Licensed to Potomac Valley Swimming - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 8.0 8/8/2022 09:23 AM
              LC Senior Zone Championship - 8/4/2022 to 8/7/2022               
                                    Results                                    
 
Women 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 26.14    8/4/2016 Katherine Douglass, Westchester Aqua         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Volchansky, Emily         15 Tigers-NJ                 NT      28.64  
  2 De Cokere, Louise         17 Tigers-NJ                 NT      28.65  
  3 Zhang, Ashley             15 QNS-MR                    NT      28.95  
  4 Taylor, Avery             15 TIDE-VA                   NT      29.05  
  5 Stephan, Ainsley          14 CAA-MD                    NT      29.20  
  6 Trosman, Rebecca          16 AGUA-MR                   NT      29.29  
  7 Moran, Laura              15 QNS-MR                    NT      29.45  
  8 O'Donnell, Maura          15 SCHE-AD                   NT      29.55  
  9 Scibetta, Madeline        15 TTSC-NI                   NT      31.64  
 
Women 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 26.14    8/4/2016 Katherine Douglass, Westchester Aqua         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Ashley             15 QNS-MR                    NT      29.11  
  2 Adamczyk, Gabby           16 CLSC-NI                   NT      29.45  
  3 Wilcox, Hailey            15 HAA-MR                    NT      30.08  
  4 Domantay, Madeleine       17 Tigers-NJ                 NT      31.06  
 
Women 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 26.14    8/4/2016 Katherine Douglass, Westchester Aqua         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schow, Emma               16 WTST-NE                   NT      27.88  
  2 Amedio, Mea               16 SCHE-AD                   NT      28.32  
  3 Kuteras, Victoria         15 Pocono Piranhas-MA        NT      29.76  
  4 Dominger, Madison         15 HAA-MR                    NT      30.50  
 
Women 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 26.14    8/4/2016 Katherine Douglass, Westchester Aqua         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Worrell, Lindi            16 MLY-MA                 23.95      28.10  
 
Women 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 56.56    8/3/2017 Anastasia K Bogdanovski, Berkeley Aquatic    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meisner, Catherine        18 GSCY-NJ                   NT      58.21  
                  28.87       58.21 (29.34)                                        
  2 Richardson, Davia         14 Middies Wave-MR           NT    1:03.26  
                  29.98     1:03.26 (33.28)                                        
 
Women 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 56.56    8/3/2017 Anastasia K Bogdanovski, Berkeley Aquatic    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aikman, Saskia            14 Middies Wave-MR           NT    1:01.21  
                  29.31     1:01.21 (31.90)                                        
  2 Richardson, Davia         14 Middies Wave-MR           NT    1:02.69  
                  30.12     1:02.69 (32.57)                                        
  3 Basler, Anisa             15 AGUA-MR                   NT    1:02.88  
                  30.42     1:02.88 (32.46)                                        
  4 Kaplan, Becca             18 MACH-PV                   NT    1:03.03  
                  30.52     1:03.03 (32.51)                                        
  5 Golovina, Julia           18 PAC-MR                    NT    1:03.26  
                  29.50     1:03.26 (33.76)                                        
  6 Vasquez, Elizabeth        17 AGUA-MR                   NT    1:03.87  
  7 Casey, Sasha              17 AGUA-MR                   NT    1:03.95  
                  30.67     1:03.95 (33.28)                                        
  8 Tewksbury, Madison        17 PAAC-MA                   NT    1:04.43  
                  30.58     1:04.43 (33.85)                                        
 
Women 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 56.56    8/3/2017 Anastasia K Bogdanovski, Berkeley Aquatic    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Schaften, Riley       15 SRVA-VA              1:04.26    1:03.69  
                  30.64     1:03.69 (33.05)                                        
  2 Feinberg, Mad             14 FXFX-PV              1:05.90    1:04.33  
                  30.73     1:04.33 (33.60)                                        
  3 Caines, Maura             16 FXFX-PV              1:05.20    1:05.56  
                  31.41     1:05.56 (34.15)                                        
  4 Williams, Kaylee          17 FXFX-PV              1:08.95    1:09.07  
                  33.11     1:09.07 (35.96)                                        
 
Women 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 56.56    8/3/2017 Anastasia K Bogdanovski, Berkeley Aquatic    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Golovina, Julia           18 PAC-MR                    NT    1:02.50  
                  29.09     1:02.50 (33.41)                                        
  2 Kuteras, Victoria         15 Pocono Piranhas-MA        NT    1:03.55  
                  30.30     1:03.55 (33.25)                                        
  3 O'Donnell, Maura          15 SCHE-AD                   NT    1:03.71  
                  30.36     1:03.71 (33.35)                                        
  4 Pauly, Ava                16 TTSC-NI                   NT    1:04.44  
                  31.55     1:04.44 (32.89)                                        
  5 Thornton, Kira            16 MACH-PV                   NT    1:05.12  
                  31.10     1:05.12 (34.02)                                        
  6 Read, Colleen             16 MACH-PV                   NT    1:05.54  
                  31.18     1:05.54 (34.36)                                        
  7 Dominger, Madison         15 HAA-MR                    NT    1:07.76  
                  31.81     1:07.76 (35.95)                                        
 
Women 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 2:01.90    8/6/2015 Claire O"Mara, Berkeley Aquatic            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dubow, Piper              17 UNXCE-NJ                  NT    2:20.74  
                  33.23     1:08.39 (35.16)     1:45.31 (36.92)     2:20.74 (35.43)
  2 Healy, Sierra             15 HYB-MR                    NT    2:24.05  
                  33.34     1:09.84 (36.50)     1:47.37 (37.53)     2:24.05 (36.68)
 
Women 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 2:01.90    8/6/2015 Claire O"Mara, Berkeley Aquatic            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strober, Lila             16 OAK-CT                    NT    2:13.62  
                  31.43     1:05.40 (33.97)     1:39.84 (34.44)     2:13.62 (33.78)
  2 Davis, Ellie              16 JW-MA                     NT    2:14.10  
                  32.20     1:05.49 (33.29)     1:40.60 (35.11)     2:14.10 (33.50)
  3 Feinberg, Mad             14 FXFX-PV                   NT    2:22.07  
                  34.04     1:09.78 (35.74)     1:46.22 (36.44)     2:22.07 (35.85)
  4 Rossi, Ella               16 Eastern Express-NJ        NT    2:23.60  
                  33.23     1:08.90 (35.67)     1:46.75 (37.85)     2:23.60 (36.85)
  5 Buzas, Megan              19 ALBS-AD                   NT    2:25.17  
                  32.11     1:08.31 (36.20)     1:46.25 (37.94)     2:25.17 (38.92)
 
Women 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 2:01.90    8/6/2015 Claire O"Mara, Berkeley Aquatic            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez, Kylie           17 HAA-MR                    NT    2:18.71  
                  32.13     1:07.28 (35.15)     1:43.02 (35.74)     2:18.71 (35.69)
 
Women 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 4:17.24    8/4/2018 Alyson P Ackman, Germantown Acade          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ristad, Sabine            15 XCEL-NJ                   NT    4:49.05  
                                  16.41 ( )   1:45.96 (1:29.55)     2:22.23 (36.27)
        2:59.44 (37.21)     3:36.10 (36.66)     4:14.03 (37.93)     4:49.05 (35.02)
  2 Martinez, Kylie           17 HAA-MR                    NT    4:56.76  
                  34.04     1:10.69 (36.65)     1:48.41 (37.72)     2:25.52 (37.11)
        3:03.54 (38.02)     3:41.32 (37.78)     4:19.69 (38.37)     4:56.76 (37.07)
 
Women 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 4:17.24    8/4/2018 Alyson P Ackman, Germantown Acade          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mustacciuolo, Ava         16 LIFE-NJ                   NT    4:51.26  
                  31.89     1:07.16 (35.27)     1:44.30 (37.14)     2:21.38 (37.08)
        2:59.46 (38.08)     3:37.21 (37.75)     4:15.60 (38.39)     4:51.26 (35.66)
  2 Sellnow, Abigail          16 SCHE-AD                   NT    4:52.87  
                  34.23     1:11.25 (37.02)     1:48.54 (37.29)     2:25.95 (37.41)
        3:04.07 (38.12)     3:40.61 (36.54)     4:18.50 (37.89)     4:52.87 (34.37)
 
Women 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 1:03.61    8/4/2018 Kyra A Sommerstad, Three Village Sw        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watson, Marina            15 MACH-PV                   NT    1:10.33  
                  33.67     1:10.33 (36.66)                                        
  2 Lawlor, Jena              17 TIDE-VA                   NT    1:10.36  
                  33.80     1:10.36 (36.56)                                        
  3 Yan, Maddy                14 QNS-MR                    NT    1:13.29  
                  35.09     1:13.29 (38.20)                                        
  4 Piccinich, Izzie          15 RY-NJ                     NT    1:15.30  
                  36.58     1:15.30 (38.72)                                        
  5 Murphy, Campbell          14 TTSC-NI                   NT    1:17.16  
                  37.65     1:17.16 (39.51)                                        
 
Women 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 1:03.61    8/4/2018 Kyra A Sommerstad, Three Village Sw        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zuo, Bonita               15 UN-AM                     NT    1:07.36  
                  32.83     1:07.36 (34.53)                                        
  2 Buzas, Megan              19 ALBS-AD                   NT    1:12.81  
                  35.43     1:12.81 (37.38)                                        
  3 Wilcox, Hailey            15 HAA-MR                    NT    1:14.88  
                  36.06     1:14.88 (38.82)                                        
 
Women 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 1:03.61    8/4/2018 Kyra A Sommerstad, Three Village Sw        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Volchansky, Emily         15 Tigers-NJ                 NT    1:12.30  
                  34.71     1:12.30 (37.59)                                        
  2 Yan, Maddy                14 QNS-MR                    NT    1:13.73  
                  36.11     1:13.73 (37.62)                                        
  3 Moran, Laura              15 QNS-MR                    NT    1:13.90  
                  36.57     1:13.90 (37.33)                                        
  4 Rook, Maggie Rose         17 RMSC-PV                   NT    1:15.32  
                  35.70     1:15.32 (39.62)                                        
  5 Jayjack, Anna             18 FXFX-PV                   NT    1:16.08  
                  36.32     1:16.08 (39.76)                                        
  6 Scibetta, Madeline        15 TTSC-NI                   NT    1:18.70  
                  38.01     1:18.70 (40.69)                                        
 
Women 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 1:03.61    8/4/2018 Kyra A Sommerstad, Three Village Sw        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moola, Sanjna             17 Tigers-NJ            1:01.22    1:12.75  
                  35.53     1:12.75 (37.22)                                        
  2 Leopold, Mary Louisa      17 NCAP-PV              1:13.84    1:15.69  
                  37.36     1:15.69 (38.33)                                        
  3 Cai, Anika                13 RMSC-PV              1:13.99    1:15.72  
                  36.59     1:15.72 (39.13)                                        
 
Women 200 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 2:15.80    8/6/2017 Julia E Samson, Schenectady-Sara           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuteras, Victoria         15 Pocono Piranhas-MA   2:39.40    2:42.68  
                  37.40     1:16.91 (39.51)     2:00.30 (43.39)     2:42.68 (42.38)
 
Women 200 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 2:15.80    8/6/2017 Julia E Samson, Schenectady-Sara           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Haley            16 TTSC-NI                   NT    2:37.88  
                  36.53     1:16.08 (39.55)     1:57.88 (41.80)     2:37.88 (40.00)
  2 Wolbert, Sydney           14 Pocono Piranhas-MA        NT    2:39.04  
                  36.96     1:17.24 (40.28)     1:58.20 (40.96)     2:39.04 (40.84)
 
Women 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 1:12.51    8/2/2018 Holly E Jansen, Una PM-PV                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rossi, Ella               16 Eastern Express-NJ        NT    1:18.43  
                  36.49     1:18.43 (41.94)                                        
  2 Gozdan, Madison           16 JW-MA                     NT    1:21.51  
                  37.83     1:21.51 (43.68)                                        
  3 Tassinari, Marianne       17 Pocono Piranhas-MA        NT    1:24.31  
                  39.14     1:24.31 (45.17)                                        
  4 Caines, Maura             16 FXFX-PV                   NT    1:24.33  
                  39.47     1:24.33 (44.86)                                        
  5 Hill, Mandy               18 TTSC-NI                   NT    1:24.64  
                  39.21     1:24.64 (45.43)                                        
  6 Healy, Sierra             15 HYB-MR                    NT    1:26.91  
                  41.34     1:26.91 (45.57)                                        
  7 Little, Jewel             17 Pocono Piranhas-MA        NT    1:29.44  
                  41.18     1:29.44 (48.26)                                        
  8 Cwiklinski, Emma          14 TTSC-NI                   NT    1:30.60  
                  42.73     1:30.60 (47.87)                                        
 
Women 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 1:12.51    8/2/2018 Holly E Jansen, Una PM-PV                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tjahaya, Nikko            13 QNS-MR                    NT    1:14.57  
                  34.56     1:14.57 (40.01)                                        
  2 Skaistis, Delilah         16 AGUA-MR                   NT    1:16.83  
                  35.88     1:16.83 (40.95)                                        
  3 Smith-Salzberg, Fayanne   17 AGUA-MR                   NT    1:17.22  
                  36.11     1:17.22 (41.11)                                        
  4 Valentini, Diana          17 PAC-MR                    NT    1:22.32  
                  40.07     1:22.32 (42.25)                                        
  5 Papiernik, Kathleen       16 SRVA-VA                   NT    1:22.54  
                  39.03     1:22.54 (43.51)                                        
  6 Rawlins, Afsana           14 TIDE-VA                   NT    1:23.73  
                  39.14     1:23.73 (44.59)                                        
  7 Chivers, Lucy             15 PVAA-NE                   NT    1:28.62  
                  42.35     1:28.62 (46.27)                                        
  8 Buzas, Megan              19 ALBS-AD                   NT    1:30.80  
                  43.40     1:30.80 (47.40)                                        
 
Women 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 1:12.51    8/2/2018 Holly E Jansen, Una PM-PV                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gilligan, Rena            16 JCCS-AM                   NT    1:21.62  
                  37.88     1:21.62 (43.74)                                        
 
Women 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 1:12.51    8/2/2018 Holly E Jansen, Una PM-PV                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rook, Maggie Rose         17 RMSC-PV              1:27.15    1:26.16  
                  39.95     1:26.16 (46.21)                                        
  2 Domantay, Madeleine       17 Tigers-NJ            1:12.34    1:27.05  
                  40.27     1:27.05 (46.78)                                        
 
Women 200 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 2:34.14    8/6/2015 Erin Barry, Berkeley Aquatic               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amedio, Mea               16 SCHE-AD                   NT    2:59.44  
                  39.53     1:24.99 (45.46)     2:12.71 (47.72)     2:59.44 (46.73)
 
Women 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 1:01.26    8/6/2015 Joyce Kwok, Laguardia Aquati               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schow, Emma               16 WTST-NE                   NT    1:06.75  
                  30.12     1:06.75 (36.63)                                        
  2 DiPietro, Maria           15 PVAA-NE                   NT    1:14.78  
                  34.73     1:14.78 (40.05)                                        
  3 Cwiklinski, Emma          14 TTSC-NI                   NT    1:20.14  
                  36.22     1:20.14 (43.92)                                        
 -- Wiegand, Bailey           19 TTSC-NI                   NT         DQ  
                  32.28          DQ (37.87)                                        
 
Women 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 1:01.26    8/6/2015 Joyce Kwok, Laguardia Aquati               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thornton, Kira            16 MACH-PV              1:33.03    1:16.04  
                  33.96     1:16.04 (42.08)                                        
 
Women 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 1:01.26    8/6/2015 Joyce Kwok, Laguardia Aquati               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meisner, Julia            18 GSCY-NJ                   NT    1:03.29  
                  30.45     1:03.29 (32.84)                                        
  2 Okodogbe, Praise          16 HAA-MR                    NT    1:10.25  
                  32.11     1:10.25 (38.14)                                        
 
Women 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 1:01.26    8/6/2015 Joyce Kwok, Laguardia Aquati               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Jessie              15 XCEL-NJ                   NT    1:08.58  
                  32.89     1:08.58 (35.69)                                        
  2 Williams, Kaylee          17 FXFX-PV                   NT    1:12.88  
                  33.97     1:12.88 (38.91)                                        
  3 Moola, Sanjna             17 Tigers-NJ                 NT    1:12.89  
                  33.75     1:12.89 (39.14)                                        
  4 Murphy, Campbell          14 TTSC-NI                   NT    1:13.85  
                  34.06     1:13.85 (39.79)                                        
  5 Vollbrecht, Sarah         16 TANK-PV                   NT    1:14.05  
                  33.27     1:14.05 (40.78)                                        
 
Women 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 2:18.57    8/4/2016 Katherine Douglass, Westchester Aqua       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fickenscher, Ellie        15 TIDE-VA                   NT    2:44.14  
                  35.06     1:16.98 (41.92)     2:08.79 (51.81)     2:44.14 (35.35)
  2 Caines, Maura             16 FXFX-PV                   NT    2:44.44  
                  33.34     1:22.02 (48.68)     2:07.95 (45.93)     2:44.44 (36.49)
  3 Williams, Kaylee          17 FXFX-PV                   NT    2:46.28  
                  32.49     1:17.62 (45.13)     2:07.75 (50.13)     2:46.28 (38.53)
 
Women 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 2:18.57    8/4/2016 Katherine Douglass, Westchester Aqua       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dubow, Piper              17 UNXCE-NJ                  NT    2:37.77  
                  35.43     1:17.08 (41.65)     2:01.28 (44.20)     2:37.77 (36.49)
  2 Kaplan, Becca             18 MACH-PV                   NT    2:38.84  
                  34.20     1:17.19 (42.99)     2:03.34 (46.15)     2:38.84 (35.50)
  3 Wang, Katie               16 FISH-PV                   NT    2:39.08  
                  32.57     1:14.45 (41.88)     2:03.02 (48.57)     2:39.08 (36.06)
 
Women 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 2:18.57    8/4/2016 Katherine Douglass, Westchester Aqua       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGee, Zoe                14 RMSC-PV              2:34.99    2:35.86  
                  32.13     1:12.63 (40.50)     2:00.28 (47.65)     2:35.86 (35.58)
 
Women 400 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 4:55.92    8/4/2016 Shannon Russell, UNAT                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Asch, Lexi                17 AGUA-MR                   NT    5:20.29  
                  33.02     1:10.54 (37.52)     1:53.73 (43.19)     2:35.84 (42.11)
        3:21.17 (45.33)     4:08.58 (47.41)     4:45.07 (36.49)     5:20.29 (35.22)
 
Women 400 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 4:55.92    8/4/2016 Shannon Russell, UNAT                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luttrell, Emma            17 SYCH-NI                   NT    5:17.68  
                  31.44     1:08.72 (37.28)     1:49.23 (40.51)     2:28.92 (39.69)
        3:16.69 (47.77)     4:06.37 (49.68)     4:42.63 (36.26)     5:17.68 (35.05)
  2 Strickland, Ginger        13 FISH-PV                   NT    5:32.46  
                  36.32                             1:59.59 ( )     2:40.98 (41.39)
        3:29.86 (48.88)     4:21.54 (51.68)     4:56.06 (34.52)     5:32.46 (36.40)
 
Women 400 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 4:55.92    8/4/2016 Shannon Russell, UNAT                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Schaften, Riley       15 SRVA-VA                   NT    5:37.79  
                  32.94     1:11.91 (38.97)     1:55.00 (43.09)     2:39.13 (44.13)
        3:29.85 (50.72)     4:20.27 (50.42)     4:59.52 (39.25)     5:37.79 (38.27)
 
Men 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 23.65    8/4/2016 Edward Zawatski, Cyc Rally Aquati            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horton, Andrew            17 UDAC-MA                   NT      25.18  
  2 Ryan, Eric                16 SCHE-AD                   NT      25.81  
  3 Coppola, Vince            16 SCHE-AD                   NT      25.99  
  4 Larice, Jonathan          18 HYB-MR                    NT      26.24  
  5 Cooper, Soren             15 RXA-AM                    NT      26.26  
  6 Macmillan, Cameron        16 CAA-MD                    NT      26.64  
  7 Raymer, Gunner            14 RXA-AM                    NT      26.68  
  8 Steinberg, Matthew        14 HAA-MR                    NT      26.85  
  9 Spagnoletti, Lucas        16 HYB-MR                    NT      27.28  
 10 Leroy, Max                15 HYB-MR                    NT      27.64  
 11 Davis, Josh               18 FAST-NI                   NT      28.61  
 
Men 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 23.65    8/4/2016 Edward Zawatski, Cyc Rally Aquati            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fiechter, Michael         16 QNS-MR                    NT      25.15  
  2 Collins, Addison          18 PAAC-MA                   NT      25.42  
  3 Drappatz, Emmanuel        17 KW-AM                     NT      25.56  
  4 Hayes, Rowan              16 QNS-MR                    NT      25.59  
  5 Faba, Timi                17 QNS-MR                    NT      25.85  
  6 Chang, Edward             16 QNS-MR                    NT      25.99  
  7 Priset, Kyle              16 CLSC-NI                   NT      26.13  
  8 Zhang, Charles            15 STAC-NJ                   NT      26.29  
  9 Gallub, Dylan             15 HAA-MR                    NT      26.34  
 10 Harriot, James            17 MACH-PV                   NT      26.53  
 11 Mui, Carter               16 Pocono Piranhas-MA        NT      26.75  
 12 Pshenov, Nazar            16 SCAR-NJ                   NT      27.38  
 
Men 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 23.65    8/4/2016 Edward Zawatski, Cyc Rally Aquati            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hicks, Drew               17 SYCH-NI                25.43      25.70  
  2 Harriot, James            17 MACH-PV                25.55      25.98  
  3 Pshenov, Nazar            16 SCAR-NJ                26.00      26.83  
  4 Ripley, Owen              16 SCAR-NJ                26.00      27.02  
  5 Wilkinson, Caden          15 MACH-PV                28.15      27.38  
  6 McCrea, Ethan             17 MACH-PV                27.98      27.83  
 
Men 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 23.65    8/4/2016 Edward Zawatski, Cyc Rally Aquati            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fiechter, Michael         16 QNS-MR                    NT      24.74  
  2 Moran, Keilan             16 QNS-MR                    NT      25.07  
  3 Mahedy, Michael           18 AGUA-MR                   NT      25.34  
  4 Chang, Edward             16 QNS-MR                    NT      25.79  
  5 Derivaux, Charles         16 JW-MA                     NT      26.03  
  6 Zhang, Charles            15 STAC-NJ                   NT      26.22  
  7 Larice, Jonathan          18 HYB-MR                    NT      26.68  
  8 Widman, Nathan            15 MACH-PV                   NT      26.79  
  9 Ripley, Owen              16 SCAR-NJ                   NT      27.08  
 10 Wettig, Gabe              15 SCHE-AD                   NT      27.54  
 
Men 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 51.36    8/6/2015 David Sweeney, Team Pittsburgh               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Derivaux, Charles         16 JW-MA                     NT      56.50  
                  26.81       56.50 (29.69)                                        
  2 Mumma, Luke               16 JW-MA                     NT      57.24  
                  27.72       57.24 (29.52)                                        
  3 Kassab, Elliott           17 SRVA-VA                   NT      57.27  
                  28.08       57.27 (29.19)                                        
  4 Boone, Carter             15 NLAC-MA                   NT      58.63  
                  27.60       58.63 (31.03)                                        
 
Men 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 51.36    8/6/2015 David Sweeney, Team Pittsburgh               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Charles            15 STAC-NJ                58.27      56.62  
                  27.54       56.62 (29.08)                                        
  2 Raymer, Gunner            14 RXA-AM                 56.49      56.88  
                  27.73       56.88 (29.15)                                        
  3 Kissel, James             17 RMSC-PV                   NT      57.04  
                  27.63       57.04 (29.41)                                        
  4 Larice, Jonathan          18 HYB-MR                 57.78      57.46  
                  28.33       57.46 (29.13)                                        
  5 Caton, Andrew             15 MACH-PV                59.36      58.12  
                  27.78       58.12 (30.34)                                        
  6 Feinberg, Nathan          16 FXFX-PV                58.58      58.28  
                  28.56       58.28 (29.72)                                        
  7 Mitev, George             18 STAC-NJ              1:02.81    1:04.05  
                  30.02     1:04.05 (34.03)                                        
  8 Davis, Josh               18 FAST-NI              1:08.99    1:05.36  
                  30.47     1:05.36 (34.89)                                        
 
Men 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 51.36    8/6/2015 David Sweeney, Team Pittsburgh               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Kevin              16 FXFX-PV                   NT      55.54  
                  26.42       55.54 (29.12)                                        
  2 Guo, Daniel               15 XCEL-NJ                   NT      56.87  
                  27.03       56.87 (29.84)                                        
  3 Gutin, David              15 AGUA-MR                   NT      57.32  
                  27.50       57.32 (29.82)                                        
  4 Loughmiller, Max          17 FXFX-PV                   NT      57.74  
                  27.83       57.74 (29.91)                                        
  5 Goodspeed, Luke           16 SCHE-AD                   NT      58.64  
                  28.17       58.64 (30.47)                                        
  6 Leroy, Max                15 HYB-MR                    NT      59.64  
                  28.63       59.64 (31.01)                                        
  7 Pshenov, Nazar            16 SCAR-NJ                   NT    1:00.09  
                  29.03     1:00.09 (31.06)                                        
  8 Matia, Charles            17 RMSC-PV                   NT    1:00.10  
                  28.48     1:00.10 (31.62)                                        
 
Men 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 1:52.27    8/6/2015 Ryan O'Neill, UNAT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raymer, Gunner            14 RXA-AM                    NT    2:04.92  
                  29.95     1:01.88 (31.93)     1:34.38 (32.50)     2:04.92 (30.54)
  2 Wang, Tommy               16 AGUA-MR                   NT    2:05.35  
                  28.32       59.36 (31.04)     1:31.27 (31.91)     2:05.35 (34.08)
 
Men 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 1:52.27    8/6/2015 Ryan O'Neill, UNAT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xia, Alex                 17 UNSCA-NJ                  NT    1:59.59  
                  28.93       58.55 (29.62)     1:29.47 (30.92)     1:59.59 (30.12)
 
Men 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 1:52.27    8/6/2015 Ryan O'Neill, UNAT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whitley, Milo             19 UN-MA                     NT    2:01.51  
                  27.65       58.42 (30.77)     1:31.00 (32.58)     2:01.51 (30.51)
  2 Texter, Jacob             17 UNAT-MA                   NT    2:03.94  
                  27.72       59.08 (31.36)     1:31.47 (32.39)     2:03.94 (32.47)
  3 Popovich, Cole            17 FISH-PV                   NT    2:07.00  
                  29.14     1:00.59 (31.45)     1:34.80 (34.21)     2:07.00 (32.20)
  4 Larice, Jonathan          18 HYB-MR                    NT    2:09.52  
                  29.37     1:01.33 (31.96)     1:34.94 (33.61)     2:09.52 (34.58)
  5 Davis, Josh               18 FAST-NI                   NT    2:25.70  
                  31.46     1:08.42 (36.96)     1:49.06 (40.64)     2:25.70 (36.64)
 
Men 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 4:02.31    8/4/2016 Connor Brown, Long Island Aqua             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Brady               15 PAAC-MA                   NT    4:20.70  
                  29.28     1:01.65 (32.37)     1:34.17 (32.52)     2:07.17 (33.00)
        2:40.10 (32.93)     3:13.78 (33.68)     3:47.30 (33.52)     4:20.70 (33.40)
  2 Wettig, Gabe              15 SCHE-AD                   NT    4:32.01  
                  30.38     1:04.21 (33.83)     1:37.75 (33.54)     2:12.22 (34.47)
        2:46.61 (34.39)     3:21.76 (35.15)     3:56.99 (35.23)     4:32.01 (35.02)
  3 Hu, Charley               16 FISH-PV                   NT    4:39.78  
                  29.46     1:04.17 (34.71)     1:40.68 (36.51)     2:17.68 (37.00)
        2:53.98 (36.30)     3:31.04 (37.06)     4:06.28 (35.24)     4:39.78 (33.50)
 
Men 800 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 8:23.44    8/6/2015 Justin Konik, STAR Swimming                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xia, Alex                 17 UNSCA-NJ                  NT    9:00.98  
                  30.77     1:04.15 (33.38)     1:38.61 (34.46)     2:12.31 (33.70)
        2:46.29 (33.98)     3:19.92 (33.63)     3:54.35 (34.43)     4:28.41 (34.06)
        5:03.13 (34.72)     5:37.41 (34.28)     6:12.61 (35.20)     6:46.82 (34.21)
        7:21.82 (35.00)     7:55.64 (33.82)     8:29.94 (34.30)     9:00.98 (31.04)
  2 Mitev, George             18 STAC-NJ                   NT    9:47.92  
                  31.52     1:06.09 (34.57)     1:42.50 (36.41)     2:19.35 (36.85)
        2:57.52 (38.17)     3:34.37 (36.85)     4:12.42 (38.05)     4:49.68 (37.26)
        5:27.42 (37.74)     6:04.47 (37.05)     6:43.20 (38.73)     7:20.40 (37.20)
        7:54.25 (33.85)     8:34.62 (40.37)     9:10.57 (35.95)     9:47.92 (37.35)
 
Men 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 57.10    8/6/2015 Dylan Sali, Somerset Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turgeon, Tyler            15 PEAQ-AM                   NT    1:02.10  
                  30.07     1:02.10 (32.03)                                        
  2 Davis, Josh               18 FAST-NI                   NT    1:18.60  
                  37.39     1:18.60 (41.21)                                        
 
Men 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 57.10    8/6/2015 Dylan Sali, Somerset Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Derek                17 Whitewaters-NJ            NT    1:05.73  
                  32.39     1:05.73 (33.34)                                        
  2 Haggard, Hugo             16 FISH-PV                   NT    1:06.15  
                  31.80     1:06.15 (34.35)                                        
  3 Widman, Nathan            15 MACH-PV                   NT    1:08.04  
                  32.47     1:08.04 (35.57)                                        
  4 Lynch, Brycen             16 FXFX-PV                   NT    1:09.38  
                  33.78     1:09.38 (35.60)                                        
 
Men 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 57.10    8/6/2015 Dylan Sali, Somerset Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bartsevich, Bart          18 Eastern Express-NJ        NT    1:06.29  
                  31.72     1:06.29 (34.57)                                        
  2 Loughmiller, Max          17 FXFX-PV                   NT    1:08.24  
                  32.27     1:08.24 (35.97)                                        
 
Men 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 57.10    8/6/2015 Dylan Sali, Somerset Valley                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Deji               16 MACH-PV              1:10.09    1:10.12  
 
Men 200 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 2:06.41    8/6/2015 Kieran Smith, Ridgefield Aquat             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reda, Nick                17 PEAQ-AM                   NT    2:18.74  
                  32.12     1:06.90 (34.78)     1:44.13 (37.23)     2:18.74 (34.61)
  2 Clark, Mac                15 PEAQ-AM                   NT    2:19.01  
                  33.69     1:08.58 (34.89)     1:44.30 (35.72)     2:19.01 (34.71)
 
Men 200 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 2:06.41    8/6/2015 Kieran Smith, Ridgefield Aquat             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leroy, Max                15 HYB-MR                    NT    2:25.23  
                  34.36     1:10.97 (36.61)     1:48.95 (37.98)     2:25.23 (36.28)
 
Men 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 1:00.98    8/6/2015 Zach Warner, Somerset Valley               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danko, Nicholas           17 XCEL-NJ                   NT    1:10.59  
                  33.67     1:10.59 (36.92)                                        
  2 Matia, Charles            17 RMSC-PV                   NT    1:11.05  
                  33.15     1:11.05 (37.90)                                        
  3 Shafer, Lukas             15 RMSC-PV                   NT    1:11.27  
                  32.98     1:11.27 (38.29)                                        
  4 Jones, Deji               16 MACH-PV                   NT    1:12.11  
                  34.26     1:12.11 (37.85)                                        
  5 Burns, Kevin              16 FXFX-PV                   NT    1:13.34  
                  34.43     1:13.34 (38.91)                                        
  6 Macmillan, Cameron        16 CAA-MD                    NT    1:16.78  
                  35.19     1:16.78 (41.59)                                        
 
Men 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 1:00.98    8/6/2015 Zach Warner, Somerset Valley               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spagnoletti, Lucas        16 HYB-MR               1:15.75    1:14.69  
                  36.77     1:14.69 (37.92)                                        
 
Men 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 1:00.98    8/6/2015 Zach Warner, Somerset Valley               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xu, Henry                 16 Whitewaters-NJ            NT    1:11.45  
                  33.43     1:11.45 (38.02)                                        
  2 Hayes, Rowan              16 QNS-MR                    NT    1:12.05  
                  34.17     1:12.05 (37.88)                                        
  3 Doherty, Henry            17 AGUA-MR                   NT    1:12.70  
                  34.15     1:12.70 (38.55)                                        
  4 Kambhampaty, Kedar        14 MACH-PV                   NT    1:13.19  
                  34.28     1:13.19 (38.91)                                        
 
Men 200 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 2:16.88    8/6/2015 Benjamin Cono, Team Suffolk                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caton, Andrew             15 MACH-PV                   NT    2:40.88  
                  35.09     1:15.04 (39.95)     1:58.80 (43.76)     2:40.88 (42.08)
  2 Collins, Malcolm          16 PAAC-MA                   NT    2:40.97  
                  35.94     1:17.07 (41.13)     1:59.22 (42.15)     2:40.97 (41.75)
 
Men 200 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 2:16.88    8/6/2015 Benjamin Cono, Team Suffolk                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huynh, Cameron            18 PWAC-MA                   NT    2:37.39  
                  35.84     1:15.35 (39.51)     1:56.22 (40.87)     2:37.39 (41.17)
 
Men 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 53.34    8/4/2017 Jack P Saunderson, Towson Universit          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dutkowiak, Wojciech       22 PEAQ-AM                   NT      59.66  
                  27.17       59.66 (32.49)                                        
  2 Watkins, Maddoc           17 UNAT-MA                   NT    1:00.96  
                  28.33     1:00.96 (32.63)                                        
  3 Franchetti, John          16 DCAA-MA                   NT    1:01.68  
                  29.71     1:01.68 (31.97)                                        
  4 Spagnoletti, Lucas        16 HYB-MR                    NT    1:01.81  
                  28.81     1:01.81 (33.00)                                        
  5 Raymer, Gunner            14 RXA-AM                    NT    1:02.36  
                  29.83     1:02.36 (32.53)                                        
  6 Nielsen, Jordan           20 HAA-MR                    NT    1:02.66  
                  28.34     1:02.66 (34.32)                                        
  7 Farina JR, RJ             18 PAAC-MA                   NT    1:02.81  
                  29.76     1:02.81 (33.05)                                        
  8 Steinberg, Matthew        14 HAA-MR                    NT    1:04.00  
                  30.63     1:04.00 (33.37)                                        
  9 Shin, Ethan               14 FISH-PV                   NT    1:04.34  
                  29.71     1:04.34 (34.63)                                        
 10 Ripley, Owen              16 SCAR-NJ                   NT    1:04.35  
                  29.41     1:04.35 (34.94)                                        
 
Men 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 53.34    8/4/2017 Jack P Saunderson, Towson Universit          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Slavin, Eric              16 AGUA-MR                   NT    1:01.12  
                  27.15     1:01.12 (33.97)                                        
 
Men 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 53.34    8/4/2017 Jack P Saunderson, Towson Universit          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boone, Carter             15 NLAC-MA                   NT    1:00.66  
                  28.05     1:00.66 (32.61)                                        
  2 Burns, Kevin              16 FXFX-PV                   NT    1:01.63  
                  29.10     1:01.63 (32.53)                                        
  3 Mallios, Braden           17 NCAP-PV                   NT    1:02.05  
                  28.73     1:02.05 (33.32)                                        
  4 Huynh, Julian             15 PAA-NJ                    NT    1:02.54  
                  29.07     1:02.54 (33.47)                                        
  5 Lynch, Brycen             16 FXFX-PV                   NT    1:07.15  
                  31.21     1:07.15 (35.94)                                        
 
Men 200 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 2:06.58    8/6/2015 Joseph Lozano, Long Island Expr            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feinberg, Nathan          16 FXFX-PV                   NT    2:30.39  
                  32.81     1:10.47 (37.66)     1:50.20 (39.73)     2:30.39 (40.19)
 
Men 200 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 2:06.58    8/6/2015 Joseph Lozano, Long Island Expr            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dutkowiak, Wojciech       22 PEAQ-AM                   NT    2:11.39  
                  29.06     1:02.45 (33.39)     1:38.10 (35.65)     2:11.39 (33.29)
  2 Van Der Laan, Cooper      23 PEAQ-AM                   NT    2:13.11  
                  29.47     1:02.84 (33.37)     1:39.09 (36.25)     2:13.11 (34.02)
 
Men 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 2:06.72    8/3/2017 Jack P Saunderson, Towson Universit        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goodspeed, Luke           16 SCHE-AD                   NT    2:23.55  
                  30.75     1:11.66 (40.91)     1:50.89 (39.23)     2:23.55 (32.66)
  2 Huynh, Cameron            18 PWAC-MA                   NT    2:25.06  
                  29.83     1:11.15 (41.32)     1:52.40 (41.25)     2:25.06 (32.66)
 
Men 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 2:06.72    8/3/2017 Jack P Saunderson, Towson Universit        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Texter, Jacob             17 UNAT-MA                   NT    2:19.60  
                  30.93     1:06.09 (35.16)     1:47.66 (41.57)     2:19.60 (31.94)
  2 Young, Patrick            16 GCY-AM                    NT    2:19.68  
                  28.09     1:05.75 (37.66)     1:46.70 (40.95)     2:19.68 (32.98)
  3 Kassab, Elliott           17 SRVA-VA                   NT    2:21.49  
                  30.48     1:10.17 (39.69)     1:48.98 (38.81)     2:21.49 (32.51)
  4 Macmillan, Cameron        16 CAA-MD                    NT    2:21.58  
                  30.54     1:07.28 (36.74)     1:49.17 (41.89)     2:21.58 (32.41)
  5 Rhee, Aiden               15 AGUA-MR                   NT    2:21.68  
                  30.63     1:09.80 (39.17)     1:47.72 (37.92)     2:21.68 (33.96)
  6 Lynch, Brycen             16 FXFX-PV                   NT    2:27.31  
                  31.26     1:09.73 (38.47)     1:55.12 (45.39)     2:27.31 (32.19)
  7 Salpeter, Brody           16 TIDE-VA                   NT    2:27.41  
                  31.78     1:11.16 (39.38)     1:54.25 (43.09)     2:27.41 (33.16)
  8 Spagnoletti, Lucas        16 HYB-MR                    NT    2:30.29  
                  29.16                             1:52.98 ( )     2:30.29 (37.31)
 
Men 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
 Meet Record: # 2:06.72    8/3/2017 Jack P Saunderson, Towson Universit        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leroy, Max                15 HYB-MR               2:36.30    2:29.45  
                  32.77     1:08.09 (35.32)     1:55.83 (47.74)     2:29.45 (33.62)