Henry            13 WCAY Marlins-MA        24.18      24.85        
 86 Kim, Oliver               14 Whitewaters Swim-NJ    24.17      24.90        
 86 Lagrimas, Dylan           14 Westfield YMCA-NJ      24.83      24.90        
 88 Yanovsky, Vasily          13 Peddie Aquatic A-NJ    24.58      25.13        
 89 Elias, Ethan              14 Wilton Y Wahoos-CT     26.09      25.19        
 90 Da Costa, Matias          14 Princeton Tiger-NJ     25.54      26.25        
 91 Perras, Alixander         14 Lake Champlain W-AD    24.92      26.47        
 92 Devine, Milo              13 Asphalt Green Un-MR    27.97      26.81        
 
Men 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
   EZ record: Z 47.10   3/31/2012 Eddie Zawatski - MA                          
                44.39  WJR 2022 Winter Juniors
                46.49  FUT 2022 Futures
                48.49  SECT 2022 Speedo Sect
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Auth, Alexander     14 Asphalt Green Un-MR    49.16      47.77 SECT    24  
                  23.39       47.77 (24.38)                                        
  2 Menz, Mason         14 Nation's Capital-PV    47.16      47.78 SECT    21  
                  22.64       47.78 (25.14)                                        
  3 Mamousette, Azaria  14 Inner City Marin-NE    48.44      48.01 SECT    20  
                  23.09       48.01 (24.92)                                        
  4 Stabach, Oliver     14 Indian Valley Fa-CT    48.38      48.29 SECT    19  
                  23.06       48.29 (25.23)                                        
  5 King, Timothy       14 Westport/Weston-CT     48.95      49.09         18  
                  23.53       49.09 (25.56)                                        
  6 Michaud, Colin      13 Scarlet Aquatics-NJ    49.82      49.57         17  
                  23.74       49.57 (25.83)                                        
  7 Doran, Declan       14 Islanders Aquati-MR    49.62      49.59         16  
                  24.09       49.59 (25.50)                                        
  8 Iloglu, Burak       14 Berkeley Aquatic-NJ    49.42      49.62         15  
                  24.22       49.62 (25.40)                                        
  9 Swenson, Logan      14 Westfield YMCA-NJ      49.26      49.79         14  
                  23.82       49.79 (25.97)                                        
 10 McCormack, Luke     13 Webster BlueFins-NI    49.69      50.37         13  
                  24.31       50.37 (26.06)                                        
Consolation Final
 11 Placencia-Nazareno  14 Three Village Sw-MR    49.91      49.74         11  
                  24.15       49.74 (25.59)                                        
 12 Brkanovic, Isak     14 Delmar Dolfins-AD      50.15      49.84          9  
                  24.13       49.84 (25.71)                                        
 13 Jerome, Christian   13 Uncle Sam Swim T-AD    49.83      50.04          8  
                  24.03       50.04 (26.01)                                        
 14 Kurmakov, Grant     14 Keystone Aquatic-MA    49.88      50.07          7  
                  24.04       50.07 (26.03)                                        
 15 Lonsberry, Cody     14 Indian Valley Fa-CT    49.87      50.08          6  
                  24.20       50.08 (25.88)                                        
 16 Olsson, Kian        13 Northern Dutches-MR    50.10      50.26          5  
                  24.10       50.26 (26.16)                                        
 17 Augustin, James     14 Farmingdale Aqua-MR    50.88      50.63          4  
                  24.05       50.63 (26.58)                                        
 18 Hawkins, Hubert     14 Upper Valley Aqu-NE    50.70      51.07          3  
                  24.47       51.07 (26.60)                                        
 19 Fang, Julien        14 Whitewaters Swim-NJ    50.16      51.08          2  
                  24.33       51.08 (26.75)                                        
 20 Clark, Liam         14 Town Wreckers Sw-NI    50.88      51.62          1  
                  24.79       51.62 (26.83)                                        
 
Men 13-14 100 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
                44.39  WJR 2022 Winter Juniors
                46.49  FUT 2022 Futures
                48.49  SECT 2022 Speedo Sect
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Clark, Liam               14 Town Wreckers Sw-NI    50.88      50.97        
                  24.30       50.97 (26.67)                                        
  2 Augustin, James           14 Farmingdale Aqua-MR    50.88      51.94        
                  24.52       51.94 (27.42)                                        
 
Men 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
   EZ record: Z 47.10   3/31/2012 Eddie Zawatski - MA                          
                44.39  WJR 2022 Winter Juniors
                46.49  FUT 2022 Futures
                48.49  SECT 2022 Speedo Sect
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Menz, Mason               14 Nation's Capital-PV    47.42      47.16 qSECT  
                  22.39       47.16 (24.77)                                        
  2 Stabach, Oliver           14 Indian Valley Fa-CT    49.21      48.38 qSECT  
                  23.18       48.38 (25.20)                                        
  3 Mamousette, Azariah       14 Inner City Marin-NE    48.63      48.44 qSECT  
                  23.21       48.44 (25.23)                                        
  4 King, Timothy             14 Westport/Weston-CT     49.03      48.95 q      
                  23.36       48.95 (25.59)                                        
  5 Auth, Alexander           14 Asphalt Green Un-MR    49.03      49.16 q      
                  23.75       49.16 (25.41)                                        
  6 Swenson, Logan            14 Westfield YMCA-NJ      48.24      49.26 q      
                  23.57       49.26 (25.69)                                        
  7 Iloglu, Burak             14 Berkeley Aquatic-NJ    49.90      49.42 q      
                  23.95       49.42 (25.47)                                        
  8 Doran, Declan             14 Islanders Aquati-MR    49.29      49.62 q      
                  23.70       49.62 (25.92)                                        
  9 McCormack, Luke           13 Webster BlueFins-NI    50.89      49.69 q      
                  23.95       49.69 (25.74)                                        
 10 Michaud, Colin            13 Scarlet Aquatics-NJ    49.76      49.82 q      
                  23.81       49.82 (26.01)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Jerome, Christian         13 Uncle Sam Swim T-AD    49.46      49.83 q      
                  24.11       49.83 (25.72)                                        
 12 Lonsberry, Cody           14 Indian Valley Fa-CT    49.85      49.87 q      
                  23.80       49.87 (26.07)                                        
 13 Kurmakov, Grant           14 Keystone Aquatic-MA    49.63      49.88 q      
                  23.96       49.88 (25.92)                                        
 14 Placencia-Nazareno, Etha  14 Three Village Sw-MR    49.75      49.91 q      
                  23.94       49.91 (25.97)                                        
 15 Shortino, Matthew         14 Morris County Sw-NJ    50.94      50.05 q      
                  23.88       50.05 (26.17)                                        
 16 Olsson, Kian              13 Northern Dutches-MR    51.68      50.10 q      
                  23.99       50.10 (26.11)                                        
 17 Brkanovic, Isak           14 Delmar Dolfins-AD      50.36      50.15 q      
                  23.61       50.15 (26.54)                                        
 18 Fang, Julien              14 Whitewaters Swim-NJ    50.65      50.16 q      
                  24.33       50.16 (25.83)                                        
 19 Lee, Jaden                14 StreamLine Aquat-NJ    50.19      50.60 q      
                  24.60       50.60 (26.00)                                        
 20 Hawkins, Hubert           14 Upper Valley Aqu-NE    51.06      50.70 q      
                  24.31       50.70 (26.39)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Psillos, Anastasios       14 Ocean County YMC-NJ    50.90      50.77        
                  24.07       50.77 (26.70)                                        
 22 Clark, Liam               14 Town Wreckers Sw-NI    50.21      50.88        
                  24.30       50.88 (26.58)                                        
 22 Augustin, James           14 Farmingdale Aqua-MR    50.72      50.88        
                  24.00       50.88 (26.88)                                        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 24 Hujus, Jackson            14 YMCA of Middleto-MR    51.28      50.96        
                  24.42       50.96 (26.54)                                        
 25 Baranyi, Jospeh           14 YMCA of Metro No-NE    51.32      51.17        
                  24.93       51.17 (26.24)                                        
 26 Korzeniowski, David       13 Laurel East Hart-CT    51.10      51.18        
                  24.42       51.18 (26.76)                                        
 27 Wilson, Cole              13 Wyckoff YMCA-NJ        51.61      51.19        
                  24.24       51.19 (26.95)                                        
 28 Cummings, Cornelius       14 Keystone Aquatic-MA    51.00      51.24        
                  24.56       51.24 (26.68)                                        
 29 Haddad, Benjamin          14 Regional YMCA of-CT    51.86      51.29        
                  24.81       51.29 (26.48)                                        
 30 Kusch, Zack               14 StreamLine Aquat-NJ    51.77      51.31        
                  24.52       51.31 (26.79)                                        
 31 Brophy, David             14 Princeton Tiger-NJ     52.05      51.46        
                  24.72       51.46 (26.74)                                        
 32 Masters, Owen             14 Peddie Aquatic A-NJ    52.78      51.53        
                  24.42       51.53 (27.11)                                        
 33 Cavallerano, Jack         14 Liverpool Jets S-NI    51.12      51.56        
                  24.38       51.56 (27.18)                                        
 34 Bocchino, Gian Carlo      14 Souderton Area C-MA    51.46      51.65        
                  24.45       51.65 (27.20)                                        
 35 Oshodi, Oluwafemi         14 Cougar Aquatic T-NJ    51.33      51.80        
                  24.48       51.80 (27.32)                                        
 36 Boland, Wyatt             13 Cumberland Valle-MA    52.04      51.81        
                  24.53       51.81 (27.28)                                        
 37 Young, Atticus            14 STAR Swimming-NI       51.79      51.87        
                  24.77       51.87 (27.10)                                        
 38 Buftea Jimenez, Alexande  14 North Jersey Blu-NJ    52.51      51.90        
                  24.71       51.90 (27.19)                                        
 38 Daniels, Owen             14 Northern Dutches-MR    51.95      51.90        
                  25.09       51.90 (26.81)                                        
 40 Bossio, Gavin             14 Eastern Express-NJ     52.32      51.92        
                  24.95       51.92 (26.97)                                        
 41 Schwalm, Max              13 Islanders Aquati-MR    51.51      52.03        
                  24.54       52.03 (27.49)                                        
 42 Cavanaugh, Samuel         14 Steel City Aquat-AM    51.43      52.04        
                  24.83       52.04 (27.21)                                        
 43 Ziolkowski, Owen          14 Governor Mifflin-MA    53.20      52.05        
                  25.11       52.05 (26.94)                                        
 44 Adragna, Carter           14 Rapids Swim Team-CT    52.56      52.13        
                  25.29       52.13 (26.84)                                        
 45 Suhrbier, Peter           14 Lancaster Aquati-MA    51.87      52.23        
                  25.26       52.23 (26.97)                                        
 46 Easton, Niall             14 Laurel East Hart-CT    51.86      52.24        
                  25.33       52.24 (26.91)                                        
 47 Falbo, Dominic            14 Victor Swim Club-NI    51.20      52.32        
                  25.10       52.32 (27.22)                                        
 48 Narduzzi, Dominick        14 Berkeley Aquatic-NJ    52.23      52.35        
                  25.01       52.35 (27.34)                                        
 49 Keenan, Andrew            14 Perkiomen Valley-MA    53.71      52.47        
                  25.33       52.47 (27.14)                                        
 49 Pope, Benjamin            13 Storrs Aquatics-CT     52.79      52.47        
                  25.08       52.47 (27.39)                                        
 51 Keith, Mason              14 Scarlet Aquatics-NJ    52.56      52.48        
                  24.89       52.48 (27.59)                                        
 52 Kabunov, Aleksei          13 Cato-Meridian Ot-NI    53.27      52.53        
                  25.03       52.53 (27.50)                                        
 53 Speare, Troy              14 Northern Dutches-MR    51.96      52.59        
                  25.15       52.59 (27.44)                                        
 54 Messina, Chas             14 North Jersey Blu-NJ    53.29      52.64        
                  25.47       52.64 (27.17)                                        
 55 Krivenko, Andrew          14 Freedom Aquatics-MR    51.94      52.67        
                  25.49       52.67 (27.18)                                        
 56 Sperling, Sam             14 Lionville Commun-MA    53.11      52.68        
                  25.83       52.68 (26.85)                                        
 57 Petersen, Andrew          13 Ocean County YMC-NJ    52.20      52.73        
                  24.81       52.73 (27.92)                                        
 58 Pal, Vikram               14 Whitewaters Swim-NJ    52.76      52.80        
                  25.02       52.80 (27.78)                                        
 59 Rubio, Giancarlo          13 Rapids Swim Team-CT    52.98      52.97        
                  25.30       52.97 (27.67)                                        
 60 Lewis, Christopher        14 Mercury Swimming-NI    53.24      53.09        
                  25.50       53.09 (27.59)                                        
 61 Spaman, Kyle              13 Hatboro Horsham-MA     54.66      53.26        
                  25.95       53.26 (27.31)                                        
 61 Kim, Oliver               14 Whitewaters Swim-NJ    53.09      53.26        
                  25.42       53.26 (27.84)                                        
 63 Gomes, Ryan               14 Unattached-NE          52.88      53.40        
                  25.65       53.40 (27.75)                                        
 64 Wright, Christian         14 Sussex Family YM-MA    52.10      53.82        
                  25.98       53.82 (27.84)                                        
 65 Anstine, Henry            13 WCAY Marlins-MA        52.76      53.97        
                  25.63       53.97 (28.34)                                        
 66 Carr, Oliver              14 New Canaan YMCA-CT     54.44      54.27        
                  25.68       54.27 (28.59)                                        
 67 Matlosz, Brett            14 Metro Area Life-NJ     53.53      54.37        
                  25.73       54.37 (28.64)                                        
 68 Garber, Josiah            14 Cumberland Valle-MA    53.24      54.39        
                  25.68       54.39 (28.71)                                        
 69 Dwyer, John               14 West Hartford Aq-CT    54.62      54.52        
                  26.35       54.52 (28.17)                                        
 70 Seth, Rishi               14 Peddie Aquatic A-NJ    54.45      54.65        
                  25.65       54.65 (29.00)                                        
 71 Ryu, David                13 Life Time New En-NE    54.33      54.71        
                  25.96       54.71 (28.75)                                        
 72 Ramsdell, Jonathan        14 Nation's Capital-PV    55.35      54.72        
                  26.08       54.72 (28.64)                                        
 73 Wakelee, Adam             14 Victor Swim Club-NI    58.82      55.40        
                  26.92       55.40 (28.48)                                        
 74 Hutchison, Mejd           14 Nation's Capital-PV    55.78      55.56        
                  26.43       55.56 (29.13)                                        
 75 Yanovsky, Vasily          13 Peddie Aquatic A-NJ    54.46      55.67        
                  26.44       55.67 (29.23)                                        
 76 Bulow, Brahm              14 Charter Oak Aqua-CT    57.25      56.53        
                  27.23       56.53 (29.30)                                        
 77 Sawa, Koji                13 Cougar Aquatic T-NJ    53.97      57.01        
                  27.56       57.01 (29.45)                                        
 78 Da Costa, Matias          14 Princeton Tiger-NJ     55.78      57.03        
                  27.30       57.03 (29.73)                                        
 79 Elias, Ethan              14 Wilton Y Wahoos-CT     58.00      58.51        
                  27.58       58.51 (30.93)                                        
 
Men 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
   EZ record: Z 1:42.55        1994 Brett Cline - VA                           
                1:38.39  WJR 2022 Winter Juniors
                1:41.79  FUT 2022 Futures
                1:46.29  SECT 2022 Speedo Sect
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Menz, Mason         14 Nation's Capital-PV  1:46.32    1:44.79 SECT    24  
                  24.26       50.49 (26.23)     1:17.88 (27.39)     1:44.79 (26.91)
  2 Stabach, Oliver     14 Indian Valley Fa-CT  1:46.03    1:46.03 SECT    21  
                  24.52       51.11 (26.59)     1:18.94 (27.83)     1:46.03 (27.09)
  3 Swenson, Logan      14 Westfield YMCA-NJ    1:46.18    1:46.55         20  
                  24.64       51.87 (27.23)     1:19.54 (27.67)     1:46.55 (27.01)
  4 Lonsberry, Cody     14 Indian Valley Fa-CT  1:49.28    1:46.93         19  
                  24.63       51.95 (27.32)     1:20.01 (28.06)     1:46.93 (26.92)
  5 McCormack, Luke     13 Webster BlueFins-NI  1:49.64    1:48.66         18  
                  25.24       52.81 (27.57)     1:20.67 (27.86)     1:48.66 (27.99)
  6 Auth, Alexander     14 Asphalt Green Un-MR  1:49.65    1:48.82         17  
                  25.01       52.38 (27.37)     1:20.74 (28.36)     1:48.82 (28.08)
  7 Doran, Declan       14 Islanders Aquati-MR  1:50.07    1:48.97         16  
                  24.89       52.49 (27.60)     1:21.31 (28.82)     1:48.97 (27.66)
  8 King, Timothy       14 Westport/Weston-CT   1:50.34    1:49.05         15  
                  25.60       53.48 (27.88)     1:22.28 (28.80)     1:49.05 (26.77)
  9 Kirberger, Brendan  14 Rapids Swim Team-CT  1:50.86    1:49.55         14  
                  24.94       52.41 (27.47)     1:20.89 (28.48)     1:49.55 (28.66)
 10 Mamousette, Azaria  14 Inner City Marin-NE  1:50.96    1:49.90         13  
                  25.45       53.57 (28.12)     1:22.45 (28.88)     1:49.90 (27.45)
Consolation Final
 11 Cummings, Corneliu  14 Keystone Aquatic-MA  1:52.10    1:49.91         11  
                  25.44       53.98 (28.54)     1:22.49 (28.51)     1:49.91 (27.42)
 12 Green, Trevor       13 Three Village Sw-MR  1:51.81    1:50.00          9  
                  25.17       53.24 (28.07)     1:21.82 (28.58)     1:50.00 (28.18)
 13 Chen, Anson         14 Greater Somerset-NJ  1:51.54    1:50.50          8  
                  25.62       53.75 (28.13)     1:22.08 (28.33)     1:50.50 (28.42)
 14 Iloglu, Burak       14 Berkeley Aquatic-NJ  1:51.65    1:50.72          7  
                  25.29       53.87 (28.58)     1:23.09 (29.22)     1:50.72 (27.63)
 15 Cratty, Patrick     14 Greater Latrobe-AM   1:51.16    1:50.90          6  
                  25.42       53.47 (28.05)     1:22.19 (28.72)     1:50.90 (28.71)
 16 Michaud, Colin      13 Scarlet Aquatics-NJ  1:50.98    1:50.98          5  
                  25.73       53.96 (28.23)     1:22.48 (28.52)     1:50.98 (28.50)
 17 Kurmakov, Grant     14 Keystone Aquatic-MA  1:52.39    1:52.40          4  
                  25.36       54.08 (28.72)     1:23.52 (29.44)     1:52.40 (28.88)
 18 Grzanko, Michael    14 Scarlet Aquatics-NJ  1:51.28    1:53.59          3  
                  25.65       54.41 (28.76)     1:23.76 (29.35)     1:53.59 (29.83)
 19 Young, Atticus      14 STAR Swimming-NI     1:51.57    1:54.30          2  
                  25.78       54.09 (28.31)     1:24.11 (30.02)     1:54.30 (30.19)
 20 Chen, James         14 Peddie Aquatic A-NJ  1:51.37    1:55.55          1  
                  26.03       54.88 (28.85)     1:25.21 (30.33)     1:55.55 (30.34)
 
Men 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
   EZ record: Z 1:42.55        1994 Brett Cline - VA                           
                1:38.39  WJR 2022 Winter Juniors
                1:41.79  FUT 2022 Futures
                1:46.29  SECT 2022 Speedo Sect
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stabach, Oliver           14 Indian Valley Fa-CT  1:47.93    1:46.03 qSECT  
                  24.43       51.11 (26.68)     1:18.92 (27.81)     1:46.03 (27.11)
  2 Swenson, Logan            14 Westfield YMCA-NJ    1:45.70    1:46.18 qSECT  
                  24.51       51.20 (26.69)     1:18.63 (27.43)     1:46.18 (27.55)
  3 Menz, Mason               14 Nation's Capital-PV  1:43.78    1:46.32 q      
                  24.29       51.31 (27.02)     1:18.59 (27.28)     1:46.32 (27.73)
  4 Lonsberry, Cody           14 Indian Valley Fa-CT  1:44.72    1:49.28 q      
                  25.02       53.41 (28.39)     1:22.13 (28.72)     1:49.28 (27.15)
  5 McCormack, Luke           13 Webster BlueFins-NI  1:50.43    1:49.64 q      
                  25.61       53.82 (28.21)     1:21.65 (27.83)     1:49.64 (27.99)
  6 Auth, Alexander           14 Asphalt Green Un-MR  1:47.68    1:49.65 q      
                  25.42       52.99 (27.57)     1:21.78 (28.79)     1:49.65 (27.87)
  7 Doran, Declan             14 Islanders Aquati-MR  1:52.31    1:50.07 q      
                  24.76       53.21 (28.45)     1:22.37 (29.16)     1:50.07 (27.70)
  8 King, Timothy             14 Westport/Weston-CT   1:50.67    1:50.34 q      
                  26.12       55.21 (29.09)     1:23.91 (28.70)     1:50.34 (26.43)
  9 Kirberger, Brendan        14 Rapids Swim Team-CT  1:50.25    1:50.86 q      
                  25.24       53.21 (27.97)     1:22.49 (29.28)     1:50.86 (28.37)
 10 Mamousette, Azariah       14 Inner City Marin-NE  1:50.65    1:50.96 q      
                  25.84       54.02 (28.18)     1:23.47 (29.45)     1:50.96 (27.49)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Michaud, Colin            13 Scarlet Aquatics-NJ  1:51.86    1:50.98 q      
                  25.53       53.81 (28.28)     1:21.97 (28.16)     1:50.98 (29.01)
 12 Cratty, Patrick           14 Greater Latrobe-AM   1:48.51    1:51.16 q      
                  25.71       54.14 (28.43)     1:22.77 (28.63)     1:51.16 (28.39)
 13 Grzanko, Michael          14 Scarlet Aquatics-NJ  1:51.18    1:51.28 q      
                  25.79       53.63 (27.84)     1:22.31 (28.68)     1:51.28 (28.97)
 14 Chen, James               14 Peddie Aquatic A-NJ  1:50.28    1:51.37 q      
                  25.70       53.87 (28.17)     1:22.29 (28.42)     1:51.37 (29.08)
 14 Jerome, Christian         13 Uncle Sam Swim T-AD  1:48.22    1:51.37 q      
                  25.68       53.72 (28.04)     1:22.74 (29.02)     1:51.37 (28.63)
 16 Chen, Anson               14 Greater Somerset-NJ  1:51.69    1:51.54 q      
                  25.85       53.98 (28.13)     1:23.31 (29.33)     1:51.54 (28.23)
 17 Young, Atticus            14 STAR Swimming-NI     1:51.25    1:51.57 q      
                  25.27       53.61 (28.34)     1:22.47 (28.86)     1:51.57 (29.10)
 18 Iloglu, Burak             14 Berkeley Aquatic-NJ  1:52.69    1:51.65 q      
                  25.77       54.58 (28.81)     1:24.15 (29.57)     1:51.65 (27.50)
 19 Green, Trevor             13 Three Village Sw-MR  1:49.05    1:51.81 q      
                  25.24       53.09 (27.85)     1:22.51 (29.42)     1:51.81 (29.30)
 20 Cummings, Cornelius       14 Keystone Aquatic-MA  1:51.03    1:52.10 q      
                  26.04       54.62 (28.58)     1:24.29 (29.67)     1:52.10 (27.81)
-------------------------------------------------------------------------
 21 Kurmakov, Grant           14 Keystone Aquatic-MA  1:49.99    1:52.39        
                  25.84       54.81 (28.97)     1:24.46 (29.65)     1:52.39 (27.93)
 22 Placencia-Nazareno, Etha  14 Three Village Sw-MR  1:47.88    1:52.45        
                  25.63       54.11 (28.48)     1:23.78 (29.67)     1:52.45 (28.67)
-------------------------------------------------------------------------
 23 Garcia, Brady             14 Town of Tonawand-NI  1:51.98    1:52.62        
                  26.14       54.55 (28.41)     1:24.12 (29.57)     1:52.62 (28.50)
 24 Daniels, Owen             14 Northern Dutches-MR  1:52.04    1:53.27        
                  26.71       55.45 (28.74)     1:24.69 (29.24)     1:53.27 (28.58)
 25 Schwalm, Max              13 Islanders Aquati-MR  1:53.24    1:53.64        
                  26.29       54.83 (28.54)     1:24.95 (30.12)     1:53.64 (28.69)
 26 Cedor, Nathan             14 Regional YMCA of-CT  1:53.63    1:53.67        
                  25.89       54.57 (28.68)     1:24.36 (29.79)     1:53.67 (29.31)
 26 Falbo, Dominic            14 Victor Swim Club-NI  1:49.72    1:53.67        
                  26.24       55.26 (29.02)     1:24.19 (28.93)     1:53.67 (29.48)
 28 Brophy, David             14 Princeton Tiger-NJ   1:52.43    1:53.70        
                  25.60       54.63 (29.03)     1:24.19 (29.56)     1:53.70 (29.51)
 29 Holland, Connor           13 New York Sharks-MR   1:51.59    1:53.71        
                  25.71       54.84 (29.13)     1:24.37 (29.53)     1:53.71 (29.34)
 30 Buftea Jimenez, Alexande  14 North Jersey Blu-NJ  1:55.92    1:53.93        
                  25.37       53.63 (28.26)     1:23.60 (29.97)     1:53.93 (30.33)
 31 Reyes, Oliver             14 Manhattan Makos-MR   1:58.94    1:54.69        
                  26.24       56.22 (29.98)     1:26.61 (30.39)     1:54.69 (28.08)
 32 Masters, Owen             14 Peddie Aquatic A-NJ  1:53.21    1:54.83        
                  25.79       54.99 (29.20)     1:25.79 (30.80)     1:54.83 (29.04)
 33 Wilson, Cole              13 Wyckoff YMCA-NJ      1:53.58    1:54.89        
                  25.65       54.68 (29.03)     1:25.01 (30.33)     1:54.89 (29.88)
 34 Kulp, Jack                13 Metro Area Life-NJ   2:03.18    1:54.97        
                  25.79       54.52 (28.73)     1:24.51 (29.99)     1:54.97 (30.46)
 35 Smith, Dean               14 Islanders Aquati-MR  1:59.23    1:55.08        
                  27.01       55.82 (28.81)     1:25.06 (29.24)     1:55.08 (30.02)
 36 Rubio, Giancarlo          13 Rapids Swim Team-CT  1:53.72    1:55.13        
                  26.57       55.97 (29.40)     1:25.88 (29.91)     1:55.13 (29.25)
 37 Bocchino, Gian Carlo      14 Souderton Area C-MA  1:53.70    1:55.17        
                  26.71       56.66 (29.95)     1:27.03 (30.37)     1:55.17 (28.14)
 38 Psillos, Anastasios       14 Ocean County YMC-NJ  1:53.38    1:55.44        
                  27.20       56.75 (29.55)     1:25.76 (29.01)     1:55.44 (29.68)
 39 Hall, Christopher         14 YMCA of Greater-NJ   1:53.63    1:55.55        
                  26.19       54.90 (28.71)     1:25.08 (30.18)     1:55.55 (30.47)
 40 Boland, Wyatt             13 Cumberland Valle-MA  1:54.41    1:55.70        
                  25.54       54.87 (29.33)     1:25.62 (30.75)     1:55.70 (30.08)
 41 Aydin, Eren               14 Phoenix Aquatic-MR   1:58.91    1:55.77        
                  26.35       55.76 (29.41)     1:25.71 (29.95)     1:55.77 (30.06)
 42 Mazumder, Debdeep         14 YMCA of Greater-NJ   1:56.54    1:56.29        
                  26.45       55.85 (29.40)     1:26.01 (30.16)     1:56.29 (30.28)
 43 Anstine, Henry            13 WCAY Marlins-MA      1:55.27    1:56.53        
                  27.14       56.67 (29.53)     1:26.43 (29.76)     1:56.53 (30.10)
 44 Bruzgul, Jayden           14 Town Wreckers Sw-NI  1:53.92    1:57.40        
                  26.24       55.72 (29.48)     1:26.45 (30.73)     1:57.40 (30.95)
 45 Martin, Jack              13 Lancaster Aquati-MA  1:56.50    1:58.55        
                  27.20       57.32 (30.12)     1:28.33 (31.01)     1:58.55 (30.22)
 46 Muravnik, Matthew         14 Aqua-Jets Swim C-CT  2:01.27    1:58.75        
                  27.14       57.28 (30.14)     1:28.15 (30.87)     1:58.75 (30.60)
 47 Hinds, Benjamin           14 Webster BlueFins-NI  1:54.84    1:59.36        
                  26.60       56.78 (30.18)     1:28.71 (31.93)     1:59.36 (30.65)
 48 Sundberg, Kyle            14 Huntington YMCA-MR   2:03.70    2:08.07        
                  27.59       59.61 (32.02)     1:33.87 (34.26)     2:08.07 (34.20)
 
Men 13-14 500 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
              4:28.29  WJR 2022 Winter Juniors
              4:37.09  FUT 2022 Futures
              4:47.39  SECT 2022 Speedo Sect
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Sommerstad, Ryan          14 Three Village Sw-MR  5:04.90    5:04.49        
                  26.99       56.76 (29.77)     1:27.45 (30.69)     1:58.61 (31.16)
        2:29.95 (31.34)     3:01.45 (31.50)     3:32.77 (31.32)     4:04.54 (31.77)
        4:35.32 (30.78)     5:04.49 (29.17)                                        
  2 Michitti, Matthew         14 West Hartford Aq-CT  5:04.90    5:04.61        
                  26.03       56.21 (30.18)     1:27.18 (30.97)     1:58.62 (31.44)
        2:30.09 (31.47)     3:01.54 (31.45)     3:33.17 (31.63)     4:04.83 (31.66)
        4:35.77 (30.94)     5:04.61 (28.84)                                        
 
Men 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
   EZ record: Z 4:37.51        1994 Brett Cline - VA                           
                4:28.29  WJR 2022 Winter Juniors
                4:37.09  FUT 2022 Futures
                4:47.39  SECT 2022 Speedo Sect
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Lonsberry, Cody     14 Indian Valley Fa-CT  4:47.69    4:45.83 SECT    24  
                  24.66       52.74 (28.08)     1:21.83 (29.09)     1:51.90 (30.07)
        2:20.82 (28.92)     2:50.26 (29.44)     3:19.86 (29.60)     3:49.82 (29.96)
        4:18.44 (28.62)     4:45.83 (27.39)                                        
  2 Shao, Oliver        14 Asphalt Green Un-MR  4:52.06    4:50.27         21  
                  25.66       53.53 (27.87)     1:22.70 (29.17)     1:52.06 (29.36)
        2:21.74 (29.68)     2:51.15 (29.41)     3:21.01 (29.86)     3:51.17 (30.16)
        4:21.29 (30.12)     4:50.27 (28.98)                                        
  3 Kirberger, Brendan  14 Rapids Swim Team-CT  4:56.20    4:54.08         20  
                  25.46       53.75 (28.29)     1:23.49 (29.74)     1:53.44 (29.95)
        2:23.42 (29.98)     2:53.65 (30.23)     3:24.38 (30.73)     3:54.86 (30.48)
        4:24.75 (29.89)     4:54.08 (29.33)                                        
  4 Doran, Declan       14 Islanders Aquati-MR  4:59.39    4:57.09         19  
                  25.47       54.78 (29.31)     1:24.72 (29.94)     1:55.15 (30.43)
        2:25.95 (30.80)     2:56.79 (30.84)     3:27.54 (30.75)     3:58.97 (31.43)
        4:29.00 (30.03)     4:57.09 (28.09)                                        
  5 Copeland, Kale      14 Amherst Tritons-NE   4:59.98    4:57.25         18  
                  26.33       55.48 (29.15)     1:25.40 (29.92)     1:55.74 (30.34)
        2:26.28 (30.54)     2:56.88 (30.60)     3:27.68 (30.80)     3:58.26 (30.58)
        4:28.44 (30.18)     4:57.25 (28.81)                                        
  6 Reber, Brody        13 Lancaster Aquati-MA  4:59.82    4:57.30         17  
                  26.66       56.07 (29.41)     1:25.92 (29.85)     1:56.16 (30.24)
        2:26.36 (30.20)     2:56.72 (30.36)     3:27.06 (30.34)     3:57.39 (30.33)
        4:27.84 (30.45)     4:57.30 (29.46)                                        
  7 Cummings, Corneliu  14 Keystone Aquatic-MA  5:01.07    4:58.22         16  
                  26.45       55.87 (29.42)     1:26.09 (30.22)     1:56.71 (30.62)
        2:27.16 (30.45)     2:57.60 (30.44)     3:28.50 (30.90)     3:59.33 (30.83)
        4:29.84 (30.51)     4:58.22 (28.38)                                        
  8 Chen, Anson         14 Greater Somerset-NJ  5:01.21    5:00.07         15  
                  26.61       55.80 (29.19)     1:25.87 (30.07)     1:56.36 (30.49)
        2:27.08 (30.72)     2:57.92 (30.84)     3:29.04 (31.12)     4:00.03 (30.99)
        4:30.65 (30.62)     5:00.07 (29.42)                                        
  9 King, Timothy       14 Westport/Weston-CT   4:57.58    5:04.54         14  
                  26.41       56.33 (29.92)     1:27.18 (30.85)     1:57.58 (30.40)
        2:28.26 (30.68)     2:59.53 (31.27)     3:31.31 (31.78)     4:02.80 (31.49)
        4:33.57 (30.77)     5:04.54 (30.97)                                        
 10 Grzanko, Michael    14 Scarlet Aquatics-NJ  4:59.34    5:08.13         13  
                  24.66       53.34 (28.68)     1:24.32 (30.98)     1:55.56 (31.24)
        2:27.69 (32.13)     3:00.53 (32.84)     3:32.44 (31.91)     4:04.78 (32.34)
        4:37.32 (32.54)     5:08.13 (30.81)                                        
Consolation Final
 11 Swenson, Logan      14 Westfield YMCA-NJ    5:02.11    4:54.81         11  
                  25.52       54.25 (28.73)     1:24.12 (29.87)     1:53.83 (29.71)
        2:23.74 (29.91)     2:54.11 (30.37)     3:24.65 (30.54)     3:54.74 (30.09)
        4:25.29 (30.55)     4:54.81 (29.52)                                        
 12 McCormack, Luke     13 Webster BlueFins-NI  5:03.08    4:59.70          9  
                  26.70       55.82 (29.12)     1:25.72 (29.90)     1:56.34 (30.62)
        2:26.91 (30.57)     2:57.94 (31.03)     3:29.27 (31.33)     4:00.38 (31.11)
        4:31.22 (30.84)     4:59.70 (28.48)                                        
 13 Groh, Bode          14 Cumberland Valle-MA  5:02.64    4:59.87          8  
                  27.41       57.62 (30.21)     1:27.63 (30.01)     1:58.25 (30.62)
        2:29.33 (31.08)     3:00.29 (30.96)     3:30.82 (30.53)     4:01.32 (30.50)
        4:31.32 (30.00)     4:59.87 (28.55)                                        
 14 Cho, Caden          13 Scarlet Aquatics-NJ  5:02.86    5:00.18          7  
                  26.51       55.59 (29.08)     1:25.91 (30.32)     1:56.81 (30.90)
        2:27.74 (30.93)     2:59.13 (31.39)     3:29.94 (30.81)     4:00.97 (31.03)
        4:31.21 (30.24)     5:00.18 (28.97)                                        
 15 Hoppe, Samuel       14 Bethel Park Recr-AM  5:01.80    5:02.25          6  
                  26.81       57.02 (30.21)     1:27.64 (30.62)     1:58.51 (30.87)
        2:29.52 (31.01)     3:00.25 (30.73)     3:30.64 (30.39)     4:01.41 (30.77)
        4:32.17 (30.76)     5:02.25 (30.08)                                        
 16 Sommerstad, Ryan    14 Three Village Sw-MR  5:04.90    5:02.55          5  
                  27.34       57.13 (29.79)     1:27.45 (30.32)     1:58.06 (30.61)
        2:28.81 (30.75)     2:59.97 (31.16)     3:31.18 (31.21)     4:02.13 (30.95)
        4:32.92 (30.79)     5:02.55 (29.63)                                        
 17 Smith, Dean         14 Islanders Aquati-MR  5:02.87    5:02.56          4  
                  27.43       56.86 (29.43)     1:27.03 (30.17)     1:57.59 (30.56)
        2:28.24 (30.65)     2:59.07 (30.83)     3:29.78 (30.71)     4:00.61 (30.83)
        4:32.01 (31.40)     5:02.56 (30.55)                                        
 18 Holland, Connor     13 New York Sharks-MR   5:03.09    5:03.75          3  
                  26.33       55.77 (29.44)     1:26.68 (30.91)     1:57.79 (31.11)
        2:29.48 (31.69)     3:00.51 (31.03)     3:31.96 (31.45)     4:03.34 (31.38)
        4:34.57 (31.23)     5:03.75 (29.18)                                        
 19 Garcia, Brady       14 Town of Tonawand-NI  5:02.90    5:04.11          2  
                  26.81       56.14 (29.33)     1:26.50 (30.36)     1:57.49 (30.99)
        2:28.67 (31.18)     2:59.82 (31.15)     3:31.28 (31.46)     4:02.57 (31.29)
        4:33.81 (31.24)     5:04.11 (30.30)                                        
 20 Ruffer, Maximilian  13 Greater Somerset-NJ  5:04.26    5:04.34          1  
                  27.60       57.85 (30.25)     1:28.51 (30.66)     1:59.74 (31.23)
        2:30.57 (30.83)     3:01.56 (30.99)     3:32.77 (31.21)     4:03.79 (31.02)
        4:34.75 (30.96)     5:04.34 (29.59)                                        
 
Men 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
   EZ record: Z 4:37.51        1994 Brett Cline - VA                           
                4:28.29  WJR 2022 Winter Juniors
                4:37.09  FUT 2022 Futures
                4:47.39  SECT 2022 Speedo Sect
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lonsberry, Cody           14 Indian Valley Fa-CT  4:40.02    4:47.69 q      
                  25.47       53.78 (28.31)     1:23.20 (29.42)     1:52.47 (29.27)
        2:21.77 (29.30)     2:51.79 (30.02)     3:21.17 (29.38)     3:51.28 (30.11)
        4:20.37 (29.09)     4:47.69 (27.32)                                        
  2 Shao, Oliver              14 Asphalt Green Un-MR  4:44.77    4:52.06 q      
                  26.34       55.31 (28.97)     1:24.89 (29.58)     1:54.37 (29.48)
        2:24.02 (29.65)     2:53.56 (29.54)     3:23.32 (29.76)     3:53.20 (29.88)
        4:23.14 (29.94)     4:52.06 (28.92)                                        
  3 Kirberger, Brendan        14 Rapids Swim Team-CT  4:51.57    4:56.20 q      
                  25.71       54.13 (28.42)     1:23.91 (29.78)     1:54.12 (30.21)
        2:24.44 (30.32)     2:55.06 (30.62)     3:26.13 (31.07)     3:56.84 (30.71)
        4:26.80 (29.96)     4:56.20 (29.40)                                        
  4 King, Timothy             14 Westport/Weston-CT   4:56.32    4:57.58 q      
                  26.48       56.63 (30.15)     1:27.16 (30.53)     1:56.85 (29.69)
        2:26.96 (30.11)     2:56.87 (29.91)     3:27.20 (30.33)     3:57.90 (30.70)
        4:28.78 (30.88)     4:57.58 (28.80)                                        
  5 Grzanko, Michael          14 Scarlet Aquatics-NJ  5:00.65    4:59.34 q      
                  25.65       54.89 (29.24)     1:25.31 (30.42)     1:56.43 (31.12)
        2:27.34 (30.91)     2:58.19 (30.85)     3:29.18 (30.99)     4:00.24 (31.06)
        4:30.83 (30.59)     4:59.34 (28.51)                                        
  6 Doran, Declan             14 Islanders Aquati-MR  5:03.28    4:59.39 q      
                  25.85       55.35 (29.50)     1:25.88 (30.53)     1:56.84 (30.96)
        2:27.66 (30.82)     2:58.79 (31.13)     3:30.13 (31.34)     4:00.91 (30.78)
        4:30.36 (29.45)     4:59.39 (29.03)                                        
  7 Reber, Brody              13 Lancaster Aquati-MA  5:00.39    4:59.82 q      
                  27.40       57.20 (29.80)     1:27.56 (30.36)     1:58.08 (30.52)
        2:28.14 (30.06)     2:58.59 (30.45)     3:29.26 (30.67)     3:59.96 (30.70)
        4:30.32 (30.36)     4:59.82 (29.50)                                        
  8 Copeland, Kale            14 Amherst Tritons-NE   5:00.25    4:59.98 q      
                  26.65       56.15 (29.50)     1:26.24 (30.09)     1:56.59 (30.35)
        2:27.18 (30.59)     2:58.02 (30.84)     3:28.98 (30.96)     4:00.02 (31.04)
        4:30.51 (30.49)     4:59.98 (29.47)                                        
  9 Cummings, Cornelius       14 Keystone Aquatic-MA  5:03.65    5:01.07 q      
                  26.94       56.67 (29.73)     1:27.39 (30.72)     1:58.43 (31.04)
        2:29.50 (31.07)     3:00.14 (30.64)     3:31.20 (31.06)     4:02.12 (30.92)
        4:32.80 (30.68)     5:01.07 (28.27)                                        
 10 Chen, Anson               14 Greater Somerset-NJ  5:04.76    5:01.21 q      
                  26.45       55.42 (28.97)     1:25.94 (30.52)     1:56.79 (30.85)
        2:28.04 (31.25)     2:59.46 (31.42)     3:30.75 (31.29)     4:02.03 (31.28)
        4:32.68 (30.65)     5:01.21 (28.53)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hoppe, Samuel             14 Bethel Park Recr-AM  4:58.87    5:01.80 q      
                  27.31       57.31 (30.00)     1:27.64 (30.33)     1:57.84 (30.20)
        2:28.62 (30.78)     2:59.25 (30.63)     3:30.25 (31.00)     4:00.90 (30.65)
        4:32.32 (31.42)     5:01.80 (29.48)                                        
 12 Swenson, Logan            14 Westfield YMCA-NJ    4:52.24    5:02.11 q      
                  26.24       55.90 (29.66)     1:26.96 (31.06)     1:57.98 (31.02)
        2:28.80 (30.82)     3:00.27 (31.47)     3:30.77 (30.50)     4:01.40 (30.63)
        4:32.14 (30.74)     5:02.11 (29.97)                                        
 13 Groh, Bode                14 Cumberland Valle-MA  4:54.01    5:02.64 q      
                  26.93       56.89 (29.96)     1:27.18 (30.29)     1:57.86 (30.68)
        2:29.11 (31.25)     3:00.26 (31.15)     3:31.43 (31.17)     4:02.32 (30.89)
        4:32.92 (30.60)     5:02.64 (29.72)                                        
 14 Cho, Caden                13 Scarlet Aquatics-NJ  5:07.64    5:02.86 q      
                  27.13       56.73 (29.60)     1:27.28 (30.55)     1:58.19 (30.91)
        2:29.46 (31.27)     3:00.83 (31.37)     3:31.97 (31.14)     4:03.31 (31.34)
        4:33.49 (30.18)     5:02.86 (29.37)                                        
 15 Smith, Dean               14 Islanders Aquati-MR  5:06.19    5:02.87 q      
                  27.80       57.33 (29.53)     1:27.86 (30.53)     1:58.80 (30.94)
        2:29.78 (30.98)     3:00.81 (31.03)     3:32.13 (31.32)     4:03.07 (30.94)
        4:33.52 (30.45)     5:02.87 (29.35)                                        
 16 Garcia, Brady             14 Town of Tonawand-NI  4:58.38    5:02.90 q      
                  26.79       56.48 (29.69)     1:27.24 (30.76)     1:58.38 (31.14)
        2:29.53 (31.15)     3:00.75 (31.22)     3:31.73 (30.98)     4:02.62 (30.89)
        4:33.23 (30.61)     5:02.90 (29.67)                                        
 17 McCormack, Luke           13 Webster BlueFins-NI  5:01.89    5:03.08 q      
                  26.70       56.13 (29.43)     1:26.87 (30.74)     1:58.18 (31.31)
        2:28.99 (30.81)     2:59.54 (30.55)     3:30.69 (31.15)     4:02.18 (31.49)
        4:33.25 (31.07)     5:03.08 (29.83)                                        
 18 Holland, Connor           13 New York Sharks-MR   4:57.55    5:03.09 q      
                  26.27       56.11 (29.84)     1:26.53 (30.42)     1:56.98 (30.45)
        2:28.29 (31.31)     2:59.33 (31.04)     3:30.86 (31.53)     4:02.39 (31.53)
      5:03.09 (1:00.70)                                                            
 19 Ruffer, Maximilian        13 Greater Somerset-NJ  4:58.61    5:04.26 q      
                  28.10       57.97 (29.87)     1:29.06 (31.09)     2:00.32 (31.26)
        2:31.76 (31.44)     3:03.21 (31.45)     3:34.08 (30.87)     4:04.60 (30.52)
        4:35.02 (30.42)     5:04.26 (29.24)                                        
 20 Sommerstad, Ryan          14 Three Village Sw-MR  5:08.86    5:04.90 q      
                  27.10       56.67 (29.57)     1:27.01 (30.34)     1:58.01 (31.00)
        2:29.31 (31.30)     3:00.82 (31.51)     3:32.18 (31.36)     4:03.60 (31.42)
        4:34.57 (30.97)     5:04.90 (30.33)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Michitti, Matthew         14 West Hartford Aq-CT  5:00.60   J5:04.90        
                  26.21       55.99 (29.78)     1:27.20 (31.21)     1:58.78 (31.58)
        2:30.08 (31.30)     3:01.80 (31.72)     3:32.85 (31.05)     4:04.34 (31.49)
        4:34.92 (30.58)     5:04.90 (29.98)                                        
 22 Phillips, Kyle            14 Cougar Aquatic T-NJ  4:59.11    5:05.53        
                  27.38       57.17 (29.79)     1:28.22 (31.05)     1:59.43 (31.21)
        2:30.72 (31.29)     3:01.48 (30.76)     3:32.97 (31.49)     4:04.51 (31.54)
        4:35.46 (30.95)     5:05.53 (30.07)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Bashore, William          14 Princeton Tiger-NJ   5:00.46    5:05.75        
                  26.94       56.83 (29.89)     1:27.51 (30.68)     1:58.66 (31.15)
        2:29.78 (31.12)     3:01.23 (31.45)     3:32.58 (31.35)     4:04.16 (31.58)
        4:35.74 (31.58)     5:05.75 (30.01)                                        
 24 Jerome, Christian         13 Uncle Sam Swim T-AD  5:01.56    5:06.16        
                  26.50       55.93 (29.43)     1:26.54 (30.61)     1:57.99 (31.45)
        2:29.27 (31.28)     3:01.07 (31.80)     3:32.68 (31.61)     4:04.74 (32.06)
        4:36.24 (31.50)     5:06.16 (29.92)                                        
 25 Brophy, David             14 Princeton Tiger-NJ   4:59.82    5:06.66        
                  26.55       56.39 (29.84)     1:27.27 (30.88)     1:58.54 (31.27)
        2:30.07 (31.53)     3:01.22 (31.15)     3:32.58 (31.36)     4:04.02 (31.44)
        4:35.76 (31.74)     5:06.66 (30.90)                                        
 26 Daniels, Owen             14 Northern Dutches-MR  5:04.25    5:07.14        
                  27.16       57.50 (30.34)     1:28.91 (31.41)     2:00.41 (31.50)
        2:32.05 (31.64)     3:04.07 (32.02)     3:35.47 (31.40)     4:06.88 (31.41)
        4:38.66 (31.78)     5:07.14 (28.48)                                        
 27 Boudreau, Sergei          14 Three Village Sw-MR  5:06.25    5:07.25        
                  27.70       57.71 (30.01)     1:29.00 (31.29)     2:00.66 (31.66)
        2:32.05 (31.39)     3:03.31 (31.26)     3:34.84 (31.53)     4:06.24 (31.40)
        4:37.44 (31.20)     5:07.25 (29.81)                                        
 28 Moran, Aiden              13 Buffalo Area Aqu-NI  5:02.99    5:08.24        
                  27.20       57.41 (30.21)     1:28.55 (31.14)     1:59.86 (31.31)
        2:31.24 (31.38)     3:02.94 (31.70)     3:34.39 (31.45)     4:06.02 (31.63)
        4:37.80 (31.78)     5:08.24 (30.44)                                        
 29 Falbo, Dominic            14 Victor Swim Club-NI  5:01.21    5:08.29        
                  27.16       57.80 (30.64)     1:28.47 (30.67)     1:59.28 (30.81)
        2:30.47 (31.19)     3:02.25 (31.78)     3:34.32 (32.07)     4:05.80 (31.48)
        4:37.41 (31.61)     5:08.29 (30.88)                                        
 30 Cedor, Nathan             14 Regional YMCA of-CT  5:04.95    5:09.98        
                  27.16       57.40 (30.24)     1:28.75 (31.35)     1:59.99 (31.24)
        2:31.77 (31.78)     3:03.34 (31.57)     3:35.50 (32.16)     4:07.60 (32.10)
        4:38.97 (31.37)     5:09.98 (31.01)                                        
 31 Gilmore, Reid             14 Elizabethtown Aq-MA  5:10.71    5:10.24        
                  27.37       57.59 (30.22)     1:28.26 (30.67)     1:59.67 (31.41)
        2:31.29 (31.62)     3:03.04 (31.75)     3:35.41 (32.37)     4:07.20 (31.79)
        4:39.11 (31.91)     5:10.24 (31.13)                                        
 32 Kabunov, Aleksei          13 Cato-Meridian Ot-NI  5:05.95    5:10.98        
                  27.22       57.65 (30.43)     1:29.20 (31.55)     2:00.74 (31.54)
        2:32.54 (31.80)     3:04.73 (32.19)     3:36.26 (31.53)     4:08.32 (32.06)
        4:40.52 (32.20)     5:10.98 (30.46)                                        
 33 Kulp, Jack                13 Metro Area Life-NJ   5:06.97    5:12.09        
                  27.16       56.75 (29.59)     1:27.52 (30.77)     1:59.37 (31.85)
        2:31.03 (31.66)     3:03.33 (32.30)     3:35.44 (32.11)     4:07.74 (32.30)
        4:40.28 (32.54)     5:12.09 (31.81)                                        
 34 Shao, Julien              14 Asphalt Green Un-MR  5:10.31    5:20.54        
                  28.37       59.80 (31.43)     1:32.09 (32.29)     2:04.64 (32.55)
        2:37.45 (32.81)     3:10.62 (33.17)     3:43.90 (33.28)     4:17.16 (33.26)
        4:49.78 (32.62)     5:20.54 (30.76)                                        
 
Men 13-14 1000 Yard Freestyle Fastest Heat @ Final
===============================================================================
   EZ record: Z 9:38.40        1994 Joe Curreri - MD                           
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lonsberry, Cody     14 Indian Valley Fa-CT 10:14.25    9:39.18         24  
                  25.20       53.47 (28.27)     1:22.78 (29.31)     1:51.74 (28.96)
        2:21.46 (29.72)     2:50.86 (29.40)     3:20.12 (29.26)     3:49.64 (29.52)
        4:19.21 (29.57)     4:48.62 (29.41)     5:17.76 (29.14)     5:47.91 (30.15)
        6:17.06 (29.15)     6:46.39 (29.33)     7:15.81 (29.42)     7:45.20 (29.39)
        8:14.69 (29.49)     8:43.66 (28.97)     9:12.62 (28.96)     9:39.18 (26.56)
  2 Shao, Oliver        14 Asphalt Green Un-MR  9:51.61   10:02.82         21  
                  26.86       55.94 (29.08)     1:26.06 (30.12)     1:56.32 (30.26)
        2:26.66 (30.34)     2:56.40 (29.74)     3:26.67 (30.27)     3:57.33 (30.66)
        4:28.21 (30.88)     4:59.45 (31.24)     5:30.62 (31.17)     6:01.40 (30.78)
        6:31.37 (29.97)     7:02.33 (30.96)     7:33.54 (31.21)     8:04.23 (30.69)
        8:34.95 (30.72)     9:05.57 (30.62)     9:36.34 (30.77)    10:02.82 (26.48)
  3 Reber, Brody        13 Lancaster Aquati-MA 10:23.21   10:08.97         20  
                  27.42       57.88 (30.46)     1:28.68 (30.80)     1:59.44 (30.76)
        2:30.57 (31.13)     3:01.71 (31.14)     3:32.99 (31.28)     4:04.27 (31.28)
        4:35.24 (30.97)     5:06.18 (30.94)     5:36.73 (30.55)     6:07.30 (30.57)
        6:37.80 (30.50)     7:08.23 (30.43)     7:38.68 (30.45)     8:08.93 (30.25)
        8:39.45 (30.52)     9:09.68 (30.23)     9:40.12 (30.44)    10:08.97 (28.85)
  4 Hoppe, Samuel       14 Bethel Park Recr-AM 10:28.31   10:10.28         19  
                  27.15       57.14 (29.99)     1:27.72 (30.58)     1:58.54 (30.82)
        2:29.15 (30.61)     2:59.81 (30.66)     3:30.68 (30.87)     4:01.76 (31.08)
        4:32.39 (30.63)     5:03.37 (30.98)     5:34.51 (31.14)     6:05.53 (31.02)
        6:36.93 (31.40)     7:07.89 (30.96)     7:38.64 (30.75)     8:09.47 (30.83)
        8:39.82 (30.35)     9:10.62 (30.80)     9:41.29 (30.67)    10:10.28 (28.99)
  5 Kirberger, Brendan  14 Rapids Swim Team-CT 10:05.64   10:10.46         18  
                  26.01       55.52 (29.51)     1:25.91 (30.39)     1:56.43 (30.52)
        2:26.86 (30.43)     2:57.01 (30.15)     3:28.06 (31.05)     3:59.63 (31.57)
        4:30.78 (31.15)     5:02.01 (31.23)     5:33.45 (31.44)     6:04.37 (30.92)
        6:35.72 (31.35)     7:07.33 (31.61)     7:38.59 (31.26)     8:09.94 (31.35)
        8:40.30 (30.36)     9:10.55 (30.25)     9:40.15 (29.60)    10:10.46 (30.31)
  6 Copeland, Kale      14 Amherst Tritons-NE  10:17.84   10:14.61         17  
                  27.07       56.75 (29.68)     1:27.59 (30.84)     1:58.55 (30.96)
        2:29.75 (31.20)     3:00.91 (31.16)     3:32.35 (31.44)     4:03.38 (31.03)
        4:34.73 (31.35)     5:06.01 (31.28)     5:37.19 (31.18)     6:08.43 (31.24)
        6:39.71 (31.28)     7:11.10 (31.39)     7:42.14 (31.04)     8:13.09 (30.95)
        8:43.96 (30.87)     9:14.71 (30.75)     9:45.50 (30.79)    10:14.61 (29.11)
  7 Phillips, Kyle      14 Cougar Aquatic T-NJ 10:16.31   10:16.39         16  
                  26.99       56.76 (29.77)     1:27.55 (30.79)     1:58.73 (31.18)
        2:29.97 (31.24)     3:00.81 (30.84)     3:31.88 (31.07)     4:03.30 (31.42)
        4:34.79 (31.49)     5:06.17 (31.38)     5:37.52 (31.35)     6:08.92 (31.40)
        6:40.77 (31.85)     7:12.26 (31.49)     7:43.89 (31.63)     8:14.75 (30.86)
        8:45.64 (30.89)     9:16.92 (31.28)     9:47.60 (30.68)    10:16.39 (28.79)
  8 Grzanko, Michael    14 Scarlet Aquatics-NJ 10:10.99   10:17.43         15  
                  26.76       56.68 (29.92)     1:27.41 (30.73)     1:58.59 (31.18)
        2:29.31 (30.72)     3:00.34 (31.03)     3:31.30 (30.96)     4:02.53 (31.23)
        4:33.98 (31.45)     5:06.02 (32.04)     5:37.70 (31.68)     6:09.30 (31.60)
        6:40.80 (31.50)     7:12.76 (31.96)     7:45.23 (32.47)     8:15.71 (30.48)
        8:47.30 (31.59)     9:18.52 (31.22)     9:49.39 (30.87)    10:17.43 (28.04)
  9 Sung, Roy           14 Scarlet Aquatics-NJ 10:18.30   10:17.97         14  
                  27.76       58.32 (30.56)     1:29.45 (31.13)     2:00.28 (30.83)
        2:31.27 (30.99)     3:02.57 (31.30)     3:33.90 (31.33)     4:05.42 (31.52)
        4:36.95 (31.53)     5:08.34 (31.39)     5:39.52 (31.18)     6:10.50 (30.98)
        6:41.94 (31.44)     7:13.43 (31.49)     7:44.61 (31.18)     8:15.10 (30.49)
        8:46.45 (31.35)     9:17.65 (31.20)     9:48.53 (30.88)    10:17.97 (29.44)
 10 Cummings, Corneliu  14 Keystone Aquatic-MA 10:28.51   10:18.67         13  
                  27.16       57.65 (30.49)     1:28.73 (31.08)     2:00.14 (31.41)
        2:31.49 (31.35)     3:02.58 (31.09)     3:33.77 (31.19)     4:05.16 (31.39)
        4:36.48 (31.32)     5:07.98 (31.50)     5:39.02 (31.04)     6:10.40 (31.38)
        6:41.79 (31.39)     7:13.29 (31.50)     7:44.50 (31.21)     8:15.83 (31.33)
        8:47.16 (31.33)     9:18.41 (31.25)     9:49.24 (30.83)    10:18.67 (29.43)
 11 Kulp, Jack          13 Metro Area Life-NJ  10:22.46   10:22.35         11  
                  26.90       56.73 (29.83)     1:27.51 (30.78)     1:58.23 (30.72)
        2:29.59 (31.36)     3:00.99 (31.40)     3:32.43 (31.44)     4:03.48 (31.05)
        4:34.61 (31.13)     5:06.13 (31.52)     5:37.22 (31.09)     6:08.52 (31.30)
        6:40.16 (31.64)     7:11.53 (31.37)     7:43.14 (31.61)     8:14.96 (31.82)
        8:46.93 (31.97)     9:19.07 (32.14)     9:50.98 (31.91)    10:22.35 (31.37)
 12 Moran, Aiden        13 Buffalo Area Aqu-NI 17:23.87   10:23.72          9  
                  27.58       57.63 (30.05)     1:27.90 (30.27)     1:58.66 (30.76)
        2:30.05 (31.39)     3:01.51 (31.46)     3:33.14 (31.63)     4:04.91 (31.77)
        4:36.64 (31.73)     5:08.36 (31.72)     5:40.02 (31.66)     6:11.78 (31.76)
        6:43.69 (31.91)     7:15.62 (31.93)     7:47.51 (31.89)     8:19.00 (31.49)
        8:50.72 (31.72)     9:22.08 (31.36)     9:53.44 (31.36)    10:23.72 (30.28)
 13 Vale, Owen          14 West Hartford Aq-CT 10:27.49   10:24.85          8  
                  28.61       58.91 (30.30)     1:29.57 (30.66)     2:00.74 (31.17)
        2:31.94 (31.20)     3:03.21 (31.27)     3:34.64 (31.43)     4:06.15 (31.51)
        4:37.73 (31.58)     5:09.54 (31.81)     5:41.39 (31.85)     6:12.97 (31.58)
        6:44.85 (31.88)     7:16.47 (31.62)     7:48.63 (32.16)     8:19.98 (31.35)
        8:51.29 (31.31)     9:23.14 (31.85)     9:54.79 (31.65)    10:24.85 (30.06)
 14 Garcia, Brady       14 Town of Tonawand-NI 10:33.69   10:26.04          7  
                  27.49       57.90 (30.41)     1:29.00 (31.10)     2:00.45 (31.45)
        2:32.15 (31.70)     3:04.12 (31.97)     3:35.94 (31.82)     4:07.83 (31.89)
        4:38.65 (30.82)     5:10.60 (31.95)     5:42.85 (32.25)     6:14.66 (31.81)
        6:46.98 (32.32)     7:18.68 (31.70)     7:50.39 (31.71)     8:22.31 (31.92)
        8:54.00 (31.69)     9:25.65 (31.65)     9:56.81 (31.16)    10:26.04 (29.23)
 15 Cho, Caden          13 Scarlet Aquatics-NJ 10:33.69   10:27.00          6  
                  27.11       57.24 (30.13)     1:28.35 (31.11)     1:59.64 (31.29)
        2:31.30 (31.66)     3:03.04 (31.74)     3:34.61 (31.57)     4:06.41 (31.80)
        4:38.80 (32.39)     5:10.53 (31.73)     5:43.01 (32.48)     6:15.31 (32.30)
        6:47.27 (31.96)     7:19.36 (32.09)     7:51.24 (31.88)     8:23.47 (32.23)
        8:55.43 (31.96)     9:27.27 (31.84)    10:27.00 (59.73)                    
 16 Sommerstad, Ryan    14 Three Village Sw-MR 17:33.25   10:27.67          5  
                  27.67       58.08 (30.41)     1:29.05 (30.97)     2:00.53 (31.48)
        2:32.26 (31.73)     3:04.11 (31.85)     3:36.03 (31.92)     4:07.97 (31.94)
        4:39.74 (31.77)     5:11.51 (31.77)     5:43.36 (31.85)     6:15.21 (31.85)
        6:47.04 (31.83)     7:19.05 (32.01)     7:51.04 (31.99)     8:22.73 (31.69)
        8:54.48 (31.75)     9:26.15 (31.67)     9:57.43 (31.28)    10:27.67 (30.24)
 17 Bashore, William    14 Princeton Tiger-NJ  10:28.96   10:29.23          4  
                  26.92       56.54 (29.62)     1:27.15 (30.61)     1:58.05 (30.90)
        2:29.23 (31.18)     3:00.47 (31.24)     3:31.76 (31.29)     4:03.26 (31.50)
        4:34.84 (31.58)     5:06.48 (31.64)     5:38.03 (31.55)     6:10.22 (32.19)
        6:42.40 (32.18)     7:14.68 (32.28)     7:47.10 (32.42)     8:19.48 (32.38)
        8:52.07 (32.59)     9:25.02 (32.95)     9:57.72 (32.70)    10:29.23 (31.51)
 18 Holland, Connor     13 New York Sharks-MR  10:33.60   10:33.12          3  
                  27.42       58.25 (30.83)     1:29.70 (31.45)     2:01.14 (31.44)
        2:32.80 (31.66)     3:04.27 (31.47)     3:35.66 (31.39)     4:07.60 (31.94)
        4:39.64 (32.04)     5:12.31 (32.67)     5:44.72 (32.41)     6:17.04 (32.32)
        6:49.30 (32.26)     7:21.45 (32.15)     7:53.52 (32.07)     8:25.91 (32.39)
        8:58.63 (32.72)     9:30.46 (31.83)    10:02.34 (31.88)    10:33.12 (30.78)
 19 Michitti, Matthew   14 West Hartford Aq-CT 10:33.63   10:53.12          2  
                  27.20       58.06 (30.86)     1:29.02 (30.96)     2:00.75 (31.73)
        2:32.57 (31.82)     3:04.35 (31.78)     3:36.29 (31.94)     4:09.08 (32.79)
        4:41.73 (32.65)     5:15.76 (34.03)     5:49.21 (33.45)     6:23.32 (34.11)
        6:56.98 (33.66)     7:30.75 (33.77)     8:04.82 (34.07)     8:38.54 (33.72)
        9:12.94 (34.40)     9:46.30 (33.36)    10:20.74 (34.44)    10:53.12 (32.38)
 
Men 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
   EZ record: Z 16:06.05        1992 Matt Maurer - AM                          
                15:34.19  WJR 2022 Winter Juniors
                16:05.49  FUT 2022 Futures
                16:43.99  SECT 2022 Speedo Sect
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shao, Oliver        14 Asphalt Green Un-MR 16:20.54   16:19.66 SECT    24  
                  26.51       55.52 (29.01)     1:25.56 (30.04)     1:54.75 (29.19)
        2:24.60 (29.85)     2:54.56 (29.96)     3:24.07 (29.51)     3:54.35 (30.28)
        4:24.19 (29.84)     4:54.43 (30.24)     5:23.90 (29.47)     5:54.18 (30.28)
        6:24.03 (29.85)     6:53.83 (29.80)     7:23.74 (29.91)     7:53.75 (30.01)
        8:23.40 (29.65)     8:52.91 (29.51)     9:23.17 (30.26)     9:53.46 (30.29)
       10:23.39 (29.93)    10:53.19 (29.80)    11:22.77 (29.58)    11:52.94 (30.17)
       12:23.52 (30.58)    12:53.74 (30.22)    13:24.08 (30.34)    13:54.16 (30.08)
       14:23.98 (29.82)    14:53.48 (29.50)    15:23.57 (30.09)    15:52.60 (29.03)
       16:19.66 (27.06)
  2 Lonsberry, Cody     14 Indian Valley Fa-CT 16:42.93   16:19.69 SECT    21  
                  26.30       55.51 (29.21)     1:25.93 (30.42)     1:55.08 (29.15)
        2:24.66 (29.58)     2:54.53 (29.87)     3:24.32 (29.79)     3:54.40 (30.08)
        4:24.05 (29.65)     4:54.51 (30.46)     5:24.10 (29.59)     5:54.24 (30.14)
        6:23.41 (29.17)     6:52.87 (29.46)     7:23.13 (30.26)     7:53.66 (30.53)
        8:23.85 (30.19)     8:53.56 (29.71)     9:23.27 (29.71)     9:53.73 (30.46)
       10:23.87 (30.14)    10:53.53 (29.66)    11:23.59 (30.06)    11:53.53 (29.94)
       12:23.73 (30.20)    12:53.68 (29.95)    13:23.87 (30.19)    13:54.09 (30.22)
       14:24.13 (30.04)    14:53.77 (29.64)    15:23.75 (29.98)    15:53.20 (29.45)
       16:19.69 (26.49)
  3 Hoppe, Samuel       14 Bethel Park Recr-AM 17:24.08   17:03.17         20  
                  27.79       58.42 (30.63)     1:29.15 (30.73)     2:00.31 (31.16)
        2:31.28 (30.97)     3:02.42 (31.14)     3:32.92 (30.50)     4:03.67 (30.75)
        4:34.84 (31.17)     5:06.16 (31.32)     5:37.50 (31.34)     6:08.76 (31.26)
        6:39.74 (30.98)     7:11.16 (31.42)     7:42.50 (31.34)     8:13.89 (31.39)
        8:45.25 (31.36)     9:16.45 (31.20)     9:47.76 (31.31)    10:18.66 (30.90)
       10:50.38 (31.72)    11:21.69 (31.31)    11:52.73 (31.04)    12:24.32 (31.59)
       12:55.98 (31.66)    13:27.06 (31.08)    13:58.11 (31.05)    14:29.03 (30.92)
       15:00.40 (31.37)    15:31.70 (31.30)    16:03.22 (31.52)    16:33.88 (30.66)
       17:03.17 (29.29)
  4 Kirberger, Brendan  14 Rapids Swim Team-CT 16:55.98   17:06.81         19  
                  26.90       57.03 (30.13)     1:28.31 (31.28)     1:59.75 (31.44)
        2:31.05 (31.30)     3:02.77 (31.72)     3:34.23 (31.46)     4:05.84 (31.61)
        4:37.62 (31.78)     5:09.04 (31.42)     5:39.99 (30.95)     6:11.02 (31.03)
        6:42.13 (31.11)     7:13.14 (31.01)     7:44.69 (31.55)     8:15.87 (31.18)
        8:47.39 (31.52)     9:18.86 (31.47)     9:50.44 (31.58)    10:22.12 (31.68)
       10:53.36 (31.24)    11:24.98 (31.62)    11:56.81 (31.83)    12:28.23 (31.42)
       13:00.19 (31.96)    13:32.06 (31.87)    14:03.80 (31.74)    14:35.33 (31.53)
       15:06.86 (31.53)    15:37.76 (30.90)    16:08.02 (30.26)    16:37.99 (29.97)
       17:06.81 (28.82)
  5 Copeland, Kale      14 Amherst Tritons-NE  17:08.61   17:08.78         18  
                  27.15       57.65 (30.50)     1:29.06 (31.41)     2:00.60 (31.54)
        2:32.24 (31.64)     3:03.80 (31.56)     3:34.70 (30.90)     4:05.87 (31.17)
        4:37.51 (31.64)     5:08.74 (31.23)     5:40.17 (31.43)     6:11.46 (31.29)
        6:42.85 (31.39)     7:14.18 (31.33)     7:45.46 (31.28)     8:16.77 (31.31)
        8:48.06 (31.29)     9:19.13 (31.07)     9:50.31 (31.18)    10:21.28 (30.97)
       10:52.81 (31.53)    11:24.22 (31.41)    11:55.77 (31.55)    12:27.26 (31.49)
       12:58.62 (31.36)    13:30.18 (31.56)    14:01.76 (31.58)    14:33.37 (31.61)
       15:04.90 (31.53)    15:36.36 (31.46)    16:07.80 (31.44)    16:38.97 (31.17)
       17:08.78 (29.81)
  6 Sommerstad, Ryan    14 Three Village Sw-MR 17:33.25   17:10.44         17  
                  27.20       57.04 (29.84)     1:27.58 (30.54)     1:58.32 (30.74)
        2:29.23 (30.91)     3:00.47 (31.24)     3:31.91 (31.44)     4:03.20 (31.29)
        4:34.58 (31.38)     5:06.02 (31.44)     5:37.70 (31.68)     6:09.38 (31.68)
        6:41.14 (31.76)     7:12.81 (31.67)     7:44.46 (31.65)     8:16.24 (31.78)
        8:47.93 (31.69)     9:19.71 (31.78)     9:51.55 (31.84)    10:23.38 (31.83)
       10:54.80 (31.42)    11:26.58 (31.78)    11:58.26 (31.68)    12:29.76 (31.50)
       13:01.20 (31.44)    13:32.79 (31.59)    14:04.70 (31.91)    14:36.08 (31.38)
       15:07.82 (31.74)    15:39.34 (31.52)    16:09.70 (30.36)    16:40.48 (30.78)
       17:10.44 (29.96)
  7 Bashore, William    14 Princeton Tiger-NJ  17:36.86   17:12.28         16  
                  27.42       57.11 (29.69)     1:27.71 (30.60)     1:58.54 (30.83)
        2:29.90 (31.36)     3:01.26 (31.36)     3:33.10 (31.84)     4:04.83 (31.73)
        4:36.64 (31.81)     5:08.48 (31.84)     5:40.10 (31.62)     6:11.72 (31.62)
        6:43.29 (31.57)     7:14.91 (31.62)     7:47.04 (32.13)     8:18.71 (31.67)
        8:50.36 (31.65)     9:22.19 (31.83)     9:54.00 (31.81)    10:25.86 (31.86)
       10:57.07 (31.21)    11:28.61 (31.54)    12:00.01 (31.40)    12:31.32 (31.31)
       13:02.34 (31.02)    13:33.85 (31.51)    14:05.23 (31.38)    14:36.76 (31.53)
       15:08.30 (31.54)    15:39.77 (31.47)    16:10.95 (31.18)    16:42.08 (31.13)
       17:12.28 (30.20)
  8 Phillips, Kyle      14 Cougar Aquatic T-NJ 17:18.63   17:12.63         15  
                  27.66       57.86 (30.20)     1:29.18 (31.32)     2:00.51 (31.33)
        2:31.44 (30.93)     3:02.64 (31.20)     3:34.36 (31.72)     4:05.58 (31.22)
        4:37.01 (31.43)     5:09.15 (32.14)     5:40.34 (31.19)     6:11.66 (31.32)
        6:43.42 (31.76)     7:15.09 (31.67)     7:46.86 (31.77)     8:18.36 (31.50)
        8:49.83 (31.47)     9:21.26 (31.43)     9:52.99 (31.73)    10:24.33 (31.34)
       10:55.81 (31.48)    11:27.55 (31.74)    11:58.80 (31.25)    12:30.63 (31.83)
       13:02.52 (31.89)    13:34.18 (31.66)    14:05.98 (31.80)    14:37.49 (31.51)
       15:09.38 (31.89)    15:41.52 (32.14)    16:12.30 (30.78)    16:43.75 (31.45)
       17:12.63 (28.88)
  9 Moran, Aiden        13 Buffalo Area Aqu-NI 17:23.87   17:17.28         14  
                  27.46       57.96 (30.50)     1:28.77 (30.81)     1:59.98 (31.21)
        2:31.33 (31.35)     3:02.96 (31.63)     3:34.58 (31.62)     4:05.97 (31.39)
        4:37.76 (31.79)     5:09.27 (31.51)     5:41.20 (31.93)     6:12.63 (31.43)
        6:44.45 (31.82)     7:16.24 (31.79)     7:47.78 (31.54)     8:19.36 (31.58)
        8:50.98 (31.62)     9:22.78 (31.80)     9:54.31 (31.53)    10:25.89 (31.58)
       10:57.73 (31.84)    11:29.08 (31.35)    12:01.18 (32.10)    12:32.90 (31.72)
       13:04.95 (32.05)    13:36.83 (31.88)    14:08.69 (31.86)    14:40.67 (31.98)
       15:12.67 (32.00)    15:44.20 (31.53)    16:15.59 (31.39)    16:47.05 (31.46)
       17:17.28 (30.23)
 10 Reber, Brody        13 Lancaster Aquati-MA 17:10.70   17:19.90         13  
                  27.72       58.08 (30.36)     1:29.10 (31.02)     2:00.35 (31.25)
        2:31.72 (31.37)     3:03.02 (31.30)     3:34.29 (31.27)     4:05.80 (31.51)
        4:37.42 (31.62)     5:09.29 (31.87)     5:40.91 (31.62)     6:12.59 (31.68)
        6:44.18 (31.59)     7:15.89 (31.71)     7:47.54 (31.65)     8:19.20 (31.66)
        8:50.91 (31.71)     9:22.57 (31.66)     9:54.33 (31.76)    10:26.12 (31.79)
       10:57.95 (31.83)    11:29.45 (31.50)    12:01.33 (31.88)    12:33.26 (31.93)
       13:05.47 (32.21)    13:37.29 (31.82)    14:09.10 (31.81)    14:41.11 (32.01)
       15:12.92 (31.81)    15:44.84 (31.92)    16:16.95 (32.11)    16:48.99 (32.04)
       17:19.90 (30.91)
 11 Holland, Connor     13 New York Sharks-MR  17:29.15   17:33.46         11  
                  26.75       57.32 (30.57)     1:28.83 (31.51)     2:00.49 (31.66)
        2:32.02 (31.53)     3:04.18 (32.16)     3:35.43 (31.25)     4:07.60 (32.17)
        4:39.65 (32.05)     5:11.68 (32.03)     5:44.52 (32.84)     6:16.57 (32.05)
        6:48.63 (32.06)     7:20.63 (32.00)     7:53.14 (32.51)     8:25.10 (31.96)
        8:57.26 (32.16)     9:30.40 (33.14)    10:02.75 (32.35)    10:35.41 (32.66)
       11:07.73 (32.32)    11:40.41 (32.68)    12:12.63 (32.22)    12:44.94 (32.31)
       13:17.30 (32.36)    13:50.37 (33.07)    14:22.94 (32.57)    14:55.52 (32.58)
       15:28.16 (32.64)    15:59.79 (31.63)    16:31.89 (32.10)    17:03.33 (31.44)
       17:33.46 (30.13)
 12 Lee, Yesum          13 Scarlet Aquatics-NJ 17:09.36   17:45.59          9  
                  27.15       57.52 (30.37)     1:28.82 (31.30)     2:00.12 (31.30)
        2:31.57 (31.45)     3:03.46 (31.89)     3:35.07 (31.61)     4:07.22 (32.15)
        4:39.45 (32.23)     5:11.77 (32.32)     5:43.94 (32.17)     6:16.68 (32.74)
        6:48.67 (31.99)     7:20.90 (32.23)     7:53.48 (32.58)     8:26.34 (32.86)
        8:59.31 (32.97)     9:31.84 (32.53)    10:04.48 (32.64)    10:37.48 (33.00)
       11:10.57 (33.09)    11:43.91 (33.34)    12:17.03 (33.12)    12:50.06 (33.03)
       13:23.32 (33.26)    13:56.64 (33.32)    14:30.07 (33.43)    15:03.31 (33.24)
       15:36.58 (33.27)    16:09.84 (33.26)    16:42.69 (32.85)    17:14.68 (31.99)
       17:45.59 (30.91)
 13 Michitti, Matthew   14 West Hartford Aq-CT 17:33.29   17:48.12          8  
                  27.03       57.29 (30.26)     1:28.64 (31.35)     2:00.10 (31.46)
        2:31.34 (31.24)     3:02.68 (31.34)     3:34.58 (31.90)     4:06.58 (32.00)
        4:39.13 (32.55)     5:10.69 (31.56)     5:43.16 (32.47)     6:15.70 (32.54)
        6:48.30 (32.60)     7:20.43 (32.13)     7:53.28 (32.85)     8:25.65 (32.37)
        8:58.46 (32.81)     9:31.86 (33.40)    10:04.85 (32.99)    10:37.50 (32.65)
       11:09.96 (32.46)    11:42.74 (32.78)    12:15.22 (32.48)    12:48.30 (33.08)
       13:21.66 (33.36)    13:54.51 (32.85)    14:28.05 (33.54)    15:01.05 (33.00)
       15:34.17 (33.12)    16:07.68 (33.51)    16:40.89 (33.21)    17:15.22 (34.33)
       17:48.12 (32.90)
 14 Martin, Jack        13 Lancaster Aquati-MA 17:35.62   17:53.69          7  
                  28.14       59.92 (31.78)     1:32.13 (32.21)     2:04.54 (32.41)
        2:37.72 (33.18)     3:10.16 (32.44)     3:43.30 (33.14)     4:16.41 (33.11)
        4:49.22 (32.81)     5:22.57 (33.35)     5:55.61 (33.04)     6:28.85 (33.24)
        7:02.07 (33.22)     7:35.80 (33.73)     8:08.80 (33.00)     8:41.91 (33.11)
        9:15.41 (33.50)     9:48.47 (33.06)    10:21.44 (32.97)    10:54.01 (32.57)
       11:26.89 (32.88)    11:59.65 (32.76)    12:31.79 (32.14)    13:04.28 (32.49)
       13:36.81 (32.53)    14:09.59 (32.78)    14:41.81 (32.22)    15:14.15 (32.34)
       15:45.99 (31.84)    16:18.21 (32.22)    16:50.36 (32.15)    17:22.23 (31.87)
       17:53.69 (31.46)
 
Men 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
   EZ record: Z 52.08        2015 Josiah Lauver - MA                           
                49.39  WJR 2022 Winter Juniors
                52.09  FUT 2022 Futures
                54.49  SECT 2022 Speedo Sect
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Mamousette, Azaria  14 Inner City Marin-NE    54.41      53.19 SECT    24  
                  26.12       53.19 (27.07)                                        
  2 Stabach, Oliver     14 Indian Valley Fa-CT    53.94      53.61 SECT    21  
                  25.85       53.61 (27.76)                                        
  3 Chen, James         14 Peddie Aquatic A-NJ    55.27      54.42 SECT    20  
                  26.10       54.42 (28.32)                                        
  4 Hershberg, Jacob    14 Delmar Dolfins-AD      55.11      54.89         19  
                  26.54       54.89 (28.35)                                        
  5 Kurmakov, Grant     14 Keystone Aquatic-MA    56.03      55.45         18  
                  26.87       55.45 (28.58)                                        
  6 Green, Trevor       13 Three Village Sw-MR    55.97      55.49         17  
                  26.97       55.49 (28.52)                                        
  7 Foung, Lucas        14 Cougar Aquatic T-NJ    56.52      56.38         16  
                  27.55       56.38 (28.83)                                        
  8 Sperling, Sam       14 Lionville Commun-MA    56.49      56.63         15  
                  27.29       56.63 (29.34)                                        
  9 Savas, Brayden      14 Three Village Sw-MR    56.89      56.98         14  
                  27.67       56.98 (29.31)                                        
 10 Solopenkov, Arthur  14 X-Cel Swimming-NJ      56.44      57.61         13  
                  27.91       57.61 (29.70)                                        
Consolation Final
 11 Menz, Mason         14 Nation's Capital-PV    57.57      56.22         11  
                  27.48       56.22 (28.74)                                        
 12 Chung, Jimin        14 Central Bucks Sw-MA    57.64      56.36          9  
                  27.96       56.36 (28.40)                                        
 13 Izzard, Ewan        14 Delmar Dolfins-AD      57.47      56.93          7.5
                  27.47       56.93 (29.46)                                        
 13 Daniels, Owen       14 Northern Dutches-MR    57.41      56.93          7.5
                  28.09       56.93 (28.84)                                        
 15 Kim, Oliver         14 Whitewaters Swim-NJ    58.05      57.07          6  
                  27.56       57.07 (29.51)                                        
 16 Holland, Connor     13 New York Sharks-MR     58.77      57.37          5  
                  27.87       57.37 (29.50)                                        
 17 Carter, Max         13 North Jersey Blu-NJ    57.68      57.50          4  
                  27.24       57.50 (30.26)                                        
 18 Krivenko, Andrew    14 Freedom Aquatics-MR    57.59      57.57          3  
                  27.82       57.57 (29.75)                                        
 19 Singer, Dillon      14 Freedom Aquatics-MR    58.38      58.53          2  
                  28.65       58.53 (29.88)                                        
 20 Buftea Jimenez, Al  14 North Jersey Blu-NJ    58.77      58.71          1  
                  27.90       58.71 (30.81)                                        
 
Men 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
   EZ record: Z 52.08        2015 Josiah Lauver - MA                           
                49.39  WJR 2022 Winter Juniors
                52.09  FUT 2022 Futures
                54.49  SECT 2022 Speedo Sect
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stabach, Oliver           14 Indian Valley Fa-CT    54.15      53.94 qSECT  
                  26.30       53.94 (27.64)                                        
  2 Mamousette, Azariah       14 Inner City Marin-NE    55.29      54.41 qSECT  
                  26.45       54.41 (27.96)                                        
  3 Hershberg, Jacob          14 Delmar Dolfins-AD      55.18      55.11 q      
                  26.52       55.11 (28.59)                                        
  4 Chen, James               14 Peddie Aquatic A-NJ    56.42      55.27 q      
                  26.54       55.27 (28.73)                                        
  5 Green, Trevor             13 Three Village Sw-MR    55.49      55.97 q      
                  27.06       55.97 (28.91)                                        
  6 Kurmakov, Grant           14 Keystone Aquatic-MA    55.29      56.03 q      
                  26.91       56.03 (29.12)                                        
  7 Solopenkov, Arthur        14 X-Cel Swimming-NJ      56.88      56.44 q      
                  27.53       56.44 (28.91)                                        
  8 Sperling, Sam             14 Lionville Commun-MA    56.86      56.49 q      
                  27.51       56.49 (28.98)                                        
  9 Foung, Lucas              14 Cougar Aquatic T-NJ    56.69      56.52 q      
                  27.70       56.52 (28.82)                                        
 10 Kusch, Zack               14 StreamLine Aquat-NJ    57.39      56.54 q      
                  27.88       56.54 (28.66)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lee, Jaden                14 StreamLine Aquat-NJ    56.75      56.58 q      
                  27.59       56.58 (28.99)                                        
 12 Savas, Brayden            14 Three Village Sw-MR    57.14      56.89 q      
                  27.31       56.89 (29.58)                                        
 13 Daniels, Owen             14 Northern Dutches-MR    57.56      57.41 q      
                  28.23       57.41 (29.18)                                        
 14 Izzard, Ewan              14 Delmar Dolfins-AD      57.12      57.47 q      
                  27.67       57.47 (29.80)                                        
 15 Menz, Mason               14 Nation's Capital-PV    56.03      57.57 q      
                  27.84       57.57 (29.73)                                        
 16 Krivenko, Andrew          14 Freedom Aquatics-MR    56.42      57.59 q      
                  28.12       57.59 (29.47)                                        
 17 Chung, Jimin              14 Central Bucks Sw-MA    56.47      57.64 q      
                  28.47       57.64 (29.17)                                        
 18 Carter, Max               13 North Jersey Blu-NJ    57.78      57.68 q      
                  27.11       57.68 (30.57)                                        
 19 Kim, Oliver               14 Whitewaters Swim-NJ    57.71      58.05 q      
                  28.19       58.05 (29.86)                                        
 20 Singer, Dillon            14 Freedom Aquatics-MR  1:00.10      58.38 q      
                  28.59       58.38 (29.79)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Buftea Jimenez, Alexande  14 North Jersey Blu-NJ    59.29      58.77        
                  27.52       58.77 (31.25)                                        
 21 Holland, Connor           13 New York Sharks-MR     57.03      58.77        
                  28.40       58.77 (30.37)                                        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 23 Attuwaybi, Hamza          14 Buffalo Area Aqu-NI    58.19      58.82        
                  28.36       58.82 (30.46)                                        
 24 Lewis, Christopher        14 Mercury Swimming-NI    59.68      58.97        
                  28.60       58.97 (30.37)                                        
 25 Pavuluri, Akhil           14 Princeton Tiger-NJ     57.51      59.19        
                  28.92       59.19 (30.27)                                        
 26 Berdysiak, Lucas          13 STAR Swimming-NI       57.89      59.43        
                  29.17       59.43 (30.26)                                        
 27 Shirey, Jackson           13 Lancaster Aquati-MA  1:00.06      59.46        
                  29.16       59.46 (30.30)                                        
 28 Santos, Marco             13 Cumberland Valle-MA    58.34      59.77        
                  29.62       59.77 (30.15)                                        
 29 Carr, Oliver              14 New Canaan YMCA-CT     59.97      59.85        
                  29.18       59.85 (30.67)                                        
 30 Casalinuovo, Johnny       14 Three Village Sw-MR  1:01.09      59.93        
                  29.95       59.93 (29.98)                                        
 31 Perras, Alixander         14 Lake Champlain W-AD    57.59      59.95        
                  28.75       59.95 (31.20)                                        
 32 Hujus, Jackson            14 YMCA of Middleto-MR    58.41    1:00.05        
                  29.42     1:00.05 (30.63)                                        
 33 Bauriedel, Oskar          14 Friends Central-MA     58.82    1:00.49        
                  29.26     1:00.49 (31.23)                                        
 33 Shortino, Matthew         14 Morris County Sw-NJ    59.60    1:00.49        
                  29.34     1:00.49 (31.15)                                        
 35 Dwyer, John               14 West Hartford Aq-CT    58.98    1:00.57        
                  29.97     1:00.57 (30.60)                                        
 36 Ziolkowski, Owen          14 Governor Mifflin-MA  1:00.06    1:00.88        
                  29.20     1:00.88 (31.68)                                        
 37 Boland, Wyatt             13 Cumberland Valle-MA    59.67    1:01.12        
                  29.36     1:01.12 (31.76)                                        
 38 Ramsdell, Jonathan        14 Nation's Capital-PV  1:00.80    1:01.14        
                  29.68     1:01.14 (31.46)                                        
 39 Wright, Christian         14 Sussex Family YM-MA  1:03.29    1:02.44        
                  29.79     1:02.44 (32.65)                                        
 40 Suhrbier, Peter           14 Lancaster Aquati-MA  1:01.31    1:02.61        
                  30.56     1:02.61 (32.05)                                        
 41 Badovych, Andriy          13 Freedom Aquatics-MR  1:00.81    1:02.74        
                  30.35     1:02.74 (32.39)                                        
 42 Moore, Miles              13 STAR Swimming-NI     1:01.05    1:02.92        
                  30.31     1:02.92 (32.61)                                        
 43 Smith, Dean               14 Islanders Aquati-MR  1:03.07    1:03.07        
                  30.54     1:03.07 (32.53)                                        
 
Men 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
   EZ record: Z 1:53.64        2001 Nathaniel Moore - MR                       
                1:47.99  WJR 2022 Winter Juniors
                1:52.79  FUT 2022 Futures
                1:58.59  SECT 2022 Speedo Sect
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Shao, Oliver        14 Asphalt Green Un-MR  1:57.53    1:55.52 SECT    24  
                  27.19       56.44 (29.25)     1:26.31 (29.87)     1:55.52 (29.21)
  2 Green, Trevor       13 Three Village Sw-MR  1:58.98    1:58.44 SECT    21  
                  27.27       56.99 (29.72)     1:27.48 (30.49)     1:58.44 (30.96)
  3 Hershberg, Jacob    14 Delmar Dolfins-AD    1:59.14    1:58.91         20  
                  27.69       57.34 (29.65)     1:28.01 (30.67)     1:58.91 (30.90)
  4 Mamousette, Azaria  14 Inner City Marin-NE  2:00.76    1:59.92         18.5
                  27.65       57.23 (29.58)     1:28.52 (31.29)     1:59.92 (31.40)
  4 Stabach, Oliver     14 Indian Valley Fa-CT  1:57.70    1:59.92         18.5
                  27.06       56.85 (29.79)     1:28.15 (31.30)     1:59.92 (31.77)
  6 Izzard, Ewan        14 Delmar Dolfins-AD    2:00.93    2:00.56         17  
                  28.19       58.11 (29.92)     1:29.00 (30.89)     2:00.56 (31.56)
  7 Chung, Jimin        14 Central Bucks Sw-MA  2:02.11    2:00.70         16  
                  28.28       58.04 (29.76)     1:29.55 (31.51)     2:00.70 (31.15)
  8 Daniels, Owen       14 Northern Dutches-MR  2:01.71    2:02.51         15  
                  28.34       59.11 (30.77)     1:31.27 (32.16)     2:02.51 (31.24)
  9 Foung, Lucas        14 Cougar Aquatic T-NJ  2:01.93    2:03.51         14  
                  28.50       59.63 (31.13)     1:31.70 (32.07)     2:03.51 (31.81)
 10 Krivenko, Andrew    14 Freedom Aquatics-MR  2:03.04    2:04.79         13  
                  29.25     1:00.93 (31.68)     1:33.66 (32.73)     2:04.79 (31.13)
Consolation Final
 11 Solopenkov, Arthur  14 X-Cel Swimming-NJ    2:05.31    2:01.41         11  
                  28.11       58.14 (30.03)     1:29.68 (31.54)     2:01.41 (31.73)
 12 Mehra, Rohan        14 Asphalt Green Un-MR  2:03.85    2:03.06          8.5
                  28.29       59.39 (31.10)     1:31.52 (32.13)     2:03.06 (31.54)
 12 Sperling, Sam       14 Lionville Commun-MA  2:05.00    2:03.06          8.5
                  29.15     1:00.93 (31.78)     1:33.31 (32.38)     2:03.06 (29.75)
 14 Dwyer, John         14 West Hartford Aq-CT  2:05.04    2:04.04          7  
                  29.40     1:00.70 (31.30)     1:32.21 (31.51)     2:04.04 (31.83)
 15 Casalinuovo, Johnn  14 Three Village Sw-MR  2:04.25    2:04.32          6  
                  30.07     1:01.31 (31.24)     1:33.13 (31.82)     2:04.32 (31.19)
 16 Chen, Anson         14 Greater Somerset-NJ  2:04.23    2:04.50          5  
                  29.08     1:00.85 (31.77)     1:33.52 (32.67)     2:04.50 (30.98)
 17 Singer, Dillon      14 Freedom Aquatics-MR  2:04.59    2:04.53          4  
                  29.89     1:01.45 (31.56)     1:33.73 (32.28)     2:04.53 (30.80)
 18 Berdysiak, Lucas    13 STAR Swimming-NI     2:05.48    2:07.12          3  
                  30.25     1:03.36 (33.11)     1:36.00 (32.64)     2:07.12 (31.12)
 19 Santos, Marco       13 Cumberland Valle-MA  2:05.66    2:07.18          2  
                  29.63     1:02.63 (33.00)     1:35.41 (32.78)     2:07.18 (31.77)
 20 Pavuluri, Akhil     14 Princeton Tiger-NJ   2:05.31    2:08.02          1  
                  29.67     1:03.13 (33.46)     1:35.75 (32.62)     2:08.02 (32.27)
 
Men 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
   EZ record: Z 1:53.64        2001 Nathaniel Moore - MR                       
                1:47.99  WJR 2022 Winter Juniors
                1:52.79  FUT 2022 Futures
                1:58.59  SECT 2022 Speedo Sect
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Shao, Oliver              14 Asphalt Green Un-MR  1:57.84    1:57.53 qSECT  
                  27.56       57.05 (29.49)     1:27.53 (30.48)     1:57.53 (30.00)
  2 Stabach, Oliver           14 Indian Valley Fa-CT  2:01.04    1:57.70 qSECT  
                  27.54       57.06 (29.52)     1:27.14 (30.08)     1:57.70 (30.56)
  3 Green, Trevor             13 Three Village Sw-MR  1:58.70    1:58.98 q      
                  28.08       58.17 (30.09)     1:29.38 (31.21)     1:58.98 (29.60)
  4 Hershberg, Jacob          14 Delmar Dolfins-AD    2:00.33    1:59.14 q      
                  28.07       58.61 (30.54)     1:29.03 (30.42)     1:59.14 (30.11)
  5 Mamousette, Azariah       14 Inner City Marin-NE  2:02.21    2:00.76 q      
                  28.11       57.66 (29.55)     1:28.94 (31.28)     2:00.76 (31.82)
  6 Izzard, Ewan              14 Delmar Dolfins-AD    2:02.32    2:00.93 q      
                  28.88       59.66 (30.78)     1:30.38 (30.72)     2:00.93 (30.55)
  7 Daniels, Owen             14 Northern Dutches-MR  2:03.99    2:01.71 q      
                  28.76       59.98 (31.22)     1:31.28 (31.30)     2:01.71 (30.43)
  8 Foung, Lucas              14 Cougar Aquatic T-NJ  2:03.20    2:01.93 q      
                  27.99       58.74 (30.75)     1:30.30 (31.56)     2:01.93 (31.63)
  9 Chung, Jimin              14 Central Bucks Sw-MA  2:03.13    2:02.11 q      
                  28.24       58.52 (30.28)     1:30.65 (32.13)     2:02.11 (31.46)
 10 Krivenko, Andrew          14 Freedom Aquatics-MR  2:03.86    2:03.04 q      
                  30.08     1:01.33 (31.25)     1:32.24 (30.91)     2:03.04 (30.80)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Mehra, Rohan              14 Asphalt Green Un-MR  2:08.00    2:03.85 q      
                  28.53       59.07 (30.54)     1:31.41 (32.34)     2:03.85 (32.44)
 12 Chen, Anson               14 Greater Somerset-NJ  2:01.15    2:04.23 q      
                  28.79     1:00.35 (31.56)     1:32.94 (32.59)     2:04.23 (31.29)
 13 Casalinuovo, Johnny       14 Three Village Sw-MR  2:05.19    2:04.25 q      
                  29.54     1:00.33 (30.79)     1:32.17 (31.84)     2:04.25 (32.08)
 14 Singer, Dillon            14 Freedom Aquatics-MR  2:07.34    2:04.59 q      
                  29.52     1:00.62 (31.10)     1:33.07 (32.45)     2:04.59 (31.52)
 15 Sperling, Sam             14 Lionville Commun-MA  2:08.20    2:05.00 q      
                  30.10     1:02.47 (32.37)     1:34.96 (32.49)     2:05.00 (30.04)
 16 Dwyer, John               14 West Hartford Aq-CT  2:04.96    2:05.04 q      
                  29.14     1:00.49 (31.35)     1:32.48 (31.99)     2:05.04 (32.56)
 17 Pavuluri, Akhil           14 Princeton Tiger-NJ   2:06.69    2:05.31 q      
                  28.96     1:01.39 (32.43)     1:33.29 (31.90)     2:05.31 (32.02)
 17 Solopenkov, Arthur        14 X-Cel Swimming-NJ    2:01.63    2:05.31 q      
                  28.77       59.73 (30.96)     1:32.43 (32.70)     2:05.31 (32.88)
 19 Berdysiak, Lucas          13 STAR Swimming-NI     2:06.65    2:05.48 q      
                  29.66     1:01.86 (32.20)     1:34.10 (32.24)     2:05.48 (31.38)
 20 Santos, Marco             13 Cumberland Valle-MA  2:06.98    2:05.66 q      
                  29.93     1:02.66 (32.73)     1:34.88 (32.22)     2:05.66 (30.78)
-------------------------------------------------------------------------
 21 Lee, Yesum                13 Scarlet Aquatics-NJ  2:05.20    2:05.88        
                  29.45     1:00.97 (31.52)     1:33.17 (32.20)     2:05.88 (32.71)
 22 Reber, Brody              13 Lancaster Aquati-MA  2:05.15    2:05.99        
                  29.84     1:01.72 (31.88)     1:33.99 (32.27)     2:05.99 (32.00)
-------------------------------------------------------------------------
 23 Holland, Connor           13 New York Sharks-MR   2:05.74    2:06.83        
                  28.88     1:01.16 (32.28)     1:33.83 (32.67)     2:06.83 (33.00)
 24 Sommerstad, Ryan          14 Three Village Sw-MR  2:08.88    2:08.43        
                  30.33     1:02.70 (32.37)     1:35.69 (32.99)     2:08.43 (32.74)
 25 Kim, Oliver               14 Whitewaters Swim-NJ  2:06.31    2:09.52        
                  29.19     1:01.46 (32.27)     1:35.26 (33.80)     2:09.52 (34.26)
 26 Lewis, Christopher        14 Mercury Swimming-NI  2:07.66    2:09.82        
                  30.28     1:03.13 (32.85)     1:37.47 (34.34)     2:09.82 (32.35)
 27 Wong, Jun                 13 Laurel East Hart-CT  2:12.59    2:10.00        
                  29.50     1:03.13 (33.63)     1:37.40 (34.27)     2:10.00 (32.60)
 28 Carr, Oliver              14 New Canaan YMCA-CT   2:11.86    2:11.27        
                  30.48     1:03.73 (33.25)     1:37.78 (34.05)     2:11.27 (33.49)
 29 Suhrbier, Peter           14 Lancaster Aquati-MA  2:12.58    2:11.35        
                  30.86     1:04.04 (33.18)     1:37.87 (33.83)     2:11.35 (33.48)
 30 Smith, Dean               14 Islanders Aquati-MR  2:14.90    2:12.72        
                  30.53     1:03.32 (32.79)     1:37.54 (34.22)     2:12.72 (35.18)
 31 Baranyi, Jospeh           14 YMCA of Metro No-NE  2:18.45    2:13.85        
                  30.41     1:03.87 (33.46)     1:38.97 (35.10)     2:13.85 (34.88)
 32 Samant, Sathvik           14 Greater Somerset-NJ  2:18.35    2:16.86        
                  31.45     1:06.13 (34.68)     1:41.37 (35.24)     2:16.86 (35.49)
 33 Anstine, Henry            13 WCAY Marlins-MA      2:21.95    2:18.73        
                  32.12     1:07.12 (35.00)     1:43.08 (35.96)     2:18.73 (35.65)
 34 Matlosz, Brett            14 Metro Area Life-NJ   2:17.89    2:20.47        
                  32.09     1:08.42 (36.33)     1:44.49 (36.07)     2:20.47 (35.98)
 35 Bulow, Brahm              14 Charter Oak Aqua-CT  2:23.97    2:23.41        
                  32.66     1:08.46 (35.80)     1:46.20 (37.74)     2:23.41 (37.21)
 
Men 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
   EZ record: Z 58.64        2001 Shaun Armstrong - MR                         
                55.79  WJR 2022 Winter Juniors
                58.69  FUT 2022 Futures
              1:01.49  SECT 2022 Speedo Sect
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Kusch, Zack         14 StreamLine Aquat-NJ  1:00.75    1:00.04 SECT    24  
                  28.65     1:00.04 (31.39)                                        
  2 Brkanovic, Isak     14 Delmar Dolfins-AD    1:01.40    1:00.95 SECT    21  
                  29.28     1:00.95 (31.67)                                        
  3 Clark, Liam         14 Town Wreckers Sw-NI  1:01.07    1:01.50         20  
                  28.76     1:01.50 (32.74)                                        
  4 Young, Atticus      14 STAR Swimming-NI     1:01.63    1:02.16         19  
                  29.43     1:02.16 (32.73)                                        
  5 Groh, Bode          14 Cumberland Valle-MA  1:01.91    1:02.20         18  
                  29.53     1:02.20 (32.67)                                        
  6 Bossio, Gavin       14 Eastern Express-NJ   1:01.87    1:02.48         17  
                  29.77     1:02.48 (32.71)                                        
  7 Korzeniowski, Davi  13 Laurel East Hart-CT  1:02.46    1:02.57         16  
                  29.67     1:02.57 (32.90)                                        
  8 Sherpa, Rinzen      13 Steel City Aquat-AM  1:02.64    1:02.98         15  
                  29.80     1:02.98 (33.18)                                        
  9 Petersen, Andrew    13 Ocean County YMC-NJ  1:02.63    1:03.29         14  
                  29.12     1:03.29 (34.17)                                        
 10 Bruzgul, Jayden     14 Town Wreckers Sw-NI  1:01.62    1:03.35         13  
                  29.08     1:03.35 (34.27)                                        
Consolation Final
 11 Lee, Jaden          14 StreamLine Aquat-NJ  1:03.98    1:01.75         11  
                  29.50     1:01.75 (32.25)                                        
 12 Ryu, David          13 Life Time New En-NE  1:02.73    1:03.09          9  
                  29.95     1:03.09 (33.14)                                        
 13 Maslov, Maxim       14 Phoenix Aquatic-MR   1:03.37    1:03.32          8  
                  30.03     1:03.32 (33.29)                                        
 14 Sung, Roy           14 Scarlet Aquatics-NJ  1:03.20    1:03.48          7  
                  29.97     1:03.48 (33.51)                                        
 15 Liu, Dylan          14 Freedom Aquatics-MR  1:03.67    1:03.50          6  
                  30.22     1:03.50 (33.28)                                        
 16 Spaman, Kyle        13 Hatboro Horsham-MA   1:03.81    1:03.61          5  
                  30.37     1:03.61 (33.24)                                        
 17 Weiner, Benjemin    13 Nation's Capital-PV  1:03.89    1:03.89          4  
                  30.09     1:03.89 (33.80)                                        
 18 Owen, Alec          14 Mount Desert Isl-ME  1:04.40    1:04.54          3  
                  30.78     1:04.54 (33.76)                                        
 19 Singer, Dillon      14 Freedom Aquatics-MR  1:04.38    1:04.73          2  
                  30.44     1:04.73 (34.29)                                        
 20 Gomes, Ryan         14 Unattached-NE        1:04.30    1:04.93          1  
                  29.81     1:04.93 (35.12)                                        
 
Men 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
   EZ record: Z 58.64        2001 Shaun Armstrong - MR                         
                55.79  WJR 2022 Winter Juniors
                58.69  FUT 2022 Futures
              1:01.49  SECT 2022 Speedo Sect
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kusch, Zack               14 StreamLine Aquat-NJ  1:01.84    1:00.75 qSECT  
                  28.86     1:00.75 (31.89)                                        
  2 Clark, Liam               14 Town Wreckers Sw-NI    59.25    1:01.07 qSECT  
                  28.56     1:01.07 (32.51)                                        
  3 Brkanovic, Isak           14 Delmar Dolfins-AD    1:02.14    1:01.40 qSECT  
                  29.16     1:01.40 (32.24)                                        
  4 Bruzgul, Jayden           14 Town Wreckers Sw-NI  1:00.28    1:01.62 q      
                  28.72     1:01.62 (32.90)                                        
  5 Young, Atticus            14 STAR Swimming-NI     1:02.17    1:01.63 q      
                  29.13     1:01.63 (32.50)                                        
  6 Bossio, Gavin             14 Eastern Express-NJ   1:02.77    1:01.87 q      
                  29.27     1:01.87 (32.60)                                        
  7 Groh, Bode                14 Cumberland Valle-MA  1:02.32    1:01.91 q      
                  29.21     1:01.91 (32.70)                                        
  8 Korzeniowski, David       13 Laurel East Hart-CT  1:03.84    1:02.46 q      
                  29.47     1:02.46 (32.99)                                        
  9 Petersen, Andrew          13 Ocean County YMC-NJ  1:01.94    1:02.63 q      
                  28.81     1:02.63 (33.82)                                        
 10 Sherpa, Rinzen            13 Steel City Aquat-AM  1:02.87    1:02.64 q      
                  29.71     1:02.64 (32.93)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ryu, David                13 Life Time New En-NE  1:03.16    1:02.73 q      
                  29.78     1:02.73 (32.95)                                        
 12 Sung, Roy                 14 Scarlet Aquatics-NJ  1:03.00    1:03.20 q      
                  29.70     1:03.20 (33.50)                                        
 13 Maslov, Maxim             14 Phoenix Aquatic-MR   1:04.53    1:03.37 q      
                  29.80     1:03.37 (33.57)                                        
 14 Liu, Dylan                14 Freedom Aquatics-MR  1:04.49    1:03.67 q      
                  29.75     1:03.67 (33.92)                                        
 15 Spaman, Kyle              13 Hatboro Horsham-MA   1:03.65    1:03.81 q      
                  30.33     1:03.81 (33.48)                                        
 16 Weiner, Benjemin          13 Nation's Capital-PV  1:03.18    1:03.89 q      
                  30.19     1:03.89 (33.70)                                        
 17 Lee, Jaden                14 StreamLine Aquat-NJ  1:02.89    1:03.98 q      
                  31.14     1:03.98 (32.84)                                        
 18 Gomes, Ryan               14 Unattached-NE        1:04.42    1:04.30 q      
                  29.43     1:04.30 (34.87)                                        
 19 Singer, Dillon            14 Freedom Aquatics-MR  1:07.27    1:04.38 q      
                  30.28     1:04.38 (34.10)                                        
 20 Owen, Alec                14 Mount Desert Isl-ME  1:04.05    1:04.40 q      
                  30.28     1:04.40 (34.12)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Leahy, Brendan            14 Westport/Weston-CT   1:05.22    1:04.44        
                  30.68     1:04.44 (33.76)                                        
 22 Cavanaugh, Samuel         14 Steel City Aquat-AM  1:04.39    1:04.63        
                  30.50     1:04.63 (34.13)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Ripp, Evan                13 YMCA Of Greenwic-CT  1:05.68    1:04.67        
                  29.97     1:04.67 (34.70)                                        
 24 Hinds, Benjamin           14 Webster BlueFins-NI  1:03.56    1:04.84        
                  30.63     1:04.84 (34.21)                                        
 25 Psillos, Anastasios       14 Ocean County YMC-NJ  1:04.50    1:04.85        
                  30.49     1:04.85 (34.36)                                        
 26 Sanchez, Anthony          14 Schenectady-Sara-AD  1:03.24    1:05.01        
                  30.44     1:05.01 (34.57)                                        
 27 Mulder, William           13 Scarlet Aquatics-NJ  1:05.65    1:05.11        
                  31.30     1:05.11 (33.81)                                        
 28 Augustin, James           14 Farmingdale Aqua-MR  1:04.92    1:05.31        
                  30.28     1:05.31 (35.03)                                        
 29 Sundberg, Kyle            14 Huntington YMCA-MR   1:06.38    1:05.44        
                  29.98     1:05.44 (35.46)                                        
 30 Attuwaybi, Hamza          14 Buffalo Area Aqu-NI  1:05.57    1:05.46        
                  30.40     1:05.46 (35.06)                                        
 31 Boudreau, Sergei          14 Three Village Sw-MR  1:03.47    1:05.48        
                  30.62     1:05.48 (34.86)                                        
 32 Elias, Ethan              14 Wilton Y Wahoos-CT   1:05.65    1:05.50        
                  31.14     1:05.50 (34.36)                                        
 33 Ramsdell, Jonathan        14 Nation's Capital-PV  1:05.55    1:05.61        
                  30.77     1:05.61 (34.84)                                        
 34 Fang, Julien              14 Whitewaters Swim-NJ  1:05.77    1:05.62        
                  30.15     1:05.62 (35.47)                                        
 35 Reyes, Oliver             14 Manhattan Makos-MR   1:09.12    1:05.88        
                  30.95     1:05.88 (34.93)                                        
 36 Bauriedel, Oskar          14 Friends Central-MA   1:07.54    1:05.91        
                  31.83     1:05.91 (34.08)                                        
 37 McCormack, Luke           13 Webster BlueFins-NI  1:05.52    1:06.00        
                  30.69     1:06.00 (35.31)                                        
 38 Menz, Mason               14 Nation's Capital-PV  1:03.60    1:06.12        
 39 Messina, Chas             14 North Jersey Blu-NJ  1:06.30    1:06.18        
                  30.99     1:06.18 (35.19)                                        
 40 Badovych, Andriy          13 Freedom Aquatics-MR  1:05.55    1:06.21        
                  32.17     1:06.21 (34.04)                                        
 41 Aydin, Eren               14 Phoenix Aquatic-MR   1:06.83    1:06.26        
                  31.23     1:06.26 (35.03)                                        
 42 Lagrimas, Dylan           14 Westfield YMCA-NJ    1:06.08    1:06.28        
                  31.18     1:06.28 (35.10)                                        
 43 Mazumder, Debdeep         14 YMCA of Greater-NJ   1:06.76    1:06.44        
                  32.02     1:06.44 (34.42)                                        
 44 Garber, Josiah            14 Cumberland Valle-MA  1:06.01    1:06.45        
                  31.24     1:06.45 (35.21)                                        
 45 Sawa, Koji                13 Cougar Aquatic T-NJ  1:04.75    1:06.73        
                  31.34     1:06.73 (35.39)                                        
 45 Santos, Marco             13 Cumberland Valle-MA  1:08.90    1:06.73        
                  31.55     1:06.73 (35.18)                                        
 45 Yanovsky, Vasily          13 Peddie Aquatic A-NJ  1:05.76    1:06.73        
                  31.18     1:06.73 (35.55)                                        
 48 Bocchino, Gian Carlo      14 Souderton Area C-MA  1:07.30    1:06.82        
                  31.48     1:06.82 (35.34)                                        
 49 Chan, Beau                14 Asphalt Green Un-MR  1:06.75    1:06.88        
                  31.24     1:06.88 (35.64)                                        
 50 Da Costa, Matias          14 Princeton Tiger-NJ   1:06.43    1:07.07        
                  30.54     1:07.07 (36.53)                                        
 50 Keith, Mason              14 Scarlet Aquatics-NJ  1:05.21    1:07.07        
                  31.85     1:07.07 (35.22)                                        
 52 Cratty, Patrick           14 Greater Latrobe-AM   1:06.70    1:07.11        
                  31.10     1:07.11 (36.01)                                        
 53 Hutchison, Mejd           14 Nation's Capital-PV  1:06.35    1:07.12        
                  31.52     1:07.12 (35.60)                                        
 54 Carter, Max               13 North Jersey Blu-NJ  1:05.94    1:07.89        
                  32.29     1:07.89 (35.60)                                        
 55 Zhou, Ethan               14 Malvern Swimming-MA  1:06.88    1:08.15        
                  32.43     1:08.15 (35.72)                                        
 56 Zimnoch, Maksymilian      14 Scarlet Aquatics-NJ  1:05.10    1:08.19        
                  32.83     1:08.19 (35.36)                                        
 57 Wakelee, Adam             14 Victor Swim Club-NI  1:06.56    1:08.20        
                  32.60     1:08.20 (35.60)                                        
 58 Muravnik, Matthew         14 Aqua-Jets Swim C-CT  1:06.72    1:08.26        
                  32.28     1:08.26 (35.98)                                        
 59 Narduzzi, Dominick        14 Berkeley Aquatic-NJ  1:11.16    1:08.38        
                  32.53     1:08.38 (35.85)                                        
 60 Shao, Julien              14 Asphalt Green Un-MR  1:08.49    1:08.55        
                  31.68     1:08.55 (36.87)                                        
 61 Cummings, Cornelius       14 Keystone Aquatic-MA  1:06.65    1:08.56        
                  31.99     1:08.56 (36.57)                                        
 62 Wergley, Cole             14 Nation's Capital-PV  1:07.47    1:08.74        
                  32.42     1:08.74 (36.32)                                        
 63 Hawkins, Hubert           14 Upper Valley Aqu-NE  1:06.18    1:10.35        
                  33.17     1:10.35 (37.18)                                        
 
Men 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
   EZ record: Z 2:06.15    4/2/2004 P.J. J Koppel - MA                         
                2:01.19  WJR 2022 Winter Juniors
                2:08.59  FUT 2022 Futures
                2:14.99  SECT 2022 Speedo Sect
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Kusch, Zack         14 StreamLine Aquat-NJ  2:10.84    2:09.79 SECT    24  
                  29.21     1:02.12 (32.91)     1:35.91 (33.79)     2:09.79 (33.88)
  2 Lee, Jaden          14 StreamLine Aquat-NJ  2:15.16    2:11.68 SECT    21  
                  30.80     1:03.43 (32.63)   2:11.68 (1:08.25)                    
  3 Groh, Bode          14 Cumberland Valle-MA  2:15.63    2:15.08         20  
                  30.28     1:04.47 (34.19)     1:39.65 (35.18)     2:15.08 (35.43)
  4 Sherpa, Rinzen      13 Steel City Aquat-AM  2:16.51    2:15.31         19  
                  30.51     1:05.56 (35.05)     1:40.32 (34.76)     2:15.31 (34.99)
  5 Korzeniowski, Davi  13 Laurel East Hart-CT  2:17.08    2:15.86         18  
                  30.45     1:04.92 (34.47)     1:39.88 (34.96)     2:15.86 (35.98)
  6 Clark, Liam         14 Town Wreckers Sw-NI  2:15.29    2:17.05         17  
                  30.42     1:05.03 (34.61)     1:41.38 (36.35)     2:17.05 (35.67)
  7 Young, Atticus      14 STAR Swimming-NI     2:18.77    2:17.37         16  
                  30.82     1:06.52 (35.70)     1:41.40 (34.88)     2:17.37 (35.97)
  8 Bauriedel, Oskar    14 Friends Central-MA   2:18.55    2:17.99         15  
                  31.64     1:06.86 (35.22)     1:42.49 (35.63)     2:17.99 (35.50)
  9 Liu, Dylan          14 Freedom Aquatics-MR  2:18.81    2:19.48         14  
                  31.81     1:07.26 (35.45)     1:42.82 (35.56)     2:19.48 (36.66)
 10 Sung, Roy           14 Scarlet Aquatics-NJ  2:19.06    2:22.02         13  
                  32.52     1:07.90 (35.38)     1:45.20 (37.30)     2:22.02 (36.82)
Consolation Final
 11 Ryu, David          13 Life Time New En-NE  2:20.81    2:17.87         10  
                  31.18     1:06.08 (34.90)     1:42.11 (36.03)     2:17.87 (35.76)
 11 Weiner, Benjemin    13 Nation's Capital-PV  2:20.30    2:17.87         10  
                  30.71     1:05.80 (35.09)     1:41.97 (36.17)     2:17.87 (35.90)
 13 Boudreau, Sergei    14 Three Village Sw-MR  2:21.11    2:19.67          8  
                  30.85     1:06.39 (35.54)     1:43.12 (36.73)     2:19.67 (36.55)
 14 Badovych, Andriy    13 Freedom Aquatics-MR  2:20.83    2:19.92          7  
                  31.41     1:06.64 (35.23)     1:44.30 (37.66)     2:19.92 (35.62)
 15 Cavanaugh, Samuel   14 Steel City Aquat-AM  2:21.70    2:20.00          6  
                  31.36     1:05.99 (34.63)     1:43.13 (37.14)     2:20.00 (36.87)
 16 Sanchez, Anthony    14 Schenectady-Sara-AD  2:21.66    2:20.05          5  
                  31.64     1:07.34 (35.70)     1:43.39 (36.05)     2:20.05 (36.66)
 17 Leahy, Brendan      14 Westport/Weston-CT   2:21.81    2:20.38          4  
                  31.44     1:07.04 (35.60)     1:43.72 (36.68)     2:20.38 (36.66)
 18 Aydin, Eren         14 Phoenix Aquatic-MR   2:20.98    2:20.74          3  
                  32.14     1:07.60 (35.46)     1:44.19 (36.59)     2:20.74 (36.55)
 19 Singer, Dillon      14 Freedom Aquatics-MR  2:21.85    2:21.95          2  
                  31.61     1:08.66 (37.05)     1:45.47 (36.81)     2:21.95 (36.48)
 20 Attuwaybi, Hamza    14 Buffalo Area Aqu-NI  2:21.57    2:22.72          1  
                  31.00     1:06.81 (35.81)     1:44.16 (37.35)     2:22.72 (38.56)
 
Men 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
   EZ record: Z 2:06.15    4/2/2004 P.J. J Koppel - MA                         
                2:01.19  WJR 2022 Winter Juniors
                2:08.59  FUT 2022 Futures
                2:14.99  SECT 2022 Speedo Sect
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kusch, Zack               14 StreamLine Aquat-NJ  2:12.93    2:10.84 qSECT  
                  29.31     1:02.55 (33.24)     1:36.89 (34.34)     2:10.84 (33.95)
  2 Lee, Jaden                14 StreamLine Aquat-NJ  2:12.71    2:15.16 q      
                  30.52     1:04.95 (34.43)     1:39.98 (35.03)     2:15.16 (35.18)
  3 Clark, Liam               14 Town Wreckers Sw-NI  2:15.39    2:15.29 q      
                  30.09     1:04.89 (34.80)     1:40.71 (35.82)     2:15.29 (34.58)
  4 Groh, Bode                14 Cumberland Valle-MA  2:14.78    2:15.63 q      
                  30.23     1:04.63 (34.40)     1:41.24 (36.61)     2:15.63 (34.39)
  5 Sherpa, Rinzen            13 Steel City Aquat-AM  2:18.66    2:16.51 q      
                  30.97     1:06.27 (35.30)     1:41.72 (35.45)     2:16.51 (34.79)
  6 Korzeniowski, David       13 Laurel East Hart-CT  2:16.85    2:17.08 q      
                  30.28     1:05.25 (34.97)     1:41.29 (36.04)     2:17.08 (35.79)
  7 Bruzgul, Jayden           14 Town Wreckers Sw-NI  2:15.88    2:18.11 q      
                  29.61     1:04.04 (34.43)     1:40.44 (36.40)     2:18.11 (37.67)
  8 Bauriedel, Oskar          14 Friends Central-MA   2:19.68    2:18.55 q      
                  31.84     1:07.19 (35.35)     1:43.10 (35.91)     2:18.55 (35.45)
  9 Young, Atticus            14 STAR Swimming-NI     2:17.78    2:18.77 q      
                  31.19     1:05.92 (34.73)     1:42.68 (36.76)     2:18.77 (36.09)
 10 Liu, Dylan                14 Freedom Aquatics-MR  2:18.55    2:18.81 q      
                  32.39     1:07.09 (34.70)     1:42.58 (35.49)     2:18.81 (36.23)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Sung, Roy                 14 Scarlet Aquatics-NJ  2:21.30    2:19.06 q      
                  30.73     1:06.49 (35.76)     1:42.75 (36.26)     2:19.06 (36.31)
 12 Weiner, Benjemin          13 Nation's Capital-PV  2:17.19    2:20.30 q      
                  30.86     1:05.61 (34.75)     1:42.39 (36.78)     2:20.30 (37.91)
 13 Ryu, David                13 Life Time New En-NE  2:18.66    2:20.81 q      
                  30.59     1:04.65 (34.06)     1:42.05 (37.40)     2:20.81 (38.76)
 14 Badovych, Andriy          13 Freedom Aquatics-MR  2:20.73    2:20.83 q      
                  31.78     1:08.75 (36.97)     1:45.34 (36.59)     2:20.83 (35.49)
 15 Aydin, Eren               14 Phoenix Aquatic-MR   2:25.36    2:20.98 q      
                  31.23     1:07.35 (36.12)     1:44.77 (37.42)     2:20.98 (36.21)
 16 Boudreau, Sergei          14 Three Village Sw-MR  2:19.52    2:21.11 q      
                  31.57     1:07.51 (35.94)     1:44.31 (36.80)     2:21.11 (36.80)
 17 Bossio, Gavin             14 Eastern Express-NJ   2:22.43    2:21.55 q      
                  31.47     1:06.80 (35.33)     1:44.55 (37.75)     2:21.55 (37.00)
 18 Attuwaybi, Hamza          14 Buffalo Area Aqu-NI  2:24.68    2:21.57 q      
                  31.44     1:07.83 (36.39)     1:44.05 (36.22)     2:21.57 (37.52)
 19 Sanchez, Anthony          14 Schenectady-Sara-AD  2:18.61    2:21.66 q      
                  31.79     1:07.04 (35.25)     1:44.12 (37.08)     2:21.66 (37.54)
 20 Cavanaugh, Samuel         14 Steel City Aquat-AM  2:19.49    2:21.70 q      
                  31.85     1:07.34 (35.49)     1:45.34 (38.00)     2:21.70 (36.36)
-------------------------------------------------------------------------
 21 Leahy, Brendan            14 Westport/Weston-CT   2:20.85    2:21.81        
                  31.68     1:07.70 (36.02)     1:45.00 (37.30)     2:21.81 (36.81)
 22 Singer, Dillon            14 Freedom Aquatics-MR  2:24.94    2:21.85        
                  32.03     1:09.02 (36.99)     1:46.58 (37.56)     2:21.85 (35.27)
-------------------------------------------------------------------------
 23 Maslov, Maxim             14 Phoenix Aquatic-MR   2:19.86    2:22.25        
                  31.82     1:07.47 (35.65)     1:44.44 (36.97)     2:22.25 (37.81)
 24 Vale, Owen                14 West Hartford Aq-CT  2:19.93    2:22.43        
                  32.64     1:08.20 (35.56)     1:45.32 (37.12)     2:22.43 (37.11)
 25 Ramsdell, Jonathan        14 Nation's Capital-PV  2:21.97    2:22.67        
                  30.92     1:07.03 (36.11)     1:43.83 (36.80)     2:22.67 (38.84)
 26 Sawa, Koji                13 Cougar Aquatic T-NJ  2:18.66    2:22.68        
                  32.58     1:08.79 (36.21)     1:45.54 (36.75)     2:22.68 (37.14)
 27 Lagrimas, Dylan           14 Westfield YMCA-NJ    2:23.99    2:22.73        
                  31.47     1:08.41 (36.94)     1:46.06 (37.65)     2:22.73 (36.67)
 28 Yanovsky, Vasily          13 Peddie Aquatic A-NJ  2:24.48    2:23.48        
                  31.34     1:08.24 (36.90)     1:45.50 (37.26)     2:23.48 (37.98)
 29 Ripp, Evan                13 YMCA Of Greenwic-CT  2:22.91    2:23.63        
                  30.77     1:07.30 (36.53)     1:45.41 (38.11)     2:23.63 (38.22)
 30 Mazumder, Debdeep         14 YMCA of Greater-NJ   2:24.60    2:23.86        
                  31.82     1:07.73 (35.91)     1:45.38 (37.65)     2:23.86 (38.48)
 31 Mulder, William           13 Scarlet Aquatics-NJ  2:23.35    2:24.22        
                  32.16     1:08.25 (36.09)     1:46.22 (37.97)     2:24.22 (38.00)
 32 Shao, Julien              14 Asphalt Green Un-MR  2:26.75    2:25.64        
                  32.23     1:09.14 (36.91)     1:47.60 (38.46)     2:25.64 (38.04)
 33 Bulow, Brahm              14 Charter Oak Aqua-CT  2:24.56    2:25.70        
                  32.63     1:09.28 (36.65)     1:47.57 (38.29)     2:25.70 (38.13)
 34 Insdorf, Joshua           13 Monroe Woodbury-MR   2:26.94    2:26.23        
                  33.11     1:10.24 (37.13)     1:47.91 (37.67)     2:26.23 (38.32)
 35 Hutchison, Mejd           14 Nation's Capital-PV  2:25.44    2:26.32        
                  32.61     1:09.07 (36.46)     1:47.82 (38.75)     2:26.32 (38.50)
 36 Phillips, Kyle            14 Cougar Aquatic T-NJ  2:25.82    2:26.79        
                  33.25     1:10.27 (37.02)     1:48.52 (38.25)     2:26.79 (38.27)
 37 Gomes, Ryan               14 Unattached-NE        2:25.69    2:27.29        
                  31.54     1:08.61 (37.07)     1:47.67 (39.06)     2:27.29 (39.62)
 38 Santos, Marco             13 Cumberland Valle-MA  2:24.44    2:27.93        
                  33.71     1:10.98 (37.27)     1:49.55 (38.57)     2:27.93 (38.38)
 39 Elias, Ethan              14 Wilton Y Wahoos-CT   2:23.73    2:27.95        
                  32.98     1:09.68 (36.70)     1:47.73 (38.05)     2:27.95 (40.22)
 40 Wakelee, Adam             14 Victor Swim Club-NI  2:30.01    2:28.03        
                  33.52     1:10.46 (36.94)     1:49.14 (38.68)     2:28.03 (38.89)
 41 Owen, Alec                14 Mount Desert Isl-ME  2:22.77    2:28.20        
                  33.23     1:10.78 (37.55)     1:49.33 (38.55)     2:28.20 (38.87)
 42 Devine, Milo              13 Asphalt Green Un-MR  2:23.68    2:28.43        
                  32.36     1:09.10 (36.74)     1:48.30 (39.20)     2:28.43 (40.13)
 43 Adragna, Carter           14 Rapids Swim Team-CT  2:29.91    2:29.43        
                  34.17     1:12.04 (37.87)     1:52.03 (39.99)     2:29.43 (37.40)
 44 Chan, Beau                14 Asphalt Green Un-MR  2:26.51    2:29.66        
                  32.43     1:10.20 (37.77)     1:49.61 (39.41)     2:29.66 (40.05)
 45 Krivenko, Andrew          14 Freedom Aquatics-MR  2:25.57    2:29.83        
                  34.13     1:12.44 (38.31)     1:51.82 (39.38)     2:29.83 (38.01)
 46 Zimnoch, Maksymilian      14 Scarlet Aquatics-NJ  2:22.72    2:31.03        
                  33.22     1:11.53 (38.31)     1:50.75 (39.22)     2:31.03 (40.28)
 47 Garber, Josiah            14 Cumberland Valle-MA  2:27.15    2:32.38        
                  33.31     1:11.57 (38.26)     1:51.96 (40.39)     2:32.38 (40.42)
 48 Da Costa, Matias          14 Princeton Tiger-NJ   2:32.13    2:32.91        
                  33.28     1:12.99 (39.71)     1:52.78 (39.79)     2:32.91 (40.13)
 -- Petersen, Andrew          13 Ocean County YMC-NJ  2:20.82         DQ        
 
Men 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
   EZ record: Z 51.06        2003 Daniel Madwed - CT                           
                48.99  WJR 2022 Winter Juniors
                51.09  FUT 2022 Futures
                53.19  SECT 2022 Speedo Sect
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Chen, James         14 Peddie Aquatic A-NJ    52.64      52.39 SECT    24  
                  24.45       52.39 (27.94)                                        
  2 Mamousette, Azaria  14 Inner City Marin-NE    52.96      52.51 SECT    21  
                  24.80       52.51 (27.71)                                        
  3 King, Timothy       14 Westport/Weston-CT     53.59      52.74 SECT    20  
                  25.24       52.74 (27.50)                                        
  4 Stabach, Oliver     14 Indian Valley Fa-CT    54.42      54.04         19  
                  25.21       54.04 (28.83)                                        
  5 Green, Trevor       13 Three Village Sw-MR    54.99      54.44         18  
                  25.38       54.44 (29.06)                                        
  6 Hershberg, Jacob    14 Delmar Dolfins-AD      54.70      54.77         17  
                  25.64       54.77 (29.13)                                        
  7 Hawkins, Hubert     14 Upper Valley Aqu-NE    55.06      55.12         15.5
                  25.77       55.12 (29.35)                                        
  7 Grzanko, Michael    14 Scarlet Aquatics-NJ    54.90      55.12         15.5
                  25.80       55.12 (29.32)                                        
  9 Oshodi, Oluwafemi   14 Cougar Aquatic T-NJ    54.79      55.18         14  
                  25.66       55.18 (29.52)                                        
 10 Solopenkov, Arthur  14 X-Cel Swimming-NJ      55.04      55.22         13  
                  26.06       55.22 (29.16)                                        
Consolation Final
 11 Lonsberry, Cody     14 Indian Valley Fa-CT    55.20      54.27         11  
                  25.50       54.27 (28.77)                                        
 12 Cavallerano, Jack   14 Liverpool Jets S-NI    55.30      54.30          9  
                  25.22       54.30 (29.08)                                        
 13 Savas, Brayden      14 Three Village Sw-MR    55.30      54.87          8  
                  25.85       54.87 (29.02)                                        
 14 Pal, Vikram         14 Whitewaters Swim-NJ    55.71      55.34          7  
                  25.51       55.34 (29.83)                                        
 15 Chung, Jimin        14 Central Bucks Sw-MA    55.73      55.37          6  
                  26.47       55.37 (28.90)                                        
 16 Placencia-Nazareno  14 Three Village Sw-MR    55.57      55.44          5  
                  25.91       55.44 (29.53)                                        
 17 Maslov, Maxim       14 Phoenix Aquatic-MR     55.60      55.46          4  
                  25.84       55.46 (29.62)                                        
 18 Shirey, Jackson     13 Lancaster Aquati-MA    55.69      55.49          3  
                  26.51       55.49 (28.98)                                        
 19 Keiderling, Owyn    14 Hunterdon County-NJ    56.15      55.51          2  
                  26.06       55.51 (29.45)                                        
 20 Hujus, Jackson      14 YMCA of Middleto-MR    55.35      55.90          1  
                  26.63       55.90 (29.27)                                        
 
Men 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
   EZ record: Z 51.06        2003 Daniel Madwed - CT                           
                48.99  WJR 2022 Winter Juniors
                51.09  FUT 2022 Futures
                53.19  SECT 2022 Speedo Sect
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jerome, Christian         13 Uncle Sam Swim T-AD    52.09      52.29 qSECT  
                  24.64       52.29 (27.65)                                        
  2 Chen, James               14 Peddie Aquatic A-NJ    52.59      52.64 qSECT  
                  24.74       52.64 (27.90)                                        
  3 Mamousette, Azariah       14 Inner City Marin-NE    55.06      52.96 qSECT  
                  24.83       52.96 (28.13)                                        
  4 King, Timothy             14 Westport/Weston-CT     53.44      53.59 q      
                  24.92       53.59 (28.67)                                        
  5 Stabach, Oliver           14 Indian Valley Fa-CT    56.09      54.42 q      
                  25.10       54.42 (29.32)                                        
  6 Hershberg, Jacob          14 Delmar Dolfins-AD      54.85      54.70 q      
                  25.37       54.70 (29.33)                                        
  7 Oshodi, Oluwafemi         14 Cougar Aquatic T-NJ    55.45      54.79 q      
                  25.50       54.79 (29.29)                                        
  8 Grzanko, Michael          14 Scarlet Aquatics-NJ    55.64      54.90 q      
                  26.06       54.90 (28.84)                                        
  9 Green, Trevor             13 Three Village Sw-MR    54.54      54.99 q      
                  25.52       54.99 (29.47)                                        
 10 Solopenkov, Arthur        14 X-Cel Swimming-NJ      55.24      55.04 q      
                  25.80       55.04 (29.24)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hawkins, Hubert           14 Upper Valley Aqu-NE    55.32      55.06 q      
                  25.81       55.06 (29.25)                                        
 12 Lonsberry, Cody           14 Indian Valley Fa-CT    54.91      55.20 q      
                  25.99       55.20 (29.21)                                        
 13 Cavallerano, Jack         14 Liverpool Jets S-NI    54.81      55.30 q      
                  25.35       55.30 (29.95)                                        
 14 Savas, Brayden            14 Three Village Sw-MR    56.45     J55.30 q      
                  25.79       55.30 (29.51)                                        
 15 Hujus, Jackson            14 YMCA of Middleto-MR    55.55      55.35 q      
                  26.33       55.35 (29.02)                                        
 16 Placencia-Nazareno, Etha  14 Three Village Sw-MR    56.03      55.57 q      
                  26.63       55.57 (28.94)                                        
 17 Maslov, Maxim             14 Phoenix Aquatic-MR     57.21      55.60 q      
                  26.15       55.60 (29.45)                                        
 18 Shirey, Jackson           13 Lancaster Aquati-MA    56.62      55.69 q      
                  26.26       55.69 (29.43)                                        
 19 Pal, Vikram               14 Whitewaters Swim-NJ    55.74      55.71 q      
                  25.88       55.71 (29.83)                                        
 20 Chung, Jimin              14 Central Bucks Sw-MA    54.50      55.73 q      
                  26.34       55.73 (29.39)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Lee, Jaden                14 StreamLine Aquat-NJ    55.68      56.10        
                  26.47       56.10 (29.63)                                        
 22 Keiderling, Owyn          14 Hunterdon County-NJ    56.11      56.15        
                  26.29       56.15 (29.86)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Shortino, Matthew         14 Morris County Sw-NJ    56.68      56.16        
                  25.76       56.16 (30.40)                                        
 24 Carter, Max               13 North Jersey Blu-NJ    56.78      56.17        
                  26.08       56.17 (30.09)                                        
 25 Chen, Anson               14 Greater Somerset-NJ    56.30      56.19        
                  26.54       56.19 (29.65)                                        
 26 Kurmakov, Grant           14 Keystone Aquatic-MA    55.79      56.39        
                  26.27       56.39 (30.12)                                        
 27 Pavuluri, Akhil           14 Princeton Tiger-NJ     58.01      56.43        
                  26.34       56.43 (30.09)                                        
 28 Speare, Troy              14 Northern Dutches-MR    54.21      56.54        
                  25.67       56.54 (30.87)                                        
 29 Haddad, Benjamin          14 Regional YMCA of-CT    56.55      56.64        
                  27.11       56.64 (29.53)                                        
 30 Wilson, Cole              13 Wyckoff YMCA-NJ        56.34      56.89        
                  26.30       56.89 (30.59)                                        
 31 Auth, Alexander           14 Asphalt Green Un-MR    57.08      57.15        
                  26.49       57.15 (30.66)                                        
 32 Olsson, Kian              13 Northern Dutches-MR    54.47      57.27        
                  26.45       57.27 (30.82)                                        
 33 Menz, Mason               14 Nation's Capital-PV    55.57      57.57        
                  26.60       57.57 (30.97)                                        
 34 Iloglu, Burak             14 Berkeley Aquatic-NJ    57.13      57.58        
                  26.83       57.58 (30.75)                                        
 35 Ziolkowski, Owen          14 Governor Mifflin-MA    56.59      57.82        
                  26.29       57.82 (31.53)                                        
 36 Fang, Julien              14 Whitewaters Swim-NJ    58.38      57.86        
                  27.05       57.86 (30.81)                                        
 37 Keith, Mason              14 Scarlet Aquatics-NJ    57.12      57.93        
                  27.14       57.93 (30.79)                                        
 38 Wergley, Cole             14 Nation's Capital-PV    57.97      58.17        
                  26.50       58.17 (31.67)                                        
 39 Hall, Christopher         14 YMCA of Greater-NJ     57.57      58.34        
                  27.06       58.34 (31.28)                                        
 40 Easton, Niall             14 Laurel East Hart-CT  1:00.16      59.43        
                  28.02       59.43 (31.41)                                        
 41 Ruffer, Maximilian        13 Greater Somerset-NJ    59.17      59.90        
                  28.37       59.90 (31.53)                                        
 42 Rubio, Giancarlo          13 Rapids Swim Team-CT  1:04.16    1:00.98        
                  27.87     1:00.98 (33.11)                                        
 43 Schwalm, Max              13 Islanders Aquati-MR  1:02.28    1:01.70        
                  28.19     1:01.70 (33.51)                                        
 44 Michitti, Matthew         14 West Hartford Aq-CT  1:00.78    1:02.11        
                  29.17     1:02.11 (32.94)                                        
 45 Zimnoch, Maksymilian      14 Scarlet Aquatics-NJ  1:03.11    1:02.69        
                  28.28     1:02.69 (34.41)                                        
 -- Battaglia, Benjamin       13 Victor Swim Club-NI    58.88         DQ        
 
Men 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
   EZ record: Z 1:51.96        2003 Daniel Madwed - CT                         
                1:47.89  WJR 2022 Winter Juniors
                1:53.69  FUT 2022 Futures
                2:01.19  SECT 2022 Speedo Sect
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Chen, James         14 Peddie Aquatic A-NJ  1:57.80    1:57.66 SECT    24  
                  25.30       54.42 (29.12)     1:25.01 (30.59)     1:57.66 (32.65)
  2 Jerome, Christian   13 Uncle Sam Swim T-AD  1:59.86    1:58.96 SECT    21  
                  24.43       53.76 (29.33)     1:25.27 (31.51)     1:58.96 (33.69)
  3 Chung, Jimin        14 Central Bucks Sw-MA  2:01.67    1:59.67 SECT    20  
                  26.74       57.16 (30.42)     1:28.57 (31.41)     1:59.67 (31.10)
  4 Chen, Anson         14 Greater Somerset-NJ  2:01.55    2:01.66         19  
                  27.21       58.01 (30.80)     1:29.39 (31.38)     2:01.66 (32.27)
  5 Savas, Brayden      14 Three Village Sw-MR  2:01.80    2:02.36         18  
                  26.76       57.49 (30.73)     1:29.67 (32.18)     2:02.36 (32.69)
  6 Keiderling, Owyn    14 Hunterdon County-NJ  2:04.41    2:02.94         17  
                  26.69       58.02 (31.33)     1:30.40 (32.38)     2:02.94 (32.54)
  7 Mehra, Rohan        14 Asphalt Green Un-MR  2:04.78    2:04.49         16  
                  28.20       59.78 (31.58)     1:32.29 (32.51)     2:04.49 (32.20)
  8 Gilmore, Reid       14 Elizabethtown Aq-MA  2:04.64    2:05.33         15  
                  27.83       58.35 (30.52)     1:31.79 (33.44)     2:05.33 (33.54)
  9 Green, Trevor       13 Three Village Sw-MR  2:01.64    2:07.62         14  
                  27.63       59.55 (31.92)     1:33.75 (34.20)     2:07.62 (33.87)
 10 King, Timothy       14 Westport/Weston-CT   2:04.65    2:09.87         13  
                  27.24       59.23 (31.99)     1:35.13 (35.90)     2:09.87 (34.74)
Consolation Final
 11 Hershberg, Jacob    14 Delmar Dolfins-AD    2:04.83    2:03.14         11  
                  28.02       59.44 (31.42)     1:31.19 (31.75)     2:03.14 (31.95)
 12 Haddad, Benjamin    14 Regional YMCA of-CT  2:05.93    2:03.51          9  
                  27.33       58.63 (31.30)     1:31.46 (32.83)     2:03.51 (32.05)
 13 Wong, Jun           13 Laurel East Hart-CT  2:05.89    2:04.02          8  
                  26.86       58.06 (31.20)     1:30.73 (32.67)     2:04.02 (33.29)
 14 Shirey, Jackson     13 Lancaster Aquati-MA  2:08.30    2:04.29          7  
                  27.88       59.47 (31.59)     1:31.95 (32.48)     2:04.29 (32.34)
 15 Cedor, Nathan       14 Regional YMCA of-CT  2:07.43    2:05.08          6  
                  27.54       59.47 (31.93)     1:32.21 (32.74)     2:05.08 (32.87)
 16 Battaglia, Benjami  13 Victor Swim Club-NI  2:08.15    2:05.94          5  
                  28.00     1:00.78 (32.78)     1:32.94 (32.16)     2:05.94 (33.00)
 17 Lee, Yesum          13 Scarlet Aquatics-NJ  2:05.06    2:06.33          4  
                  27.18       58.64 (31.46)     1:32.27 (33.63)     2:06.33 (34.06)
 18 Grzanko, Michael    14 Scarlet Aquatics-NJ  2:06.39    2:06.43          3  
                  27.11       59.70 (32.59)     1:32.64 (32.94)     2:06.43 (33.79)
 19 Insdorf, Joshua     13 Monroe Woodbury-MR   2:09.02    2:07.24          2  
                  28.34     1:00.01 (31.67)     1:33.06 (33.05)     2:07.24 (34.18)
 20 Solopenkov, Arthur  14 X-Cel Swimming-NJ    2:09.69    2:08.46          1  
                  27.50       59.98 (32.48)     1:33.97 (33.99)     2:08.46 (34.49)
 
Men 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
   EZ record: Z 1:51.96        2003 Daniel Madwed - CT                         
                1:47.89  WJR 2022 Winter Juniors
                1:53.69  FUT 2022 Futures
                2:01.19  SECT 2022 Speedo Sect
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chen, James               14 Peddie Aquatic A-NJ  1:58.08    1:57.80 qSECT  
                  25.57       54.71 (29.14)     1:25.56 (30.85)     1:57.80 (32.24)
  2 Jerome, Christian         13 Uncle Sam Swim T-AD  1:57.24    1:59.86 qSECT  
                  26.00       55.92 (29.92)     1:27.25 (31.33)     1:59.86 (32.61)
  3 Chen, Anson               14 Greater Somerset-NJ  2:02.96    2:01.55 q      
                  27.39       58.16 (30.77)     1:29.73 (31.57)     2:01.55 (31.82)
  4 Green, Trevor             13 Three Village Sw-MR  2:00.81    2:01.64 q      
                  27.42       57.97 (30.55)     1:30.90 (32.93)     2:01.64 (30.74)
  5 Chung, Jimin              14 Central Bucks Sw-MA  2:02.53    2:01.67 q      
                  27.26       58.05 (30.79)     1:29.94 (31.89)     2:01.67 (31.73)
  6 Savas, Brayden            14 Three Village Sw-MR  2:03.86    2:01.80 q      
                  26.91       57.77 (30.86)     1:29.70 (31.93)     2:01.80 (32.10)
  7 Keiderling, Owyn          14 Hunterdon County-NJ  2:03.55    2:04.41 q      
                  27.02       58.33 (31.31)     1:32.08 (33.75)     2:04.41 (32.33)
  8 Gilmore, Reid             14 Elizabethtown Aq-MA  2:07.27    2:04.64 q      
                  27.92       59.38 (31.46)     1:32.06 (32.68)     2:04.64 (32.58)
  9 King, Timothy             14 Westport/Weston-CT   2:04.11    2:04.65 q      
                  27.87       59.02 (31.15)     1:33.44 (34.42)     2:04.65 (31.21)
 10 Mehra, Rohan              14 Asphalt Green Un-MR  2:08.19    2:04.78 q      
                  27.83       59.00 (31.17)     1:32.26 (33.26)     2:04.78 (32.52)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hershberg, Jacob          14 Delmar Dolfins-AD    2:08.03    2:04.83 q      
                  28.57     1:00.39 (31.82)     1:32.39 (32.00)     2:04.83 (32.44)
 12 Lee, Yesum                13 Scarlet Aquatics-NJ  2:05.07    2:05.06 q      
                  27.76       58.99 (31.23)     1:31.64 (32.65)     2:05.06 (33.42)
 13 Wong, Jun                 13 Laurel East Hart-CT  2:03.75    2:05.89 q      
                  27.43       59.66 (32.23)     1:32.09 (32.43)     2:05.89 (33.80)
 14 Haddad, Benjamin          14 Regional YMCA of-CT  2:08.15    2:05.93 q      
                  28.00       59.81 (31.81)     1:33.37 (33.56)     2:05.93 (32.56)
 15 Grzanko, Michael          14 Scarlet Aquatics-NJ  2:06.17    2:06.39 q      
                  27.35       59.37 (32.02)     1:32.98 (33.61)     2:06.39 (33.41)
 16 Cedor, Nathan             14 Regional YMCA of-CT  2:19.95    2:07.43 q      
                  27.80     1:00.26 (32.46)     1:34.14 (33.88)     2:07.43 (33.29)
 17 Battaglia, Benjamin       13 Victor Swim Club-NI  2:09.21    2:08.15 q      
                  28.56     1:00.91 (32.35)     1:34.45 (33.54)     2:08.15 (33.70)
 18 Shirey, Jackson           13 Lancaster Aquati-MA  2:10.29    2:08.30 q      
                  28.44     1:00.49 (32.05)     1:34.24 (33.75)     2:08.30 (34.06)
 19 Insdorf, Joshua           13 Monroe Woodbury-MR   2:09.08    2:09.02 q      
                  28.52     1:00.93 (32.41)     1:34.47 (33.54)     2:09.02 (34.55)
 20 Solopenkov, Arthur        14 X-Cel Swimming-NJ    2:06.69    2:09.69 q      
                  27.50     1:00.22 (32.72)     1:34.49 (34.27)     2:09.69 (35.20)
-------------------------------------------------------------------------
 21 Casalinuovo, Johnny       14 Three Village Sw-MR  2:08.85    2:09.72        
                  28.97     1:01.54 (32.57)     1:35.20 (33.66)     2:09.72 (34.52)
 22 Placencia-Nazareno, Etha  14 Three Village Sw-MR  2:04.37    2:09.73        
                  27.86     1:01.17 (33.31)     1:34.46 (33.29)     2:09.73 (35.27)
-------------------------------------------------------------------------
 23 Ruffer, Maximilian        13 Greater Somerset-NJ  2:06.54    2:09.88        
                  28.74     1:01.42 (32.68)     1:36.56 (35.14)     2:09.88 (33.32)
 24 Olsson, Kian              13 Northern Dutches-MR  2:00.82    2:09.91        
                  28.44       59.67 (31.23)     1:34.19 (34.52)     2:09.91 (35.72)
 25 Maslov, Maxim             14 Phoenix Aquatic-MR   2:11.03    2:09.96        
                  27.53       59.14 (31.61)     1:32.88 (33.74)     2:09.96 (37.08)
 26 Reber, Brody              13 Lancaster Aquati-MA  2:08.75    2:10.25        
                  27.80     1:01.09 (33.29)     1:35.71 (34.62)     2:10.25 (34.54)
 27 Hawkins, Hubert           14 Upper Valley Aqu-NE  2:08.62    2:10.42        
                  28.47     1:01.44 (32.97)     1:35.85 (34.41)     2:10.42 (34.57)
 28 Hall, Christopher         14 YMCA of Greater-NJ   2:03.89    2:11.92        
                  28.60     1:00.30 (31.70)     1:33.75 (33.45)     2:11.92 (38.17)
 29 Kabunov, Aleksei          13 Cato-Meridian Ot-NI  2:11.05    2:13.69        
                  28.67     1:02.29 (33.62)     1:37.34 (35.05)     2:13.69 (36.35)
 30 Samant, Sathvik           14 Greater Somerset-NJ  2:09.30    2:15.10        
                  28.76     1:03.40 (34.64)     1:38.93 (35.53)     2:15.10 (36.17)
 31 Speare, Troy              14 Northern Dutches-MR  2:11.72    2:16.57        
                  27.76     1:02.91 (35.15)     1:39.84 (36.93)     2:16.57 (36.73)
 32 Shao, Julien              14 Asphalt Green Un-MR  2:09.50    2:16.70        
                  28.69     1:01.87 (33.18)     1:38.18 (36.31)     2:16.70 (38.52)
 33 Wright, Christian         14 Sussex Family YM-MA  2:23.43    2:23.67        
                  30.17     1:05.68 (35.51)     1:43.66 (37.98)     2:23.67 (40.01)
 -- Groh, Bode                14 Cumberland Valle-MA  2:06.06         DQ        
 
Men 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
   EZ record: Z 1:55.44        2002 Jon Roberts - NI                           
                1:48.89  WJR 2022 Winter Juniors
                1:55.09  FUT 2022 Futures
                1:59.39  SECT 2022 Speedo Sect
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Green, Trevor       13 Three Village Sw-MR  2:03.46    1:58.99 SECT    24  
                  26.61       56.77 (30.16)     1:31.99 (35.22)     1:58.99 (27.00)
  2 Clark, Liam         14 Town Wreckers Sw-NI  2:01.77    1:59.01 SECT    21  
                  26.04       57.08 (31.04)     1:31.32 (34.24)     1:59.01 (27.69)
  3 Shao, Oliver        14 Asphalt Green Un-MR  2:01.60    1:59.33 SECT    20  
                  26.57       55.52 (28.95)     1:31.47 (35.95)     1:59.33 (27.86)
  4 Lee, Jaden          14 StreamLine Aquat-NJ  2:04.81    2:02.20         19  
                  26.79       58.14 (31.35)     1:33.31 (35.17)     2:02.20 (28.89)
  5 Kusch, Zack         14 StreamLine Aquat-NJ  2:03.52    2:02.36         18  
                  26.03       58.58 (32.55)     1:33.72 (35.14)     2:02.36 (28.64)
  6 Korzeniowski, Davi  13 Laurel East Hart-CT  2:03.71    2:02.94         17  
                  26.61       59.41 (32.80)     1:35.15 (35.74)     2:02.94 (27.79)
  7 Sherpa, Rinzen      13 Steel City Aquat-AM  2:06.39    2:03.53         16  
                  27.18       59.39 (32.21)     1:34.56 (35.17)     2:03.53 (28.97)
  8 Groh, Bode          14 Cumberland Valle-MA  2:03.87    2:03.76         15  
                  26.65       59.51 (32.86)     1:35.02 (35.51)     2:03.76 (28.74)
  9 Young, Atticus      14 STAR Swimming-NI     2:06.41    2:03.91         14  
                  27.66       59.46 (31.80)     1:35.03 (35.57)     2:03.91 (28.88)
 10 Chung, Jimin        14 Central Bucks Sw-MA  2:04.57    2:04.33         13  
                  26.92       57.67 (30.75)     1:36.40 (38.73)     2:04.33 (27.93)
Consolation Final
 11 Placencia-Nazareno  14 Three Village Sw-MR  2:06.85    2:02.97         11  
                  25.86       57.03 (31.17)     1:34.93 (37.90)     2:02.97 (28.04)
 12 Auth, Alexander     14 Asphalt Green Un-MR  2:06.48    2:03.34          9  
                  26.69       58.34 (31.65)     1:35.87 (37.53)     2:03.34 (27.47)
 13 Cavanaugh, Samuel   14 Steel City Aquat-AM  2:06.64    2:04.38          8  
                  26.99       59.55 (32.56)     1:35.98 (36.43)     2:04.38 (28.40)
 14 Foung, Lucas        14 Cougar Aquatic T-NJ  2:06.89    2:05.56          7  
                  27.53       58.25 (30.72)     1:35.51 (37.26)     2:05.56 (30.05)
 15 Weiner, Benjemin    13 Nation's Capital-PV  2:08.29    2:07.24          6  
                  28.34     1:01.16 (32.82)     1:37.03 (35.87)     2:07.24 (30.21)
 16 Spaman, Kyle        13 Hatboro Horsham-MA   2:08.47    2:07.38          5  
                  27.75     1:02.83 (35.08)     1:38.48 (35.65)     2:07.38 (28.90)
 17 Insdorf, Joshua     13 Monroe Woodbury-MR   2:07.86    2:07.64          4  
                  27.72       59.57 (31.85)     1:37.74 (38.17)     2:07.64 (29.90)
 18 Garcia, Brady       14 Town of Tonawand-NI  2:08.25    2:07.75          3  
                  27.40       59.46 (32.06)     1:38.89 (39.43)     2:07.75 (28.86)
 19 Sawa, Koji          13 Cougar Aquatic T-NJ  2:08.50    2:07.98          2  
                  29.46     1:03.59 (34.13)     1:39.35 (35.76)     2:07.98 (28.63)
 20 Pavuluri, Akhil     14 Princeton Tiger-NJ   2:08.59    2:09.79          1  
                  27.44     1:00.94 (33.50)     1:39.53 (38.59)     2:09.79 (30.26)
 
Men 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
   EZ record: Z 1:55.44        2002 Jon Roberts - NI                           
                1:48.89  WJR 2022 Winter Juniors
                1:55.09  FUT 2022 Futures
                1:59.39  SECT 2022 Speedo Sect
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Shao, Oliver              14 Asphalt Green Un-MR  1:58.33    2:01.60 q      
                  26.77       57.78 (31.01)     1:33.01 (35.23)     2:01.60 (28.59)
  2 Clark, Liam               14 Town Wreckers Sw-NI  1:59.09    2:01.77 q      
                  25.97       58.10 (32.13)     1:33.02 (34.92)     2:01.77 (28.75)
  3 Green, Trevor             13 Three Village Sw-MR  2:00.83    2:03.46 q      
                  25.70       57.21 (31.51)     1:34.84 (37.63)     2:03.46 (28.62)
  4 Kusch, Zack               14 StreamLine Aquat-NJ  2:04.03    2:03.52 q      
                  26.53       58.58 (32.05)     1:34.48 (35.90)     2:03.52 (29.04)
  5 Korzeniowski, David       13 Laurel East Hart-CT  2:05.27    2:03.71 q      
                  26.88       59.56 (32.68)     1:35.64 (36.08)     2:03.71 (28.07)
  6 Groh, Bode                14 Cumberland Valle-MA  2:03.85    2:03.87 q      
                  26.31     1:00.84 (34.53)     1:35.48 (34.64)     2:03.87 (28.39)
  7 Chung, Jimin              14 Central Bucks Sw-MA  2:03.30    2:04.57 q      
                  26.80       57.65 (30.85)     1:35.60 (37.95)     2:04.57 (28.97)
  8 Lee, Jaden                14 StreamLine Aquat-NJ  2:02.38    2:04.81 q      
                  27.54       58.99 (31.45)     1:35.64 (36.65)     2:04.81 (29.17)
  9 Brkanovic, Isak           14 Delmar Dolfins-AD    2:03.88    2:05.80 q      
                  26.62       59.59 (32.97)     1:35.87 (36.28)     2:05.80 (29.93)
 10 Sherpa, Rinzen            13 Steel City Aquat-AM  2:06.12    2:06.39 q      
                  27.44     1:00.02 (32.58)     1:36.22 (36.20)     2:06.39 (30.17)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Young, Atticus            14 STAR Swimming-NI     2:05.57    2:06.41 q      
                  28.22     1:00.25 (32.03)     1:35.88 (35.63)     2:06.41 (30.53)
 12 Auth, Alexander           14 Asphalt Green Un-MR  2:05.44    2:06.48 q      
                  27.11       59.21 (32.10)     1:37.23 (38.02)     2:06.48 (29.25)
 13 Cavanaugh, Samuel         14 Steel City Aquat-AM  2:06.97    2:06.64 q      
                  27.48     1:00.68 (33.20)     1:37.72 (37.04)     2:06.64 (28.92)
 14 Placencia-Nazareno, Etha  14 Three Village Sw-MR  2:04.33    2:06.85 q      
                  26.17       59.09 (32.92)     1:38.21 (39.12)     2:06.85 (28.64)
 15 Foung, Lucas              14 Cougar Aquatic T-NJ  2:06.30    2:06.89 q      
                  28.22       57.93 (29.71)     1:36.87 (38.94)     2:06.89 (30.02)
 16 Insdorf, Joshua           13 Monroe Woodbury-MR   2:07.50    2:07.86 q      
                  27.41       58.87 (31.46)     1:37.45 (38.58)     2:07.86 (30.41)
 17 Garcia, Brady             14 Town of Tonawand-NI  2:06.87    2:08.25 q      
                  27.83     1:00.40 (32.57)     1:39.70 (39.30)     2:08.25 (28.55)
 18 Weiner, Benjemin          13 Nation's Capital-PV  2:11.19    2:08.29 q      
                  28.63     1:00.44 (31.81)     1:37.52 (37.08)     2:08.29 (30.77)
 19 Spaman, Kyle              13 Hatboro Horsham-MA   2:11.59    2:08.47 q      
                  28.91     1:03.97 (35.06)     1:39.82 (35.85)     2:08.47 (28.65)
 20 Sawa, Koji                13 Cougar Aquatic T-NJ  2:10.25    2:08.50 q      
                  28.56     1:03.08 (34.52)     1:38.71 (35.63)     2:08.50 (29.79)
-------------------------------------------------------------------------
 21 Pavuluri, Akhil           14 Princeton Tiger-NJ   2:13.28    2:08.59        
                  27.70     1:00.05 (32.35)     1:38.13 (38.08)     2:08.59 (30.46)
 22 Mulder, William           13 Scarlet Aquatics-NJ  2:08.14    2:08.68        
                  27.50       59.33 (31.83)     1:37.56 (38.23)     2:08.68 (31.12)
-------------------------------------------------------------------------
 23 Pope, Benjamin            13 Storrs Aquatics-CT   2:15.95    2:08.92        
                  27.51     1:00.83 (33.32)     1:40.82 (39.99)     2:08.92 (28.10)
 24 Leahy, Brendan            14 Westport/Weston-CT   2:07.19    2:09.05        
                  27.73     1:00.67 (32.94)     1:38.98 (38.31)     2:09.05 (30.07)
 25 Ryu, David                13 Life Time New En-NE  2:11.38    2:09.14        
                  28.02     1:02.39 (34.37)     1:38.52 (36.13)     2:09.14 (30.62)
 26 Aydin, Eren               14 Phoenix Aquatic-MR   2:16.59    2:09.21        
                  28.18     1:02.53 (34.35)     1:39.95 (37.42)     2:09.21 (29.26)
 27 Michaud, Colin            13 Scarlet Aquatics-NJ  2:11.45    2:09.28        
                  27.74     1:01.51 (33.77)     1:39.84 (38.33)     2:09.28 (29.44)
 28 Boudreau, Sergei          14 Three Village Sw-MR  2:06.99    2:09.50        
                  28.31     1:01.69 (33.38)     1:39.42 (37.73)     2:09.50 (30.08)
 29 Baranyi, Jospeh           14 YMCA of Metro No-NE  2:12.65    2:09.54        
                  28.97     1:02.60 (33.63)     1:41.51 (38.91)     2:09.54 (28.03)
 30 Keiderling, Owyn          14 Hunterdon County-NJ  2:10.33    2:09.55        
                  26.89     1:01.43 (34.54)     1:39.18 (37.75)     2:09.55 (30.37)
 31 Cratty, Patrick           14 Greater Latrobe-AM   2:09.17    2:09.77        
                  27.59     1:02.35 (34.76)     1:40.41 (38.06)     2:09.77 (29.36)
 32 Cho, Caden                13 Scarlet Aquatics-NJ  2:13.07    2:10.06        
                  30.18     1:03.65 (33.47)     1:42.70 (39.05)     2:10.06 (27.36)
 33 Sanchez, Anthony          14 Schenectady-Sara-AD  2:09.34    2:10.39        
                  29.16     1:01.87 (32.71)     1:39.46 (37.59)     2:10.39 (30.93)
 34 Dwyer, John               14 West Hartford Aq-CT  2:10.50    2:10.78        
                  28.53     1:00.58 (32.05)     1:40.79 (40.21)     2:10.78 (29.99)
 35 Cedor, Nathan             14 Regional YMCA of-CT  2:09.95    2:10.81        
                  28.02     1:03.11 (35.09)     1:40.94 (37.83)     2:10.81 (29.87)
 36 Bauriedel, Oskar          14 Friends Central-MA   2:11.89    2:10.95        
                  30.38     1:02.85 (32.47)     1:39.94 (37.09)     2:10.95 (31.01)
 37 Pal, Vikram               14 Whitewaters Swim-NJ  2:10.43    2:11.08        
                  26.95       59.11 (32.16)     1:39.62 (40.51)     2:11.08 (31.46)
 38 Chan, Beau                14 Asphalt Green Un-MR  2:13.09    2:11.38        
                  27.97     1:01.72 (33.75)     1:40.39 (38.67)     2:11.38 (30.99)
 38 Keenan, Andrew            14 Perkiomen Valley-MA  2:09.06    2:11.38        
                  27.70     1:02.83 (35.13)     1:40.68 (37.85)     2:11.38 (30.70)
 40 Cavallerano, Jack         14 Liverpool Jets S-NI  2:07.28    2:11.39        
                  26.03       58.82 (32.79)     1:41.05 (42.23)     2:11.39 (30.34)
 41 Battaglia, Benjamin       13 Victor Swim Club-NI  2:13.66    2:11.47        
                  28.21     1:02.57 (34.36)     1:42.36 (39.79)     2:11.47 (29.11)
 42 Wergley, Cole             14 Nation's Capital-PV  2:08.10    2:11.64        
                  26.95     1:00.42 (33.47)     1:40.56 (40.14)     2:11.64 (31.08)
 43 Hall, Christopher         14 YMCA of Greater-NJ   2:17.19    2:11.88        
                  28.08     1:00.89 (32.81)     1:41.15 (40.26)     2:11.88 (30.73)
 44 Masters, Owen             14 Peddie Aquatic A-NJ  2:11.25    2:11.93        
                  27.97     1:00.26 (32.29)     1:44.07 (43.81)     2:11.93 (27.86)
 45 Narduzzi, Dominick        14 Berkeley Aquatic-NJ  2:16.63    2:12.02        
                  28.96     1:02.11 (33.15)     1:42.96 (40.85)     2:12.02 (29.06)
 46 Lagrimas, Dylan           14 Westfield YMCA-NJ    2:17.22    2:12.21        
                  28.19     1:01.03 (32.84)     1:41.09 (40.06)     2:12.21 (31.12)
 47 Hinds, Benjamin           14 Webster BlueFins-NI  2:10.62    2:12.23        
                  27.53     1:02.93 (35.40)     1:41.95 (39.02)     2:12.23 (30.28)
 47 Casalinuovo, Johnny       14 Three Village Sw-MR  2:12.18    2:12.23        
                  28.78     1:00.57 (31.79)     1:41.67 (41.10)     2:12.23 (30.56)
 47 Wakelee, Adam             14 Victor Swim Club-NI  2:12.93    2:12.23        
                  29.81     1:04.65 (34.84)     1:41.55 (36.90)     2:12.23 (30.68)
 50 Oshodi, Oluwafemi         14 Cougar Aquatic T-NJ  2:05.64    2:12.25        
                  26.31     1:01.14 (34.83)     1:40.59 (39.45)     2:12.25 (31.66)
 51 Samant, Sathvik           14 Greater Somerset-NJ  2:18.33    2:12.57        
                  27.09     1:02.50 (35.41)     1:41.48 (38.98)     2:12.57 (31.09)
 52 Berdysiak, Lucas          13 STAR Swimming-NI     2:08.86    2:12.90        
                  28.78     1:01.58 (32.80)     1:41.48 (39.90)     2:12.90 (31.42)
 53 Matlosz, Brett            14 Metro Area Life-NJ   2:13.13    2:13.08        
                  28.65     1:04.38 (35.73)     1:42.04 (37.66)     2:13.08 (31.04)
 54 Sundberg, Kyle            14 Huntington YMCA-MR   2:15.10    2:14.07        
                  29.98     1:04.40 (34.42)     1:42.79 (38.39)     2:14.07 (31.28)
 55 Kulp, Jack                13 Metro Area Life-NJ   2:15.31    2:14.14        
                  29.38     1:01.95 (32.57)     1:42.88 (40.93)     2:14.14 (31.26)
 56 Adragna, Carter           14 Rapids Swim Team-CT  2:21.33    2:14.81        
                  28.90     1:06.45 (37.55)     1:46.18 (39.73)     2:14.81 (28.63)
 57 Hutchison, Mejd           14 Nation's Capital-PV  2:16.16    2:15.54        
                  29.42     1:03.53 (34.11)     1:43.98 (40.45)     2:15.54 (31.56)
 58 Owen, Alec                14 Mount Desert Isl-ME  2:13.34    2:16.60        
                  28.86     1:06.92 (38.06)     1:44.34 (37.42)     2:16.60 (32.26)
 -- Devine, Milo              13 Asphalt Green Un-MR  2:31.52         DQ        
 
Men 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
   EZ record: Z 4:07.35        2010 John Denning - VA                          
                3:52.69  WJR 2022 Winter Juniors
                4:07.59  FUT 2022 Futures
                4:15.09  SECT 2022 Speedo Sect
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
Championship Final
  1 Shao, Oliver        14 Asphalt Green Un-MR  4:14.66    4:12.38 SECT    24  
                  27.20       58.06 (30.86)     1:29.24 (31.18)     2:00.00 (30.76)
        2:37.02 (37.02)     3:14.94 (37.92)     3:43.94 (29.00)     4:12.38 (28.44)
  2 Chung, Jimin        14 Central Bucks Sw-MA  4:23.64    4:19.98         21  
                  27.48       58.50 (31.02)     1:32.18 (33.68)     2:05.06 (32.88)
        2:43.59 (38.53)     3:22.40 (38.81)     3:51.50 (29.10)     4:19.98 (28.48)
  3 Clark, Liam         14 Town Wreckers Sw-NI  4:28.52    4:21.08         20  
                  27.46     1:01.23 (33.77)     1:33.45 (32.22)     2:07.81 (34.36)
        2:44.27 (36.46)     3:22.78 (38.51)     3:52.89 (30.11)     4:21.08 (28.19)
  4 Sherpa, Rinzen      13 Steel City Aquat-AM  4:24.19    4:21.98         19  
                  28.67     1:01.22 (32.55)     1:34.69 (33.47)     2:08.41 (33.72)
        2:45.25 (36.84)     3:21.92 (36.67)     3:51.80 (29.88)     4:21.98 (30.18)
  5 Groh, Bode          14 Cumberland Valle-MA  4:25.10    4:22.95         18  
                  28.67     1:00.58 (31.91)     1:36.29 (35.71)     2:11.90 (35.61)
        2:47.90 (36.00)     3:24.12 (36.22)     3:54.34 (30.22)     4:22.95 (28.61)
  6 Reber, Brody        13 Lancaster Aquati-MA  4:28.03    4:23.09         17  
                  27.63       59.61 (31.98)     1:32.67 (33.06)     2:05.54 (32.87)
        2:44.37 (38.83)     3:22.95 (38.58)     3:54.00 (31.05)     4:23.09 (29.09)
  7 Chen, Anson         14 Greater Somerset-NJ  4:24.92    4:24.26         16  
                  27.33       58.26 (30.93)     1:32.59 (34.33)     2:06.47 (33.88)
        2:44.88 (38.41)     3:23.54 (38.66)     3:54.84 (31.30)     4:24.26 (29.42)
  8 Savas, Brayden      14 Three Village Sw-MR  4:23.85    4:24.30         15  
                  26.75       58.10 (31.35)     1:31.30 (33.20)     2:04.46 (33.16)
        2:44.40 (39.94)     3:24.38 (39.98)     3:54.87 (30.49)     4:24.30 (29.43)
  9 Leahy, Brendan      14 Westport/Weston-CT   4:28.81    4:30.24         14  
                  28.71     1:01.84 (33.13)     1:37.12 (35.28)     2:11.75 (34.63)
        2:50.19 (38.44)     3:29.41 (39.22)     4:00.39 (30.98)     4:30.24 (29.85)
 10 Izzard, Ewan        14 Delmar Dolfins-AD    4:27.78    4:30.56         13  
                  28.63     1:01.16 (32.53)     1:34.92 (33.76)     2:08.28 (33.36)
        2:47.64 (39.36)     3:27.25 (39.61)     3:59.19 (31.94)     4:30.56 (31.37)
Consolation Final
 11 Ruffer, Maximilian  13 Greater Somerset-NJ  4:33.39    4:26.77         11  
                  28.93     1:02.11 (33.18)     1:36.22 (34.11)     2:10.56 (34.34)
        2:49.42 (38.86)     3:27.46 (38.04)     3:58.35 (30.89)     4:26.77 (28.42)
 12 Lee, Yesum          13 Scarlet Aquatics-NJ  4:29.40    4:27.33          9  
                  27.26       58.87 (31.61)     1:32.66 (33.79)     2:06.63 (33.97)
        2:45.32 (38.69)     3:25.56 (40.24)     3:57.31 (31.75)     4:27.33 (30.02)
 13 Cavanaugh, Samuel   14 Steel City Aquat-AM  4:29.86    4:27.78          8  
                  28.90     1:02.14 (33.24)     1:36.34 (34.20)     2:10.35 (34.01)
        2:48.56 (38.21)     3:28.00 (39.44)     3:58.94 (30.94)     4:27.78 (28.84)
 14 Daniels, Owen       14 Northern Dutches-MR  4:28.97    4:28.78          7  
                  28.39     1:01.13 (32.74)     1:35.66 (34.53)     2:09.24 (33.58)
        2:48.91 (39.67)     3:28.80 (39.89)     3:59.58 (30.78)     4:28.78 (29.20)
 15 Cho, Caden          13 Scarlet Aquatics-NJ  4:33.15    4:29.14          6  
                  30.15     1:03.38 (33.23)     1:37.22 (33.84)     2:11.88 (34.66)
        2:51.73 (39.85)     3:32.37 (40.64)     4:01.15 (28.78)     4:29.14 (27.99)
 16 Copeland, Kale      14 Amherst Tritons-NE   4:31.96    4:29.56          5  
                  29.44     1:03.04 (33.60)     1:36.53 (33.49)     2:10.83 (34.30)
        2:50.56 (39.73)     3:30.51 (39.95)     4:00.54 (30.03)     4:29.56 (29.02)
 17 Battaglia, Benjami  13 Victor Swim Club-NI  4:31.97    4:29.78          4  
                  28.86     1:02.38 (33.52)     1:36.93 (34.55)     2:11.96 (35.03)
        2:51.35 (39.39)     3:31.41 (40.06)     4:00.91 (29.50)     4:29.78 (28.87)
 18 Garcia, Brady       14 Town of Tonawand-NI  4:30.98    4:31.22          3  
                  27.74     1:00.94 (33.20)     1:35.65 (34.71)     2:10.53 (34.88)
        2:50.56 (40.03)     3:31.90 (41.34)     4:01.47 (29.57)     4:31.22 (29.75)
 19 Hoppe, Samuel       14 Bethel Park Recr-AM  4:29.42    4:33.96          2  
                  29.68     1:02.46 (32.78)     1:38.44 (35.98)     2:14.47 (36.03)
        2:53.47 (39.00)     3:32.41 (38.94)     4:03.29 (30.88)     4:33.96 (30.67)
 20 Sung, Roy           14 Scarlet Aquatics-NJ  4:32.05    4:42.26          1  
                  30.04     1:04.27 (34.23)     1:42.74 (38.47)     2:20.41 (37.67)
        2:58.64 (38.23)     3:37.84 (39.20)     4:10.47 (32.63)     4:42.26 (31.79)
 
Men 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
   EZ record: Z 4:07.35        2010 John Denning - VA                          
                3:52.69  WJR 2022 Winter Juniors
                4:07.59  FUT 2022 Futures
                4:15.09  SECT 2022 Speedo Sect
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Shao, Oliver              14 Asphalt Green Un-MR  4:10.84    4:14.66 qSECT  
                  27.43       58.23 (30.80)     1:29.70 (31.47)     2:01.98 (32.28)
        2:38.53 (36.55)     3:16.63 (38.10)     3:46.23 (29.60)     4:14.66 (28.43)
  2 Chung, Jimin              14 Central Bucks Sw-MA  4:24.97    4:23.64 q      
                  28.07       59.35 (31.28)                             2:05.88 ( )
        2:45.31 (39.43)     3:24.72 (39.41)     3:54.74 (30.02)     4:23.64 (28.90)
  3 Savas, Brayden            14 Three Village Sw-MR  4:29.03    4:23.85 q      
                  27.01       58.29 (31.28)     1:30.93 (32.64)     2:03.69 (32.76)
        2:42.75 (39.06)     3:22.21 (39.46)     3:53.65 (31.44)     4:23.85 (30.20)
  4 Sherpa, Rinzen            13 Steel City Aquat-AM  4:30.58    4:24.19 q      
                  29.33     1:01.86 (32.53)     1:36.02 (34.16)     2:09.49 (33.47)
        2:46.11 (36.62)     3:23.01 (36.90)     3:53.37 (30.36)     4:24.19 (30.82)
  5 Chen, Anson               14 Greater Somerset-NJ  4:22.81    4:24.92 q      
                  27.59       58.89 (31.30)     1:33.48 (34.59)     2:08.02 (34.54)
        2:45.72 (37.70)     3:24.55 (38.83)     3:56.04 (31.49)     4:24.92 (28.88)
  6 Groh, Bode                14 Cumberland Valle-MA  4:21.76    4:25.10 q      
                  28.04     1:00.02 (31.98)     1:35.77 (35.75)     2:10.88 (35.11)
        2:46.40 (35.52)     3:24.11 (37.71)     3:55.47 (31.36)     4:25.10 (29.63)
  7 Izzard, Ewan              14 Delmar Dolfins-AD    4:32.89    4:27.78 q      
                  28.46     1:01.51 (33.05)     1:34.22 (32.71)     2:07.11 (32.89)
        2:45.29 (38.18)     3:24.66 (39.37)     3:56.40 (31.74)     4:27.78 (31.38)
  8 Reber, Brody              13 Lancaster Aquati-MA  4:27.45    4:28.03 q      
                  28.28     1:01.01 (32.73)     1:35.44 (34.43)     2:08.83 (33.39)
        2:47.59 (38.76)     3:26.91 (39.32)     3:58.38 (31.47)     4:28.03 (29.65)
  9 Clark, Liam               14 Town Wreckers Sw-NI  4:21.46    4:28.52 q      
                  27.30     1:00.56 (33.26)     1:34.36 (33.80)     2:08.92 (34.56)
        2:47.39 (38.47)     3:26.15 (38.76)     3:58.23 (32.08)     4:28.52 (30.29)
 10 Leahy, Brendan            14 Westport/Weston-CT   4:28.73    4:28.81 q      
                  28.72     1:02.21 (33.49)     1:37.35 (35.14)     2:11.75 (34.40)
        2:49.13 (37.38)     3:28.05 (38.92)     3:59.11 (31.06)     4:28.81 (29.70)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Daniels, Owen             14 Northern Dutches-MR  4:30.54    4:28.97 q      
                  28.94     1:02.48 (33.54)     1:36.78 (34.30)     2:11.11 (34.33)
        2:49.37 (38.26)     3:28.58 (39.21)     3:59.61 (31.03)     4:28.97 (29.36)
 12 Lee, Yesum                13 Scarlet Aquatics-NJ  4:26.62    4:29.40 q      
                  27.94     1:00.38 (32.44)     1:33.62 (33.24)     2:06.63 (33.01)
        2:46.42 (39.79)     3:27.91 (41.49)     3:59.55 (31.64)     4:29.40 (29.85)
 13 Hoppe, Samuel             14 Bethel Park Recr-AM  4:32.63    4:29.42 q      
                  29.37     1:01.10 (31.73)     1:36.32 (35.22)     2:10.28 (33.96)
        2:48.86 (38.58)     3:28.77 (39.91)     3:59.66 (30.89)     4:29.42 (29.76)
 14 Cavanaugh, Samuel         14 Steel City Aquat-AM  4:32.38    4:29.86 q      
                  28.19     1:02.01 (33.82)     1:36.66 (34.65)     2:10.88 (34.22)
        2:49.89 (39.01)     3:29.03 (39.14)     3:59.93 (30.90)     4:29.86 (29.93)
 15 Foung, Lucas              14 Cougar Aquatic T-NJ  4:30.33    4:30.93 q      
                  27.97     1:01.32 (33.35)     1:34.49 (33.17)     2:07.24 (32.75)
        2:45.66 (38.42)     3:26.19 (40.53)     3:59.09 (32.90)     4:30.93 (31.84)
 16 Garcia, Brady             14 Town of Tonawand-NI  4:28.83    4:30.98 q      
                  28.78     1:02.15 (33.37)     1:37.54 (35.39)     2:12.65 (35.11)
        2:52.50 (39.85)     3:32.90 (40.40)     4:02.38 (29.48)     4:30.98 (28.60)
 17 Copeland, Kale            14 Amherst Tritons-NE   4:31.70    4:31.96 q      
                  29.47     1:02.80 (33.33)     1:36.99 (34.19)     2:11.23 (34.24)
        2:52.47 (41.24)     3:32.65 (40.18)     4:02.35 (29.70)     4:31.96 (29.61)
 18 Battaglia, Benjamin       13 Victor Swim Club-NI  4:30.34    4:31.97 q      
                  29.17     1:02.55 (33.38)     1:37.70 (35.15)     2:12.03 (34.33)
        2:52.23 (40.20)     3:32.61 (40.38)     4:02.61 (30.00)     4:31.97 (29.36)
 19 Sung, Roy                 14 Scarlet Aquatics-NJ  4:33.05    4:32.05 q      
                  30.21     1:03.66 (33.45)     1:40.58 (36.92)     2:16.37 (35.79)
        2:54.67 (38.30)     3:32.77 (38.10)     4:03.27 (30.50)     4:32.05 (28.78)
 20 Cho, Caden                13 Scarlet Aquatics-NJ  4:30.78    4:33.15 q      
                  29.58     1:03.48 (33.90)     1:37.52 (34.04)     2:12.91 (35.39)
        2:54.43 (41.52)     3:34.66 (40.23)     4:03.53 (28.87)     4:33.15 (29.62)
-------------------------------------------------------------------------
 21 Ruffer, Maximilian        13 Greater Somerset-NJ  4:22.42    4:33.39        
                  28.35     1:00.80 (32.45)     1:35.81 (35.01)     2:10.77 (34.96)
        2:51.05 (40.28)     3:31.78 (40.73)     4:03.58 (31.80)     4:33.39 (29.81)
 22 Insdorf, Joshua           13 Monroe Woodbury-MR   4:29.67    4:33.78        
                  28.20     1:00.64 (32.44)     1:35.17 (34.53)     2:10.25 (35.08)
        2:49.99 (39.74)     3:30.35 (40.36)     4:02.39 (32.04)     4:33.78 (31.39)
-------------------------------------------------------------------------
 23 Mulder, William           13 Scarlet Aquatics-NJ  4:33.30    4:34.07        
                  28.18     1:01.16 (32.98)     1:36.66 (35.50)     2:11.51 (34.85)
        2:49.93 (38.42)     3:29.35 (39.42)     4:02.32 (32.97)     4:34.07 (31.75)
 24 Ripp, Evan                13 YMCA Of Greenwic-CT  4:34.30    4:37.19        
                  28.53     1:01.77 (33.24)     1:38.74 (36.97)     2:14.81 (36.07)
        2:53.49 (38.68)     3:33.85 (40.36)     4:06.67 (32.82)     4:37.19 (30.52)
 25 Keiderling, Owyn          14 Hunterdon County-NJ  4:34.62    4:38.04        
                  27.64     1:01.66 (34.02)     1:36.77 (35.11)                    
            2:52.88 ( )     3:33.36 (40.48)     4:06.59 (33.23)     4:38.04 (31.45)
 26 Bashore, William          14 Princeton Tiger-NJ   4:35.65    4:38.25        
                  29.14     1:01.88 (32.74)     1:37.34 (35.46)     2:14.50 (37.16)
        2:53.82 (39.32)     3:34.77 (40.95)     4:07.14 (32.37)     4:38.25 (31.11)
 27 Badovych, Andriy          13 Freedom Aquatics-MR  4:32.13    4:40.77        
                  29.36     1:04.01 (34.65)     1:41.13 (37.12)     2:18.74 (37.61)
        2:58.15 (39.41)     3:36.98 (38.83)     4:09.59 (32.61)     4:40.77 (31.18)
 -- Boudreau, Sergei          14 Three Village Sw-MR  4:30.65         DQ        
 
Men 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
   EZ record: Z 1:27.95        2003 Middle Atlantic                            
                         Brady, Marck, Deputy, Welk                        
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scarlet Aquatics-NJ  'A'                    1:34.12    1:32.78         48  
     1) Michaud, Colin 13               2) Sung, Roy 14                   
     3) Keith, Mason 14                 4) Grzanko, Michael 14            
                  22.79       46.39 (23.60)     1:09.15 (22.76)     1:32.78 (23.63)
  2 Nation's Capital Swim Club-PV  'A'          1:26.79    1:34.04         42  
     1) Menz, Mason 14                  2) Wergley, Cole 14               
     3) Ramsdell, Jonathan 14           4) Weiner, Benjemin 13            
                  22.21       46.31 (24.10)     1:10.39 (24.08)     1:34.04 (23.65)
  3 Peddie Aquatic Association-NJ  'A'          1:35.15    1:34.46         40  
     1) Chen, James 14                  2) Yanovsky, Vasily 13            
     3) Seth, Rishi 14                  4) Masters, Owen 14               
                  22.38       47.22 (24.84)     1:11.70 (24.48)     1:34.46 (22.76)
  4 Three Village Swim Club-MR  'A'             1:33.14    1:34.72         38  
     1) Green, Trevor 13                2) Placencia-Nazareno, Ethan 14   
     3) Savas, Brayden 14               4) Boudreau, Sergei 14            
                  23.82       46.88 (23.06)     1:10.47 (23.59)     1:34.72 (24.25)
  5 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      1:37.01    1:34.83         36  
     1) Auth, Alexander 14              2) Shao, Oliver 14                
     3) Shao, Julien 14                 4) Chan, Beau 14                  
                  23.30       46.58 (23.28)     1:11.31 (24.73)     1:34.83 (23.52)
  6 Cumberland Valley Aquatic Club-MA  'A'      1:36.43    1:35.60         34  
     1) Boland, Wyatt 13                2) Garber, Josiah 14              
     3) Santos, Marco 13                4) Groh, Bode 14                  
                  23.78       47.33 (23.55)     1:11.94 (24.61)     1:35.60 (23.66)
  7 Cougar Aquatic Team-NJ  'A'                 1:35.75    1:36.65         32  
     1) Oshodi, Oluwafemi 14            2) Sawa, Koji 13                  
     3) Foung, Lucas 14                 4) Phillips, Kyle 14              
                  23.53       47.77 (24.24)     1:11.86 (24.09)     1:36.65 (24.79)
  8 Freedom Aquatics-MR  'A'                    1:38.57    1:38.22         30  
     1) Liu, Dylan 14                   2) Singer, Dillon 14              
     3) Badovych, Andriy 13             4) Krivenko, Andrew 14            
                  24.37       48.93 (24.56)     1:14.67 (25.74)     1:38.22 (23.55)
  9 Princeton Tiger Aquatic Club-NJ  'A'        1:38.77    1:39.19         28  
     1) Pavuluri, Akhil 14              2) Da Costa, Matias 14            
     3) Bashore, William 14             4) Brophy, David 14               
                  24.43       49.70 (25.27)     1:15.03 (25.33)     1:39.19 (24.16)
 
Men 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
   EZ record: Z 3:13.15        2003 Middle Atlantic                            
                         Brady, MArck, Deputy, Welk                        
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Three Village Swim Club-MR  'A'             3:26.53    3:23.52         48  
     1) Green, Trevor 13                2) Savas, Brayden 14              
     3) Boudreau, Sergei 14             4) Placencia-Nazareno, Ethan 14   
                  23.99       49.69 (49.69)     1:14.10 (24.41)     1:41.41 (51.72)
        2:06.47 (25.06)     2:34.52 (53.11)     2:57.82 (23.30)     3:23.52 (49.00)
  2 Scarlet Aquatics-NJ  'A'                    3:27.56    3:27.36         42  
     1) Michaud, Colin 13               2) Cho, Caden 13                  
     3) Lee, Yesum 13                   4) Mulder, William 13             
                  23.58       49.39 (49.39)     1:14.56 (25.17)     1:41.81 (52.42)
        2:06.63 (24.82)     2:34.58 (52.77)     2:58.93 (24.35)     3:27.36 (52.78)
  3 Cougar Aquatic Team-NJ  'A'                 3:31.18    3:32.17         40  
     1) Phillips, Kyle 14               2) Sawa, Koji 13                  
     3) Foung, Lucas 14                 4) Oshodi, Oluwafemi 14           
                  25.91       53.77 (53.77)     1:19.11 (25.34)     1:47.57 (53.80)
        2:11.92 (24.35)     2:39.95 (52.38)     3:04.75 (24.80)     3:32.17 (52.22)
 
Men 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
   EZ record: Z 1:38.52        2015 Allegheny Mountain                         
                         Fitzpatrick, Molinaro, Zhang, Wright              
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scarlet Aquatics-NJ  'B'                    1:40.15    1:42.93         48  
     1) Mulder, William 13              2) Sung, Roy 14                   
     3) Grzanko, Michael 14             4) Michaud, Colin 13              
                  27.51       56.41 (28.90)     1:20.83 (24.42)     1:42.93 (22.10)
  2 Three Village Swim Club-MR  'A'             1:44.65    1:44.13         42  
     1) Savas, Brayden 14               2) Boudreau, Sergei 14            
     3) Green, Trevor 13                4) Placencia-Nazareno, Ethan 14   
                  26.42       56.37 (29.95)     1:21.16 (24.79)     1:44.13 (22.97)
  3 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      1:45.77    1:44.47         40  
     1) Shao, Oliver 14                 2) Chan, Beau 14                  
     3) Mehra, Rohan 14                 4) Auth, Alexander 14             
                  26.83       56.63 (29.80)     1:21.85 (25.22)     1:44.47 (22.62)
  4 Cougar Aquatic Team-NJ  'A'                 1:46.08    1:45.93         38  
     1) Foung, Lucas 14                 2) Sawa, Koji 13                  
     3) Oshodi, Oluwafemi 14            4) Phillips, Kyle 14              
                  26.61       57.13 (30.52)     1:21.66 (24.53)     1:45.93 (24.27)
  5 Peddie Aquatic Association-NJ  'A'          1:47.71    1:46.46         36  
     1) Masters, Owen 14                2) Yanovsky, Vasily 13            
     3) Chen, James 14                  4) Seth, Rishi 14                 
                  27.36       57.92 (30.56)     1:22.37 (24.45)     1:46.46 (24.09)
  6 Princeton Tiger Aquatic Club-NJ  'A'        1:47.50    1:47.43         34  
     1) Pavuluri, Akhil 14              2) Da Costa, Matias 14            
     3) Brophy, David 14                4) Bashore, William 14            
                  26.63       56.02 (29.39)     1:21.69 (25.67)     1:47.43 (25.74)
  7 Cumberland Valley Aquatic Club-MA  'A'      1:47.51    1:47.52         32  
     1) Santos, Marco 13                2) Garber, Josiah 14              
     3) Groh, Bode 14                   4) Boland, Wyatt 13               
                  27.82       58.65 (30.83)     1:23.93 (25.28)     1:47.52 (23.59)
  8 Freedom Aquatics-MR  'A'                    1:51.29    1:48.87         30  
     1) Krivenko, Andrew 14             2) Singer, Dillon 14              
     3) Badovych, Andriy 13             4) Liu, Dylan 14                  
                  27.76       57.85 (30.09)     1:24.87 (27.02)     1:48.87 (24.00)
  9 Nation's Capital Swim Club-PV  'A'          1:36.08    1:49.53         28  
     1) Ramsdell, Jonathan 14           2) Weiner, Benjemin 13            
     3) Menz, Mason 14                  4) Hutchison, Mejd 14             
                  28.93       59.02 (30.09)     1:24.52 (25.50)     1:49.53 (25.01)
 
Men 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
   EZ record: Z 3:35.29        2001 Metropolitan                               
                         Moore, Armstrong, Scott, Piastuck                 
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scarlet Aquatics-NJ  'A'                    3:48.13    3:47.34         48  
     1) Mulder, William 13              2) Sung, Roy 14                   
     3) Grzanko, Michael 14             4) Michaud, Colin 13              
                  28.74       59.64 (59.64)     1:29.72 (30.08)   2:03.99 (1:04.35)
        2:29.42 (25.43)     2:58.71 (54.72)     3:21.38 (22.67)     3:47.34 (48.63)
  2 Three Village Swim Club-MR  'A'             3:49.65    3:48.56         42  
     1) Savas, Brayden 14               2) Boudreau, Sergei 14            
     3) Green, Trevor 13                4) Placencia-Nazareno, Ethan 14   
                  27.55       56.63 (56.63)     1:27.22 (30.59)   2:02.80 (1:06.17)
        2:28.14 (25.34)     2:58.08 (55.28)     3:22.10 (24.02)     3:48.56 (50.48)
  3 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      3:49.34    3:49.54         40  
     1) Shao, Oliver 14                 2) Chan, Beau 14                  
     3) Shao, Julien 14                 4) Auth, Alexander 14             
                  27.26       55.70 (55.70)     1:25.75 (30.05)   2:01.34 (1:05.64)
        2:28.09 (26.75)     3:00.21 (58.87)     3:23.58 (23.37)     3:49.54 (49.33)
  4 Cougar Aquatic Team-NJ  'A'                 3:49.86    3:50.95         38  
     1) Foung, Lucas 14                 2) Sawa, Koji 13                  
     3) Oshodi, Oluwafemi 14            4) Phillips, Kyle 14              
                  28.42       58.16 (58.16)     1:29.04 (30.88)   2:03.26 (1:05.10)
        2:28.90 (25.64)     2:58.32 (55.06)     3:23.65 (25.33)     3:50.95 (52.63)
  5 Nation's Capital Swim Club-PV  'A'          3:31.54    3:51.88         36  
     1) Ramsdell, Jonathan 14           2) Weiner, Benjemin 13            
     3) Wergley, Cole 14                4) Menz, Mason 14                 
                  29.04   1:00.90 (1:00.90)     1:31.41 (30.51)   2:05.36 (1:04.46)
        2:32.01 (26.65)     3:03.88 (58.52)     3:26.18 (22.30)     3:51.88 (48.00)
  6 Freedom Aquatics-MR  'A'                    3:55.01    3:54.72         34  
     1) Krivenko, Andrew 14             2) Singer, Dillon 14              
     3) Badovych, Andriy 13             4) Liu, Dylan 14                  
                  28.17       57.20 (57.20)     1:27.07 (29.87)   2:01.72 (1:04.52)
        2:29.96 (28.24)   3:02.07 (1:00.35)     3:27.07 (25.00)     3:54.72 (52.65)
  7 Princeton Tiger Aquatic Club-NJ  'A'        3:56.47    3:57.92         32  
     1) Pavuluri, Akhil 14              2) Da Costa, Matias 14            
     3) Brophy, David 14                4) Bashore, William 14            
                  27.74       57.80 (57.80)     1:28.13 (30.33)   2:04.90 (1:07.10)
        2:31.59 (26.69)     3:03.36 (58.46)     3:29.19 (25.83)     3:57.92 (54.56)
  8 Scarlet Aquatics-NJ  'B'                    3:58.51    3:58.74         30  
     1) Lee, Yesum 13                   2) Zimnoch, Maksymilian 14        
     3) Keith, Mason 14                 4) Cho, Caden 13                  
                  28.67       58.84 (58.84)     1:29.97 (31.13)   2:06.32 (1:07.48)
        2:32.38 (26.06)     3:04.31 (57.99)     3:30.69 (26.38)     3:58.74 (54.43)